Annyira hálás vagyok, hogy magyarul nézhetek ilyen minőségű videókat ezekben a témákban!
@tiborkarpati3123 жыл бұрын
Hatalmas köszönet a kiváló munkáért! Hiánypótló infók ;)
@TheLordKROK9 ай бұрын
Ezt bírtam volna még tovább nézni, lehetne egy folytatása ennek a videónak :)
@pusztaful3 жыл бұрын
Sajnos megtekinteni még nem tudtam a videót. De a neve alapján nagyon érdekel és szeretnék rá időt szakítani. Hiánypótló a csatornád a magyar youtubeos közösségben. Igaz, hogy ez egy rétegtéma (nem pont a hadihajókra gondolok, hanem a haditechnikára) , de ettől még a laikus ember számára is érthető és érdekes. Csak így tovább 🙂
@LV426-Acheron3 жыл бұрын
Ismét kiváló minőségű videót kaptunk. A tankosakat is szeretem, de a változatosság kedvéért jó volt ismét valami másról hallani tőled. Köszönjük a munkádat
@balintkende3433 жыл бұрын
Yeeeey új videó
@attilatilistyak41853 жыл бұрын
Köszönjük hogy még mindig ugyan olyan minőségű tartalmat gyártasz! :)
@vasmeranikolasz33973 жыл бұрын
nem tudom,hogy az én kommnetem hatására csináltad ezt a videót,de ha igen köszönöm,ha meg nem...akkor is :D még nem láttam a videót de tuti jó lesz,akár a többi. (remélem sorozat lesz :D)
@tothgabor8893 жыл бұрын
Köszönöm én is! Kiváló és szépen összeszedett tartalom! :) Ügyes vagy! Így tovább! :)
@arpadszeiff3 жыл бұрын
Álltörténet: Találatot kap a hadihajó. Légnyomást kapott matróz kiabálja: Baj van a harosszal. Felettese nyugtatgatja: Ez nem harosz, hanem hajó. Matróz: Ha-jó volna, nem süllyednénk.
@janosnagy88663 жыл бұрын
Kiváló munka! Így tovább!
@vadviktorkristof86253 жыл бұрын
Nagyon jó és érdekes vidó lett. Köszönöm.
@ferencdezsofi7194 Жыл бұрын
Ez király videó volt. ;) Egyébként meg később megjelentek a 3 löveges tornyok, ami jobb elrendezés szerintem, mint a 2 löveges. Így 4db torony összesen 12 löveget tud hordozni, ami hatékonyabb, mint a 5x2 löveges elrendezés.
@mudragy99763 жыл бұрын
Nagyon precízz! Köszönöm.
@Dontdonutson3 жыл бұрын
Nagyon jó a videó imádtam . Nem felejtem el azt a szép késő nyári napot mikor beteg voltam mindenem fájt de egyszer rábukkantam erre a csodálatos csatornára és egész nap néztelek, és nagyon jó amit csinálsz. Azon a napon az első dolgom az volt hogy feliratkoztam a csatornádra és minden videódat likeltem és az óta így van. Sok sikert a továbbiakban .😀😀😀
@benedekdanfi72963 жыл бұрын
Nagyon tetszett ez a videód, igazán jó minőségű és ismeretekkel teli lett. Lenne egy videó ötletem is mégpedig a kézi lőfegyverek fejlődésének bemutatása az elöltöltő puskákból hogyan lettek géppuskák, géppisztolyok stb.
@Elfnethu3 жыл бұрын
Ez egy nagyon általános téma, amelyről már több TVs dokumentumfilm született, de már egy ideje ülök egy hasonló videón (a kézifegyverek tűzgyorsaságának növeléséről, mármint a módszerekről a kezdetektől napjainkig), de ebből leghamarabb hónapok múlva lehet valami. Egy másik félkész videó az FN P90-esről és a géppisztoly újra-feltalálásáról szól, de az még hátrébb van a sorban.
@benedekdanfi72963 жыл бұрын
@@Elfnethu Köszönöm szépen a választ és várom azokat a videókat.
@M4rci05133 жыл бұрын
Szuper videó lett érdekes információkkal, csak így tovább. :D
@tgstudio73 жыл бұрын
Remek videó! :) köszönjük!
@panzer_bro2843 жыл бұрын
A Rio de janeiro-nak 7 tornya volt. De mindegy ennek ellenére nagyon jó videó lett. Még több hadihajós videó jöhetne.
@Elfnethu3 жыл бұрын
Az attól függ: az 1910-től épített MINAS GERAES osztályú Rio de Janeiro csatahajót csak 6 toronnyal tervezték, míg az ehelyett, 1911-től épített Agincourt (ex-Sultan Osman-ı Evvel, még korábban Rio de Janeiro) csatahajót már 7 toronnyal.
@Bob.Seishin3 жыл бұрын
jöhetnek a ahdihajók bemutatás is aztán a repcsiké :DDDD nyugató hangod van összeszedett és érthető és tényszerű
@monikamold72063 жыл бұрын
Kit ijesztene el ez a videó ez tök jó videó let de tényleg
@laszlon91903 жыл бұрын
Jó lett
@zeusz32373 жыл бұрын
Ha jól emlékszem az egyik történelemkönyvem említett egy hajót, lehet a Viktóriát, de ez közel sem biztos, és infót sem találtam róla. De volt elméletileg egy hajó, aminek annyi ágyúja volt, hogy egy vihat rásegítésével, egy sortűz után, egyszerűen felborult a fegyverzet visszarugásától, és a vihar szelétől, hullámaitól.
@gergom26993 жыл бұрын
Valami ilyesmire én is emlékszek a történelemkönyveimből.
@hungrevious98233 жыл бұрын
hmm érdekességként meg lehet említeni (tipp egy új videóhoz) Zhen He (tuti nem így van a neve) Han dinasztia béli császár flottájáról.
@ferenckesztyus51123 жыл бұрын
ez a legjobb video
@gergom26993 жыл бұрын
Lesz videó a modern hajókról?
@engineermerasmus28103 жыл бұрын
Na valami változatosság Kár hogy a Monitor egy "kissebb" hullamzásbon elsüllyedt..... Mellesleg a Virginia elleni párbalyában kisebb ágyúk voltak a tornyban (ha csak nem azok voltak 203 mm esek)
@ferencnetik69913 жыл бұрын
Yamato
@kommisaryeltsin27813 жыл бұрын
Bismarck is kemény fiú volt 😉
@istvanszekely48423 жыл бұрын
A monitor összes hibája ellenére véleményem szerint lehetett volna szuper fegyver. A felsorolt konstrukciós hibák közül csak az alacsony felépítmény lett volna valós probléma, a többi tapasztalatokból tanulva áttervezéssel megoldható. Olyan mint egy úszó harckocsi. - Megvizsgálni egy az ágyúkkal együtt forgatható lövegpajzs használhatóságát! -Áttervezni a tornyot a kémény és szellőző cső körül forgatható löveg állvánnyá! -Áttervezni a löveg gépi forgatást kézire kapcsolhatóvá! -Ágyúk tömegét csökkenteni, csőhosszát növelni, szerkezeti felépítését újra gondolni! -A motor teljesítményét megnövelni! -A hajótestet áramvonalasra áttervezni! -A hajótest alapvetően magasra építeni, de ballasztvíz felvételével szintezhetővé tenni! -Kis méretű, lehajtható árbócot tervezni a hajó orrára és tatjára!
@Elfnethu3 жыл бұрын
Ahogy a videóban is említettem, azt gondolom, a monitoroknak két fő hibájuk volt: 1.: nem bírták a nyílt tengeri üzemeltetést, így hagyományos ütközetekben nem sokat értek 2.: keservesen lassúak voltak, ezért ha az ellenség nem akart összecsapni velük, egyszerűen biztonságos távolságban elhajózott mellettük. Az említett ötletekkel nyilván jobb monitort lehetett volna tervezni, de például a magasabb fedélzet (áttételesen jobb tengerállóság) csökkentette volna a védelmüket (hiszen éppen az a cél, hogy a hajótest a víz alá süllyed), másrészt a jobb képességű komponensek (köztük az erősebb ágyúk) a "normál" hajókra is felszerelhetők. A ballasztos megoldásról eddig még nem hallottam, de tulajdonképpen tök jó ötlet; egyfajta korai fél-tengeralattjáróvá változtatni a járművet, de azt gondolom, ennek (vagy felhajtható árbócnak) a gátja a technológia lett volna, lévén mindezt az 1860-as évek elején kellett volna megoldani.
@csongortelek88923 жыл бұрын
33:58 én úgy tudtam, a Nelsonnak a 3 tornyában 3-3 löveg van. Úgy látszik, az egyik csövet mindig karban tartják
@Elfnethu3 жыл бұрын
Ahogy a videó leírásában is olvasható, csak simán nem tudtam számolni és már nem volt időm újra felvenni az adott részt.
@_angry_1047Ай бұрын
Egy kis zenét, effektet vagy bármilyen hanghatást nyugodtan rakhatsz a háttérbe mert bár jól narrálsz de kicsit üres így a videó
@grimmlinc90363 жыл бұрын
Kicsattanó örömmel fogadom! Régóta próbálok többet megtudni a hadihajók történelméről, és már terveztem írni is neked ez ügyben, ám láttam, hogy el vagy mélyülve a tankokban, hát mondom nem zavarok, hiszen a te csatornád, a te döntésed miről lesz szó a videókban. Csak remélni tudom, hogy minnél több hadihajókkal kapcsolatos videóval készülsz még.
@ricsike9003 жыл бұрын
Több ilyet
@Levi-.-3 жыл бұрын
12:00 Nananana azért szerintem 280mm löveg vissza rúgása miatt a hajó felborulna főleg ezzel a mérettel. 31:51 az utolsó előtti tornya egy kicsit túl nagy szögben lát, mert ott van mögötte egy emelt építmény. Amúgy nagyon jó volt a videó csak hiányolom a légvédelmet a hajókról.33:21 ezen a képen a másodlagos fegyverek a HMS DIDOnak az elsődleges tornyára hasonlítanak és a Yamatora rá kerestem és nem találtam olyan képet amin az a torony rajta van. A kedvemért csinálsz a légvédelem (hajó) elrendezés fejlődéséről egy videót? Mert én sok hajón kicsit szegényesnek találom márt mint lehetne több is. Amúgy nagyon király lett a videó és nem értem miért nem azon beli korban lett fegyverekről tanítanak, mert akkor értik a diákok, hogy miért végződött így az adott csata.
@Elfnethu3 жыл бұрын
hu.wikipedia.org/wiki/Monitor_(hajó) "A 200 mm-es páncéllemezzel védett tornyot gőzgép ereje forgatta, és két, 280 mm-es löveggel volt felszerelve." Az Orion fedélzetén a 4. löveg mögötti felépítménynek csak egy része ér a torony fölé: www.naval-encyclopedia.com/wp-content/uploads/2017/07/Monarch-blueprint.jpg A rajzok két okból nem tartalmaznak légvédelmi fegyverzetet: egyrészt mert 1869-1912 között gyakorlatilag nem léteztek (az első világháború előtt a repülőgépek jóformán nem jelentettek veszélyt, 1903 előtt pedig még nem találták fel őket), másrészt azért, mert a sorozat csak a főtüzérséggel foglalkozik, ezért a kisebb kaliberű lövegek feltüntetése csak átláthatatlanabbá tenné a rajzokat. Nem tudom, melyik HMS Dido-ról van szó, mert 6 különböző hajó viselte ezt a nevet (nem tartozik a témához, de napra pontosan egy hónapja került fel egy rövid írás a honlapra a DIDO osztályú légvédelmi könnyűcirkálókról, én azonban nem látom a kapcsolatot). Eljövendő tartalmat sajnos nem tudok ígérni, mert így is jelentős (szó szerint több éves) lemaradásban vagyok. Azt gondolom, az elégtelen légvédelem oka a repülőgépek nagyon gyors fejlődése volt: az 1930-as évek közepéig a tengeri hadviselésben gyakorlatilag csak közel-felderítésre voltak jók, ezért a légvédelmi fegyverzet jóformán értelmetlen volt (így születtek meg például a német KÖNIGSBERG osztályú könnyűcirkálók a kemény 2 darab 88 mm-es légvédelmi lövegükkel), de egyszer csaka bombázó- és torpedóvető repülőgépek gyors, halálos ellenséggé váltak, amire a legtöbb hajón nem tudtak reagálni. Másrészt az új légvédelmi könnyűcirkálók (a brit DIDO és amerikai ATLANTA osztályok) orvosolták a problémát és a háború végére a japán JAMATO osztályú csatahajón például nevetségesen sok légvédelmi fegyverzetet halmoztak fel.
@istvanszekely48423 жыл бұрын
Remek téma.
@lordpanzer0generalozon3 жыл бұрын
Lesz majd hogy lett a papírszárnyból Vadászgép repülős videó?
@Elfnethu3 жыл бұрын
Már csináltam egy videót a repülőgép feltalálásának állomásairól; további videót a témában nem tervezek, repülős videók viszont még lesznek (az egyik a beígért repülőgépek szárnytípusairól szóló, bár az még odébb van).
@balinttakacs58473 жыл бұрын
És ezt nem sponzorálta a WOWS?!
@molnibalage833 жыл бұрын
34:00 Ez it hibás, mert három löveges torony volt, a képen is ez van. Furcsa, hogy ez nem tűnt fel.
@Elfnethu3 жыл бұрын
Valóban; a videó leírásában ezt jeleztem is, de már így is jelentős csúszásban voltam, ezért nem volt időm újra felvenni a hangot és ismét kirenderelni a videót.
@johannesbourg76773 жыл бұрын
De miért riasztott volna el? Ha anmie tankos ...ról is van szó a videóban, akkoris egy elfnet példány ami mindig csak jó lehet!
@balazscsepregi56253 жыл бұрын
Gratulálok, teljesen korrekt ismertető! (34:00-nál megint elszámoltad magad. Nem 4-6-0, hanem 6-9-0. Bocs!) De ettől függetlenül nagyon összeszedett videó!
@Elfnethu3 жыл бұрын
Teljesen igaz; ahogy a videó leírásában is olvasható, természetesen tornyonként 3 löveget építettek be, nem csak 2-t.
@sandorbarsony8343 жыл бұрын
A magyar folyami hadihajókrol bővebben lesz majd szó?
@Elfnethu3 жыл бұрын
Nem gondoltam rá, mert a témát az 1984-es Dr. Bak-Dr. Csonkaréti-Lévay-Sárhidai-féle, Zrínyi kiadós Hadihajók típuskönyv már részletesen bemutatta és érdemben nem tudnék mit hozzátenni.
@zsomborgyenge43593 жыл бұрын
Elején mondod: Na kezdem! megszólal a reklám rögtön: mi a pizza forténál imádunk pizzákat késziteni
@LV426-Acheron3 жыл бұрын
javasolt egy reklám blokkoló programot telepíteni
@zsomborgyenge43593 жыл бұрын
@@LV426-Acheron nem az hogy zavart csak pont furcsán jöt ki a reklám szövege
@LV426-Acheron3 жыл бұрын
@@zsomborgyenge4359 hát engem mindig zavarnának a reklámok :D
@zsomborgyenge43593 жыл бұрын
@@LV426-Acheron csak ezért nem zavart mert ép települt az adblocer közben