Jak już są poruszane takie tematy to proponowałbym odcinek o NERWICY. Kto jest za ? Rączka w górę.
@minkasmr6 жыл бұрын
Marek Kowalczyk to jest temat o nerwicy. Nerwica to między innymi ataki paniki, fobie i inne lęki.
@marekkowalczyk47506 жыл бұрын
@@minkasmr Tak, wiem ale atak paniki to jeden z elementów nerwicy a chodzi mi o całokształt tej choroby
@minkasmr6 жыл бұрын
No tak, jeśli chodzi o całokształt polecam Ci gorąco kanał divovic na KZbin oraz forum zaburzeni.pl mi bardzo pomagaja...
@kasiamleczarska90786 жыл бұрын
Teraz nerwicę nazywa się chyba zaburzeniami lękowymi. Czy coś pomieszałam?
@20z716 жыл бұрын
Kasia Mleczarska pomieszałaś
@gdkabsbdkwkwm41876 жыл бұрын
1. Nie przerywac 2. Nie oceniac Dwie zlote zasady i powstaje tak. genialny program
@mariusz97306 жыл бұрын
Jak powiedział kiedyś Tomasz Knapik: Dobry lektor to taki którego podczas oglądania filmu nie słychać :)
@megiwpiegi7736 жыл бұрын
To generalnie podstawy udanej rozmowy
@mariusz97306 жыл бұрын
To już jest wielka rzadkość. Większość ludzi obecnie zachowuje się tak jak na pijackiej imprezie po trzeciej półlitrówce: wszyscy mówią nikt nie słucha :)
@gdkabsbdkwkwm41876 жыл бұрын
@@megiwpiegi773 w rozmowie z kolegą można przedstawiac prywatne oceny, ale dziennikarz jest raczej do.zadania pytania a 95% eteru powinien zajmowac gość.
@kluska1356 жыл бұрын
W sumie teraz nie wiem czy dać łapkę pod filmem czy nie, bo trochę chamsko tak ocenić to co ktoś zrobił... :/
@mieciuu91696 жыл бұрын
Choruje na nerwice lękową z zaburzeniami depresji... Nie życzę nikomu tej choroby.. Nawet wrogowi.. Po prostu ten kto tego nie zna nie ma pojęcia jak to jest.. Pozdrawiam ciepło wszystkich chorych..
@GrumpyGrimo6 жыл бұрын
Nie ma czegoś takiego jak zaburzenia depresji... 😂
@NateHiggers935 жыл бұрын
Ja wiem o czym mowa, sam od 3 lat borykam się ze stanami lękowymi i okresowymi depresjami, doszło do tego, że najlepiej jest mi samemu z samym sobą, wtedy nie ma problemu, ale gdy przychodzi do jakiegoś wyjazdu/wycieczki/imprezy itp. wtedy zaczyna się szukanie wymówki... ciężko jest żyć lekko...
@korneliauszacka26495 жыл бұрын
Ja mam to samo!
@piotrjarosz30655 жыл бұрын
zavurzenia lekowe to nie choroba jako tak nam znana. lekarze a szczegolbie ludzie w internecie sa sklonni podpiac wszustko pod chorobe bo jest latwiej to zaakceptowac niz wziasc sie za siebie. w przypadku zaburzen lekowych trzeba nad soba pracowac. wiem bo mialem;) i nauczylem sobie z tym radzic czyli odburzony;)
@shiros37745 жыл бұрын
Również mam nerwicę lękową i to na tle religijnym - nikomu nie polecam! Dużo miłości dla chorych 💞 Damy radę! 💝
@Wyjadaczogorkow6 жыл бұрын
Znam to doskonale...U mnie zaczęło się wiele lat temu, gdy siedziałem sobie spokojnie na fotelu i czytałem gazetę. Trafiłem na artykuł mówiący o objawach zawału, po czym czytając go zacząłem czuć te objawy u siebie. Zacząłem się przeraźliwie bać, chodziłem w kółko, a objawy cały czas narastały. W końcu pojechałem z mamą na izbę przyjęć, gdzie była spora kolejka. Czułem, że umieram, z każdą chwilą było co raz gorzej. Czułem ucisk w klatce piersiowej, serce waliło jak oszalałe, w pewnym momencie pogodziłem się już z tym, że mam zawał i pewnie umrę. Po wejściu do gabinetu pani doktor spojrzała na mnie w drzwiach i chyba już wtedy wiedziała co mi jest - powiedziała, proszę się uspokoić, w tym wieku nie ma się zawałów, po czym wszystkie objawy zniknęły jak po użyciu czarodziejskiej różdżki. Pani zmierzyła mi ciśnienie, zrobiła EKG i ku mojemu zdziwieniu wszystko było w porządku. Przepisała bodajże Hydroksyzynę i podczas jej codziennego brania wszystko się we mnie uspokoiło. Niestety takie ataki pojawiały mi się częściej, już nie tak intensywne, kilka razy byłem jeszcze na pogotowiu, ale już raczej tylko po to, by upewnić się, że wszystko jest ok, choć były też i momenty zwątpienia. Mam całą dokumentację lekarską, kilkanaście bardzo dobrych EKG, przeróżne holtery ciśnieniowe, czy Holtery EKG, kilka badań Echo Seca, RTG klatki, masę badań nerek i jamy brzusznej, od groma Morfologii z oznaczeniami poziomów elektrolitów - wszystkie badania idealne, ale ciężko w nie czasem uwierzyć. Spędziłem godziny na przeróżnych forach o nerwicy, wymieniałem swoje doświadczenia z innymi. Nawet dziś po niemal 8 latach po pierwszym ataku nadal czuję u siebie objawy nerwicy, już raczej bez ataków paniki - 2 lata temu wyszedłem z imprezy sylwestrowej pod jakąś głupią wymówką, że muszę klucze mamie od domu zostawić, a tak naprawdę poszedłem kilka kilometrów na piechotę na izbę przyjęć, gdzie przesiedziałem całego sylwestra - oczywiście wyszedłem zdrów jak ryba. Często wsłuchuje się w bicie serca, widzę jak unosi mi się klatka piersiowa i koszulka w rytm jego bicia, mimo wszystko chyba nauczyłem się już z tym żyć i to akceptuję i żyję zupełnie normalnie - nie odmawiam sobie kawy, sporadycznie alkoholu, uprawiam sport, chodzę na siłownie i właściwie poza tym uczuciem mocnego bicia serca wszystko ze mną w porządku - da się przeżyć :) Wiem jedno, osoba, która tego nie doświadczyła nigdy nie zrozumie co to za uczucie, gdy wydaje Ci się, że umierasz, gdy narasta w Tobie lęk i panika, której nie możesz opanować. Gdy wydaje Ci się, że zaraz zwariujesz... Życzę wszystkim nerwicowcom dużo WIARY W SIEBIE i bardzo was proszę - nie pytajcie nigdy "dlaczego ja", "dlaczego to spotkało właśnie mnie", bo jestem pewien, że żadne z Was nie chciałoby oddać tego "daru" komuś innemu, nawet największemu wrogowi. Damy radę! :)
@emipaperbow5 жыл бұрын
Walczę z depresją lekowa...
@BelzeBubcia1235 жыл бұрын
Z jednej strony przykro czytać, że nie tylko ja się z tym zmagam, z drugiej jakoś tam lepiej się robi człowiekowi, że nie jest sam... Czytając Twoje słowa trochę czułam się tak, jakbym to ja je pisała. Też nieraz mówiłam, że nie życzyłabym napadów lęku najgorszemu wrogowi. U mnie napady występują trochę na innym tle... Kilka lat temu przesadziłam z alkoholem, następnego dnia miałam największego kaca w życiu. Z każdą godziną było gorzej. Do tej pory nie wiem, gdzie kończyło się zatrucie alkoholowe, a zaczynał pierwszy napad lęku. Przez dwa dni miałam problemy z oddychaniem, przyspieszone bicie serca, pocenie i drgawki; bałam się, że umrę jak zasnę. Do tego ciągle było mi niedobrze. Prawie nic nie jadłam ani nie piłam. Nie miał mnie kto zawieźć do szpitala, byłam w małej górskiej miejscowości, więc sama pojechać też nie mogłam, no i oczywiście wszyscy stwierdzili, że wymyślam :) w tym stanie wracałam osiem godzin do domu samochodem. Mdłości nie ustępowały. Pomyślałam wtedy: "a co jeśli już do końca życia będzie mi się tak chciało rzygać?" i wtedy coś przeskoczyło. Ciągle czułam, że zaraz zwymiotuję. Wystarczyło wyjść z domu... więc przestałam z niego wychodzić. Straciłam wszystkich znajomych. Na początku myślałam, że to przez alkohol rozwaliłam sobie żołądek. Dopiero po czasie lekarz zdiagnozował zespół lęku napadowego. Schudłam ponad 10 kilo w bardzo krótkim czasie. Nic nie jadłam. Tłumaczyłam sobie, że jak będę miała pusty żołądek to nie zwymiotuję. Napady były coraz częstsze. W autobusie, wśród ludzi, w zamkniętych przestrzeniach - takich, z których nie byłoby dokąd uciec. Kilka lat z przerwami leczyłam się wenlaflaksyną. Obecnie jest lepiej, ale nie wierzyłam że kiedykolwiek mi to przejdzie. Mój partner bardzo mnie wspiera. Płakać mi się chce ze szczęścia kiedy jemy coś na mieście a ja na dodatek nie boję się wsiąść do autobusu. Jeszcze dwa lata temu nie sądziłam, że to będzie możliwe :) napady czasem się pojawiają, ale wierzę, że nie wrócą na dobre. U mnie ogromny wpływ miał sposób odzywiania się - energetyki + słodycze + papierosy = napad paniki na 100%.
@kingaagowska35245 жыл бұрын
To przykre czytać o takich doświadczeniach. Jest jeszcze terapia poznawczo-behawioralna - może warto spróbować?
@aguss2445 жыл бұрын
Też bardzo cierpiałam z powodu napadów paniki. Pomogły mi z tego wyjść słowa terapeuty, który powiedział, że aby opanować lek muszę wiedzieć, że ten stan zaraz przejdzie i , że od tego nie umrę. Od tamtej pory było za każdym razem lepiej, a ataki coraz krótsze i rzadsze. Ostatni kilka lat temu. Może komuś się te słowa przydadzą.
@vivien.5 жыл бұрын
@@anianguyen może ja mogę? Również choruje.
@morierufu10856 жыл бұрын
Pani mówi bardzo, bardzo ważną rzecz pod koniec- edukacja psychologiczna to podstawa higieny życia. Nie jesteśmy tego świadomi, dopóki nie zaczniemy uczyć się o psychologii, a naprawdę warto..
@pabia19946 жыл бұрын
Mori Erufu bo tego w szkole nie uczą. A potem rośnie nam społeczeństwo, które ma problemy o których nie ma pojęcia :(
@krystynakotlarz5193 жыл бұрын
Ja byłam u psychologa na pierwszej wizycie powiedziała żebym przyszła za pół roku więc więcej nie poszlam
@krystynakotlarz5193 жыл бұрын
Do psychologa trzeba częściej chodzic
@evangelinecantlemere62666 жыл бұрын
A może wywiad z psychologiem i/lub psychiatrą? Te osoby są obecne w życiu wielu z dotychczasowych gości, a tak właściwie nie wiemy, jak odbiera to wszystko specjalista - w końcu on też jest człowiekiem i ma swoje odczucia, opinie. O psychologach i psychiatrach jest wiele mitów i stereotypów. Może warto by było je sprawdzić? Jak wygląda taka pierwsza wizyta u któregoś z tych specjalistów, po czym decydują o przyjęciu na terapię? Czy mają takie przypadki, gdy wiedzą, że to po prostu dla nich za trudne? Jak czują się po słuchaniu tych wszystkich, często ciężkich rzeczy? Myślę, że wywiady z psychiatrą i z psychologiem byłby świetny.
@smoooof6 жыл бұрын
Nie jest to łatwe ponieważ psychiatrzy i psycholodzy musza zachować tajemnicę zawodową
@akademiakoti88656 жыл бұрын
Felipe oczywiscie, że nalezy zachowac tajemnice zawodowa ale pytanie ktore zadał/a Evangeline Cantelemere nie sa zadna tajemnica. - to jak odbiera to specjalista jest sprawa indywidualna natomiast celem takiej terapii oprocz wsparcia i dotarcia do zrodla problemow pacjenta jest miedzy innymi byciem swoistym lustrem dla pacjenta tak by moc inaczej spojrzec na swoja sytucje. Psychoterapeuta najczeciej korzysta z tzw. superwizji czyli swojej terapii na ktorej na biezaca "oczyszcza' sie i pracuje nad soba by zdarzenia z jego codziennego zycia nie odbijaly sie w zaden sposob na sposobie postrzegania pacjenta ani jego problemu slowem zeby nie patrzyl na niego ze swojej osobistej perspektywy a perspektywy nauki jest to najbezpieczniejsze dla pacjenta. - pierwsza wizyta lub pierwsze trzy wizyty sa tzw ropoznaniem. Pacjent/klient opowidad dlaczego przyszedl. Czy jest to jego osobista decyzja czy ktos go zmusil, czego oczekuje itp poczym psycholog stawia wstepna hipoteze mowi mu co moze byc zrodlem, nad czym beda pracowac, ile potrwa terapia, jak czesto beda sie spotykac, cena, i wszystkie techniczne kwestie czyli ustalaja setting. - czasem moze zdazyc sie ze praca z danym pacjentem jest trudna lub budzi w nas jakies szczegolne emocje lub nie moze pomoc pacjentowi zgodnie z nauka ze wzgledu na osobiste podejscie do sytucji (np mial taka sytuacje w zyciu (ktora powinien wczesniej sam rozporacowac i pozbyc sie ale moze zdazyc sie ze jeszcze sie nie udalo) lub jest wyspecjalizowany w takim nurcie psychoterapeutycznym ktory nie jest najelpszy dla akurat takiego problemu, wtedy psychoterapeuta moze poradzic sie swojego superizora lub najczesniej wyslac do innego specajlisty ktory np bedzie w stanie lepiej pomoc. - bycie psychoterapeuta jest bardzo obciazajace. Jednak gdy ktos kocha ten zawod dodatkowo sie superwizuje jest to najelpsze praca na swiecie :)
@Kokose6 жыл бұрын
Filipe pozostana tajemnica tak dlugo jak personalia danej osoby nie zostana wymienione
@martanowak2066 жыл бұрын
Sama sobie odpowiedziałaś. Mity i stereotypy nie mają nic wspólnego z prawdą. 1 wizyta to tylko zebranie wywiadu i nakreslenie ogólnego profilu. Każdego kto przychodzi na wizyte trzeba przyjąć. Nie ma czegoś takiego jak za trudne, jest po prostu słaby psycholog. Ze wszystkiego jest wyjście. Trzeba umieć oddzielić życie prywatne od pracy. Traktować jak wymyślony przykładowy problem, ktory po prostu trzeba rozwiązać. Bez sensu jest wywiad z psychologiem/psychiatrą. Rafał bierze skrajne osoby, więc nie miałoby to odniesień do realnego życia. PS Filipe Tajemnica zawodowa tak nie działa ;)
@martanowak2066 жыл бұрын
Akademia Koti Kolejna, która się wypowiada, a nie zna tematu. Aż strach , że ktoś takie informacje o superwizji może przyjąć na poważnie :D
@karolinabonska62886 жыл бұрын
Ja proponuję odcinek z osobą, która była uznana za zaginioną.
@juliamichakow71966 жыл бұрын
Karolina Błońska o taaak
@hrfn1306 жыл бұрын
@@venomm4563 chyba chciałeś powiedzieć za wysokie XDDD bo takie autodissa na siebie zrobiles
@venomm45636 жыл бұрын
On ma za niskie progi. Z resztą nie wpierdalaj się.
@hrfn1306 жыл бұрын
Chcialem cię poprawić żebyś z siebie idioty nie robił ale okej. To jest zła forma, że on ma za niskie progi, ponieważ to nie twoja mama chce do niego "wejść" tylko on do niej. To tak jakbyś dosłownie chciał wejść do kogoś do mieszkania i powiedział że nie możesz, bo masz za niskie progi dla tych schodów. Tak wogóle nie dziwie się że ten troll już nie odpisał, bo po co jak wcisnales przycisk samodestrukcji.
@pagda63656 жыл бұрын
Dziadek Skurwiel Brawo nie ma jak zdisować samego siebie 👏👏👏
@Makashi896 жыл бұрын
Czuję że Twój kanał uczy empatii u ludzi. Twoje filmiki są czymś co powinno oglądać się w szkołach dla zrozumienia życia.
6 жыл бұрын
Mariusz, wielkie dzięki za te słowa!! Pozdrowienia :)
@paranoiknabloku6 жыл бұрын
XDDDDD
@0Antyprykator06 жыл бұрын
Ale gimbiarski komentarz.
@Makashi896 жыл бұрын
Dzięki! Staram się!!
@108kubas6 жыл бұрын
Basement freak czemu gimbusirski Gimbusy nie znają takich słów jak empatia
@AliholikcudazAliexpress6 жыл бұрын
Przechodziłem przez nerwicę lękową..masakra, kto nie przeżył nie zrozumie ;/
@heinrichvontryppel29876 жыл бұрын
tez to miałem przez wyjazd do pracy za granice,rozłące z rodziną,te same objawy spawam sobie a tu niewiadomo co sie ze mna dzieje!kołatanie serca myslałem że schodze na zawał,po przyjechaniu na pogotowie,badania i lekarka wstawaj nic ci nie jest...byłem mega osłabiony po tym miałem jeszce kilka napadów ,powiem jedno koszmar...nauczyłem się z tym radzic jest pan który to na youtube tłumaczy że wszystko zaczyna się w TWOJEJ GŁOWIE!terapia oddechowa i uświadomienie sobie ze można sobie z tym poradzic na własne życzenie...
@patrycjaso.35836 жыл бұрын
Dokładnie:)
@patrycjaso.35836 жыл бұрын
Przechodzę prze to samo. Byłam idealnym przykładem książkowym nerwicy lekowej i somatycznej. Wtedy musiałam brać leki, które przepisał mi psychiatra. Chodziłam do psychologa, skorzystałam z kilku wizyt, ale wydaje mi się że wtedy spanikowalam i rzuciłam terapię. Do tej pory miewam ataki paniki raz na kilka miesięcy zdarza mi się duży atak, wtedy nie przesypiam całej nocy. A tak to odczuwam od czasu do czasu mało nasilone leki, czyli kładę się z lękiem budzę się z lękiem. Ludzie którzy na to nie chorują nie zdają sobie sprawy z wagi problemu. Czasami wydaje mi się że już tym wygrałam, dopóki nie powtórzy się to znowu. Trzeba się za siebie w końcu zabrać.. tylko jak tu znaleźć dobrego psychologa. Współczuję wszystkim którzy przez to przechodzą.
@heinrichvontryppel29876 жыл бұрын
wiem że teraz łatwo mi jest to powiedziec ale im szybciej zdasz sobie z tego sprawe że masz na to wpływ tym lepiej,wiem przez co przechodzisz i w razie napadu ciężko to skontrować ale trzeba z tym zawalczyc życze ci powrotu do zdrowia i powodzenia dasz rade !
@norbertstankiewicz21796 жыл бұрын
@@patrycjaso.3583 najlepszym psychologiem bd ktoś kto przez takie coś przeszedł. Ja na szczęście męczyłem się dwa lata ale teraz mam już wszystko za sobą:)
@kajunialalunia6 жыл бұрын
*Może jakiś filmik o tematyce fobii społecznej?*
@natalkao3766 жыл бұрын
To coś o mnie :(
@magorzatakrawczyk39465 жыл бұрын
Raczej osoba z fobia społeczną nie wystąpi na żywo, chyba, że z już "wyleczona"
@oliwiatiktik5 жыл бұрын
@@magorzatakrawczyk3946 mu chodzi o tematykę a nie żeby ta osoba była chora przecież ta dziewczyna też jest po leczeniu żeby po prostu pokazać jak przebiegała terapia
@aleksandriaable5 жыл бұрын
Jak zrobiłaś bolda? :D
@monoryba44654 жыл бұрын
@@magorzatakrawczyk3946 A dlaczego nie? Ja mam fobię społeczną, ale wystąpić w wywiadzie z jedną osobą "na żywo" byłabym w stanie.
@dominikac.55066 жыл бұрын
Niektórzy pisali, że to nudny temat, ale tak naprawdę ten wywiad jest bardzo ważny i potrzebny. Pani Magda poruszyła na końcu istotną kwestię - brak edukacji psychologicznej. Przez to bagatelizujemy wszystkie choroby, które nie są typowo fizyczne, bo po prostu ich nie rozumiemy. Pamiętajcie, by zawsze reagować, gdy ktoś z waszego otoczenia zachowuje sie inaczej. Moze potrzebowac waszej pomocy.
@MagdalenaHajkiewiczMielniczuk6 жыл бұрын
Wierzę, że za kilka (kilkanaście) lat psychologia będzie obowiązkowym przedmiotem w szkole. Brakuje jej nam wszystkim - ilu konfliktów, chorób i trudnych sytuacji dałoby się uniknąć gdyby każdy z nas wiedział choć tyle, że nasze myśli to nie fakty. Ja dowiedziałam się dopiero na terapii, a szkoda bo to niesamowicie zmienia życie i poprawia jego jakość. Pozdrawiam!
@dianaczyrka-wietrzyk91136 жыл бұрын
@@MagdalenaHajkiewiczMielniczuk brawo :)
@Niedzwiedz6326 жыл бұрын
Szkoda, że na psychologii uczą o jakichś pierdołach, suchych faktach, zamiast pracy z emocjami. Przynajmniej ja miałem w ten sposób prowadzone zajęcia na studiach. Po skończonych 2 terapiach, też mam zdanie, że prawie każdemu by się przydała.
@AvangardaVVV6 жыл бұрын
+Magdalena Hajkiewicz, piszesz: ."Brakuje jej nam wszystkim" - może tobie czegoś brakuje, ale ty to nie WSZYSCY, ok? ;) A poza tym: "gdyby każdy z nas wiedział choć tyle, że nasze myśli to nie fakty" - to, co ty sobie myślisz jest w twojej głowie i tam sobie żyje, ale nie musi być prawdziwe... nie musi być faktem/prawdą. Po prostu myślisz o czymś, co jest kłamstwem/bzdurą, ale jednak TY myślisz o tym(dajesz temu "życie") i to ma wpływ na twoją rzeczywistość - ma na ciebie REALNY wpływ, także nie możesz tego negować. Natomiast miło by było, gdyby faktycznie ludzie mieli w sobie chociaż tę odrobinę pokory, żeby pamiętać o tym, iż to, co sobie uroją w głowie, wcale nie musi(i najczęściej, niestety, nie jest) być zgodne z rzeczywistością.
@bogdanbosko48786 жыл бұрын
A w Słupsku jak w dupsku -bród,smród i nędza.Obywatel Biedroń doprowadził miasto do ruiny
@Isabela.dolata6 жыл бұрын
Może ktoś obejrzy ten film, a później dwa razy zastanowi się, zanim otworzy swoje usta i wypowie takie zdania jak: "czym ty się tak przejmujesz? jesteś przewrażliwiony/a", "wmawiasz sobie tą całą nerwicę", i moje ulubione: "W GŁOWIE CI SIĘ POPRZEWRACAŁO. Masz za dobrze". Nerwica to Matrix. Tak jest. Ale jeszcze większym Matrixem jest brak empatii i lekceważenie.
@Isabela.dolata6 жыл бұрын
O, właśnie. Czekałam na taki komentarz! :D
@juh46426 жыл бұрын
Dobrze mówi💪
@igniscarn196 жыл бұрын
@@slovianskypierog Ja ci życzę żebyś to przeżył. Jak się raz zesrasz ze strachu to może poprzewracaja ci się poglądy
@igniscarn196 жыл бұрын
@@Isabela.dolata Chyba w nerwicy chyba chodzi o to że człowiek jest przewrażliwiony na swoim punkcie zdrowia. Przynajmniej tak mi się wydaje
@AustriackiMalarz396 жыл бұрын
Nie są różne typy nerwic...
@Tosie.g6 жыл бұрын
Temat jest niestety o wiele obszerniejszy. Jak tak słuchałem to mogę się pod tym wszystkim podpiąć. I również dodać swoich kilka cegiełek. Czasem stany lękowe są tak silne, że potrafią wykluczyć nawet głupie wyjście do sklepu pod domem. Daję okejkę, bo to dalej temat tabu - jak większość zaburzeń psychicznych. Fajnie, że ktoś o tym mówi.
@agatabo6 жыл бұрын
To prawda, wydaje się, że bohaterka doświadczyła "łagodnej" formy zaburzenia. Zazdroszczę jej, że tak szybko i całkowicie sobie z tym poradziła.
@Belfor096 жыл бұрын
Idziesz do sklepu szybkim tempem. Wiadome, że będzie ci serce szybciej bić. Bierzesz towary, idziesz do kolejki. Stoisz w kolejce za 5 osobami, a za tobą kolejne 5 osób. Serce ci bije szybko bo właśnie zrobiłeś 500 kroków w szybkim tempie. Jedyna myśl to.. dlaczego tak ci serce bije, co się dzieje? I od tego pytania zaczyna się zjazd. Nogi z waty. Uderzenia gorąca w głowie. Jeszcze szybsze tempo bicia serca. Czas zwalnia do takiego stopnia, że kolejka w ogóle się nie przesuwa. Zawroty głowy w sposób, który nie można nawet opisać, bo stoisz mocno na ziemi, a czujesz jakby to ziemia się przesuwała pod tobą. Wrażenie, że wszyscy na ciebie patrzą, że jesteś w centrum uwagi, jak na stole operacyjnym. Przełykasz ostatnią kroplę śliny bo to tyle ile ci zostało w suchych jak wiór ustach. Do momentu, w którym mówisz pani przy kasie dzień dobry minęło zaledwie 5 minut, a dla ciebie trwało to całą wieczność. Płacisz i pakujesz spoconymi dłońmi jak najszybciej, ale tak żeby się nikt nie zorientował, wychodzisz ze sklepu, bierzesz głęboki oddech i wszystkie objawy mijają. Jak ręką odjął. Na twoje nieszczęście jednak zakupy musisz robić przynajmniej co kilka dni, a więc za kilka dni doświadczysz dokładnie tego samego. Jako, że oczywistym jest, że tego doświadczać nie chcesz, zaczynasz omijać ten sklep w godzinach szczytowych i chodzisz do niego zaraz przed zamknięciem. Tylko w taki sposób zagwarantujesz sobie, że nie będziesz stał "dwóch godzin" w kolejce i uciekniesz stamtąd w mniej niż minutę. Błędne koło się zatacza. Lęk przed lękiem.
@dzolsonn6 жыл бұрын
no ja jednego ataku nawet nie pamietam bo byl tak silny ze pamietam tylko jak sie zaczynal i konczyl... podobno bylam jak male przerazone kociatko w klatce,kociatko bo drapalam kazdego kto sie zblizyl jak chcial mi pomoc... przy kazdym ataku boje sie ze to sie powotrzy ale tym razem nikt nie pomoze...
@WhiteAntelope76 жыл бұрын
Belfor09 idealnie opisane.
@justynacz.57876 жыл бұрын
Zgadzam się, to jest zaledwie liźnięcie tematu... Miałam nadzieję, że wywiad będzie dotyczył lęków społecznych. Niestety nie :( Czekam zatem dalej...
@monikamonika47886 жыл бұрын
Od trzech lat lecze się na nerwice lękową, te same objawy, obawy... Najgorsze jest to, że ciężko innym to zrozumieć. "Czego się boisz, przecież nic się nie dzieje, wytłumacz to sobie". Gdyby to było takie proste.. Uważają Cię za dzikusa, śmieją się, że wszystko ci przeszkadza i wszystkiego się boisz. Jechać na wakacje za granice, wsiąść do busa itd itp. Już nie odpowiadam, mam to gdzieś i czasem chciałabym żeby taką osobę dotknęło to bezpośrednio chociaż na chwile. Nie oczekuje zrozumienia od najbliższych, bo to wręcz nie możliwe. Dlatego fajnie się słucha kogoś "ze swoich". ;)
@izabeladackovsh95676 жыл бұрын
Monika Monika moze jakoś się skontaktujemy? :) tez z chęcią bym porozmawiała z kimś kto rozumie :)
@effineczka90326 жыл бұрын
Nie myśl o tych, którzy tego nie rozumieją - ja kiedyś też tylko ich słuchałam. Później zobaczyłam, że takich ludzi jak ja jest więcej i od razu robi się o wiele raźniej.
@monikamonika47886 жыл бұрын
Pewnie, że możemy pogadać :)Odezwij się na monikamonikakarcz@gmail.com
@izabeladackovsh95676 жыл бұрын
Monika Monika już pisze!
@andrewjakubczak15126 жыл бұрын
Mozesz sobie sama pomoc ... popatrz na moj wpis powyzej ..tam znajdziesz referencje. Powodzenia
@damianszymik77036 жыл бұрын
Przytulanie faktycznie pomaga... Czuje się wtedy poczucie bezpieczeństwa i łatwiej pozbyć się ataku paniki
@werrue5 жыл бұрын
Nie w każdym wypadku. Mówię teraz z własnego doświadczenia: kiedy mam atak paniki i akurat w pobliżu znajduje się jakakolwiek osoba, jakaś znajoma, koleżanka lub ktoś kto mnie zna to gdy ta osoba próbuje mnie przytulić lub nawet dotknąć, w ramię, w rękę itd. ja się zaczynam jeszcze bardziej bać i dostaję jeszcze większych duszności. Wystarczy mi w zupełności świadomość tego, że obok znajduje się osoba, która w razie czego zadzwoni po fachową pomoc, gdyby była taka potrzeba.
@sullngirl5 жыл бұрын
@@werrue mam podobnie, jednak wynika to z mojej hafefobii - przez co lęk w takiej sytuacji wydaje się być 50 razy mocniejszy. nie polecam tego uczucia
@juliaboczek2095 жыл бұрын
Mi nie pomaga
@shiros37745 жыл бұрын
Mi najczęściej pomaga się uspokajać, bo inaczej się stresuję, krzyczę, panikuję.
@bartianiela36985 жыл бұрын
Ja nie mam takiej osoby do której się moge przytulić gdy mam ataki paniki najgorzej...
@kasiakatarzyna19816 жыл бұрын
Skomentuje to tak To trzeba przeżyć po prostu trzeba przeżyć bo inaczej się tego nie zrozumie
@oliwiakonkol71176 жыл бұрын
Ja również 😊
@feelinghxst27986 жыл бұрын
yes :(
@purplepurina6 жыл бұрын
Prawda.
@user-kj2lc3zd5j6 жыл бұрын
Zgadzam się
@xagusiakx5736 жыл бұрын
Tak....
@sodkakicia18466 жыл бұрын
"Czuje sie jak w matrixie" , tak zgadzam sie, tak wlasnie jest... jabysmy byli w swiecie ktory w ogole nie jest realny, zapominamy o wszystkim i o wszystkich, pustka, pare minut pustki przez ktora masz ochote umrzec...
@mingrawdplof6 жыл бұрын
Derealizacja to najgorsza część stanów lękowych
@Wiczka-ns6sl6 жыл бұрын
I jest się nie świadomym co się dzieje? Jak w śnie? Czuje się dyskomfort?
@Wiczka-ns6sl6 жыл бұрын
Jeśli tak to mam tak od dziecka 😱🙄
@gen.wojciechjaruzelski8896 жыл бұрын
Wiczka fajna laska z ciebie.
@karokaro60156 жыл бұрын
Jak bylam młodsza to mówiłam, że czuję się jak w grze
@pawelk.62566 жыл бұрын
I tak nikt kto tego nie przeżył nigdy nie zrozumie jak to naprawdę jest.
@MateuszP-eg4dy6 жыл бұрын
Zgadzam się
@Kakarol96 жыл бұрын
Pawel K. lekarstwem najlepszym na wszystko jest praca, polecam działa
@macson79276 жыл бұрын
Podpisuję się pod tym co piszesz. Niestety kto przez to nie przejdzie to nie zrozumie. Ale trzeba o tym mówić i się tego nie bać.
@konercinadreniak40896 жыл бұрын
również borykam się z tym problemem, gdybyś chciał popisać coś o tym mój nr gg: 52316045
@kutansky2 жыл бұрын
Cześć Wam wszystkim jak jeszcze żyjecie ... :D Jak leczycie i czym leczycie fobie społeczną, która później wywołuje depreche i aspolecznosc ? Dzięki !
@Nervovy6 жыл бұрын
Szacunek za ten wywiad!
@mariajolantapiskorowska31526 жыл бұрын
Dokładnie znam ten stan, niestety, kto tego nie przeżył, nie zrozumie,
@jakubmok51656 жыл бұрын
Proponuję odcinek z farmaceutą, który opowie co tak naprawdę sprzedaję się w aptekach i co robi się z lekami, które rzekomo są niedostępne w hurtowniach i jak działają wielkie sieci i koncerny począwszy od reklam, wymyślanych chorób po wypuszczanie bez badań nowych preparatów na rynek. Przemysł farmaceutyczny, suplementy diety to jeden wielki wałek, myślę, że jest to ciekawy i kontrowersyjny temat do omówienia. Za wszystkie filmy dziękuję, są rewelacyjne i nie mogę się doczekać kolejnego odcinka. Pozdrawiam!
@michalk20006 жыл бұрын
Skoro już masz wyrobioną opinię to po co chcesz o tym słuchać XD
@jakubmok51656 жыл бұрын
Ja już to wszystko wiem, ale chciałbym żeby ludzie byli świadomi co się dzieję i jak dają zarabiać oszustom.
@KasiaGie6 жыл бұрын
Brzmi naprawdę ciekawie
@AustriackiMalarz396 жыл бұрын
Ciekawe czy taki oszust przyjdzie na wywiad... Na pewno dużo powie :P
@pp120816 жыл бұрын
Nikt takich rzeczy napewno publicznie nie powie..
@kubamroczek12256 жыл бұрын
Jedną z moich dolegliwości to ataki paniki... Szkoda że niektórzy nie są w stanie nawet sobie wyobrazić jak coś takiego może niszczyć życie. :c
@primolevi43766 жыл бұрын
Dokładnie. Prosta czynność staje się Mount Everest.
@jakistemplariusz48866 жыл бұрын
Mam pytanie, leczysz się może? Bo mialam coś podobnego, chyba nie aż tak poważnego jak mówi dziewczyna w filmie, ale na pewno odczuwam lęk przed tym że mogę mieć takie ataki, do tego jestem bardzo przytloczona przez mój humor który mi nie pozwala na żadne imprezy, wyjścia bo zawsze musi wywołać negatywne emocje przez co mogę zacząć płakać, czuć się jak bagaż, problem dla innych. I po pierwsze nie potrafię znaleźć lekarza nfz, po drugie nie potrafię opisać tego co czuje
@kriskris24796 жыл бұрын
Ja sobie z tym radze na swoje sposoby uprawiam sporty silownia i rowerek plus meliska, trzeba skupic mysli na czyms innym i zmeczyc organizm, ostatni raz atak paniki zlapal mnie jak prowadzilem ciezarowke wiec niezbyt odpowiednia sytuacja, wiec od tego czasu podjalem te kroki i jest lepiej, pozdrawiam
@kubamroczek12256 жыл бұрын
U mnie jest troszkę inaczej, bo potrafię mieć po kilka razy atak paniki na minutę, dochodzi do tego lęk społeczny... Podczas uprawiania sportu także się pojawiają... To jest chyba trochę złożone. :/
@magorzatajabonowska15206 жыл бұрын
to nic innego jak nerwica. nie wiem dlaczego w wywiadzie nie zostało to wprost nazwane. polecam forum zaburzeni.pl wszystkiego można się tam dowiedzieć i samemu nad tym zapanować
@nshsksmsb95506 жыл бұрын
Też miałem takie ataki paniki, a w zasadzie nie same ataki, bo całymi dniami i nocami towarzyszyło mi uczucie niepokoju i strach przed atakiem, w szkole oraz przed snem, przez co upuszczałem wiele lekcji i bałem się zasypiać, miałem drgawki, nie potrafiłem opanować myśli, serce szybko mi biło, myślałem, że zaraz stanie. W moim przypadku trwało to około miesiąc, ponieważ szybko zacząłem zmieniać swoje życie zarówno fizycznie jak i mentalnie, coś takiego zaczęło się dziać, ponieważ wyrobiłem sobie "pewne" ideologie na temat egzystencji, co zaczęło prowadzić mnie do złego trybu życia, przestałem o siebie dbać, mało jadłem coś w stylu ciężkiej depresji, a po dłuższym czasie ona doprowadziła do tych stanów lękowych. Jest to bardzo ciężkie przeżycie, trudno to opisać słowami, ale można ująć, że tak brzmi atak paniki kzbin.info/www/bejne/gpqve6J4ib9-jpI a najgorsze jest to, że się nie kończy i przy mocniejszych atakach wolisz nie istnieć, nie czuć tego niż to znosić.
@slawero6 жыл бұрын
Może nie trzeba sobie niczego wmawiać tylko zaakceptować rzeczywistość taką jaka ona jest? Jak masz problemy z emocjami to warto zastanowić się nad podjęciem psychoterapii. Mężczyźni mają przed tym wyjątkowe opory no bo to jest skaza na wizerunku macho. Zamiast u profesjonalisty wolą się leczyć alkoholem lub stosować rozwiązania ostateczne. Jesteś młody więc możesz jeszcze dużo dobrego dla siebie zrobić.
@dobrzewiesz90436 жыл бұрын
Mialem to samo tylko trwalo to troche dluzej bo prawie pol roku. Jazdy jazdy pozdrawiam :D
@mariak.s.98366 жыл бұрын
U mnie to już trwa z 5 lat. Od roku jestem na terapii farmakologicznej jednak w ciąż nie jestem w stanie znaleźć odpowiednich leków które byłyby w 100% odpowiednie. W tym momencie jestem w trzeciej klasie liceum i ten czas to chyba apogeum tych wszystkich ataków. Byłam na wielu psychoterapiach jednak żadna z nich nie dała żadnych efektów. W tym roku mam zamiar starać się o lekcje indywidualne w domu z powodu choroby z powodu trudności w przestrzeniach publicznych.
@Monckovsky6 жыл бұрын
Mario czy mogę zapytać jakie leki Ci przepisano? Ja osobiście od dwóch lat biorę benzodiazepiny które nie leczą ale pomagają mi się uspokoić i jakoś przeczekać najgorsze tylko że tolerancja na lek jest coraz większa a o uzależnieniu to nawet nie wspomnę.
@mariak.s.98366 жыл бұрын
Brałam Seronil, który zamiast mnie uspokoić i w jakikolwiek uciszyć emocje i myśli sprawiał, że byłam nadpobudliwa i nie byłam w stanie skupić się na niczym skupić. Był moment, w którym nie mogłam spać ponieważ lek wymuszał u mnie potrzebę bycia w ciągłym ruch. Wyglądało to tak, że nawet kiedy byłam bardzo zmęczona to nie spałam ponieważ moje ciało kazali mi się ruszać. Miałam również przypisany lek, który miał u nie działać nasennie, działanie to nie było jedynym. On sam miał również hamować drgawki i chyba niwelować psychozy ale zupełnie nie pamietam jego nazwy. Spróbuje rano poszukać opakowania i ewentualnie pózniej edytować post. Wracając do leku, spisywał się u mnie nasennie wręcz genialnie, zasypiałam już po pół godziny niemalże od razu. Jednak po dwóch tygodniach musiałam go odstawić z powodu jednego ze skutków ubocznych; przybierania na wasze. Następnym z leków, które udało mi się przetestować to duloksetyna; lek Dutilox. Brałam go z dobre pół roku i wydawałoby się, że to właśnie ten lek. Na początku zauważyłam zniwelowanie wszystkich emocji co było u mnie na plus bo nie bałam się stać na szkolnym korytarzu pełnym ludzi. Po czasie jednak zawiązywania, że jestem jak robot, który nie odczuwa żadnych emocji. Żyłam w ciągłej anhedonii. Lekarz słysząc to przypisał mi dodatkowo Spamilan jednak on zupełnie na mnie nie działał wiec przeszłam na nowy lek; Egzysta czyli pregabaline wraz z Chlorprothixenem (chlorprothixeni hydrochloridum) nasennie. No i jestem na nich od miesiąca. Co mogę powiedzieć, duloksetyna już została wydalona przez organizm a nowe dwa leki nie działają co sprowadza się do mojego pierwotnego samopoczucia, czyli agresja, nadwrażliwaość co z tym idzie płaczliwość z jakiego kolejek powodu, bardzo mocne lęki przed praktycznie wszystkim. W środę dzwoniłam do lekarza kazał mi podnieść dawkę pregabaliny do 300mg i czekać do poniedziałku jak mi się nie poprawi to mam przychodzić. Ogólnie rok szkolny się zaczął a ja nie byłam jeszcze w szkole, No niestety. Teraz odnosząc się jeszcze do benzo których bierzesz to raz tylko wzięłam jedną tabletkę o składzie pochodnym benzodiazepaminy i nie odczułam niczego No nie wiem może trafiłam po prostu na nie ten lek.
@magio43526 жыл бұрын
DO PSYCHOLOGA NIE CHODZĄ LUDZIE SŁABI ! Bardzo głośno trzeba o tym mówić. I bardzo dobrze że uważasz ze każdy powinien nie bać się iść do psychologa. Psycholog to lekarz jak każdy inny, jeżeli boli Cię jaka część ciała to nikt nie myśli o tym dwa razy, więc tak samo powinno mówić się o psychice. Nawet bardziej bo organizm się regeneruje a psychika jest bardziej złożona.
@Halvale6 жыл бұрын
Zaznaczę tylko, że psycholog nie jest lekarzem. Psychiatra nim jest.
@MrAisha20036 жыл бұрын
@@Halvale Jeszcze jest psychoterapeuta
@Halvale6 жыл бұрын
@@MrAisha2003 wiem, tylko mówię że psycholog nie jest lekarzem. Należy o tym pamiętać.
@movemelody16 жыл бұрын
Nie mam dobrego zdania o psychologach ...mam wrażenie, że wielu z nich idzie na te studia, bo ma problemy z sobą samymi. Znam kilku prywatnie i uważam, że sami potrzebują pomocy.
@MrAisha20036 жыл бұрын
@@movemelody1 Po tych studiach zmieniasz świadomość i spojrzenie na pewne rzeczy. To dlatego masz takie wrażenie. Uczysz się o różnych zaburzeniach i łatwo jest przypisać sobie pewne objawy itp. No i pogłębiasz pewną świadomość otaczającej Cię rzeczywistości...
@wiktoriagliwa62436 жыл бұрын
Kurcze, nie jestem tutaj od dawna ale z każdym nowym odcinkiem jestem zachwycona tym kanałem! Pierwszy raz tak wciągnęłam się w jeden kanał! Mistrzostwo.
@AgnieszkaMPVlog6 жыл бұрын
Ciężko mi się tego słucha, bo sama przeszłam przez takie rzeczy :( 40 minut czekania na karetkę mnie przeraża! A jakby ktoś miał udar, albo zawał? Okropne! :(
@labedzp6 жыл бұрын
Ogólnie chyba to norma
@syntka7776 жыл бұрын
Paweł Łabędź w USA 5 min
@labedzp6 жыл бұрын
@@syntka777 no niby tak ale u nas stacje pogotowia ratunkowego są tylko w miastach
@phoenixphoenix56186 жыл бұрын
No tak tylko, chyba właśnie dlatego 40 minut się czeka, ponieważ jest za mało karetek i są one najpierw dysponowanie to ciężkich przypadków jak wyżej wymieniony zawał czy udar. A potem dopiero do takich jak omdlenie.
@TheLulu6 жыл бұрын
Jak potrącił mnie samochód po 5 minutach byli
@LenijaLou6 жыл бұрын
Boże jakie to prawdziwe... Niesamowicie słucha się kogoś kto przechodzi to samo co Ty. Wspaniały wywiad :)
@karoldarwin81276 жыл бұрын
A może wywiad z członkiem jakiejś skrajnej organizacji np. faszystowskiej, co nimi kieruje i jakie mają cele?
@dawidjozwiak95026 жыл бұрын
Karol Darwin jednego tygodnia z faszystowska, następny tydzień komunistyczna dla rownowagi
@sskowody59986 жыл бұрын
Marian Kowalski (lemmy face)
@SjahalNoori6 жыл бұрын
wywiad z antifa czyli radykalnymi komuchami
@msciblak6 жыл бұрын
@@hlaf5018 faszystów nie nazistów
@JanKowalski_7776 жыл бұрын
Z twardymi komunistami. Niech przedstawią swoje poglądy, jak to sie zaczęło, bo faszystowskie naziole są nazistami "bo tak" i nic merytorycznego nie przedstawią.
@tymek21376 жыл бұрын
Podczas ataku paniki nie sugerujcie tematyki związanej ze śmiercią . Ja bardzo nie lubiłem (jak miałem atak), gdy ktoś się denerwował (stresował tym co czuję) i gdy proponował karetkę/szpital, gdyż kojarzy się to z czymś poważnym. Trzeba mega spokojnie podejść do tematu.
@agga87626 жыл бұрын
Mam identycznie. Nie ma nic gorszego jak osoba obok robi mine pt "O mój Boże" i przestraszonym głosem pyta czy pogotowie wzywać. Ostatnio miałam atak paniki i poszłam do współlokatorki, która wie na co choruje A ona otworzyła drzwi od pokoju i z przerażonym wzrokiem i głosem wypaliła "O boże wyglądasz jak pijana" - to na pewno nie jest coś co powinnam wtedy usłyszeć.
@majazabinska49705 жыл бұрын
Temat przechodzę od podstawówki, sprawa cholernie trudna i strasznie uprzykrza życie. To jedna z tych spraw którą zrozumie tylko osoba która tego doświadcza
@BraveNewGirl86 жыл бұрын
Drętwienie rąk i roztrzęsienie. Nie panujesz nad ciałem. Raz myślałam, że miałam okropne skurcze rąk kiedy tak naprawdę sama je wyginałam z całej siły w stronę łokci ale nie potrafiłam ich rozluźnić. Całe przedramię mnie bolało. Dodatkowo za każdym razem pojawiał się niemalże histeryczny płacz, bo się po prostu bałam. Nie wiem czego. Byłam przerażona.
@magdalenakadzioka84016 жыл бұрын
Carrie - a może to tężyczka? Te objawy, które opisałaś pasują mi właśnie pod tę przypadłość, przynajmniej ja ja tak przechodziłam, te drętwienia rąk, strach... Poczytaj sobie, jeśli więcej będzie Ci się zgadzać, może warto iść do lekarza i to sprawdzić?
@idziemybiegac33066 жыл бұрын
Miałem identyczne stany, wszystko zaczęło się nagle, brak oddechu dretwienie rąk, język, szybki puls, coś strasznego, sam niewiem jak wyszedłem z tego, od 2 lat mam już spokój, mam nadzieję że nigdy to nie wróci. Moim zdaniem to zaburzenia nerwicowe, wszystkie badania wyszły dobrze, dużo pomógł sport. Także wszystkimi nerwicowcom, życzę przede wszystkim głowy do góry, jeśli wszystkie badania wyszły dobrze, pamiętajcie że nic wam nie jest, wszystko siedzi w psychice.
@krzysztofkowalczyk12606 жыл бұрын
Mialem podobnie , kołatanie serca ,nogi z waty ,duże ciśnienie ,zawroty głowy ,bardzo chwiejny nastrój ,kłopoty ze snem ,zmęczenie ,pulsowanie mięśni, derealizacja, i milion innych.. nie życzę nikomu.Tak na prawdę najważniejsza jest praca na poziomie świadomym ,bycie tu i teraz by wyeliminować myślenie negatywne i na dłuższą metę zmienić w podświadomości reakcje na stany lękowe wtedy umysł uczy się aby nie ulegać takim emocjom.
@whisperthescreams6 жыл бұрын
Dobrze dla Magdy że tylko na tym się skończyło. Ja niestety mam jeszcze gorzej, u mnie atak paniki jest widoczny, bo całe moje ciało potrafi się trząść. Kiedyś ktoś wezwał pogotowie i pani próbowała udzielić mi pomocy poprzez trzymanie moich drgających rąk czy nóg w bardzo mocnych uścisku.. ja też mam takie uczucie jakby mi ktoś usiadł na klatkę piersiową , taki ciężar który kloje aż do kręgosłupa. Na szczęście niedługo wizyta u psychologa i rozpoczęcie terapii. Najtrudniejsze w tym wszystkim to chyba przyznanie się przed samym sobą że ma się problem .. pozdrawiam wszystkich którzy się z tym paskutswem zmagają ! Nie bójcie się terapii
@iamtheweakone24635 жыл бұрын
I jak pomaga terapia?
@Monckovsky6 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za ten wywiad. Mam podobne problemy do tych przedstawionych na filmie chociaż w moim przypadku to już jest troszkę gorzej. Ale takie filmy utwierdzają mnie w przekonaniu że jest szansa na lepsze i że warto o nią walczyć. Pozdrawiam
@magdaaurora73126 жыл бұрын
Uczucie ciągłego umierania jest straszne.... nie życze tego nikomu,bardzo fajnie że temat jest nagłaśniany,a nie traktowany powierzchownie,ja nie raz słyszałam "przesadzasz","uspokoj się"itp,nikt nie rozumiał,i nie zrozumie dopóki nie doświadczy.....
@monikamaj39136 жыл бұрын
Dokładnie!
@gabonskikaashbohaterowie42886 жыл бұрын
Taa, wszyscy mówią, ze przeszadzasz i takie tam. A nad tym się po prostu nie panuje...
@isthisareallife62816 жыл бұрын
Polubiłam bardzo czwartki 😂♥️ zabieram się za oglądanie
@gabcia_6 жыл бұрын
Automatycznie co czwartek wchodzę na Twój kanał przed 18 i tylko odświeżam co sekundę. Najlepszy kanał na KZbin:)
@Daniel_XXX6 жыл бұрын
;)
@bestpeter786 жыл бұрын
Jest milion innych
@Daniel_XXX6 жыл бұрын
Gabrysia Nowacka Tylko się nie zakochaj ;)
@gabcia_6 жыл бұрын
Daniel XXX Dlaczego miałabym się zakochać?;)
@Daniel_XXX6 жыл бұрын
Śmieje się tylko ;)
@nataliachalka80215 жыл бұрын
"Lęk przed lękiem"
@caroliner99464 жыл бұрын
Tak jest
@hekatereginainaeternumvive95973 жыл бұрын
Tak, jest to jeden z elementów zaburzeń lękowych
@zarzeczewo_label3 жыл бұрын
Strach się bać
@jurgenklops99543 жыл бұрын
Oj taak 😄 Przeebane haha 😆
@Cr1l6 жыл бұрын
Bardzo się cieszę, że ta kwestia została poruszona na tym kanale. Jestem pod wrażeniem, że Pani Magda opisała to tak szczegółowo. Sam przez to przechodziłem 5 lat temu, odwiedzałem różnych lekarzy przez rok, nawet byłem na gastroskopii, badania EKG itd. Żaden, podkreślam żaden z lekarzy w Warszawie nie umiał chociaż mnie naprowadzić na trop, że to mogą być stany lękowe. W końcu mój tata rzucił pewnego dnia hasło: lęki. Wrzuciłem to do Wikipedii, było tam kilka objawów, 3/4 pasowało, od razu po tym poszedłem do psychiatry (wtedy miałem w myślach jakiś zakład zamknięty i kaftany). Dałem mu kartkę wydrukowaną z objawami podkreślonymi przeze mnie i powiedział, że to właśnie są stany lękowe (zachował tę kartkę). Psychiatra to słowo klucz do zagadki o lęku. Przepisał mi jeden lek i po dwóch latach całkowicie uwolniłem się od tego najgorszego w świecie uczucia. Życzę wszystkim dotkniętym lękami powrotu do normalności.
@gaja-gaja6 жыл бұрын
co to za lek?
@Cr1l6 жыл бұрын
@@gaja-gaja Cital
@gaja-gaja6 жыл бұрын
Cr1l dziękuję za odpowiedz
@ravn15136 жыл бұрын
nie było Ci ciężko odstawić leki?
@art40256 жыл бұрын
Świetna reakcja ratownictwa medycznego "zaczęli się ze mnie śmiać..."
@tomekch21086 жыл бұрын
Ponieważ śmiech to zdrowie 😉
@agatalach18006 жыл бұрын
taaaaaaaaa..... niedouczeni
@taqua86 жыл бұрын
Tak jest, niestety. Lekarze sami bagatelizują problemy psychiczne. Ja po jednym z ataków paniki trafiłam na lekarkę, która na szczęście przemilczała moje objawy, po prostu mnie zbadała i przepisała tabletki na uspokojenie.
@pabia19946 жыл бұрын
Douczeni czy nie... Po prostu większość ludzi, która tego nie doświadczyła tego nie zrozumie. A idioci ze znieczulicą są w każdym zawodzie
@jeshkam6 жыл бұрын
Może po prostu śmiali się z samego określenia "matrix", próbowali zdjąć z dziewczyny trochę napięcia.
@aleksandragoab55056 жыл бұрын
Opłaca się czekać na te czwartki ;)
@Daniel_XXX6 жыл бұрын
;)
@emsii72076 жыл бұрын
+2
@emsii72076 жыл бұрын
@@Daniel_XXXpo co mu odpowiadasz? Nie znizaj sie do jego poziomu potem po schodach bedziesz musial wchodzic spowrotem, chyba ze cardio robisz to spoko
@Daniel_XXX6 жыл бұрын
Pora Umierać Nic nie muszę ;)
@emsii72076 жыл бұрын
@@Daniel_XXX motywujesz tego 8 latka zeby wyzywal dalej
@Graulas556 жыл бұрын
To jest prawdziwe talk show!
@BoratSagdiyevHARDKOR6 жыл бұрын
A nie to co te "Lekko nie Będzie", popierdółka z kanapeczkami dla ciot (z całym szacunkiem, ale pozerzy typu kruszwila są żenujący) . "7 metrów pod ziemią" to tutaj jest poważny, w pełni profesjonalny wywiad z "prawdziwymi" osobami, na prawdziwe kontrowersyjne tematy często zahaczającymi o tabu.
@freshyyx6 жыл бұрын
Typie popatrz na to jaką zmiane przeszedl gimper w ciągu ostatnich 2-3lat... w LNB ludzie moga sie dowiedziec czegos nowego o roznych osobach, i poogladac jak one sie bawia, a 7MPZ to sa profesjonalne wywiady:))
@bleyz35576 жыл бұрын
Lekko nie będzie i 7 metrów pod ziemią to zupełnie co innego. Tutaj mamy wywiady z ludźmi którzy doświadczyli czegoś nie zwykłego, coś czego na codzień ludzie nie doświadczają, natomiast Lekko nie będzie jest to typowy program rozrywkowy, nastawiony na krótką wstępną rozmowę, oraz konkurencje, różnego rodzaju atrakcje, które mają za zadanie zaciekawić widza. Tutaj są problemy, które również zaciekawiają, ale bardziej ma to za zadanie wywołać u człowieka przemyślenie na dany temat, które mają za zadanie pokazać coś niezwykłego. Obydwa programy prezentują wysoki poziom, Lekko nie będzie pod względem realizacji, z jakością telewizyjną, tutaj wysoką jakość prezentuje prowadzący, ze względu na świetne przygotowanie, osobowość, oraz trafność pytań. To są dwa inne światy.
@BoratSagdiyevHARDKOR6 жыл бұрын
Uważam że każdy z nas ma trochę racji i każdy w dalszej rozmowie będzie próbował na siłę udowodnić wartość swojego zdania. Uważam, że najlepiej zakończyć jest rozmowę tutaj, każdy z nich ma inną grupę docelową widzów i uważam, że to kwestia gustu kto co preferuje. Może po prostu jestem za stary na Gimpera. Osobiście uważam, że Gimper jedynie co ma to lepsze zaplecze do realizowania LNB, ale samą jakością wywiadów nie dorasta do 7MPZ.
@bleyz35576 жыл бұрын
Widzisz teraz mówisz z sensem. Może i Gimper nie jest dla ciebie. A w sumie bardziej Tomasz Działowy, no mniejsza. Czy ja wiem czy jakość wywiadów jest gorsza. Wiesz to zależy od wielu czynników przede wszystkim Tomek nie robi wywiadów takich jak tu, to nie jest poruszanie trudnych tematów i skupianie się na nich dogłębnie, tylko krótkie przedstawienie postaci która występuje. Trudno jest porównywać bo robią inna robotę. Za pewne masz rację że prowadzący tutaj robi świetna robotę i być moze jest lepszy niż Tomek ale robią zupełnie różne tematy więc trudno to porównywać.
@fortymbrass6 жыл бұрын
Przerabiałem temat na własnej skórze, najgorsze jest, że minęło kilka miesięcy, zanim ktoś mi wyjaśnił, że to nie moja fizyczna strona jest rozsypana, a że wynika to z psychiki, a wszyscy lekarze interniści i specjaliści całkowicie olewali temat i dawali do zrozumienia "Nie przychodź już, hipochondryku". W ogromnym skrócie: wyleczył mnie sport :)
@piotrarturklos6 жыл бұрын
Ja spotkałem się nawet z agresywnym tonem i minami ze strony jednej internistki. Strasznie nieprofesjonalne, tak jakby lekarz dopatrywał się u pacjenta winy jego zaburzeń i kompletnie nie miał empatii wobec niego.
@ravn15136 жыл бұрын
a chciałbyś może powiedzieć coś więcej na temat tego, w jaki sposób wyleczył cię sport?
@Trzezwy_Umysl5 жыл бұрын
To jest bardzo przykre, kiedy lekarz doszukuje się winy w pacjencie. Zwłaszcza kiedy jesteś po przejściach, masz za sobą traumatyczne doświadczenia. Chorujesz na nerwicę lękową i masz te ataki paniki przez ludzi, którzy kiedyś zrobili ci krzywdę. Lekcja empatii przydałaby się każdemu.
@SandrSunrise1873 жыл бұрын
Zgadzam sie. Sport wiele pomaga. I krople CBD.
@chrapekftp70036 жыл бұрын
Ja także choruje na Lęki napadowe, współczuje z całego serca każdemu każdemu kto przeżył choć jeden taki atak a tym bardziej innym chorym. W moim przypadku ataki zaczynają się od całkowitej suchości w ustach od czego zaczyna się uczucie "dławienia" językiem co powoduje ten znany stan "umieram". w dodatku unikam jak najbardziej kontaktu z innymi ludźmi, boje się praktycznie wszystkiego i wszystkich. Żyję na lekach już półtora roku i każde odstąpienie od leków na co najmniej 48h powoduje atak w większości przypadków
6 жыл бұрын
Ja mialem takie lęki w szkole. Gdy chcialem zabrac glos to moje serce zaczynalo bic w przyspieszonym tępie i potem musialem sie wycofac mimo ze wiedzialem co chcę powiedziec. Po skonczeniu szkoly bylem juz tylko niesmialy. Teraz mam wszystko w dupie i robie co chcę. Ale niestety jestem w wieku kiedy to juz nie ma zadnego znaczenia. Uwazam, ze to sa wszystko sprawy hormonalne zwiazane z dojrzewaniem. Sprawy, ktore mijaja z wiekiem.
@lifemasterimaciekchedozko49946 жыл бұрын
Panika to lęk poziom hard. Wszelkie lęki biorą się z braku poczucia bezpieczeństwa. Bardzo często sami się tego bezpieczeństwa pozbawiamy, czasem podświadomie. Na pewno też brak ekspresji uczuć nie pomaga, o akceptacji nie wspominam. Społeczne podejście w stylu `unikaj tak zwanych złych emocji a dąż do tych różowych `, uśmiechaj się i rób co Ci każą i co `wypada`. A potem niejeden człowiek się budzi i nie wie dlaczego czuje to, co czuje. :)
@LoremIpsum7976 жыл бұрын
Bardzo dobrze podsumowane ! :)
@lifemasterimaciekchedozko49946 жыл бұрын
Dziękuje :) piękno tkwi w prostocie.
@aNiaaNia-db5fm6 жыл бұрын
system ci to umozliwia cały czas stres i lęk matrix wiec zyjemy praktycznie cały czas w lęku
@mateuszkowalski92294 жыл бұрын
@@aNiaaNia-db5fm Trafiłaś w samo sedno.
@melancholik97646 жыл бұрын
Doskonale rozumiem cierpienie takie osoby bo same jestem chory Zdiagnozowano u mnie mieszane zaburzenia lekowe. 4 lata cierpiał niesamowicie , nie da się tego opisać co taka osoba przeżywa . Połączenie depresji ,ataków paniki , derealizacji, depersonalizacji i do tego jeszcze natrectw i obsesji. 4 lata ukrywalem chorobę ,z początku byłem przerażony co się ze mną dzieje i nie mówiłem nic nikomu bo nie wiedziałem nawet jak to wytłumaczyć jednak z czasem zacząłem sobie z tym radzić i zwlekalem z tym żeby wkoncu powiedzieć bliskim co mi jest. Oczywiście po tych 4 latach wiedziałem co robić kiedy dostane ataku oraz co robić żeby go zwalczyć.Zylem z tym ,po prostu z tym żyłem ale świat takiej osoby wygląda całkowicie inaczej , zmieniony ,inny , z czasem na coraz to więcej mogłem sobie powalić bo kontrolowałem to wszystko jednak ubiegłego roku w wrześniu zaczęło się znacznie pogarszasz do tego stopnia ze opisany przez panią w odcinku stan jak w matrxie (derealizacja ) uzyskał maksymalny poziom ,nie byłem w stanie wstać z łóżka i pójść fo kuchni bo miałem wrażenie ze niewiem gdzie jestem i co soe dzieje , która godzina , wszystko było tak bardzo nierealne , że czasami myślałem ze to sen. Nie spałem przez pocenie się , oraz niewłaściwe poczucie siebie (depersonalizacja ) jak juz zasnąłem zrywałem się w nocy przez koszmary, czułem ze zaraz stracę zmysły. Stan jak po silnych narkotykach. Pewnego dnia rozplakalem się przed mama i powiedziałem ze proszę o pomoc ze nie wiem co się dzieje i ze zwariuje bo nie daje sobie rady. Poszedłem odrazu na następny dzień do psychiatry który mnie zdiagonował i przepisał leki. Następnie zacząłem terapię jedna a potem druga ,leki biorę nadal i czuje się niewyobrażalnie lepiej jednak są gorsze dni a nerwica pozostawila wiele po sobie.Gdy zaczynalem terapie powiedziano mi ze nikt z nas ,osób mające takie problemy nie będzie nigdy całkowicie zdrowy ,to niemożliwe jednak można uzyskać znaczna poprawę która pozwoli normalnie żyć. Żałuję jednego , że tak długo zwlekalem , to największy błąd w moim życiu . Teraz pracuje i jak już pisałem jest bardzo dobrze jednak powrót na terapię i konsultacje z psychiatra to coś co już postanowiłem dawno bo sporo pracy przede mną nad samym sobą. Spłyciłem wszytko bo żeby opisać dokładnie potrzebował bym kilku godzin ..Powodzenia dla wszystkich zmagajacych się z nerwica , nie dajcie jej wygrać ,jest strasznie ciężko ale walczcie!
@pp120816 жыл бұрын
Też mam coś podobnego już od 11 lat...
@kropka71636 жыл бұрын
Bardzo długo na to cierpiałam i żadne tropy sropy nie pomagały. Przełom nastąpił po zmianie diety na wege. Wszystko tkwi w żarciu..a potem w jelitach. Także od tego radzę zacząć :) Mi pomogło :)
@boleklolek30636 жыл бұрын
monaru mógł bym prosić o jakiś przepis wegetariański na niedzielny obiad?
@micha20666 жыл бұрын
Makabra
@slavblatkiewitch6 жыл бұрын
Dobrze, że tego typu zaburzenia przestają być tematem tabu. Dobrze, że mówi się o tym coraz więcej i częściej.
@Oliwiamechocka10636 жыл бұрын
Też przeżyłam ten koszmar + agorafobia i ktos kto tego nie doświadczył tego nie zrozumie
@aleksandraw.5 жыл бұрын
Rozumiem Cię,doświadczyłam tego.
@olajucha80454 жыл бұрын
mam jak pokonalas agarofobie
@nietoperzzszafy29964 жыл бұрын
Doświadczam tego. Mam wrażenie, że świat jest dla mnie za duży, bo nie mogę oddalać się od domu o więcej niż 250 metrów bez leku, którego nie mogę brać często.
@nietoperzzszafy29964 жыл бұрын
@@olajucha8045 Stary, komentarz, ale i tak odpowiem. Mi w wakacje udało się pokonać w dużym stopniu przez stopniowe i częste chodzenie na spacery. No, ale niestety w listopadzie zaczęło mi się znów pogarszać i nawet nie wiem czemu.
@Amnesiaa966 жыл бұрын
Dawniej byłam pełna niezrozumienia a nawet sceptycyzmu na temat ludzi z nerwicą czy atakami paniki, aż pewnego dnia sama stałam się ofiarą ataków podczas których dusiłam się i czułam powolne uchodzenie życia ze mnie. Odrzucałam myśl, że mogę mieć jakiś problem- bo przecież jestem szczęśliwa, bardzo kochana przez rodziców, lubiana wśród znajomych. I ten moment kiedy budzisz się ze ściśniętym gardłem, z dnia na dzień przestajesz wychodzić, cieszyć się z czegokolwiek i jedyne o czy marzysz to by zostać w domu bo wyjście do sklepu czy na uczelnie kończy się nieoczekiwanym atakiem duszności. Ten kanał tylko uświadamia mi że nie byłam w tym sama i nie trzeba wstydzić się takiego problemu bo czytając komentarze czuję, że jest nas więcej. Mi bardzo pomogła rozmowa o samym ataku paniki, i jeśli mogę coś poradzić osobom takim jak ja, które zmagają się z depresją- znajdźcie kogoś, kto nie będzie się z was śmiał i opowiedzcie o tym co czujecie kiedy się dusicie, liczcie oddechy i mówcie sobie na głos, że wciąż mamy dostęp do tlenu i nic nie jest w stanie sprawić, że się udusimy, to nie nastąpi. Dokładnie taką metodą wyszłam z tego cholerstwa, rozmową i płaczem, nawet każdego dnia. Życzę wszystkim którzy zmagają się z chorobą by znaleźli na to sposób. Wszyscy zasługujemy na to by być szczęśliwi! :)
@nightwing846 жыл бұрын
Ja pierwszy atak paniki miałem gdy jechałem samochodem i prawie zaparkowałem na drzewie, potem zaczęły się w tramwaju, metrze, sklepie, w domu. Dziś biorę leki i szukam dobrej terapii. Mnóstwo ludzi cierpi na stany lękowe i ataki paniki, takie czasy niestety, ale ponoć dobrze się to leczy, o czym niedługo się przekonam:) Pozdrawiam:)
@fraupilz6 жыл бұрын
Świetne wywiady, obejrzałam większość. Może zdecydowałby się Pan nakręcić odcinek z osobą cierpiącą na zaburzenie osobowości borderline albo ew. narcystyczne? Borderline to najczęściej występujące zaburzenie osobowości i jedno z najbardziej stygmatyzowanych. Najlepiej facet z borderline, wbrew stereotypowi że tylko kobety to mają. Inne pomysły: nauczyciel(ka) w szkole specjalnej, tatuator(ka), programistka (i to najlepiej senior i backend!), nauczyciel(ka) lub mistrz(yni) zen, ortodoksyjny Żyd, osoba która nauczyła się czegoś nowego w bardzo późnym wieku (np. grać na instrumencie), model(ka), dawca szpiku którego szpik uratował czyjeś życie. Pozdrawiam
@RadoslawSzymanek6 жыл бұрын
Programistka, senior i backend? W mojej pracy mam dwie, ale mowia tylko po francusku i angielsku :). Tak to napisalas jakbys sama byla programistka :D.
@mioszchrzempiec44296 жыл бұрын
Ten matrix to sie nazywa derealizacja albo depersonalizacja
@1998wiwi5 жыл бұрын
@Wojciech Czaplarski A gówno prawda, właśnie nasi ratownicy bardzo dobrzy są. Problemy ze zdrowiem psychicznym to coś o czym ludzie ogółem są niestety niedoedukowani.
@asfasffsa11194 жыл бұрын
Jest jakiś skuteczny sposób na pokonanie tego? U mnie to się ciągnie prawie pół życia, a mam 20 lat...
@amigrantek4 жыл бұрын
Najgorsze co można w życiu doświadczyć na własnej skórze to właśnie derealizacja/depersonalizacja według mnie.
@MrVaTaRaX4 жыл бұрын
@@asfasffsa1119 xanax mordo
@tenorei4 жыл бұрын
@@asfasffsa1119 silka
@Anna-gk3gs3 жыл бұрын
Moj maz cierpial 10 lat. Pomogly mu medytacje, buddyzm, przerabianie dziecinstwa, robienie tego czego kocha. Najwazniejsze jest zaakceptowanie choroby, trzeba przyjac ja z miloscia. Dzisiaj jest szczesliwy i zdrowy a ja jestem z niego bardzo dumna. Zycze wszystkim cierpiacym, aby pokochali siebie i doznali znowu szczescia ❤️
@Owerus2 жыл бұрын
Hej, jakie mial objawy?
@Anna-gk3gs2 жыл бұрын
@@Owerus Hej, w trakcie ataku paniki mial wrazenie, ze umiera. Dusznosci, paraliz itd. Nie wychodzil z domu, bo bal sie, ze umrze w samochodzie, na ulicy. Nie uprawial sportu, bo kazdy ruch przyspieszal bicie serca, a to znak, ze cos nie tak z sercem.
@Owerus2 жыл бұрын
@@Anna-gk3gs Zmagam sie z podobnymi objawami obecnie. Dzieki za odpowiedz. Ja mam jeszcze derealizacje i depersonalizacje jakies dziwne zaburzenia widzenia, boje sie, ze zwariuje.
@Anna-gk3gs2 жыл бұрын
@@Owerus Tak, zaburzenia widzenia tez mial. Czy masz obecnie kogos, komu mozesz zaufac i o twoim samopoczuciu opowiedziec?
@Owerus2 жыл бұрын
@@Anna-gk3gs tak rozmawiam z rodzina, rozmawiałem tez z psychiatra, kiedys bralem psychodeliki i boje sie, ze one zapetlily we mnie jakis lęk. Dawno ich juz nie brałem ale we wrzesniu dostalem mocny stan lękowy ( dlugo po ostatnim spozyciu substancji )
@izabelapawlik50522 жыл бұрын
Rafał jesteś wspaniałym człowiekiem, pełnym empatii i zrozumienia. Z całego serca dziękujemy za to, że jesteś i poruszasz tak ważne tematy. Pozdrawiam cieplutko.
@czarekwrobel1646 жыл бұрын
Może następne coś związane z fobiami np fobia społeczna czy coś podobnego?
@EndlessTeardrop6 жыл бұрын
Czarek Wróbel akurat jako fobik społeczny powiem ci, że wywiad z taką osobą byłby naprawdę ciężki do przeprowadzenia. Fobicy nigdy nie podjęli by się raczej takiej swobodnej rozmowy na oczach całej polski
@kokon27546 жыл бұрын
@@EndlessTeardrop Niektórzy tak mają że boją się rozmawiać przed wszystkimi, a inni że w cztery oczy. Osobiście mam fobię społeczną i np.: przemowa na scenie nie sprawia mi kłopotu, ale porozmawiać z kimś sam na sam... Uuu... Wtedy jest problem
@EndlessTeardrop6 жыл бұрын
Agata Gąsieniec No tak ;) jednak tu niby rozmowa jest w cztery oczy, ale wywiad zobaczy baaaardzo dużo osób. Z własnego doświadczenia wiem, że właśnie to bycie w centrum uwagi jest najgorsze. Ciagle mamy lęk, że każde nasze słowo jest analizowane, że na każdym kroku ktoś nas ocenia
@quartosomadre6 жыл бұрын
@@kokon2754 to masz dziwną w moim odczuciu fobie bo ja mam zupelnie inaczej, jak gadam z jedna osoba nie czuje az takirj presji wiec sie stresuje mniej a na wystapienie publicznie w życiu sie nie zgodze bo bym czul wzrok wielu osob na sobie
@WhiteAntelope76 жыл бұрын
Po takim wywiadzie, taka osoba (sam jestem fobikiem z depresją) musiałaby się wstrzymać przed czytaniem komentarzy. Myślę, że po przeczytaniu nawet jednego negatywnego, stan takiej osoby, by się znacznie pogorszył.
@_rose_74336 жыл бұрын
Czekałam na ten wywiad. Zabieram się za oglądanie!
@ewaj26036 жыл бұрын
Bardzo się cieszę, że powstał odcinek o atakach paniki. Sama doświadczyłam już kilku, z którymi musiałam sobie poradzić sama. U mnie jednak jest to bardzo rzadkie, bardziej przeszkadzają mi ataki lęku i co za tym idzie płaczu. Zawsze jednak wiedziałam co się ze mną dzieje, chociaż pierwszy atak miałam w wieku 13 lat, kiedy zmieniłam szkołę.. Tak jak powiedziała Magda- ludzie to bagatelizują. Nie rozumieją co się dzieje i trudno ich za to winić. Takie "oznaki słabości" są w naszym społeczeństwie odbierane albo negatywnie albo z pobłażliwym uśmieszkiem pod tytułem: "na pewno coś wymyśla"- tak jak miała rozmówczyni kiedy zgłosiła się na pogotowie. Moim zdaniem ciężko jest to zwalczyć, bo napady są spowodowane stresem. Stres nas wykańcza. To jest najgorsza plaga XXI wieku. Nie otyłość. Nie cukrzyca. Stres bo to on jest najgorszą przyczyną chorób dzisiejszego świata :/
@michasidoruk11096 ай бұрын
Wszystko o czym pani mówi, pokrywa się moimi objawami... fizycznie wszystko super, nic nie boli itp. Po prostu czasem, nagle zaczyna mi szybko serce walić, kręci mi się w głowie, czuję jakbym się dusił. I identycznie jak Pani, od pierwszego epizodu, co jakiś czas sprawdzam sobie puls... aż sam się na tym łapię, że siedzę w pracy, coś piszę na komputerze i co raz kładę palce na szyi... tak jak wszyscy piszą, nie zrozumie ten kto tego nie przeżył. Trzymam za wszystkich kciuki aby radzili sobie z tym cholerstwiem, bo jak mi się przytrafia to normalnie aż szlag mnie trafia, wiedząc, że to atak ale nic z tym nie mogę zrobić, tylko przeczekać, najgorsze, że często pojawia się to totalnie bez żadnej przyczyny - np. ostatnio u fryzjera...
@rmierzwiak3 жыл бұрын
Wracam tu po trzech latach i uważam, że miałam szczęście oglądając kiedyś ten materiał, bo gdy kilka mieś temu zaczęłam mieć atak paniki to przypomniałam sobie ten wywiad i nie wzywałam karetki a od razu szukałam psychiatry. Nigdy nie myślałam, że mnie też to spotka a teraz cierpię na zaburzenia lękowe, lęk uogólniony i ataki paniki.
@weronikakrason36816 жыл бұрын
Ciesze sie ze ktos opowiedzial to co czuje. A właściwie co czulam przez dlugi czas. Sama nie potrafilam wyjasnic co czuje. Duzo sily zycze!
@nataliam91136 жыл бұрын
Bardzo ciekawy temat. Cieszę się, że postanowiłeś go poruszyć :D Jak zwykle dobrze wykonana robota i pytania o konkretne rzeczy. Oby tak dalej! :)
@kamilag.90636 жыл бұрын
Choruje na tą sama chorobe,przez 3 miesiace chodzilam po przeroznych lekarzach,lezalam w szpitalu,kazdy mial mnie za wariatke,budzilam sie w nocy i myslalam ze umieram...myslalam ze popadne w obled,naszczescie trafilam do psychiatry ktory przepisal mi naprawde dobre tabletki. I narazie jest lepiej,narazie.
@fiku81606 жыл бұрын
Jeszcze żadnego odcinka tak uważnie nie oglądałem jak tego. Napady są często nie rozumiane przez postronne osoby które same nie doświadczyły tego co osoby obarczone tym problemem. Oglądając i słuchając wypowiedzi tej dziewczyny czułem się poniekąd jakbym słuchał samego siebie będącego tam na tym miejscu na którym siedziała ta dziewczyna.
@renatarena61615 жыл бұрын
Magda wspaniale przekazala caly proces tego Problemu. Idealnie zdefiniowala przyczyny tego stanu. Dziekuje Tobie MAGDA!!! wiele czynnikow ktore tu poruszylas zrozumialam i wiem jak teraz moge z tym walczyc...👏👏👏
@micha75056 жыл бұрын
Dziękuję wam za stworzenie odcinka w którym został poruszony ten temat. Słuchanie o doświadczeniach innych osób z problemem lęku panicznego, dodaje pewności osobom chorym.
@czteryhistorie17906 жыл бұрын
Dobrze, że pojawił się taki temat i dobrze, że wypowiada się osoba, która przez to przeszła i z tego wyszła, bo ludzie widzą dziewczynę, która przeszła przez piekło we własnej głowie, ale jest zupełnie NORMALNA, bo często mam wrażenie, że ludzie kompletnie nie widzą różnicy pomiędzy ZABURZENIEM, a chorobą psychiczną i mają osoby z zaburzeniem lękowym za niezrównoważonych psycholi. Stany lękowe to nie choroba, to po prostu zaburzenie emocji, kompletne rozchwianie emocji. Po prostu lęk staje się dominującą emocją i jakby owłada całym życiem. Ataki paniki to tylko jedna z wielu składowych zaburzenia lękowego. Jeśli dodać do tego derealizację, depersonalizację, hipochondrię i po prostu ciągły niepokój, cały szereg objawów fizycznych, psychicznych i emocjonalnych, wtedy mamy mieszankę wybuchową i jeśli zaczęlibyśmy opowiadać ludziom, którzy takich stanów nie doświadczyli co się z nami dzieje i co przeżywamy, to chyba sami by spanikowali i odwrócili się na pięcie od "wariata". Faktycznie, jeżeli ktoś sam tego nie doświadczy, tłumaczenie i opowiadanie, szukanie zrozumienia kompletnie nie będą miały sensu. Ale mimo tego wszystkiego ludzie z zaburzeniem lękowym są normalnymi ludźmi, z jakimi codziennie mamy styczność. Nie trzeba się ich bać, ale nie powinno się też oceniać i bagatelizować. Dla kogoś z boku atak paniki może być wymysłem i może nawet chęcią zwrócenia na siebie uwagi w dziwny sposób, czy też przesadną reakcją na coś, a tak naprawdę dla osoby zaburzonej jest to bardzo poważna sprawa, wielki strach o swoje zdrowie i życie, a nie robienie z siebie ofiary. Sama się z zaburzeniem lękowym zmagam już długi czas, wydawało mi się, że sama ciężką pracą w swojej głowie z tego wyjdę i owszem bywały dobre momenty, pokonywanie wielu objawów, ale niestety nerwica ma to do siebie, że jak pokonasz jeden objaw to zaraz przyjdzie następny. Myślę, że warto zwrócić się o pomoc do kogoś, kto naprawdę zna problem, pozwoli nam spojrzeć z innej perspektywy i nauczy nas kontrolowania emocji i pomoże wyjść z błędnego koła lękowego. Wszystkim lękowcom życzę wytrwałości w walce, nie poddawania się i w końcu uporania się ze strachem. Strach i lęk oczywiście są nieodłączną częścią życia, ale u nas, nerwicowców, została kompletnie zachwiana równowaga i lęki przejęły nad nami kontrolę. Zatem jeszcze raz życzę odzyskania tej kontroli :) A i jeszcze a propos jak się zachowywać wobec osób, które doświadczają ataku paniki. Przede wszystkim zachować spokój, być blisko, powtarzać spokojnym głosem "nic się nie stanie, za chwilkę przejdzie, jestem przy tobie" i dalej w tym stylu, przede wszystkim ze spokojem, nie wolno nakręcać jeszcze bardziej takiej osoby swoją paniką. Przynajmniej mi coś takiego zawsze pomagało :)
@emilyxy__6 жыл бұрын
Szybsze bicie serca, ciągły strach, ucisk w gardle,drżenie ciała, wymioty, łzy, boisz się,lecz nie masz pojęcia czego. A poza samymi atakami paniki ? Czujesz cały czas strach. Dzień w dzień. Nie możesz zostać sam w domu. No i obawa przed śmiercią.. Najgorzej gdy ciągnie się to tak długo, że nie masz już sił, poddajesz się. Nie możesz spać w nocy, przez sny, z których nie ma wyjścia, przez niesamowicie szybkie bicie serca. Ale jednak, dochodzisz do takiego stanu, że w dzień chcesz tylko spać, by nie czuć ciągłego strachu, ucisku,przestajesz wychodzić z domu.. Nie jesz. Chudniesz. Każde wstanie z łóżka to zawroty głowy, mdlejesz. Wtedy pomaga tylko leczenie, pod stałą opieka lekarzy,którzy dają Ci poczucie bezpieczeństwa. A potem psychiatra i leki. Psychoterapia. I w tym momencie odbijasz się od dna.
@magdabilla5 жыл бұрын
Boze...moja historia słowo w słowo 😥
@HubertZProd5 жыл бұрын
Przechodzę teraz to samo... Muszę iść się leczyć :/ najgorsze że nikt nie wierzy że takie coś się dzieję naprawdę.
@oloolo31095 жыл бұрын
@@HubertZProd poczytaj sobie o wyczerpanych nadnerczach
@kingacichoszewska80235 жыл бұрын
Doskonale rozumiem... :(
@Zyciowypechowiec5 жыл бұрын
@@magdabilla moja tez...
@Mileywithflowers6 жыл бұрын
Super odcinek ❤ sama walczę z nerwicą natręctw i nerwicą lękową gdzie miewam ataki paniki. U mnie zaburzenia były na tyle silne, że musiałam zrezygnować ze studiów i pracy. Ponad rok walczę o spokojniejsze życie i jest dużo lepiej 💪🤗
@enkaenka33336 жыл бұрын
Dobry byłby też temat nerwicy natręctw. Ja choruje na nn i lękowa już od 15 lat. Nerwica zaleczona ale nie na 100℅.
@cyfral98556 жыл бұрын
Zaczęło się od jednego filmiku i mnie wciągnęło. Wspaniały prowadzący i bardzo odważni rozmówcy. Każdy temat potraktowany z powagą i bez osądzania. Gratuluję i dziękuję.
@maniak10042 жыл бұрын
Znany mi temat. Zaburzenia lekowe, ataki paniki... objawy somatyczne. Na pewnym etapie myślałam o sobie jako beznadziejnym przypadku.. jeśli ktoś to czyta to da się z tego wyjść i żyć, potrzeba czasu... Jedna osoba potrzebuje roku brania leków i terapii inna dłużej... Ale da się. Czasami leki są źle dobrane, czasami psycholog kiepski i się to wydłuża... Przerabiałam to. Bądźcie cierpliwi, pozdrawiam was 🌸
@monikanoga14616 жыл бұрын
Takie ataki bardzo utrudniają życie. Człowiek nie wie, co się z nim dzieje, co robi... Sama z tym walczę od roku.
@dominikach.6206 жыл бұрын
Proponuję odcinek o ortoreksji i innych mniej znanych zaburzeniach odżywiania (innych niż bulimia i anoreksja) lub o nerwicach.
@roksanamlastek86536 жыл бұрын
Jezu pls o nerwicach..
@bartomiejbarylski16636 жыл бұрын
Nerwica - zaburzenia lękowe. Nie ma czegoś jak nerwica.
@roksanamlastek86536 жыл бұрын
@@bartomiejbarylski1663 mhm nie ma czegos takiego jak nerwica szkoda to wytlumacz jak inaczej to nazwiesz i mi wytlumacz poniewaz od 8lat sie z nia zmagam
@dominikach.6206 жыл бұрын
Pokaż mi swój dyplom z psychiatrii albo z psychologii (chociaż pewnie go nie masz), to wtedy pogadamy. :)
@roksanamlastek86536 жыл бұрын
Aha czyli jezeli zakladasz ze jezeli ja mam nerwice ro musze byc jakims uczonym i musze skaczyc jakies szkl i wgl czyli jezeli zaluzmy ze ktos ma raka to musi skaczyc i miec jakis dyplom zeby go miec?
@monikaj22076 жыл бұрын
Ja bym była za wywiadem Z POLITYKIEM, zasłonięta twarz budowa ciała, zmieniony głos i do tego niewygodne pytania na temat ten nomen omen brudnej pracy
@monikaj22076 жыл бұрын
Jest to trudne w wykonaniu ale przyciagnie widzów z pewnością
@iSleepinYourTeacups6 жыл бұрын
@@monikaj2207 jestem za!
@bartekbartek56656 жыл бұрын
Był temat już ze złodziejem co okradał mieszkania, to po co z jeszcze większym złodziejem co okrada nas i państwo.
@adrianb61936 жыл бұрын
Polecam house od cards
@rafapokusa45816 жыл бұрын
skad ty polityka wezmiesz ktory nie klamie :P
@katarzynapiatkowska6 жыл бұрын
Rafał, nie wiem jak Ci dziękować za ten odcinek. Zmagam się od lat z tym świństwem. Dobrze posłuchać kogoś, kto sobie poradził.
@jasondelulu6 жыл бұрын
genialny opis miałem tak samo tylko bez duszenia, świetnie opisuje Pani problem osobom, które tego nie doświadczyły, żeby choć miały pojęcie jak to wygląda bo samemu często jest ciężko to opisać, albo mózg po pewnym czasie też wypiera pewne złe wspomnienia, typu jak te ataki wyglądały
@moundoli16 жыл бұрын
Inaczej sprawa wygląda jak się jest płcią męską wtedy leci ,, Radź sobie``
@quartosomadre6 жыл бұрын
Dokładnie, tyle biednych kobiet sie znajduje co krzycza o dyskryminacji kobiet a tak naprawde dyskryminowani sa faceci tylko o tym sie nie mowi
@karolinam57966 жыл бұрын
TheRoyal73 To niech mężczyźni zaczną o tym mówić. Myślę, że jakby kobiety nie mówiły o tym to również by na nie źle patrzono. Ale z innej strony weźmy matkę i ojca- jak ojciec by miał ataki paniki nikt by o tym źle nie mówił, jakby kobieta miała to by każdy mówił że nie nadaje się na matkę, stwarza niebezpieczeństwo dla dziecka itd. Więc no niestety ciężko tutaj mówić o tym że mezczyzni mają gorzej.
@quartosomadre6 жыл бұрын
Czy ty jesteś powazna? Na podstawie jednego przytoczonego przykładu, ktorego nawet nie bede doglebnie analizowal rozwazajac jego slusznosc bo to w tym momencie nieistotne - formulujesz ogólną teze? Uwierz mi, ze jakbym ja mial wyliczać wady bycia mezczyzna to bylaby zupelnie inna proporcja. Czemu mezczyzni o tym nie mowia? Bo są głupi, nie wiem, nie są tak zgrani jak kobiety. Nie są tak przebiegli. Po prostu łatwiej powiedziec, ze to facet jest tym złym, groźnym i w ogóle. Łatwiej zrobić ofiare z BIEDNEJ MALUTKIEJ KOBIETY, ba, są nawet faceci, ktorzy sami sie okreslaja jako feminiści xD. Przeciez jak myślisz o przemocy to myslisz o facecie, a przeciez kobiety tez uzywaja przemoc wcale nie rzadziej, tylko ze u nich ta przemoc jest mniejwidoczna, bo ma zupelnie inna forme, inna postać, ale to nie znaczy ze jest mniej zła
@karolinam57966 жыл бұрын
Szkoda komentować. Proszę zobaczyć statystki przestępstw kobiet a mężczyzn, i ich wagę. Żyjemy w ŚWIECIE patriarchatu gdzie mężczyźni decydują o prawach kobiet. Dlatego kobiety olaboga tak "krzycza". Jak Panu tak źle to niech Pan krzyczy z nami jak to robią niektórzy mężczyźni feminisci. Pozdrawiam, kończę tą wymianę zdać żebym przypadkiem nie stała się agresywna i Pana nie skrzywidzila słownie- te kobiety straszne (ironia). Biedne te malutkie kobiety oblane kwasem, gwalcone odlewane kwasem (mowa o milionach kobiet). Ma Pan rację takie malutkie biedne ;) [EDIT] Proszę się zapoznać z tym raportem statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/przestepczosc-kobiet/50869,Przestepczosc-kobiet.html
@moundoli16 жыл бұрын
Zgadzam się z tobą , bo nie stety siła bierze góre nad rozsądkiem ,ale zdrugiej strony jak wygląda jak chłopa ,kobieta bije.A jak tak kobieta zasłabnie to i jakoś mężczyzna może zaplusować nie każdy to damski bokser.
@AlterEgoPolska6 жыл бұрын
Ja miałem taki stan jak pojechałem z koleżanką 35 km od naszego miejsca zamieszkania. Ona prowadziła samochód i w czasie drogi szukałem powodu dla którego chciałem żeby zawróciła. Powiedziała, że nie i jedziemy dalej. Bicie serca trzykrotnie przyspieszyło. Lęk przed tym że coś tam się stanie... Mroczki przed oczami, niedobrze mi się zrobiło, w drodze powrotnej praktycznie się nie odzywałem. W domu jakby stopniowo napięcie zaczęło schodzić. Od tego czasu gdy zawsze wchodzę do jej auta zastanawiam się czy znów mnie gdzieś nie "wywiezie"
@iKate366 жыл бұрын
Poza tym, ciekawy temat, sama niedawno sobie uświadomiłam, że zdarzało mi się już przeżyć parę ataków paniki, z tym że moje na pewno nie były tak silne. A w temacie psychologii i psychoterapii chciałabym polecić wszystkim serial "In treatment", została też nakręcona polska wersja (której nie oglądałam, więc nie wiem czy jest równie dobra, co oryginał) "Bez tajemnic".
@marial22626 жыл бұрын
Bardzo się cieszę, że powstał ten odcinek. Sama doświadczyłam kilkukrotnie ataków paniki. Myśle ze ta rozmowa pomoże osobom niezdiagnozowanym po pierwsze uświadomić sobie, ze to co sie im przydarza to wlasnie atak paniki, a po drugie - zracjonalizować sobie swój lek podczas ataku
@radoslawmulawa6 жыл бұрын
Jedyny kanał który jest wart poświęcenia czasu. Jedno ALE! Za krótkie wywiady :) mógłbym słuchać i słuchać. Gratulacje
@igwmotivation17066 жыл бұрын
A myślałem że tylko ja tak mam. Nie miałem pojęcia że to są ataki paniki.
@hjbfdfvnvhjbhdqwerty18646 жыл бұрын
InterestingGamesWorld, to normalne. Jak ktoś z tego szydzi, to daję sobie fiuta obciąć, że nie byłoby mu do śmiechu gdyby przyszło mu się zmierzyć z lękiem. Nie ze strachem, lecz z namiastką piekła :D
@aleksa96236 жыл бұрын
Właśnie dlatego ten film powstał. Idź do lekarza z tym!
@igwmotivation17066 жыл бұрын
zawsze ze wszystkim radziłem sobie sam, nigdy nie mogłem liczyć na czyjąś pomoc, teraz też jakoś dam sobie radę
@aleksa96236 жыл бұрын
@@igwmotivation1706 a ja przez takie myślenie niemalże popełniłam samobójstwo. Są rzeczy z którymi nie dasz sobie rady. Weź się za siebie bo resztę życia będziesz w tym tkwić, zamiast być jak dziewczyna udzielająca wywiadu. Powodzenia
@igwmotivation17066 жыл бұрын
dzięki za to co napisałaś
@izaiza1izaiza16 жыл бұрын
Uwielbiam Twoje wywiady.
@Natalia-gq4jm6 жыл бұрын
Temat o fobii społecznej mógłby być interesujący. Sama bym z chęcią o niej opowiedziała, jeślibym nie umarła ze strachu :P
@natalkao3766 жыл бұрын
To o mnie :( Mogę opowiedzieć co przeżywam codziennie (jeśli jestem wśród ludzi)
@violetgrape16966 жыл бұрын
raczej ciezko byloby rozmawiac z fobikiem :P Chyba, ze takim ktory juz wychodzi na prostą
@Natalia-gq4jm6 жыл бұрын
Dlatego też napisałam, że sama umarłbym ze strachu :P
@kingapaczek65024 жыл бұрын
Natalia, padłam ze śmiechu, dobrze mieć do tego dystans :D
@superjk93396 жыл бұрын
Świetny wywiad, czułem się momentami jakbym to ja napisał odpowiedzi na pytania dla tej Pani ale również mógłbym wiele dodać od siebie. Robisz świetną robotę na tym kanale, pozdrawiam.
@agnieszkaakzseinga6 жыл бұрын
Wywiady na tematy związane ze zdrowiem są bardzo potrzebne. Wiedza którą tu dostajemy może pomóc kogoś uratować! Super!
@sawelodreip23686 жыл бұрын
Zespół lęku napadowego, naprawdę to utrudnia życie, w sumie sam mam trudności by rozmawiać o atakach, bo też mam wątpliwości co do opinii innych, także pozdrawiam i doceniam panią Magdę za publiczne mówienie o tym ;) btw. Nie będę oryginalny, ale kolejny świetny wywiad panie Rafale :)
@wiktoriaanna16476 жыл бұрын
Niestety to jest straszne... Zaczęło się u mnie rok temu przed wakacjami. Najpierw przyspiesza serce, późnej zawroty głowy, drżenie rąk i duszności. Trafiłam do lekarza rodzinnego. Dostałam skierowanie do szpitala i trafiłam tam około 2 miesiące późnej. W szpitalu podchodzono do mnie dość sceptycznie (nastolatka to ehh dorasta pewnie. Normalne) Wszystkie badania w normie... w szpitalu badał mnie kardiolog, który był lekarzem ze strasznym podejściem przez którego długo unikalam lekarzy. Ze szpitala wyszłam z lekami na uspokojenie i skierowaniem na psychoterapię na którą ostatecznie nie poszłam. Pół roku późnej wszytko wróciło ze zdwojoną siłą. Duża ilość stresu. Wstałam rano i nie wiedziałam co się ze mną dzieję...płakałam około godzinę bez przerwy. Byłam roztrzęsiona i towarzyszył mi ogromny lęk przed niewiadomym. Moja mama zawiozła mnie siłą do lekarza rodzinnego. Ten chyba jako pierwszy wiedziała co robi i był ,, w temacie,, Dostałam znów leki na uspokojenie i sugerowanie że terapia jest jednak wskazana oprócz tego był pierwszym lekarzem który nie lekceważyl tego co mówię i mnie wysłuchał. Od tamtej wizyty minęło kilka miesięcy. Jest już lepiej a ja w końcu zdecydowałam się udać na psychoterapię. Żałuję nie chciałam zrobić tego wcześniej i nie chciałam pomocy. Przez ataki lęków drzucałam od sobie wszystkich co skutkowało brakiem wsparcia. Teraz mam wokół siebie przyjaciół którzy mnie wspierają i zawsze pomogą. Czuje postępy i wiem że kiedyś to się całkowicie skończy ;)
@Kl-iu7fb6 жыл бұрын
Wiktoria Anna powodzenia !!😍
@wiktoriaanna16476 жыл бұрын
Kl33 33 dziękuję❤
@BringBackOldSkoolHH4 жыл бұрын
I jak się teraz czujesz?
@JagleW6 жыл бұрын
Powiem ci, że genialny pomysł na program, ja bardziej słucham tych filmów odrabiając lekcje itd. Nie mogę się doczekać następnego czwartku!
@lilith616x6 жыл бұрын
Niesamowite, jakbym słuchała rozmowy ze sobą . Na szczęscie ten etap już za mną!
@KubaIgnacyk6 жыл бұрын
Dziękuję za ten odcinek! Wiele nowego dowiedziałem się o atakach paniki. Swoją drogą to niesamowite ile zależy od naszej psychiki i podświadomości.
@weronikaszymanska4396 жыл бұрын
Nagrasz filmik o nerwicy natręctw lub o fobii społecznej?
@natalkao3766 жыл бұрын
Chciałabym posłuchać wywiadu z osobą z fobią społeczną, sama mam i to jest straszne zaburzenie :(
@xxxxxx75096 жыл бұрын
czy możesz zrobić wywiad z bretarianami - ludzie którze nie jedzą, czasem nawet 10 lat i twierdzą, że czerpią energię ze słońca ?
@Afideafi6 жыл бұрын
Jedzą w ukryciu na pewno
@wino00000066 жыл бұрын
Nie ma takich.
@xxxxxx75096 жыл бұрын
@@wino0000006 są, są ostatnio był nawet wywiad z nimi w pytaniu na śniadanie, ale niestety był bardzo krótki. Też w to nie wierzę no ale cóż istnieją
@galanonim49366 жыл бұрын
To niech lepiej robi to szybko bo idzie jesień i niedługo wszyscy brateriaci zdechną z braku słońca
@wino00000066 жыл бұрын
To jest ściema - albo piją koktajle bogate w węglowodany, białka i witaminy - które są tak gęste, że ledwo się przelewają, albo sobie zapodają kroplówki, albo po kryjomu jedzą. Ludzie to nie rośliny, żeby sobie produkować energię z fotosyntezy i CO2. No ale co się dziwić jak do TVP zapraszają takich szamanów-cwaniaczków. Jakby tak było, to dlaczego tyle ludzi umiera z głodu w Afryce czy Korei Północnej - no przecież mają tyle słońca.
@zuzacienkusz18326 жыл бұрын
Propozycje -pielęgniarka z psychiatryka -osoba chora na schizofrenie -osoba z zespolem tureta (nie wiem jak to się piszę) -osoba, która doświadczyla gwałtu
@dawidjozwiak95026 жыл бұрын
Zuza Sprouse pielęgniarki w psychiatryku mają lajtowa robotę, schizofrenik juz był, osoba z zespołem Touretta ciekawe, osoba która przeżyła gwalt, był facet który był molestowany ale popieram
@wiktoriaurban50616 жыл бұрын
Z osobą chorą na schizofrenie już jest 😉
@rkmckla6 жыл бұрын
Eeeee, egzorcyste najlepiej
@veen13156 жыл бұрын
Touretta :)
@majagolinska57916 жыл бұрын
Zuza Sprouse pielęgniarki/pielęgniarze w szpitalach psychiatrycznych to naczęściej pozbawione empatii osoby ze skłonnościami sadystycznymi, które traktują chorych jak więźniów i wykorzystują ich niepełnosprawność umysłową. Nie jestem pewna czy wywiad z taką osobą był by autentyczny.
@anarilla49866 жыл бұрын
Też przez to przechodziłam. Brawo za odwagę i uświadamianie społeczeństwa.
@agnieszkapartykaspiewa36036 жыл бұрын
Dziękuję Ci za ten wywiad, ja sama nie zdawałam sobie sprawy czym są ataki paniki u mojego partnera póki sama nie doświadczyłam tego kilka miesięcy temu z tym że ja zaczęłam doświadczać tych ataków w kontakcie z innymi ludzmi,wtedy również pojawia się syndrom ucieczki, a wcześniej lęk przed lękiem. Nie bałam się skorzystać z pomocy psychiatry i rozpocząć leczenie farmakologiczne gdyż to utrudnia mi normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.
@necromorti6 жыл бұрын
Nie będę wam słodzić, tak jak wielu innych widzów i widzek - jednak zaproponuję fajny temat do realizacji. Mianowicie: Osoba objęta programem ochrony świadków. Jak czuje się ktoś, kto zmienił tożsamość? Albo jak wygląda perspektywa kogoś, kto odpowiada za czynności prawne, stosowane w przypadku takiej procedury? To mogłoby być warte przedyskutowania.
@kasiakatarzyna19816 жыл бұрын
*To teraz poproszę odcinek o OCD*
@BowlerTheHatGuy6 жыл бұрын
O psychopatii :>
@piotrbiedowicz16026 жыл бұрын
kasia katarzyna A co to jest ocd ?
@BowlerTheHatGuy6 жыл бұрын
Piotr Biedowicz Kasia nie jestem, ale ocd to zaburzenia obsesyjno kompulsywne. Bardzo popularne.
@joasiaweber2326 жыл бұрын
OCD plus nerwica lękowa, pozdrawiam :P
@BowlerTheHatGuy6 жыл бұрын
Karolajn D No i depresja oczywiscie...
@emilia83545 жыл бұрын
Szkoda, że P. Chajzer tego nie widział..
@margotogram6 жыл бұрын
Bardzo potrzebny i wartosciowy wywiad, uswiadamia, walczy ze stereotypami. Mam nadzieje, ze pomoze w zrozumieniu problemu nie tylko osobom doswiadczajacym napadow paniki. Jak zwykle duze wyczucie prowadzacego i cenna relacja osoby gotowej podzielic sie wlasnym doswiadczeniem skutkuja wspanialym wywiadem. Wyjasnilabym jednak nastepujace kwestie, o ktorych warto wiedziec decydujac sie na skorzystanie z pomocy specjalisty, a ktore, mam wrazenie, nieco sie tu zmiksowaly: 1. Psycholog czy psychoterapeuta to nie lekarz - wlasciwy lekarz w takiej sytuacji to lekarz psychiatra i tylko on moze zalecic farmakoterapie. 2. Psycholog nie ma uprawnien do psychoterapii o ile nie jest takze psychoterapeuta - to dwa odrebne zawody wymagajace odrebnego, wieloletniego ksztalcenia. Psycholog moze, ale nie musi byc psychoterapeuta, psychoterapeuta moze, ale nie musi byc psychologiem. 3. Pomoc psychologiczna to nie to samo, co psychoterapia, choc doraznie takze moze pomoc w sytuacjach kryzysowych.
@izabelatocka32746 жыл бұрын
Gdy słucham tego wywiadu mam wrażenie jakbym słuchała swoich własnych myśli, których nie umiem ująć w zdania. Miałam dokładnie te same objawy, tylko że mnie oblewały "zimne poty" Zgadzam się z poniższym komentarzem, że to po prostu trzeba poczuć