Ez nagyon patent,minden elismerésem,mi júliúsban állunk neki komlett tetőcserével,hosszú életet s jó egészséget kívánok hozzá!
@hobbyhomemade118diecastmod72 жыл бұрын
Köszönöm, viszont kívánom! És kitartást a cseréhez!
@sisqoszilard2 жыл бұрын
Szia, hogy alakul a dolog és mekkorák a költségek?
@gergelygulacsi88163 жыл бұрын
jo sok munka volt. hihetetlen...
@hobbyhomemade118diecastmod73 жыл бұрын
Majdnem két év... De te is tudod, milyen ez, te is rengeteget dolgoztál Bence szobáján :)
@Mikee80062 жыл бұрын
@@hobbyhomemade118diecastmod7 Gratula! Nagyon jó lett! Pont ebben a fazisban vagyok a folyamatnak es pont ilyen a tetoszerkezetem :) tippet es segitseget lehet kérni? :)
@hobbyhomemade118diecastmod72 жыл бұрын
@@Mikee8006, szia, szívesen segítek, ha tudok. Melyik fázisában vagy?
@attila68622 жыл бұрын
Hello. A födém az dupla padlásos? (Fa födém)?
@hobbyhomemade118diecastmod72 жыл бұрын
@@attila6862 Szia, igen, fafödém. 80éves 20X20-as vörösfenyő gerendákon vörösfenyő padló, erre raktam páraáteresztő fóliát, majd 5-10cm légrést kepezve (mivel az OSB párazáró réteg, ezért elrohadna alatta a padló) 30cm távolságonként párnafát raktam le, erre az OSB-t. Erre azert volt szükség, mert egyenetlen volt a padló, és így hoztam ki teljesen vízszintbe. Az OSB-re jött a borovi fenyő hajópadló.
@attila68622 жыл бұрын
Megvagy elégedve a Petralana szigeteléssel?
@hobbyhomemade118diecastmod72 жыл бұрын
Nekünk bevált, határozottan jobb, mint az üveggyapot ami volt. Mondjuk 25cm vastagon raktam, úgyhogy az is biztos számít valamit. A többi szigetelőanyaghoz képest jobb volt a höszigetelesi együtthatója (legalábbis papíron), és az ára is jó. Nagyon kell figyelni az illesztésekre, mert egy kicsi résen nem is gondolná az ember, hogy milyen sok hő tud kiszökni. Ezért is raktam két rétegben, és az első retegnél végigfújtam az illesztéseket ragasztóhabbal.
@benceszabo21452 жыл бұрын
Szia Összegben ez kb mennyibe fájt neked? Ha szabad kérdeznem
@hobbyhomemade118diecastmod72 жыл бұрын
Szia, bútorzat nélkül a tetőter felújításának az anyagköltsége dúrván 4-4,5millió forint volt 2020-as árakon + az én munkám, amire ugyanennyit vagy tőbbet biztos lehet számolni. Ebben benne van minden, szigetelés, profilozás, gipszkartonozás, vízesblokk, villanyászat, padlózás, 7db velux tetőablak, és még a tölgyfalépcső is. Sokat tudsz spórolni, ha jófogáson szerzel be dolgokat. Én pl a tetőablakokat így szereztem be fél áron, épitkezéseken megmaradt bontatlan csomagolással. Igaz, 700km-t elautókáztam velük országszerte, hogy ugyanolyanok legyenek, de azzal nagyon sokat spóroltam. Nekem még héjazatot is kellett cserélni, mert regi mezőgazdasági fólia volt felrakva a cserepek alá, ezt mindenképp le kellett cserélni jóminőségű páraáteresztő fóliára. Ehhez az egész hélyazatot le kellett szedni, cserepet, tetőlécet, csatornát, fóliát, csak a szarufa maradt. Ezt profi ács szakember csinálta meg, ennek anyag és munkadíja kereken 3millióból kijött volna (240nm). Új cserép, új ipregnált tetőlécek, új ereszcsatorna került vissza. Ez utóbbira ki tudtuk használni az állami támogatást, úgyhogy, ez 1,5millió volt.
@sisqoszilard2 жыл бұрын
@@hobbyhomemade118diecastmod7 Minden elismerésem a legjobban a soros dobozok tetszettek a radiatorokon! 😆 Viccet félretéve, mekkora volt az alapteruleted és van esetleg egy alaprajzod h hogy osztottad fel a teret? Baromi szép lett es most mi is pont ilyen projekten gondolkozunk. Mivel foglalkozol h ezt igy te bevallaltad? Mérnök vagy vagy mérnök dolgozott neked?
@hobbyhomemade118diecastmod72 жыл бұрын
@@sisqoszilardaz alapterület 11m×4m volt. Ebből kellett kigazdálkodni egy hálószobát, egy gyerekszobát, egy fürdőszobát, egy kényelmes közlekedőt és a lépcsőt. Szerintem ennél jobban, optimálisabban lehetetlen kihasználni a teret. Formatervezőnek készültem, a geometria mindig erősségem volt, képzeletben gyakorlatilag előre tudom látni a kialakitandó teret, de mint sok "bukott művész" a fogtechnikánál kötöttem ki, azt csinálom 17 éve 🙂 Készítettem alaprajzot, elő kell keresnem. Ha megtalálom és adsz e-mail címet, elküldöm. Amúgy ha megfogadsz egy tanácsot, egy fürdőt WC-vel mindenképp alakíts ki az emeleten, éjszaka a gyerekek sokat járnak ki, és nem a lépcsőn a sötétben kell esniük-kelniük. Fantasztikusan kényelmes dolog, ennélkül nem szabad tetőteret csinálni, márcsak a biztonság miatt sem, szetintem.
@alexandrakrutilla4979 Жыл бұрын
Szia nagyon szép lett gratulálok hozzá a címben lattom h sváb parasztház lehet hülye kèrdès lesz bocsi előre is èrte maga a ház falazatát tekintve ez vályog, tègla stb?
@hobbyhomemade118diecastmod7 Жыл бұрын
Szia, köszi! A falazat regi égetett tömör kisméretű tegla (a nagyobbik kisméretű téglából). A tető régi vörösfenyő sárgerendás nyeregtető szerkezet, ahol a szarufák colos deszkákkal vannak megerősítve, fölül fogópárokkal összefogatva.
@attila68622 жыл бұрын
Szia. Újból jön nekem is a tetőtér beépítése munkafázis. Itt a hideg, a kinti munkákat már hanyagolom. 😁 Szeretnék kérdezni. A függőleges falakba is a petralana szigetelést raktad? A szarufákra melyik profil tartót használtad? Nekem sajnos nem fűrészelt a szarufám, hanem gömb anyag több méretben. Nehogy egyszerű legyen. 🤣 A fürdőt kibetonoztad nem félsz megterhelni ennyire a födémet? Köszi ha válaszolsz.
@hobbyhomemade118diecastmod72 жыл бұрын
Szia, igen, az oldalsó falakba is raktam kőzetgyapotot. 10cm-es direktfüggesztőt hasznaltam, és azt vágtam mindenhol akkorára, amekkorára kellett, sajnos nálam is össze-vissza méretűek voltak a szarufák. Ezzel a 4cm-es kis felületű betonozással nem tudom túlterhelni a födémet. Egyrészt azért, mert egy része a főfalat terheli. Másrészt alatta 20x20-as vörösfenyő gerendák vannak, amik korábban 10cm vastag agyagréteget kellett megtartsanak 100éven keresztül, amit ugye kilapátoltunk... utánajártam, hogy ez a súly körülbelül akkora terhelésnek felel meg, mintha lebetonoznám 5cm vastag betonnal az egész födémet. Tehát ez a 4cm beton még kevesebb is, ráadásul csak egy kicsi részen kapnak a gerendak valódi terhelést a beton miatt, nagy része a főfalra terhelődik. A gerenda többi részén a jóval könnyebb OSB súlya elenyésző. Arra viszont figyeltem, hogy a betont és az OSB-t semmi képpen nem raktam közvetlenül a gerendara és a deszkákra! Ezek párazáró rétegek. Ha elzarom a pára útját, akkor kirohasztja a gerendát és a deszkákat. Ezért kialakítottam egy legüres szellőző teret az OSB és a gerendákon lévő deszkák között. Párnafákata 30cm-kent raktam le. A padlót úgy alakítottam ki, hogy oldalt ki tudjon szellőzni a lakas belső légtere felé. Semmi képp sem a külső leszigeteletlen levegő felé, különben kihűti az egész lakást.
@attila68622 жыл бұрын
A függesztőt a simát használtad vagy a horgonyosat? A sima nem mozog függőlegesen?
@hobbyhomemade118diecastmod72 жыл бұрын
@@attila6862 a simát használtam, abszolút tökéletes. Amúgy azért vettem 10cm-est, mert valamelyik szarufánál kellett 10cm, valahol csak 6-8cm, és volt, ahol majdnem hozzáért a szarufához a CD profil, 2-3cm volt csak a távolság. A síkot tartanom kellett. Arra is érdemes figyelni, hogy a falak építése előtt fel kell rakni a ferdesíkot, és kigipszkartonozni, csak utána jön a fal szerkezetének építése. És az is fontos, hogy a kőzetgyapotot nem csak a szarufák közé kell tenni, hanem még egy réteget kell tenni a szarufák elé, a CD profilok közé is. Gipszkartonozásnál sosem tesszük fektetve a lapokat, csak állítva. Az ablakoknál, ajtóknál "zászló" szerűen kell kivágni a lapot, mert ha a sarkok síkjába teli lapokat tennénk, biztos, hogy meg fog repedni idővel. Az illesztéseknél a gipszkarton oldalait "V" alakban le kell vágni szikével, hogy a ragasztó anyag tudjon befolyni, és minden illesztéshez kötelező bandázs szalagot használni. Ha ezek nincsenek meg, borítékolható, hogy pár napon belül az összes illesztés repedni fog.
@attila68622 жыл бұрын
@@hobbyhomemade118diecastmod7 a kartonozastól még messze vagyok. Még 4 szarufaközt kell kiraknom szigeteléssel majd a tűzfalban lévő kisablakokat kell megszüntetnem. Aztán ott kialakítani a síkot es szigetelni. Nekem annyiban mas, hogy a tető csúcsa alatt kialakítottunk egy fa vázat ami végigfut a teljes födémen es tartja a zető csúcsát is. A födém sajnos foglalkozós lesz mert az mfp lapokat nem rakták le rendesen. Nincs hézag. Ezeket körfűrésszel be kell mjad vágnom. Sajnos nem voltam itthon amikor csinálták az ácsok.
@hobbyhomemade118diecastmod72 жыл бұрын
Igen, a dilatációs hézagot minden lap között ki kell hagyni, különben recsegni-ropogni, nyikorogni fog, ahogy jársz rajta, "felhuppadni" nem fog, mert nincs betonfal, ami gátolja a tágulást, de nagyon idegesítő a hang, amikor már belakjátok. Mondjuk elég szomorú, hogy a szakember, aki minden nap ezt csinálja, ilyenekre nem figyel oda, vagy nem gondolja végig... Igazából ez az egyik ok, amiért magam nekiálltam az egésznek, a másik meg az, hogy olyan árakat kérnek el hasraütés szerüen, hogy csillagokat lát az ember.