Jakie są wasze najtrudniejsze wyzwania związane z wychowaniem młodego pokolenia?
@adab42168 ай бұрын
Walka zeby nie odgladali pato gal famme mma I ta caka reszte
@Majkel23_57 ай бұрын
Koncentracja dzieci na zadaniu w czasie treningu
@qasz666qwerq67 ай бұрын
@@Majkel23_5 czyżby ??? a nie przypadkiem jego rozwój własny.
@qasz666qwerq67 ай бұрын
@@adab4216 i co wywalczyłaś??? a gdzie wskazówki a nie walka, bo czegoś co jest bardziej interesujące od tego co ty dajesz nie zwalczysz.
@agnieszkaludwikowska29107 ай бұрын
Zaszczepienie zdrowego wzorca odżywiania
@hannalundqvist32107 ай бұрын
Chłopak powinien iść na ministra edukacji zamiast jakas baba oderwana od rzeczywistości. Po wysłuchaniu całego wywiadu jestem pod wrażeniem . Mam 8 latka i bede brała z tej rozmowy wszystko pod uwagę.
@maciekprzybylski43306 ай бұрын
O to chodzi że Tomasz jest do przodu nie o dekadę ale o dwie ,i te głąby w rządzie (obecnym ,wcześniejszym, i przyszłym )jeszcze długo nie będą w stanie ogarnąć ich systemu . Mam trzy córki idę z jednego zebrania na drugie i na każdym ta sama gadka od wychowawczyń: Dzieci są niegrzeczne i nie chcą się uczyć!!! I więcej trzeba z nimi pracować w domu ! Dramat Zniesiono prace domowe ,jedna i druga chce od razu żeby rodzice zgodzili się po cichu jednak na zadawanie . Ja w pracy też bym chciał przyjść i mieć zrobione i jeszcze żeby inwestor jak skończę pracę sam jeszcze sobie coś porobił w domu 😁 Budowlaniec
@slawomir5356Ай бұрын
To że ktoś jest dobrym mechanikiem, nie znaczy, że jest w stanie nadzorować budowę rakiety. Bycie ministrem wymaga zupełnie innego zestawu kompetencji. Co nam potrzeba to takiego ministra, który umie słuchać takich ludzi jak gość programu i umie to przenieść na wdrożenie systemowe.
@mati59493 күн бұрын
Zacznijmy od tego, że każdy rząd jest sam dla siebie. Już na pewno w tym kraju, który nie ma być silny, tylko zależny od innych. Bardzo często słyszę, że ten powinien być ministrem, ten prezesem itd. Tylko problem w tym, że nie żyjemy na bezludnej wyspie i jesteśmy w bardzo zawiłych relacjach z innymi krajami. W większości lepiej rozwiniętymi od nas na wielu płaszczyznach i zależy im na wpływach i nadrzędnej pozycji, czerpaniu profitów, a nie partnerstwie i współpracy. Sorry, ale jak ktoś wierzy w tv to niech się dalej oszukuje. To fasada, jak w relacjach międzyludzkich. Uśmiechamy się, życzymy miłego dnia, ale chcemy mieć lepiej niż inni.
@mateuszg.82638 ай бұрын
Jako ojciec synów wysłuchałem z wielkim zainteresowaniem. Wspaniały gość!
@joannakakolewska67487 ай бұрын
To obecna szkoła ODUCZA ODPOWIEDZIALNOŚCI bo jeszcze idąca trybem sprzed wojny pomimo ,że był PRL -była nastawiona na podstawę rozwoju,którą jest odpowiedzialność.
@filipjasiolek25897 ай бұрын
Super gość zacząłem go słuchać na wielu kanałach 😁
@inJRusual17 күн бұрын
Genialna puenta! Dla treści od 43:00 minuty warto posłuchać całego wywiadu!! Coś wspaniałego 😍
@imopeksistomaszwilczewski8 ай бұрын
Top! IMOPEKSIS jest dla Was!
@annastejka24748 ай бұрын
Wartościowy materiał dla rodziców i trenerów!
@annapiet77734 ай бұрын
❤
@bonderwomanАй бұрын
Panie Tomku, niezmiennie Pana uwielbiam ❤❤❤
@totenhaam4 ай бұрын
Ten pan powinien zostać ministrem edukacji.
@arekkanarek78197 ай бұрын
Przygotuj dziecko na drogę a nie drogę dla dziecka.
@Grzywa19886 ай бұрын
Wlasnie mordo napisales jeden z dekalogu imopeksis❤
@patrykpatryk81787 ай бұрын
Jako nauczyciel 6 latków, uważam że za późno rodzice, nauczyciele budzą się żeby kształcić kompetencje u dzieci. Według mnie kobiety na stanowiskach przedszkolnych, są zbyt emocjonalne do tej pracy. W późniejszych etapach edukacji za bardzo ciśniemy z podstawą programową która jest mało istotna dla rozwoju dziecka.
@arkadiuszkalinowski97565 ай бұрын
Nigdy nie jest za późno, chyba że zatrzymamy się na samym narzekaniu, że jest źle nic z tym nie próbując robić
@karolinaorlinska69955 ай бұрын
Jest Pan mądrym nauczycuelem. Kobiety są świetnymi opiekunami (budujemy klosz) i tak jesteśmy emocjonalnymi stworzeniami i tak to może przeszkadzać w byciu nauczycielem
@karolinaorlinska69955 ай бұрын
28:41 Boze!!! Rolą rodzica jest przygotować człowieka do życia! Jak tylko będzie mnie stać to jak moi synowie będą miec18 lat to won do mieszkania na swoje! Mają sami sobie robić oranie i ogarniać życie!!
@lucynajasiocha80605 ай бұрын
Jakby to miało wyglądać? Te kształcenie kompetencji?
@maciejstefaniak37844 ай бұрын
Co to znaczy przygotować do życia? Do żeycia według twojego punktu widzenia? Dlaczego ma być Ciebie stać na mieszkanie dla dzieci? To zamierzasz im komunikować od małego? A jak nie będzie Cię stać na mieszkanie? @@karolinaorlinska6995
@MałgorzataGubała-Pogodała4 ай бұрын
Niesamowite rady i super wspaniałe, wartościowe treści dla każdego człowieka który ma dobre intencje dla nas wszystkich. Jestem pełna uznania temu wspaniałe u młodemu mężczyźnie. Dzięki że jesteś i wszyscy powinni Cie słuchać.
@jinnopolar44406 ай бұрын
Niesamowity wywiad, jestem ojcem i czerpie garściami, dzięki!!
@sPlonka7 ай бұрын
Super gość ❤❤❤❤
@Anna-zk1klАй бұрын
Super gość! Chłopak przełamuje lata złego prowadzenia przez dorosłych i tłumaczy temat.
@Aga196613 ай бұрын
Tomasz Wilczewski powinien być ministrem polskiej edukacji!
@strazak797 ай бұрын
temat mnie nie interesuje ale jak wiodze takiego goscia to juz zabieram sie za oglądanie
@kamilarobak74714 ай бұрын
Dziękuję
@wojciechonoszko6302Ай бұрын
Awesome guy! Bravo!
@marcinkowal78465 ай бұрын
Świetny material
@nicoleschulz3235 ай бұрын
Rewelacyjny odcinek!
@TomaszBarlakTocowKadrze8 ай бұрын
Metoda wygląda na bardzo interesującą!
@przemysawzielinski65646 ай бұрын
Eric Bern w analizie transakcyjnej określa tworzenie podwalin człowieka na czas do 3-go roku życia. Pracując 7 lat w ogólnorozwojówce z dziećmi w wieku 4 miesiące - 12 lat wyrobiłem własne podejście, nazywając je wymagającą miłością. Psychologia określa to bodajże jako styl autorytatywny. Zabawa i eksperymenty ruchowe. Objaśnienia. Egzekwowanie odpowiedniego zachowania w grupie. Kształtowanie wewnętrznej motywacji. Wszystko z szacunkiem do dzieci. Od trzech lat obserwuję, jak ta metoda zaszczepia w mojej córce konsekwencję, wytrwałość, czy odpowiedzialność za swoje działania. Miłość i bliskość wzmacnia te działania. Jednocześnie wiem kiedy dzieje się Jej krzywda, a kiedy stosuje manewry. Mam nadzieję, że uda mi się wyjaśnić Jej zasady działania świata, szkoły, żeby nie była kolejną cegłą w murze, a przeżyła życie po swojemu.
@joannakakolewska67487 ай бұрын
Już zbadano na dużej próbie dzieci i wyszło, że chwalenie dzieci jest bardzo destrukcyjne
@piotr40826 ай бұрын
Drodzy rodzice trochę wbiję kij w mrowisko. Otóż... jeśli chcecie uczyć dzieci szczęścia to najpierw sami musicie być szczęśliwi. Dokładnie widać to po mamusiach które za wszelką cenę chcą wszystkim pokazać jakie mają zajebiste dzieci. Tak więc drogie mamusie ogarnicie się trochę i nie niszczcie swoich pociech.
@BARTOSZANDRUSZKO2 ай бұрын
Masz rację, bo jak dawać jak się samemu nie ma 😅
@sewerynziemlewski43866 ай бұрын
Pamiętam, jak jakieś 2 lata temu poszła w świat informacja, że w Niemczech rezygnują z rankingów dziecięcych druzyn pilki nożnej. I jaki obsyw był z tego powodu " no bo jak to tak".
@Olek9226 ай бұрын
Czy to jest dobre? Dzieci powinny uczyć się wygrywać, przegrywać to naturalne , a to co się wyrabia z rankingami bądź zawodami w których wszyscy wygrywają to jest chore, dzieci dorastając nie radzą sobie z problemami i śrubujemy ranking samobójców
@ilonaterlecka23377 ай бұрын
👏👏👏👏
@PancinKulukulu7 күн бұрын
😊
@MaxMigdalsky8 ай бұрын
Jest takie powiedzenie. Słabe czasy rodzą silnych ludzi. Silne czasy rodzą słabych ludzi. I w sumie wiele osób nie ma motywacji w silnych czasach, żeby być silnym. Łatwiej jest być słabym o ile ktoś wie o co mi chodzi :)
@tomtom66237 ай бұрын
Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy