що до цін на аренду, те що ви бачите як низьке, для самих румун виросло майже вдвічі, після початку війни через мігрантів... і якщо ви віддалено працюєте то не обов'язково розташовуватись в райцентрі типу Клуж чи Яси, в меньших містах можна за 300€ зняти двокімнатну...
@kodukha16 сағат бұрын
Буль ласка, розкажіть ще про Кіпр. Там наче з податками мало бути цікаво
@OleksBor7 сағат бұрын
дууууууууже прикольна ідея по запису таких відео )
@dpower1413 сағат бұрын
Був декілька тижнів тому в Бухаресті - так я вам скажу, це вже зовсім не ті нищі циганє з 90-их років, країна стає заможньою, і в порівнянні з умовною Україною та Болгарією це вже дійсно доволі непогане місце для життя.
@pavelpetrenko45727 сағат бұрын
Бухарест на сектори поділено, і є такі місця доречі не тільки в Бухаресті в які краще не заходити... є не тільки циганські квартали, але й цілі села...
@dpower146 сағат бұрын
@@pavelpetrenko4572 Але такі райони є в усіх столицях "розвинених" країн, тому тут питання в тому, що ти можеш жити в гарному секторі, за низькими цінами та ще й з непоганим сервісом.
@dei_m_d10 сағат бұрын
💛💙
@Max-UA6 сағат бұрын
Цікавий погляд збоку. Загалом, я теж так сказав би: якби не податки, то було б ідеально. Традиційним є те, що українці й румуни так мало знають одне про одного. Це дуже дивно, зважаючи на розмір наших країн і взаємне розташування (див. мапу). В цьому є історичні причини, і, найголовніше, я думаю, мовний барʼєр. Румунська не така складна як арабська, угорська або естонська, але й не така проста як англійська. Ви не вивчите румунську настільки швидко як польську або словацьку. Хоча, ерудована людина знайде багато спільнокореневих слів, які буде легше запамʼятати (спойлер: це не значить, що ви зможете розмовляти, не вивчаючи румунську, і вас зрозуміють). Плюс у тому, що багато хто знає англійську на різному рівні, навіть старші люди. Менталітет і культура наближені до українських. Румуни традиційно тягнуться до Європи і контактують із країнами ЄС, в більшості мають проєвропейську позицію. Хоча, останні скасовані вибори виглядають дуже загрозливими. Все може перевернутися з ніг на голову. Між Україною й Румунією практично відсутнє залізничне сполучення (теж з історичних причин). І ще трохи букв для підняття у видачі відео: У Бухаресті точно тепліше ніж у Києві (див. фізичну карту Європи). У Тімішоарі нема моря, навіть близько. Снігу теж нема. В теперішніх реаліях сніг паде двічі за зиму, але не лежить. Місто називається Клуж-Напока (пор. складність назви з Камʼянцем-Подільським). Можна просто Клуж. Центр Бухаресту називається Котрочень (наголос на е). У румунській мові є слова, які пишуться з трьома (Карл!) «і» в кінці слова і їх треба вміти читати (тим, кому треба). В горах клімат відрізняється від рівнинної частини. Є скелясті гори, є лісисті пологіші, є абсолютно пласкі рівнини. На Чорне море в Румунію їхати не варто. Дотягніть до Болгарії: менше витратите й будете задоволені. Ціни в порівнянні з іншими країнами ЄС приємні. Продукти смачні, як в Україні. Обслуговування не таке добре як в Україні, але до цього треба звикнути. Банки, фінанси, пошта - спочатку розслабтеся, знизьте свої очікування, а потім підходьте до віконечка.
@DDERHACHOV11 сағат бұрын
Ну з 1 січня 2025 податки знову збільшили
@svetlanad.63354 сағат бұрын
Живем 3 года здесь (Бухарест), рассматриваем другие страны. Грязно, много попрошаек, низкий сервис и квалификация сервисных работников, при этом на каждом шагу ждут чаевые буквально за все. Налоги растут каждый год, при этом инфрастуктура сильно уставшая, частые аварии в старом фонде. В общем, если открывать свой бизнес, то вполне пойдет. Если идти на рабочий контракт, сильно просядете в уровне жизни после Украины.
@5tarikok11 сағат бұрын
Живу в Румунії. Дуже хороша країна як виявилося. Дешеві ціни на продукти та оренду житла, майже на рівні України. Стосовно ресторанного сервісу, то можете навіть не пробувати йти в заклади, сервіс тут насправді жахливий і сама кухня специфічна. В закладах ціни вище ніж в Україні, але якщо готувати самому, то і продукти дешевші і якість краща ніж в Україні. З англійською мовою все досить не погано. Переважно всюди її знаю, десь більше, десь менше, але любі питання вирішити можна. Ціна на пальне в середньому 67 грн/л. Стосовно циганів, зараз їх тут менше ніж буває в Україні) Про податки можу сказати що не найнижчі, але є свої нюанси, при певних видах бізнесу можна платити тільки за конкретний прибуток, тобто віднімати вартість всіх витрат, таких як оренда, інтернет, комуналка, навіть витрати на пальне можна вписати як витрати) і в сумі може вийти менше чистого прибутку і відповідно менше податку. В підсумку можна сказати що дуже схожий менталітет. Зараз Румунія виглядає ніби Україна, в якої вийшло з Євроінтеграцією (на жаль)
@pavelpetrenko45726 сағат бұрын
Я півтори роки прожив в Румунії й з усім згоден окрім ресторанів. Так, є зовсім печаль-печаль, наприклад якось зайшов в Паб в центрі одного міста, а там драфтового пива геть не було, все що запропонували це щось з бутилки, але й то було лише в одному варіанті - таких пабів я ще не бачив в своєму житті, але пару кварталів далі й там у невеличкій кафешці й їжа за вуха не відтягнеш, й дуже смачне місцеве крафтове пиво і все це буквально за 5 евро на людину й звісно дуже чисто й охайно... і таких місць чимало...
@5tarikok6 сағат бұрын
@@pavelpetrenko4572 ну пиво і кухня все ж трохи різне) хоча і те і те не вау. Стосовно пива теж підтверджую, можна рідко знайти хороший заклад, буквально 1 з 10 буде дійсно хороший. Але якшо хочеш випити пиво з закускою в звичайному пабі, то пиво буде тільки бутильоване, а з закусок навіть звичайного кренделя нема) А якщо взяти якусь піцу на 2х, то принесуть просто піцу і все, ні тарілок ні приборів. Якщо попросити тарілки то закатають очі і не соромляться. І це все я зустрічав в.різних містах Румунії, тому думаю це загальний такий сервіс. Але напевно це єдиний мінус який я побачив для себе, це саме низький рівень обслуговування в закладах. Хоча просто ми всі розбалувані українським сервісом і ресторанами)))