Nagyon sok fontos információt kaptunk.🙏 Köszönjük!
@tomascsorgo66717 ай бұрын
Ezt a beszélgetést mindenkinek meg kellene hallgatni☝️
@karvak14927 ай бұрын
hallja, érti, érdekli. Kevés ilyen van
@Slanzro7 ай бұрын
Nem gátakat kell építeni. Változtatni kell a földhasználaton, s kiengedni a vizeket a földekre. A föld, ha nem tesszük tönkre az élővilágát és a szerkezetét ötször annyi vizet el tud tárolni, mint mostani állapotában. A csatornarendszer megreformálni, nem elvezetni vele a vizeket és kiszárítani a területeket stb.
@Csaba.B7 ай бұрын
Inkább úgy fogalmaznék nem kellett volna gátakat építeni és lecsapolni a mocsaras területeket, csak ugye a folyószabályozások korában, pont más volt az igény, több termőföldet akartak és kevesebb árvízkárt az emberek. Közben meg nem a vízelvezetése lett a prioritás, hanem az ellenkezője.
@istvangallyas57147 ай бұрын
Pont fordítva gátakat kell építeni, akár többet is, fel kell duzzasztani hogy gravitációsan áramoljon a viz ki a csatornákba, földekre, ha ezt a mennyiséget szivattyúzni akarjuk akkor rengeteg villany vagy gázolaj kell. Németország, Ausztria fenékküszöbbökkel, gátakkal fogja vissza a vizet. Itt ha bármelyik kormány csak megpendítené már el is veszítené a választást. Nincs aki elmagyarázná az előnyöket tabu téma. Budapest fölött a Dunán van vagy 40 erőmű prímán szabályozható remekül egészíti ki a zöld energia hektikusságát. Itt ha nem építünk gátakat/ keresztbe/ a folyó egyre mélyebbre vágja a medret és ki szippantja a vizet a talajból.
@maestrohun7 ай бұрын
Is-Is. Gát is kell, meg víz a földekre, csak mindent kontroll és szakemberi gárdával kellene irányítani. A folyószabályozással és csatornahálózattal vannak területek, amik ezek miatt száradnak ki. Ezekhez pont 1-1 gát segíthet, hogy lassabban follyon át a csatornákban és a folyómederben a víz és több szivárogjon a talajba. Az öntözést meg fejleszteni kell. A mezőgazdaságunk és az őstermelők képzettsége olyan elmaradott, mintha még még mindig a 80 évvel ezelőtti éghajlaton művelnénk a földet...
@zoltannagy30527 ай бұрын
köszönjük az értékes hozzászólást ,de nem az volt a kérdés hogy ki tud megoldást a problémára ,söt nem is volt ez téma ,és most őszintén 4 laza mondatban megoldottad a föld egyik nagy problémáját?
@gaborczirjak41727 ай бұрын
Amerikaban a Mississippi es a Missouri folyaok neha-neha kiontottek es eleg nagy teruleteket ontottek el. Gatakat epitettek ( 4 milliard dollarba kerult ) de hamarosan jelentkeztek a problemak, rajottek hogy a gatak epitese hiba volt es le kell bontani. A gatak kozze szoritott vizmennyiseg megemelte a folyo vizszintjet, tobb viz kellett lefolyon es az novelte a viz sebbesseget is, igy a gyorsabb folyas a folyok fenekerol magaval hordta a hulladekot a tengerbe es az obolben ahol a folyo a tengerbe folyt , kart okozott , algasodast, a garnela rak ( amerikaiak kedvenc eledele ) szama csokkent stb. Arra az elhatarozasra jutottak hogy le kell bontani a gatakat es visza allitani a termeszetes egyensulyt. Amikor a folyok vizmennyisege megno, a folyo ugy konnyit magan hogy kiereszti, elarasztja vele a kornyeket. Na de mi legyen az emberekkel aki ott elnek, az arteruleten, erveltek egyesek ? Koltozzenek el, mondtak , az a folyo terulete, ok nem odavalok ! PS. Az amerikaiak a legnagyobb pazarlok a vilagon. Az amerikai lakossag 7%-a a vilag lakossaganak , de a vilagon elhasznalt energianak a 27 %-at hasznaljak el. Ez a viznel is ugyanaz a helyzet, amig Afrikaban 5 liter vizet hasznal el egy ember egy nap, Amerikaban 500-litert ! Gabor Czirjak USA
@juditkalmanne57556 ай бұрын
Kiváló előadást hallottunk! Gratulálok! Köszönöm a tájékoztatást!
@juditkalmanne57556 ай бұрын
Ezt mindenkinek hallani és tudnia kellene!!!!!!!
@klariszederkenyi46676 ай бұрын
Nagyon érdekes beszélgetés volt.
@fazekasimre027 ай бұрын
Nem értem. Felszállnak az üvegházhatású gázok. Például a széndioxid. Az nem nehezebb, mint például az oxigén? Az ugye itt van lent. Hogyan száll tehát egy nehéz gáz fel a magasabb légköri részekbe, ahol a levegő már ritkább?
@ChristaHorvath6 ай бұрын
Igazad van a szén - dioxid olyan nehéz, hogy a lépcsőn nem tud feljönni a pincéből amikor forr a bor.
@robertpopradi50206 ай бұрын
Talajszinten tárolja , vagy veri vissza a hőt a széndioxid .. Egyébként kavarog a légkör bizonyos mértékben , de akkor is alacsonyabb szinten marad . Egy része a talajba és vizekbe jut , de egy idő után telítődik a talaj és a víz ..
@agnestoth4416 ай бұрын
jaj jaj tessenek elolvasni egy ált isk 7 osztályos tankőnyvet
@jozsefpal52416 ай бұрын
@@robertpopradi5020 ..., az alsó réteget fűti, de a metán, ha útközben nem ég el, a felső légkörben elbontja az ózont, ami a külső sugárzást megszűri.
@emmbarta77906 ай бұрын
Ès anno az őslènyeknek mennyi volt az ivòvìz fogyasztàsa ,rengeteg volt belőlük ès nem 70-80 kilòsak voltak. De arrol kellene beszèlni hogy mièrt szòrakoznak a CHEMTRAILal .Ott van a kutya elàsva ez biztos!!!!!!!!!!
@Superib9746 ай бұрын
A kutya ott van elásva h sokkal több vizet használunk mint régen, vízöblîtéses WC, napi akár többszöri zuhanyzás, automata mosogép ami naponta megy. Régen hetente volt egyszer mosás, amit kfújt az automata azzal a kismosógépben még kimostam ket masik csapat ruhát. Vagy fel lehetett mosni a meleg mosószeres vízzel Mostanában a lefolyóba direkt be van kötve a cső, lehetetlen spórolni.
@Mzx106k26 ай бұрын
Butuska :)
@vixari7 ай бұрын
1:59 Azt mondja, hogy azért olyan sok nem kerül vissza a vízből a körforgásba. ??? Mi van? Mostani hír volt, hogy a földi vízkészlet kora nem is közel a Föld korával azonos, hanem a fele feltételezhetően a Napnál is idősebb.
@fileferenc79206 ай бұрын
Ezt egy kissé mintha kevernéd. Van egy olyan réteg a földjére alatt, ami olyan mint a szivacs, ebben sok víz van, és erre mondják, hogy régi, a föld felszínén (oceanokban folyóban, hegyek belsejeben) található vízről volt szó ebben a videóban. Amire a riporter kérdezett az az élőlények halálát követendő a körforgásba visszakerülő víz mennyiségére vonatkozott.
@S.L.06 ай бұрын
Mindig termelődik friss víz !! Nexus tv beszélik magyar érzelmű tudósok. A bolygónk belsejében magasnyomáson. H2 O Hidrogén és okszigénből.
@gyulaurban42866 ай бұрын
Amíg ontja az ipar a műanyagokat addig nem lessz változás jó irányba.
@jozsefpal52416 ай бұрын
A legyártott műanyagokat, körforgásban kellene újra hasznosítani maximális mértékben!
@l43327 ай бұрын
fo, hogy ivovizzel oblítjuk a WC-t
@rlatilla7 ай бұрын
Eső ket hete nem esett , előtte is alig .
@karvak14927 ай бұрын
hja+boltból cipelik haza az ivóvizet
@anthonylocsei97166 ай бұрын
@l4332 Ha un szürke vizzel akarnád öblíteni, akkor az duplájára komplikálná a vízvezeték rendszert. Többe kerül a leves mint a hús. A személyes vízhasználat nem jelent semmit. A földművelés használ borzalmas mennyiséget. Az sokat számít mert onnan jön az élelem.
@karvak14926 ай бұрын
@@anthonylocsei9716 pl. a marhahús termelés is rengeteg viz használattal jár. Nézz utána.
@ZoltanneNagy-vf9fo6 ай бұрын
@@anthonylocsei9716 Mi pár éve szürke vízzel öblítjük. Megoldható kis ráfordítással, kis munkával. Utoljára 5.500 Ft.volt a vízdíjunk 2 hónapra(ötvenes házaspár vagyunk, hetente 1x jön haza a lányunk 1-2 napra) Ebben az összegben természetesen a csatornadíj is benne van.
@janosnekalaszi57216 ай бұрын
A figyelmemet végig lekötötte, új dolgokat ismertem meg. Kár hogy nem vagyok politikus, egy sor intézkedést bevezetnék.
@jozsefpal52416 ай бұрын
Csak ne úgy mint, ahogy most oldják meg! a gátak feletti rész feltöltődik, az alatta lévő rész, kivályódik, az épített tárolókban pang a víz, nem eléggé kacsolódik a vízkörforgáshoz, nincs elegendő párologtatási felület, (1-2 óceánnyi)!
@Mapkentaur16 ай бұрын
Köszönöm szépen a beszélgetés feltöltését. Minden ember felelőssége, hogyan gazdálkodik közvetlen környezetében a vízzel. Ez a véleményem. A gazdagoknál is van vízóra, megfizetik a fogyasztást elméletileg. A külön adó ezért értelmetlen, csak a viszályt, az elégedetlenség magját hintik el.
@jozsefpal52416 ай бұрын
A jó vízgazdálkodáshoz a kapcsolódó információk ismertetése,- terjesztése szükséges! Fél információkból, csak a felénél kisebb eredmények születhetnek, vagy mégnagyobb károkat okozhatnak! A felszíni víztározók építése helyett, a felszín feletti víztárolásra kell átállni!
@lantospapp37797 ай бұрын
Nem kéne az ürüléket vízzel keverni! Komposzt vécé és növénykert a komposztálódott pisi-kakiból.
@jozsefpal52416 ай бұрын
A biogázfejleszőben az is lebomlik, könnyebb a kezelhetősége, + energiát termel.
@lantospapp37796 ай бұрын
@@jozsefpal5241 igen. És mennyi energiába kerül amíg oda szállítod és feldolgozod?
@robertturczer12327 ай бұрын
Tetszik
@zsuzsannajuhaszne83696 ай бұрын
Lét kérdés. A víz. Akkor is úgy gondoltam hogy Bo"s Nagymarosra szükség van. A tisztességes állattenyésztés növénytermesztés nem lenne hasznosabb mint a műtrágya használat???
@ZoltanMarik-vv8mn7 ай бұрын
Szuper jo
@theremay7 ай бұрын
Az űrállomásos hasonlata ökörség: Egyrészt az sem zárt rendszer, folyamatos utánpótlásra szorul az űrállomás vízből, és nem csak a vízbontás miatt (az amerikai oldalon működő vízvisszaforgató berendezés jobb hatásfokú, az _elvileg_ 93%-os maximális hatásfokot tud), másrészt egy városnyi léptékben abnormális mennyiségű és összetételű hulladékot produkálna, miközben az üzemeltetési költsége az egekben lenne. Nem párszorosa lenne egy fúrt kút vizének tisztításának, vagy egy biológiát is igénybe vevő regenerálásnak, hanem _több nagyságrenddel_ lenne több. Legalábbis, ha mostani ivóvíz minőségéről beszélünk. 25:00 körül meg ez a mese akkor lenne igaz (ti. hogy csak egyszer kell feltölteni a víztározót, és csak addig van hirig a szomszédokkal, amíg az töltődik) ha onnantól kezdve csak úszásra, vitorlázásra meg horgászatra használnák azt a vizet. Ott helyben. Nem pl. öntözésre meg más fogyasztásra. Ez azért elég egyszerűen belátható... És a víztározó építésének geológiai, ökológiai és társadalmi kihatásairól még nem is beszélünk. 34:00 "a szakma" - mert itt legalább két, de inkább négy szakmáról beszélünk... - már elég régóta tudatában van annak, hogy a - beszélgetés elején még emlegetett - extremitások száma és mértéke nagyon meg fog nőni a Kárpát-medencében. Szóval lesznek elég komoly változások, mert egy villámárvizet - és most nem számolunk annak romboló hatásával, csak a nettó víztömeggel - elég nehéz megfogni, később felhasználásra. 45:40 - mindhárom felsorolt hasznosítás ugyanaz: fűtés. Magyarországon meg egyáltalán nem "sokszor sajtolják "vissza - az a kivétel. Mert költséges. Ja, és a visszatáplálás nem fenntartható - a szónak abban az értelmében biztosan, hogy a visszatáplálás helye egy idő után eltömődik és fizikailag degradálódik, így egyre nagyobb energiába kerül visszanyomni a vizet. Van, hogy jobban megéri/technkailag csak az működőképes, ha másik visszatáplálási helyet fúrnak. A gimis ismertanyag átadásán, és a töris anekdótázáson túl nem volt túl lenyűgöző az úriember...
@zoltannagy30527 ай бұрын
ezek a videók nem arra vannak hogy te pl megcáfold az állításokat és csúnya szóval okoskodj,a lényeg hogy egyáltalán beszéljünk róla,teljesen nyilvánvaló hogy annyira bonyolult ökoszisztéma ez az egész hogy nem lehet egy órában megoldani,vagy elmondani. Gelencsér András sem tudja a bölcsek kövét de kinyit egy ablakot és a laikusok kitekinthetnek rajta,ennyi a lényeg
@maestrohun7 ай бұрын
Te, filozófus, a tanár úr azt mondta tökéletesen megoldható. Aztán jössz a 93% hatásfokkal. Ha esetleg mégis műszaki végzettségű vagy nem bölcsész, talán tudhatod, hogy 93% hatásfok a reciklikálas folyamatában kva jó hatásfok, mondhatni tökéletesen megvalósult ami a gyakorlatban elérhető. Ha pedig ezzel tisztában vagy, akkor mi a francnak kell trollkodni? Szar napod volt?
@jozsefpal52416 ай бұрын
Nem lennének változások, ha lenne elegendő párologtatási felület, a víz felszín feletti tárolásához, amit a Kárpát-medencében a fásítással kell megoldani, több 100000 km fasorral, néhány óceánnyi párologtatási felület kialakításával! Így az aszály és a villámárvizek nem alakulnának ki, megoldódna a víz elosztás,- öntözés nagy része, nem kellene a gátakkal tovább rontani a rossz helyzeten, nagyobb lenne a vízgyűjtő területek hozama, a folyók visszavezetnék a medencébe, táplálva a talajvíz készletet! Mem szükséges a visszatáplálás, ha nem a forrvizet veszik ki a talajból, hanem csak a benne lévő hőt veszik ki, kímélve a csőrendszer eltömítődését! A melegvíz feljön szivattyú nélkül is, a lehűtött víz lesűlyed,- felnyomva a melegvizet! Csak a hőkivételt kell megoldani, ami lényegesen olcsóbb, mint a visszatáplálás!
@robertpopradi50206 ай бұрын
😢Romániai aranybánya által okozott természetkárosítás és halpusztulás kárát a mai napig nem fizette ki a vállalat ... Tojnak bele nagy ívben ..!
@csabakoehalmi40466 ай бұрын
Nem lesz nyugtunk, amíg nem vesszük vissza Romániától az ellopott földjeinket.
@kornelkovacs15787 ай бұрын
Javaslom, hogy ismerkedjen a modern hidrogeológiával, mert kb 50 évvel le van maradva. (lásd a felszínalatti víz mint "réteg"....)
@kissgazda95347 ай бұрын
Igen. -- Mi azt mondjuk, hogy ha még lesz egyszer Világháború az a vízért lesz. - Idővel nagyobb kincs lesz a Víz mint a kőolaj . Élet nincs Víz nélkül a Földön !. Becsüljük meg a Vízkészleteket es minden forrást ,.., de nagyon !!!. Ébresztő magyarok !!!! Mi ,. .. látszólag gazdagok vagyunk e tekintetben.
@jozsefpal52416 ай бұрын
Nem háborúra kell költeni, hanem a víz körforgásának a visszaállítására kell fordítani!
@laurapuja71936 ай бұрын
Tökéletes! Az édes vízért és a ásvány kincsekért fogja megtámadni Kína Alaszkát és Kanadát, el fogja foglalni, a lV. világ háborúban! Az első világháború semleges! A második a Washingtoniak! A negyedik pedig Kína fogja megnyerni területileg! A lll. - at pedig Oroszország! Üdv. :Laura 🪲🧞
@tomitomi35696 ай бұрын
A lotto szamokat dobd mar ide ha raersz, te kis te 🤣
7 ай бұрын
A kinyert só eltárolását nem nehéz megoldani technikailag, csak most nem törődnek vele. Ezt azért könnyű megváltoztatni...
@csabakoehalmi40467 ай бұрын
Egyetértek. A szaharát zöldelő oázissá lehetne változtatni napeneriával hajtott vízlepárlással, és a kontinens belseje felé való vízpumpálással.
@jozsefpal52416 ай бұрын
@@csabakoehalmi4046 Még pumpálni sem kellene, csak meg kell szabni, hogy merre menjen, így még + energiát is nyerhetnek belőle!
@csabakoehalmi40466 ай бұрын
@@jozsefpal5241 Bennünket magyarokat jobban érdekel ez a téma, mint az arabokat, mert vérünkben van az ártéri gazdálkodás.
@jozsefpal52416 ай бұрын
@@csabakoehalmi4046 Fölösleges pumpálni, amikor a vízpára a nap melegétől felfelé mozog, Ahol lehűtik, ismét vízzé válik. Az utját kell megmutatni, hogy mikor merre menjen, a többit a nap és a hűtés végzi, hogy hol, mikor, hogyan, mennyit, mire használjanak!
@jozsefpal52416 ай бұрын
@@csabakoehalmi4046 Az lehet, de az ártéri gazdálkodás nem oldja meg a teljes Kárpát-medence víz ellátottságát, csak hozzájárul az élővilágban, a légtérben, talajban tárolt, keringtetett víz mennyiségéhez! A megfelelő ellátottsághoz az egész medene kezelését szükséges megvalósítani, minden államában koordinálva!
@boltthe60026 ай бұрын
Ahogy Churchill mondta ,,Azt a statisztikàt hiszem el , amit èn àllitottam fel! " Beszeljunk arrol , hogy a fegyverkezes egy evi osszegebol az osszes sivatagot zoldelo paradicsomma lehetne valtoztatni!!!
@boltthe60026 ай бұрын
Kerdezzek meg magyarorszagot hogyan nem not magyarorszagon a lakossag szama az evtizedek folyaman... Lehet ezt a peldat kovetni ott ahol tulnepesedes van... Kina , India, Africa...
@laurapuja71937 ай бұрын
Király! Nagyon jó az állítások!Üdv. : Laura 🪲🧞🌐
@lalaha42416 ай бұрын
A vízből kell majd kivonni az oxygént!
@mariatakacsnemeth22396 ай бұрын
Osztani kell mindenkinek, aki meghallgatta!
@jozsefpal52416 ай бұрын
... és kiegészíteni a többi információval!
7 ай бұрын
Létezik olyan baktérium ami megeszi a műanyagokat, csak kérdés, hogy miként változtatja meg a bilológiai egyensúlyt. Ugyanez történt néhány olajfolttal.
@boltthe60026 ай бұрын
Vajon azt tudod e mi tortenik azokkal a baktrriumokkal miutan uritenek, vagy ha elfogy a kajajuk ? Milyen mutansok jonnek ez utan letre es milyen tovabbi valtozasokat okoznak,ami esetleg komoly karokat okozhatnak...?
6 ай бұрын
@@boltthe6002 Szövegértés... A biológiai egyensúly változásával erre utaltam. Nem kell ám hülyének nézni... Kicsit inkább gyakorolni kell...
@istvanhajdu48516 ай бұрын
“ porból lettünk - porrá leszünk “ A műsor elején kiderült , hogy a műsorvezető sokkal értelmesebb mint az alany !!! Évtizedeken keresztül tanulnak valamit ( professzor ? ) ami sem a realitáshoz sem az értelemehez nem közelít !!!
@petertorok94896 ай бұрын
Azt,hogy a Kárpát medence vizes élővilágát tönkre tették,rengeteg diplomás "szakember" munkáját igényelte, nem véletlenül tartunk ott,ahol.
@fileferenc79206 ай бұрын
A politika már csak ilyen.
@jozsefpal52416 ай бұрын
Sok diplomás szakember rossz megoldásokat erőltetett, tovább rontva a rossz helyzetet!
@tiborfulop59906 ай бұрын
Az emberiseg letszama 1980-ban 3.5 milliard volt 2022 ben 8 milliard . Gratulalok. senki nem fogja fel. egy invaziv faj vagyunk es a kornyezetunk kifosztasanak a vegen jarunk. es arrogansan toljuk tovabb, a tokeletesen feleslegeses generalt igenyeink kielegiteset.
@boltthe60026 ай бұрын
Magyarorszag nepessege csokkent ahol kutakodni kene az kina India afrika !!!
@gyulaurban42866 ай бұрын
Meg kel nyitni a Tisza régi lezárt mederét.
@jozsefpal52416 ай бұрын
... és körülötte fásítani, hogy hozzájáruljon a medencén belüli vízkörforgáshoz, az eső képzéshez!
@laszlogombos33007 ай бұрын
Üdv. Csak anyit írok hozzá , Jéger . Rakétákkal talagenerátorokkal jutatjatok fel a ezüs-jodidot. Istent játszotok de azt se tudjatok, hogy mit csináltok. Vagy igen Aquaman?
@zoltantoth41486 ай бұрын
Vissza kell vezetni a tiszát kanyarulatokba.Tájregenerizáció,Szécsényi hülye volt!
@jozsefpal52416 ай бұрын
Nem volt hülye, csak nem fejezte be a fásítással, a párologtatási felület növelésével,- visszaállításával!
@enikokery28476 ай бұрын
Mária Terézia óta belenyúltak a magyar folyók szabályozásába. A vízgazdálkodást, a mezőgazdasági termelést is megváltoztatták ezáltal. Azóta egyre rosszabb a helyzet és elindult egy elsivatagodás Mo-on.
@jozsefpal52416 ай бұрын
Már a török időktől nem pótolták az elpusztított fák hiányát, így a medencén belüli párologtatás lecsökkent, ezért ezt növelni kell, helyreállítani a víz körforgását!
@martabenczik24266 ай бұрын
Mennyit segít a HAARP, a chemtrail? Az őserdők kiírtása? A termőföldek tönkretétele a vegyszerekkel, mélyszántással, stb. A folyam szabályozás? A vezetékes víz? Az elektromos akkumulátor gyárak? Megtettünk mindent, hogy tönkretegyük a Földet.😢
@Nolica10007 ай бұрын
Ezt miért nem veszi Magyarországon komolyan senki?
@kaldeinehedai43326 ай бұрын
ILYEN ESZETLENÜL PUSZTÍTTAT AZ ESZETLEN NYERÉSZKEDŐ URASÁGOK. NEM GONDOLNAK A HONAPRA... CSAK MOST - MOST - MOST LEGYEN MINÉL NAGYOBB HASZNA.. EJ, EJ.. 🤣💥💚💥🤣🤣
@sandordudas96647 ай бұрын
Az szdsz gátolta meg a nagymarosi gát építését, azokat mikor fogják felelősségre vonni???
@petyapetya71536 ай бұрын
AZ IPARI SZENNYEZÉSROL TÖBBET LEHETNE MÉG GONDOLKODNI
7 ай бұрын
Nem érti, hogy mi baj volt a nagymarosi erőművel. Csúcsra járatásra tervezték. Ez az amit a környéken lakók nem voltak hajlandók elfogadni. Naponta 2-3 métert változott volna a vízszint. Ha viszont ezt a funkciót kiveszik, akkor gazdaságilag nem éri meg a beruházás. Ez volt a döntő ok, amiért nem épült meg.
@5anyadat7 ай бұрын
Klímaváltozás 😂😂😂,k....jó!!
@kendebaba17 ай бұрын
Ez az... amig ilyen vakok vannak oktato es tudos pozicioban, sose lesz megoldva se a viz, se a legkor, se semmi.
@istvanhajdu48516 ай бұрын
“ porból lettünk porrá leszünk “ A legelején kiderült hogy a műsorvezető sokkal értelmesebb mint az alany !!!
@belakovacs99582 ай бұрын
Tisztelt Uram Tisztelt Uram kérem a megoldásokrol beszéljenek.Mert riogatás látszata van az egésznek.
@S.L.06 ай бұрын
Júj júj emberünk már a mezőgazdaságra és a tehenekre fogja a vízhiányt ebből Greet reset lesz 🙃 Föl kellene már fogni a víz egyre több lesz nem kevesebb az nem állandó. De ha még így is lenne a technológia adott ki kell vonni a sót a tengervízből ennyi !!😂
@jozsefpal52416 ай бұрын
Abban igaza van, hogy a mezőgazdaság az oka a víz hiányának a rossz módszer alkalmazásával. Drága víztárolókat építenek, kivonva a vizet a medencén belüli körforgásból, aszályt és villámárvizet, jégesőt keltve! A tengerből a sótalanítást a Nap mellett a fákra, növényzetre kell bízni, a kitermelt sófölösleget műanyagba téve, vissza a tengerbe, vagy további feldolgozásra, így stabilabbá válna a hőkülönbség által okozott kilengések, lassulnának a felszini légáramlások, kevesebbek a villámárvizek, az aszályok keletkezése!
@IstvanToth-hp4gy7 ай бұрын
Ne szántsanak és nem lesznek porviharok.
@friderikaczako38737 ай бұрын
Együnk tyúkhúrt, gyermekláncfüvet a mezőről! Yeeeeesss!🏆
@goldenbunny016 ай бұрын
Ha minden dolog forrása az elménk,akkor létezik e hiány,ha csak nem azt teremtjük meg magunknak?Nézzünk inkább az anyag mélyére pánik keltés helyett.
@jozsefpal52416 ай бұрын
..., ne csak a rossz megoldásokat alkalmazzunk!
@iky13ful7 ай бұрын
Műsorvezető Úr, ne legyen ennyire naiv, ha egyszer látná akár Bp csatornáit, soha többet nem inna talán még ásványvizet sem 😢 Az elmúlt években nagyon sok hír volt róla milyen sz.. r állapotban van Bp csatorna rendszere. És a szennyvíz megy a Dunába, Tiszába és még sorolhatnám. N tudom hol olvashatta hogy javulnak a víztisztítás feltételei 😂. A technológia adott, csak a vállalatok nem költenek rá
@jozsefkiss57806 ай бұрын
Giga méretű víztisztítót építettek a Duna és a HÉV járat közé. Néha látogatható is.
@gameepic146 ай бұрын
jo napot mindenkinek nezem ezeket a hireket mar reg ota de amiota netezek nem talatam ijen okos embert aki valaszoljon mindenre es ijen pontosan es ertelmesen meg en is ertetem akinek edig semi koze sem volt wizi dolgokal de minden hejet ismer minden vizet ismer grat nem oregedet meg hijaba az bisztos csak gratulalni tudok neki
@janoscsizmadia36726 ай бұрын
Fosszilis víz: NEM megújuló forrás. Úgy tudom, javítsatok ki ha nem igaz.
@fileferenc79206 ай бұрын
Úgy tűnik, a videoban is elhangzott
7 ай бұрын
Soha nem lesz 12 milliárd ember. Miről beszél???
@novakgabor47 ай бұрын
2010-ben voltunk 7 milliárdan, 2024-ben már 8 az 7. 100 éve még a 2 milliárd se volt meg. Exponenciális a növekedés, a 12 milliárd egyáltalan nincs olyan messze, sőt!
7 ай бұрын
@@novakgabor4 Az emberiség a kihalás útjára lépett. Nincs semmiféle exponenciális növekedés már. Kicsit utána kellene nézni...
@novakgabor47 ай бұрын
@ A föld népessége exponenciálisan nő. Mondhatod hogy nem, de ez a valós folyamatokat nem befolyásolja, mint ahogy laposföld hívők is vannak, de ettől még a föld nem lapos. Attól hogy majd valamikor az emberiség népességszáma tetőzik és csökkenni fog ez akkor sem lesz egyenlő a kihalással. Komolytalan.
@marcabtube7 ай бұрын
@ Nem a te szaporodási rátáddal dolgoznak. Kicsit körül kellene nézni a világban!
7 ай бұрын
@@marcabtube Értem én, hogy a tények nem zavarják az éleslátást. Én akkor is maradok a tényeknél. Mindenki más meg higgyen amit akar...
@Ember706 ай бұрын
Teljesen katyvasz
@anthonylocsei97167 ай бұрын
A Jóisten majd megold minden problémánkat. Ránk küld egy világháborút, himlőjárványt, éhinséget, tűzvészt, stb. Ezzel lent tartja a népességnövekedést. Ő szeret minket.
@ChristaHorvath6 ай бұрын
Na ja, de Elohim lefordítva többes szám vagyis több istennek áldoztak. Ki tudja melyik a jó vagy a rossz isten?
@peterkovacs8346 ай бұрын
A Jóisten küldte nekünk Orbán Viktort! Majd ő megment minket a melegektől akik miatt felmelegszik a klíma és akik átoperálják az óvodásokat. Köszönjük Viktor!
@ChristaHorvath6 ай бұрын
@@peterkovacs834 Lehet, hogy te nem hiszel a Sátánba, viszont a kormányod igen. Nekik áldoznak.
@csabakoehalmi40466 ай бұрын
@@ChristaHorvath Én sem a Fideszre szavaztam, hanem attól jobbra. Attól tartok, hogy neked a Fidesz a nemzeti színű politikája miatt ellenszenves. Százszor inkább Orbán, mint az idegen színű baloldali egyveleg.