To tu wszystko się zaczęło! Dobra robota. I fajnie, że dalej używasz makietę.
@robertjankowski2 жыл бұрын
Tak, tu się zaczęło :-)
@karolcarolos3 жыл бұрын
Cudowna makieta. Tata też na niej się bawi :) cudo!
@robertjankowski3 жыл бұрын
:-)
@moniaodkuchni7430 Жыл бұрын
❤ super!
@robertjankowski Жыл бұрын
:-)
@Cccssssoosos21377 жыл бұрын
Nie ma to jak synowie.. stoją i się patrzą. Żadnej pomocy. Tacy jak ja ;-)
@robertjankowski7 жыл бұрын
;-)
@wujekiwynalazek39406 жыл бұрын
Maciek Kolejarz 0
@mrmarek98913 жыл бұрын
@@FurasKapur 1+
@konkretniak915 жыл бұрын
Dużo żmudnej pracy, ale jak widać po efektach, zdecydowanie warto było. Bardzo mi się podoba układ torów.
@robertjankowski5 жыл бұрын
:-)
@johnamuss89212 жыл бұрын
Pięknie super :)
@robertjankowski2 жыл бұрын
:-)
@AmaxPolska77079 ай бұрын
Przydatne niepowiem, pozdrawiam 👍👍👍
@robertjankowski9 ай бұрын
:-)
@bogdannieploszczuk8754 жыл бұрын
czy można otrzymać rysunek ułożęnia torów tzn kształt torowiska. bo by mi pasował.
@tripofonix Жыл бұрын
Mam pytanie jakiego materiału użyłeś do formowania powierzchni ? To jakaś pianka ?
@robertjankowski Жыл бұрын
Styrodur (styropor), do dostania w marketach budowlanych.
@tripofonix Жыл бұрын
@@robertjankowskiDziękuję za wszystkie podpowiedzi i pozdrawiam:)
@elizax46213 жыл бұрын
Bardzo fajny film dzieci zainteresowane piko
@robertjankowski3 жыл бұрын
:-)
@dawidchrzaszcz9345 жыл бұрын
Witam, jakim sposobem pan nakładał szuter na tory?
@robertjankowski5 жыл бұрын
Na sucho, potem zalewałem to rozcieńczonym klejem wikolowym. Po zalaniu się to poprawia, nowo formuje (bo się trochę rozleci) i przede wszystkich trzeba usunąć nadmiar szutru z główek szyn i koniecznie nie zapaskudzić rozjazdów. Potem po wyschnięciu należy znowu usunąć przeszkadzające ziarenka szutru z szyn i na koniec całość przeszorować, żeby przywrócić przewodzenie prądu do kół. Wypadałoby też jeszcze zaszutrowane torowisko jakoś pomalować, ale to wedle uznania i dobranych torów/szutru.
@marcinsliwinski52424 жыл бұрын
Hej, jaką nazywa się materiał którego użyłeś do zrobienia makiety, chodzi o ten z 0:24 na który są położone tory?
@lewus89434 жыл бұрын
Ja Ci odpowiem, to jest styrodur/styropian XPS
@marcinsliwinski52424 жыл бұрын
@@lewus8943 dziękuje bardzo
@robertjankowski4 жыл бұрын
Potocznie styrodur.
@gibonstg6 ай бұрын
Ciekawi mnie jak wyglada schemat elektryczny tej makiety - w ilu miejscach tory potrzebują podłączenia do prądu? Wystarczy jeden punkt zasilania czy potrzeba wiecej?
@robertjankowski5 ай бұрын
Wystarczy jeden i wiele lat miałem jeden taki punkt. Później z czasem jeszcze gdzieś coś podłączałem, ale to dlatego, że po przeprowadzce złachałem jakiś rozjazd i coś nie łączyło.
@ukaszwieczorek24045 жыл бұрын
Ta makieta to taka jakaś dziecinna jest. Mam pokój o podobnych rozmiarach i mam w nim makietę modułową, którą sam buduję. Wolę kawałek szlaku odzwierciedlającego rzeczywistość-tarczę, semafor, nastawnię,niż ciągłą jazdę w kółko wokół jakiegoś Lidla.
@1fksint15 жыл бұрын
Odwal się głąbie nawet się na tym nie znasz!
@robertjankowski5 жыл бұрын
Na tej powierzchni wyższość makiety modułowej nad tortem to kwestia szkoły falenickiej lub otwockiej... Jak nie masz sali gimnastycznej w domu, to realnej makiety modułowej, która da frajdę z jazdy nie zbudujesz.
@WirnikPro4 жыл бұрын
@@1fksint1 XD!
@MaciekKlocek7 ай бұрын
Ukaszwieczorek ogarnij się
@lokopeda2 жыл бұрын
Hej, jak nazywa się ten materiał do robienia terenu? To jest jakaś pianka?
@robertjankowski2 жыл бұрын
Tzw. styrodur.
@tomramzes2072 жыл бұрын
Mam pytanie o kolejkę wraz z torami i wagonikami, czy to jest jakiś gotowy zestaw?
@robertjankowski2 жыл бұрын
Nie wiem o którą kolejkę chodzi? Odpowiem za to, że zestawów trochę różnych jest i to w zasadzie kompletnych - lokomotywa, wagony, tory i zasilacz.
@tomramzes2072 жыл бұрын
@@robertjankowski rozumiem, w takim razie co poleciłby Pan kupić tzn. jaki fajny zestaw, słabo się znam na kolejkach za dieciaka miałem i to tyle, może jakiś producent model konkretny zestaw?
@robertjankowski2 жыл бұрын
Teoretycznie za jakiś czas ma być zestaw Roco z Ludmiłą i węglarkami. Lokomotywa fajna, gorzej z wagonami (trochę fikcyjne), w zestawie mamy sterowanie cyfrowe Roco. Nie do końca wiadomo jaka cena, to jest jakiś tam szkopuł. Obecnie na rynku są zestawy Piko. Żaden nie jest idealny niestety - albo zestaw z parowozem śmiesznie tani, jednakże ani lokomotywa, ani wagony, ani sterowanie nie przedstawiają wartości. Dalej zestawy z SM42, gdzie lokomotywa jest bardzo na plus, wagony towarowe (jeden zestaw) niestety nie, wagony piętrowe (drugi zestaw) już tak. Minusem jest tu sterowanie analogowe. Ostatni wariant to zestaw z Husarzem i choć mamy tu w końcu porządne sterowanie cyfrowe, to jednak ani lokomotywa, ani wagony nie są godne polecenia. Z pozoru ładne, ale praktycznie są to modele taboru nie jeżdżącego po Polsce (do tego skróconego w długości) pomalowane jedynie w barwy PKP Intercity. Także od Piko ciężko coś wybrać, choć tu każdy ma indywidualne preferencje i jakiś kompromis zaakceptować można/trzeba.
@zielonogorski_spotter2 жыл бұрын
Dzień dobry:) mam takie pytanie co to za pianka?
@robertjankowski Жыл бұрын
Pianka? Tzw. styrodur, do kupienia w marketach budowlanych w dużych taflach.
@pt4773 жыл бұрын
Interesuje mnie, czy moment otwierania zapór jest jakoś uśredniony, czy uzależniony od danej długości przejeżdżającego składu?
@robertjankowski3 жыл бұрын
Był! Już dawno to wyrzuciłem, bo bajer się po pierwsze popsuł, a po drugie nie zdawał egzaminu. Było to "uśrednione", a mówiąc wprost, to sterowane czujnikiem, który aktywowała lokomotywa. Czujnik był w okreslonej odległości za szlabanem, więc niestety nie mogło to działać poprawnie dla zmiennej długości składu.
@pt4773 жыл бұрын
@@robertjankowski Dziękuję. To jest trudne do realizacji zagadnienie. Myślałem o tym, by ostatni wagon składu, lub jadącą samą lokomotywe wyposażać w mały magnes neodymowy i w stosownej odległości od rogatek, w torowisku zamontować kontaktron. ale nie jest to rozwiązanie proste dla ruchu w dwóch kierunkach, bo konieczna byłaby zmiana funkcji czujników otwierania i zamykania zapór. Być może jest jakiś inny zaawansowany patent, ale nie znalazłem takiego
@buggy4782 жыл бұрын
Co by Pan polecił żeby zrobić ciąg torów wokół sufitu w garażu? Garaż o wymiarach 3x6. Chciałbym zrobić taką kolejkę która będzie jeździła po włączeniu wokół sufitu. Dziękuję za wszelką pomoc
@robertjankowski2 жыл бұрын
Chyba jednak H0 ze względu na zrównoważone koszty. Tylko to bardzo ambitne zadanie, żeby to nie spadło z wysokości, a z drugiej strony było i dostępne do prac i widoczne z dołu. Jednakże spodziewany efekt może być oszałamiający!
@Toki1234Ай бұрын
Jak one jezdza w dwa modele ? Rozumiem ze zasilacz jest cyfrowy a nie dwa analogowe? Bo pociagi jezdza po tych samych torach ?
@robertjankowskiАй бұрын
Jak to jeździ? Wszystkie modele na makiecie z podłączonym sterowaniem cyfrowym (nie zasilaczem cyfrowym, bo ten jest analogowy i podłączony jest nie do makiety, lecz do centralki) mają na stałe zasilanie "pod kołami", tj. w torach. Pomysł polega na tym, że mają elektronikę, która zarządza przekazaniem tego zasilania na odbiorniki prądu w lokomotywie, czyli np. na światła czy silnik. I ta elektronika poprzez szyny komunikuje się z centralką, a centralka komunikuje się z nami - za pomocą sterowania. Czyli jak my na sterowaniu przekręcamy pokrętło i zwiększamy "prędkość", to centralka podaje do elektroniki modelu (dekodera) tą informację i dekoder to polecenie realizuje, tj. na wyjście bezpośrednio podłączone do biegunów silnika podaje odpowiednio napięcie zwiększając jego wartość wraz z ruchem naszych palców na pokrętle. I tak to właśnie działa. I teraz proste wyjaśnienie jak jeżdżą dwie lokomotywy po jednym torze (czy też więcej lokomotyw): każdy z dekoderów ma swój identyfikator (adres) i możemy się do niego odwołać naszym sterowaniem (pilotem, aplikacją w komórce). W ten sposób wiemy, którą lokomotywą sterujemy. I w ten sposób łatwo sobie wyobrazić, że ile możliwych adresów, tyle teoretycznie możemy ustawić lokomotyw na tych samych torach i sterować nimi osobno. Chyba teraz jest już zrozumiałe jak wartościowe jest to zachowanie i ile posiada zalet względem standardowego zasilania analogowego, gdzie silnik był bezpośrednio podłączony do napięcia w torach, którym to my sterowaliśmy z pokrętła :-)
@Tulle12347 жыл бұрын
How do i find this track plan ?
@robertjankowski7 жыл бұрын
It's taken from the Piko book regarding building layouts. As I remember it's a number 21 or something near to this.
@kjmn12705 ай бұрын
witam czy można o napisanie numerów zakrętów na pentlach bo wyglądają na R3 i R4, i jescze czy większość torów to G231 czy G239? z góry dziękuje
@robertjankowski5 ай бұрын
Tak mniej więcej było, ale szczerze mówiąc - gorąco odradzam ten układ torów. Jeśli Pan buduje makietę, to proszę zrobić dużo prostszy układ, będzie w przyszłości mniej kłopotów z jazdą dłuższych i tych bardziej wymagających modeli.
@kjmn12705 ай бұрын
@@robertjankowski ok,dziękuję jeszcze raz
@elizax46213 жыл бұрын
Jak się nazywa ta czerwona lokomotywa na makiecie ?
@robertjankowski3 жыл бұрын
V100
@Xd-ii6mu4 жыл бұрын
Dasz link Do Pierwszej Muzyki ???
@majadabrowiecka92667 жыл бұрын
i jest zabawa :-)
@robertjankowski7 жыл бұрын
No jest :-)
@aram56425 жыл бұрын
Mmm, czyli zarówno bocznica jak i podwójna zwrotnica przy peronie to dopiero późniejszy pomysł? Pojawiły sie gdy już całość była gotowa czy jeszcze na etapie surowym?
@robertjankowski5 жыл бұрын
Dokładnie tak.
@lordlogan33083 жыл бұрын
czym ty to nagrywales , skarpetka ?
@robertjankowski3 жыл бұрын
Co było pod ręką!!! W tamtym czasie nie myślałem o YT, to archiwalne nagrania i zdjęcia zgromadzone w jakimś telefonie czy czymś tam...
@Arllis21377 жыл бұрын
Pytanko, czy wszystkie pociągi podłączone są pod jeden transformator? Ciekawi mnie jak niektóre stoją a inne jadą?
@robertjankowski7 жыл бұрын
Sterowanie cyfrowe to umożliwia. Wszystkie mają napięcie pod kołami.
@Antonimentos2 жыл бұрын
Mam pytanie jakich torów pan używał? (można nazwę lub link?)
@robertjankowski2 жыл бұрын
Używałem Piko A-Gleis, ale zachwycony nimi nie jestem.
@Antonimentos2 жыл бұрын
@@robertjankowski a jak Pan pszyklejał trawę?
@Tabagulen695 жыл бұрын
Witam. Przymierzam się do zrobienia podobnej makiety z tym że trochę krótszej. Można się z Panem skontaktować w jakiś sposób i podpytać o pewne sprawy?
@robertjankowski5 жыл бұрын
Może przez floga, albo proszę pytać w komentarzach.
@michajaslan68224 жыл бұрын
A czy nagrasz sfojego traxx koleje mazowieckie acme
@robertjankowski4 жыл бұрын
Poszukaj na kanale, był parę razy.
@hampter83127 жыл бұрын
szacun za starania
@robertjankowski7 жыл бұрын
Dzięki :-)
@agnieszkaagnieszka4893 жыл бұрын
dzień dobry jakie wymiary stołu??
@robertjankowski3 жыл бұрын
Stare 2,5 x 1,20, nowe 2,5 x 1,70.
@kujawska_kolej4 жыл бұрын
Naprawdę fajna makieta moja wygląda po podobnie tylko nie ma paru rozjazdów
@robertjankowski4 жыл бұрын
:-)
@mmariczkaas59227 жыл бұрын
Panie Robercie czy można prosić o adres e-mail albo odp czy ma Pan specyfikacje torów dla makiety z powyższego filmiku? pozdrawiam
@robertjankowski7 жыл бұрын
Proszę o kontak przez wiadomości na KZbin.
@twojoptyk8358 Жыл бұрын
Jako podstawa została użyta sklejka, widzę styrodur, czy była użyta jakaś "szpachla" przy przejeżdzie kolejowym? pozdrawiam
@robertjankowski Жыл бұрын
Coś tam szpachlowałem jak już innego wyjścia nie miałem, w sumie z 1,5 kg gipsu zużyłem.
@Cccssssoosos21377 жыл бұрын
Zauważyłem jakiś błąd z rogatkami. Jedna podczas składania nie dolatywała do ziemi jak druga.
@robertjankowski7 жыл бұрын
Teraz to już w ogóle nie działają - zepsuł się mechanizm. Z czasem wymienię je na ładniejsze i statyczne. Pal sześć z automatem, bo to tylko rodziło problemy.
@metiobyk7 жыл бұрын
Mam takie pytanie szacunkowo ile pieniędzy pochłonęła budowa makiety?
@robertjankowski7 жыл бұрын
Hmm, bałem się tego podliczać. Ale zdecydowanie kwotę pięciocyfrową... :-/
@piotrbajorek60133 жыл бұрын
Witam serdecznie ..makieta super , starannie i pięknie wykonana ..po komplementach przyszedł czas na pytanie :)....czy wysokość tej wyższej pętli nad tunelem to jest + 10cm (styrodur 2x5cm)czy więcej?
@robertjankowski3 жыл бұрын
Nie jestem teraz w domu, żeby to sprawdzić, a nie pamiętam szczerze mówiąc. Wiem natomiast jedno - na pewno jest to za mało, bo z podniesionym pantografem nie bardzo chciało cokolwiek wjechać.
@piotrbajorek60133 жыл бұрын
@@robertjankowski Ok rozumiem :)....jakby jednak to Panu nie umknęło i dało się sprawdzić to będę wdzięczny....Pozdrawiam
@yoshifangaming3 жыл бұрын
ale to jest świetne
@robertjankowski3 жыл бұрын
A jakie stare!
@mariuszbrzakowski19767 жыл бұрын
Czy możesz Robert podać ,jakiej firmy użyłeś tory...? Do tego specyfikację torów łukowych...
@robertjankowski7 жыл бұрын
Piko A-Gleis. W zasadzie to nie polecam... Krzywizn torów łukowych niestety nie pamietam.
@mariuszbrzakowski19767 жыл бұрын
Spóżnione ,ale Wielkie dzięki.Zdążyłem kupic tory piko a-gleiss,lecz dziś porównywałem tory piko i roco...wielka różnica.(też nie poleciłbym torów piko A-gleiss
@wszystkozsensem3 жыл бұрын
Hej Robert Jankowski ja mam stół pociąg i tory ale mam mało torów wiesz gdzie kupić bo te tory były babci kolegi i nie wiem gdzie szukać pociąg tgv
@robertjankowski3 жыл бұрын
W sklepach modelarskich, na allegro, OLX etc.
@wszystkozsensem3 жыл бұрын
Ok
@przemysawk92115 жыл бұрын
Panie Robercie ,chciałbym się dowiedzieć jak wyprofilował pan podjazdy ? Bardzo ciężko jest wyciąć dobry spadek ,a u pana są duże kawałki i wygląda jak "z maszyny "
@robertjankowski5 жыл бұрын
;-) Ciąłem nożem styrodur przy budowie terenu. Jakoś "w miarę równo" to wyszło. A potem wszystko się sypało przy próbach z taborem, czy też w trakcie późniejszego, wczesnego użytkowania makiety. Wtedy bawiłem się śrubokrętem - dosłownie! Podważałem tor śrubokrętem i wstawiałem drobinki brązowego plastiku pod szyny tak, aby zniwelować wady - uskoki, wywyższenia, nierówności na łukach. Potem zamaskowywałem te miejsca (szutrem i farbą) i z czasem (trwało to w sumie wiele tygodni) całość osiągnęła obecny kształt. Nie wszędzie jest jeszcze dobrze, ale w niektórych miejscach już nic nie poradzę - np. nie powyginam toru przy rozjazdach, bo się te rozjazdy rozlecą. Nie wszędzie też jest równo, ale jeśli nie wykoleja mi się w tych miejscach tabor, to nie ingeruję, bo wbrew pozorom może to zaszkodzić - zmiana geometrii (nawet taka prostująca) może zacząć dawać o sobie znać np. 20 cm dalej, bo akurat tam jest coś nie tak i tabor zacznie wyskakiwać z szyn (a tam nic nie poradzę, bo jest np. rozjazd).
@yoshifangaming3 жыл бұрын
Jaką muzykę użyłeś w filmie
@robertjankowski3 жыл бұрын
To było parę lat temu, nie pamiętam.
@yoshifangaming3 жыл бұрын
@@robertjankowski ok
@tomakokanakolejowy1683 жыл бұрын
Ale pana synowie są do Pana podobni : )
@robertjankowski3 жыл бұрын
:-)
@warsoviann56745 жыл бұрын
Ja akurat sam złożę to (akcesoria będą zakupione w składnicy harcerskiej)
@robertjankowski5 жыл бұрын
:-)
@dominikchestowski75427 жыл бұрын
Cześć, co stosowales do wygładzania struktury makiety, gips czy coś innego?
@robertjankowski7 жыл бұрын
Tzn.? No bo gdzie to wygładzać? Gdzie płasko (i nisko), tam jest sklejka, a gdzie wyżej to styrodur. Styrodur dosłownie rzeźbiłem potem nożem - ścinałem nadmiar do skutku. Czasem leciały drobniutkie wióry... Miejscami uzupełniałem braki i tam taką drogą, ale wygodną elastyczną pastą. Kleiło się to jak plastelina, a potem samo wysychało na kamień (jak gips). Nierówności oczywiście zawsze można wygładzać papierem ściernym, tylko nie bardzo widzę sens - i tak je potem czymś przykrywamy: farbą, pastą, trawą, naklejką, domkiem etc.
@mariolaszlasa-majorek82456 жыл бұрын
Panie Robercie, Gdzie Pan kupił makietę kościoła i jakiej firmy ?
@robertjankowski6 жыл бұрын
Kupiłem to kiedyś na allegro - to model do sklejania. Jakiej firmy? Nie pamiętam, może to był Vollmer...
@radx787 жыл бұрын
siemka,mógbyś podać wymiary samego stołu,na którym cała makieta się znajduje?
@robertjankowski7 жыл бұрын
Około 2,5 x 1,2m.
@tomaszb.7657 жыл бұрын
Masz może rozrysowany układ torów? Od początku mi się podoba, może nie cały, ale spora część i chętnie bym tą większą cześć zaadoptował u siebie :)
@robertjankowski7 жыл бұрын
Z książki o makietach Piko. Trochę zmodyfikowany - dodałem jedne połączenie kółek i jedną bocznicę. Jednakże drugi raz bym tego nie zrobił już ;-)
@puchaty787 жыл бұрын
jeśli nie zrobił być tego tak to jak?
@enduroboyz36456 жыл бұрын
Ma Pan może plan tej makiety?
@robertjankowski6 жыл бұрын
W książce Piko o budowie makiet jest podobny. Tenże na początku zrobiłem, a potem go jeszcze trochę zmodyfikowałem. Planu sam nie robiłem.
@annawawrzyniak67624 жыл бұрын
z czego ty robisz te budynki?
@robertjankowski4 жыл бұрын
Gotowe jako zestawy do sklejania.
@enduroboyz36456 жыл бұрын
Jak duża jest ta makieta?
@robertjankowski6 жыл бұрын
1,2 x 2,5
@djdobrix25904 жыл бұрын
To styropian Ale jak zrobić takie ułożenie?.
@robertjankowski4 жыл бұрын
Docinać i kleić. Polecam aktualną serię o rozbudowie makiety, tam pierwsze odcinki to pokazują.
@djdobrix25904 жыл бұрын
@@robertjankowski A można by bylo prywatnie pisać? Bo trochę pytań mam
@Fisher_trout3 жыл бұрын
Czy by pan powiedział co to jest to białe to styropian czy coś?
@robertjankowski3 жыл бұрын
Styrodur, styropor - to coś bardzo podobnego, materiał budowlany - jest w Castoramie itp. Proszę się przejechać do marketu budowlanego, to Pan znajdzie i dotknie. Bardzo przyjemny materiał w obróbce :-)
@icecrepper8407 жыл бұрын
Na początku to wszystko wyglądało jak jajko😂😂😂😮
@robertjankowski7 жыл бұрын
:-) Jeszcze wcześniej w dzieciństwie dostałem taki zestaw - było tylko jajko, żadnej zwrotnicy. Parowóz, dwa zielone wagony osobowe, zasilacz, jedno drzewko i właśnie jajko... ;-)
@kolejh0-zntkzagorz7 жыл бұрын
Lidl musi być ja u siebie dałem biedronkę :)
@robertjankowski7 жыл бұрын
Przerobiona?
@kolejh0-zntkzagorz7 жыл бұрын
Własnoręcznie wykonana
@johnamuss89212 жыл бұрын
@@kolejh0-zntkzagorz kupię makietę
@Pasztet_prochowicki10 ай бұрын
Najlepsze jest to, ze dzieciaki mają dobrą zabawe. Jakie masz wymiary makiety ?
@robertjankowski10 ай бұрын
Już nie mają, jeden dorósł, drugiego też dawno to nie interesuje ;-) 2,5 x 1,7m.
@Pasztet_prochowicki10 ай бұрын
@@robertjankowski u mnie na razie powstaje stacja na stole 240 cm na 60 cm. Dostałem w spadku sporo ururek i z tego rzeźbie. Na moim kanale jest krotki film z przejazdu złomkiem br120. Jeszcze mam w planach trochę szlaku i trzy stacje. Ale to już po remoncie dachu. Wciągające hobby :)
@yori47704 жыл бұрын
0:15 co to za materiał
@dawidgrzyb91383 жыл бұрын
Kanał polish trains na pewno da, a jej używa. Wejdź tylko w zakładkę modelarstwo. Jest tam tylko 10 filmów
@rcpilot99636 жыл бұрын
Hobby super ale niewielu ma odpowiednią ilość miejsca na budowanie makiet.
@robertjankowski6 жыл бұрын
To inna para kaloszy... Miejsce trzeba rzeczywiście mieć.
@janniezbedny25375 жыл бұрын
Fajne sklady pan ma ale makieta malo realistyczna jak pociągi jeżdżą w kolko i po ósemce i lokomotywa goni ostatni wagon.lepiej bylo zrobic jakis dlugi odcinek moze przez dwa pomieszczenia...
@robertjankowski4 жыл бұрын
Nie ma szans.
@malopolski_mikol6 ай бұрын
Ile za to wyszło bo nwm czy se nie zrobić czegoś podobnego
@robertjankowski6 ай бұрын
To było 10 lat temu. Ani pamiętam, ani nie ma to przełożenia na obecne ceny materiałów budowlanych.
@johnamuss89212 жыл бұрын
Kupię od Pana makietę . Proszę o kontakt
@robertjankowski2 жыл бұрын
Oj nie sądzę ;-)
@edwardkoscielski73177 жыл бұрын
a gdzie bocznica filmików
@robertjankowski7 жыл бұрын
Na twardym dysku ;-)
@lucynacyrankowska55266 жыл бұрын
Ja niestety mogę sobie pozwolić na makiete 1,5x0,5 m
@robertjankowski6 жыл бұрын
I tak warto!
@robertmidura75147 жыл бұрын
Właśnie buduję makiete
@robertjankowski7 жыл бұрын
Super! Powodzenia i wytrwałości.
@SkowekPL4 жыл бұрын
Nie dziala
@edek862044 жыл бұрын
Skrajne tory taj na krawędzi... Odważnie. Chyba że jakaś plekse przezroczysta planujesz ;)
@robertjankowski4 жыл бұрын
Przez te parę lat pleksy się nie dorobiłem. Jakoś daję radę, choć odwagę pary razy przypłaciłem... :-/
@reneq12324 жыл бұрын
super pomysł na odcinek możesz liczyć na moje wsparcie
@robertjankowski4 жыл бұрын
Oj, to dawno temu było! I budowa i sam odcinek...
@eR-MIK3 жыл бұрын
Te szlabany to kiepsko wyszły. Lepiej sterować serwomechanizmami: kzbin.info/www/bejne/o3zWeIyparN3i8k Niestety, nie nagrałem filmu z szlabanami i serwem pod przejazdem.
@robertjankowski3 жыл бұрын
To było parę lat temu ;-)
@HarrysBahnen7 жыл бұрын
Hallo Robert, ich habe den Text von google übersetzen lassen, aber so schlau werde ich nicht. Ist das Deine Bahn von Kinderzeit, oder möchtest Du soetwas bauen ? Gruß Harry
@robertjankowski7 жыл бұрын
Hallo Harry! Es ist doch gebaut. Das ist nur die Geschichte wie ich es gemacht habe. Die Kinder (man kann sie im Film sehen) möchten diese Bahn haben und spielen - deshalb habe ich sie vor zwei Jahren gebaut. Gruß Robert
@HarrysBahnen7 жыл бұрын
Ahh, jetzt ist klar , das hast Du aber klasse gemacht, und die Kinder haben sich gefreut, Du hast aber schon Daumen hoch bekommen. Gruß Harry
@robertjankowski7 жыл бұрын
Danke Harry :-) Gruss
@wujekiwynalazek39406 жыл бұрын
Harrys Bahnen o
@kax21373 жыл бұрын
ja narazie zrobiłem skits
@robertjankowski3 жыл бұрын
:-)
@gdanszczaksymulatory61117 жыл бұрын
a jak dzieciak i reagują na pana pasje
@robertjankowski7 жыл бұрын
Na początku ich fascynowało, a potem się znudziło. Jak to dzieci...