Díky za zajímvé video. Tu podložku asi zkusím. Sám jsem si prošel martýriem podložek. Začal jsem s korkem - ten se rychle proděraví a drobí se. Pak jsem zkoušel kousek zbytku kuchyňské desky. Nebyl špatný, ale vidličky se tupily. Pak tvrdší dřevo .... štípaly se nepříjemné delší třísky, které se zabodávaly do usně. Starší podkladová deska z razícího lisu - hrbolatá od původního používání a prohlá. Při každém úderu nadskakovala. MDF jen s hlazeným povrchem - rychle se ničí a rozpadá na prach. Nakonec jsem skončil u zbytků desek z měkkého dřeva. Sice se časem zničí, ale mám zatím dobrý levný zdroj. Vyhovuje mi, že vidlička opravdu projede i více vrstev a úplně dole není jen naznačený otvor. Vidličky se tupí minimálně.
@EcocaseVasek2 жыл бұрын
Zdravím, Michale. Je vidět, ze těch materiálů jste zkusil vážně dost. Ještě je docela ok plastové krajeci prkno do kuchyně. Ale taky záleží na typu plastu a povrchu...nicméně většinou to dělá ty hrbolky...tohle zkuste, nebudete litovat. Vašek
@michal.katuscak2 жыл бұрын
Díky za video :) Vyzkouším. (Jinak aktuálně na tvorbu děr vidličkou/šídlem používám korek, ale tohle vypadá lépe :D) Měl bych otázku. Vidličkou jdeš usní vždy skrz? Několikrát jsem byl upozorněn, že vidličkou mám jen značit a šídlem udělat finální otvor, což mi často přijde zbytečné a zdlouhavé, jaký je tvůj názor?
@EcocaseVasek2 жыл бұрын
Ahoj, Michale. Díky za shlédnutí a komentář. Zarytí brašnáři a sedláři by nás tu ukamenovali za používání vidliček. Ale to asi víš a já už si z toho hlavu nedělám. Pokud mám dvě vrstvy usně, rovnou jdu většinou skrz obě naráz. Pokud jsou to dvě vrstvy usně silné nebo vrstvy tři, tak, pokud je to možné, udělám skrz první vrstvu samostatně, a potom tam dolepím tu další jednu (dvě) vrstvu a prorazím to skrz tím zbytkem. Snad je to srozumitelné. :) Ať se daří! Vašek
@DejvovaVidea2 жыл бұрын
nějak jsem se přeslech a nevím co to za desku je. Mohu poprosit o název desky v češtině?
@Gatling18612 жыл бұрын
Odkaz má autor v popisku u videa jako odkaz přímo na prodejce na Alliexpresu, ale řekl bych že je to nějaký druh PVC a přijde mi, že je to podobný materiál který se používá v průmyslu na průchodové a krycí plenty (které jsou ale většinou v menších tloušťkách cca 4-5 mm). Mám kousek takové plenty a rozhodně to vyzkouším.
@EcocaseVasek2 жыл бұрын
@@Gatling1861 díky za reakci. Souhlasím s tím materiálem, je to tomu velice podobné, ano. :)
@BlackAdder87222 жыл бұрын
používám Röchling Hydroma HY 72 red-brown
@EcocaseVasek2 жыл бұрын
A jste spokojen? Nedělá to právě ten problém s těmi výstupky? Přijde mi to spíš jako deska k vysekovemu lisu. Vašek
@BlackAdder87222 жыл бұрын
@@EcocaseVasek Při použití průbojníků a výsečníků ani ne, tedy povrch po roce používání už není hladký, ale jedná se o hrbolky bez ostrých hran, nevím jak to lépe poslat. Trošku problém byl, když jsem to použil jako podložku pod vrtání, to vytvořilo ony "nežádoucí výstupky", ale zbavil jsem se jich přežehlením žehličkou, případně ošrábnutím přebytečné hmoty
@katerina.f Жыл бұрын
Z jakého materiálu je tato vaše podložka ?
@EcocaseVasek Жыл бұрын
Nějaký typ tvrzené gumy. Je to podobné tomu, co je v průmyslových halách jako "plenta" ve vratech pri přechodu z jedné haly do druhé. Akorát tato je silnější.
@bohuslavpinkava3642 жыл бұрын
V obuvnických závodech se používaly na perforovanou a vysekávání desky z PVC- polotvrde. Já bych vyzkoušel tvrdší pryžovou desku.
@EcocaseVasek2 жыл бұрын
Pryžová deska může být taky varianta...ale nemám s tím zkušenost. V.
@oldo.sumava67862 жыл бұрын
Kdybych to potřeboval,asi bych zkusil tvrdou gumu.