No video

Ile kosztuje kotłownia z pompą ciepła?

  Рет қаралды 17,108

AFRISOpl

AFRISOpl

Жыл бұрын

Pokażemy nowoczesną kotłownię z pompą ciepła, a przede wszystkim powiemy ile to wszystko kosztuje!
Jesteśmy w domu jednorodzinnym (200 metrów kwadratowych) ogrzewanym pompą ciepła typu split. Na parterze mamy podłogówkę, w garażu maty elektryczne. Na piętrze ogrzewanie grzejnikowe.
Ciekawostka - dom został wykonany w stylu skandynawskim, z drewna, więc dowiecie się przy okazji jak wyliczyć straty ciepła i dobrać moc pompy ciepła pod taki typ budownictwa.
Co od nas Wam się przyda:
Zawór antyzamrożeniowy AAV: afriso.pl/katalog-online/afri...
Bufor ABT 160: afriso.pl/katalog-online/afri...
Grupy pompowe PrimoTherm: afriso.pl/katalog-online/afri...
Separatory zanieczyszczeń ADS: afriso.pl/katalog-online/afri...
Grupa pompowa do cyrklukacji c.w.u. WZS 100: afriso.pl/katalog-online/afri...
Inhibitor korozji BCI: afriso.pl/katalog-online/afri...
❗ Subskrybuj AFRISOpl. Bądź na bieżąco z najlepszymi filmami poradnikowymi dla instalatorów: filmy.afriso.pl/subskrybuj
AFRISO znajdziesz też tutaj:
♦ WWW: afriso.pl​​​
♦ Facebook: / ​​​
#afrisopl #instalacje #pompaciepla

Пікірлер: 95
@sylhib
@sylhib Жыл бұрын
14:43 widać błędnie zastosowane kolanko ocynkowane na instalacji CWU, następnie mosiężny zawór odcinający, a później już miedź zaciskana. miedź z ocynkowaną stalą na jednej instalacji wodnej powoduje powstanie ogniwa korozyjnego, co prowadzi do uszkodzenia ścianek rur w instalacji. sytuacje może uratować przekładka izolacyjna (dielektryczna) lub wymiana na mosiądz.
@dariopiec9552
@dariopiec9552 7 ай бұрын
Miedź za ocynkiem może być, nigdy odwrotnie. Wiele jest jeszcze innych czynników które wpływają na zagrożenie korozją elektrochemiczną,ale trzydziestoletnie instalacje działają do dziś więc to nie jest tragedia,no chyba że jest to instalacja wody pitnej,no to wtedy jest problem.
@artello78
@artello78 Жыл бұрын
Pompa powietrzna na parametr 60 stopni? Nie wróżę inwestorowi niskich rachunków za energię....
@VallGowrylo
@VallGowrylo Жыл бұрын
60 stopni 😂Grzałki do sąsiada podłączy.
@btinstal-kety
@btinstal-kety Жыл бұрын
Szkoda, że nie zdecydował się na klimakonwektory czy podłogówkę w systemie suchym. Pompa grzałaby znacznie taniej z wyższym COP.
@Pp-kh5uk
@Pp-kh5uk Жыл бұрын
Na pietrze mozna bylo zastosowac sucha podlogowke..
@Wieslaw1973
@Wieslaw1973 Жыл бұрын
Świetna robota.
@AFRISOpl
@AFRISOpl Жыл бұрын
Dzięki!
@ecogridoze
@ecogridoze Жыл бұрын
Czy to tylko tak wygląda, czy rzeczywiście został zastosowany ocynk na instalacji CWU?
@dancolombo6050
@dancolombo6050 Жыл бұрын
Szanowna ekipo Afriso - nie Ilość ludzi, ale liczba. Pojęcie ilości jest odpowiednie dla rzeczowników niepoliczalnych - np. 300 kg ludzi. A druga uwaga - z tabelki - co to za nowa firma Bosh (przez samo h)?
@KrystianTimmler
@KrystianTimmler Жыл бұрын
Ja wiedziałem że jak oglądam film Afriso to przy okazji dostanę lekcje z języka polskiego i gramatyki😅🤦‍♂️
@expedit54
@expedit54 Жыл бұрын
A mógł zrobić na piętrze ogrzewanie podłogowe w suchej zabudowie. Wtedy nie trzeba gonić PC na 60 stopni.
@damiantwardak
@damiantwardak Жыл бұрын
LUX 👌💪
@AFRISOpl
@AFRISOpl Жыл бұрын
Dzięki!
@adrianskrzeszewski5358
@adrianskrzeszewski5358 Жыл бұрын
super, brakuje mi jeszcze filmu o pompie ciepła monoblok oraz instalacji solarnej współpracująca z (grzejniki, grzejniki + podłogówka, podłogówka) - jak to razem połączyć przy pomocy Afriso?
@AFRISOpl
@AFRISOpl Жыл бұрын
Instalację solarną można podłączyć do takiego układu poprzez zbiornik buforowy z wężownicą. Niestety na chwilę obecną nie posiadamy w ofercie buforów z wężownicą.
@A0d0i00
@A0d0i00 Жыл бұрын
Ad 0:48. Dobrze wiemy, że są dwa rodzaje pomp ciepła: gruntowa i powietrzna. A te wymienione należą do grupy powietrznych pomp ciepła. Ciekawe dlaczego wiele firm pomija w nazwie tych systemów słowo "powietrzna". Wprowadza to w błąd szczególnie tych którzy przecież nie muszą się na tym zbytnio znać. Przy budowie nowego obiektu nie warto robić instalacji CO z podłogówką i konwencjonalnymi grzejnikami. Nawet gdy strop jest z drewniany a nie z betonu. Dobrze wykonane ogrzewanie podłogowe tzw w suchej zabudowie naprawdę da radę. Przyglądając się prezentowanym cenom warto byłoby porównać z ofertą opartą o gruntową pompę ciepła i podłogówką w całym obiekcie - również w garażu (instalacja elektrycznych mat grzewczych chyba nie jest najlepszym pomysłem ze względów ekologicznych) -
@sroka154
@sroka154 Жыл бұрын
Ładnie wygląda ta maszynownia. Ja mam dom ponad 200 mkw,pompa Heiztechnik monoblok dwuobiegowa+hydrobox z zasobnikiem cwu 250L kosztowała z montażem 38 tyś,do tego bufor,rury i inne gadżety za 4300 zł. Razem 43 tyś. Trochę taniej😬. Pozdrawiam.
@piter5554
@piter5554 Жыл бұрын
To proszę się tym pochwalić na filmie opowiadając o wszystkim ;)
@sroka154
@sroka154 Жыл бұрын
@@piter5554 nie mam takiej potrzeby. Tylko mówię że można taniej.
@piter5554
@piter5554 Жыл бұрын
@@sroka154 Od Twojej ceny pewnie też może być taniej ;)
@sroka154
@sroka154 Жыл бұрын
@@piter5554 o,to na pewno 😁
@Jarek_Szefer
@Jarek_Szefer Жыл бұрын
A ja mam dom 240m2 łącznie z garażem 2stanowiskowym. Wszędzie podłogówka (parter, piętro, garaż). Pompa Ciepła 9 T-Cap Panasonic, zakup październik 2021, montaż w marcu 2022r przez CNC pompy ciepła, bez bufora, tylko 300l zbiornik na CWU. Koszt 33tys. I można jeszcze taniej, czemu wszyscy płacą drożej ..?
@rafalhatlik1511
@rafalhatlik1511 5 ай бұрын
A dzisiaj ile kosztuje ?
@madmax1810
@madmax1810 Жыл бұрын
Ciekawy film. Ale z cenami to chyba kogoś pogięło. Klient bogaty to zapłaci. Ps nowy dom to czemu nie dano większych grzejników na niski parametr? Żeby więcej wcisnąć rzeczy klientowi ? Bufor , grupę pompową? No i ta belka bezpieczeństwa stalowa he he. Sam montowałem PC 9 kw tylko uruchomienie przez serwis. Dom 184 m2 użytkowej, ogrzewane całość podłogowe nawet garaż. Zbiornik cwu nierdzewny ,bufor, filtr extreme 3w1, pompa cyrkulacji elektroniczna , belki bezpieczeństwa mosiężne ,nie stalowe jak na filmie ta od CO, i reszta osprzętu wraz z rurami i zaworami . Pompa LG therma v 9kw. Koszt 27 .5 tys w zeszłym roku cała maszynownia . Pozdrawiam
@on-qq8hq
@on-qq8hq Жыл бұрын
👍
@technics6215
@technics6215 Жыл бұрын
Czy w domowych instalacjach robi się taką automatykę , że w dzień kiedy jest najcieplej nagrzewamy bufor, a w nocy kiedy jest najzimniej pompa stoi i pobieramy ciepło z bufora?
@AFRISOpl
@AFRISOpl Жыл бұрын
Jasne, można.
@piotrogrodzinski4617
@piotrogrodzinski4617 Жыл бұрын
Z jakiego powodu zastosowano maty w garażu?
@bartekd6
@bartekd6 Жыл бұрын
też nie łapię i chętnie poznam argumenty
@nakedmile099
@nakedmile099 Жыл бұрын
Ocynk na instalacji ciepłej wody? 🧐
@KrystianTimmler
@KrystianTimmler Жыл бұрын
No cóż 😊
@leszekporeysky6441
@leszekporeysky6441 Жыл бұрын
Dzieki temu będzie robota dla hydraulików jak kolanko zarośnie.
@slimbarti1300
@slimbarti1300 Жыл бұрын
czyli dom ok 140- 150 m2 i pompa 10kW ? nie za duża ? NIe znam tej technologi ale 70W na metr wydaje się być sporo w nowym domu szczególnie że przekonujecie, że ta technologia jest super.
@AFRISOpl
@AFRISOpl Жыл бұрын
Producent dobrał moc pompy ciepła na zasadzie szacunku, nie szczegółowych obliczeń. W rzeczywistości zapotrzebowanie na ciepło budynku w takiej technologii może być mniejsze.
@marekprzedstawiciel8740
@marekprzedstawiciel8740 Жыл бұрын
@@AFRISOpl - czyli klient zapłacił za coś co nie było szczegółowych wyliczeń!!!! Jednym słowem - klient PRZEPŁACIŁ!!!!! ja mam dom ponad 250 m 2 i pompę 11kW!!!! A tutaj 140 i pompa 10 kW!!! Jak można tak oszukiwać Klienta!!!!!
@technics6215
@technics6215 Жыл бұрын
Co się dzieje kiedy mamy zanik prądu i nie pracuje obieg CWU? Po prostu pompa nie pracuje i trzeba poczekać aż do punktu poboru dopłynie ciepła woda?
@AFRISOpl
@AFRISOpl Жыл бұрын
Jeśli w pytaniu chodzi o instalację cyrkulacyjną, to jak pompa cyrkulacyjna nie pracuje, to cyrkulacji nie ma. Ale dostęp do bieżącej wody jest.
@technics6215
@technics6215 Жыл бұрын
@@AFRISOpl Tak. O to właśnie chodziło. Dzięki za odpowiedź.
@AFRISOpl
@AFRISOpl Жыл бұрын
Żaden problem, polecamy się na przyszłość.
@bartekd6
@bartekd6 Жыл бұрын
CWU 300 na 4 osoby to lekkie przegięcie. 60 stopni na grzejniki tego typu w tak ciepłym domu? Chyba że są zbyt małe. Dla mnie duży błąd, postawiłbym na przewymiarowane grzejniki by pracowały na czynniki +/- 40 stopni. Ja tak zrobiłem swoją instalację, jako amator, bez hydraulików i w budynku z 76r., podpiwniczony, ocieplony fundament xps 5cm, ściana typowa podwójna jak w tamtych latach (gazobeton, szczelina, dziurawka) 10cm, okna z 2004r.,pow. 200m kw. średnio na groszkowym z 2008r z ciepłą wodą szło 4,5-5ton. Same grzejniki w domu. Obecnie działa pompa 14kW i przy obecnej pogodzie oscylującej blisko zera na poskręcanych termostatach w granicach około 21 stopni zasilanie na CWU 50 stopni, 200l, na bufor 300l ustawione 38 stopni i jest ciepło, będę testował otwarcie termostatów i zdejmowanie stopni z bufora, sądzę że 35-36 stopni może zapewnić odpowiedni komfort w domu. Wysokie tp w domu typu 23 to pomijając wyższe koszty raczej nie wpływają pozytywnie na zdrowie. Cyrkulacja ciepłej wody, nie jest mi konieczna, szybkie umycie rąk w wodzie o tp. domowej nim doleci ciepła, mnie od tego du.a nie rozboli. Aaaaa a bańka do zimnej na zasilaniu, doświadczony hydraulik w filmie promocyjnym afriso takiego babola wali? Winna być o 180 stopni, nie taka belka bezpieczeństwa, nie zauważyłem zaworu antyskażeniowego. Naczynie może i dedykowane ale montaż zły a belka posiada Manometr a nie Nanometr, to zdecydowanie co innego. I jeszcze, w zawory bezpieczeństwa powkręcać wypada choćby jakieś kolanka by w razie zadziałania nie "zarzygało" ścian. Zestawienie kosztowe, trochę bez sensu, każdy dom jest inny pomimo zakładanego podobnego metrażu, energochłonność budynku, strefa klimatyczna, rozumiem że te ceny były na 8%. Dla mnie, pomimo szacunku do afriso, materiał promocyjny marki, wykonanie estetyczne ale czy wolne od błędów - niech swoje powiedzą prawdziwi fachowcy
@krzysiake
@krzysiake Жыл бұрын
Nie ma żadnego sensu łączenie grzejników i podłogówki.
@leszekporeysky6441
@leszekporeysky6441 Жыл бұрын
To prawda, mi wmówili, że do salonu podłogówka a do sypialni trzeba dać grzejniki, teraz żałuję bo z logicznego punktu widzenia powinno być odwrotnie grzejniki wysuszaja powietrze i człowiek ma gorszy sen.. A najlepiej podłogówka po całości.
@MirasP
@MirasP Жыл бұрын
Czy przy samej podłogówce separator powietrza jest wymagany czy tylko przy wyższych temperaturach zasilania?
@A0d0i00
@A0d0i00 Жыл бұрын
Separator powietrzna warto stosować niezależnie od tego czy mamy podłogówkę czy ogrzewanie grzejnikowe. Standardowe odpowietrzniki niestety nie odpowietrzą tak zładu jak separator. Pragniemy przecież mieć sprawny system na wiele lat.
@MirasP
@MirasP Жыл бұрын
@@A0d0i00 ok dzięki za odpowiedź, chodziło mi o to czy jest zależność mikro pęcherzyków od temperatury
@A0d0i00
@A0d0i00 Жыл бұрын
@@MirasP Z praktyki wiem, iż w instalacji po wypełnieniu zładu zawsze w nim jest niewielka ilość powietrza. Oczywiście im wyższa temperatura to pewnie większa ilość powietrza się wytrąca lecz przy temperaturze i 30 stopni to następuje aż do chwili gdy cały zład w pełni się odpowietrzy. To jednak trochę czasu trwa. Niestety wszelkie doładowywanie zładu a przez niektórych nawet fachowców wręcz dopuszczanie wody z kranu powoduje kolejne napowietrzanie instalacji. Bardzo trudno to powietrze usunąć ze zładu. Najlepiej robią to separatory. Zwykłe odpowietrzacze pozwalają na częściowe odpowietrzenie a niekiedy (gdy nie są zakręcone szczelnie) w skrajnych przypadkach mogą być nawet źródłem zapowietrzenia. Separatory cały czas pilnują nam stan instalacji. Warto w instalacji mieć takie dwa. Jeden na powrocie do kotła, który zintegrowany z odmulaczem eliminuje drobinki powietrza płynące z instalacji oraz filtruje brudy z systemu. Drugi zazwyczaj montuje się na wyjściu z kotła. W przypadku wytworzenia się pęcherzyków powietrza w kotle nie dopuszcza on do zapowietrzania całego zładu. Separatory trochę kosztują jednak warto rozważyć ich zastosowanie. W pompie ciepła zasilającej nawet samą podłogówkę są różne temperatury w zależności od aktualnej funkcji. I przy grzaniu ciepłej wody użytkowej jest ona wyższa i wówczas wytrącanie powietrza może być większe.
@piotrkrajewski9059
@piotrkrajewski9059 Жыл бұрын
Hej, pamiętajmy, że w samej pompie ciepła znajduje się najnormalniejszy wymiennik płytowy (z tą różnicą, że woda-gaz a nie woda-woda więc obieg ciepłej wody jest całkowicie odseparowany od pompy ciepła. Instalacje oparte o wymienniki płytowe funkcjonują od dziesięcioleci, od czasów, w których nie słyszano o jakichkolwiek separatorach więc w mojej ocenie bystrego praktyka (zaznaczam, nie jestem instalatorem, po prostu lubię ten temat i zgłębiam go już od jakiegoś czasu) ta szczątkowa ilość powietrza w układzie to najwyżej aspekt do pominięcia w instalacji. Ot, kolejny problem pierwszego świata, który trzeba było rozwiązać sprzętem za kilkaset złotych.
@leszekporeysky6441
@leszekporeysky6441 Жыл бұрын
Separator powietrza spełnia ważną funkcję, ponieważ jest to ekspresowy odpowietrznik. Instalator, zamiast powoli napełniać instalacje, aby woda wolniutko wypierała powietrze i czekać jeszcze godzinę aż pozostałe bąbelki uniosą się do punktów odpowietrzania może odkręcić zawór napełniający na maksa. Instalację napełni w mig, a odpowietrzanie wykona za niego separator powietrza, dzięki temu może wcześniej skończyć robotę i iść na piwko. Po kilku dniach od uruchomienia instalacji separator powietrza należy wymontować i wyrzucić na śmietnik, ponieważ jest to opornik hydrauliczny, który dodatkowo stawia opór przepływowi wody, a na to potrzeba dodatkowej energii, a przecież w uruchomionej odpowietrzonej instalacji separator powietrza nie spełnia żadnej funkcji.
@no_more_free_nicks
@no_more_free_nicks Жыл бұрын
Jeden dom fioletowy, drugi drewniany i całość wygląda jak wygląda ...
@Hypno_toad
@Hypno_toad Жыл бұрын
Mieszacz wody to straszna porażka , to marnowanie pieniędzy nic więcej. Gdyby to było rozwiązanie jak w kamperach gdzie wciskasz guzik i pompka się załączy i wypcha zimną wodę to miało by to sens a tak pompa mieli całą dobę nawet jak nie ma cię w domu.
@dzikizwiadowca3981
@dzikizwiadowca3981 Жыл бұрын
Co zrobic żeby dostać taka lux kurteczkę z afriso ?
@AFRISOpl
@AFRISOpl Жыл бұрын
Być w programie Drużyna A :) - www.druzyna-a.afriso.pl/
@piter5554
@piter5554 Жыл бұрын
co to jest "pułapka cieplna" na grafice z minuty 12:20?
@AFRISOpl
@AFRISOpl Жыл бұрын
Jest to wyprowadzenie przewodu z ciepłą wodą z zasobnika w kształcie odwróconej litery "U". Dzięki temu zapobiegamy grawitacyjnemu wypływowi ciepłej wody z zasobnika.
@robertrobert738
@robertrobert738 Жыл бұрын
A gdzie bufor ciepła i panele w tej cenie będzie lepiej.
@gniewkomieszko2027
@gniewkomieszko2027 Жыл бұрын
przecież jest bufor.
@Jarek_Szefer
@Jarek_Szefer Жыл бұрын
Na pewno nie lepiej tylko taniej przy kosztach montażu. A później płacz i zgrzytanie zębów jak przyjdą rachunki przy nowych stawkach za energię elektryczną. A PV na nowych zasadach nie nadaje się do pokrycia kosztów za ogrzewanie elektryczne czy będzie to PC, maty, bufor itd.
@Ja_szczupak
@Ja_szczupak Жыл бұрын
Nie ma czegos takiego jak "brak mozliwosci polozenia podlogowki na pietrze". Zawsze mozliwosc jest, tylko nie wszyscy o tym wiedza, lub potrafia.
@-Monterek-
@-Monterek- Жыл бұрын
Pierwsze słyszę, żeby nie można było gdzieś podlogowki położyć 😲
@Ja_szczupak
@Ja_szczupak Жыл бұрын
@@-Monterek- 4:47
@-Monterek-
@-Monterek- Жыл бұрын
@@Ja_szczupak nie w tym sensie mi chodziło :) Chyba problemem był fakt że nie mogli wylewki zrobić na drewnianym stropie ale to można było w jakiś inny sposób raczej rozwiązać 🤔
@autre1234
@autre1234 Жыл бұрын
tzw. "ogrzewanie podłogowe w suchej zabudowie".
@lukaszjk1609
@lukaszjk1609 Жыл бұрын
na temp 60 stopni to tylko thernatec R 290 duzo lepsze parametry i duzo taniej, i Polskie!!!! nie to ustrojstwo bo zbankrutuje i te ceny kosmos!!!!
@jacekkokot8682
@jacekkokot8682 Жыл бұрын
Przyjdzie duży mróz to będzie pierdział z zimna
@VallGowrylo
@VallGowrylo Жыл бұрын
Ja mam dom 400 mkw. Jakieś 140 tysi by mnie ta impreza kosztowała, zwrot inwestycji....nigdy. Zostaję przy kopciuchu, wyngiel już po 1800 za tonę. Za 140 tysi mam wyngla na 15 lat, a ten kosmiczny układ za 15 lat będzie już po kilku drogich naprawach i wymianie pompy. Ludzie zaczęli sobie strasznie komplikować życie. Przy takim systemie, gdy mamy minus 20*C na zewnątrz i wyłączą prąd niezbyt ciepło będzie w domu po kilku godzinach. Przy kopciuchu z obiegiem grawitacyjnym przeglądamy internet na laptopie w kapciuszkach z kawką w dłoni.
@gniewkomieszko2027
@gniewkomieszko2027 Жыл бұрын
Zwrot z inwestycji? Hahahahahaha... 🤣🤣🤣🤣 Nie inwestujesz dla zysku tylko dla ciepła w domu. Zwrotu z inwestycji spodziewaj się na giełdzie. Ps. Kiedy zwróci Ci się inwestycja w dom lub w auto?
@VallGowrylo
@VallGowrylo Жыл бұрын
@@gniewkomieszko2027 Dom musisz mieć aby nie spać w kartonie na przystanku. Ogrzewać go musisz, bo ci będzie w dupę zimno. Nie znaczy, że mam go ogrzewać systemem za 140k. Ten sam efekt, a nawet lepszy uzyskam kupując kocioł za 4k. Ciepło jest ciepło.
@Jarek_Szefer
@Jarek_Szefer Жыл бұрын
@1r3k1970 : jak idziesz do salonu kupić auto to kup sobie fiata,a ktoś inny ma prawo kupić mercedesa. Jeden lubi codziennie wywalać popiół z pieca , nanieść drewna, węgla i kartonów. Rozpalać ,dokładać ,pilnować żeby nie zgasło, bo przecież grawitacja. Chyba że są pompki co pchają ciepłą wodę to bez prądu też ciepło nie będzie. A drugi lubi być czystym, nie zajechac się i szanować swój organizm na starość, oraz w tym czasie potrzymać żonę lub kochankę za tyłek ,a nie machać łopata. Taki kopciuch wytrzyma 15 lat bez usterek i napraw... Bez wizyt kominiarza .... Komin się nie rozleci... Komórki na węgiel i drewno nie trzeba... Porąbać to drewno samo się rozpadnie i wskoczy do pieca.... Popiołu po wypaleniu sam się z pieca usunie i wyjedzie poza teren domu i podwórka... Ciekawe 🤔 A że u Afriso drogo to inna bajka.
@albertos3868
@albertos3868 Жыл бұрын
18 cm drewna ma lepszą izolacyjnosc niż 20 cm grafitu??, no ludzie od kiedy???, czy wy słyszycie co gadacie?
@banytube
@banytube Жыл бұрын
Kotłownia bez kotła, piecownia bez pieca, lodziarnia bez lodów, kwiaciarnia bez kwiatów. Dziwny jest ten świat. 🤔
@dominikknuzynski5743
@dominikknuzynski5743 Жыл бұрын
I jeszcze źródło zimno temperaturowe do grzania wysoka temperaturą
@banytube
@banytube Жыл бұрын
@@dominikknuzynski5743 Takie są skutki kształcenia gimnazjalnego. Węzeł cieplny, jest dla instalatorów pojęciem nieznanym.
@ksmosna
@ksmosna Жыл бұрын
3:26 - "28cm ścian y zewnętrznej ma taką izolację cieplną jak 30cm muru współczesnego + 20 cm styropianu grafitowego"... No Pana tutaj mocno poniosło zwłaszcza że taka sosna ma współczynnik lambda na poziomie 0,16W/mK a styropian grafitowy zazwyczaj 0,033W/mK (mniej = lepiej oczywiście). I jak tutaj teraz traktować taki materiał poważnie?
@Szybki2
@Szybki2 Жыл бұрын
Bedzie to wpierdzielać prąd aż miło domy z drewna mają duże zapotrzebowanie choć inne jest odczucie bo od ścian tak nie ciągnie stąd przyjęto że to ciepłe domy a guzik prawda .
@piotrkrajewski9059
@piotrkrajewski9059 Жыл бұрын
10 kW pompa na ~160m NOWY dom mówi sama za siebie (200m ewidentnie z garażem). Nie można takiego materiału traktować poważnie.
@Jarek_Szefer
@Jarek_Szefer Жыл бұрын
@szybki : Nie wiem czy akurat z tą technologią jest tak jak piszesz. Jest kilka kanałów na YT gdzie ludzie sobie chwalą takie drewniane domy ogrzewane PC, np. taki kanał jak "Kanadyjczyk".
@Ja_szczupak
@Ja_szczupak Жыл бұрын
Wspolczeny mur 24cm + styro 20cm ma lambde 0,13-0,15 w zaleznosci od rodzaju bloczkow i styropianu. Mozna w sieci znalezc dokladne wyliczenia.
@Szybki2
@Szybki2 Жыл бұрын
@@Jarek_Szefer jak ma kanadyjczyka to super a nie lite drewno wynajmuje kilka razy w roku taki 150m2 dom z drewna w górach u jednego człowieka od lat i spala tam 5 ton ekogroszku w kotle z podajnikiem wiec dużo .
@dawidkolow9420
@dawidkolow9420 Жыл бұрын
Droga ta kotłownia, fajne ale kiedy to na siebie zarobi i ile te pompy wytrzymają lat.
@Szybki2
@Szybki2 Жыл бұрын
A jak jedziesz na wakacje to liczysz kiedy to na siebie zarobi ? Jak ogrzewanie może na siebie zarobić ?
@Jarek_Szefer
@Jarek_Szefer Жыл бұрын
A jak kupujesz prywatnie nowe auto z salonu to kiedy na siebie zarobi... A nigdy, dokładnie. Cieszysz się tylko wtedy z jazdy, rzadszych wizyt u mechanika i fajnych parametrów auta oraz osiągów. A kiedy kocioł na pellet, ekogroszek czy gaz się zwróci....? Nigdy.. Bo PC połączona z PV na starych zasadach przynajmniej ma szansę się zwrócić. A czasowo wytrzymają zapewne tak długo jak wejdzie nowa ciekawsza technologia , na którą i tak wymienisz czy piec czy pompę ciepła.
@Szybki2
@Szybki2 Жыл бұрын
Co ten człowiek opowiada za głupoty 60 stopni COP poniżej 1,5
@madmax1810
@madmax1810 Жыл бұрын
Jak będzie w lecie grzał to mu wzrośnie do cop 3 🙂 Dobra pompa wysokotemperaturowa z dotryskiem pary będzie mieć ponad 2 może nawet 2.5 przy minus 10 st. Taka na propan byłaby lepsza , a wystarczyło by dać większe grzejniki na niski parametr
@Jarek_Szefer
@Jarek_Szefer Жыл бұрын
Nowy dom to chyba wszędzie podłogówka powinna być skoro inwestor wiedział ,że chce PC. Ale to chyba jednak modernizacja była i jeszcze te maty w garażu 🤦
@krzysztofwielgus7592
@krzysztofwielgus7592 Жыл бұрын
takich domow ie robi sie w skandyawi,,,,,
@ukaszbilski7771
@ukaszbilski7771 Жыл бұрын
Reklama afriso tylko oni i nikt więcej
@lucynka1028
@lucynka1028 Жыл бұрын
Ale ten gość kłamie , ściema . Split jest the best , ha ha masakra Ciekawe , że ich stać na taki marketing To tylko utwierdza mnie w tym , że kosza mega kasę za dwie rurki freonowe. :)
Buduj z AFRISO #11 - Kotłownia z pompą ciepła i buforem
7:06
Slow motion boy #shorts by Tsuriki Show
00:14
Tsuriki Show
Рет қаралды 10 МЛН
НРАВИТСЯ ЭТОТ ФОРМАТ??
00:37
МЯТНАЯ ФАНТА
Рет қаралды 8 МЛН
I'm Excited To see If Kelly Can Meet This Challenge!
00:16
Mini Katana
Рет қаралды 29 МЛН
KOŁTON - Wynik po zimie - DRAMAT... a może właśnie nie ?
20:24
Pompa Ciepła i PV
Рет қаралды 26 М.
Jak wykonać instalację c.o. z pompą ciepła?
11:12
AFRISOpl
Рет қаралды 158 М.
Jak dobrać średnicę rury w instalacji grzewczej.
12:17
AFRISOpl
Рет қаралды 50 М.
Czy warto montować pompę ciepła? Sezon rozpoczęty.
12:31
Działka i ja.
Рет қаралды 86 М.
Przeszedłem na GAZ... Miało być taniej... - remont4you
10:42
remont4you.pl
Рет қаралды 121 М.
Pompa ciepła która nadaje się do starych słabo ocieplonych budynków. Ta pompa na pewno da radę!
25:55
MINI GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE JACKA I EWY
Рет қаралды 25 М.
Przebudowa maszynowni z pompą ciepła Daikin
15:31
Stanisław Migas GLOB ENERGY
Рет қаралды 18 М.
Slow motion boy #shorts by Tsuriki Show
00:14
Tsuriki Show
Рет қаралды 10 МЛН