Musím pochválit videa o fotovoltaické, jsou velice užitečné a účelové. Moc mi pomohly a ujasnily spourmstu neznámých věci. Děkuji Kolda
@obajer2 жыл бұрын
To vysvetleni funkce Wattrouteru je super :)
@HofyCZ2 жыл бұрын
Ahoj Ondro, no jsem taková hééérečka a trošku při točení blbnu. :)
@robernbob91422 жыл бұрын
Pěkný a věcný, díky za video!
@marekquarda80232 жыл бұрын
Díky moc za video a přeji hezký den.
@alesrezek72772 жыл бұрын
Dobrý den, jak jste řešil nebo uvažoval nad dimenzací FVE? Spotřeba tam vlastní až zas tolik není když je to jen s ukládáním do vody + chod domu. Je tam ještě něco na víc? Topení v přechodných obdobích? Chlazení? Co nějaká bilance? A co návratnost? Podle počtu baterií je návratnost asi dlouhá a určitě se budou po 10-15-ti letech měnit baterie + střídač... Takže jen rozhodnutí o nezávislosti?
@jindrahochman33722 жыл бұрын
Díky za pěkný video 👍
@usmivacek Жыл бұрын
dávám like, ale goodwee má mít nějaké ochranné zóny pro chlazení ze stran to je 20 čísel nahoru 30 a pod měničem musí být půl metru. když jsem viděl to koryto narvané přímo pod chladičem, nahoře polička, kolem místa sotva na palec a z druhé strany helmy no tak to jsem polknul hodně na sucho. ten měnič docela dobře znám, ale ne při tak velkém výkonu panelů a proto by mě zajímala teplota vašeho měniče v létě. děkuji.
@acer91242 жыл бұрын
Můžeš se prosím podívat na toto tvrzení a zhodnotit dle své zkušenosti? Děkuji Dobrý den, tak to jsme na tom podobně. Skoro stejná konfigurace, stejný dodavatel, jen o 2 panely víc. Jsem ve zkušebním provozu a zkušenosti zatím tedy moc nemám. S WiFi žádný problém nemám, s dobíjením také ne. Ale to, že při malé spotřebě v noci nebo když nesvítí se baterie vůbec nepoužije a vše jede ze sítě, denně tak 2 kWh a to mi přijde hodně. Kdyby třeba při 100 W zátěže, tak si řeknu chyba nebo zpoždění měření, ale proč baterie nezapne ani při spotřebě 350 W, tak to fakt nechápu. Nevím, jestli je to normální... Zkuste ještě zkontrolovat verzi firmware střídače, já mám 070719. JS. FW mám stejný a toto chování je bohužel běžné. Někdy to zapne baterku při 200W, jindy nestačí ani 400W. Záleží jak jsou spotřebiče rozložené na fázích. On si ten zmetek drží tu svoji virtuální nulu spotřeby (aritmetický součet fází jako sdružený elektroměr) a tím dělá jednak problémy s baterií a jednak uměle zvyšuje spotřebu ze sítě. 2kW denně je takový průměr. Někdy je to jen 1,5, jindy i 3kW. To zase záleží na používání spotřebičů. Je tam totiž ještě další problém a to pomalá regulace, která způsobuje, že když zapnete spotřebič, tak mu to trvá cca 5-10 sekund, než najede podpora z baterie a do té doby to bere ze sítě. A při vypnutí je to zase opačně, z baterie to tlačí zase těch 5-10 sekund do sítě. Pokud máte například varnou desku co si zapíná a vypíná co 3 sekundy, tak to udělá cca 0,5kWh za jedno jídlo.Dobrý den, tak to jsme na tom podobně. Skoro stejná konfigurace, stejný dodavatel, jen o 2 panely víc. Jsem ve zkušebním provozu a zkušenosti zatím tedy moc nemám. S WiFi žádný problém nemám, s dobíjením také ne. Ale to, že při malé spotřebě v noci nebo když nesvítí se baterie vůbec nepoužije a vše jede ze sítě, denně tak 2 kWh a to mi přijde hodně. Kdyby třeba při 100 W zátěže, tak si řeknu chyba nebo zpoždění měření, ale proč baterie nezapne ani při spotřebě 350 W, tak to fakt nechápu. Nevím, jestli je to normální... Zkuste ještě zkontrolovat verzi firmware střídače, já mám 070719. JS. FW mám stejný a toto chování je bohužel běžné. Někdy to zapne baterku při 200W, jindy nestačí ani 400W. Záleží jak jsou spotřebiče rozložené na fázích. On si ten zmetek drží tu svoji virtuální nulu spotřeby (aritmetický součet fází jako sdružený elektroměr) a tím dělá jednak problémy s baterií a jednak uměle zvyšuje spotřebu ze sítě. 2kW denně je takový průměr. Někdy je to jen 1,5, jindy i 3kW. To zase záleží na používání spotřebičů. Je tam totiž ještě další problém a to pomalá regulace, která způsobuje, že když zapnete spotřebič, tak mu to trvá cca 5-10 sekund, než najede podpora z baterie a do té doby to bere ze sítě. A při vypnutí je to zase opačně, z baterie to tlačí zase těch 5-10 sekund do sítě. Pokud máte například varnou desku co si zapíná a vypíná co 3 sekundy, tak to udělá cca 0,5kWh za jedno jídlo.
@amperak2 жыл бұрын
Už vím proč se bojíš tepelného čerpadla... měl bys dírky ve fasádě :D Pozor, střídač na chodbě, pokud má ventilátor tak je za čtyři toky plný prachu :) Není to asynchroní střídač, ale asymetrický. Asynchroní by byl, když by vyráběl elektřinu v jiné frekvenci nebo fázi, nežli je síť. to nedělá. Takže je synchroní asymetrický. Asynchroní střídač je třeba měnič do auta. Ještě jsi zapoměl řítct u toho wattrouzteru, že si mužeš nastavit, aby ti nahřál za peníze vodu v době, kdy nesvítí. třeba když přijede návštěva a všici si daj horkou koupel :) Jinak super video, umíš to hezky předat
@HofyCZ2 жыл бұрын
Ahoj Amperaku, tak jasně, každá díra do fasády je zlo. :) Ale já nemám podlahové vytápení a topím krbem, tak nevidím návratnost u TČ. A střídač na chodbě jsem myslel pasivní, jako je GoodWe, ty s aktivním chlazením samozřejmě ne! Jednak prach a hlavně hluk. A s tím asynchronním máš pravdu, děkuji za upozornění a objasnění toho pojmu. Já to v podstatě vím, ale nějak jsem si ty slova spojil. A wattrouter, ano, máš pravdu, jde naprogramovat, aby sepnul i bez přebytku. To jsem zapomněl. Ale ještě budu točit něco a doplním to. :)
@amperak2 жыл бұрын
@@HofyCZ jasný, tak pokud máš krb, ale taková klima, ta by ti mohla topit i z přebytků chladit :)
@HofyCZ2 жыл бұрын
@@amperak No na ní se celkem chystám 😉
@amperak2 жыл бұрын
@@HofyCZ vyber invertorovou s příkonem kolem 2kW, dej ji někam kde ti moc nebude vadit a top s ní. pokud není pod nulou, tak ti bude topit kolem 6kW. a to dle mne bohatě bude stačit. teplo si rozeženeš otevřenýma dveřma
@mitsubishmr2 жыл бұрын
@@amperak a klíma je niečo ako špirála jej nevadí koľko watt ide momentálne do nej? Ešte rozumiem tu špirálu v nej ale teraz myslím elektroniku ..... Dajme tomu raz to pôjde a raz nie?
@edwardpalec2552 жыл бұрын
díky za přehledné video a komentář
@radekvozak69062 жыл бұрын
Hezka instalace. Ma uz Wattrouter nejak vyresenu situaci, kdy se s pretoku spusti spotreba (zde natapeni 3f boileru) a po chvili zajde slunce a fve prestane vyrabet? Stridac v tu chvili zacne vybijet baterii, doda co je potreba a wattrouter nic na proud trafech nepozna, takze nic neomezi ani neprepne na distribuci. V podstate az do vybiti baterii. Pres modbus TCP s tim goodwe ET (s eth modulem) by se asi dal monitorovat stav baterek a dle toho boiler vypnout. Nemate nejak vymysleno? Pripadne jak?
@HofyCZ2 жыл бұрын
Ahoj Radku. Nemám boiler, ani kotel a ani wallbox připojen přes střídač. Tudíž vybíjení a "ničení" baterií se nekoná. Jakmile nejsou přetoky, wattrouter vypne a mám na něm nastaven, aby mezi 17-19 hod zapnul ohřev boileru z gridu.
@radekvozak69062 жыл бұрын
@@HofyCZ Ahoj, co znamená přes střídač? "Přes střídač" u Goodwe není připojeno nikdy nic kromě EPS větvě - tam je jasné, že se zmíněné spotřeby nepřipojují. Instalace je hybridní, takže se přifázuje na přívod od distributora - funguje tedy jako paralelní zdroj. Nicméně z baterek si bere střídač i v klasickém provozu (pokud není přepnutý do ostrovního režimu) - je to mimo jiné funkce hybrida, tj. přeci i pro provoz wallboxu, kotle a boileru - akorát je to vždy mix elektřiny z FVE/střídače a distribuce dle aktuálního odběru po fázích. Ten zmiňovaný problém je reálný a je ve všech těchto instalacích s bateriemi jakmile je tam wattrouter. On totiž nevypíná když nejsou přebytky, ale vypíná když je dodávka za sítě (tedy na těch proudových trafech se změní směr z výroby na dodávku) a tomu tam vadí ta baterie, která ten wattrouter krátkodoubou dodávkou podpoří v tom, že FVE "vyrábí"....Nicméně většina lidí si tak ničí baterku a nebo vyčerpá energii na zbytečné "přehřání" TUV a pak jim večer chybí. Btw pustíme 17-19 z gridu? A když nesvítí tak se to nepustí a dohřeje se stejně z distribuce? Jako ten wattrouter je pěknej to nic, ale oni ho dělali pro FVE bez akumulace, kde bylo jasné, že buď FVE dává a je přetok a nebo nedává a bere se ze sítě. Jakmile se přidaly baterky, tak je to naprd - a přítom by stačilo komunikačně vyčítat vybíjecí proud z BMSky těch POLYNTECHU (respektive z toho Gooddwee) a případně stav nabití....proto sem se ptal jestli to tam už nemáte a nedodělali ten Modbus konektor Pokud se pletu a máte to zapojené nějak jinak tak OK - ale jinak bych si tohle ověřil, je to zbytečné na baterky, které se cyklují zbytečným odběrem a většinou u boilerů ještě docela velkým proudem. Chce to prostě nějaký PLC co tohle umí (LOXONE, UNIPI, nebo nějakou "krabičku" co je schopná si přes datovou komunikaci zjistit stav tý baterie. Jinak k tomu vedení po pergole - to je paráda, vůbec sem ze začátku neviděl, že tam něco je :-D.
@HofyCZ2 жыл бұрын
Mě jde energie do baterie, jak je baterie plna, jde to přes wattrouter do boileru, dokud mu neřekne termostat dost a pak to posílám do distribuce. Pokud nesvítí ten den, tak wattrouter sepne každý den mezi 17-19 hodinou a boiler se ohřeje na požadovanou teplotu, pokud se neohřál ze sluníčka. Topit a ohřívat vodu skrz baterie je nesmysl a to samé platí u nabíjení auta. Proto tomu říkám "není přes střídač" a proto to také nevidím na celkové spottřebe domu.
@radekvozak69062 жыл бұрын
@@HofyCZ jasný takto to funguje. Popisoval jsem ale situaci kdy je baterie plna, jde to přes wattrouter do boileru (přetok) a ten ještě není nahřatý = pořád chce dohřívat. V tuto chvíli, když už je ta zátěž seplá (na základě přetoku) a bude nahřívat ten bojler (řekneme požadovaná 70 a aktuální 60) tak přijdou mraky a FVE přestane dodávat = což se běžně děje. Správný systém s PLC by odpojil to dotápění bojleru (nechce brát ze sítě a nechce brát z baterií), ale ten wattrouter to neudělá (nemá jak to poznat, protože mu přes ty proudový trafa z distribuce nic neteče, info se střídače přes komunikaci nemá) a tak se stane to, že ten požadovenej výkon z panelů z kterýho dohříval do ty doby než přišly mraky, střídač vezme z baterky a dodá ho wattrouteru. To je to co alespoň já řeším při použití wattrouter + baterek. Tam je potřeba dodělat to komunikaci u Wattrouter a mít tam modul na Modbus TCP v tom goodwe 10ET. Ono se stačí kouknout na web Solar control co to vyrábí - v podstatě je tam napsáno, že baterie je kravina a že nejvýhodnější je koupit FVE bez ní + wattrouter. Ještě doplním - když najede ten boiler, tak pro ten střídač je to zátěž jako každá jiná (třeba TV). Sice jsou tma SSR relé, tak si to topí přesně podle přebytků na fázích aby nebral část ze sítě, ale ve chvíli kdy panely přestanou dávat, tak se to chová stejně. Střídač nejdřív vezme z baterií (ať pro TV nebo boiler) a pak až se sítě - je to fce hybrida. Je to blbá vlastnost. Ono chvilkově to asi nevadí - ale i tak pro baterky nic moc. Ale rozumný by bylo to třeba při stavu baterie 80% už vypnout. Nicméně tohle klidně dokáže tu baterku vybít (v krajním případě) když je velká akumulačka a až ve chvíli kdy střídač nemá baterku, tak nedodá wattrouteru, ten si to vezme z distribuce a až pak ten dotop vypne. Proto nutnost té komunikace mezi řídícím PLC a střídačem při bateriové FVE
@martyt.99792 жыл бұрын
Diky za video. Mel jsem a vlastne stale mam stejne obavy ohledne instalace. FVE mam ale uz objednanou a to dokonce u stejne firmy, jejiz logo je ve videu na stridaci. Vc.wallboxu. Ono uz moc na vyber neni a tady jsem nic zasadne spatneho nevygoogloval. Faktem je, ze mam stale spoustu nejasnosti kolem konfigurace a z firmy (od obch.zastupce) se mi odpovedi nedostava. Tak snad to bude lepsi s techniky pri montazi. V tuto chvili mam dost rozpacite pocity. Na jednu stranu se tesim, soucasne mam obavu z vysledku pri ne zrovna male investici.
@HofyCZ2 жыл бұрын
Pokud nebudeš spokojený, budeš reklamovat. A pokud nebudou řešit, natočíme video a to bude kalup. :) Já jsem s tou firmou moc spokojený a mé připomínky řešili aktivně a dokonce mi sami nabídli výměnu typu panelů za jiné, neb jsem navyšoval po pár měsících ze 7,5 kWp na 10 kWp a ty nové panely měli jiný odstín a nevypadalo to hezky. Takže já jsem se svou volbou spokojený. Osobně bych si to nenechal dělat u firmy Tonda Novotný a syn. atd. :)
@minibosscz2 жыл бұрын
Nemají mít ty baterie nějaké místo kolem sebe, ochrannou vzdálenost?
@HofyCZ2 жыл бұрын
Ne, tyhle baterie jsou uložené v racku a jsou nehořlavé.
@martingideon61412 жыл бұрын
Hezký video, díky za ukázku. Mě by zajímali dvě věci. První, proč nejsou DC kabely ze střechy v chráničce a jen jsou přibindrované k trámům. Pořád je to riziko požáru. A druhá věc, jak je to řešené ohledně ochrany před bleskem, je vidět, že panely jsou přes svod hromosvodu od hřebene, tudíž předpokládám, že je to spojené s hromosvodem. Otázka je, je to ohledně hromosvodu nějak řešeno? Např. Izolované kabely na hromosvodu, nebo je to jen na tvrdo spojeno?
@amperak2 жыл бұрын
DC kabely jsou v chráničce. to je ten černý hiusí krk. Na ten hromosvod je dostaz snad pokaždé a psal, že se ptal a je to v pořádku. Ono se totiž sice říká, že má být hromosvod 60cm od jiných zařízení, ale ta konstrukce se zase má pospojit. Záleží vždy na daném člověku, který to posuzuje.
@martingideon61412 жыл бұрын
@@amperak ok, díky za odpověď ☝️
@jirichytil65212 жыл бұрын
Je to pěkně na prasátko spojené s konstrukcí fv panelů a jímací soustavou. Měl by jste si udělat od nějakého odborníka revizi ochrany před bleskem. Je v nevyhovujícím stavu. FV panely musí být v ochranném úhlu jimače! Nechápu co dnes existuje za pitomce, kteří to natvrdo spojí s jimaci soustavou
@martingideon61412 жыл бұрын
@@jirichytil6521 jo dělá to takhle na hulváta spousta firem a to i ty velkých co fve instalujou už řadu let, ale teď se rojí víc a víc informací a názorů, že je to takto špatně. A vrchol absurdna je, když to je úplně v pohodě v přeskokové vzdálenosti a stejně to připojí k hromosvodu.
@amperak2 жыл бұрын
@@jirichytil6521 jsou na to dva názory a nikdo neví co je dobře. Alke duležité je, že daná firma na to dala papír že to je dobře, tak to dobře je a ručí si za to.
@radeksuchy98582 жыл бұрын
Zdravím Tě HOFY, pochopil jsem, že máš dřevostavbu od Rýmařova, že? My také, z roku 2012 a zatím maximální spokojenost....zaráží mne, že už máte po záruce, z jakého roku ji máte? V jiném videu říkáš a uvádíš údaje, že dům není úsporný, což mne udivuje, máme také celkem starý, ale je to hranice nízkoenergetický až pasivní a vlastnosti jsou super.... jinak palec hore, ať se daří!
@HofyCZ2 жыл бұрын
Ahoj Radku. Já si ty různé záruky nepamatuji, ale mám pocit, že nejdelší byla asi 15 let? Nepočítám záruku na Bramac atd. :) No a my máme dům již asi 16 let :). No v té době se dělali ještě trošku méně úsporné domy, než máš asi ty, ale i tak je to super proti cihláku. Kde mají sousedé už jen 18 stupňů, my máme stále nad 21. Ale pravda je, že to už neřeším, ne s tím nic neudělám a vím, že se nám nevyplatí investice do TČ, protože bych moc neušetřil. A krb je velmi dobrý pomocník pro podzim/jaro na přítop.
@vaclavcerha19992 жыл бұрын
Proč jste zůstal na tarifu D45d?
@amperak2 жыл бұрын
protože topí elektrokotlem...
@vaclavcerha19992 жыл бұрын
@@amperak Tak to chce ještě tepelné čerpadlo.
@marekkrasnansky38942 жыл бұрын
Pekné video. Uvažujem o GW 10 ET série, 10kWp na streche juh, + BAT 14kWh + bojler + prebytok do siete. Presne to čo máte Vy. Otázka znie. Akú najväčšiu teplotu dosiahol menič ? Teda ak ste to niekedy merali 😉✌️Vďaka za odpoveď. S pozdravom Marek.
@HofyCZ2 жыл бұрын
Ahoj Marku. Menic je hodne horky, nemeril jsem to, parkrat jsme se podival a melo to tak mezi 60-90 stupni :)
@BohumilVanzura Жыл бұрын
Dobrý den. Na kolik to všechno vyšlo peněz?
@HofyCZ Жыл бұрын
Ahoj, FVE mě po odečtení dotací vyšla na cca 300 tisíc. Návratnost cca 10 let.
@michaelpilsen2 жыл бұрын
Ahoj Hofy, viděl jsem že máš svody hromosvodu pod panelama na střeše. Jak instalační firma řešila ochranu elektrárny při úderu blesku? Pokud máš uzemněné panely, tak pokud to praskne do hromosvodu tak fve jde do kytek. Řešil jsi to s firmou?
@HofyCZ2 жыл бұрын
Ahoj, resil a mas pravdu, hromosvod je vsude, i na stitu, tak je zbytecne to resit, az to praskne, budu resit pojistku. Nicmene mam takovy pocit, ze za meho zivota se to nestane. :)
@romanmatzke Жыл бұрын
@@HofyCZ pojišťovna vám nedá nic, je to špatně udělané a bez platné revize se pojišťovna vyhne
@armyTabor2 жыл бұрын
to montovala firma S-power :-) poznávám štítky na rozvodnicích. Jedna z mála firem u které se dokumentace a certifikáty přibližují k 100% stavu.
@ErCanEverything2 жыл бұрын
👍👍👍🤝🤝🤝
@demal59932 жыл бұрын
Hezké video. Díky. Jakou firmu jste si prosím vybral?
@martingideon61412 жыл бұрын
Je to vidět na střídači ☝️
@demal59932 жыл бұрын
Střídač je Goodwe. Firmu nevidím? 🤔
@martingideon61412 жыл бұрын
@@demal5993 s power, na střídači je nálepka
@HofyCZ2 жыл бұрын
Máš boda za postřeh :)
@demal59932 жыл бұрын
Aha dívám se na telefonu. Díky 👍
@GasPing-mi5fc2 жыл бұрын
Fajné, jen umístnení nad dveřami s hladiska NEMOŽNO vrtať do prekladu mi príde troška na hraně ale ok.
@HofyCZ2 жыл бұрын
Tak tomu ja nerozumim, co je preklad. mam drevostavbu, tak nevim, zda tam neco takoveho je :)
@LukyVala2 жыл бұрын
Jak to že máš sazbu D45d?
@HofyCZ2 жыл бұрын
Protože mám elektrokotel.
@ABCABC-om3pw2 жыл бұрын
Zdravím ,dotaz: střdač s aktivním chlazením brát, nebrat?
@HofyCZ2 жыл бұрын
Ahoj, já mám pasivní chlazení a je to pěkně horké, když venku svítí. Z důvodu životnosti bych bral asi aktivní chlazení, ale to je zase hlučné. Pokud máš tedy prostor, kde bude střídač umístěn, dobře odhlučněný, tak bych volil aktivní chlazení.
@lokokolumbus47192 жыл бұрын
Ahoj zajímala by n mě ta cena v tarifu D45d já ho mám také ale za 3,20Kč a ve finále ze vším všude to dělá kolem 7Kč Dík
@HofyCZ2 жыл бұрын
Ahoj Loko, já jsem koncem loňského roku stihl ještě tarif Elektřina pro solary a am byla silovka D45d za 1,9 Kc s DPH. Když jsem si dopočítal vše k tomu, tak jsem na 3,10 Kč s DPH se vším všudy. Zajímá mne, kde se ti tam vzaly skoro ty 4 Kč.
@janmlynarik22812 жыл бұрын
Baterie su vysokonapäťové, kolko maju voltov?
@HofyCZ2 жыл бұрын
Mám tyto www.solar-eshop.cz/p/baterie-pylontech-h48050/
@JohnRoss72 жыл бұрын
Reuploud videa tocenyho pred rokem? .. koukam ze doslo jen k vymene panelu?
@HofyCZ2 жыл бұрын
Ano, a je více zkušeností a historie z výroby.
@miloslesak6664 Жыл бұрын
Je velkou otázkou jestli se to celé vlastně vůbec vyplatí, a jestli tedy to co za deset let provozu ušetříte za elektřinu nevypláznete potom za novou baterii které po deseti letech pravděpodobně skončí životnost a bude nutno hodně peněz investovat do nové.
@HofyCZ Жыл бұрын
Ahoj. A to se právě musí vyzkoušet. 😂👌
2 жыл бұрын
☺☺☺
@zdenekschwarz88282 жыл бұрын
Hezký i reklamy byla 😂
@Honzik_S2 жыл бұрын
Aneb jak přijít o záruku Rýmařova :D Provrtat a tu kabel tu kabel :D
@HofyCZ2 жыл бұрын
Ahoj Honzo, už máme dům po záruce. A provrtání bylo jen jedno, právě kvůli FVE a dlouho jsem s tím bojoval. :)
@janmlynarik22812 жыл бұрын
Aká firma to inštalovala?
@HofyCZ2 жыл бұрын
Ahoj, je to na nálepce na tom střídači. :)
@smachj2 жыл бұрын
Autor se asi rád poslouchá, shlednout cele video bylo utrpení.
@HofyCZ2 жыл бұрын
Ahoj Jirko, já se rád poslouchám, to je jasné, ale tvůj motiv "sebetrýzně", že to dal celé nechápu. Co jsi provedl, že sis dal takový trest? :)
@satyrsilence2 жыл бұрын
Hrozny tolik krabic! 5 krabicek???Ja mam stridac solax a k tomu pouze jeden rozvadec. Toto reseni je silene!
@amperak2 жыл бұрын
když se pozorně podíváš a budeš poslouchat, tak říká, že využili místo nade dveřma. přístup k rozvaděči musí být volný. Má to naprosto správně a nejlépe, jak mohl. jiné řešení by znemožnilo obsluhu. už ten rozvaděč pro panely a baterie je špatně umístěn z hlediska přístupu (měšl by vystěhovat pulku místnosti. Navíc to, kolik pobsadíš pozic, zde je hodně, závisí na míře automaztizace domácnosti, což zde má dost velkou.
@HofyCZ2 жыл бұрын
Mě ty krabice nevadí, prostě nebylo místo, tak museli přihodit podle místa více no. Ale nad těmi dveřmi to ničemu nepřekáží. :)
@amperak2 жыл бұрын
@@HofyCZ přesně. nechápu jak to někomu muže vadit.
@jakubbujdos95192 жыл бұрын
Jsou i lepši firmy😀
@milanstradal54597 ай бұрын
Komu říkáš ksicht ty demente .
@HofyCZ7 ай бұрын
Vzdy se to dotkne tech, kteri to o sobe moc dobre vedi 😂👌