@@horm3337 Také děkuji, jsem rád že video trošku pomohlo 🙂 . Kdyby jste ještě potřeboval nějaké info, rád pomůžu pokud budu vědět 🙂 .
@dariuszkucharczyk59283 ай бұрын
Pięknie wszystko pokazane! Dziękuję.
@Radeknemecko3 ай бұрын
Dziękuję również 🙂 .
@ondrejkropac73713 ай бұрын
Pěkné to máte a dobrá inspirace :)
@Radeknemecko3 ай бұрын
Děkuji 🙂 .
@SamotCZE2 ай бұрын
Moc pěkná práce, škoda, že nešlo dosáhnou výšky stropu 2.50, ale chápu, že limitoval zahradní domek. Já teď přesně kvůli toho bourám železobetonový strop ve starém chlévě, protože tam bych po zateplení neměl ani těch 2.10 😅
@Radeknemecko2 ай бұрын
@@SamotCZE Díky :) . Za mne je 2,10 plně dostačující. Horní část kamen by správně měla být ve výšce nohou když sedíte na horní lavici. Ale u výkonných kamen není vůbec problém i když mám nohy níž :). Při výšce 2,5m budete muset dělat hodně vysoké lavice. Při polévání kamenů se pára drží všechna nahoře, tak to chce sedět blíže ke stropu. Jinak přeji příjemné stavění. Určitě nebudete litovat ani práce, ani prostředků. Je to prostě bomba :) . Hlavně doporučuju dát si záležet na ozvučení sauny, kvalitní hudba je přímo nutností :) . Já teď ještě řeším nějaký jednoduchý sprchový kout v té zahradní chatce, kvůli mrazům, aby sprcha nezamrzala mezi cykly saunování...
@vendarybar65454 күн бұрын
Zdravim chci doma stavet material na zatepleni bude Rockwool 150mm a stenovy hranol 15x8. Velikost Sauny bych si pral 7x2.5m venkovni. Moje hlavni otazka je zdali byste sel znovu do kamen na drevo a nebo si udelal radsi elektricka kamna kde muzete pres mobil saunu doma nahrat a rovnou si tam vlezt a jake je cisteni kamen me zajima. Sel byste do toho znovu ?
@Radeknemecko3 күн бұрын
Dobrý den. To je otázka pocitu a pohodlí. A také ceny za energie. Elektrika je super jak píšete. Zapnete z telefonu a pak už nic neřešíte. Nízká cena kamen, Plus snadná regulace teploty a čistší provoz Sauny. Za mne tím výhody končí. Já bych šel určitě znova do těch kamen co mám. Výhody- rychlý ohřev Sauny, pohoda při praskání a sledování plamenů v kamnech, má to nezaměnitelné kouzlo 🙂 . Cena za dřevo oproti drahé elektřině je minimální. Samozřejmě nevýhody že musíte kamna roztopit a pak občas přihodit polínko. Kouř do Sauny vůbec nejde, s vyšším komínem mají tato kamna super tah. Musíte vychytat kolik a kdy přiložit k udržení optimální teploty, ale dá se krásné regulovat i větracími otvory. Čištím druhý den pouze vybraním popela, otázka 2-3 minut.
@Radeknemecko3 күн бұрын
Tloušťka izolace 150 je ažaž. Já jí mám v zahradní chatce a 80 bohatě stačí. Ale samozřejmě víc není nikdy na škodu 🙂 . Pokud je sauna venku, určitě bych šel do kamen na dřevo, pokud jí budete mít v domě, bude asi elektrika jednodušší, nemusíte řešit složité komín a i větrací otvory můžou být menší. Já mám hodně dráhou elektřinu a dřevo mám většinou zalevno, takže u mne byla volba jasná. Teď stavím kamna na ohřev vody koupacího sudu ze starého bojleru taky na dřevo 🙂 . Ať už zvolite jakoukoliv variantu kamen, budete určitě spokojený, chodím 2x týdně a je to super. Tak ať se vše podaří 🙂 .
@vendarybar65453 күн бұрын
@ oukey :) tak dam teda kamna na drevo, rozhodl jsem se podle vice nazoru a pry teplo z tech kamen a dreva je prijemnejsi a rad bych videl ten ohen prave. Hlavnim faktorem je ze kdyz uz saunu roztopim muzu ji nechat nahranou jak budu chtit dlouho a muzu relaxovat dele a davat saunovaci cykly treba po půl hodince i víc 😁. Diky moc za rady
@RadeknemeckoКүн бұрын
@vendarybar6545 Já dávám cca 2x týdně vždy 3 cykly po 15-20ti minutách. A spotřeba dřeva je opravdu nízká a i dle mne je to teplo z kamen na dřevo jiné 🙂 .
@vendarybar6545Күн бұрын
@Radeknemecko za jak dlouho máte saunu vyhratou ještě jsem se chtěl optat :)