Jak rychle regeneruje lidské tělo - přednáška doktora Tomáše Soukupa

  Рет қаралды 85,536

Lékařská fakulta Hradec Králové

Lékařská fakulta Hradec Králové

2 жыл бұрын

Z důvodů technických problémů s nahrávkou našeho živého vysílání, jsme se rozhodli Vám záznam přednášky pana doktora Soukupa zprostředkovat v samostatném videu, abyste o toto zajímavé téma nepřišli a mohli se k němu i nadále vracet.

Пікірлер: 74
@veronikavrlakova476
@veronikavrlakova476 2 күн бұрын
Ďakujem za super prednášku 😊
@jariardparadox2782
@jariardparadox2782 Сағат бұрын
Prázdný floskule,jen tak dál,ať tomu ovečky přiíliž nerozumí,Tomíku praktické informace
@BarboraTrepes
@BarboraTrepes Ай бұрын
Úžasná přednáška!!! Mnohokrát děkuji za cenné informace.❤
@luanna3358
@luanna3358 14 күн бұрын
... no nevím, léčba kmenovými buňkami je v ČR zakázána ... to je cenná informace ... krásný den
@Lathander720
@Lathander720 2 жыл бұрын
kua zrovna jsem jedl bramburky, je noc. Prestaly mi chutnat. Diky za objasneni, jak to funguje.
@jakubjandourek2822
@jakubjandourek2822 11 ай бұрын
Naopak jsem na ne dostal chut. :-)
@SK-stitch
@SK-stitch 3 күн бұрын
It was long video, but I really love to watch till end to be enabled😊. All new starts and all those finished....it's a great achievement. ❤❤❤ humble
@ondrakosata6663
@ondrakosata6663 4 ай бұрын
Moc pěkně a smysluplně vysvětlené téma regenerace. Děkuji.
@lukasklecka554
@lukasklecka554 15 күн бұрын
Snad jsi lide vezmou Vase rady k srdci. Dekuji
@kotoucek89
@kotoucek89 Жыл бұрын
Díky, zrovna je 21:00, vrátil jsem se z intervalů do kopce a tak jsem si udělal špagety, no a pak slyším tuhle přednášku. Fakt mi chutnají 😅
@Pavel7812
@Pavel7812 Ай бұрын
Tomáši, děkuji za tu osvětu. Pamatuji si, co jste mi říkal zhruba před deseti léty a s postupem času mi to dává čím dál větší smysl. Díky taky za odvahu říct, že práce na směny není dvakrát přívětivá pro zdraví a regeneraci. Toto jsem poprvé slyšel v audioknize Cirkadiánní kód od Satchina Pandy (od lékaře nikdy).
@carolindietl
@carolindietl Жыл бұрын
Děkujeme za užitečné informace. Těším se na další.
@petr9820
@petr9820 16 күн бұрын
Děkuji za přednášku, tohle téma mě zajímá ,, i když často různě hřeším s cukry na noc 😔 ,,,, tak se mi i daří držet často půsty a to tak že po 15-16 hodině už nic nejím a piju jen vodu a snídám pak až o půl osmé klobásu s kysanym zelím.... Cítím se skvěle, tělu to vyhovuje Jediné o co se musí člověk v životě starat je jeho vlastní tělo pokud chce být spokojený.
@m33265
@m33265 12 күн бұрын
Prachy, honění se za majetkem, k čemu... Dejte si hladovku na pár dní, léčba kmenovými buňkami je v ní zahrnutá. Děje se někdy po 3 dnech hladovění jenom o vodě.
@janm3838
@janm3838 Жыл бұрын
Parádní informace mockrát děkuji za tuhle prezentaci
@danielahajsmanova7565
@danielahajsmanova7565 8 ай бұрын
Dekuji za uzitecne informace
@habanmighaban1609
@habanmighaban1609 2 жыл бұрын
Skvele a poucne. Dekuji.
@tygraopice
@tygraopice 16 күн бұрын
Diky za hodnotné informace a rád bych poopravil jedno vaše tvrzení které je naopak, sice v čase 25:40 ty oranžové čárky zobrazují vyšší míru stresu tedy špatnou regeneraci a s tim je spojena nižší variabilita srdečního tepu (vy tvrdíte vyšší) což signalizuje aktivnější sympatikus. Pro vysvětlení je to tak že, při regeneraci a v klidu tedy aktivovaném a převládajícím parasympatiku je variabilita srdečního tepu vyšší, při nádechu se srdeční tep zrychluje a při výdechu zpomaluje, to je právě ta variabilta tepu kterou měří hodinky, naopak při stresu nebo zátěži je srdeční tep téměř pravidelný bez ohledu na dýchání.
@pavlahejnova80
@pavlahejnova80 12 күн бұрын
Fakt boží ❤ děkuji 🙏
@petrajerabkova8966
@petrajerabkova8966 12 күн бұрын
Pan je naprosto úžasný ...sice jsem se nedozvedela nic nového ale přesto...Děkuji ❤️
@m33265
@m33265 12 күн бұрын
Dr. pradip jamnadas a jeho přednášky na youtube o hladovce - dneska sprosté slovo, dříve běžná věc. Stačí údajně dát si 3 dny hladovku, jenom o vodě. Tělo si uklidí (hledá, co by ještě přeměnilo na energii / živiny pro tělo), včetně třeba plaků v mozku, způsobujících Azheimera atd., každopádně je pravda, že pokud ho přestanete zatěžovat na pár dní jídlem, má možnost uklidit, hledá poslední zdroje energie, jídlem nic nepřichází, takže rádo pozře třeba probíhající záněty v těle, navíc tělo nic nedráždí k produkci zánětů nových, protože zánět je dost často výsledkem toho, že jíme věci, co dráždí tkáně (viz střeva a Crohnova nemoc). Navíc je hladovka zadarmo, tělo má zásoby energie / minerálů klidně na 21 dní života jenom o vodě (v průměru ale na 40 dní / minerálů určitě na měsíc). Na youtube jsou videa, kdy třeba týpek hladověl jenom o vodě 45 dní a tak se mu to líbilo, že si to protáhmul na 55. Jedním z benefitů hladovky, který nastává po pouhých 3 dnech je údajně to, že tělo už neví, kde vzít energii, tak požádá buňky, aby vyplavily do krve vše, co nepotřebují. Takže ty ze své cytoplazmy vyloučí do krevního řečistě vše, co můžou postrádat - úlomky organel, nefunkční buněčné organely, protože každá buňka má třeba desítky až stovky mitochondrií, takže se zbaví těch poškozených, obecně veškerý nepotřebný bordel, co mají v cytoplazmě. Když hladovka skončí, přijde nový substrát do těla (potrava), buňky požádají o dodávku buněk kmenových, díky nim si zase ty potřebné organely obnoví (třeba mitochondrie jsou vlastně samostatné buňky v buňce, mají vlastní DNA), člověk má hned o dost lepší třeba buněčný metabolismus (a méně zánětů v těle). Takže léčba kmenovými buňkami zadarmo (normálně stojí miliony), chce to jenom trochu sebezapření. Údajně to stačí provozovat jednou za půl roku, jsou ale lidi, co si hladovky dávají pravidelně. Ve světě existují kliniky, kde léčí hladem, pod doktorským dohledem (asi preventivně, kvůli doplňování minerálů a vitamínů). Tak hurá do toho. Je to mechanismus z doby, kdy pračlověk lovil mamuta. Ulovil, pak x dní jedl, než se to zkazilo, pak x dní jenom běhal a lovil dalšího, hladověl. Střídmost je cesta k dlouhému životu, ne rozežranost, vysokého věku se vždy dožívají lidé, svalnatí (pro udržení těla vzpřímeně, bez svalů to jde špatně), šlachovití, štíhlí. Není to o tom, že tamten pil sklenku vína denně a tamten měl rád holky. Jsou štíhlí a žili skromně, dneska se každý přjídá a nehýbe, co zkusit žrát méně, když už se člověk tolik nehýbe. Dneska na Vás útočí jídlo odevšad, jíst je povinnost, snídaně je povinná, musíte jíst alespoň 5x denně a proložit to sladkými svačinkami. No, nemusíte. Jsou lidi, co jí jednou denně už 45 let, nají se vždy do syta a třeba vláknině se vyhýbají jako čert kříži. Zjistěte si něco o carnivore stravě a jejích zdravotních benefitech, jsou obrovské.
@dusanl8726
@dusanl8726 14 күн бұрын
Super video
@stansoldan9140
@stansoldan9140 5 ай бұрын
vynikající......👍
@vladimir7370
@vladimir7370 7 күн бұрын
Omlouvam se ale lidi kteri se o tohle tema zajímají. Tak moc dobre vi o co jde..A nehledě nato ze tyhle informace uz leta prosakuji do maintreamu a stavaji se rutinou i hobby sportovců uz léta.. Ale lékaři se tvari ze objevili ameriku.. 🤷.. Jen takovy poznatek 😉. Jinak samozřejmě super prednaska 😉.
@zdistav
@zdistav 2 жыл бұрын
Děkuji za přednášku. Jsem obézní, BMI nad 40, je mi 35, přesto zvládám dlouhé túry po horách, i 40km, převýšení přes 1000m, před dvěma roky za 10 denní dovolenou přes 170km chůze po Krkonoších. Ještě nedávno jsem dokázal během jedné takové túry vykouřit i krabičku cigaret. Problém je v tom že už několik let pracuji přes noc, takže uplně obrácený režim. Změnil jsem jídelníček, začal si připravovat neslazené tvarohovo-mléčné koktejly se zeleninou, přidávám výluhy z bylinek, v pátek zahřeším a odměním se něčím nezdravým, ale s rozumem. Váha jde pomalu ale jistě dolů. O náramku a funkci Body Battery jsem nevěděl, hned jsem ho objednal, vidím v tom další nástroj k tomu stát se člověkem s normální postavou, přece jen, chci i ve vyšším věku stále chodit po mých milovaných horách.
@martinstokar6873
@martinstokar6873 2 жыл бұрын
Takže, to jste vy! Ten, co naši krásnou přírodu znečišťuje nedopalky z cigaret?! Ano, představoval jsem si vás zhruba tak, jak se popisujete :)
@andreajohnson7955
@andreajohnson7955 2 жыл бұрын
@@martinstokar6873 Martine, naše hory a životní prostředí obecně neničí nedopalky, ale petky, igelitky, pytlíky, obaly od sušenek, kelímky z plastu, a po novu tisíce tun rousek, masek a respirátorů. A samozřejmě, výlety do hor autem. Stejně tak to příroda zvládne, když se tam vykakate a utřete si zadeček papírem, který tam zanechate, ale vyhozené pampersky či vlhčené "ubrousky" zvládne mnohem hůř. Obraťte svůj hněv v dobrém k paretu - od největších problémů k nejmenším. Tím neschvaluji vyhazování nedopalku jinam než do koše.
@jiritrchalik2363
@jiritrchalik2363 3 ай бұрын
@@martinstokar6873 Znám pár kuřáků, co si vajgly táhnou sebou, tak jako nevyhodí plechovku, tak ani vajgl. Takže možná zbytečný útok.
@pavlahejnova80
@pavlahejnova80 12 күн бұрын
Držím palce, ať se Vám daří vše zvládnout ❤
@katarinatublerova4878
@katarinatublerova4878 2 күн бұрын
Pozrite skupinu Carnivore Česko Slovensko, KZbin Daniel Magyar - Michal Šopor... stojí vám to za to 😉👍
@monikaovsyannykov8213
@monikaovsyannykov8213 5 ай бұрын
Zdravím Vás pane docente pokud jsem Vas dobře poslouchala a slyšela, že rohovka nemá cévní zásobení jedna se tedy o kmenové časově úseky buněk, které žijí samostatně a neustále se rohovka díky časovému úseku této kmenové buňky obnovuje automaticky protože má naprogramovane určitě apopticke části a proto nepotřebuje cévní zásobení
@user-tt2zl3bc6m
@user-tt2zl3bc6m 2 ай бұрын
Určitě si pustím, až budu mít prostor od malé... Zabýváte se prosím i autoimunitním onemocněním? Děkuji za odpověď ♥️
@gabrielagabriela-st6dj
@gabrielagabriela-st6dj 14 күн бұрын
Děkuji, znám většinu věcí o jakých mluvíte a dobře se starám o tělo v rozmezí 24 hodin v načasování 10 na 14 i 12 na 12 je dost dobré.
@evaplecerova8191
@evaplecerova8191 14 күн бұрын
Zajímá mne , jak být v práci na tři směny a být stále fit
@LunaKaiFloat
@LunaKaiFloat 12 күн бұрын
a proc delas 3 ? nestaci 1 ?
@drahomiralunackova479
@drahomiralunackova479 9 күн бұрын
​@@LunaKaiFloatzřejmě se střídají v nepřetržitém provozu??? 3 x 8 . !?? Viďte. Pokud je tam nutno udržovat tento provoz, třeba zdravotní sestry!?? Nevím. Nemůže někdo pořád chodit jen na noční atd. Tedy zřejmě se pravidelně střídají!??? Vy máte divnou otázku!?? Nebo si z vážně míněné otázky děláte jen legraci!?? ....
@LunaKaiFloat
@LunaKaiFloat 9 күн бұрын
@@drahomiralunackova479 Ja zase nechapu otazku jak byt v praci na 3 smeny a byt fit . Proc nebyt fit ? co ma prace na smeny , nebo jakakoliv prace spolecneho s tim zda byt ci nebyt fit ?
@simonka777
@simonka777 8 күн бұрын
Je to dobra otazka,jen je nespecifikovana. Muze to byt mireno bud na stravu nebo na energii. Ale ve finale je dulezite vsechno dobre zkombinovat. Ja take po dloouhe dobe ted nastoupila na tri smeny,protoze jsem v zivotni situaci,kdy si nemuzu moc vybirat,jinak se tomu vyhybam. A tak se s tim snazim popasovat jak nejlepe umim. Nejdulezitejsi je spánek,nepodceňovat ho a opravdu se co nejkvalitněji vyspat,protoze to pak nasledne ovlivnuje zbytek (energii behem bdelosti,hlad atd.) Stravu snad nemusim zminovat,to je bez debaty. Zdravou a vyzivnou,at telo muze fungovat tak,jak ma a neni zbytecne zatizene. Dostatek vody behem dne a hlavne behem noční. Zbytečně nekouřit,ale to predpokladam,se tazatelky netyka,nebot cigarety tohle vše vyse zminene jen zazdí a telo zatezuje a bere vitalni energii. Co nejvic omezit take kofein. To jedno max dvě male kafe a davat si pozor na obsah kofeinu i v jinych potravinach. A samozrejme take mit pohyb ve volnem case. Pokud nekdo nezvlada nocni,nemel by je idealne delat,a pokud musí,jako ja a moc dobre nezvladam prechody spankoveho rezimu,tak si pomaham melatoninem. Protoze spanek je fakt extremne dulezity. Jako clovek,ktery tydne nabeha min.50km a do toho se učí a potrebuje mit funkcni telo kompletne,to jsou moje rady,ktere mi pomahaji fungovat. Nelze chtit byt fit a nechovat se dle toho.
@vladimir7370
@vladimir7370 7 күн бұрын
A jeje zase tady píšou chytrolini... Proc jako 3 a ne jednu? Tvl proc asi.. Tak je to jeji prace a ptá se.. Co je natom.. Ma tu práci treba rada nebo nema jinou možnost.. Složenky se neptaji co delas... Hold nekdo dela na 3 smeny nekdo na jednu... No a co? Ja taky delam na tri a je to hardcore ale mam to nastesti dočasně.. A co bych vam poradil? Me treba pomaha po nocni odpoledni spánek jeste pred další nocni směnu a to jich delam 5 po sobě. Zakrýt oci, spunty do usi.. A relax..Rano spim of 7 do 13 jak kdy.. Ale stejne jsem tak spraskany ze večer jeste usnu na dve hodky... Ale i tak celý týden stoji za hovno..
@evaplecerova8191
@evaplecerova8191 14 күн бұрын
@karelpavlik62
@karelpavlik62 Күн бұрын
Kdyz děláte střídavě v noci a ve dne tak těžko všechna tato doporučení
@leaferda1904
@leaferda1904 11 күн бұрын
Dobrý den , jak urychlit regeneraci po operaci páteře k rychlému (po 2 měsíce) nástupu do práce ?
@dalkaldalkaldalkal
@dalkaldalkaldalkal 4 сағат бұрын
Které zařízení zobrazuje barevný graf kvality regenerace ve spánku v době cca. 26 minuta?
@jariardparadox2782
@jariardparadox2782 Сағат бұрын
Tomíku, jak to bylo s těma včelkama, Co?
@dagmarhabrnalova3444
@dagmarhabrnalova3444 12 күн бұрын
Jak fungovat na 12h směny? Může byt i cesta ,kdy to tělo zvládne? Dekuji Dáša
@katerinamertova4014
@katerinamertova4014 9 күн бұрын
Ano, i v rámci 12 hod směn můžete udělat pro své tělo maximum. Záleží také, zda pracuje i noční směny nebo ne. Já osobně také pracuji na 12h směny (bez nočních), konkrétně krátký dlouhý týden, ale dá se to dobře zvládnout. Jen to chce více plánování a udržet si nastavený režim. Mívám i klientky, kterým jsem nastavovala režim při 12hod směnách, i nočních a jde to. Vždy je to o tom, co je člověk ochoten udělat. Regenerace či hubnutí může být o něco pomalejší, než kdybyste měla ideální podmínky, ale i tak stojí za to v tomto 12hod pracovním režimu mít promyšlený systém stravování. 😊
@dagmarhabrnalova3444
@dagmarhabrnalova3444 7 күн бұрын
12 h směny s nočními a bohužel v nepravidelnosti...i s tím,že často není během služby prostor na jídlo v klidu a v určeném čase, jsem na ZZS ve výjezdu
@petramachova9643
@petramachova9643 3 күн бұрын
Díky. Ale "menežovat" děti?
@pavelkrcmar6296
@pavelkrcmar6296 11 күн бұрын
Nějak mi v tom chybí to zásadní a to je dech, oxid dusnatý.
@SKH6492
@SKH6492 2 жыл бұрын
To jako fakt? Konec civilizace.
@irenamatfiakova5593
@irenamatfiakova5593 2 күн бұрын
A co buňky sítnice, jak rychle regenerují ?
@jariardparadox2782
@jariardparadox2782 Сағат бұрын
Hlavně cukřík
@davidzgrade8190
@davidzgrade8190 4 ай бұрын
???
@erichkupec
@erichkupec 4 күн бұрын
7:08 o spermií ….
@rolidcz7954
@rolidcz7954 2 жыл бұрын
To cemu rika "online" by se melo rikat "onsite" ci "f2f", to cemu rika offline je ve skutecnosti online. Offline znamena ze si zaznam stahnete do zarizeni. Ve skutecnosti ale staci rict "osobne" a "vzdalene" ale to jsou blba nemoderni slova :)
@habanmighaban1609
@habanmighaban1609 2 жыл бұрын
Dekujeme za Vase skvele rady a vhledy do reality mistre!!
@adamwagner5832
@adamwagner5832 2 жыл бұрын
ééééé, éééé, éééé, škoda, že ten pán neumí mluvit, téma je zajímavé, ale tohle poslouchat odmítám
@habanmighaban1609
@habanmighaban1609 2 жыл бұрын
Nikdo te nenuti ty vemeno.
@janaja7199
@janaja7199 2 жыл бұрын
absolutně nesouhlasím. Pán mluví jasně, zřetelně, dostatečně pomalu, navíc má příjemný hlas. Ééééé je tak málo, že jsem to zaregistrovala až po Vašem komentáři. Fakt, že jste si přednášku neposlechl (pochybuju) nikomu nevadí. Mimochodem, malokomu sedí profilové foto tak, jako Vám, bravo.
@adamwagner5832
@adamwagner5832 2 жыл бұрын
@@janaja7199 nebuďte osobní, diskutujte k věci, ne o mně
@nelakubickova3973
@nelakubickova3973 Жыл бұрын
Pán mluví skvěle. Chtěla bych vidět tebe :)
@adamwagner5832
@adamwagner5832 Жыл бұрын
@@nelakubickova3973 nemluví skvěle, mluví strašně....a to že bys chtěla vidět mě je argumentační faul, který do diskuse nepatří
Marian Jelínek: JAK PRACOVAT S MYŠLENKAMI A STÁT SE VÍTĚZEM? | PROTI PROUDU
52:31
Proti Proudu - podcast Dana Tržila
Рет қаралды 116 М.
Mini Jelly Cake 🎂
00:50
Mr. Clabik
Рет қаралды 15 МЛН
GADGETS VS HACKS || Random Useful Tools For your child #hacks #gadgets
00:35
Зомби Апокалипсис  часть 1 🤯#shorts
00:29
INNA SERG
Рет қаралды 6 МЛН
Co jíst a pít, aby byl náš mozek fit
1:23:41
Lékařská fakulta Hradec Králové
Рет қаралды 20 М.
Půst a přerušované hladovění I Trime Podcast #06
35:49
Margit Slimáková: Jíst zdravě je úplně jednoduché, stačí jedno pravidlo | PROTI PROUDU
1:18:22
Proti Proudu - podcast Dana Tržila
Рет қаралды 304 М.
Fischerovská přednáška: Dana Drábová
52:15
univerzita.palackeho
Рет қаралды 10 М.
Přednáška Život bez zánětu - MUDr. David Frej
41:34
Dr. Frej
Рет қаралды 51 М.
Vliv chemických látek na chování člověka 2024
1:24:27
Jan Trnka
Рет қаралды 14 М.
Mini Jelly Cake 🎂
00:50
Mr. Clabik
Рет қаралды 15 МЛН