Hračky na hraní #41 - Test zvuku kytarových kabelů. Prémiové i nejlevnější nástrojové kabely.

  Рет қаралды 5,252

Dan Friml

Dan Friml

Күн бұрын

Пікірлер: 31
@bloodmanacle
@bloodmanacle Жыл бұрын
Už roky si pájím (letuji) sommer cable sám a používám konektory od Neutrik. Ten zvuk je brilantní a propojuji i s vysílačkou. Mimochodem i ve studiu jsem nahrával přes vysílačku, protože se mi líbí taková "špína", která tam vzniká, ale je krásně čitelná a ten šum je opravdu minimální. Na vysílačce nepoužívám cable tone. Jednou na koncertě mi zvukový technik právě poradil značku sommer cable s Neutrikama a sám mi ukázal, jak se letují. Poradil mi opravdu dobře, jak tak koukám ;-) Dane skvělá práce. Pěkně si to zvládnul ;-)
@MatoMisik
@MatoMisik Жыл бұрын
Klobouk dolu. Tohle byl nelehký úkol a myslim, žes to dal pěkně :) Jen jedne můj postřeh k té vysílačce... vstupní a hl. výstupní signál z ní je vždy nakrmenej interním bufferem (a taky to je slyšet) :) Zkus si vzít např. nějaký citlivý germaniový fuzz a zahraj si na něj s klasickým kabelem a pak do něj vlez z vysílačky. Mělo by se to výrazně projevit. Některé fuzzy vyloženě buffer signál nesnesou. Ale i to se dá řešit... v případě vysílačky a použití fuzzu se dá předsadit krabička která "od-bufferuje" signál, resp. převede impedanci signálu zpět na podobný, jako leze z kytary... ale to už je jinej příběh :) Tak to jen na okraj.
@DanFriml
@DanFriml Жыл бұрын
Super, díky za upřesnění, to jsem nevěděl! Každopádně je to vlastně buffer, který se mi líbí 😀 V tom srovnání mi šlo o to potvrdit nebo vyvrátit tezi, že vysílačka degraduje kytarový signál.
@botwinjohn8695
@botwinjohn8695 Жыл бұрын
@@DanFrimlJak která, Je to jako s kabelama
@DanFriml
@DanFriml Жыл бұрын
@@botwinjohn8695 asi by bylo sost zajímavý srovnání bezdrátových systémů.
@vojtech_knap
@vojtech_knap Жыл бұрын
@Dan Friml Mě osobně tedy nejvíce přesvědčil Cordial Road 75 :) Díky za tento obsáhly test. Do teď jsem měl za to, že už se neobejdu bez vlastnoručně dělaných kabelů s Neutricky, které používám i na XLR, ale zmíněný kabel ve variantě 6M jistě zakoupím do sbírky! :-))
@DanFriml
@DanFriml Жыл бұрын
Winca mi poslal upřesnění, respektive odpověď na tu moji otázku ve videu, ohledně ovlivnění výšek u některých delších kabelů. Tak tedy cituji: "... ty moje 2 kabely Widara a Agent, jsou kapacitně někde okolo 110pF. Ty další, co nabízím, Sommer i Cordial, mají kapacitu okolo 60-75pF. Tento rozdíl se začne projevovat hlavně u delších kabelů, kdy dochází k menšímu ovlivněni výšek a zvuku celkově. Proto třeba ten 3. metrový oplet hraje hezky a ten šestimetr je najednou někde jinde…"
@zdenal54321
@zdenal54321 Жыл бұрын
Díky, super test, Spirit LLX i XXL používám již dlouho. Porovnání s vysílačkou je velmi užitečné.
@DanFriml
@DanFriml Жыл бұрын
Děkuji!
@TMob-xm4ey
@TMob-xm4ey Жыл бұрын
Dopředu říkám, že na video nekoukal. Dívám se na to jako kytarista nikoliv jako majitel studia, protože tam je to trošku jiné. V minulosti jsem si kvůli hudebním "odborníkům" nakoupil všechny možný super kabely a konektory a zbastlil si několik kabelů. Protože kvalitní kabel a konektory je přece základ zvuku. Půjčil si osciloskop a generátor sin. signálu a naměřil si frekvenční charakteristiky všeho, co jsem měl k dispozici. Zjistil jsem, že moderátoři a odborníci na jednom konkrétním hudebním fóru jsou jelita, co si tam vzájemně mastí ega a nemá smysl tam trávit čas. Závěr byl takový, že jde hlavně o mechanické vlastnosti a o délku kabelu, která má mnohem větší vliv než kvalitativní rozdil mezi stejně dlouhým Sommerem se zlatým Neutrrkem a mezi levným kabelem z vietnamský tržnice. Rozdíl je samozřejmě v mezní frekvenci a trošku v útlumu v některých frek. pásmech, ale nebyla to žádná divočina. Dokonce ani šum nebyl výrazně jiný. Takže pro studenty, co nemají prachy, tak řešit kvalitu kabelu jen když po něm chcete skákat. Jinak si kupte ten nejlevnější kabel, udělejte si s ním zvuk a používejte stejnou délku, jinak se vám holt bude měnit zvuk.
@tomasraiskub3129
@tomasraiskub3129 Жыл бұрын
Parádní test! Super, díky moc za něj. :))
@DanFriml
@DanFriml Жыл бұрын
Děkuju moc!
@mira-kaas
@mira-kaas Жыл бұрын
zajímavé, nečekal bych, díky 👍
@SKLADmotyk
@SKLADmotyk Жыл бұрын
Nedivím se, že na pasivním signálu jsou znatelné rozdíly mezi třemi a šesti metry, kapacita je neúprosná. 😊 Předpokládám, že kdyby se testovalo s aktivní kytarou, byly by rozdíly zanedbatelnější.
@DanFriml
@DanFriml Жыл бұрын
Jak kdy, během toho třičtvrtě roku jsem testoval třeba i Blackoutama a za některých okolností byly ty rozdíly znatelný dost.
@josefmudra5599
@josefmudra5599 Жыл бұрын
ahoj, za mě je to dobré video. Ta délka souvisí z parazitnímy vlastnotmy kabelu. Nejčastěji kapacitou, ta se z délkou velmy zvyšuje. Jelikož každý vodič má i odpor vznikne zde RC článek, délkou se zvyšuje jak odpor tak kapacita. Ten(RC článek) právě ořeže ty výšky. Samozřejmě se to dá kompenzovat geometrijí kabelu např. vzdáleností země a živého vodiče, použitým dielektrikem atd., prostě tech věcí je spousta. Ale každá věc věčinou značně zvyšuje cenu. Největší blázni jsou nato Hifisti. :-) zlepší zvuk o procento a zaplatí statisíce. Každopádně vliv tu je. Překvapil mě poměr kabel vs. vysílačka. Je jasné že tady ovlivní zvuk neco úplně jinačího. Tak jsem si říkal že rozdíl bude ale jinde. nevím. Prostě to technologicky maj už zvládnuto. Tak hodně zdaru Pepa
@DanFriml
@DanFriml Жыл бұрын
Děkuju za zajímavé doplnění!
@zdenal54321
@zdenal54321 Жыл бұрын
Dane, pokud se týká tónových clon, na stratovi jsem poťáky tónovek vyměnil za true bypass poťáky "FENDER Potenciometr 250K Split Shaft NO-LOAD". Trochu to cvakne a tónovku odpojí. Funguje to výborně. Není potom třeba tónovky rušit. Nevím ale, jestli má ekvivalent 500K pro HB snímače.
@DanFriml
@DanFriml Жыл бұрын
Zajímavý tip, díky!
@janrajce
@janrajce Жыл бұрын
Mazec, hodinu o "drátech" pro velmi úzké publikum. Tady se vyloženě nabízí ono "...a přitom taková blbost,co?" 😆 Díky, jdu pokračovat 😎 PS: tónový clony taky nemám rád, trochu to vlastně nechápu už třeba z pohledu nahrávání - jak si jako mám pamatovat, v jaký poloze (z oněch 360°) jsem to posledně měl 🤔🙃
@DanFriml
@DanFriml Жыл бұрын
njn, někdo to udělat musel 😁 Jinak ja treba u volume potaku si to pamatuju podle toho aretacniho cervika 🙃
@petersimansky1109
@petersimansky1109 Жыл бұрын
Dane, kazda vysielacka ma na vstupe buffer ;) maju ho v sebe aj bezne ne-true bypass pedaly, ako Boss a pod.. dobry buffer neprifarbuje zvuk, iba eliminuje kapacitne straty kablov, ktore sposobuju aj tie rozdiely medzi kratsimi a dlhsimi kablami. kazdy kabel ma tzv. mernu kapacitu udavanu v pF/m. cim je toto cislo vyssie a cim je kabel dlhsi, tym menej vysok z pasivneho snimaca prelezie. inak vyborne video, dakujem a pozdravujem ;)
@milanprochazka5927
@milanprochazka5927 Жыл бұрын
Přesmě, buffery jsou v Boss, a v Marshall krabkách, atd., gáble mám Klotz, a Marzio, čím dražší tím lépe! A pak tu máme ještě počasí, to má na zvuk zásadní vliv pro všechno dohromady! Zdar.
@RichardMusilBRQ
@RichardMusilBRQ Жыл бұрын
Depends on the whole setup. When I was using JCM800 to get raw meaty crunch, longer cables, or even more the buffer in Boss pedals annoyed me a lot.
@dagbadman3938
@dagbadman3938 Жыл бұрын
Trocha z teorie elektrických obvodů bez magických příchutí: Kabel se stává částí rezonančního obvodu začínajícího cívkou snímače a tedy taky "hraje". Jenže jediný objektivně měřitelný parametr který má vliv na zvuk je jeho kapacita daná materiálem a zvětšující se úměrně s délkou kabelu. Narůstající kapacita posouvá rezonanci snímače (špičku hlasitosti) z konce (4-5kHz) směrem k nižším kmitočtům. Tím se "ztrácí výšky" (znatelně) ale zároveň se taky (mírně) zvedne hlasitost. Subjektivně to může dělat dojem že "kabel má větší tělo" nebo "pevnější basy". Ve skutečnosti ale kabel na basy už žádný vliv nemá. Vodivost kabelu - co se zvuku týká - je úplně bezvýznamná. "Kvalitní" kabely beru především z pohledu jejich bytelného fyzického provedení. Minimálně u těch nejdražších "super kabelů" bych očekával, že výrobce uvede jejich zásadní vlastnost - kapacitu. Pokud tam ale místo toho popisuje jen nějaké esoterické jevy - tak to vůbec nelze brát vážně😂
@karelmensik2698
@karelmensik2698 Жыл бұрын
Přesně. Ještě jedna věc uzavírá ten RCL článek na druhém konci kabelu, a to je vstupní impedance a kapacita zesilovače/zvukovky/první efektové krabičky.
@ferrnett
@ferrnett Жыл бұрын
Zajímal by mě podobný test s baskytarou, co to udělá s nízkými frekvencemi.
@DanFriml
@DanFriml Жыл бұрын
Určitě se k tomu časem ještě vrátím.
@alpenchlupner
@alpenchlupner Жыл бұрын
za mně bezpeco SLJJ !!!!!stejné jako widara sommer the spirit LLX 🙂😉 akorát pár korun rozdíl🙃
@pavelzemanek
@pavelzemanek Жыл бұрын
Za mě i ten druhý testovaný kabel nezněl tak strašně.
@DanFriml
@DanFriml Жыл бұрын
Ano, však jsem to i ve videu říkal. Jen je dost hlučnej.
Hračky na hraní #13 - Navrhujeme a zapojujeme pedalboard
34:19
Violet Beauregarde Doll🫐
00:58
PIRANKA
Рет қаралды 53 МЛН
Bend The Impossible Bar Win $1,000
00:57
Stokes Twins
Рет қаралды 45 МЛН
Alat yang Membersihkan Kaki dalam Hitungan Detik 🦶🫧
00:24
Poly Holy Yow Indonesia
Рет қаралды 11 МЛН
Cute
00:16
Oyuncak Avı
Рет қаралды 7 МЛН
Slepý test reprokabelů | Má Ondra slyšiny?
10:20
Luxusní elektronika
Рет қаралды 8 М.
How to Solder Guitar Cable, The best method 2024
6:11
Frank Olson Twins
Рет қаралды 40 М.
Don't Make These Pedalboard Mistakes!
33:11
Corey Congilio
Рет қаралды 463 М.
5 KYTAROVÝCH EFEKTŮ, které by měl znát každý!
46:41
Maťo Mišík & Kytarová zbrojnice
Рет қаралды 25 М.
Is CHEAP GUITAR (for beginners) worth it?
41:13
Maťo Mišík & Kytarová zbrojnice
Рет қаралды 117 М.
Why does your PEDALBOARD need a guitar BUFFER?
41:02
Maťo Mišík & Kytarová zbrojnice
Рет қаралды 12 М.
Why did Jimi HENDRIX play his Stratocaster guitar upside down?
12:55
Maťo Mišík & Kytarová zbrojnice
Рет қаралды 20 М.
Hraješ na MODELINGOVÝ zesilovač (multiefekt)? Zkus tento TRIK!
23:54
Maťo Mišík & Kytarová zbrojnice
Рет қаралды 15 М.
Violet Beauregarde Doll🫐
00:58
PIRANKA
Рет қаралды 53 МЛН