No video

Horgász ütköző: élőhalas harcsázás - igen vagy nem?

  Рет қаралды 5,464

JadaboFishing

JadaboFishing

Күн бұрын

Itt az első Horgász ütköző: a horgászat nem szenvedés…igent vagy nemet mondunk az élőhalas harcsázásra? Parázs vita a frissen elkészült Jadabo stúdióból Bosánszky Péterrel és Fecske András Istvánnal. Te melyikükkel értesz egyet?
Velünk többet fogsz!🎣 jadabo.com/
Csatlakozz a közösségünkhöz: / jadabofishingvip
#jadabofishing #velünktöbbetfogsz #horgászwebáruház #pergetés #horgászat #harcsa #bosánszkypéter #RSD #élőhal #horog #catmagnet #unicat

Пікірлер: 29
@jadabofishing
@jadabofishing 4 ай бұрын
Élőhalas harcsázás - igen vagy nem?
@TheGedo96
@TheGedo96 4 ай бұрын
Nem!
@user-fh4bb1et6i
@user-fh4bb1et6i 4 ай бұрын
igen!
@tamastacsi1175
@tamastacsi1175 4 ай бұрын
Nem! Az állatok is félnek és szenvednek. A kutyám már akkor menekült amikor az állatorvos még kint volt az utcán és csak a hangját hallotta. De tudta előre hogy oltás lesz.
@szokee01
@szokee01 4 ай бұрын
Igen. Minden horgászati módszernek megvan a maga szépsége. Butaság lenne tiltani.
@peterf.2720
@peterf.2720 4 ай бұрын
Inkább pergetve!
@VizitubaVendégház
@VizitubaVendégház Ай бұрын
Harcsázáshoz: Ugyanezt a szereléket használom, de úszó nélkül. Ha rövid az előke, akkor nem fog visszaakadni a csalihal a főzsinorra, egy cuccal kevesebb... és ha naphalat fogsz, próbáld ki azzal is! Sztem a vörösszárnyút kihányja, hogy azt felvehesse... De tény, hog a vörösszárnyú és a bodorka is nagyon jól működik.
@gergoanka4221
@gergoanka4221 3 ай бұрын
Jó a téma nagyon. Istvánnak adok igazat. Nem szurkálunk halat halért. Balinos wobblereim szakállát lenyomkodtam, minimális sérülés érdekében. :)
@gaborszabo8299
@gaborszabo8299 4 ай бұрын
Több megjegyzésem is van. Ebben a kérdésben nem titkoltan Bosival vagyok. Én azon a bizonyos nyáron, amikor brutál vízhiány volt, itt a Zagyván pont azért nem pergettem, mert látszott, hogy konkrétan haldoklik az élővilág. A műcsalis és élőhalas módszerek tekintetében szerintem bizonyos értelemben egálban van a kettő. Az élőhalas módszer arra való, hogy egy ragadozó táplálkozási ösztönét használja ki, de a csalihal szenved tőle. Viszont a műcsalis pergetésnél konkrét műcsalikialakítások/ vezetési technikák vannak arra, hogyan csaljuk horogra az inaktív halat, ugye? Mondom máshogy: addig csesztetünk egy halat ami NEM akar enni, amíg oda nem mar a csalinak. Hisz ő mást nem tud csinálni, csak odaharapni annak a dolognak, ami idegesíti. Nem tud bemászni a csónakba, és megmondani a horgásznak, hogy "mostmár hagyj békén". Gondolom mindenki látott már süllőt, ami állal verte le a gumit. Az vajon enni akart, vagy csak a végletekig csesztetve lett? A Panoptixos gumizást/vertikálozást meg hagyjuk is, hogy az vajon mennyire "halbarát". Én catch and release pergető horgász vagyok, de sok esetben azt látom, hogy sokan "elsimítanak" fontos dolgokat azzal, hogy "úgyis visszadobom". Extrém finom felszereléssel való horgászat, csak hogy kapást érjenek el inaktív időszakban; milliós szonárral megkeresni egy-egy halegyedet, és addig dobni rá, amíg kínjában oda nem ver a csalinak; vagy akár szonár nélkül inaktív halat addig csesztetni, amíg szintén oda nem vág a csalinak. Vagy valamelyik pergető gondolt már arra, hogy ha csukatilalom végén, balin/fehérhal ívási időben végigmegy csónakkal egy tisza-tavi öblítőcsatornán, azzal leverheti a part menti növényzetről az ikrákat, amik az iszapba hullva megfulladnak? Valamint szerintem fontos látni, hogy a csalizásra használt halak olyan halfajták, amik nagy tömegben fordulnak elő, és egy ökoszisztémában a ragadozók természetes táplálékául szolgálnak és nagy tömegben "termelődnek" újra egy-egy íváskor. Sneci, bodorka, kárász, keszeg és társai....ragadozóhalas közegben nem véletlenül hívják ezeket "takarmányhalaknak". És ha már felszerelés: használjon mindenki ólom helyett kősúlyokat, pl, stupekos harcsáházhoz (TISZASTONES) :) Dechatlonban azt hiszem elérhető, de a Jadabo termékpalettáján is elférne.
@Bosanszky_Peter
@Bosanszky_Peter 4 ай бұрын
Köszönjük az értékes véleményt, és a tippet is, szívesen felvesszük a kínálatba.
@doktoritsandrascsatornaja6196
@doktoritsandrascsatornaja6196 4 ай бұрын
Én több mint 10 éve nem használok élő csalihalat és nem is fogok, a horgászat az nem feltétlen a fogás maga, így ha kevesebbet fogok az nem probléma. Alapvetően a horgászat nem jó a halnak, de pár órát menekülni próbálni egy horoggal a hátában az nekem túl van a feltétlen szükséges szenvedésen. A szenvedés pedig nem az ami az embernél, hanem az a stressz és az a pszichés megterhelés amiben akadályoztatva van a ösztönei szerinti viselkedésben és nyilván az idegrendszeréhez képest fájdalmat is érez.
@Bosanszky_Peter
@Bosanszky_Peter 4 ай бұрын
Mindenben egyetértek, és a világ abba az irányba halad, hogy egyre többen lesznek, akik nem használnak élő halat, aztán majd alsóbb rendű élő csalit sem nagyon fog senki használni. Apáink ezt a szemléletet el sem tudták volna képzelni, de ők sem kínoztak semmilyen állatot. Változik a norma. Unokáink valószínűleg olyan undorral fogják nézni az óvott, de épp fulladozó hallal készült fotóinkat, mint mi az apáink létrára akasztott vérző harcsáit. Nem lehet ezt a változást megállítani, még fékezni se nagyon. De fontos látni és láttatni a múlt és az ösztönös szenvedély értékeit is, mert az emberiség napról napra kerül távolabb a természettől. Most épp mi vagyunk abban a korban, amikor hidat tudunk képezni a pontynak ugrálóvárat építő fiatalok és a minden fogott halat lehetőleg megevő idősebbek között, ezért tartom fontosnak, hogy nyíltan beszéljünk ezekről a témákról, nem az aktuális divatot, hanem a saját érzéseinket követve. Hogy klasszikust idézzek, “Nem at őseinket kell követni, hanem azt amit az őseink követtek.”
@akos0408
@akos0408 2 ай бұрын
@@Bosanszky_Peter Részben igaz amit mondasz . De ne kínozzunk a táplálkozni szeretnénk akkor öljünk kíméletesen . Ha harcsát akarok enni azt ne úgy vigyem véghez hogy ahhoz egy másik teremtmény kínzok . Szerintem itt pont a kínzáson van a lényeg . 50 éves vagyok de, mindannyian lelki fejlődésen megyünk keresztül, igen megölöm a halat amit meg akarok enni, de már nincs szívem a gerince mentén átszúrni egy állatot és órákon át kínozni ezért . Ja és nem szeretnék a következő életemben csalihalként újjá születni, na ez csak a poén, de sose tudni 😂
@kuttork6855
@kuttork6855 4 ай бұрын
Szerintem mindenki eldöntheti maga, hogy használ-e élőcsalit, de hogy ne szenvedne az átszúrt vörösszárnyú, azt nem hiszem! Klassz vita volt, ilyen jöhet még más témában is! 👏 Meg lehetne végre harcsás videó is! 😊
@pityko92
@pityko92 11 күн бұрын
Na , majd a végén majd kitaláják azt is, hogy nemlehet majd élő hallal csalizni. Vagy majd a horgászni sem lehet .
@balazsjuhasz8362
@balazsjuhasz8362 3 ай бұрын
Nem korrekt a csalihal miért kell ezt? Hobbiból vagy tényleges élelem miatt.
@akos0408
@akos0408 2 ай бұрын
Péter végletekben beszél, és csak egy Sith beszél végletekben . 😁
@peterf.2720
@peterf.2720 4 ай бұрын
Abban a hiszemben indítottam el a videót, hogy Péter képviseli a pergetőket, András pedig az élőhalas harcsázókat. 🙃 Így a lehető legjobban indult számomra a történet. 35 perc nézés után abszolút András álláspontjával értek egyet. Péter nem nagyon hagyta szóhoz jutni, annyira meggyőző akart lenni. Ez sem volt annyira szimpatikus. Az állatvilágban egyedül az ember öl szórakozásból. (meg a házimacska,). Előfordulnak fejlettebb, és kevésbé fejlettebb életformák. Nyilván. Régen kiskacsával is harcsáztak, ma már nem. Változnak az álláspontok. Vannak országok, ahol az élőhalas horgászatot már rég betiltották. Arra felé haladunk, hogy a világ fejlettebb része előbb utóbb meghozza ezeket a döntéseket az állatvilág védelmében. Kedvtelésből ölni nem jó, sem embert sem állatot. Idővel a horgászatot is betilthatják, - ahogy említettétek is. Minap történt egy haláleeset az IBCC versenyen. A nem horgász kommentelők gúnyolódva kommenteltek a horgászok ellen, az ő szemükben minden horgász redneck állatkínzó. A végére nem kellett volna a termékreklám.
@Bosanszky_Peter
@Bosanszky_Peter 4 ай бұрын
Értem a kritikát, és visszanézve a videót pár dolgot másképp fogalmaznék. Bennem a zsákmányszerzés ösztönéből több maradt valahogy mint a ma emberében általában, engem ez sarkall horgászatra, versengésre a halakkal és más horgászokkal.És mivel ez egy nagyon mélyről jövő ösztön és érzelem az esetemben, ezért védem talán a szükségesnél is kicsit intenzívebben. De erre figyelni fogok. Mentségemre szolgáljon, épp ezért választottam Andrist vitapartnerül, hogy teret adjunk az enyémtől eltérő megközelítésnek is. Ami pedig a kereskedelmi tartalmat illeti, igyekszünk fenntartani az egyensúlyt, és csak azt mutatom be amit valóban használok, gyakran olyat is amit nem is forgalmazunk. Sokakat ez is érdekel, így azt nem tudom megígérni, hogy ilyen nem lesz a jövőben, de azt ígérem, hogy a jelenlegi arány soha nem fordul meg, és mindig elsődleges lesz a tartalom.
@id9717
@id9717 4 ай бұрын
Nagyon szuper beszelgetes, rendkivul intelligens gondolatok es pro- kontra ervek. A termeszet rongalasanak minimalizalasa fontos. Jogi szempontbol az elocsalis horgaszat az allatviadal hatarait surolja. Igen, sztem az elohalazas kevesbe etikus horgaszmodszer. Gyerekkent siman ment az elocsalizas, de felnottkent mar nem valasztom ezt.
@szalisznyokrisztian795
@szalisznyokrisztian795 4 ай бұрын
És mi van ha az a csalihal mazoista? Persze a hal véleményét nem tudjuk bár sejteni lehet... Szerintem az előhalas módszerrel csak annyi a baj, hogy már nem elegáns. Más lett a horgászat célja ma mint 50 évvel vagy 100 évvel ezelött. El kell tudni dönteni, hogy a megfogott hallal mit szeretnénk kezdeni és hogy mire lennénk hajlandóak azért hogy azt a halat megfogjuk. Ha élelemnek kell a harcsa akkor egy kárász élete a legkevesebb, ha viszont szórakozni akarunk nem biztos hogy ez a legetikusabb módszer. Személy szerint, és ezt András tudhatja is mert nem egy műcsalimat tőle vásároltam és Fóton pecáztunk már egymás mellett, a pergető vagy műcsalis horgászat sokkal barátibb! Sokkal nagyobb kielégülést nyújt ,mert ott én csapom be a ragadozót és aztán fárasztom ki, és nem egy csalihal végzi el az én munkám!
@peternemeth639
@peternemeth639 4 ай бұрын
Igazabol a horgaszat strukturaja az ami szerintem idejetmult. Tehat a horog,zsinor ,bot altal megfogott hal megszakolva,kezbeveve, lemerve fenykepezve. Itt nyilvanvaloan a horog sebesulest/fajdalmat okoz, a farasztas kimerultseggel jar, a vizbol kiveve meg fuldoklik. Valahogy ezt az egeszet kellene helyettesiteni. Maga a trofea mint szimbolum is rengeteget valtozott. Volt a kipreparalt halfej a falon , aztan mindez fenykeppe finomodott. inkabb valahogy a szintetikus horog nelkuli csalit elkapo es ezt kamera v valami uteserzekelo szerkezet altal rogzitett kep, jel jelentene a sikert. A kapas megvolt, a kep elkeszulhetett, 1 fejlettebb szoftver a kep alapjan talan a tamado hal pontos meretet is megallapithatna. A vadaszatban is van mar regota olyan megoldas ahol nem kell olni. A foto puska altal keszitett kep, a vad blattjan a celkeresztel mar egy hatarozott lepes ez iranyba. A cserkeles megvolt, lotavolsagba jutottunk a kiszemelt allathoz, meg a ravaszt is meghuztuk csak nem oltunk. Helyette lesz egy fotonk mondjuk egy bogo szarvasrol, egy durgo fajdkakasrol etc. Visszaterve a horgaszathoz altalaban a gerinctelen fajokat szoktak kezlegyintessel elintezni. Giliszta, csonti nadaly. Ezek a dolgok csakis azert nem valtoznak mert rengeteg erdeket sertene. Csak az USA ban tobb tizmillion horgasznak, rengeteg munkahely, adobevetel kerulne veszelybe ha komolyabban belenyulnanak a szabalyozasba. Pedig mas valasztas nem lesz. Olyan szinten degradalodnak pl a halallomanyok h ki fogjak kenyszeriteni a vedelmuket maximalisan biztosito szabalyozast. Megutotte a fulemet a beszelgetes soran a takarmanyhal kifejezes....a 70es 80as evekben olyan mennyisegu kusz, bodorka, vorosszarnyu volt h gyakorlatilag senki nem nezte semmibe. Mara ez is a toredekere esett. 20 eve a horgaszat miatt koltozten Angliaba a termeszetes vizeken az elmult 10 evben itt megfelezodott az allomany. Ez kb igaz az egesz vilagra. A regi szabalyok nem lesznek ervenyesek a jovoben, a regi megoldasok nem hoznak megvaltast. En igy latom.
@kissp79
@kissp79 3 ай бұрын
Nem mindegy, hogy fél az állat, vagy stresszel? Egyiket se kívánom szegényeknek. Azért vagyunk gondolkodó emberek, hogy megoldjuk a problémákat. Nem az a lényeg, hogy minden áron többet fogjunk, hanem hogy valami furfanggal mégis átverjük a halat. És az műcsali lesz.
8. epizód - Vendégem Szilvási Szilárd
3:06:13
Hal-adó Csabio Polyák
Рет қаралды 18 М.
❌Разве такое возможно? #story
01:00
Кэри Найс
Рет қаралды 3,6 МЛН
Parenting hacks and gadgets against mosquitoes 🦟👶
00:21
Let's GLOW!
Рет қаралды 13 МЛН
Ik Heb Aardbeien Gemaakt Van Kip🍓🐔😋
00:41
Cool Tool SHORTS Netherlands
Рет қаралды 9 МЛН
A titkos gumihal: süllők és harcsák megfogása állóvízben
12:25
Ultra-light pergetés alapok
33:08
JadaboFishing
Рет қаралды 6 М.
Harcsázó horgászbot kiválasztása.. Miert? Milyet?
22:38
Harcsára fel!
Рет қаралды 14 М.
⚠️Dunai Harcsa Horgászat és fogás 3 óra alatt🔥
6:05
VM Fishing
Рет қаралды 2,7 М.
III. Harcsafogó Országos Bajnokság - Hársasberki horgásztó, Leveleki horgásztó
49:52
Magyar Országos Horgász Szövetség Mohosz Mohosz
Рет қаралды 6 М.
Milyen harcsázó botot válasszunk, parti harcsahorgászathoz!
12:41
Harcsázás.hu- bolt webáruház
Рет қаралды 33 М.
Vendéghorgászaton, Gégény Viktornál a februári Dunán
1:07:33
Szente Attila a sTégen
Рет қаралды 22 М.
❌Разве такое возможно? #story
01:00
Кэри Найс
Рет қаралды 3,6 МЛН