Jak już chcesz się bawić w działki pod uprawy to nie robi się w formie prostokątów bo są one niewydajne logistycznie . Powierzchniowo są spoko tylko ustawienie ich w jakiś logiczny sposób który nie wydłuża tras po których muszą się poruszać mieszkańcy . Najwydajniejszą formą jest ustawienie miasta w formie okręgu z rynkiem i magazynami wewnątrz , a działki z uprawami robi się w kształcie trapezów z krótkim bokiem pod dom z dobudówką a potem rozszerzającą się powierzchnią pod uprawę . Takie działki zwrócone domkami w stronę rynku tworzą ładny okrąg . Między działkami dajesz drogi które z rynku wychodzą jak szprychy w kole i mieszkańcy nie muszą obchodzić tych działek żeby się gdzieś dostać . Dodatkowo mieszkańców konkretnych domów z uprawą warzyw trzeba przydzielić do prac które pozwolą im jednocześnie uprawiać ogródek . Przykładowo przydzielić lokatorów warzywniaka do kościoła lub gdy nam brakuje rąk do pracy to przynajmniej na drwala lub do tartaku. Wtedy jeden mieszkaniec robi deski a dwóch uprawia ziemię lub zbiera plony . Jak mieszkańcy warzywniaka są wolną siłą roboczą i coś budujesz to porzucają swój ogródek i budują przez co ziemia jest niewykorzystana i nie masz warzyw . . Przy sadach jabłkowych jest o tyle lepiej że nie trzeba ich uprawiać a wystarczy zwolnić mieszkańca sadu na jesień gdy są zbiory .Po zbiorach można znowu w pełni go wykorzystywać do budowaniu lub innych prac. Jak już ktoś chce się pobawić z dołami na trupy to są one bardzo pożyteczne do przypisywania do nich właśnie mieszkańców warzywniaków na wiosnę i jesień lub sadowników na jesień . Poza tym korzystając z dołów na trupy można faktycznie fajnie miasto rozplanować . Stawiasz kwadrat 6 na 6 dołów . Potem usuwasz wewnętrzne 4 doły i robisz tam miejsce na spichlerz , magazyn , studnie i rynek . Potem usuwasz po jednym skrajnym dole na zewnętrznych narożnikach . Obrysowujesz drogą powstały na zewnatrz kształt czyli wielki kwadrat ze ściętymi narożnikami . . Od wewnętrznego kwadratu z rynkiem otoczonego drogą puszczasz drogi w ośmiu kierunkach po 45 stopni . Ma powstać wewnątrz kwadrat 2x2 doły i 8 równych podzielonych drogami rozchodzącymi się promieniście w 8 kierunkach od rynku . Te 8 działek to wystarczające uprawy na bardzo duże miasto . Najlepiej 4 warzywniaki i 4 sady . Te 8 domów oczywiście z dobudówkami bo więcej ludzi jest do uprawy i są wydajniejsze . Masz 16 rodzin . Potem już kolejne domy dokładasz po promieniu na zewnątrz tego (prawie koła ) Warsztaty to już całkiem na zewnątrz ale lepiej przydzielać konkretnych mieszkańców domów do konkretnych warsztatów żeby mieli jak najbliżej z domu do warsztatu .
@wingedhussars86822 күн бұрын
Ja pierdzielę chłopie ile ty masz mocy w Rise Of Kingdoms?
@BlackGhost_0072 күн бұрын
@wingedhussars8682 Trochę jest . Nic nie poradzisz jak ktoś jest perfekcjonistą 😉. Ja wiem że każdy gra jak mu pasuje i jak czuje klimat gry . W tej grze akurat można fajne miasteczka robić ale na późniejszym etapie i tak się okazuje że robią się problemy i trzeba coś zmieniać więc lepiej od początku pewne rzeczy zaplanować .
@Gracjan19872 күн бұрын
Dzię ku je myy 🎉
@jeerayah2 күн бұрын
Polecam się! :)
@Gracjan19872 күн бұрын
@jeerayah a bede ogladal a co mi tam 😅
@karolm73612 күн бұрын
Na angielskim jutubku chłop pokazuje jak Brondo zrobić i optymalizuje budowanie pod farmy.
@SavierPL2 күн бұрын
nie wiem czy nie lepiej byście wyszli na planie okręgu to robić
@SavierPL2 күн бұрын
i lecisz na ćwiartki
@SavierPL2 күн бұрын
ale groble i tak się ku temu przydadzą by wyznaczyć 8 kątów
@adek232 күн бұрын
Ech, nie dość że ukradłeś pomysł od Tacticata i nie wspomniałeś o tym to zrobiłeś to źle, bo pierwszy warunek powodzenia to ustawienie tych dołów na trupy równolegle z granicami świata.
@jeerayah2 күн бұрын
Inspiracja to raz, dwa faktycznie nie ma w opisie wydawało mi się że dałem. Spokojnie pojawi się 🙂