Űű! Most elgondolkodtam. Mi a végső valóság? A tapasztalat, a mostban. Na, de az minden egyén számára valahol van. Tehát, noha beszélhetünk egyetemes időről, annak még sincs haszna. Csak az egyének szempontjából érdekes az idő, ami viszont függ a helytől, a "tértől". Kivéve, ha mindenki egy helyen lenne. De olyan nincs. Ami most történik Újzélandon, az nekem nem érdekes. A valóság az, ami itt van, itt történik.
@etom245224 күн бұрын
Nincs időutazás. Nem lehet abban utazni, ami nincs. Az idő a körülöttünk lévő lévő világ leírásához szükséges ember által kitalált fogalom, aminek alapja fizikai változások gyakoriságának összehasonlítása más fizikai változások gyakoriságával. Nem az idő sebessége változik eltérő fizikai körülmények között, hanem a változó fizikai körülmények másként hatnak más fizikai történésekre.
@tridotica23 күн бұрын
A "fizikai változások gyakorisága", ahogy fogalmazol, hogyan is történik meg, ha nincs idő? Legyél kedves ezt az érdekes állításod egy kicsit mélyebben kifejteni, mert számomra abszurd, amit leírtál. További állításaid is vannak, ezek megalapozottak, azaz tudás is áll ezen állításaid mögött?
@4dillusions11 күн бұрын
De van időutazás. Például fekete lyuk közelében lassabban tellik az idő és, mondjuk pár óra ott taetózkodás alatt utazol az időben előre mondjuk 10 évet. Ha úgy nézzük fizikai változások különbsége, de akkor is időutazás. Miért ne lehetne ezt akár visszafordítani, vagy csak megnézni ezeket a multbéli fizikai változásokat? A video kamera is ezt csinálja. Miért ne lehetne ezt többdimenzióban megnézni? Hisz, ahogy te ís írod csak fizikai változások.
@mihalyszekely45296 күн бұрын
@@4dillusionsmert annyi energia kellene, hogy a mozgó objektumon kívül az univerzum összes többi részecskéjének állapotát vissza kellene változtatni az előző státuszába, továbbá az entrópia irányát fel kellene cserélni. Az idő ellentétes CPT szimmetriája csak elméleti kvantumszinten van meg, de visszafelé sem ugranak össze a szilánkok és állnak vissza az asztalra vázává. Továbbá a részecskefizikai jelenségek paritássértései sem alakulnak visszafelé szimmetrikusan időben. Emiatt az idő normál és ellenkező irányban is “előre” megy, és a Maxwell-egyenletek fénysebessége is “c” marad, és nem “-c”, és az általános relativitás Lorentz-faktorai is pozitívak, és nem negatívak lesznek, a leejtett alma világvonala továbbra is a gravitáció irányában és nem ellenkezőleg fog mutatni.
@SzelHarcos20 күн бұрын
Durva, hogy ez a géphang még levegőt is vesz.
@juditbagi642419 күн бұрын
Tetszik nekem . Jól hangsúlyoz, helyesen fogalmaz. Igazán élvezhető.
@sakkmatt16 күн бұрын
Nem vesz levegőt csak olvassa a pontot a mondat végén.
@ZoltanDukai-xl1xw25 күн бұрын
Szerintem az időt az anyag és a gravitáció hozza létre és tarcsa életben, egy bojgón égitesten.
@laszlonagy292825 күн бұрын
Na de az anyagot akor mi tartcsa egybe?
@simpleVT22 күн бұрын
Hallani lehet eléggé a géphangot. A magyar szavak kiejtésénél. Amúgy nagyszerű csatorna. Klasszul elmagyarázza a tudományos dolgokat
@ruperttakacs435310 күн бұрын
😉
@gezakiss110410 күн бұрын
Einstein hülye. Semmi sem relatív. Minden nagyon is konkrét.
@istvanjuhasz327524 күн бұрын
Ájnstájn😂😂 Ejnstejn 😉
@NetTanar24 күн бұрын
A nevét bizony így kell kiejteni helyesen, a magyar nyelvű kiejtés alapjában véve helytelen. Einstein nevét az eredeti német kiejtés szerint így ejtik: "ájnstájn". Az "Ein" rész kiejtése: "ájn" (mint az angol "mine" szó hangzása). A "stein" rész kiejtése: "stájn" (a "s" hang németesen "sht"-ként indul, és a "ájn" kiejtése a végén van). Örülök hogy ma is tanultál valamit, ez a csatorna célja 🙃