Harc a társadalom és a robotok között - Ez itt a kérdés, 2022.10.21.

  Рет қаралды 10,336

M5

M5

Күн бұрын

Okosotthonok, intelligens operációs rendszerek és humanoid robotok.
A szilícium völgyben úgy tartják 2030-ra a mesterséges intelligencia az emberi intelligenciájával egyelő lesz.
De vajon mit tesznek a társadalmunkkal az egyre értelmesebb robotok?
Ez itt a kérdés!
Gulyás István vendégei:
Rab Árpád
jövőkutató
Bencsik Balázs
Kiberbiztonsági Tanúsítási Igazgató, Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága
Bódi Ábel
vezető, Identitás Generáció
Stumpf-Biró Balázs
összeomlás kutató
Az M5 a közmédia kulturális csatornája.
Az M5 az a hely, ahol a kultúra otthon van. Legyen szó irodalomról, zenéről, film- és színházművészetről, képzőművészetről, történelemről vagy épp a kultúrát érintő közéleti kérdésekről.
Főbb műsoraink: Librettó, Ez itt a kérdés, Kommentár Klub, Multiverzum, Kunszt, M5 história, Kontúr, Agenda
M5, a kultúra otthona
Látogassa meg weboldalunkat:
www.mediaklikk...
Nézzen ránk a Facebookon is:
/ m5tvcsatorna
#m5tv

Пікірлер: 58
@Gilyannkata
@Gilyannkata Жыл бұрын
Nekem erről s beszélgetésből az jut eszembe, hogy a hetvenes években volt egy olyan ideológia, hogy a technika meg a robotok arra kellenek, hogy az emberek életét megkönnyítsék és nem 8 10 orákat kelljen dolgozni hanem 4 vagy 6. Persze elértük sok helyen azt, hogy szombat vasárnap szabad de még a fejlett országokban is megmaradt a 8 9 órás robot munka söt a túlórák is amit kötelezően el kell végezni, ha nem akarsz munka nélkül maradni. A probléma az, hogy a döntéshozok kevésbé etikusak vagy emberségesek.
@botidobra6221
@botidobra6221 Жыл бұрын
Robotkutya shotgunnal. Boston 2022. Kié a felelősség ha lepuffant? A rendőrt kirúgják de ki fogja kirúgni a cégvezetőt vagy a polgármestert? Nagyon sok városban a világon nincs verseny. 30-40-50 éve ugyanazok vannak a hatalomban és egyre közelebb visznek a nukleáris holokausztba. Lásd. Joe Biden
@zitasiklodi6539
@zitasiklodi6539 Жыл бұрын
Ez egy jó példa arra hogy a gazdag , tehetős emberek már a fellegekbe járnak miközbe nincs megoldva a szegénység , az éhezés , az energia probléma , a környezetszenyezés , stb. Miközbe gyerekek halnak éhen ők a tehetős emberek robotizációt tervezgetnek .Ez tiszta vicc. Nem volt elég a fejlesztésből , a pénzből , a fegyverből még többet akarnak . Én szeretném tudni hogy az emberiség milyen arányban szeretné ezt a robotizációt ?
@olgivan9004
@olgivan9004 Жыл бұрын
Amivel vissza lehet élni azzal az ember vissza is él. Önmagának a legnagyobb ellensége. Amíg segítségére szolgálna még helyénvaló lenne, de ez a szint már nem mellette van hanem ellene.
@EMBERAKASZTAS
@EMBERAKASZTAS Жыл бұрын
Felhaborito hogy az ember istent jatszik mindenhol!
@zitasiklodi6539
@zitasiklodi6539 Жыл бұрын
Bárki bármit mondhat hogy ez segítség lesz az emberiségnek de azt már előre lehet tudni hogy az egyszerű embereket el fogja lehetetleniteni a pénzes hatalmasoknak pedig olyan arctalan hatalmat fog adni hogy bármit megtehetnek arctalanul felelőség nélkűl. A gépesítésről már megvan a tapasztalatunk ami nagyon nem jó ez kéne irányt adjon.
@botidobra6221
@botidobra6221 Жыл бұрын
A szénbányákban az volt a jó hogy blokád alá lehetett venni a termelést és ez a munkásmozgalom rengeteg jogot kivívott a népnek. 8 órás munkanap, fizetett szabadság, nyugdíj, egyenlő és titkos választójog, szólásszabadság. Már az olajszállító tankerhajókkal szinte lehetetlen ugyanezt megtenni. Láthatjuk is hogy 1920 után már alig érték el valamit és jött a fasizmus, azonnal. 1945 és 1989 között a szocializmus fenyegetése miatt valamivel több újraelosztás volt.
@atilanimrod8872
@atilanimrod8872 Жыл бұрын
Azért dolgoznak humanoid robotokon, főként a hadseregek, rendfentartó szervek számára, hogy korlátlan hatalomra tegyenek szert!! A humanoid kinézet, forma csupàn az elfogadtatás része!!
@rozalianemeth8512
@rozalianemeth8512 Жыл бұрын
Vagy a megfélemítésé?
@erzsebetbertalan4843
@erzsebetbertalan4843 Жыл бұрын
Ideje volna, hogy Gulyás úr műsort készítsen arról, vajon a jól átoltott társadalmakban mitől lett egyértelműen mérhető min. 15%-os többlethalálozás. Így talán fejben is képes volna utolérni az igazságot.
@Proverbs3198
@Proverbs3198 Жыл бұрын
Nincs szükség a robotokra. Arról van szó, hogy a Sátán irigyli Isten teremtő hatalmát, és ő is teremteni akar. A dolog viszont ott hibádzik, hogy akármit csinál, akárhogy okoskodik, a robotok nem rendelkeznek emberi érzelmekkel, ami a legtöbb dolgot meghatározza az életünkben.
@laszlodudas4591
@laszlodudas4591 Жыл бұрын
A robot is érez. Sőt, már egy gépkocsi is. Vannak belső állapotparaméterei, amik ha nincsenek megfelelő tartományban, akkor a gépkocsi "fájdalmat" jelez. Pl. sír az ékszíj :) mikor csúszik.
@Proverbs3198
@Proverbs3198 Жыл бұрын
@@laszlodudas4591 Hogy te mekkora ész vagy! Amiről te beszélsz, azok hasonlatok, metaforák. Az emberek gyakran személyesÍtenek meg tárgyakat vagy jelenségeket. Csak azt ne mond nekem, hogy egy robotnak lehetnek pl., lelki fájdalmai, amit elpanaszol valakinek.
@gooleino3798
@gooleino3798 Жыл бұрын
"..nem rendelkeznek emberi érzelmekkel"..még nem
@Proverbs3198
@Proverbs3198 Жыл бұрын
@@gooleino3798 Biztos vagyok benne, hogy soha nem is fognak. Egy robot eleve emberek által (be)programozott.
@laszlodudas4591
@laszlodudas4591 Жыл бұрын
@@Proverbs3198 A mai robotok még a fejlődésük korai állapotában vannak, mint a GoogleTranslate, amelyik még nem érti a beszélő szándékait kifejező jelentésmódosulást a szövegben. De egy négy hónapos csecsemő sem, pedig ő emberből van. Messzebbre kell előretekinteni.
@peva5255
@peva5255 Жыл бұрын
Energia kell az elöálitásához ,és a müködtetéséhez is .Honnan az energia
@eprespacal1
@eprespacal1 Жыл бұрын
Àbellel vagyok.
@laszlonagy2928
@laszlonagy2928 Жыл бұрын
és nem lehetne egy elnök robotot fejleszteni, ami kiszámolja a munkahely/gépsor arányt? Nevezzük lamdának. Lambda= 0,57; ennyi!
@tamasszakal136
@tamasszakal136 Жыл бұрын
Összeomlás kutató. Vízgereblyéző. Ésatöbbi.
@brigittaherczig5973
@brigittaherczig5973 Жыл бұрын
🤣🤣🤣🤣de igaz...po
@lujo5502
@lujo5502 Жыл бұрын
@@brigittaherczig5973 ezen én is jót nevettem, de a jövőkutatót is ebbe a kategóriába sorolom
@szilviabudaitakacs4013
@szilviabudaitakacs4013 Жыл бұрын
A felhocske az ebred ontudatra az kozlekedik sotet fellegecskeben mert a vizpara es a feny infot ert es kapcsol es gyujt a foldszerkezet cellaz az idojaras halmoz es a szel sopor ki majd egy szupercuki balga emberiseget😮
@szilviabudaitakacs4013
@szilviabudaitakacs4013 Жыл бұрын
Raaaab
@szilviabudaitakacs4013
@szilviabudaitakacs4013 Жыл бұрын
Etikus robot😂🎉 Emberseges robot❤😮
@tabiripetrovich517
@tabiripetrovich517 Жыл бұрын
Az a feher ruhas robot amit elon must bemutatott az egy feher ruhas no volt - es ezt a bemutato elejen musk meg is mondta: ez meg nem robot ez meg ember.
@tiborvegh1801
@tiborvegh1801 Жыл бұрын
Probàljatok a lehetöleg csak magyar szavakat hasznàlni
@wicked_one123
@wicked_one123 Жыл бұрын
Erről a témáról az jutott eszembe, hogy a XIX században a városiasodás előrehaladtával azon aggódtak az emberek, ha minden így megy tovább, akkor mindent el fog borítani a lószar, hisz lovak nélkül nem lehetett élni. Aztán mégse. Ilyen az élet, a természet sem tudja mit hoz a jövő, max a valószínűsgeket, de abban a leghihetetlenebb is benne van. Szerintem ugyanez a szitu a mesterséges intelligenciával. A mai perspektívából, igen csak aggasztó az, hogy lehet egy "felsőbbrendű" "lény", mely élet-halál ura. Ennek oka szerintem (ahogy ezt pl minap az európa tanács közgyűlésén valamilyen illetékes emberijogis elvtársnő kifejtette), hogy a tudomány pénz és politika vezérelt rendszer, azaz mit ma tudománynak nevezünkaz sima aljas sarlatánság. Azt sem szabad elhinni egy tudósnak/szakembernek, amit kérdez, mert sanszos hogy privátérdekek mentén rosszat akar. (lásd koronakamu, vagy az épp aktuális klímakamu, ...az "okos" azt sem tudja megmondani, hogy 2 óra milyen lesz a klíma (aug 20), de abban biztos, hogy 10 év múlva minden elpusztul...). ...és igen ebből a perspektívából a mesterséges intelligencia fenyegető. ..DE!!! 1. AI egy dologra SOSEM lesz képes, nevezetesen, hogy a valós, fizikai világot közvetlenül lereagálja, MINDIG szüksége lesz egy "interfacere", amin keresztül kommunikálhat, azaz egy emberre. Azaz az ember tud létezni az AI nélkül, de az AI nem az ember nélkül 2. Ha itt bevonjuk a web3-t (pl) és azokat a lehetőségeket, melyeket egy teljesen decentralizált világ (amitől max 1-2 évre lehetünk) hordoz, akkor azt láthatjuk, hogy ez az AI probléma ez sima önrendelkezésbéli szitu. Azaz a probléma abban áll, hogy ki dönt. Decentralizált rendszerben, pedig a felhasználó rendekezik a szuverenitással, azaz a döntéssel, így az AI max asszisztens lehet, méghozzá elsőosztályú. ...főleg ha jövőbe tekintünk és elképzeljünk, hogy egy globálisan decentralizált világban, mely már kvantum számítógépekkel operál, hogyan lesz valaki képes pl az androméda köd egyik bolygóján lévő kocsmájába "teleportálni", és bebulizni, úgy, hogy azt az asszony sosem tudja meg... ..vagy de, ezért együtt utaznak.
@laszlodudas4591
@laszlodudas4591 Жыл бұрын
Mekkora butaságok...az idő majd megválaszolja.
@wicked_one123
@wicked_one123 Жыл бұрын
@@laszlodudas4591 ...kezd innen (és ha valamit nem értesz, akkor kérdezz): kzbin.info/www/bejne/qqS5e4qup7d6j7c
@sarics_tamas
@sarics_tamas Жыл бұрын
"Erről a témáról az jutott eszembe, hogy a XIX században a városiasodás előrehaladtával azon aggódtak az emberek, ha minden így megy tovább, akkor mindent el fog borítani a lószar, hisz lovak nélkül nem lehetett élni." - És valóban: voltak ilyen városok, melyeket elborított a lószar, csak erről manapság valahogy nem szokás beszélni. Aztán persze az iparosodás kapcsán olyan is volt, hogy a városokat már nem csak a lószar öntötte el, hanem a szmog is - csak hogy ez utóbbiba lényegesen többen betegedtek bele, mint a lókaka szagába (például 'angolkórt' kaptak - ha még emlékszünk a kifejezésre). Mire kikerültek a lovak és a lóürülékek az összképből, és már az angolkór ellenszerét is felfedeztük, addigra viszont fejlődött annyit a technika, hogy az újabb légszennyezések már nem csak az elvileg gyógyítható angolkórt okozták, hanem már tömeges tüdőrákot is. Aminek a gyógymódját még mindig nem fedeztük fel. De éljen a fejlődés! 😃Az "Androméda köd egyik bolygóján lévő kocsmával" kapcsolatban pedig csak egy észrevételem lenne: nekem speciel jobban tetszene, ha ezen a Föld nevű bolygón nem zárnának be zsinórban a kocsmák, és akkor nem kéne az Androméda ködbe teleportálni magunkat. Nem vagyok energetikai szakember, de valami miatt az a sejtésem, hogy olcsóbb és energiatakarékosabb megoldás lenne elsétálni a sarki kocsmába (ha nem zárt volna be), mint egy másik galaxisba teleportálni magunkat. 😉
@wicked_one123
@wicked_one123 Жыл бұрын
csak annyit, hogy felejtds el ezt az önmarcangolást,. hogy az ember káros. Az ember az NEM káros a Földre nézve, hisz a Föld része, ha káros lenne, akkor NEM lenne a része. Az ember max az ilyen klímakamukkal, meg idológia és érdekvezérlet aljas gazemberekkel, akik pl ma kitalálják a narratívákat káros és max magára. ...pl jönnek ma, hogy az ember miatt mennyi faj pusztul el. ...ja csak azt elfelejtik hozzátenni, hogy a fajok jönnek mennek, és azt senki sem tudja, hogy mennyi új faj keletkezik. ...pontosabban egyet már tudunk, olyan baktériumok, amik lebontják a műanyagot. ...igen a műanyagot, mert a műanyag az NEM káros, hisz karbon/szénalapú, azaz pontosan olyan, amilyen az élet itt a földön. ...és már el is érkeztünk egy újabb jó példához, hogy az ember az miért veszélyes saját magára, ...azért pl mert ma a "tudomány" ott tart, hogy karbonsemlegességről beszél egy karbonbázisúrendszerben. .....aztán ebben az univerzumban más sincs csak energia, akkor miért kellene nekünk az energiával takarékoskodni??????? ...azaz megint egy "tudományos" kamu, amivel ismét bizonyítjuk, hogy az ember max magára veszélyes, de arra nagyon....
@laszlodudas4591
@laszlodudas4591 Жыл бұрын
Sok dolgot máshogy látok. Nagy valószínűséggel a természetes evolúciót felváltja a mesterséges evolúció.
@JimK1rk
@JimK1rk Жыл бұрын
Ábel nem üti meg a szintet.
@zsannazsennyei7169
@zsannazsennyei7169 Жыл бұрын
Próbálta felmondani a "leckét", ami viszont gyengécskének bizonyult a logikusan felépített érvekkel szemben. Ráadásul a GDPR-ról (is) butaságokat állít.
Dad Makes Daughter Clean Up Spilled Chips #shorts
00:16
Fabiosa Stories
Рет қаралды 7 МЛН
ДОКАЗАЛ ЧТО НЕ КАБЛУК #shorts
00:30
Паша Осадчий
Рет қаралды 904 М.
Marsbázis tervek - Bihari Gábor  |  Spacejunkie élő beszélgetés 16. adás
3:23:06
Dad Makes Daughter Clean Up Spilled Chips #shorts
00:16
Fabiosa Stories
Рет қаралды 7 МЛН