Nagyon jó kis videó lett. Gyári hibás bot szerintem igen ritka. Ilyenkor mindig eszembe jut amikor a jó képességű bemegy a horgász boltba és az eladó segítsége nélkül hozzá fog botot próbálni. Na ilyenkor van az amikor az ügyfél nem tolja össze rendesen a stucniknál, a haverja fogja a spiccet, imitálják a halfárasztását, utána vissza teszi a bottartó állványra. Ekkor bemégy Te a horgászboltba és megvásárolod ezt a "tesztelt" botot, nagy az esélye, hogy a második vagy a harmadik dobásnál megreccsen vagy akkor amikor életed halát fárasztod. Botot, spiccet én is törtem már de az én saram volt, /kocsiajtó, fának koppintottam/
@HalcatrazKft Жыл бұрын
Helyes! A gyári hibás bot valóban ritka, már csak azért is, mert minden botot tesztelnek, a gyártás több állomásán is. Emellett annak a valószínűsége, hogy a bottestben végigfutó számtalan vékony karbonszál mindegyike pont ugyanott legyen hibás, finoman szólva rendkívül csekély. (Csorba Csabi szavaival élve az állami lottó megnyerésére nagyságrendekkel nagyobb az esély.) Természetesen előfordul, hogy mondjuk egy bandázsolás szorosabbra sikerül, ami mikroszkopikus szinten deformálhatja, ezáltal meggyengítheti a bottestet az adott ponton. Emellett a szállítás során is érhetik olyan hatások a termékeket, amelyek egyszerű szemrevételezéssel elsőre nem mindig fedezhetőek fel. A szakszerűtlen használat és "próba" pedig ugyancsak gyilkolja a botot. Mi annyit tudunk tenni itt a boltban, hogy a próbálgatásban igyekszünk inkább segíteni; illetve webes rendelés esetén minden botot átvizsgálunk - értéktől függetlenül, a legolcsóbbtól a legdrágábbig. (Emellett minden garanciális jellegű megkeresés esetén igyekszünk olyan megoldást találni, ami mindkét félnek megfelelő.) Üdv, köszönjük a hozzászólást! 👍👍
@palmatalin2675 Жыл бұрын
Gratulálok ez is jól sikerült.
@andraskovacs8562 Жыл бұрын
Egy picit nekem érdekes volt, hogy az üvegbotot a rendes carbonos bothoz képest milyen nehéz volt eltörni.
@HalcatrazKft Жыл бұрын
Az üvegszálas botok legnagyobb előnye (és az a tulajdonsága, amellyel meghódította a piacot az ezredforduló tájékán, ill. már azelőtt is) nem más, minthogy rendkívül nehéz őket eltörni. Ez harminc éve hatalmas dolognak számított, de mára már eljárt felette az idő, a gyártástechnológia jócskán meghaladta ezt a szintet. Ehhez képest máig látni olyan félrevezető, "parasztvakító" teszteket, ahol az üvegbotot úgy próbálják jó minőségűként eladni, hogy vödör vizeket, kézisúlyzókat emelgetnek vele karikába hajtva azt. Erre valóban képesek ezek a termékek, de nem erre valók, hanem horgászatra. Ezért jöttek létre az egyre jobb, már karbonszálas botok, amelyek szakmai értelemben nagyságrendekkel jobbak, minőségibbek (ezzel együtt jellemzően drágábbak is), ugyanakkor kevésbé rugalmasak és jóval sérülékenyebbek. A piac és az igények ebbe az irányba mozdultak el, de talán így az ideális, hiszen az a jó, ha minden fejlődik és lehetőleg nem visszafelé. Az üvegbotoknak is megvan a létjogosultságuk, de a fő irány jelenleg a karbon, a videó célja pedig (a tanácsok mellett) csak egy kis szórakoztatás volt. Üdv! 👍👍
@chrsblgh01 Жыл бұрын
Amúgy szerintem nagyon sokakat érdekelne a zsinórok szakítószilárdsága. Sima , és csomózott állapotban.Melyik zsinór mennyire teljesíti a gyári értékeket.
@HalcatrazKft Жыл бұрын
Ez valóban egy rendszeresen felmerülő igény, de a mi eszközeinkkel és lehetőségeinkkel ilyen jellegű összehasonlítás nem végezhető el hitelesen. Nekünk nem áll rendelkezésünkre szakítószilárdság-mérő berendezés, más módon elvégzett kísérlet pedig félrevezető lenne. A legjobb, amit tehetünk, hogy elfogadjuk a gyártók által feltüntetett értékeket, valamirevaló gyártóknál ezek jellemzően helytállóak. Emellett a lehetőségeinkhez mérten érdemes kipróbálni a lehető legtöbb típust - élesben is.
@csla77 Жыл бұрын
Érdekes videó volt, de hiányoltam a választ arra, hogy hogyan ne törjünk el egy botot (ha már ez a videó címe) - azaz annak a bemutatását, arra vonatkozó tanácsokat, hogy amikor tényleg egy nagyobb hal van a horgon, akkor hogyan tartsa, merre húzza a botot, mennyi zsinórt engedjen stb. például szákolás közben (főleg, ha egyedül van) a horgász.
@matemeszaros8352 Жыл бұрын
Minél laposabb szögben fárasztod a halat annál nagyobb eséllyel éli túl a bot. Nem egy kis fütyi merítővel kell horgászni hanem 3,5-4 méteressel máris jobb a helyzet.
@HalcatrazKft Жыл бұрын
A címadás lehet, hogy kissé félrevezető, ez nem volt szándékos. Mi elsősorban olyasmit akartunk bemutatni, amit a legtöbb horgász otthoni körülmények között nem kísérelne meg, és úgy gondoltuk, hogy ezekből inverz módon kikövetkeztethető a helyes kezelés. Egyébként a Mészáros Máté kolléga által írott válasz nagyjából tartalmazza a válaszokat. Köszi az észrevételt! 👍
@NemNem-w8o3 ай бұрын
A régi üvegbotok mèg ennél is erősebbek voltak, csak azt egész nap kézben tartani, lehetetlen volt, nameg azzal sok halat fárasztani, külön fizikum.
@laszloorosz1480 Жыл бұрын
Szerintem valaki megtréfált! Behúzták a terepjáróban a kéziféket!😅 Amúgy érdekes dolgok,nagyon jó,és tanulságos, sokak számára!
@HalcatrazKft Жыл бұрын
Köszi a hozzászólást! 😄
@imisipi9151 Жыл бұрын
Sziasztok Megkérdezhetem hogy milyen orsót használtatok? Köszönöm
@HalcatrazKft Жыл бұрын
Szia! Az általunk használt típus egy Okuma pontyos orsó volt. A pontos nevet nem említettük, mert nincs jelentősége, de annyit elárulok, hogy szándékosan egy középkategóriás darabot választottunk. Ezt a terhelést egyébként valószínűleg bármelyik Okuma kibírta volna. Köszönjük, hogy megnézted!
@attilaelias5394 Жыл бұрын
Sziasztok! Én pont egy olyan botot keresek mint amit előszőr használtatok ami csak üvegszálas volt . Ez a bot szinte lehet univerzális is amit mindenre használhatsz csak a spiccet kell cserélgetni. Tudom mondtátok, hogy noném de én hol tudok hozzájutni? Sajnos a Google még hasonlót sem talál mint amit használtatok.
@HalcatrazKft Жыл бұрын
Az általunk tesztelt konkrét botokról nem árulunk el információt, mert a gyártóval köttetett szerződés így szól. Egyébként sok olyan horgászbot van forgalomban, aminek az akciója hasonló lehet. Azt azért érdemes szem előtt tartani, hogy univerzális bot a szó szoros értelmében nem létezik. Technikailag - a józan észen kívül - természetesen semmi nem akadályozza meg, hogy bármilyen botot bármilyen módszerhez alkalmazzunk, de ez szakmailag egyáltalán nem javallott! Nem véletlenül van annyi féle típus a piacon.
@attilaelias5394 Жыл бұрын
@@HalcatrazKft Sziasztok! Srácok két hónap elteltével sem oszthatjátok meg a bot kilétét? Priviben dem ? :)
@HalcatrazKft Жыл бұрын
@@attilaelias5394 Nem nem, továbbra sem, ez így korrekt. Ez velünk jön a sírba! 😁
@brodvely2992 Жыл бұрын
Én is pont ilyen botot keresek...
@IPITEI10 ай бұрын
@@attilaelias5394Már csak kíváncsiságból is meg próbáltam hogy vajon meg található e valamilyen módon 🫣 Google keresőbe írtam be az egyetlen lehetséges valamire való árulkodó jel alapján az pedig a nyélrész feletti lila színezés a bot testen , és sok sok görgetés után képkeresőben bukkantam egyre aminél vannak tényezők amik össze vágnak az pedig a Nevis Method LC feeder . Árfekvése alapján is szerintem teljesen elérhető , és a dobósúly tartománya is erős botot sejtet. Teljes bizonyossággal nem állítom hogy ez lenne az , mert csak azért nem fogok rendelni egyet hogy tönkre tegyem és ki dobjam az ablakon az árát…
@zoltancsokona8 ай бұрын
Hány grammos dobósúlyú bot volt?
@LaszloGajdosi-zi9vs Жыл бұрын
Sziasztok! Tetszik a videó, és oké, hogy márka nélküli és nem reprezentatív, de.. karbon és karbon közt is van különbség, értem itt a típusát.. IM6-10 például. Én kíváncsi lennék, hogy ezek között, tényleg van e eltérés, minőség, illetve teherbírás szempontjából, mert sok esetben, az árban, igenis van.. na már most ez igaz, vagy csak szimpla marketing és parasztvakítás a gyártó felől, mert drágább simán, a jobban "hangzó", holott, fingunk sincs, hogy az alapoknál miről is van szó, pl: anyagismeret, fizika vagy épp kémia Nagyon érdekelne a dolog, és nem marketing szempontjából.. csak úgy "simán" Köszi srácok!
@HalcatrazKft Жыл бұрын
Szia! Az IM6, IM8, IM10-es elnevezésű karbon-kompozit anyagok között igen, van különbség. Nem lehet kijelenteni, hogy parasztvakítás, de érdemes árnyalni a dolgot: A IM az Intermediate Modulus rövidítése és a Hexcel amerikai cég találmánya. Ebből már következik, hogy az ilyen jelöléssel ellátott termékektől (függetlenül az utánuk szereplő értéktől) közepes "erősségre" számíthatunk. (Létezik Standard, Intermediate, High, Ultra High Modulus). A IM utáni szám nem feltétlenül jelöl egyértelműen erősség- vagy minőségnövekedést, ezek pusztán azonosítószámként értelmezendőek. Magyarul nem biztos, hogy a nyolcas jobb, mint a hetes. Az IM karbonszálak rugalmassága 43-47 Msi körül van, a szakítószilárdságuk pedig 800-1000 Ksi körül. (Nem fárasztalak ezeknek az értelmezésével, de szívesen leírom, ha szeretnéd.) A Hexcel ráadásul valószínűleg elkövette azt a hibát, hogy annak idején nem védette le az elnevezést, így a legtöbb (főleg kis) gyártó is alkalmazni kezdte azt - valamiféle viszonyítási alapként. Ennek hatására olyan mértékben szaporodott el ez a jelölés a kereskedelemben, hogy ezek valódi jelentése kibogozhatatlan lett. Üdv!
@zoltanbencegillich42315 ай бұрын
Helló nagyon egyszerű hogy mit ne csinálj a horgászfelszereléseddel a 45 fokos szög mögé húzott bot el fog törni ezt egyik gyártó se tudja úgy legyártani hogy az ne törjön el mivel negatív irányú szögből kapja az erő hatást és rommá fog törni😢
@chrsblgh01 Жыл бұрын
Elég bátrak vagytok srácok....Azért egy bukósisakot csak felvettem volna , ha elszakad a zsinor , vagy törik a bot , rendesen arcon csaptátok volna magatokat.... :D Respect.
@HalcatrazKft Жыл бұрын
Igen, ez könnyelműség volt, de szerencsére megúsztuk sérülés nélkül. Azért csináljuk ezeket, hogy nektek ne kelljen otthon. Legközelebb erre is figyelünk majd! :) Üdv!
@attilaelias539410 ай бұрын
Ezt a botot a gyártó úgy elrejtette, hogy még az óta sem találtam rá. :)