Ideální 3D tiskárna pro moji dílnu? Creality CR-10 Smart. A teď si vás vytisknu všechny!

  Рет қаралды 65,262

Dělejte něco! Tomáš Krásenský

Dělejte něco! Tomáš Krásenský

Күн бұрын

Пікірлер: 182
@johncoffi1316
@johncoffi1316 3 жыл бұрын
Zdravím Tomáši, nejlepší hláška tohoto dílu: " Dotáhuju to s citem, uvidíme, až si přečtu návod co tam budou psát..." 90%mužů nečtou navody, dokud nenarazí na problém. Jak bylo v Jáchyme hoď ho do straoje: "Tak hodně štěstí s tím pertinaxem:o)"
@icisah
@icisah 3 жыл бұрын
Tohle je skvělá technologie a rád s ní pracuji. Je jedno, co máš za tiskárnu. Pokud není seřízená, nebo uděláš něco co nemáš, dokáže zlobit :) ten box bude třeba i kvůli prašnosti v dílně. Tisku zdar!
@DL-kc8fc
@DL-kc8fc 3 жыл бұрын
Box jsem vyrobil přímo z těch obalových polystyrénů. Sestavil jsem dva profily L a U, přičemž nejpěknější polystyrenový plást tvoří čelo a ty perforované a pečlivě zaplátované stejným obalovým materiálem tvoří zbytek. Pravý sloupek a zdroj je zároveň s polystyrénem, který je k tomuto účelu vytvarován (ořezán) a stejně tak v případě ovládacího display. Délka v ose Y je určena z pojezdu. Výška boxu touto recyklací vyšla na 35 cm, což mi stačí a vršek boxu zakrývá plexi. Vznikl z toho pěkný černý box do pracovny, ze kterého jen kouká konzola X, ale skvěle to drží teplotu atmosféry kolem 50 st. C. Specializuji se pouze na ABS, takže u mě to bylo nutností. Rovněž s pozdravem "Tisku zdar a žádný zmar! " :)
@davidbabaca2879
@davidbabaca2879 3 жыл бұрын
Jsem studen a 3D tisk mam normálne v učivu doporučuju podlošku umejt lihem po každém tisku
@bp-synapse
@bp-synapse 3 жыл бұрын
Tak gratulujem. Teraz uz len ucit sa, ucit sa, ucit sa. Myslim, ze sme obaja kupovali narovnako a aj ked tlacim 24/7 v kuse, stale sa najde nieco co vyskoli. S tou rychlostou je to take zaludne, zalezi na tom co tlacis, v jakej kvalite, akym priemerom trysky a aky vyrobca filamentu. U 0.4 trysky a standard kvalite tlace, sa stejne budes pohybovat niekde okolo 50-60mm/s.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Díky. Mně na rychlosti zas tak nezáleží, to jsem mohl vzít Ender7, ale chtěl jsem spíš větší objem.
@DL-kc8fc
@DL-kc8fc 3 жыл бұрын
Rychlost mě také kdysi dost zajímala. Laboroval jsem s retrakcemi, vrstvami...ale časem zjistíš, že to je marginální záležitost. Paradoxně tiskárna šetří čas právě tím, že v době probíhání tisku můžeš dělat něco jiného. Ve výsledku uděláš víc práce (záleží na duchaplnosti projektu), ale rozumím i těm, kteří si tisknou pimprlata a nemohou se dočkat. :)
@martingo22
@martingo22 2 жыл бұрын
Najlepsia vec na svete aku som mohol kupit
@vitruzicka7542
@vitruzicka7542 3 жыл бұрын
Doporučuju na začátek koupit kvalitní filament (PM) a protisknout třeba kilo chujovin ať víš, jak tiskárna zvládá různé věci a jaké má tolerance, to se ti pak bude hodit u parametrických modelů. Tisku zdar!
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Díky, jasně.
@michalkraft19
@michalkraft19 3 жыл бұрын
Super, to je další dobrý nápad. Delší dobu taky uvažuji. První co bych tisknul je šablona na motýlky. Frézovat to od ruky a dodlabávat mě už neba. Těším se na další video a už teď vím na co šetřím.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Jo, ty šablony prodává Rockler, měly by jít vytisknout snadno.
@luwi22
@luwi22 3 жыл бұрын
Lže jako když tiskne dostává nový 3D rozměr. :)
@janlaznicka1918
@janlaznicka1918 3 жыл бұрын
Tiskarna je do dilny super pomocnik. Verim ze budes nadseny. Ja si tisknu hlavne kolikovaci a svrtavaci sablony. Udelam si to jednoucelove a hlavne presne pro dany dil ktery chci delat. Pak jsem si vytiskl rejsek napriklad. Na thingiverse najdes spoustu napadu.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Díky, thingiverse jsem už prolézal a nic smysluplného pro dílnu jsem nenašel. Budu muset vymodelovat něco sám. 😃
@atwa5001
@atwa5001 3 жыл бұрын
@@delejteneco Jednoznačně. To teprve dáte 3d tisku uplně jiný rozměr. Sám jsem začínal před 9 lety na modelech stáhlých z Thingiverse aj, v té době to bylo spíše o objevování a posouvání možností telto technologie. Dnes je to již vyspělý nástroj. Když jsem si zařizoval svoji domácí dřevo dílnu a začal kutit, tak jste byl pro mne inspiraci, moc díky! Tak na oplátku kdybyste chtěl vidět jaké jsou možnosti 3D tisku z pohledu materialu, tak dejte vedet, jsme v tomto oboru světová špička, a budu rád se podělit o zkušenosti. 🤙
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@atwa5001 Tak to je milé, děkuju, jak vás případně můžu kontaktovat?
@neseranavalto7150
@neseranavalto7150 3 жыл бұрын
@@delejteneco thingiverse není jediná stránka kde se dají stáhnout modely do tiskárny. Já mám v záložkách 13 takových a možná i lepších stránek.
@jachymsulovsky7320
@jachymsulovsky7320 3 жыл бұрын
někdy budeš potřebovat lepit tisk k podložce, na to se prodávají speciální lepidla, ale je to vlastně lak na vlasy, a na čištění se používá technický líh
@nasranek1
@nasranek1 2 жыл бұрын
máte pravdu - používal jsem lak na vlasy, ale přešel jsem na 3x dražší 3Dlac - dost mi vadil smrad z laku na vlasy a když jsem se ptal jestli nemají nějaký bez vůně tak smolík pacholík.
@martinnakladal8362
@martinnakladal8362 3 жыл бұрын
možná zbytečně, ale přece jen. Ten excentr je mezi kolečkem a profilem, při seřizování je potřeba použít dva klíče - doladit excentr, klíčem podržet a zároveň dotáhnout zvenku tu samojistnou matku. Ikdyž se teda tvrdí, že PLA je kompostovatelný, tak si to v praxi nedovedu představit, doma na zahradě teda určitě ne. Jeho nesporná výhoda jsou přírodní vstupní materiály.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
To sice ano, ale otáčí se i tou matkou, což je přístupnější. U extruderu se mi to dotáhnout povedlo, u desky ne, šroub se protáčí. Takže bych asi ještě zespodu musel nějak fixovat hlavu šroubu.
@martinnakladal8362
@martinnakladal8362 3 жыл бұрын
@@delejteneco jo, pravda, špatně jsem to napsal, je tam vlastně (aspoň na enderech) durch imbusák s půlkulatou hlavou a ten se musí podržet a utáhnout maticí ten excentr jinak, ač se to nezdá se pomaličku pootáčí. Je ale pravda, že strčit tam ruce je na prd.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@martinnakladal8362 Je to tak. Můžu zkusit detail v dalším videu. Snad se na hlavu šroubu pod tou podložkou dostanu. Díky.
@borecnakonec7734
@borecnakonec7734 3 жыл бұрын
Tak a teraz máš o zábavu postarané :) tiež som mal i3 konštrukciu ale prešiel som z Cr10s pro V2 na ender 5 plus a paráda ono keď sú tie tlačiarne odladené tak pekne tlačí každá do budúcna by som chcel skúsiť corexy ale to až časom sa budem hrať
@TheJamesRos
@TheJamesRos 3 жыл бұрын
Ahoj, díky za tip, taky teď vybírám tiskárnu
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Ahoj, ještě budu zkoušet i3MK3s od Průši.
@TheJamesRos
@TheJamesRos 3 жыл бұрын
@@delejteneco Paráda, na to si počkám :)
@gabrielmefisto6986
@gabrielmefisto6986 3 жыл бұрын
Zdravím, naposledy jsem tisknul držák na vrtačku na stůl, takže ji za 27 kč zkonvertuji v jednoduchý soustruh ;-) tisku zdar
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Díky za tip.
@martinprochazka4717
@martinprochazka4717 3 жыл бұрын
Ahoj Tomáši. Díky za tip. Po letech z Ender 3 kam popojít. Prusha mě úplně neoslovil. 👍 A ať slouží. Tisku zdar
@___RazoR___
@___RazoR___ 3 жыл бұрын
A proč? Ja jsem třeba neuvažoval o ničem jiném. Když 3d tiskarna, tak Prusa. Bez starostí, funkční, spolehlivá... Tyhle levnejsi jsi pro hračičky. Budeš furt všechno ladit, upravovat a vylepšovat. Ztratíš tím strašně času. Průšu zapneš a tiskneš-a to velice kvalitně.
@fismanj
@fismanj 3 жыл бұрын
@@___RazoR___ Průša je šíleně předražený... Na to, že půlku tiskárny si sám vytiskne by člověk řekl, že to výrobní náklady sníží, ale evidentně ne. Opravdu by mě zajímalo kolik si na tom bere marži, tipuji tak 300%. A sice hodně lidí má argument jako ty, že je to "blbuvzdorné" ale já s enderem neřešil nikdy nic. Když byl nějaký problém, tak konkrétně s modelem nebo slicerem, což už není chyba tiskárny
@___RazoR___
@___RazoR___ 2 жыл бұрын
@@fismanj Jo, souhlasím, že je drahej. Ale ve svem oboru je světová špička. Mercedes je taky drahej. Tak to prostě je. Každopádně Průša vybudoval obrovskou firmu a zamestnava hromadu lidi tady v Čr a i z toho duvodu jsem ho podporil. A ano, uznávám - bylo to dražší než ostatní.
@krovakxixao2606
@krovakxixao2606 3 жыл бұрын
Zdravím. Držím palce s tiskárnou. Tahle novější verze nejspíš bude mít už v sobě něco jako octoprint (způsob jak pouštět tisk/ nahrávat na sd kartu přes počítačovou síť). Těším se na to jaký si na tiskárnu vyrobíte box. Sám mám podobnou tiskárnu a zatím jsem se k boxu, který by nepřekážel ještě nedokopal. Mám tiskárnu v domě, ale jakmile půjde do garáže, bude box nutností. :-)
@ptygr
@ptygr 3 жыл бұрын
Poprvé jsem se 3D tiskem setkal někdy před 18 lety na škole. Tehdy se s tím začínalo experimentovat za účelem architektonických modelů staveb. Ale nejlevnější 3D tiskárny stály jako auto vyšší třídy a jeden model vyšel na desetisíce, takže nás k tomu pochopitelně ani nepustili. Určitě to bude dobrá věc jak pro výrobu přípravků, tak na náhradu různých poztrácených nebo zničených plastových dílů. Zatím na mém seznamu priorit 3D tiskárna není, ale jsem zvědavej na tvoje zkušenosti a hlavně výrobky (doufám, že cílem není jenom kompletní sada pokémonů) 😜
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Copak jsem mohl vědět, co je to Eevee? Začal jsem googlit, až když bylo pozdě. 😃
@ptygr
@ptygr 3 жыл бұрын
@@delejteneco Eeeee-co? 🤪
@DL-kc8fc
@DL-kc8fc 3 жыл бұрын
Také podobně hodně a hodně dávno v rámci nepovinné přednášky. Asi to byl nejspíš přímo Průša, který provedl skvělou prezentaci a nechal kolovat tisknuté obroučky brýlí. S velkou nedůvěrou jsem je bral do ruky, čekaje, že se to rozlomí :) Cena tiskárny byla skutečně astronomická, ale mým snem bylo "zhmotnění" CAD modelu přímo doma, bez CNC a odpadu. Nějakou dobu jsem si musel počkat, ale podařilo se. Nějaké eve a další kraviny šly mimo mě... :)
@Pajrou90
@Pajrou90 16 күн бұрын
Chtělo by to nové video jak se naplnil potenciál 3d tiskárny v dílně :)
@delejteneco
@delejteneco 13 күн бұрын
Nevím, zda je to na video. Zkusil jsem pár háčků a držáků, které jsem nakonec udělal z dřevěného materiálu rychleji, pevněji a krásněji. Takže jak ve videu říkám, dokážu si představit smysl pro nějakou prototypovou dílnu, pro mojí ne. Navíc už nechci trávit další čas modelováním v počítači, stačí hodiny střihu a postprodukce. Ale pro teenagery to bude fajn učební pomůcka. A ještě detail: velmi málo se mluví o "postprodukci či detailingu" 3D výtisků, což je podle mě zcela zásadní věc, protože surové výtisky jsou mi na pohled nesympatické.
@adamfoucek3490
@adamfoucek3490 2 жыл бұрын
Dobrý den mohl bych se zeptat nebude další video o 3d tiskárně creality cr 10 smart něco jako recenzi a mám potom nějaké otázky
@delejteneco
@delejteneco 2 жыл бұрын
Dobrý den, nic konkrétního v plánu nemám, ale otázky uvítám, aspoň budu mít případně co říkat. 😉 Díky.
@adamfoucek3490
@adamfoucek3490 2 жыл бұрын
@@delejteneco měl bych 1 otázku při auto levelingu je pravda že se ničí tryska a 2 jakou mám 3d tiskárna kvalitu tisku děkuji to je vše
@MATHOBB11
@MATHOBB11 3 жыл бұрын
super :)
3 жыл бұрын
Na 3D tisku je nejlepší, že každému kutilovy přinese spousty zábavy a hodně poučení, protože vás některé projekty přivedou do oblastí, o které se před tím ani trochu nezajímali.
@nasranek1
@nasranek1 3 жыл бұрын
Tiskárny od Creality nejsou špatné, ale musí se upravit: Máš velkou výhodu že ji máš s BLtouchem , ale chce troušku ještě poinvestovat - koupit kovový extruder a vyměnit pružiny pod deskou za lepší, když je dobře nastaven tisk není třeba řešit bowden ale někteří míst něj používají tzv. krátký extruder (na pla není třeba řešit). No na závěr jeden tip k tisku kup si 3Dlak a i když to bude vypadat divně tak skleněnou podložku otoč tak aby byla hladkým na horu - jinak budeš výtisk sundávat kladivem teda při použití 3Dlaku. Co se týče slicru není špatný od PRUSI ale nezapomeň na to aby profil měl bltouch jinak jako by si ho neměl = před tiskem ti otestuje rovnost podložky, když to neudělá máš špatný profil.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Super, díky za rady. 👍
@vitafendrich9140
@vitafendrich9140 3 жыл бұрын
Jenom technická - ta tiskárna nemá BLtouch, v hotendu je tlakovej senzor a tiskárna si před tiskem hotendem "oťuká" podložku právě tím hotendem.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@vitafendrich9140 V tom se nevyznám, ale překvapilo mě, když jsem pak ve videu viděl, jak to při tom oťukávání na podložku tlačí docela fest.
@iokarii
@iokarii 2 жыл бұрын
Rok jsme se trápili s enderem... Pro verze.. Pak nás to přestalo bavit.. Vyměnili jsme přítlak, trysku, bla bla.. Díly na to jsou a ty výmeny nestali malo.. Ale buď se to odlepilo, nebo bowden, atd, atd., nejde tisknout ABS, i když píše že jde (pevnější materiál, ale potřebuje větší teplo). No prostě jsem si prošel kalvarii, a chtěl ušetřit, Průša stal/stojí hodně, ale funguje.. Konstrukčně lépe řešené. A to nemám žádný despekt vůči Číně. To je moje zkušenost.. Jo a ještě rychlost.. Ta je u Enderu nižší, asi pro jistotu. Tak uvidíte, třeba Ender poslouží, ale synek tiskne cca 3 věci do týdne, a Průša je Průša... Ender vyrobí ročne 1 mio. tiskáren, Průša 100 tis. (?) Ender je asi i prodá.. Zdar a sílu..
@jangieraczka9326
@jangieraczka9326 3 жыл бұрын
Přesně tak!!!Šablony! Od té doby co mám tiskárnu tak to co dělám v dílně se diametrálně změnilo.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Tak už se těším na fajly gcode. 😁
@djVania08
@djVania08 2 жыл бұрын
Honzo nějaké příklady/doručení?
@martinmatura2952
@martinmatura2952 3 жыл бұрын
Ahoj😎hodně ,, tiskařů,, si jako kryt na 3D tiskárnu udělali tento box 👍zároveň si vyzkoušeli tisk samotných dílů potřebných k sestavení boxu(dily v popisu u videa)...Ať se daří a tisku zdar 😊 kzbin.info/www/bejne/opK3iXavgbZ8j9U
@krovakxixao2606
@krovakxixao2606 3 жыл бұрын
To je sice dobrý tip, ale ne pro někoho, kdo má CR-10. Ta se tam prostě nevejde. :-)
@miroslavpikous9877
@miroslavpikous9877 3 жыл бұрын
S 3D tiskem nemám zkušenosti žádné. Ale vím, že aby se netiskly jen blbosti stažené z netu, je nutno se naučit 3D modelování. Dnes to není problém, ale já studoval ještě u rýsovacího prkna a strojařinu jsem nikdy profesionálně nedělal tak se všemi těmito programy jsem jen něco vyzkoušel, ale nic smysluplného jsem neudělal. Dokud se nenaučím modelovat, tiskárnu si nepořídím. A dokud ji nebudu mít, nenaučím se modelovat. Jako to vejce a slepice.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Ano, proto už bylo načase tiskárnu pořídit, abych ty 3D modely nemusel tisknout jen na papír. 😋
@Tooxik63
@Tooxik63 3 жыл бұрын
Za mě dobrá volba tiskárny :)
@lukasvita9272
@lukasvita9272 3 жыл бұрын
Tiskneme na tiskárně Průša, technická podpora funguje asi lépe jak u této čínské?
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
To se uvidí, mám pro porovnání i Průšu MK3s. 😉
@DL-kc8fc
@DL-kc8fc 3 жыл бұрын
Dost záleží, jak jsi na tom "technicky". Byl to právě Průša, který razil filosofii, že pokud si tiskárnu ze stavebnice poskládáš sám v účelu pochopení jejího principu, jsi schopen na ní tisknout a průběžně odstraňovat mechanické anomálie.
@KarelSchmiedberger
@KarelSchmiedberger 3 жыл бұрын
Tome, tak jsem tady 😆 ...a jdu brečet do kouta!
@KarelSchmiedberger
@KarelSchmiedberger 3 жыл бұрын
Asi je to moje chyba, nevšiml jsem si, že mi vypršelo členství a teď můj oblíbený youtuber má v dílně Creality. 🥺
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Tak, Karle, a teď věcně. 😁 Mám rozbalit i Průšu Mk3s? Nebo je to prašť jako uhoď?
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
A s tím členstvím si nedělej starosti, zřejmě už tento týden to zruším, protože krmit Google se mi nechce. Samozřejmě děkuju, ale hraničí to s neúctou k vašim penězům. Vysvětlím ve videu.
@KarelSchmiedberger
@KarelSchmiedberger 3 жыл бұрын
@@delejteneco No Creality je něco jako přímočarka od Parkside... asi někde jsou lidi, kterým to stačí, ale jsi to ty? 😁 Jakože v 2021 uvidím automatický mesh bed leveling jako NOVINKU, to bych nečekal. Počkal bych dalších tak 5 let, než Číňan objeví flexibilní PEI podložky 👀
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@KarelSchmiedberger Že by automatický leveling byl novinka, o tom nic nevím, jen jsem vybral model s touto funkcí, protože jsem doufal v ulehčení obsluhy. Na tisk frézovacích šablon to předpokládám stačit bude, nebo? V minulosti jsem tiskl i na horších tiskárnách a nakonec to s tím kompozitním filamentem bylo přijatelný. Tím, tak jsem laik, mi všechny výtisky z hobby tiskáren připadají kvalitativně nevyhovující, takže počítám jen s technickým využitím
@pruvodce3dtiskem
@pruvodce3dtiskem 3 жыл бұрын
CR-10 je fajn, ale budeš muset dost ladit, než bude dobře tisknout. Doporučuju kouknout na video "Nejčastějších chyby začátečníků v 3D tisku" na mém kanále ;)
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
To rozhodně, hlavně nějaký lepší filament. Díky.
@GamingDeimos
@GamingDeimos 3 жыл бұрын
@@delejteneco za dobrý filament není potřeba dávat moc. Hlavně nejprve začni na PLA a až se naučíš dokonale PLA, jdi na PETG. PLA i PETG doporučuji od prusi, ano velká cena, ale super kvalita. Osobně mám rád značku EKO MB, kteří to dělají z recyklátu a kupodivu za ty prachy to tiskne moc hezky :) i rPLA i rPETG. pak mají ještě čistý rPET, to je fakt dost odolný materiál, ale velmi špatně se tiskne a na ten si počkej tak rok, než se naučíš PLA a PETG
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@GamingDeimos Díky. Nepospíchám. 😃
@DL-kc8fc
@DL-kc8fc 3 жыл бұрын
Vypadá to, že zřejmě není začátečník :) Existují dva druhy "tiskařů". Jedni "tuní" mnoha okrasnými zbytečnostmi a stále nastavují, zatímco druzí skutečně tisknou. :)
@zurkozz9764
@zurkozz9764 3 жыл бұрын
Zdar, ak môžem odporučiť aby to bolo čo najviac top tak slicer ultimaker cura, a program na modelovanie je celkom slušný onshape (výhoda je že prehliadači ako stránka) a ABS zo začiatku vôbec neskušať lebo aj keď sa podarí vytlačiť tak ma veľa neblahych vlastnosti, na začiatok pla a petg. A nebáť sa experimentovať teplotamy. A samzrejme mať trpezlivosť
@bp-synapse
@bp-synapse 3 жыл бұрын
Jj petg na vacsinu dielenskych pomocok staci a ostatne je o skusenostiach s nastavenim sliceru pre danu aplikaciu.
@jojinkooo
@jojinkooo 3 жыл бұрын
potvrdzujem ultimaker cura je super
@martinprochazka4717
@martinprochazka4717 3 жыл бұрын
Souhlas. Na parametrické free modelování je onshape pecka. Plnohodnotný soft. Nic se neinstaluje prostě paráda a všechny projekty otevřeš zkrátka na jakém kolik PC. A Cura je též úplná pecka. Chvilka prozkoumávání co kde je a co jak nastavit a jede se. Ale to jde ruku v roce s tiskem vědět co se má jak tisknout
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Díky, Curu z nám, používal jsem ji už se staršími tiskárnami od Conradu. Jednoduché modely dělám ve SketchUp, má plugin na export .stl.
@heinrichjager3855
@heinrichjager3855 3 жыл бұрын
Netisknu, takže vím houby. Jenom povlakujeme ty desky na tisk. ;) Rada nebude. Promiň. Ale koncovky pro odsávání si teď můžeš tisknout, Chudák Rockler. ;)
@bp-synapse
@bp-synapse 3 жыл бұрын
To bolo prve co som tlacil. Clovek sa pri tom nauci z coho je vhodne a z coho nie tlacit taketo pomocky a ake nastavenia pouzit aby to aj vydrzalo.
@heinrichjager3855
@heinrichjager3855 3 жыл бұрын
@@bp-synapse A tak to já zase tlačím každé ráno. Naučil jsem se z toho to, že habanero večer není dobrý nápad. ;)
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Všechno, co jsem viděl z hobby 3D tiskáren, vypadalo nepěkně. Mám to jen na technické věci typu šablon.
@heinrichjager3855
@heinrichjager3855 3 жыл бұрын
@@delejteneco Ano, to mohu potvrdit. Všechno co ráno vytlačím, vypadá nepěkně.
@lukasvita9272
@lukasvita9272 3 жыл бұрын
Frézovací šablonu mám vytištěnou. Používám.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Jakou, prosím?
@lukasvita9272
@lukasvita9272 3 жыл бұрын
@@delejteneco Na uši pro ruce.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@lukasvita9272 Ucha, jasně, tu jak jsem jednou frézoval, ne? To mě taky napadlo. Jak tlusté a s jakou výplní?
@lukasvita9272
@lukasvita9272 3 жыл бұрын
@@delejteneco Tloušťka šablony 3 mm, výplň mřížka 10%, bez horní vrstvy . Ta není v tomto případě potřeba a ušetří to čas tisku a filament.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@lukasvita9272 Díky, paráda, ta horní vrstva je super info. Kdyby byl přímo gcode, prosím na video@krasensky.com. Děkuju
@honzajaros9949
@honzajaros9949 3 жыл бұрын
Nepovedenej tisk lžičky z PLA jsem loni zahrabal do kompostu. Minulý týden jsem kátroval kompost a lžička jsem našel úplně stejnou
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Ona ta ekologičnost asi spočívá spíš v rostlinném původu toho materiálu.
@jaromirhamal4943
@jaromirhamal4943 3 жыл бұрын
@@delejteneco Mělo by to být zkompostovatelný ale za teplot který doma člověk nedosáhne...
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@jaromirhamal4943 Aha, dobrá informace. Nevíte kolik, prosím? Ve správném kompostu je až 70° C.
@jaromirhamal4943
@jaromirhamal4943 3 жыл бұрын
@@delejteneco Několik týdnů 70° by mělo být dostatečných ovšem narazil jsem i na to že dojde jen k rozpadu na mikročástice které se chovají stejně jako mikroplasty, tudíž co se ekologie týče tak nejlepší cestou je pravděpodobně spálení na energetické využití a spokojení se s přínosem lokálního a obnovitelného zdroje primární suroviny. Pokud tedy člověk nekupuje filament z Číny...
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@jaromirhamal4943 To zní rozumně. Pokud se to ovšem nedělá z něčeho, co zas v důsledku způsobuje erozi půdy atd. Nula z nuly pojde.
@tentamten8802
@tentamten8802 3 жыл бұрын
No ten excentr tam je, ale presne na druhy strane kolecka nez co si utahoval :D :D :D
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Ano, ale jde to i tou maticí, je lépe přístupná s dobře vidět. Pak to chce jen dotáhnout s přidržením toho spodního šestihranu, případně i hlavy šroubu, který se někdy protáčí.
@carlcervenka587
@carlcervenka587 3 жыл бұрын
Zdravím chtěl bych se zeptat jak se daří tiskarnou po delši době taky mam plánu tuhle tiskarnu si pořidit. jen pro informaci jakou rychlostí umí maximálni tisk? na internetu jsou ruzné udaje např ( 80mm, 100mm 250mm). škoda že nemáte vic videí o tehle tiskarně měj te pekný den. Karel
@carlcervenka587
@carlcervenka587 3 жыл бұрын
doplnění: 3D lak líp drží tisk. Dílně když se používa tiskarna tak určitě vyrobit kryt nebo koupit ..
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Bez mučení se přiznám, že jsem nepokročil, mimo jiné i kvůli krytu, který mám v plánu, protože v dílně by Ra tiskárna trpěla. Taky jsem se mezitím ponořil do studia materiálů pro tisk a chystám se kvůli srovnání zprovoznit i3 MK3+. Rychlou je myslím 100 mm.
@matejpatrman2287
@matejpatrman2287 3 жыл бұрын
Ta excentrická matice se dotahuje nad tím kolečkem ne ta matička
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Ano, ale jde to i tou maticí, je lépe přístupná s dobře vidět. Pak to chce jen dotáhnout s přidržením toho spodního šestihranu, případně i hlavy šroubu, který se někdy protáčí.
@petrtr-c8b
@petrtr-c8b 3 жыл бұрын
@@delejteneco pozor, dotažením "matice" se dorve šroub na ložisko a to se hůře otáčí, výrazně se zvýší odpor otáčení kolečka a může to způsobit zhoršení kvality tisku + dřívější opotřebení koleček či vybroušením plošek. Proto se matice dotahuji "tak akorát", aby se kolečka točila lehce a následně přes ten šestihran na šroubu se jen upraví vzdálenost kolečka od profilu.
@fus1n
@fus1n 2 жыл бұрын
Ahoj, excentrické matice nejsou ty jak jsi dotahoval na videu ale je to to pod tím kolečkem takový ten "sloupecek" špatně se to popisuje.
@delejteneco
@delejteneco 2 жыл бұрын
Ahoj, vím, tohle jsou matice na zajištění, ale ono je jejich otáčením otáčely i excentry a líp se to točilo. 😁👍
@patrik_gaming126
@patrik_gaming126 3 жыл бұрын
Ahoj, riešil si nejako požiarny hlásič alebo inú bezp. vec? Keďže tlač môže trvať aj cez 20 hodín :D
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Ještě ne, ale tak jako tak ho do dílny chci, tak rozšířím chytrou domácnost o čidlo kouře.
@zoomerrrzoom1535
@zoomerrrzoom1535 2 жыл бұрын
Tak koukám jako blázen na to že vaše tiskárna až na uvolněná kolečka byla velmi dobře sestavena osobně mě hodně překvapilo že když utahujete normální matku a ne tu o které mluvíte tak že se vám povedlo utáhnout kolečka tak aby byla hlava pevná ale asi jste měl štěstí což je u začátečníků buď běžné nebo se to opravdu naučí :D jinak bych podotkl že PLA není nejobyčejnější materiál a tedy ne nejhorší je to materiál který se nejsnáze tiskne a má své vlastnosti které konkurují jiným materiálům hlavně jeho tvrdost a plnivost každopádně musím uznat výběr tiskárny je dobrý i když si nemyslím že je to nejlepší cesta pro kutila a začátečníka v takovém případě bych spíš doporučil Ender 5 od Mrázka jde o to že je to mnohem odolnější mašina která je snadno nejen opravitelná ale i upravitelná tak přeji úspěchy v tisku a rád poskytnu nějakou radu pokud bude zájem já sám tisknu intenzivně už více jak dva roky a často si u vašich videí říkám že tisk by byl lepší a v těch ostatních případech si to rovnou vymodelují a vytisknu :D jako řechtacku z jednoho z vašich posledních videí :D
@PJzLTM
@PJzLTM 2 жыл бұрын
Ahoj, jaký jsou zkušenosti po čase? Teď je na akci na Cafago
@zdendazlesa97
@zdendazlesa97 3 жыл бұрын
Je v nastavení tiskárny i čeština? Děkuji ;)
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Č.... čínština, jasně. 😉 Já tam češtinu nemám.
@strakiCZE
@strakiCZE 3 жыл бұрын
Zacal bych kalibraci extruderu a srovnanim podlozky potom kvalitnejsi filament a pal uz jen tisknout tisknout a tisknout...postupem casu zjistis co by chtelo upravit a vylepsit....
3 жыл бұрын
Ahoj Tomáši, nevím jestli jsem to přeslechl, ale nezmínil si cenu, kolik stála prosím?
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Ahoj Dane, 12,5.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@danpro.u A taky naivních lidí. Mám ji samozřejmě zadarmo. Jsem přece ten influencer. 😋
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@danpro.u Můžou si pro ni přijet klidně o půlnoci, otevřu jim na dálku. Ale já doufám, že Miloš s Marťou a Vráťou se za mě přimluví.
3 жыл бұрын
@@danpro.u proč taková jízlivá poznámka? Byla to normální propagace výrobku, kterou Tomáš opět perfektně udělal a já nevidím sebemenší důvod proč bych se ho nemohl přímo takhle zeptat.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@danpro.u Přijde mi, že to s politikou nic společného nemá.
@karelventil2647
@karelventil2647 3 жыл бұрын
Ještě, že si nás všechny nekoupíš :)
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Co bych s vámi dělal? 🤪 Ale na šablony pro kruhové otvory pro reproduktory by to mohlo být dobré. 😉
@karelventil2647
@karelventil2647 3 жыл бұрын
@@delejteneco Tojo, už se nemůžu dočkat. Ten Ježíšek si dává na čas.
@stanislavpazdziora3034
@stanislavpazdziora3034 3 жыл бұрын
jaké máš zkušenosti po dvou měsících?
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Zatím v pohodě, ale dělám i na jiných strojích, takže na tom dělám nárazově.
@petrflidr4675
@petrflidr4675 3 жыл бұрын
všiml jsem si že to jde připojit sítový kabel (RJ45)
@DL-kc8fc
@DL-kc8fc 3 жыл бұрын
Ale ano, chvíli to baví všemožně monitorovat, ovládat, posílat soubory atd., ale stejně nakonec zvolíte možnost paměťové kartičky. :)
@1kolaCZek
@1kolaCZek 3 жыл бұрын
@@DL-kc8fc S tim bych uplne nesouhlasil. ;) Mam k tiskarne pripojene Raspberry s OctoPrint a je to znacne pohodlnejsi, nez tahat nejake karticky. Ve vysledku to tiskne jako kdejaka sitova laserovka. :D
@davidklement2201
@davidklement2201 3 жыл бұрын
@@1kolaCZek přesně tak, po zprovoznění Octoprintu na nepoužívaném RPI 3B už netisknu jinak. Třeba plugin co si hlídá zbývající cívky filamentů (jasně musí člověk přepnout v rozhraní na ten co zavedl) je super. Ze sliceru se to rovnou pošle na tiskárnu a nemusí se šaškovat s kartičkou nebo flashdiskem.
@tankvej6443
@tankvej6443 3 жыл бұрын
Zdravím a jsem zvědav na co konkrétně budeš používat tu tiskárnu a udělej tě něco
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
To já taky. ;-)
@tobiasberan3320
@tobiasberan3320 3 жыл бұрын
Kolik stoji
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
12,5
@tobiasberan3320
@tobiasberan3320 3 жыл бұрын
@@delejteneco dekuju
@robertobetega
@robertobetega Жыл бұрын
Pokud by jsi mohl povedet cenu ,tu jsi nezminil,dekuji.
@TheOgi22
@TheOgi22 3 жыл бұрын
Pane Krásenský, vytisknete něco: kzbin.info/www/bejne/a2G4pXuKiKx4aJY A pak s tím udelejte něco :)
@SamotCZE
@SamotCZE 3 жыл бұрын
Proč zrovna tahle a ne tiskárna od Průši?
@plaminek98
@plaminek98 3 жыл бұрын
S Průšou jsou furt nějaký problémy. Za mě bych ji hned vyměnil. Pomoc na netu funguje, ale furt nejsem spokojenej a dalšího průšu kupovat určitě nebudu.
@loyd1432
@loyd1432 3 жыл бұрын
Každá tiskárna má své výhody a nevýhody... Sám vlastním jak tuto tak od průši a za obě jsem rád.
@martinprochazka4717
@martinprochazka4717 3 жыл бұрын
Mám Průšu v práci a úplná hitparáda to není. Doma mám Endera a cena poměr výkon je adekvátní oproti Průšovy za jeho cenu. Mám ho tři roky a za tu dobu jak Průša tak Ender jsou jety krávy úplně stejně. Jen Ender stal 5 a Průša 30 to si raději šestkrát koupím nový Ender. 🤣 Jetý prodám za 1500. Přidám 3500 a mám každý druhý rok nový Ender po dobu 20 ti let 🤣 než jednoho starého dvacetiletého Průšu.
@bastling5955
@bastling5955 3 жыл бұрын
@@martinprochazka4717 Můžete se Martine prosím více rozepsat, co Vám vadí na Průšovi a co naopak je lepší u Enderu? Jaký ender máte? Děkuji za odpověď
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@loyd1432 Mám k ní taky Průšu MK3s, tak jsem zvědav na srovnání.
@petrsaroch2265
@petrsaroch2265 Жыл бұрын
Excentr je teny spodní 6ti hran. Matkou pouze utahuješ ten šroub. Tedy matku přiměřeně dotáhnout a pak pohnout tím excentrm na cit👍🏻
@seldy9
@seldy9 3 жыл бұрын
Rozložitelnost PLA je bohuzel jen marketingovej tah na lidi, co chteji byt radoby hrozne moc eko. Ano rozlozitelny je, ale v tak umele vytvorenejch podminkach, ktery se v prirode ani omylem nevytvori.
@MartinHolan73
@MartinHolan73 3 жыл бұрын
Přesně tak, tah na EKO. Další věcí je likvidace, do kterého odpadu to házet. Hromada lidí to hází do plastu a přitom to tam nemá co dělat :D
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Spíš jsem se bál, že to právě bude nějak rychle degradovat, ale naštěstí to drží.
@MartinHolan73
@MartinHolan73 3 жыл бұрын
@@delejteneco Tisknu z PLA a je to opravdu držák. Jediný čemu se je lepší vyhnout, jsou asi větší teploty, ale co jsem tak koukal na různé výrobky typu držák mobilu atd. v autech, tak i tam to docela drží. Jinak na pevnosti a tuhosti výrobku je pak dost potřeba přemýšlet před tiskem, jak hodně nastavit výplň výrobku a také jak skládat vrstvy. Ale na to přijde člověk sám a nebo na YT je fakt hodně videa s testem pevností v tahu atd. Jo a ještě malá rada, sehnat určitě něco na hašení, kdyby náhodou. Těch dílen už shořelo hodně. Jinak přeji ať se v 3D vesmíru daří a hlavně trpělivost, to je klíč k úspěchu :D
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@MartinHolan73 Díky. Hasičáky mám v dílně tři, ale když tisknu přes noc...
@MartinHolan73
@MartinHolan73 3 жыл бұрын
@@delejteneco tam už je možnost hašení buď jednoduše protipožární koulí, ale podle několika názorů to moc nefunguje u otevřené verze, a nebo pak už dražší pomocí čidel a elektroniky. Jak jsem poslouchal tak v budoucnu bude ta tiskárna v bedně, tak už počítat s nějakým rozvodem pro hlídání jak tisku tak požáru na dálku. Je toho na netu hrozně moc, jak se to dá řešit a lidi ve skupinách i rádi poradí.
@heamorhoid
@heamorhoid 2 жыл бұрын
Dotahuju následovně: Půl závitu před strhnutím.
@xyzmmmm
@xyzmmmm 3 жыл бұрын
...Richard Mrázek... YT kanál...
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Ano, už jsem koukal, díky.
@bastling5955
@bastling5955 3 жыл бұрын
Tak Tome, hezky se nauč ve Fjůžnu a až budeme kamarádi, tak to naučíč mě? Platí? :D
@martinprochazka4717
@martinprochazka4717 3 жыл бұрын
Parametrické modelování není zase taková věda. Zprvu pár primitiv a časem začneš i surface modeling 🤣
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Fusion znám jen v DaVinci Resolve na filmové efekty. Na to moje modelování mi zatím stačí i SketchUp.
@jejipritel1204
@jejipritel1204 3 жыл бұрын
Dobrý den Tomáši, zkusíte s tím vitisknout i funkční termojadernou bombu jako ten nešťastný chlapec z Nevady? (kzbin.info/www/bejne/o4Oxf6lunp6Daq8)
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Dobrý den, Příteli, ne, snažit se nebudu, já ji vytisknu.
@tomasvlasaty7319
@tomasvlasaty7319 3 жыл бұрын
Dát všechny gcode soubory do rootu je nepraktické a nepřehledné. Až tam budete mít 50+ souborů, to si užijete při hledání. Byla by to smutná tiskárna, kdyby neuměla pracovat se složkami, mám Prušu a ta se složkami umí
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Na kartě jsou teď adresáře s návody, videi atd., tak možná až se vyčistí a adresáře se nazvou podle nějakého klíče, bude to fungovat. Teď tam nevidí nic, dokud to není v rootu. ALe měly to tak i jiné starší tiskárny, které jsem zkoušel.
@neseranavalto7150
@neseranavalto7150 3 жыл бұрын
Pro mě je nej tiskárna do dílny tahle kzbin.info/www/bejne/ZmPXc6qimtSol9U.
@matejkasik4526
@matejkasik4526 3 жыл бұрын
na záver sa pýtal výsledok tlače ukázať
@peacefulmansk1196
@peacefulmansk1196 3 жыл бұрын
Veď to tam máš napísané .
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Výsledek první tlače jsem dal na kartu komunita. Ale nešlo mi o výsledek, spíš jen vyzkoušet, zda to vůbec funguje. Nic jsem neladil, filament je asi odpad, takže výsledek tomu odpovídá. Já jsem ale skromný, a jsem rád, že se to napoprvé vůbec povedlo.
@melicherpeter
@melicherpeter 3 жыл бұрын
pozri si toto ...má dosť dobré nápady...kzbin.info
@hergotthaj7270
@hergotthaj7270 3 жыл бұрын
Poprosím všechny, kteří o takovéhle tiskárně přemýšlí, aby se dobře zamysleli jestli ji skutečně potřebují. Zbytečného plastu je na světě dost. Za mně tohle do dílny se dřevem nepatří ! Opravdu.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
První větu podepíšu obecně. Zbytek je názor, který respektuji, a prosím Gretu, aby i ona respektovala ten můj. 😉
@hergotthaj7270
@hergotthaj7270 3 жыл бұрын
@@delejteneco argumentum ad absurdum ale díky.
The Fastest Printer I've Seen - Creality CR-10 SE Review
11:59
Hoffman Engineering
Рет қаралды 30 М.
小丑女COCO的审判。#天使 #小丑 #超人不会飞
00:53
超人不会飞
Рет қаралды 16 МЛН
UFC 310 : Рахмонов VS Мачадо Гэрри
05:00
Setanta Sports UFC
Рет қаралды 1,2 МЛН
Jak nastavit podpory / supporty - Návod pro začátečníky
12:07
17 Best 3D Prints 2024 - Creality CR-10 SE
10:14
Pedram studio
Рет қаралды 6 М.
Praktické vychytávky do 100 Kč.
18:13
GeekBoy
Рет қаралды 222 М.
Vyzkoušel jsem kombinovaný stroj BERNARDO CWM 150
13:18
Dělejte něco! Tomáš Krásenský
Рет қаралды 132 М.
Best 3D Printing Ideas in  2022 - 3D Printed Trends (Part 2)
28:23
engineericly
Рет қаралды 1,2 МЛН
Má dnes ještě 3D TISK smysl?
15:04
bradmantom
Рет қаралды 15 М.
Jakou vybrat 3D tiskárnu? / začátečník v 3D tisku
15:35
For3Dtisk
Рет қаралды 48 М.
3D tisk pro lamy - moje naprosté začátky s 3D tiskem
9:52
Hustej Vercajk
Рет қаралды 21 М.
小丑女COCO的审判。#天使 #小丑 #超人不会飞
00:53
超人不会飞
Рет қаралды 16 МЛН