Jest Pan genialnym nauczycielem! Siedzę od kilku dni i chłonę wiedzę, ćwiczę i jestem pełen podziwu dla Pańskiego kunsztu, super, jestem wdzięczny, dziękuję:)
@InzynierProgramista2 жыл бұрын
Dziękuję również!
@krystianrubacha687010 ай бұрын
Jestem zachwycony tymi filmami, jadę całą playlistę FreeCAD od najstarszych :) Ja w celu utworzenia ostatniego żebra utworzyłem nową płaszczyznę odsuniętą do środka włącznika od zewnętrznej bocznej ścianki o 9 mm (połowa szerokości), zaznaczyłem Pad002 na drzewku i wykonałem operację Transformacja Odbicia Lustrzanego względem tej płaszczyzny.
@wgmg77462 жыл бұрын
Małe firmy również nie stać na drogie programy lub ich subskrybcje. Nawet duże firmy mają często kłopoty finansowe. Czasami zakres wykonywanych prac wymaga używania wiele prgramów lub wykupywania dodatkowych modułów tak jak w SolidWorks gdy potrzebujemy zawansowanych obliczeń materiałów o chrakterystyce nieliniowej z uwzględnieniem uplastycznienia i podpór jednostronnych z odrywaniem. Bardzo dobry odcinek.
@InzynierProgramista2 жыл бұрын
Dzięki. No być może są takie problemy. Trudno tutaj mi ocenić sytuację i napisać coś więcej, mając tylko jakieś tam pojęcie o sytuacji kilku lokalnych firm.
@Gumball_W2 жыл бұрын
Ciekawe podejście do tego trzeciego żebra, fajnie, że pokazałeś korzystanie z kilku różnych modułów. Można by to nieco uprościć - użyć narzędzia Part Section od razu, bez tworzenia facebindera i łatania powierzchni. Następnie zdowngradować to w Draft do pojedynczych linii, usunąć zbędne segmenty, dodać brakujące i zupgradować w tym samym module do powierzchni. Dalej już tylko offset 3D. Jednak najprościej chyba tworzyć te żebra wyciągnięciem wychodzącym poza model i docinać pocketami.
@marsma182 жыл бұрын
Fajnie, że pokazane kilka podejść ale zastanawia mnie czy nie dałoby rady po porstu podzielić tych pozostały żeberek na mniejsze części i wtedy je dodać do pierwszego. Czy taka akcja by się nie powiodła i odniosła oczekiwany efekt.
@InzynierProgramista2 жыл бұрын
W teorii tak można, ale w praktyce mogłoby to być bardzo żmudne. Załóżmy, że takich żeberek byłoby dużo więcej. Byłaby też trudność przy zmianach wymiarów. Przy dobrze związanych szkicach - może ...
@DawidZ-q3m Жыл бұрын
Witam, świetne filmy z bardzo szczegółowym tłumaczeniem i wieloma drogami dojścia do celu. Filmy oglądam od dawna a subskrypcję zrobiłem dopiero dziś. Co do tego włącznika wykonałem go w Alibre Design Expert. Nie wiem czy w solidzie tak się da (sprawdzę to później) ale w alibre na płaszczyźnie, na której rysujemy żebra narysowałem kratownicę wszystkich żeber naraz i zrobiłem wyciągnięcie cienkościenne w obu kierunkach po 0,5mm do następnej. W ten sposób w jednej operacji zrobiłem całe użebrowanie wewnątrz włącznika. W Ironcad żebro za pomocą jednej kratownicy szkicu i funkcji żebro też udało się zrobić w jednej operacji. Swoją drogą czy miał Pan styczność z Ironcadem?. Fajny program o dużych możliwościach z tego co testuje. Trochę inne podejście niż solidworksowe jak w SW czy Alibre design.
@InzynierProgramista Жыл бұрын
Witam, Dziękuję bardzo za szeroki opis. To po kolei: Ad 1) Można wyjsć od kratownicy jak najbardziej, ale zależało mi na tym, aby podziałać jak radzą sobie szyki i z jakimi trudnościami możemy się spotkać (bardziej chodziło o FreeCADa). Po za tym w chwili gdy kręciłem ten odcinek, miałem program Alibre Atom3D, czyli podstawę przed programem Alibre Design. W Alibre Atom3D nie można wykonać wyciągnięcia cienkościennego, więc ta droga by i tak mi nie wyszła. Ad 2) Nie miałem styczności z IronCAD i raczej nie zanosi się, abym w najbliższym czasie miał możliwość używania tego programu. Właściwie nie miałem na razie potrzeby by zagłębiać się w to jak ten program działa.
@nams372 жыл бұрын
Thank you
@InzynierProgramista2 жыл бұрын
Also invite you to watch other tutorials on my channel.
@yakdaymar66592 жыл бұрын
Wow thank you good
@InzynierProgramista2 жыл бұрын
I invite you to continue to follow my channel.
@wgmg77462 жыл бұрын
Na początku musimy wiedzieć jakie są odstępy siatki oraz jednostki, żeby w przbliżeniu odwzorować kształt elementu na szkicu.
@InzynierProgramista2 жыл бұрын
To prawda. Problem leży po mojej stronie, ponieważ pracując na co dzień w programie Inventor, nie muszę o tym myśleć. Szkic skaluje się automatycznie po ustaleniu pierwszego wymiaru. Tak samo było to widoczne w przypadku programu SolidWorks. Niestety okazało się, że mam inne ustawienia siatki w Alibre a inne we FreeCAD. No i w tych programach już automatycznego skalowania szkicu nie ma.
@Gumball_W2 жыл бұрын
Co ciekawe program Abaqus (zaawansowane środowisko do analiz MES) wymaga podania przybliżonego rozmiaru szkicu przed otwarciem szkicownika. Służy to właśnie odpowiedniemu skalowaniu siatki.
@wgmg77462 жыл бұрын
@@Gumball_WNiestety nie jest tak łatwo dostępny.
@wiesiupwr2 жыл бұрын
A dlaczego we FreeCAD na samym początku po wykonaniu wyciągnięcia tak jak w pozostałych, nie ucinaliśmy góry profilem o promieniu 9mm? Wydaje mi się, że łatwiej i szybciej niż przerysować. Chyba że to tak edukacyjnie dodatkowo. Super filmiki dużo się nauczyłem z nich, jeszcze dojdzie do tego że kupię drukarkę 3D 😊
@InzynierProgramista2 жыл бұрын
Oczywiście, że można też w ten sposób podejść do modelu. Właśnie o to tutaj chodzi, aby oprócz tego co sam pokażę w materiale, znaleźć inne swoje podejście i porównać różne rozwiązania ze sobą. W ten sposób łatwo można sprawdzić, które rozwiązanie jest najwygodniejsze i najłatwiejsze w późniejszym zarządzaniu modelem. Oprócz tego poszukiwanie własnych rozwiązań wpływa pozytywnie na lepsze poznawanie narzędzi w programie jak i samego programu. Uważam, że technologia druku 3D jest bardzo ciekawym tematem do samorozwoju i jeżeli tylko są ku temu możliwości - jak najbardziej polecam.