Przez chwilę myślałem że to impo ze mną, ale potem zorientowałem się że nie mam psa, wąsa ani nawet nic ciekawego do powiedzenia!
@annakowalik14262 жыл бұрын
xD
@majasobczynska77882 жыл бұрын
uwielbiam, pozdrawiam
@MadiusMD2 жыл бұрын
Nie mam psa, nie planuję mieć psa, obejrzałem całe... Świetny gość i ekspert.
@kloskosia2 жыл бұрын
Jedyny minus posiadania tej wiedzy to taki, że widzisz jak bardzo ludzie nie potrafią komunikować się ze swoimi psami. Ciężko się na to patrzy.
@spanish-inquisition20242 жыл бұрын
Dokładnie tak Kasiu! Czasami aż płakać się chce kiedy wszyscy dookoła "robią źle" swoim bądź twojemu psu. I jak tu potem wytłumaczyć prawdę :(
@gai78022 жыл бұрын
Właśnie dlatego tak bardzo potrzebujemy takich wywiadów, aby edukować
@kora17212 жыл бұрын
Zawsze mi się przykro robi, jak widzę pieska na spacerze, który bada sobie teren, coś wącha, a po sekundzie właściciel szarpie go za smycz, jakby mu chciał głowę oderwać... Czasem coś mówię, ale raz prawie dostałam wpierdziel od pana 60+ i jeśli idę sama, to niestety ale już się nie odzywam :
@novakgoatovic2 жыл бұрын
Suczko
@novakgoatovic2 жыл бұрын
@@kora1721 😅😅😅
@katarzynawilk6812 жыл бұрын
Satysfakcja z tego, gdy zaczynasz rozumieć swojego psa i on też widzi, że wiesz o co mu chodzi jest niesamowita! Na przykładzie moich psów widzę, jak bardzo oni się rozwijają w komunikacji z człowiekiem gdy widzą, że są słyszani.
@Triss2912892 жыл бұрын
Świetna rozmowa!!! Kociarze oraz introwertycy (ale nie, że razem bo wiesz - introwertycy) zgłaszają formalną prośbę o podobny film z behawiorysta kotów!! :) 😼
@wojtekbielaczyk65802 жыл бұрын
Taaaak
@baronn20002 жыл бұрын
Aye!
@Zolwik892 жыл бұрын
Jestem na tak.
@LunaLunatico2 жыл бұрын
Omg, tak! Z Mieszko Eichelbergerem!
@asiakek83332 жыл бұрын
Również byłabym za taką opcja 🙂🐱🐶🐶
@anitanela2 жыл бұрын
Zmieniłabym nazwę na: "Jak wytresować właściciela by wychować psa", dzięki za bezcenną rozmowę ❤️🦴🐶🐾🐾🐾
@grzegorzkapica79302 жыл бұрын
Moim znajomym pies zjadł dom. Wszystkie meble zniszczył, drzwi podrapał na wylot, ogródek wykopał. Strat na dobrze ponad 150k. Nie wiedzieli, jak się psem zająć. Wówczas jeszcze behawiorystów nie było w przestrzeni publicznej. Ten punkt o orientowaniu się przed zakupem psa uważam za bardzo ważny.
@magdalenaimaja2 жыл бұрын
Rewelacyjny wywiad. Mam paru znajomych z psami, zawsze myślałam, że ekscytujace przywitanie ze zwierzęciem jest dobre. Myśle, że kilka dekad musi minac zanim sie wyedukujemy. Wielkie zmiany już widać (na przyklad coraz mniej psów na łańcuchach) a jeszcze dużo roboty do odwalenia przed nami. Dziękuje za tę porcję wiedzy.
@TheIlona19912 жыл бұрын
To powitanie to takie łechtanie swojego ego, a robienie kuku psu.
@69tnt69hg2 жыл бұрын
00:00:00 nie mam psa, 00:50:00 chcę mieć psa, 02:22:09 zaczynam szukać najbliższego schroniska
@magorzatakoodziejczyk85612 жыл бұрын
Obejrzałam niespełna godzinę i już widzę, jak wiele błędów popełniliśmy "wychowując" naszą sunię i jak wiele pracy sobie dołożyliśmy teraz... :( Dzięki za te impo
@TenSam31332 жыл бұрын
Świetny wywiad i wybór gościa. Też mam pogląd że w PL za dużo ludzi ma psy,że powinny być bardziej luksusowym dobrem a nie czym co się bierze jak nowy mebel do chałupy i równie łatwo wywala.
@hitlerowapanienka75782 жыл бұрын
W niektórych krajach UE trzeba odprowadzić podatek za posiadanie psa. Myślę, że to by było dobrym sposobem, ale czy w PL to kiedykolwiek wprowadzą, nie sądzę.
@TenSam31332 жыл бұрын
@@hitlerowapanienka7578 ale przecież w PL jest podatek za psa! Jedynie rolnicy są z niego zwolnieni na 2 psy.. to wina gmin że go nie egzekwują.
@hitlerowapanienka75782 жыл бұрын
@@TenSam3133 to muszę się doinformować, bo nie miałam pojęcia
@ola-em53342 ай бұрын
@@hitlerowapanienka7578- witam, nie pisz głupot jak nie wiesz, bo podatek od psa u Nas też istnieje.- pozdrawiam
@KarolinaKaa2 жыл бұрын
Uderzające i arcyciekawe jest podobieństwo konstrukcji psychicznej w niektórych obszarach człowieka do psa!
@kinga52242 жыл бұрын
Takie rozmowy są też super potrzebne zeby uświadamiac takim osobom jak np ja że nigdy nie chcą mieć psa :) byłabym maksymalnie sfrustrowna musząc tyle czasu i energii poświęcić zwierzakowi. Powinno się to wysyłać do odsluchu ludziom przed podjęciem pochopnej decyzji
@juliaanna41552 жыл бұрын
Bardzo cenna uwaga. Posiadanie psa nie jest obowiązkowe, ale jest ogromną odpowiedzialnością.
@0ksh2 жыл бұрын
Świetna rozmowa i liczę na powrót kiedyś. Jedyne czego mi zabrakło to czegoś wokół sytuacji odejścia naszego psa z tego świata, żałoby itd.
@IamSalival2 жыл бұрын
Pracuję w Londynie z psami od 15 lat w charakterze opiekuna, czyli dog walker albo dog carrer. Jak ludzie wyjeżdżają, to oddają mi psy pod opiekę. W ciągu tego czasu, miałem kilkaset psów u siebie w domu, często po kilka na raz, dlatego rozumiem, że ważniejsza jest tresura właściciela niż tresura ciapka. Chciałbym, żeby wszyscy własciciele psów zostali przeszkoleni przez behawiorystę, bo niestety kupując lub adoptując psa nie dostajemy do niego instrukcji obsługi. A miałem tak trudne przypadki, że pomimo dobrej wiedzy na temat psich zachowań (behawiorystą jednak nie jestem), trudno mi było sobie z niektórymi "klientami" poradzić. Posiadanie psa wiąże się z dużą odpowiedzialnością moralną i społeczną!
@michanoyva7734 Жыл бұрын
kazdy moze byc bechawiorystą 80godzin i 2tys zł. 80 godzin to w zadnym zawodzie niezostaniesz dobrym w tym zawodzie.
@gai78022 жыл бұрын
2 i pół godziny wywiadu o psich tematach. Wciągnęłam n raz mimo że nie posiadam psa :) Fascynujący zawód , Pan Michał świetnie tłumaczy behawioralne zachowania futrzaków. Mini kompendium wiedzy o wychowaniu psa. Świetny wywiad , edukacyjny, przydatny i bardzo bardzo ciekawy!
@kaskasz71812 жыл бұрын
Świetna rozmowa Duże brawa dla p. Karola za podjęcie tematu. W świecie relacji pies - człowiek jest jeszcze bardzo, bardzo wiele do zrobienia, przede wszystkim edukacyjnie Wie o tym każdy świadomy opiekun, który wychodzi ze swoim psem na spacery i mija innych "opiekunów" Pan Michał jak zwykle profesjonalnie, kompetentnie i jasno. Dobra robota Panowie Dziękuję ! Dziękujemy bardzo. Ja i mój pies :)
@pawe93632 жыл бұрын
Jeden z lepszych i bardziej ciekawych wywiadów na kanale :)
@TheIlona19912 жыл бұрын
Potrzebny wywiad. Super, że są coraz popularniejsze tematy związane z psami. Wielu właścicieli w ogóle nie wie jakie potrzeby mają psy i są zdziwieni, że pies jest sfrustrowany, agresywny i nie chce współpracować.
@rybakPl2 жыл бұрын
Jak szukałem psa dla siebie brałem pod uwagę rasowe i schroniskowe, a będąc w schronie urzekł mnie pies który podczas spaceru między klatkami jako jedyny nie szczekał na nas tylko na inne psy. Co zaowocowało tym że jest z nami i bardzo mocno pracujemy nad akceptowaniem innych psów ale do ludzi jest mamlasem ☺️
@karinabarinka40792 жыл бұрын
Wreszcie ktoś nazwał yorka psem a nie zabawką. Dziękuję wam.
@michanoyva7734 Жыл бұрын
york to szczur :P, nie pies. niektórzy nawet yorka niepowinni miec, bo nieumieją sobie z yorkiem poradzic.
@radioaktywnysledz37202 жыл бұрын
Uwielbiam pana Michała! Jeden z niewielu trenerów/behawiorystów w Polsce, który rzeczywiście zna się na rzeczy. Większość to nic nie warci pseudo-behawioryści, którzy przeczytali 3 książki o psach i już udają, że są specjalistami, żeby tylko wyłudzać hajs.
@TheIlona19912 жыл бұрын
I powielają nieprawdziwą teorię dominacji. Aż mnie szlag trafia, że zarabiają na tym, że szkodzą psu i właścicielom.
@paulinamarzec74002 жыл бұрын
Świetny gość, to prawda. Jeśli ktoś nazywa się behawiorystą, a podpiera się chociażby dawno obaloną teorią dominacji to sygnał, że należy jak najszybciej z niego zrezygnować. W Polsce mamy wielu specjalistów po dedykowanych studiach, a nie weekendowych kursach, którzy wiedzą co robią. Wiedza, którą przekazuje gość to są podstawy podstaw. Zanim zaprosimy kogoś do naszego zwierzaka sprawdźmy jakie szkoły, certyfikowane kursy kończył i u kogo się szkolił by nie trafić na samozwańczego behawiorystę/trenera, który uczył się np. na filmikach Cezara Milana.
@cinusiowa12 жыл бұрын
Dzięki za możliwość odsłuchania ciekawej rozmowy. Mieszkam pod jednym dachem z pinczerem miniaturowym i chociaż uczestniczyłam z nim w szkoleniach, gdzie sporo usłyszanych tu rzeczy usłyszałam także tam, to i tak dowiedziałam się sporo ciekawych nowych dla mnie rzeczy. Z doświadczenia wiem, że wspólne dotarcie się z psem daje potem naprawdę dużo frajdy ze spędzania wspólnie czasu, wspólnej pracy. Wystarczy poświęcić trochę czasu od samego początku, dodrukować się i być konsekwentnym i wówczas możliwość obcowania z psem to naprawdę niesamowita frajda. Dzięki szkoleniom i wspólnej pracy dziś mogę powiedzieć, że jestem szczęściara, że mam tak fantastyczną przyjaciółkę. Mam nadzieję, że Michał otworzy ta rozmową wielu ludziom oczy i uświadomi, że warto podejść odpowiedzialnie do czworonoga, postarać się, a każdemu wyjdzie to na dobre, i nam i naszym psiurom. Pozdrawiam i czekam na kolejne wciągające rozmowy 🙂
@zupapomidorowa86582 жыл бұрын
Fantastyczne podejście, bardzo psychologiczne :) Chętnie usłyszę podobną rozmowę ze specjalistą od kotów :D
@majakuliczkowska99872 жыл бұрын
Bardzo prosimy o rozmowę z behawiorystą kotełków!
@FoxesinEden2 жыл бұрын
Dopiero 20 minuta wywiadu, a już uczymy się na własnych błędach. 🙈 Fajny człowiek! Mógłby poznać naszą Hipi. 🐶
@jmk47312 жыл бұрын
Właśnie zdecydowaliśmy się rodzinnie na nowego członka rodziny w postaci psa, a ta rozmowa spadła mi z nieba! Dzięki wielkie za ten podcast! Książka zamówiona :)
@matatatam2 жыл бұрын
to od siebie polecam jeszcze "jak rozmawiać z psem" i "tajemnice psiego umysłu", autor: Stanley Coren - oraz dodatkowo (żeby poznać sposób postrzegania świata przez psa) "okiem psa" i "nosem psa", autorka: Aleksandra Horowitz :)
@katarzyna701410 ай бұрын
@@matatatam super, dzięki za polecajkę!
@KarolinaKaa2 жыл бұрын
JAMNIK!!!!! :D Przesympatyczny człowiek! Cudownie było posłuchać rozmowy, która nie skupia się na człowieku. Dziękuję chłopaki za tę przyjemność! :) I ogromny szacun dla Michała za ten subtelny fragment 1:56:30, gdy tak naturalnie powiedział, że gdy zmieniamy psu zabawkę, to puszczamy ją dalej w obieg, przekazując na przykład znajomym. I właśnie o to chodzi! Małe, proste rzeczy, które robimy naturalnie a które mają ogromne znaczenie, zamiast zasypywać się arsenałem kompostowników, kolejnych eko butelek i innych pseudo ekologicznych badziewi, bo zewsząd płynie chore, brutalne ciśnienie, bo MUSISZRATOWAĆSRODOWISKOTYIGNORANCIEPRZEBRZYDŁY.
@justynaostrowska-witalis74782 жыл бұрын
Genialny wywiad. Cudownie się słucha kogoś z taką wiedzą i pasją ❤❤❤❤
@agnieszkasmolinska16912 жыл бұрын
Książka otwiera oczy na naszą relację z psem. Oczywiście to nie jest tak, że przeczytacie książkę, posłuchacie kilka webinarów i magicznie się coś zmieni. Odbudowywanie relacji z psem, który niejednokrotnie patrzył na nas z łatdefakiem jest długim procesem, ale warto! Dla tego momentu zrozumienia w oczach psa naprawdę warto. Super rozmowa!
@KiloWBravo6 ай бұрын
trafiłem zupełnym przypadkiem (tzn. kiedyś kilka materiałów widziałem, ale nie jestem stałym widzem - to sie zmieni) I wobec tego, że zaraz biorę drugiego psa ze schroniska to chciałem tylko napisać: Dziękuję! Mega pouczający i uświadamiajacy materiał. Serio jestem Wam obu wdzięczny!
@majaskrajnowska18342 жыл бұрын
Mam bordera i jest genialny. Od Michala duzo sie nauczyłam. Moj border nic nie niszczy i nie ma ani jednego problemu, zero. Bsrdzo mądra rasa, bardzo polecam. Nigdy za niczym nie gonił, zero problemów. Ale. Ma zaspokojone wszelkie potrzeby. 3/4 godziny na powietrzu: spacer, gory, plywanie, frisbee, szarpaki, mata wechowa, rog owczy, odpowiednie zabawy i zabawki, zabaway z innymi psami, weszenie, 💯💛🙏😊
@magdalenatyfa13722 жыл бұрын
Super wywiad. Mam psa po przejściach. Muszę się jeszcze wiele nauczyć. Behawiorysta już też był ale chyba za krótko. Książkę kupię żeby pomóc sobie i mojemu psu w naszej relacji
@aniaanna86932 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za ten wywiad. Pan Michał bardzo pozytywny człowiek, tak się Go super słucha.
@Alien6892 жыл бұрын
Jak zwykle super gość i tragiczny prowadzący - jeśli ktoś wypuści kiedyś te rozmowy w formie podcastu z wyciętym Paciorkiem to będzie hit
@dariahoppe15892 жыл бұрын
Teraz widzę ile błędów popełniamy 🫢 mam nadzieję, że nowe zmiany jakie wprowadzimy - zaowocują!
@BurningQuestion2 жыл бұрын
Planuję mieć psa ale jeszcze niewiele o nich wiem więc to był dla mnie bardzo przydatny podcast. :)
@oldziz4062 жыл бұрын
Polecam wszystkim pisarzom i tym chcącym psa adoptować/kupić książkę Michała - skarbnica wiedzy warta każdej złotówki jaka na nią wydamy :)
@arturdzieminski2072 жыл бұрын
Super wywiad, pełen ważnej wiedzy, ale też bolący mnie bardzo, bo teraz dopiero wiem ile rzeczy robiłem conajmniej nie tak z moim psiakiem, którego już nie ma z nami, a którego bardzo kochałem. Jeżeli kiedyś będzie mi dane mieć innego psa, dokształcę się najpierw baaardzo. Hektor
@lvcyferaza2 жыл бұрын
Karol super wybór gościa ❤️ chciałabym żeby jak najwięcej osób spoza psiego świata obejrzało ten odcinek. Świetna rozmowa!
@esteramazur91472 жыл бұрын
Karol szanuje Cię jeszcze bardziej za tę rozmowę! Rozmówca super. Niestety trafiłam na dwóch behawiorystów, którzy uczyli "starym sposobem". Masakra, do tej pory to odkręcam
@eyesworld61672 жыл бұрын
Nie mam psa ale z wielką przyjemnością posłuchałam o pieskach i zatęskniłam za własnym.
@magdalenapr62322 жыл бұрын
Nie mam i nie będe miec psa,ale miło sie słuchało:) Koniecznie cos podobnego z ekspertem od kotów!
@anetafrackowiak24982 жыл бұрын
Świetna końcówka 🙃 kwestia macierzystwa i psa super 😄 Bo właśnie 3 ostatnie mc i no jestem więcej w domu, więc teraz psina ma mnie więcej niż, gdy chodziłam do pracy. 🤦♀️🤰
@aleszp33082 жыл бұрын
Właśnie spędzam godziny na psich forach, bo przygotowuje się do zakupy psiaka i musiałam oderwać się, co by trochę chatę ogarnac, a tu proszę jakie piękne impo 😉
@mirosawapawlik10792 жыл бұрын
Ten wywiad dostarczył bardzo dużej ilości nowej wiedzy. Chyba trzeba wgłębić się bardziej w temat 🙂 dzięki wielkie
@iwonasyczowska80932 жыл бұрын
Bardzo ciekawy wywiad, sporo w głowie układa. Z wielką przyjemnością wysłuchana rozmowa. Dziekuję❤
@d.j.23425 ай бұрын
Ja bym zwróciła też uwagę na odwrotny problem z fundacjami... Kilkakrotnie spotkałam się z sytuacją, że były to jakieś chore wyścigi i plebiscyt na najlepszego właściciela. Sama przeżyłam też sytuację, że związałam się z psem, którego chciałam adoptować, były spacery i rozmowy, a koniec końców pies został w domu tymczasowym. ROzumiem wszystko, ale to też odstrasza skutecznie od kolejnych prób, bo z tego robi się zamknięte koło. Masz się pokazać z jak najlepszej strony, dać z siebie wszystko, odpowiednio reagować na zmyślne problemy typu : psu grozi odcięcie łapy, pies jest w zaawansowanej ciąży (mówimy o charcie, raczej ciężko nie zauważyć zaawansowanej ciąży), z drugiej jednak strony trzeba się liczyć z faktem, że pies może zostać w domu tymczasowym, albo że jednak przegrasz zawody na najlepszego właściciela i psa dostanie ktoś inny. Jeżeli nie ma mi być wszystko jedno czy to ten pies czy jakiś inny no to nie mogę przecież nie przeżywać tego, że koniec końców pies został adoptowany przez wolontariusza, który miał pierwszeństwo. Ale jeżeli jestem za bardzo powściągliwa, żeby znów się nie rozwalić w razie niepowodzenia adopcji, to też niedobrze, bo fundacja podejrzewa, że mi nie zależy :( Bardzo trudne. Oczywiście chodzi o to, żeby psu znależć jak nalepszego właściciela, ale dla ludzi, którzy podchodzą do tego z sercem pozostaje zakup psa z hodowli... Za co oczywiście spotykamy się z linczem, bo tyle psów w schroniskach...
@joannaryczek12912 жыл бұрын
Rewelacyjny odcinek!!! Tyle wiadomości 😱Nasza Premia, mówi DZIĘKUJĘ! Wreszcie zaczną mnie rozumieć💛🤣
@zyogrodnik16152 жыл бұрын
"A dzieci to nowe egzotyczne zwierzęta - trzeba być odrobinę szalonym lub bogatym by zdecydować się na ich posiadanie" tak to jakoś leciało w wolnym tłumaczeniu ;).
@mag90492 жыл бұрын
Ooo super! Mam goldena 10 lat, wszystko wie lepiej i w sumie wychowal nas... 🤣Poddalam sie, kocham go 🤣🙏
@lupus__2 жыл бұрын
Podoba sytuacja u mnie, Maltańczyk lat 12 wychował nas 🙈🙈🙈 kocham najmocniej 💕
@Izrealia2 жыл бұрын
@@lupus__ to samo u mnie! Maltańczyk 12 lat, już dawno się poddałam :P
@magdalenawojtasiewicz47022 жыл бұрын
Haha, ja też. Wszystko zrobię dla mojej psinki ♥️
@matatatam2 жыл бұрын
Wywiad bardzo ciekawy, myślę że powinien go wysłuchać każdy psiarz ;) Od siebie polecam jeszcze książki "jak rozmawiać z psem" i "tajemnice psiego umysłu", autor: Stanley Coren oraz "okiem psa" i "nosem psa", autorka: Aleksandra Horowitz (można z nich poznać sposób postrzegania świata przez psa) :)
@dominikamanowiecka9012 жыл бұрын
Świetnie się oglądało! Na pewno kupię książkę. Po obejrzeniu całego materiału dotarło do mnie, że mój pies ma duży lęk separacyjny, nigdy nie zdawałam sobie sprawy z tego, że to może być taka trauma dla psa. Dziękujemy za ten materiał ♥️
@spanish-inquisition20242 жыл бұрын
Michał, świetna rozmowa - dziękuję za wszystko co robisz dla nas i dla psiaków ❤️
@SofiiLacroix2 жыл бұрын
wywiad super ! jestem z zamiłowania behawiorystą zwierząt, posiadaczką wielu zwierząt, dodatkowo jestem w trakcie studiów ''psychologia i biologia zwierząt''. To niesamowite uczucie, gdy orientujesz się, że zwierzę przemawia do nas na tak wiele sposobów, wszystko staje się takie jasne. Największym problemem w wychowaniu zwierzaka jest człowiek, przesadzamy zarówno w dobrą i złą stronę w opiece nad pupilem. Dla mnie najsmutniejsze jest zastępowanie dzieci zwierzętami (instynkt macierzyński), w konsekwencji zwierzaki dziczeją na ludzki sposób. Trzeba żyć ze zwierzętami, a nie dla zwierząt. Od zwierząt można się wiele nauczyć, tylko trzeba patrzeć na nie inaczej :) Może cykl o zwierzętach :)
@chichotkosmosu2 жыл бұрын
Ludzie nie zastępują dzieci psami, co najwyżej traktują je jak dzieci. Decyzja o dziecku jest najpoważniejszą sprawą w życiu, więc jeśli ktoś bierze psa, to i bez niego nie miałby dziecka; powodów są dziesiątki i dochodzą nowe. A psy traktowane jak krolewięta to raczej nie dziczeją, ale stają się zepsute : ) szczególnie małe rasy.
@EugeniuszGlebocki Жыл бұрын
Bambinizm, poszukajcie jest sporo wiedzy.
@mirosawpaprotny64552 жыл бұрын
Rewelacyjny materiał. Bezcenne dla mnie rady, bardzo dużo mi dały w praktyce.
@justynawackowska85962 жыл бұрын
Super rozmowa, jak chodziłam z moim 7-mio miesięcznym psem na szkolenie PT, to trenerka mówiła, aby psy nie jadły od rana (na szczęście nie mówiła o 2 dniach), zrobilam tak tylko raz i przestałam, bo nie widziałam żadnej zmiany.
@mokamoka961911 ай бұрын
Świetna rozmowa. Też mam psa znam już Michała z jego kursów i wiem że ma bardzo dużą wiedze i wie o czym mówi. Pozdrawiam serdecznie Michała.
@MarysiaStarostaMusic2 жыл бұрын
No i własne absolutnie zgadzam się z gościem, ze pies potrzebuje towarzystwa. Mamy 3 psy i widzę jakie piękne stado tworzą.
@natalianatalia49222 жыл бұрын
Bardzo interesujący odcinek. Gość jest skarbnicą wiedzy na temat psów, słucham z przyjemnością.
@trenertwojegopsa2 жыл бұрын
😉
@mazik5lena2 жыл бұрын
smaczki z kaczki
@kitty-yq2ml2 жыл бұрын
Właśnie się dowiedziałam, że przez dotychczasowe 15 lat życia naszej sieroty popełniliśmy chyba wszystkie możliwe błędy w jego wychowaniu. Mało tego: nie dało mu rady dwóch trenerów i został wyrzucony z zajęć grupowych. 🤷 No cóż...
@Barteksksk2 жыл бұрын
Wyrzucenie psa z zajec grupowych to w pewnym sensie porazka trenera/behawiorysty niestety :(
@Mi_Maaj2 жыл бұрын
O tak zgadzam się, miałam trzy boksery w życiu, wszystkie wyjątkowe i kochane, ale kiedy miałam małe dziecko zdecydowałam się na szczeniaka z hodowli żeby wychować go " dla dziecka" i był to strzał w dziesiątkę.Pies "adoptował" mojego syna i do końca życia skuczał przechodząc koło przedszkola. Natomiast zostałam shejtowana przez koleżanki "psie bojowniczki " za wzięcie psa z hodowli. I zaliczyłam zerwanie kontaktów na tym tle.
@eyesworld61672 жыл бұрын
Bardzo ciekawy gość i Bardzo przydatna wiedzą.
@femmeadrienne Жыл бұрын
Bardzo potrzebna rozmowa. Być może wiedząc więcej o psach będzie ich mniej w schroniskach.
@sebastianduzy36212 жыл бұрын
Na pewno obejrzę! Dopiero co kupiłem pieska więc na pewno dużo ciekawych informacji z tego wyciągnę 👌
@aleksandrakloc84852 жыл бұрын
Mam 2 pieseły,kazde porady sie przydadza😍
@muzykanakokach19122 жыл бұрын
Świetna rozmowa! Sporo ciekawych rzeczy można się z niej dowiedzieć. 🦮
@juliaanna41552 жыл бұрын
Każdy nieświadomy właściciel psa powinien posłuchać (ze zrozumieniem) tej rozmowy. Kiedy patrzę na to co się dzieje na osiedlach, jaką rzeźnię ludzie urządzają swoim psom w parkach czy psich wybiegach krew mnie zalewa. Im częściej jestem na klasach komunikacji, im więcej wiem, im dłużej pracuję ze swoimi psami, tym bardziej smutno mi sie robi widząc te biedne psy. Ludzie w poczuciu, że fundują swoim psom "zabawę" z innymi psami pchają je trudne sytuacje. Smutne. Smutne jest osiedlowe życie psa. Mogłabym zapełnić grubą książkę smutnymi historiami. Jetem w stanie pojąć, że ktoś nie szanuje mnie i mojego psa, jego przestrzeni, ale brak szacunku do własnego psa? Pchanie go wprost na 3 moje psy, na obce stado? Eh. Ps. Świetna rozmowa. Pan Michał, wiadomo... klasa, elokwencja, wiedza, szacunek do psów i ludzi. Dziękuję za te rozmowę i pozdrawiam psiarzy.
@EugeniuszGlebocki Жыл бұрын
Mógłbym dużo napisać, jest kilka kwestii. Krótko, w USA, Europie to bambinizm. Emocje na bok. Pies to biznes, do wyboru do koloru, popyt reguluje podaż. Wlasciciel to konsument na lata, koszty utrzymania psa. A cała reszta to przedsiebiorcy. PIES TO BIZNES. Od wielu lat trwa inżynieria społeczna, ekonomiczna, ludzie bez opamietania lawinowo biorą psy, jak smartphona.
@sylwian14982 жыл бұрын
Akurat za 3 dni mam pierwsze spotkanie z behawio, także idealny odcinek dla mnie i dla mojego 10mies owczara. Choć z kilkoma rzeczami się nie do końca zgadzam, to dużo też wyciągnęłam z tej rozmowy.
@mariolaz77832 жыл бұрын
Pan Michał wg. mnie (tak odebrałam jego słowa) faworyzuje zakup psa z hodowli zamiast adopcji. Rozumiem, że możemy oczekiwać konkretnych cech po psie i wtedy hodowla to dobry wybór, bo większa jest szansa na wachlarz pożądanych cech (które i tak należy "szlifować", uczyć psa; wielu ludzi kupuje psy i myśli, że sam fakt, że są drogie zapewnia to, że będą mądre, wyuczone i konkretne;) ale jeśli już dotykamy tematu adopcja vs. hodowla to należałoby powiedzieć coś więcej. Dużo psów pięknych, acz problematycznych ras (północniaki, malinoski, psy łowcze) trafia do przytulisk i schronisk, bo okazują się zbyt trudne dla przeciętnego Kowalskiego. Domeną rasowych psiaków są choroby genetyczne, które u rasy mieszanej nie występują. Trzeba mieć naprawdę dużą świadomość kupując psa, również dlatego, aby nie trafić na pseudo hodowlę, co jest najgorszą możliwą opcją. Psy ze schronisk czy przytulisk są przede wszystkim znane pracownikom tych miejsc, wolontariuszom. Zanim dokona się adopcji jesteśmy w stanie dostać naprawdę porządną dawkę wiedzy o danym psiaku. W miejscach takich jest bardzo dużo zwierzaków rasowych (wbrew pozorom), którym właściciele nie podołali :) Jest dużo psiaków w typie rasy i dużo zupełnych mieszanek. Zachęcam każdego do choćby rozważenia adopcji, odwiedzenia pobliskich fundacji czy przytulisk. Chciałabym też podkreślić, że zwierzęca bezdomność to wina nasza, ludzi. Niekontrolowany rozród, brak kastracji/sterylizacji i nagminne oddawanie psów konkretnych ras, bo jednak nie ma się siły/czasu/ochoty z nimi pracować to są główne czynniki. Też chciałabym, abyśmy mieli kontrolę nad tymi czynnikami, byli odpowiedzialni i aby psów bezdomnych po prostu nie było, ale skoro są - dajmy im chociaż szansę na fajne życie, własną kanapę i człowieka u boku :)
@alak59232 жыл бұрын
No ja tak nie uważam, wzięcie psa z hodowli nie jest uwarunkowane tylko tym że wiemy mniej więcej jakie ma cechy dane. Tak samo powiedzenie że kundelki nie mają wad genetycznych-jest bardzo ale to bardzo nieprawdziwe. Znam tak samo dużo psów rasowych co kundli obciążonych wadami. Moje kundelki np nie mają takich i mam to szczęście ale to nie znaczy że takich nie ma
@fearthequiet63652 жыл бұрын
Pierwsza sprawa to taka, że Michał naprawdę dużo w tej rozmowie wspomina o adopcji, fundacjach, domach tymczasowych. Mam wrażenie, że nie faworyzuje ani kupna, ani adopcji. Druga to taka, że owszem, u kundelków jak najbardziej występują choroby genetyczne. Co prawda nieco rzadziej niż u psów rasowych, ale jednak. Trzecia - adopcja jest dużo bardziej ryzykowna niż kupno z hodowli. W hodowlach psiaki są zaopiekowane od narodzin, zazwyczaj chucha się na nie i dmucha, są zadbane i wychowane, a psy w schroniskach i fundacjach to najczęściej zwierzaki po przejściach, straumatyzowane, przestraszone, agresywne, nieprzewidywalne. Same opowieści wolontariuszy to za mało, by przewidzieć, jak pies będzie zachowywał się u nowego opiekuna, w nowym środowisku. Osobom początkującym doradzałabym raczej psa z hodowli, a nie schroniska/fundacji. Natomiast, moim zdaniem, jeśli ktoś jest na tyle tępy, że nie potrafi odróżnić pseudohodowli od hodowli, to najlepiej niech w ogóle z psa zrezygnuje. Czwarta, ostatnia sprawa... Nie każdy musi być męczennikiem i zbawiać cały świat. Nie każdy musi brać odpowiedzialność za idiotów, którzy nie potrafią upilnować niekastrowanych suk albo biorą sobie psa tylko dlatego, bo "jest taki ładny/słodki". Jeśli ktoś chce - proszę bardzo, nie ma problemu. Idź do schroniska, weź najbardziej zabiedzonego psa i daj mu ciepły, kochający dom. Ba, weź sobie z 10 takich piesków, jeśli tylko możesz. Jeśli ktoś nie chce - też proszę bardzo, znajdź fajną hodowlę i kup sobie pięknego, zadbanego szczeniaka. Denerwuje mnie takie ciągłe, nomen omen, wieszanie psów na ludziach, którzy zdecydowali się na rasowca, a nie na kundelka ze schroniska. I piszę to jako opiekunka 2 adoptowanych psów i 3 adoptowanych kotów. Adopcja jest szlachetnym czynem, lecz utrzymanie i wychowanie zwierzęcia "z przeszłością" jest trudne i potrafię zrozumieć, że nie każdy chce i może temu podołać.
@reginad84302 жыл бұрын
Michale - jak zawsze wspaniale się Ciebie słucha. Jestem tu dla Ciebie! :)
@realizedreams49052 жыл бұрын
Końcówka na temat pojawienia sie dziecka w domu gdzie jest już pies jest bardzo informatywny
@qwerty4forfun2 жыл бұрын
Cudowne że gość potrafi się tak otworzyć! :) Pies też człowiek.
@luna.oscuridad2 жыл бұрын
Ten Pazdro z gwiazdką zrobił mi wieczór :D Aż się łezka wzruszenia w oku zakręciła :')
@majaskrajnowska18342 жыл бұрын
Bardzo polecam kurs Michała! Nie bez powodu wielu ludzi mowi, ze moj pies wyglada na " najszczesliwszego psa na swiecie" :)
@mariolab31102 жыл бұрын
Świetna rozmowa. Od jakiegoś czasu przygotowuję się kupić psa 🙂
@paweszczepaniak96572 жыл бұрын
Szkoda, że PROPS już jest niedostępny. Wywiad ekstra.
@AmberyTear2 жыл бұрын
1:21:33 Ta sytuacja kojarzy mi się z wyjmowaniem telefonu i intensywnym gapieniem się na niego gdy widzę, że ktoś idzie z naprzeciwka i stresuje mnie myśl, że nie wiem co zrobić z kontaktem wzrokowym. XD
@izabellakaliszka48042 жыл бұрын
~ 90:00 u nas jak były szczeniaki i zauważyliśmy że zbiera się na siku czy kupkę to szybko zanosiliśmy takiego delikwenta na gazety. Kiedy nauczył się, że trzeba załatwiać się ba gazety, to głowa wchodziła, ale dupka była jeszcze na panelach, więc finalnie znów załatwiały się na panele
@chichotkosmosu2 жыл бұрын
Hmm... Słodkie 🤣
@olkusiva2 жыл бұрын
Super się sluchało, dobrze było sobie odświeżyć trochę info (ludzie róbcie psie kursy behawioralne, to zmienia życie!) - pani 4 terriero-dziamgotów
@annaole9316 Жыл бұрын
Fantastyczna rozmowa 💛 Pozdrowienia dla Michała!
@kacpibudujelego44992 жыл бұрын
Dzięki serdecznie. Widzę, że nie dużo błędów na szczęście robimy...uffff. Na spacery z psami, to się dziecko do chusty wrzuca ;)
@matyldabylicka32472 жыл бұрын
WINCYJ ! TAKICH LUDZI
@realizedreams49052 жыл бұрын
Super! Przydatna edulacja dla właścicieli
@monkabz48022 жыл бұрын
Kocia podawaczka jedzenia prosi o kociakowego behawiorystę :P
@lui2100lui21002 жыл бұрын
Kociara popiera... Chcemy posłuchać o kotach 🐈🐈🐈
@JustynaMurawska-l5p10 ай бұрын
Karol! Ten wózek dla niemowlaków nazywa się GONDOLA 🤣A nawiązując do szybkiego dostosowywania się do dzieci (wszelkiej rasy), to jednak zaoponuję. Jako mama (znienacka) 6-latki homo-sapiens i 2 letniego entelka, stwierdzam, że dużo łatwiej rozumiałam wrzeszczące niemowlę niż zagubionego psa🤷♀. Chyba instynkty działają jednak gatunkowo. Tak czy inaczej, wspaniały materiał, z przyjemnością obejrzałam i wieeeele się nauczyłam, mimo, że mój Newton jest nieproblematyczny, to już wiem jak go rozwijać. Dzięki Karol, dzięki Michał😍
@patrycjaskwarczynska28092 жыл бұрын
Świetny i potrzebny odcinek!
@Barteksksk2 жыл бұрын
Jedyne przemyslenie jakie mam po tym wywiadzie :) Nie polecam mat. Mamy Corgi Pema, ktoremu stosowalismy maty i ktory z matami nie mial problemu jezeli chodzi o obsluge. Jednakze… pies przyzwyczail sie do tego, ze sikanie na tekstylia badz materialy prostokatne, badz przypominajace mate jest ok. Dzieki czemu niestety sikal dlugo na dywany, koce itd. Poniewaz jego zdaniem byl to inny typ maty. Oczywiscie dzieki pracy udalo sie to wyprowadzic. Mamy juz drugiego corgiego, tym razem cardigana. Zrezygnowalismy z mat w ogole i po prostu wychodzilismy z nim po godzinie badz tak jak mowi gosc po roznych aktywnosciach. Byl nagradzany za zrobienie na zewnatrz i nie bylo naszej reakcji gdy robil w domu (bo normalne, ze sie to zdarza). Pies przepieknie i szybko zrozumial, ze zalatwianie sie oplaca sie tylko na dworze. Uznalismy tez, ze maty to jest po prostu pojscie na latwizne i dbanie o nasze poczucie estetyki, zeby sikow w domu nie bylo na podlodze. Jest to wg nas o wiele lepsze rozwiazanie :)
@EugeniuszGlebocki Жыл бұрын
Zaraz, zaraz, ale po kolei. Zabieramy psa z jego naturalnego środowiska, pozbawiamy płodnosci oraz wolnosci i tresujemy, szkolimy, wychowujemy żebyśmy nie mieli problemow i inni oraz żeby on byl szczesliwy. Gdzie tu jest dobro psa, szacunek. Ochyda, czlowiek to okrutne zwierze jest.
@wy.szczekani Жыл бұрын
Bardzo wartościowa rozmowa
@aleksandrakrupa92882 жыл бұрын
Jamniki mają po prostu ogromną niezależność 😂 mój skundlony jamnik (rasowiec puścił się z kundlem) po wsi robił sobie rundkę po swojej trasie i wracała. Sama się wyprowadzała na spacer 😂 i broniła naszego podwórka przed menelami. Polecam xD
@kamila22862 жыл бұрын
Super rozmowa ! ❤️
@TomaszLee2 жыл бұрын
Odkąd wziąłem pierwszego psa i zacząłem obserwować innych właścicieli uważam, że na psa powinno być "Prawo jazdy" poprzedzone kursem - a jestem totalnym przeciwnikiem regulacjonizmu...
@dziobasek7710 ай бұрын
Bardzo fajna rozmowa i fajny pan. Dowiedziałam się parę nowych rzeczy! Pozdrawiam!
@xnelkaax2 жыл бұрын
Co do patyków to z własnego niestety doświadczenia powiem że lepiej też nie pozwalać żeby pies sam się interesował patykami! U nas własnie doszło do nadziania się, ale to nie my psu go rzucilismy patyk, a pies sam sobie go znalazł bardzo cienki egzemplarz i biegnąć po nierównym terenie zahaczył tym patykiem i się nadział. Koszmar, ale na szczęście wszystko skonczyło się jedynie szybkim zabiegiem żeby wyciągnąć resztkę patyka i nic sie większego nie zadziało. Od tego momentu staramy się oduczyć jakichkolwiek interakcji z patykami. Najgorzej jak ktoś znajomy czasem o tym zapomni i na wspólnym spacerze rzuci. Świetna rozmowa, widzę że wciąż mamy sporo kwestii do przepracowania a większosć z nich wiąże się z emocjami, które mamy wrażenie że czasem rozsadzają tego małego pieska i sobie z nimi nie umie poradzić :(
@balbinus222 жыл бұрын
Jestem ciekawa czy każdego pieska „po przejściach” można zresocjalizować po krótszej bądź dłuższej pracy? Mój przykład: paniczny strach przed burzą. Nie pomogły wyciszające tabletki od weta. Nie zawsze niestety jest możliwość aby człowiek był w domu.
@ninabiela79032 жыл бұрын
Bardzo dobre porady ,dużo wywnioskowałam
@flores182 Жыл бұрын
Pies powinien być traktowany jako dobro luksusowe - zgadzam się. Ilość czasu, uwagi, pieniędzy itd
@marekciszewski50372 жыл бұрын
Bardzo ciekawa rozmowa, ale niestety po jej odsluchaniu mam dużo wyrzutów sumienia,, choć wydawało mi się że jakiś jednak dbam o swojego psa. Aż zacząłem mieć poczucie że nie powinienem mieć swojego psa.
@AnkaKalisz2 жыл бұрын
Ważne, że pojawiła sie refleksja i można małymi kroczkami zacząć być lepszym opiekunem 😊 jak widać na przykładzie Karola, małe zmiany robią robotę. Powodzenia!