Дякую Вам за дуже приємне читання дуже цікавого твору!!! Хай квітне український ютуб!!!❤
@oksanamixaliak558127 күн бұрын
Як завжди дуже приємно слухати ваше чудове,характерне читання з багатьма барвами та співучою мовою.Дякуємо👏👏👍👍🇺🇦🇺🇦💙💛🌿🌿🌿
@samnasamaudiobooks27 күн бұрын
Пані Оксано, дуже приємно чути такі Ваші враження. Щиро дякую! ))
@NadiiaTkachenko-n1d22 күн бұрын
Дуже, дякую,за оповідь і прочитання.З задоволенням прочитаю твори Миколи Хвильового, завдяки Вам.Процвітання вашій праці.Слава Україні!
@samnasamaudiobooks22 күн бұрын
О, я рада, що змогла надихнути на занурення в Хвильового! Там у Вас багато неочікуваного. Принаймні, у мене сильні враження від багатьох його текстів. Звісно, є і деяка романтизація того періоду, це вже за його біографією зрозуміло, дослідників Хвильового багато, навіть тут чимало відео про його особистість. Його внутрішній конфлікт, напевно, один із виразніших серед письменників 20-хх. Багато чого пояснює. Дякую Вам!
@jack-dd5ns27 күн бұрын
Дякую неперевершеній виконавці за пречудове виконання. Натхнення та наснаги
@ТамараЧмирьова26 күн бұрын
Страшне оповідання про страшні часи. Багато чого між рядками.😢 В оповідачки - чудова дикція,приємний голос ❤
@samnasamaudiobooks26 күн бұрын
Дякую, пані Тамаро! Так, іронійно, але стільки болі у ті часи. Працюючий брат, що ще дитина, намагання вижити завдяки соціальній активності (комсомол, стінгазети), прості бажання банально мати гарні речі, відчувати себе молодою, привабливою, бідні часи - зріст криміналу. Сумно це все, згодна.
@ВікторіяПолякова-к7б22 күн бұрын
Дякую від серця. Чудове прочитання
@irynaskalozub436123 күн бұрын
Дякую, Ви чудово прочитали це страшне оповідання.
@lyubomyramartsiyenko899025 күн бұрын
Прекрасне прочитання.Дякую.А Буня,це Любуня.
@samnasamaudiobooks25 күн бұрын
О, дякую за підказку! А я шукала, що це за і'мя.
@Jane-lf9wd25 күн бұрын
Дякую за просвітництво! Важливу справу робите у вельми шановний спосіб.
@Татьяна-с7ы7и22 күн бұрын
Таке гарне читання, голос прекрасний. Приємно слухати. Дякую.
@lyubomyramartsiyenko899025 күн бұрын
Яка красива українська мова.Слухала і уявляла.
@samnasamaudiobooks25 күн бұрын
Дякую Вам, пані Любомиро! І'мя у Вас дивовижне.
@ВитаКаретина-я6с27 күн бұрын
Дякую, що робите ближчим до нас Миколу Хвильового. Прослухала із задоволенням.
Бідні люди! Що з ними робила радянська система! Не мати змоги та навіть боятися насолоджуватися законно заробленими благами 😢
@НатальяЗапорощенко-ц4с25 күн бұрын
Дякую за дуже приємне прочитання твору.
@irinasavenko59926 күн бұрын
Шановна пані Наталю! Отримала задоволення слухати кожне слово від вас! Мелодійно,тепло,від душі. Мабуть з вами і інші автори мальовничо до вуха йдуть? Вельми дякую за творчість!
@samnasamaudiobooks26 күн бұрын
@@irinasavenko599 Пані Ірино, щиро дякую за таку високу оцінку. Сподіваюсь, Вам сподобаються і інші автори в озвучуванні. Буду рада чути Ваші враження! ♥️
@elenazhelyazkova62227 күн бұрын
Які у жаху бувають великі очі! Трохи карикатурно, та повчально! Людина сама собі намалювала страшну картину і ледве не потрапила в халепу! Дякую, пані Наталіє, трохи схоже на Зощенка! Мені подобається ваше читання!
@samnasamaudiobooks27 күн бұрын
О, так, пані Олено, страх очі засліпив. А Ви помітили, як вона на брата реагує? На початку декілька разів акцентується, що вона собі придбала цю хуртянку (за текстом постійно хотілось мені називати її "хуторянкою", боялась, аби не помилитися, так язик вязав інше слово:)). А потім виявляється, що то брат два роки на неї пахав і їй подарував. Дуже іронійне оповідання. У Хвильового, окрім його важких соціальних драм, багато іронії за текстами. Подобається він мені, звісно, треба там у нього фільтрувати його тяжіння до комуни, багато в ранніх творах захоплення і потім таке розчарування.
@elenazhelyazkova62227 күн бұрын
@@samnasamaudiobooks дуже приваблива ідея багатьох бескорисливих людей захопила тоді, але й обдурила!
@sofiiaopanasiuk442424 күн бұрын
чудово!!! дуже дякуємо🍁❤️
@ЛіліяСтарікова27 күн бұрын
Дякую за чудове прочитання твору
@yust344211 күн бұрын
Класно!
@ПашаПитецкий26 күн бұрын
Дякую вам за працю 😊❤
@Тетяна-тата27 күн бұрын
Це ж треба, який добрий брат, хоч менший, а піклується про сестру.
@samnasamaudiobooks27 күн бұрын
Так, а вона його за чоловіка зовсім не сприймає. ))
@ОленаБільчук-я6й25 күн бұрын
Дякую ❤❤❤❤❤❤
@annaandriyaka541012 күн бұрын
Дякую за чудове прочитання. Шкода, що любителі сересера не слухають та не читають такі твори.
@lubazam180823 күн бұрын
Що зробила радянська влада з украінцями 😢
@Оксана-ж6ж7в25 күн бұрын
Дивно, що за часів радянщини (особливо до голодомору), родина робітників змогла купити дівчині хутрянку, яка, ймовірно, була пошита за кордоном. А загалом дякую, відкрила для себе твори українських письменників, які раніше були не доступні
@natashapalaz607126 күн бұрын
Вперше слухала оповідання Миколи Хвильового. Цікаво було.
@НаталяАртимяк24 күн бұрын
❤❤❤❤❤❤
@НадіяВалебна-к4х13 күн бұрын
Твір чудовий, іронічний. Хвильового треба читати і читати. Адже він, принаймні в цьому творі, не вказує назви міста, в якому відбуваються події. Але думки Буні переплетені російськими творами: порявняння з пушкінською Тетяною тому підтвердження. Між рядками я побачила, що молодь сповідує зросійщену культуру. Хіба що - події відбуваються в московитському місті.
@samnasamaudiobooks13 күн бұрын
Цікаве Ваше спостереження. Можливо, Ви праві, що він акцентував увагу на те, що молодь читає російську літературу. А цим текстом дав свій референс на Гоголя. Бо за його позицією, він намагався орієнтуватися на Європу і вважав культуру росії провінціальною.
@ДипРед23 күн бұрын
Ого, у нас Мері Пікфорд знали, нічого собі)))
@Hannusia0123 күн бұрын
А чому ні?. 😮
@jack-dd5ns26 күн бұрын
Вподобайку цьому оповіданню я вже проставив, тому зроблю наголос на іншому. Якщо мені не зраджує пам'ять, то сучасники писали, що друга дружина Хвильового не дуже слідкувала за модою. Можливо тому Хвильовий і написав це оповідання
@samnasamaudiobooks26 күн бұрын
Цікава думка, Джеку. Може й так, може через відмову дружини елегантно одягатися і наслідувати буржуазні звички (у нього в "Іван Іванович" це гарно описано), ось ця головна думка тексту, що речі мають над людьми владу, й народилася. Тим паче в тих справді голодних роках. Адже ті самі письменники та їх родини утримувалися в більшості на кошти партії. Відомий Будинок Слово тому гарний приклад.
@jack-dd5ns24 күн бұрын
Дякую за відповідь. Не пам'ятаю, кому належить афоризм: "Більшовики ніколи не робили того, про що говорили. І ніколи не говорили про те, що роблять". Радянська номенклатура (не лише партійна) з самого початку жила так, як глитаям і не снилося. До номенклатури належали і провідні пролетарські письменники. Багато "слов'ян" жили зовсім не так, як їхні літературні герої.
@dianap676627 күн бұрын
Най буде іронія,але йти дівчині в темряві самій додому дійсно ризиковано. То я розумію її страх. В юності я жила в промисловому місті, і ввечері зазвичай хтось мав зустрічати з рідних,якщо доводилося пізно повертатися. Дякую за читання.
@samnasamaudiobooks27 күн бұрын
Так, зрозуміліше стає той час через такі побутові обставини життя. Як і відсутність банальних речей, так і бажання мати якусь елегантну коштовну річ, за яку потім трясешся, щоб її не втратити. Сумні часи. Трохи нагадали мені наші голодні 90-ті. Пам'ятаю, як у коштовних хутрянках жінки їздили метро в давці часу пік, ці вироби затискувалися і шарпалися у натовпі, все це виглядало недоречно. Тоді теж було подібне нестримне бажання у багатьох жінок попри все і на останні кошти придбати собі ці хутра.
@Ирина-ж8щ4д23 күн бұрын
Вчора слухала Н В Гоголя( Шинель).... Щось схоже!
@samnasamaudiobooks23 күн бұрын
Так, за текстом як раз Акакій Башмачкін і згадується. Напевно, якась рефлексія у Хвильового при написанні теж виникла.
@ОльгаБралюк26 күн бұрын
15 років брату і він уже працює на заводі? Два роки збирає на подарунок сестрі, тобто з 13-ти... А як же школа, товариші комуністи? Вечірня хіба. То дитина і працює, і вчиться. А відпочиває коли?
@samnasamaudiobooks26 күн бұрын
Так, безпритульні і діти з малозабеспечених родин у ті часи для держави були просто ресурсом. Страшно про це думати. Все ж за сто років хоч в цьому питанні світ трохи змінився.
@ijatsarenko870026 күн бұрын
Звернення до іншої людини: громадянка,як у слідчого.Витравили з лексикону інші форми звернення до дівчини -панна, панночка,бо всі товариші та громадяни.Та й зараз не можуть відвикнути від : женщина або мужчина,хоча як милозвучно сказати жіночко, добродію,юначе.Це ж як треба було зазомбувати людей,що молода дівчина тішиться дорученням зробити нікому не потрібну стінну газету(вона потрібна для комсомольського ватажка,що створює враження своєї значущості на займаній посаді).Важкі часи для простого люду описує Хвильовий,тож погано вдягненній героїні втрата теплого та гарного одягу видається катастрофою."Веселе життя в радянській державі".
@ОльгаБралюк26 күн бұрын
@@samnasamaudiobooks Зрозуміло, що це були важкі часи воєнного комунізму, не вистачало робітників і родинам жодна копійчина не була зайва. Але в 13 років на завод... А може й раніше, бо Маркс їм з 9-ти років дозволив. Але експлуатували дітей тільки капіталісти, ага.
@ОльгаБралюк26 күн бұрын
@@ijatsarenko8700 Романтику тих часів я зрозуміти ще можу. Причетність до створення чогось великого, чого ще ніде не було. Хвильовий не був зомбі. Але з часом почав розуміти, що його обдурено. І не тільки його. "Бур'ян породив бур'ян" (Макаревич). А історія з хутрянкою цілком вкладається в євангельське "Не збирайте на землі, де міль і ржа, а збирайте на небі."
@ОльгаБралюк22 күн бұрын
@@ijatsarenko8700 1920-ті. Людей тих часів я ще можу зрозуміти. Відчуття причетності до створення великого нового, чого не було ніде у світі. Великі сподівання. Хвильовий помилявся, але не був зомбі. Та "бур'ян породив бур'ян" (Макаревич).
@НадіяБКСл3т22 күн бұрын
Життя обивателів😢
@Jujelian_Phekich17 күн бұрын
Багато рефренів . Ну дуже Багато рефренів . Не знаю , що ще сказати : Багато рефренів .
@ZoinkaZK26 күн бұрын
Щось я розгубилася- оповідання іронічне чи пропагандистське?
@samnasamaudiobooks26 күн бұрын
@@ZoinkaZK Як на мене, іронічне. Бажання комсомольців мати гарні коштовні речі, хіба не іронія. У Хвильового багато головних героїв того часу і їх причетності до комсомолу, партії. В чому на Ваш погляд пропаганда тут?
@ZoinkaZK26 күн бұрын
@@samnasamaudiobooks хіба не пропаганда - не треба вам те дороге шмаття, тільки заважає гарно працювати і робити газету.
@samnasamaudiobooks26 күн бұрын
Ага, Ви так цей текст побачили, цікаво. Але я не бачу в ньому пропаганди, як раз іронію, що всі того часу комсомольці так відштовхували від себе все "міщанське", "буржуйське", і водночас так до нього тягнулися, тим самим у цій бідноті система отримувала свою владу, побудовану на страхові. В новелі Хвильового "Іван Іванович" ця тема розкривається гарно, можливо, трохи під іншим кутом, але саме про напускну систему відмови від міщанства.
@ZoinkaZK26 күн бұрын
@@samnasamaudiobooks зараз прочитала у вікіпедіі, що він у передсмертній записці написав, що був найщирішим комуністом.
@samnasamaudiobooks26 күн бұрын
Так, і ця його особиста трагедія може розгорнути для Вас ту сторінку історії під більш глибшим розумінням. Багато хто з них справді тоді в комуні бачили перехід в нове життя. Почитайте його твори, не робіть висновок з одного почутого. Він увійшов до шкільної літератури і вважається одним із найяскравіших представників "Розстріляного відродження", як на мою думку, не дарма. І в його текстах Ви знайдете багато і іронії, і болі, і розуміння, в що вони тоді "вляпалися". І його слова щодо "найщирішого комуніста" відносилися як раз до того, що він дійсно щиро вірив в ідею і не усвідомлював, куди вона приведе інших. І наклав він на себе руки як раз тому, що побачив наслідки. Мало того, він тоді наприкінці 20-х першим почав дискусію, що Україна має орієнтуватися у літературі на Європу, а не на Росію, і коли почалися перші арешти кола його друзів, він відчував свою відповідальність за те і це ще стало однією з причин самогубства. Принаймні так трактують багато дослідників. Не берусь бути його адвокатом, але доля цікава і література, попри місцями ідейність, дуже цікава. Приймати її чи ні - то вже інше.