Panie Tomku robi Pan kawał dobrej roboty z dzieciakami. Jestem pewien, że w przyszłości nie jeden dzieciak będzie dziękował za przekazaną wiedzę👌 Świetny odcinek. Pozdrawiam z Małą Lili
@beatajezak38510 ай бұрын
To jest bardzo ważne, aby dziecko uczyć sprawczości. W szkole spotykam dzieci, które nie znają swoich mocnych stron. Nie potrafią powiedzieć co robią w domu oprócz grania w gry komputerowe, co robią wspólnie z rodzicami. Od nas dorosłych zależy przyszłość, jak wychowamy przyszłe pokolenie
@ukaszsmyk13653 ай бұрын
grają w gry bo gry pozwalają im na samodoskonalenie. Nikt tam nie ocenia czy zrobił coś dobrze czy też źle, jak zrobił źle to skuje się to zacznę od początku czyli ma następną próbę, a zdobywanie kolejnych poziomów, medali, odznaczeń powoduje że czuje się dobrze wobec samego siebie czyli zdobywa poczucie własnej wartości. Jeśli nie dostaje tego nigdzie w realnym świecie, sam załatwił sobie to w świecie cyfrowym.
@aleksandrazawisza623424 күн бұрын
Tylko że świat cyfrowy nie jest światem prawdziwym, a to życia i funkcjonowania w prawdziwym świecie musimy nauczyć nasze dzieci. @@ukaszsmyk1365
@Rafa-td4dv22 күн бұрын
W takich materiałach potrzebne jest duzo przykładów. Dobrze, że pani prowadząca pytała o konkretne scenki.
@HejRodzice22 күн бұрын
:) dzięki
@annap2576 Жыл бұрын
Więcej filmików z panem Tomkiem 💪🏼👏😊
@waldemarpawlak8257 Жыл бұрын
Świetnie się słucha! Bardzo mądry gość. Wszystko niby proste a tak często kombinujemy z tymi naszymi dziećmi.
@annawisniewska382311 ай бұрын
Bardzo dobrze się Was ogląda. Przykłady mega obrazują nasze sposoby wychowywania. :) super, dziękuję 💚
@HejRodzice11 ай бұрын
Bardzo dziękujemy :)
@efektiva149610 ай бұрын
Świetny materiał, bardzo mądre treści!
@0001jklАй бұрын
Z tym chwaleniem to nie do końca prawda. Ja uwielbiałam rysować i oczywiście nosiłam rysunki do rodziców w nadziei na pochwałę. I tak, brak pochwał, lub takie zdawkowe, pozbawione entuzjazmu, działały na mnie motywująco, zwiększały wysiłek i pewnie rozwijały. A jednocześnie rozwaliło to mi samoocenę i poczucie pewności siebie.
@agnieszkawochowska17929 ай бұрын
Mądrego dobrze posłuchać 😊 dziękuję za cenne wskazówki. Pozdrawiam 😊❤
@banana605t6 ай бұрын
Bardzo dziękuję za ten film, który otworzył mi oczy na sposób relacji między mną a dziećmi. Człowiek często błądzi szukając tej właściwej drogi kontaktu z dziećmi i wychowania ich by mogli znać swoją wartość i mogli przejść przez życie dając to co najlepsze mają do zaoferowania.
@JaJa-iz7uc11 ай бұрын
Z mojej obserwacji wynika, że rodzice nie chcą i nawet nie wyobrażają sobie żeby powiedzieć "zrób jak uważasz". Bo to przecież moje dziecko i to ja będę oceniona przez otoczenie za to co robi moje dziecko.
@mamo_czemu Жыл бұрын
Ja z kolei uczę się nie chwalić mojego syna nadmiernie tylko kierować jego uwagę na niego samego. Przyznaję, że jest to wyzwanie jak narazie. Dzięki za ten film, jest bardzo wartościowy!
@pasja198729 күн бұрын
Świetna rozmowa. Dziękuję za ten materiał. Chciałam tylko zachęcić do dyskusji odnośnie tego co można powiedzieć przedszkolaków w sytuacji, przytoczonej w rozmowie. Chodzi mi o przykład. Mamy właśnie takie problemy przez ostatnie pół roku i nie wiem co robić. Jak rozmawiać z dzieckiem.
@aniasabiniarz3947 Жыл бұрын
Nasza pociecha będzie z nami w marcu , uczymy się z mężem ❤
@elzbietagoralska1059Ай бұрын
Niesamowite👌🌹Dziękuję
@karolskoozdrzych787611 ай бұрын
Mega materiał ❤ ponad 3000 wyświetleń a tylko 185 lajkow 😬
@drflamingo1506 ай бұрын
Czuje sie slabym rodzicem. Ale bede staral sie to zmienic po filmach z Panem Tomkiem. Dziekuje
@karolinaorlinska69956 ай бұрын
Nie jesteś słabym rodzicem jeżeli słuchasz takich materiałów! :) na pewno jesteś super :) ❤
@krystynaskiba51206 ай бұрын
Wspaniale .Tomek bardzo dziękuję.
@BartWan6368 ай бұрын
Dobrze że Pani pytała dużo o przykłady 😍🥰
@bozenaspodek320711 ай бұрын
Świetny program 💪 Dziękuję
@Natalia10911 ай бұрын
Mój 2,5 letni wnusio potrafi obrać ziemniaka ,pokroić warzywa. wbić jajka do miseczki i składniki na mafinki,wymieszać mikserem .W kuchni gotuje z mamą i tatą ,Synowa uczy go wszystkich domowych zajęć .
@danielczajka4764Ай бұрын
Mój 2.5 latek potrafi zrobić salto w tył , salto w przód i kilka innych sztuczek
@piotrpolniak118829 күн бұрын
Mój w wieku 3 lat skończył Harvard, wygrał w totolotka i mistrzostwo Świata w piłce nożnej.
@henrykk125624 күн бұрын
@@piotrpolniak1188...a mojemu zęby wychodzą.
@lukasgza965520 күн бұрын
A mój jak połknął klocki lego to wysrał już złożone.
@Natalia10920 күн бұрын
@lukasgza9655 no można powiedzieć genialny wyczyn ,😊👍♥️
@mirekstarok618712 күн бұрын
Tomasz Zieliński Uslyszeć na czas. To ten pan który pracuje z dziećmi po próbach samobójczych, o którym wspominał Pan Tomek w rozmowie.
@NovaStride-p5wКүн бұрын
wooooow
@sPlonka11 ай бұрын
Tomasz Zieliński #uslyszecnaczas
@effkau602311 ай бұрын
Prosze o wiecej...o rozwiniecie każedgo tematu... Fascynujacy cxlowiek. Gdzie go szukac?
@HejRodzice11 ай бұрын
Będziemy jeszcze nagrywać z Tomkiem kolejne odcinki :)
@effkau602311 ай бұрын
@@HejRodzice fantastyczna wiadomość👍
@magdalenawilmanska39206 ай бұрын
Imopeksis to jego kanal i tam wiecej takich tresci
@henrykk125624 күн бұрын
Jestem ciekaw czy Pan trener ma sam dzieci? Nie zgodzę sie z podejściem "róbta co chceta" w stosunku do dzieci. Rodzic jest od tego też żeby wskazać rozwiązania...jest przykladem czy tego chce czy nie. Prawie każde dziecko w przedszkolnym wieku chce być jak mama lub zata. I tak dzieci są klonami swoich rodziców co w tym złego? Jesteśmy dla nich całym światem. Jestem juz starszym rocznikiem. Ale tam gdzie rodzina byla poukladana wyrastały dzieci zwykle na poukladanych i ogarnietych ludzi. W dobie patchworkowych rodzin, czy samotnych matek i coraz częściej samotnych ojców, wychowanie dziecka ze "zdrowym modelem spolecznym czy emocjonalnym" staje się nie lada wyzwaniem.
@marekciesla89065 күн бұрын
Wstyd mi że wcześniej nie interesowałem się tą tematyką mając własne dziecko. Z drugiej strony lepiej późno nic wcale
@sPlonka11 ай бұрын
❤❤❤❤
@PancinKulukulu24 күн бұрын
😊
@amelidia94278 ай бұрын
Moje pokolenie nie było chwalone, więc ja dzieci chwaliłam a tu okazuje się, że to nie było dobre.
@aleksandraiwinska548611 ай бұрын
Jak można się z Panem skontaktować
@HejRodzice11 ай бұрын
Tomasz Wilczewski , imopeksis.university/
@Madzik784 ай бұрын
Gdzie znaleźć tego Pana, taką osobę która pomoże naprawić błędy wychowawcze 😢
@paulinakrukowska29293 ай бұрын
To czemu narzucili nam wiersz Jana Brzechwy "Samochwała" jak chwalenie jest dobre?
@-happyfamily11 ай бұрын
Jak pana znajdę ?
@HejRodzice11 ай бұрын
Tomasz Wilczewski , imopeksis.university/
@GM-fc9nh26 күн бұрын
Nie zgodzie sie. Dziecko nigdy nie słyszało w domu «jesteś głupi» a zdarzyło się że użyło to w stosunku do siebie. Mogło to usłyszeć od kogoś w środowisku poza domem. Więcc 6 letnie dzieci chodzą do szkoły/zrroeki , zajęcia dodatkowe, na osiedlu. Więc to nie jest tak ze to rodzice na pewno tak do dziecka mówili.
@iwonaw131025 күн бұрын
Zgadzam się jak dziecko poszło do przedszkola to dopiero się zaczęło..... a zachowanie kulturalne spadło diametralnie
@dtbndtbnАй бұрын
Może ja czegoś nie rozumiem, ale co spec to inna opinia. Jeden każe rodzicowi mówić do dziecka "naucz mnie tego", a drugi mówi, że powinna byc zachowana hierarchia w stadzie i rodzic powinien być rodzicem, a dziecko dzieckiem. Czy tylko dla mnie to stoi w sprzeczności?
@bardzozimnoАй бұрын
No bo oni wyrażają swoje opinie, a każdy w zaciszu domowym powinien wybrać to co dla niego i rodziny jest optymalne. Nikt Ci nie powie jak masz żyć i co robić, musisz zdecydować i wybrać sam.
@dtbndtbnАй бұрын
@bardzozimno opinie? Myślałem że fachową wiedzę.
@bardzozimnoАй бұрын
@ fachowa wiedza jest różnorodna. Nie ma jednej słusznej i właściwej drogi. Tak jest w każdej dziedzinie nauki. Ponad to, w prawdziwej i rzetelnej nauce nie ma nic pewnego w 100%. Wszystko podlega krytyce, stawia się hipotezy i albo je weryfikuje albo falsyfikuje, to niekończący się proces.
@dtbndtbnАй бұрын
To brzmi rozsądnie. Albo... Po prostu brzmi dla mnie rozsądnie, bo domyślałem się, że to tak wygląda. Tylko wszystkie te "materiały" dostępne w KZbin prezentowane są jakby były wiedzą ostateczną i niepodważalną. "Zrób tak i tak, a wtedy dziecko zrobi na pewno tak jak chcesz". I w tym samym czasie istnieje X innych ekspertów, którzy mówią dokładnie to samo o swoich przekonaniach. To wygląda dokładnie tak samo jak z religią. Każdy twierdzi, że to jego religia jest najwłaściwsza.
@hannamarmoladaАй бұрын
Autorytet rodzica to nie wszechwiedza. Każdy ma swoje przekonania stąd tyle pomysłów i zasad. Zastosuj to, co do Ciebie najbardziej przemawia i zobacz jakie będą owoce. Jeśli rezultaty będą dobre to znaczy, że zasady którymi się kierujesz są prawidłowe. Powodzenia w odnajdywaniu siebie
@ewa7777111 ай бұрын
Panie odpowiedz na pytanie Dziecko przychodzi do domu i mówi ze jest w przedszkolu bite A pan w takiej sytuacji zaleca zabawę woreczkami ?????! Krytykuje skarżenie co to za psycholog który cały czas odpowiadając na pytania buja się w fotelu Kobieta zadaje proste pytania siedząc spokojnie Dzięki niej da się pana słuchać no bo gdyby ONA zadawała pytania plus rozmowa z panem tak samo obracała byś się w fotelu jak pan oj Gdy moje dziecko było bite w przedszkolu to kazałam mu żeby oddał i to działa Tak samo na ulicy gdy nas napadną to co ?????nie mamy prawa sie bronić jeśli znamy sztuki walki to ten co napadł jedzie do szpitala Dziecko w przedszkolu ma prawo sie bronić dziecko bite w przedszkolu jest bite w szkole i dalej w życiu Pan psycholog odpowiada na proste pytania jak narzyz
@Sdzaga9 ай бұрын
Bez interpunkcji nie można zrozumieć Pani komentarza. Chyba nie zrozumiała Pani sensu całej wypowiedzi.