Uwaga: 1) Adres do strony internetowej, gdzie można pobrać model 3D przedstawionej obejmy: ipc.ct8.pl/?ac=content&bc=show&read=AX9cjYa9cts 2) Link do odcinka nr 276: kzbin.info/www/bejne/nnfRfmpufrudoac 3) Link do playlisty związanej z tematem sprzęgła Oldhama: kzbin.info/aero/PL8WaLLlbc8Y7NnoTHid-uAzfvgVO746t5
@PiotrSygutPL Жыл бұрын
Naprawdę świetnie tłumaczysz - dzięki za twoją pracę.
@InzynierProgramista Жыл бұрын
Dziękuję bardzo.
@wgmg77462 жыл бұрын
Coraz lepsze filmy. Oby tak dalej.
@yakdaymar66592 жыл бұрын
Thank you verry good💓💓💓💓💓
@mareks12842 жыл бұрын
Bardzo dobry odcinek i ciekawa droga projektu.
@mrrudzin2 жыл бұрын
Panie Inżynierze - świetna robota. Rysuje trochę w Fusion360, ale widzę że nie taki FreeCad straszny. Darmowa wersja Fusion360 jest coraz bardziej okrajana i jestem pewien że w końcu zniknie opcja exportu do STLa co sprawi że będzie dla mnie bezużyteczna. Mała uwaga odnośnie materiału: Warto wspomnieć i pamiętać że PLA użyte do wydruku w temperaturze 60*C zaczyna już robić się plastyczne. Poprzez obejmę, która staje się "kożuszkiem", ograniczamy powierzchnie oddawania ciepła więc silnik pracując przy parametrach znamionowych może osiągnąć nawet wyższą temperaturę. W tym przypadku zasilanie będzie obniżonym napięciem więc straty cieplne będą mniejsze. Może warto byłoby pokusić się o sprawdzenie jak wygląda temperatura silnika pracującego jakiś czas z obciążeniem z i bez takiej obejmy. No i mała uwaga praktyczna - drukarka nie dolała materiału na pierwszej warstwie (widać półkola wokół miejsca na śruby). Warto popracować nad ustawieniami slicera ;) Wartościowy odcinek, proszę o więcej :)
@mareks12842 жыл бұрын
Moim zdaniem nie ma sensu inwestować swój czas w fusion 360 bo w freecadzie można wiele a jest stale rozwijany, jest forum gdzie pomagają nie wspominając o tym że pracuje w różnych SO nie tylko w Windows.
@InzynierProgramista2 жыл бұрын
Dziękuję. FreeCAD nie jest straszny i z każdą aktualizacją pojawiają się poprawki. Potrafi czasami postawić opór, ale da się ten opór obejść inną metodą. Program jest ciągle rozwijany, poprawiany, więc mam nadzieję, że będzie coraz lepiej. Szkoda, że kierunek Fusion jest taki a nie inny, gdzie po wielu opiniach użytkowników można sądzić, że program jest całkiem przyjemny w użytkowaniu. Co to narażeń temperaturowych - owszem, PLA jest słabe pod tym względem, ale nie poruszałem tego tematu z tego względu, iż raczej ten silnik nie będzie wykorzystywany do pracy ciągłej, a po drugie nie znam jeszcze jego charakterystyki temperaturowej. Umieszczone fasolki trochę zmniejszyły powierzchnię kontaktu. Dotychczas w swoich materiałach (przy filmach ze sprzęgłami) używałem wkrętarki. Teraz do podobnych treści chciałbym użyć ten silnik, a przy okazji może coś innego ciekawego przygotować, by kanał mógł się też rozwijać. Myślę, że przy okazji, gdy będę sprawdzał na ile można rozkręcić ten silnik przy ok. 14 V, to za pomocą termometru na podczerwień będę sprawdzał jego temperaturę pracy. Wydrukuję w tym celu jeszcze jakiś inny uchwyt, by łatwiej było ten temat ocenić. Gdyby jeszcze były jakieś sugestie w tym temacie, to chętnie spróbuję je wpleść w ten przyszły materiał. Temat niedolania filamentu: sprawa tutaj jest bardzo prosta. Obejma ta była drukowana po wydrukowaniu małego, żółtego koła pasa zębatego, które przewinęło się w odcinku nr 279. Do druku obejmy nie zmieniłem szerokości ścieżki do wymiarów wynikających z grubości półkola. Natomiast pozostawiłem to w takiej postaci, bo i tak nie będzie to sprawiało żadnych problemów. Pozdrawiam ;)
@mrrudzin2 жыл бұрын
@@InzynierProgramista Bardzo mnie cieszy że wszystko jest pod kontrolą. Po inżyniersku warto zapytać. Czekam na kolejne odcinki ;)
@RROOBBWWAANN2 жыл бұрын
12:13 Tak z ciekawości... nie ma sposobu, aby wskazać, który kąt nas interesuje? Czy trzeba jednak trochę kombinować z dodawaniem?
@Gumball_W2 жыл бұрын
Aktualnie niestety nie ma takiej opcji, ale można wpisać działanie i program sam przeliczy.
@RROOBBWWAANN2 жыл бұрын
@@Gumball_W Ok, dzięki za szybką odpowiedź. Może zrób odcinek poświęcony pułapką i błędom programu, aby wiedzieć jak je omijać. Ja dwa razy podchodziłem do FreeCada, poległem, może zabrakło wytrwałości. Na co dzień używam SketchUp-a i to mi wystarcza, ale wiem jakie ma ograniczenia. I taki ujarzmiony FreeCad byłby przydatny.
@InzynierProgramista2 жыл бұрын
A ja bym nawet pokusił się o stwierdzenie, że to określanie kąta nie jest jakieś szczególnie niezbędne do szczęścia. Jeśli poruszamy się w jakiś sposób w mechanice technicznej i konstrukcji, zapewne najczęściej używane wartości kątów są następujące: 30, 45, 60, 90, 118, 120, 135, 140, 150. Więc szybka korekta po pewnym czasie wprawy w zależności od zorientowania osi bazowej wymiaru kątowego do cechy - przychodzi w sposób niemal naturalny.
@RROOBBWWAANN2 жыл бұрын
@@InzynierProgramista No oczywiście, że bez tego da się żyć. Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.
@TatkoMarecki2 жыл бұрын
Super kolego. To musi być twoja pasja żeby tak skrupulatnie to opisywać :) Co sądzisz o Fusion 360 ?
@InzynierProgramista2 жыл бұрын
Dziękuję. Dokładnie tak jest ;) Co do Fusion 360: podobno ciekawy program, który również często wykorzystywany jest przez osoby uczące się modelowania 3D, czy osoby, które potrzebują przygotowania modelu do wydruku 3D. Ale nigdy w tym programie nie pracowałem i jak na razie jakoś bardzo nie czuję potrzeby, by się nim interesować. Codziennie pracuję w Inventorze, więc ten jeden produkt Autodesku mi wystarczy ;)
@mareks12842 жыл бұрын
Jest modny ale niestety płatny tak że mając do dyspozycji freecad moim zdanie nie gorszy i którego można się nauczyć zdecydowałem się na zrezygnowanie z fusion a drugim powodem jest to że nie udało mi się go uruchomić w systemie Linux
@firestarter99452 жыл бұрын
W jaki sposób tak płynnie poruszasz kamerą?
@InzynierProgramista2 жыл бұрын
Używam manipulatora 3Dconnexion. Proszę zobaczyć na stronę główną mojego kanału na samym dole lub w zakładkę playlisty, gdzie opublikowałem kilka filmów o tych produktach.
@firestarter99452 жыл бұрын
@@InzynierProgramista Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Pozdrawiam :)
@adamostachowski65372 жыл бұрын
jak uczeń gotów to mistrz się znajdzie a dokładnie podrzuci go youtub