JAK UMIERA MERYTOKRACJA?

  Рет қаралды 76,709

Wolność w Remoncie – WEI

Wolność w Remoncie – WEI

Күн бұрын

#174 Podcast Warsaw Enterprise Institute - Wolność w Remoncie.
Demograficzne przesunięcia, których doświadczamy od dobrych 20 lat, jak klocki domino wywracają kolejne i kolejne elementy naszego ładu społeczno-politycznego. Pękające w szwach budżety państw, systemy opieki społecznej, modele biznesowe, a w szczególności rynki pracy, bo te będą krytyczne dla ram przyszłego porządku świata.
Razem z Tobą skuteczniej bronimy obywatelskich swobód i wspólnego dobrobytu! Jeśli możesz, to wesprzyj nasze działania.
👉 wei.org.pl/wes...
Zachęcamy także do odwiedzenia naszej strony na Patronite i wsparcia naszych działań za pośrednictwem tej platformy.
👉 patronite.pl/w...
Chcesz znać więcej newsów i informacji z życia WEI? Zapisz się, by otrzymywać nasz newsletter!
👉 bit.ly/3a9vPAW

Пікірлер
@wolnoscwremonciewei
@wolnoscwremonciewei Жыл бұрын
Lista książek wymienionych w odcinku: P. Morland, The Human Tide: How Population Shaped the Modern World D. Goodhart, Head Hand Heart: The Struggle for Dignity and Status in the 21st Century M.J. Sandel, Tyrania merytokracji (ksiegarnia.pwn.pl/Tyrania-merytokracji,847856665,p.html) M. Young, The rise of the meritocracy P. Murphy, The Empire's New Clothes: The Myth of the Commonwealth V. Ramawamy, Woke, Inc.: Inside Corporate America's Social Justice Scam D. Markovits, The Meritocracy Trap: How America's Foundational Myth Feeds Inequality, Dismantles the Middle Class, and Devours the Elite
@BratWody
@BratWody Жыл бұрын
Ciekawe, jak się wyprofilowanym masowo nierobom pali tuches, to nagle wołają rewolucji. Dobrze, że umiem gładzie kłaść i glazurę, ojciec mnie uczył, a wykształcenie też mam wyższe, ale korona z głowy mi nie spadnie
@carobacker3824
@carobacker3824 Жыл бұрын
No Ale Lekarz to potrzebuje wyksztalcenie wyzsze 😋
@BratWody
@BratWody Жыл бұрын
@@carobacker3824 lekarz coś potrafi, co umie politolog?
@gregoryhouse7140
@gregoryhouse7140 Жыл бұрын
Nowe bezużyteczne kierunki studiów były utworzone tylko po to by pełniły funkcje postoju dla bezrobotnych. To słowa profesora Wolniewicza z Uniwersytetu Warszawskiego, i nie sposób się nie zgodzić z tym. Brak szkół zawodowych, technikum zawodowego, gdzie można było uzyskać praktyczne umiejętności oraz dyplom technika co dawało średnie wykształcenie, obecnie nie ma tych szkół to też braki na rynku fachowców. Jestem elektronikiem i mam pracy sporo pracuję na etacie oraz prowadzę działalność związaną w elektroniką. Podobne sytuacje sa z kierowcami z kategorią C+E oraz D autobusy.
@mareklisiowski9187
@mareklisiowski9187 Жыл бұрын
Dobre wykształcenie dawało przepustkę do lepszych zarobków i większego społecznego prestiżu. I tak naprawdę tak jest nadal - kluczowe jest słowo "dobre". W Polsce mamy zapaść demograficzną co przekłada się na brak rąk do pracy. Jednak mimo gwałtownego rozrostu biurokracji zapotrzebowanie na zawody nieprodukcyjne maleje, stąd absolwenci wyższych uczelni na kasie w "Biedronce". Wraz z wkraczaniem "postępowych" ideologii na uczelnie spada jakość nauczania, to zrozumiałe skoro pierwszeństwo ma ideologia, a nie nauka. Mamy ponadto dziesiątki uczelni prywatnych, które w większości produkują dyplomantów, a nie fachowców. Stąd widać, że sam dokument ukończenia szkoły zaczyna znaczyć coraz mniej, nie przekłada się na zarobki i prestiż. Ilość nie przechodzi w jakość. SI to oddzielny temat, ale wg mnie jego masowe wprowadzenie spowoduje dalszy spadek jakości usług ze względu na to, że SI nie jest inteligentne, nie jest twórcze. Stan bylejakości będzie się pogłębiał. Moim zdaniem nadal potrzebujemy specjalistów, nadal potrzebujemy merytokracji, ale merytokracji twórczej, odkrywczej, a nie zdegenerowanych posiadaczy bumagi. Pytanie tylko czy postępująca degeneracja zachodnich społeczeństw nie doprowadzi do stanu, w którym niezależnie od nominalnego wykształcenia wartość absolwentów uniemożliwi dalszy rozwój. Przerysowując powiem, że analfabeta z dyplomem Harvarda nadal pozostanie analfabetą. Ciągle mam nadzieję, że zdarzy się coś, co ten proces powstrzyma.
@jarekrzepski3447
@jarekrzepski3447 Жыл бұрын
SI nie jest twórcze? To ciekawe bo generuje tak jak większość ludzi rozwiązania, obrazy czy muzykę inspirowaną tym co już jest. To nie ten poziom co światowi spece ale wciąż pokona połowę rynku w ciągu paru lat rozwoju tzw. sztucznej inteligencji Analfabeta z dyplomem Harvarda to coś co nie występuje - no może analfabeta, który jest światową gwiazdą sportu ;) ale to też żart z mojej strony bo uczelnie dużo inwestują w to żeby ich sportowcy naprawdę zdali egzaminy- na minimum ale żeby wyszli bardziej nauczeni i z większą wiedzą niż przyszli na daną uczelnię. Świat się zmienia po prostu to działo się już wiele razy- dzisiaj ktoś kto wypasa owce samodzielnie i sprzedaje mleko i wytworzone z niego sery nie pożyje na poziomie jakiego oczekuje przeciętny Polak. Jeśli ta sama osoba założy gospodarstwo nastawione na masową produkcję to może zarabiać więcej niż adwokat. Czasy się zmieniły - kto przyjrzy się światu dookoła, zrozumie odrobinę jak ten świat działa i zacznie z tej wiedzy robić użytek- zarobi i będzie sobie radził niezależnie od okoliczności
@koziolmutant
@koziolmutant Жыл бұрын
nie zdarzy, ludzie musieliby myśleć krytycznie, a tego nie robią, przykład: powszechność uległości propagandzie eksperymentu medycznego, w czasie "pandemii", która była wprowadzano tylko po to.
@haloaska1382
@haloaska1382 Жыл бұрын
Analiza, jak zwykle, świetna. Pocieszające jest to, że średnio inteligentny przeciętniak obserwował te zjawiska już mniej więcej 30 lat temu, słusznie przewidując nieuchronną katastrofą społeczną. Nie wystawia to najlepszej oceny " jajogłowym" ekspertom powołanym do kierowania państwami- i to nie jest już bynajmniej pocieszające.
@Frem_Kra
@Frem_Kra Жыл бұрын
Kuszaca demagogia a nie analiza.
@grzegorzkrzycki9679
@grzegorzkrzycki9679 Жыл бұрын
​@@Frem_Kra Czekam na Waszmości dogłębną analizę tematu. Gdzież będę mógł ją przeczytać?
@montffa9222
@montffa9222 Жыл бұрын
Teraz wiadomo skąd walka ze sztuczną inteligencją i próba ograniczenia dostępu do technologii. Nie jest mi szkoda debili legitymujących się dyplomami mającymi świadczyć o ich intelekcie. Żenujące.
@stefangeniusz8091
@stefangeniusz8091 Жыл бұрын
​@@Frem_Kra Niech zgadnę 🤔 pan po filozofii lub politologi 😅
@kaRol-fn3sz
@kaRol-fn3sz Жыл бұрын
Bardzo trafnie uporządkowane i wyjaśnione procesy społeczne które obserwujemy już od kilkunastu lat. AI będzie rewolucja która może zmienić struktury społeczne wyrównując lub doprowadzając do jeszcze większego rozwarstwienia społecznego. Najbardziej alarmującym wydaje się pomysły gwarantowanego dochodu, w mojej ocenie konkurencyjność AI względem człowieka mogłoby spowodować masowe przechodzenie na taki styl życia. Odbierze nam to w pewnym stopniu podmiotowość (całkowita zależność od systemu), i spowoduje degradację samorozwoju człowieka, zastępowanego rosnącą w siłę intelektualna AI.
@zbyszekgagat2673
@zbyszekgagat2673 Жыл бұрын
Wbrew przyjętemu schematowi przy większości pracy fizycznej trzeba myśleć. Przypomina mi się jak koledzy zdawali egzamin na montera rusztowań w Holandii na egzaminie mieli postawić rusztowanie rurowe bo systemowe może każdy. Obserwuje zanikanie myślenia przy pracy najpierw zrobienie a następnie a mogłem to zrobić inaczej było by łatwiej i prościej szybciej. Nie wiedza ale myślenie będzie wynagradzane.
@freedomcase1598
@freedomcase1598 Жыл бұрын
Masz racje..praca fizyczna nie pozwala wylaczyc glowy..to stereotyp..no moze do sprzatanua pasuje ale nie w zawodach budowlanych czy mechanicznych..w branzach technicznych tzw. pracownik fizyczny nie moze funkcjonowac bez glowy.. Mysle ze profesorek ekonomii lub historyk mniej mysli..oni maja leb zalany wiedza ksiazkowa tylko
@SciMoTeAr
@SciMoTeAr Жыл бұрын
Pracowałem fizycznie i umysłowo. Fizycznie mogłem słuchać audiobooków bo miałem wolną głowę. Umysłowo to niemożliwe.
@tommyw2353
@tommyw2353 Жыл бұрын
​@@freedomcase1598 Jak studiowałem ekonomię to większość profesorów i doktorów miała jakieś dodatkowe fuchy. Akurat oni mają na tyle znajomości, że się zawsze gdzieś wbija, czy to spółki miejskie, doradztwo dla UE, giełda, czy firmy prywatne. Także nie jest zawsze tak, że taki profesor, czy doktor zna tylko teorię, za dużo kasy by tracili.
@zbyszekgagat2673
@zbyszekgagat2673 Жыл бұрын
@@SciMoTeAr Nie w każdej pracy fizycznej można słuchać muzyki. Tak jak w biurach słucha się radia lub muzyki.
@SciMoTeAr
@SciMoTeAr Жыл бұрын
@@zbyszekgagat2673 nigdzie nie wspomniałem o muzyce, pisałem o audiobookach; muzykę bez słów mogę słuchać przy pracy umysłowej; praca biurowa nie oznacza zawsze pracy umysłowej
@clarke771
@clarke771 Жыл бұрын
Pandemia naprawdę nauczyła mnie umiejętności finansowych praktycznie z doświadczenia. Zdałem sobie sprawę, że w zależności od zarobków może to być katastrofalne. Każdy musi mieć wiele strumieni dochodów, aby zmniejszyć szok gospodarczy lub napięcie.
@edwardthompson8982
@edwardthompson8982 Жыл бұрын
W rzeczywistości, aby wyprzedzić innych finansowo, potrzebujesz wielu źródeł dochodu pasywnego. Spójrz na obecną stopę inflacji, zrozumiesz dlaczego, samo trzymanie pieniędzy w banku nie jest dobrym pomysłem. To nawet nie jest mądre.
@maryblake2203
@maryblake2203 Жыл бұрын
Masz rację. Mój portfel inwestycyjny składa się z akcji, obligacji i funduszy ETF.
@rodri5511
@rodri5511 Жыл бұрын
Od ponad dekady inwestuję również w akcje, obligacje i ETFS. Obecnie do swojego portfela dołączyłem Trading Digital Currency i jak dotąd była to bardzo dobra decyzja inwestycyjna. Najbardziej godną pochwały rzeczą, jaką zauważyłem, jest to, że zapłaciłem niższy podatek od mojego portfela walut cyfrowych (Crypto) w porównaniu z innymi
@rodri5511
@rodri5511 Жыл бұрын
@Luigi Elliot Nie, mam bardzo napięty harmonogram, nie handluję sobą, pracuje dla mnie ekspert. Kryptowaluty są częścią mojego portfela inwestycyjnego od 2 lat.
@rodri5511
@rodri5511 Жыл бұрын
@Luigi Elliot Cóż, Davis Harvey zarobił dla mnie tylko w tym roku 200 000 [$].
@Jano43211
@Jano43211 Жыл бұрын
Te tematy przewijały się w publicystyce ś.p. Krzysztofa Karonia,Historia antykultury.
@zygmuntwielezynski4893
@zygmuntwielezynski4893 Жыл бұрын
tak
@andrzejpaje6268
@andrzejpaje6268 3 ай бұрын
@@Jano43211 pan Karoṅ i jego analizy są mało znane a to niedobrze
@marcinchocho5081
@marcinchocho5081 Жыл бұрын
Kolejna uczta intelektualna😊 Uwielbiam
@aluette1
@aluette1 Жыл бұрын
🥰
@PLuyindula
@PLuyindula Жыл бұрын
😂
@kanaoniczym8499
@kanaoniczym8499 Жыл бұрын
To jest niesamowite. Lajkuje każdy odcinek, pod większością zostawiam komentarz a i tak nie dostaje powiadomienia
@wojciechdobropolski1821
@wojciechdobropolski1821 Жыл бұрын
Panie Tomaszu piękny wykład ,połozył pan akcent na rzeczywistość która jest obok nas ,która się dzieje a my jesteśmy w środku i nie widzimy tego i ten wykład pozwolił mi dostrzecto ,pozdrawiam
@parufka7830
@parufka7830 Жыл бұрын
Gdy w okolicy połowy lat 90tych z powodu hobbystycznej znajomości informatyki dostałem pracę z ok. 30% lepszą pensją niż standardowe w przypadku pracy „za biurkiem”, przestały mnie interesować studia, które zresztą miały dla mnie funkcję ochrony przed powołaniem do wojska. Nadal jednak spotykałem się i spotykam z traktowaniem z góry przez np. pracowników kultury czy zarządzania. Jestem zaledwie „techniczny” a oni latają wysoko. Przez lata pracy w IT kilkukrotnie też obserwowałem, jak umiejętności w mojej branży, które wyznaczały status, stawały się kompletnie zbędne. Uczyć trzeba się cały czas. Papierek a nawet zestarzałe umiejętności niczego nie gwarantują.
@ewaanna8885
@ewaanna8885 Жыл бұрын
W komunie i w neo-komunie aktywiści, humaniści, artyści, intelektualuiści oraz biurokratyczna inteligencja są znacznie wyżej w hierarchii społecznej niż pracownik IT, lekarz, chemik, fizyk, biolog, spawacz, hydraulik, kucharz..., czyli każdy, co potrafi coś konkretnie wytworzyć, wyprodukować, a nie tylko tworzyć idee.
@meras1549
@meras1549 Жыл бұрын
Dziękuję za ten elokwentny i nadwyraz inteligentny wywód. Brakuje mi jak powietrza takiej jakości debaty w przestrzeni main-streamu
@krzycho.3075
@krzycho.3075 Жыл бұрын
Dziękuję bardzo serdecznie
@joannal.8591
@joannal.8591 Жыл бұрын
Doskonały materiał, jak zwykle :) dziekuję!
@jozefpuaski9832
@jozefpuaski9832 Жыл бұрын
Jak ja bym chciał żeby takie osoby jak Pan zajęły miejsce naszych tzw. polityków...
@zic84
@zic84 Жыл бұрын
A ja nie, bo to sanitarysta sanitarny. Niech idzie w diabły.
@Frem_Kra
@Frem_Kra Жыл бұрын
Ten jankeski kret to powinien zajmować celę +.
@bartpkoss221
@bartpkoss221 Жыл бұрын
Z jednej strony jest to dosyć niepokojące, a z drugiej strony ja jako operator maszyn budowlanych z wieloletnim doświadczeniem , zarabiający bardzo dobre pieniądze, patrzę na ten świat wypełniony ludźmi z wyższym wykształceniem i zaczynam sie lekko szyderczo uśmiechać ;)
@krzysiekpietrasiak2063
@krzysiekpietrasiak2063 Жыл бұрын
Nie pamiętam kto to powiedział i kiedy, ale chyba na początku "transformacji ustrojowej "Kosztem obniżenia jakości wykształcenia, trzeba zwiększyć ilość studentów, masz odpowiedź...
@zordon956
@zordon956 Жыл бұрын
I żal braku wykształcenia wyraziłeś tym wpisem.
@tomaszsadowski1515
@tomaszsadowski1515 Жыл бұрын
Super material. Jakze rozwijajacy i budujacy... zwlaszcza wiezi spoleczne, miedzyludzki i rodzinne.
@marcinkrawczyk9107
@marcinkrawczyk9107 Жыл бұрын
Problem jest ten sam I nie rozwiazany od lat Ustawodawstwo pozostajace daleko w tyle za technologia cyfrow😊ą(obecnie) Wykorzystywanie tej luki jest coraz bardziej brutalne I bezwzgledne. A zyc trzeba Najwazniejsze dla mnie jest w tym chaosie mozliwosc spojrzenia w lustro na koniec dnia I przemywajac zmeczone oczy powiedziec sobie: Zrobiles wszystko co mozliwe najlepiej jak potrafisz Szanujesz siebie I otaczajace cie spolecznosci. Stosuję ten styl😮 od jakiegos czasu I zycie traktuje mnie odwzajemniajac uczucie Wiekszosc naszych rozterek to tylko stan umyslu. Kiedy nabieramy dystansu wielkie trudnosci maleja I latwiej nam je pokonywać. Dziekuje Panie Tomaszu za tą kopalnie wiedzy w pigulce Mam przyjemnosc sluchac Pana pracy I analiz i uwielbiam te pytania bez odpowiedzi obiektywizujace wspolczesne problemy. Jest pan dla mnie wielkim autorytetem Szacunek. Zycze Docierania do jak najszerszej publicznosci I Zdrowia
@Majki0ne
@Majki0ne Жыл бұрын
Haha. Ja się tetaz śmieję. Chociaż skończyłem IT. To pracuję w zawodzie mechanika. Znam się na budowlance, hydraulice, elektryce. Kiedyś pracowałem za 5zł na godzinę i się ludzie śmiali ze mnie. Teraz już się nie śmieją. Inteligencja to sposób radzenia sobie w życiu, nauka różnych zawodów i brak próżności o czym tzw. elyty dawno zapomniały. Kiedyś rzemieślnik był ceniony i te czasy wracają. Pozdrawiam
@jemsalceson8504
@jemsalceson8504 Жыл бұрын
+2byqu
@parufka7830
@parufka7830 Жыл бұрын
wszystko zależy w jakich czasach trafiasz na rynek pracy. Gdy zaczynałem pracę w IT, to wystarczyło trochę hobbystycznych umiejętności plus j. angielski. Wtedy dorabiałem w wykończniówce, elektryce itp. czasem zresztą za granicą. Teraz od ok. 30 lat pracuję w IT i raczej nie narzekam choć różnie bywało. Niespecjalnie lubiłem się w czasach szkolnych uczyć a wybrałem zawód w którym uczyć się trzeba cały czas :)
@koziolmutant
@koziolmutant Жыл бұрын
“Jeśli chcesz wiedzieć jaka będzie przyszłość, wyobraź sobie but depczący ludzką twarz, wiecznie! ” George Orwell.
@tomaszwrzesinski8894
@tomaszwrzesinski8894 Жыл бұрын
Bardzo ciekawy wykład. Od wielu lat zjawisko przyrostu kadr urzedniczo - administracyjnych nazywałem twórcami fikcji. Oczywistym przykładem może być administracja publiczna, jednak proces jej przyrostu ma też pewne polityczne przyczyny. Ale ciekawszym będzie przyjrzeć się temu zjawisku na przykładzie firmy, która w moim regionie zajmuje się produkcją urządzeń technicznych dla przemysłu. Jest to działalność, która wcześniej wymagała bardzo dużej rzeszy pracowników w dziale projektowym i nadzoru produkcji. Byli tam potrzebni inżynierowie, którzy z czasem wraz z postępem komputeryzacji i rozwojem oprogramowania projektowego byli rugowani ze swoich stanowisk. Lecz zatrudnienie w pracowników biurowych tej firmy nie zmalało bo w latach 90-tych XX wieku bardzo rozrósł się dział marketingu. Ciekawe jak dzisiaj będzie wyglądać zatrudnienie w dziale marketingu wobec faktu, że coraz więcej transakcji i ofert przesyła się drogą internetową. Tą firmę obserwuję tylko z boku jako mieszkaniec regionu i z ciekawości patrzę od kilku lat na ich oferty pracy, gdzie głównie poszukują specjalistów od obsługi maszyn cnc oraz spawaczy.
@psmoczynski
@psmoczynski Жыл бұрын
Znów świetnie. Jestem informatykiem, od dawna już trwa na nas nagonka, że za dużo zarabiamy, że nic nie robimy, że roszczeniowi, pomijając, że to nieprawda to ludzie nie uświadamiają sobie, że jak nam się pogorszy, to im nie będzie lepiej. Sztuczna inteligencja dziś przyszła po copyrighterów i pracowników reklamy, jutro przyjdzie po prawników ale na koniec zabierze też pracę lekarzom i informatykom.
@marktwain5043
@marktwain5043 Жыл бұрын
...jeśli chodzi o lekarzy, to tu się nie zgadzam. Napewno SI będzie i już ma wpływ na medycynę, jednak zawód lekarza to coś więcej
@psmoczynski
@psmoczynski Жыл бұрын
@@marktwain5043 myślę że nie, komputer zrobi to lepiej, nie pomyli się, nie będzie miał gorszego dnia a reszta to tylko psychologia, wystarczy zmienić nastawienie i to się stanie, zaraz będziesz nosil zegarek który Ci powie ze za dwa dni wystąpią objawy grypy czy covidu, będzie cie ostrzegał o pierwszych markerach nowotworu, to już się dzieje
@marktwain5043
@marktwain5043 Жыл бұрын
@@psmoczynski ...są czynności w medycynie, których nigdy nie zastąpi SI. Noszenie zegarka który mi coś mowi ma raczej z algorytmami i ogólną statystyką do czynienia, mniej z medycyną, a już wcale do tego nie jest potrzebny lekarz. Dużo czynności w medycynie można zastąpić SI. Jednak są postępowania do których potrzebna jest empatia, instynkt, doświadczenie, i tzw. bliżej nie określone "przeczucie" , mówię z doświadczenia...
@psmoczynski
@psmoczynski Жыл бұрын
@@marktwain5043 jakie masz na myśli czynności? i o jakiej empatii mówisz bo tej to lekarzom dość często brakuje. Jeśli masz na myśli kto wsadzi w tyłek rurę do kolonoskopii, to może zrobi to człowiek, jakaś pielęgniarka, samo badanie, analizę obrazu, pobranie próbki polipa wszystko zrobi SI. To już się dzieje. Możliwe, że jesteś lekarzem i po prostu nie godzisz się na taką przyszłość ale to niewiele zmienia.
@marktwain5043
@marktwain5043 Жыл бұрын
@@psmoczynski ...oprócz raz do roku grypy, kataru i brania polopiryny niewiele masz chyba w praktyce wspólnego z medycyną i lekarzami.
@Vulpes81
@Vulpes81 Жыл бұрын
Miło posłuchać jak zawsze 👍 niech ci co posiadają korporacje pozbędą się własności to jednostki będą szczęśliwe 😁
@sawek9500
@sawek9500 Жыл бұрын
Harrari jest jak producent świec wróżący koniec świata na widok żarówki.
@tysioran
@tysioran Жыл бұрын
To Alfred Rosenberg naszych czasów
@robertbarron3116
@robertbarron3116 Жыл бұрын
Kto słucha korzennego Sam Sobie szkodzi Najlepsze połączenie korzeny Harrari i Kluas syn Niemieckiego arystokraty którego Hitler wybrał do Swoich projektów
@Dreadslaw
@Dreadslaw Жыл бұрын
Bardzo fajnie, ze podaje Pan tu dużo życiowych przykładów z jej prozy. Tego mi zawsze brakowało.
@waldemarskw1583
@waldemarskw1583 Жыл бұрын
Uczelnie i uniwersytety promowali tanie książkowe studia na wydziałach politologii stosunków międzynarodowych " obiecując" możliwości zostania wybranym radnym, oslem lub etatem w Brukseli po ukończeniu europeistyki.Absolwencji tych kierunków kończyli często na zmywaku w UK tam praktycznie ale z korzyścią dla siebie naprawdę nauczyli się wiedzy o stosunkach między narodami.Pozostali korzystali z nepotyzmu zostając urzędasami.
@ireneuszkowalczyk7606
@ireneuszkowalczyk7606 Жыл бұрын
Dziękuję I pozdrawiam
@mariuszpoleszczuk8177
@mariuszpoleszczuk8177 Жыл бұрын
Jestem pod wrażeniem materiału.
@katarzynapiotrowska1390
@katarzynapiotrowska1390 Жыл бұрын
Dziękuję i pozdrawiam 😊
@piopiojar
@piopiojar Жыл бұрын
Jak zawsze piekielneie ciekawe .Dziekuje
@dawidxxx9085
@dawidxxx9085 Жыл бұрын
Potężna wiedza pana Tomasza Szacunek
@mariaczechowska7394
@mariaczechowska7394 Жыл бұрын
Wiedza i logiczne myślenie. Wiedzę posiądzie każdy kujon natomiast samodzielnie myśli niewielu a jeszcze mniej wyciąga wnioski
@eldoradose
@eldoradose Жыл бұрын
Człowiek dziki i prymitywny cieszy się i podnieca na widok błyskotek i rzeczy trywialnych ale jest zupełnie zobojętniony na dzieła wielkie, głębokie i wyniosłe. Dla takiego człowieka kupa i czekolada to tylko inne smaki i kwestia gustu. Jakie to ma znaczenie ile zarabiają i czym się zajmują współczesne prymitywy? Dla ludzkości wartością nie są papiery w kieszeni, czy to dyplom, czy banknot, ale to czemu one służą. Zachód definitywnie się cofa w ewolucji do stanu prymitywnego niezależnie od tego ilu profesorów lub kierowców zawodowych wytworzy, cała energia jest skupiona na kreowaniu trylionów bezwartościowych bzdur karmiących móżdżek prymitywa.
@kasiakowalska4080
@kasiakowalska4080 Жыл бұрын
Dziękuję za ogromną dawkę wiedzy. Świetna analiza
@DoctorJanCM
@DoctorJanCM Жыл бұрын
He he he jak próbowałem być dydaktykiem to miałem takie zmartwienie aby tak przygotować tesr aby wszyscy zdali..... Czessne!
@rafarafa8458
@rafarafa8458 Жыл бұрын
Bardzo ciekawy materiał.
@dugiejoness5197
@dugiejoness5197 Жыл бұрын
Jeden z najbardziej wartościowych podcastów na kanale. Tym razem nie poczułem ze autor tylko rezonuje z moimi odczuciami i wnioskowaniem, po raz pierwszy nie wiem od kiedy dowiedziałem czegoś nowego. Niestety cytowanie tego Harariego to jakiś dysonans i zgrzyt moralny tym bardziej że ten grafoman nie cieszy się szacunkiem u ludzi samodzielnie myślących.
@gregoriussinister4512
@gregoriussinister4512 Жыл бұрын
Niesamowity wykład 👍
@thejeansizabela6468
@thejeansizabela6468 Жыл бұрын
Świetny, prawdziwy materiał. Dziękuję i pozdrawiam.
@jarosawmuras2331
@jarosawmuras2331 Жыл бұрын
Panie redaktorze. Wspaniały cykl. Jest o Czym myśleć. Pozdrawiam serdecznie. JM
@dendy1993
@dendy1993 Жыл бұрын
Bardzo ciekawy i ważny wątek.
@tomekkrawat1758
@tomekkrawat1758 Жыл бұрын
Historia kołem się toczy i nic się nie zmienia. "Wiele musi się zmienić, żeby się nic nie zmieniło" Nie statystyka, ale zwykła codzienność obrazuje prawdę.
@1_Ultramarathon_Rollerski140km
@1_Ultramarathon_Rollerski140km Жыл бұрын
Szacunek zawodowy dla osób profesorskich jak Hartman? Engelking-Boni? Leociak? Grabowski? Środa? Płatek z UW? Prędzej kop w d... i rozpędzić na 4 wiatry te bandę antypolskich szabesgojów, opłacanych z naszych podatków. Środowisko akademickie, zabetonowane od czasów PRL (podobnie jak część kasty) jest winne degrengoladzie polskich uczelni nietechnicznych. P.S. Cytowanie „zamężnego" koszernego weganina Harariego, ulubieńca Gatesa i Schwaba, tego historyka średniowiecza w nowej roli wielkiego specjalisty od czipowania ludzi i traktowania ich jak bydło, uznać należy za jakąś aberrację.
@Frem_Kra
@Frem_Kra Жыл бұрын
Przepraszam ale Pan Wróblewski to przecież jankeski kret. Powiazania WEI sa powszechnie znane. Jego organizacja pod pretekstem promowania idei "wolnościowych" propaguje czysty neokolonializm i kompletną zależnośc od USA. Wypowiadanie sie w takiej sytuacji o "Nas" jako Kraju śmierdzi hipokryzja. Juz nie wspominam o konfidenckim zachowaniu Tomaszka który donosił na kolegów i przez którego jego koledzy stracili pracę. Jeśli piszemy o "agenturze" to nie ma lepszego przykładu. I apeluje niech sie ten szur nie wypowiada w imieniu Polski bo on jej nie reprezentuje.----
@Minosek926
@Minosek926 Жыл бұрын
Harari jaki jest kazdt widzi. Jego wypowiedzi czasami mroza krew w zykach ale czasami mowi z sensem. Mam nadzieje ze nie bedzie tak jak mowi ale podejrzewam ze kierunek bedzie utrzymany tylko nie bedzie tak ekstremalny.
@oldrafiman
@oldrafiman Жыл бұрын
Dzięki 👍
@arturm1451
@arturm1451 Жыл бұрын
Dziekuje
@aJaMaMTowD
@aJaMaMTowD Жыл бұрын
Dobry odcinek. Dziękuje
@jsawiccy5497
@jsawiccy5497 Жыл бұрын
Odcinek jak ZWYKLE..bardzo CIEKAWY👍
@mkkredyt
@mkkredyt Жыл бұрын
Jedyne tego rodzaju rozważania w mediach, mowie o wszystkich audycjach 👏
@dgcbadania
@dgcbadania Жыл бұрын
Bardzo ciekawe, merytoryczne... jak zwykle z resztą :)
@piotrfret562
@piotrfret562 Жыл бұрын
jak zwykle warto jak zwykle ciekawe spotkanie
@YakuzaKuroi
@YakuzaKuroi Жыл бұрын
Genialny temat, proszę o więcej.
@pablomx11
@pablomx11 Жыл бұрын
W końcu bardzo celna ocena rzeczywistości.. rzeczywistości w której Si naprawdę zmieni świat.. ;)
@pundzior
@pundzior Жыл бұрын
Idą złote czasy dla robotników
@Galkiszon
@Galkiszon Жыл бұрын
I bardzo dobrze 🙃 Koniec tego nieróbstwa umysłowego. Kiedyś tak krzyczano na robotników - „trzeba było się uczyć” Teraz coraz częściej się słyszy „trzeba iść do roboty”
@ortalionowywiesaw9455
@ortalionowywiesaw9455 Жыл бұрын
tak ale dla robotników wykwalifikowanych, coś umiejących. Już właściwie przyszły skoro dobry majster zarabia znacznie więcej niż nauczyciel, czy inny tam myśliciel. Jeśli mechanik to elektronik, diagnostyka komputerowa z wykorzystaniem oscyloskopów. Tokarz z umiejętnością obsługi CNC znajdzie robotę od zaraz, a jak by jeszcze umiał programować procesy wykonawcze to będą składać przed nim dary jak sześciu króli przed Jezusikiem w żłóbku. :)
@pundzior
@pundzior Жыл бұрын
@@ortalionowywiesaw9455 1000% proof
@marcinbalongs
@marcinbalongs Жыл бұрын
Ooo nie, te czasy już minęły. Robotyzacja i AI załatwia pracowników. Jak myślisz po co ta gadka o dochodzie podstawowym? Będzie masa ludzi którzy nie znajdą zajęcia
@pundzior
@pundzior Жыл бұрын
@@marcinbalongs wiesz ile bierze siana hydraulik nie wiesz to się nie wypowiadaj
@robertbarron3116
@robertbarron3116 Жыл бұрын
Zawsze było i jest obojętnie gdzie .Nie ważne co skończyłeś Ważne kogo znasz ! Po to się kreuje najlepsze szkoły i tam się poznaje nie tylko uczniów jak ich ustawionych rodziców .Dlatego jest drogo w takiej szkole .Bo kto się chce uczyć nauczy się w domu a firmę wykreuje w " garażu "
@lesLeski
@lesLeski Жыл бұрын
jak zwykle extra, pozdrowienia z USA
@katarzynawiechua879
@katarzynawiechua879 Жыл бұрын
Wspaniały odcinek
@AdAm-ek6so
@AdAm-ek6so Жыл бұрын
Świetny materiał i może w wawce uda się spotkać w kawiarni wolności
@poppintomfof
@poppintomfof Жыл бұрын
Świetny odcinek
@margopollner3887
@margopollner3887 Жыл бұрын
Panie Tomaszu, szybuje Pan coraz wyzej. Mysle o Ikarze. Czy jest mozliwe ustawienie Settings dla ENGLISH subtitles/napisy, tlumaczenie? Prosze wejsc na arene miedzynarodowa. Reprezentuje Pan klase swiatowa, moze nawet nie wiedzac o tym ze skromnosci.
@Hylobius_News
@Hylobius_News Жыл бұрын
Jak zwykle klasa.
@AS-lm1ci
@AS-lm1ci Жыл бұрын
Dobre
@LaOrajPantalonoj
@LaOrajPantalonoj Жыл бұрын
obawiam się, że zawody typu kierowca, sprzątaczka czy kasierka polecą w drugiej kolejności. Jak tylko koszty tych pracowników wzrosną. Jest większa motywacja zastąpić dzeinnikarzy czy marketingowców po 7k każdy niż ksierów po 3k. Ale to się zmieni już kierowcy dobijają do 7k a międzynarodowi nawet po 10k. A samochody autonomiczne tuż za rogiem czekają na swoją szansę.
@Minosek926
@Minosek926 Жыл бұрын
Zgadzam sie. AI moze zaczac jezdzic ciezarowkami po autostradach nikt nie mowi ze ma zrobic cala trase ale ten monotonny odcinek juz tak. Przynajmniej na poczatku. Co do kasjera tez sie zgadzam ze to tylko chwilowy trend. Popatrzmy na duze markety wszedzie sa juz kasy samoobslugowe czy sa juz sklepy bez obslugi. Mysle ze i tu z 6 kasjerow bedzie 1 ktory pomoze klientom w kasach samoobslugowych. To do czego bedzie potrzeba ludzi to do wykladania towarow na półki.
@McCroo
@McCroo Жыл бұрын
Pozdrowienia od Polskiej Federacji Lacrosse Panie Tomaszu!
@robertmilczarek3169
@robertmilczarek3169 Жыл бұрын
Przedstawiony problem dotyczy wyłącznie Europy..... Reszta świata pracuje dalej.... Tanio😉
@joachimkomicz6463
@joachimkomicz6463 Жыл бұрын
TOP intelektualny Polski !!!
@Frem_Kra
@Frem_Kra Жыл бұрын
Taki niezbyt "intelktualny" biorac pod uwagę to że Tomaszek racytuje to co mu podyktowano w tinktankach.
@poezjaryczana.2505
@poezjaryczana.2505 Жыл бұрын
No temat ciekawy, a historia i tak się potoczy swoim torem, czyli kit wie jak
@tadru33
@tadru33 Жыл бұрын
Komentarz dla zasiegu
@katarzynaoglada2561
@katarzynaoglada2561 Жыл бұрын
Pozdrawiam i 👋😎👍
@MTB75
@MTB75 Жыл бұрын
Siła 💪
@Kleopatra99
@Kleopatra99 Жыл бұрын
Ależ to już siebie dzieje. Jesteśmy z meżem absolwentami historii, ale mamy dobrze prosperującą firmę sprzedającą i montującą podłogi - jestesmy robolami. Klękamy na posadzkach i pokrywamy je panelami, wykładziną, LVT... i od obgryzajacych paznokcie nad kredytem na 30 lat menadżerkom inkasujemy grubą kasę. Oni mają kredyt na mieszkanie na 30 lat, my zbudowaliśmy dom bez kredytu.
@beegees3626
@beegees3626 Жыл бұрын
Brawo Wy! A tak serio. Nie rozumiem tej checi podbudowywania wlasnego ego kosztem innych. Wyszlo ci? Super. Ale morda w kubel a nie obsmiechiwanie innych za ich wybory zyciowe. Amen.
@piotrgasiorek6928
@piotrgasiorek6928 Жыл бұрын
​@@beegees3626 trochę kultury. To nie burdel.
@myfz
@myfz Жыл бұрын
@@beegees3626 👎
@myfz
@myfz Жыл бұрын
@@beegees3626 👎
@sebsebski2829
@sebsebski2829 Жыл бұрын
Cholera sam bym chcial tak
@anno-t8f
@anno-t8f Жыл бұрын
Nie zgadzam sie ze stwierdzeniem, ze szacunek do zawodu aktorki jest wiekszy niz do zawodu ksiegowej. Tylko jesli miezylibysmy szacunek liczba lajkow na facebooku to moze byc prawda. Aktor jest niewolnikiem swojej persony, zdany na widzimisie widzow. Moze popasc w nielaske z dnia na dzien, na podstawie niefortunnej wypowiedzi czy falszywego oskarzenia. Ksiegowa ma fach w reku. Moze zmienic pracodawce. Moze prowadzic dzialalnosc. Nikogo nie obchodzi jakie ma poglady i co wypisuje w sieci, tak dlugo, jak dlugo robota jest wykonana rzetelnie. Aktor to zywy billboard. Ksiegowa to fach.
@allisonplvideo
@allisonplvideo Жыл бұрын
Świetny odcinek. 👍🏻
@wujekWONT
@wujekWONT Жыл бұрын
Panie Tomaszu, jestem kierowcą ciężarówki tak jak Pan kiedyś. Pozdrawiam
@michawilczek3146
@michawilczek3146 Жыл бұрын
Wyszło że ciężej nauczyć się prac fizycznych niż zdobyć dyplom i choć do łopaty nada się i profesor to już położyć kafelki, zrobić instalacje, czy naprawić auto nie koniecznie. A wiedzę każdy ma w kieszeni i to taką z jaką żaden profesor nie może się równać.
@nieprawdopodobniebystry2158
@nieprawdopodobniebystry2158 Жыл бұрын
Ciężej nabrać chęci do fizycznej orki. Utylitaryzm
@parufka7830
@parufka7830 Жыл бұрын
z naprawianiem auta to akurat dobry przykład, że to działa na różnych poziomach - na co przydadzą się te "standardowe" umiejętności naprawy aut w obliczu rewolucji "elektryków"?
@michawilczek3146
@michawilczek3146 Жыл бұрын
@@parufka7830 na to że jak ci przegub dupnie to się elektronicznie zesrasz
@parufka7830
@parufka7830 Жыл бұрын
@@michawilczek3146 możesz po polsku?
@michawilczek3146
@michawilczek3146 Жыл бұрын
@@parufka7830 pewnie! Jak nie wiesz co napisałem to go nie naprawisz i możesz być mistrzem elektryków.
@kocho4242
@kocho4242 Жыл бұрын
Czemu programów na takim poziomie intelektualnym nie ma w telewizji? Byłoby co oglądać. Bo obecnie są same reklamy.
@dawidk6411
@dawidk6411 Жыл бұрын
Niestety 80% społeczeństwa nie zrozumie przekazu, dla nich to tylko zlepek niepowiązanych z niczym zdań. Smutne, ale prawdziwe.
@wieslawawawrzyniak6041
@wieslawawawrzyniak6041 Жыл бұрын
a po co glupi lud ma byc madrzejszy? zauwazy jak zaba powoli jest gotowana i bedzie problem. a tak to sie nie zorientuje.
@Minosek926
@Minosek926 Жыл бұрын
Poza tym tak jak bylo w podkascie jak powiedziec milionom ludzi ze moga zaczynac od 0? Ze ich dyplom =papier toaletowy i to jeszcze taki slabej jakosci? Przeciez to wywola ogolno swiatowy bunt. Trzeba to zrobic umiejetnie zeby nie doszlo do rewolucji.
@parufka7830
@parufka7830 Жыл бұрын
byłby w okolicach 23- 24. Kiedyś zresztą już tak było, że ciekawe rzeczy były po godzinach największej oglądalności. Na szczęście jest internet i podcasty takie jak ten, który komentujemy. Telewizja jest już imo przeszłością. Od ponad 10 lat nie ma jej w moim domu.
@karolnowakowski3778
@karolnowakowski3778 Жыл бұрын
Konfederacji to już ich hasło zdradza pochodzenie - Nowa Nadzieja (izraelska partia polityczna)תקווה חדשה - אחדות לישראל, Tikwa Chadasza - achdut le-Jisra'el) - izraelska partia uznawana za prawicową lub centro-prawicową,..
@dantealigieri99
@dantealigieri99 Жыл бұрын
Wiele to wyjasnia, przywileje (pieniadze/prestiz) na które liczyli wyksztalciuchy staly sie utopia. A ze nie chce sie pracowac fizycznie to trzevs zronic bunt.
@Krzysztof_Blazejczyk
@Krzysztof_Blazejczyk Жыл бұрын
Czyli chodzi po prostu o nadprodukcję wykształciuchów?
@michalbabinski6366
@michalbabinski6366 Жыл бұрын
jak mówił pewien znany komentator - absolwentów wyższej szkoły gotowania na gazie
@edwardtalkowski7439
@edwardtalkowski7439 Жыл бұрын
😊 poznać drzewo po owocach jego. Jeśli zarząd firmy SA nie odpowiada kasą za swoje rządy, sędziowie to nadzwyczajna kasą,a kasą kupuję wszystko i po co nam mgr od robaków, a fachowców są tam gdzie produkcja tj.w Chinach +😂
@kukurydza111
@kukurydza111 Жыл бұрын
Raczej o to że w/w nic nie potrafią
@Frem_Kra
@Frem_Kra Жыл бұрын
Tomaszek bardzo nie lubi powszechnego dostepu do edukacji jak na jankeskiego wysłannika przystało i wolałby mniejsza konkurencję zwłaszcza że ta mu depcze po pietach.
@filippa7308
@filippa7308 Жыл бұрын
@@Frem_Kra Mysle ze pan Tomasz lubi powszechny dostep do edukacj ale nie lubi sposobu zdobywania wyksztalcenia poprzez koneksje i znajomosci, poprzez system budowania specjalnych systemow dojscia do mozliwosci ukonczenia uczelni dajacych nieomal gwarancje na pozniejsze ogromne zarobki nieadekwatne do zapotrzebowania na ich dyplomy.
@DawidFRF
@DawidFRF Жыл бұрын
Myślałem, że mój pomysł zostania kierowcą to zły pomysł w końcu byłem na informaryce itd. Jednak może mam farta w wyborze przyszłego zawodu.
@stefangeniusz8091
@stefangeniusz8091 Жыл бұрын
Jeździłem busem 2 lata po Polsce i Niemczech, bo marzyło mi się być kierowcą... nigdy więcej ! 😉
@parufka7830
@parufka7830 Жыл бұрын
ja nie byłem na informatyce i pracuję w tym zawodzie już prawie 30lat. Kilka razy musiałem się przebranżowić, bo królem sieci był Novell i się skończył. Obecnie już prawie 10 lat działam z bazami danych i systemami ERP.
@pawelsadoch5394
@pawelsadoch5394 Жыл бұрын
👍👍👍
@mops3187
@mops3187 Жыл бұрын
Javier Antolinez hiszpanski inspektor linii lotniczej Aviaco, , wypowiada się na temat chemtrails. "To chemtrails w bardzo konkretnym celu... linie, które rozpraszają, tworzą efekt cieplarniany... Półwysep Iberyjski jest fumigowany siarką, aby odwrócić fronty". „To bardzo dziwne, że tak wiele samolotów lata bez transpondera… To jest finansowane przez państwa i NATO, to jest ponadnarodowe”
@kruanne
@kruanne Жыл бұрын
Na zachodzie wIele z tych dodatkowych dyplomow ostatnimi czasy sa z gender studies i innych rownie bezuzytecznych kierunkow. Trudno oczekiwac zeby ich absolwenci okazali sie produktywnymi pracownikami, a pretensje o slabe zarobki przewracajac burgery moga miec wylacznie do siebie moim zdaniem. W Polsce pamietam na poczatku lat 2000 mnostwo "doroslych" ludzi studiowalo marketing i zarzadzanie (sama ich uczylam). Tylko po to zeby miec ukonczone jakies studia. Glupie wymogi pracodawcow.
@olpisak
@olpisak Жыл бұрын
Tym ludziom w Polsce wtedy też wmówiono, że będą po tym prezesami itp., szeroko pojętym "kimś ważnym" i że przyjdzie im to tak o, z góry.
@grzegorzkrzycki9679
@grzegorzkrzycki9679 Жыл бұрын
Pęd do dyplomu wymusili właśnie pracodawcy, na byle jakie stanowisko wymagając wykształcenia wyższego (najczęściej bez związku z tymże stanowiskiem). Aplikacje bez dyplomu były automatycznie odrzucane niezależnie od doświadczenia i kwalifikacji. Czy tak jest nadal - nie wiem. Niestety masz rację.
@olpisak
@olpisak Жыл бұрын
@@grzegorzkrzycki9679 dziś już niekoniecznie. Zależy od branży jednak też.
@ewaanna8885
@ewaanna8885 Жыл бұрын
To, co jest w Polsce przychodzi z Zachodu. Nikt od bojowników o sprawiedliwość społeczną w USA (studia humanistyczne, artystyczne, genderowe, humanistyczne, feministyczne, etniczne socjologiczne, psychologiczne itp, oraz coraz częściej studia medyczne, ekonomiczne, techniczne) nie oczekuje, żeby byli produktywnymi pracownikami, czy produktywnymi członkami społeczeństwa. I to nie oni przewracają hamburgery. Ale to oni mają, po ukończeniu studiów iść w świat i być "włócznią postępu", która infekuje ludzkość wirusem takim jak HIV, czy Ebola lub nieuleczalnym nowotworem. Źródło: "The Virus of Critical Social Justice": kzbin.info/www/bejne/gZrPq2djiN1_otk.
@andrzejnowak6450
@andrzejnowak6450 Жыл бұрын
został poruszony problem degeneracji tzw. zachodniej cywilizacji bez jakiegoś wyjaśnienia procesu /to może na jakimś płatnym nośniku np. w książce ?/ a ci zbędni to ofiary systemu kształcenia zbędnych , albo podmiany fachowców na złodziei
@ursulaberanek8676
@ursulaberanek8676 Жыл бұрын
😊😊😊😊😊
@sg4559
@sg4559 Жыл бұрын
W UK praca biurowa 20£-30£k Pracownik budowlany 30-40k Taki hydraulik czy elektryk to już pod 50k podchodzi. Sam reprezentuje ludzi "z łopatą" tylko taką kilku tonową. Jednak studia kiedyś zrobię ale chyba hobbistycznie.
@PanJapa12321
@PanJapa12321 Жыл бұрын
nie warto. Szkoda czasu. Spotykanie ciekawyhc ludzi na studiach jest dawno nieaktualne. Już lepiej pojechać gdzies na wieś lub do kraju rzadko odwiedzanego. Poczytać coś. Studia to obecnie tylko przymusowe lektury pod nadzorem. Sam jestem absolwentem ponoć najlepszej uczelni ekonomicznej w Polsce na studiach dziennych. Żałuje, że zostałem na magistra : ) Po licencjacie powinienem już wiedziec.
@Vladymir_Putin
@Vladymir_Putin Жыл бұрын
rynek bezwzględnie weryfikuje kto jest bardziej potrzebny społeczeństwu
@malgorzatamakowska9910
@malgorzatamakowska9910 Жыл бұрын
Kazdy moze wybrać ale powinna być selekcja na studiach, .Są osoby bardzo sprawne w kierunkach powiedzmy fizycznych ,inni mają inne talenty,po prostu kazdy ma być doceniany i odpowiednio wynagradzany.
@stefangeniusz8091
@stefangeniusz8091 Жыл бұрын
@@malgorzatamakowska9910 Nie ma sensu robić selekcji, jak napisał kolega wcześniej... życie wszystko zweryfikuje.
@parufka7830
@parufka7830 Жыл бұрын
zamiast studiować, lepiej mieć hobby np. słuchać takich podcastów i czytać polecone książki.
@sylwiarobak470
@sylwiarobak470 Жыл бұрын
Jako księgowa już bym się bała, jednak każde kolejne wdrożenie systemu finansowo- księgowe kosztuje trzy razy więcej pracy analitycznej i uzgodnieniowej niż praca z dnia na dzień na tym samym systemie od lat Każdy nowy proponowany system informatyczny pokrywa się z reguły swoimi "kompetencjami" w 95% z poprzednim systemem A 5% różnicy w "kompetencji systemu IT" wciąż bez problemu w ciągłości pracy uzupełniają wykształceni pracownicy z doświadczeniem których rekrutacja jest tania w porównaniu z wdrożeniem systemu IT
@BardHafirBregen
@BardHafirBregen Жыл бұрын
Nagrasz filmy komentujace "Ksiege Urantii" i jej rewelacje odnosnie historii ziemi i powstania zycia na naszej planecie jak rowniez epoki geologiczne? Jak sa bliskie temu co mowi obecna nauka? Podpowiem ze ksiega jest dostepna za darmo w internecie (Przekaz 57-61). Pozdrawiam
@kamuimac
@kamuimac Жыл бұрын
Ja tutaj widzę jeden problem który celowo jest pomijany . Transformacja dla wielu będzie bolesna ale raczej nie dla tych wykształconych . Bo wykształcony i sprytny wymyśli sobie zawód przyszłości o którym dziś jeszcze nikt nie słyszal ew. Zabierze zawód niewykształconym masom dla ktorych zostanie wegetacja na gwarantowanym dochodzie podstawowym . W przyszłości powstanie cała masa zawodów przyszłości jeszcze lepiej płatnych niż etaty w korpo . Ot chocby zawód KZbin'a - dawniej wyśmiewany dziś każdy zazdrości i sam chciałby tak pracować. I takich zawodów powstaną setki
@tpolska
@tpolska Жыл бұрын
Wow. W końcu dobry odcinek w starym stylu. Super Panie Tomaszu. Byłoby też cudownie, gdyby przypinał Pan pod filmami źródła statystyk. Pozdrawiam! Oby tak dalej.
@karolwojdak9892
@karolwojdak9892 Жыл бұрын
Andrzej Krzysztof Fejgin to ojciec Tomasza Wróblewskiego. Prawdziwe nazwisko Wróblewskich to Fejgin.
@mariaczechowska7394
@mariaczechowska7394 Жыл бұрын
I co lżej ci?
@karolwojdak9892
@karolwojdak9892 Жыл бұрын
@@mariaczechowska7394 Nie rozumiem Twojej irytacji. Napisałem to co każdy może znaleźć.
@mahasimha8379
@mahasimha8379 Жыл бұрын
Likwidacja 90% ludzi a reszta zacipowana.
@staho9796
@staho9796 Жыл бұрын
Rozpalimy piece znów
@Frem_Kra
@Frem_Kra Жыл бұрын
Słuchaj tego żulika to masz to gwarantowane.
@mariaczechowska7394
@mariaczechowska7394 Жыл бұрын
​@@Frem_Krapatrzysz w lustro?
@jarekjot5549
@jarekjot5549 Жыл бұрын
Najmądrzejszy kanał na polskim YT.
@janwozniak322
@janwozniak322 Жыл бұрын
Wykład... wykładów! To co Pan powiedział nie jest "dywagacją na temat" ani proroctwem "zawodowych" jasnowidzów. Opisuje Pan rzeczywistość bardzo precyzyjnie. Przyszłość rysuje się dramatycznie, ale w pewien sposób wyraźnie. "Elity" moim zdaniem obudzą się z ręką w nocnym naczyniu i docenią pracę "hodowców kartofli" i nie tylko. "AI" ich zastąpi raczej wcześniej niż później. Życzę Panu dużo zdrowia.
@Frem_Kra
@Frem_Kra Жыл бұрын
Tan krecik jest dobrym manipulatorem. Ale nie do konca.
@janwozniak322
@janwozniak322 Жыл бұрын
@@Frem_Kra Nie kumasz, ale to nie moja wina. Pomyśl co robisz? Komu jest to potrzebne i czy rzeczywiście potrzebne? Jeśli twoją robotę może zastąpić AI, to zacznij się martwić. Mówię to bez złośliwości.
@bartoszwalega9818
@bartoszwalega9818 Жыл бұрын
To typowe dla Zachodu myślenie liniowe - jak coś dawało korzyść w przeszłości (wyższe wykształcenie) to tak będzie zawsze. Tak się tworzą bańki które prędzej czy później pękają tworząc kryzys. Zaraz pękną kolejne bańki - nie będę mówił jakie ale wystarczy się chwilę zastanowić jakie są obecnie modne inwestycje czy kursy zawodowe. U nas z tego samego powodu powstają tzw. "świńskie górki" gdy nagle wszyscy rolnicy rzucają się produkować dany produkt bo w zeszłym roku można było na nim zarobić najlepiej.
@janwoldens1696
@janwoldens1696 Жыл бұрын
💥idiotami posłusznymi, łatwiej zarządzać, to fakt. Wyznanie sodo mickie pomaga👍⚖️
@piotrp9726
@piotrp9726 Жыл бұрын
👍
@martinxyz
@martinxyz Жыл бұрын
Ona nie tyle umiera ile jest zabijana celowo, wprowadzają globalny komunizm
@filippa7308
@filippa7308 Жыл бұрын
Ale kto wprowadza ? Czy nie jest tak : ze kto mieczem walczy to od miecza ginie ? Ktos o cos walczy, chce kosztem innych cos osiagnac i to mu sie udaje ale na krotka mete a pozniej sie to co zbudowal wali i burzy te oszukancze, postawione na zlych fundamentach budowle ?
@martinxyz
@martinxyz Жыл бұрын
@@filippa7308 Tu się nic nie wali samo. No chyba, że zapomniałaś już o ściemie 17 i zniszczeniu gospodarki.
@martinxyz
@martinxyz Жыл бұрын
@@filippa7308 Kto? Odpowiem, komitet 300. Grupa ultra bogatych ludzi, którzy chcą najpierw zredukować liczbę ludzi do 500 mln a następnie nimi zarządzać jak bydłem...
@filippa7308
@filippa7308 Жыл бұрын
@@martinxyz "Samo" w pewnym sensie. A dokladniej wszyscy pracujemy nad upadkiem gdy nie kierujemy sie w swoim postepowaniu moralnoscia, etyka i sprawiedliwoscia. Gdy realizujemy zasade "po trupach do celu" i za wszelka cene dazymy do wlasnego sukcesu nie dostrzegajac zwiazku miedzy dobrem ogolu spoleczenstwa a swoim wlasnym. Gdy zapytano A. Solzenicyna co trzeba zrobic by doprowadzic do upadku Zwiazek Radziecki odpowiedzial : "Nic nie trzeba robic, sam sie wkrotce zawali".
@martinxyz
@martinxyz Жыл бұрын
@@filippa7308 Ale to spore generalizowanie. My jako jednostki nie możemy wiele zdziałać. Zasada jest prosta, ten kto ma to pieniądze ma wpływ. Na przykład kupując bilbordy, reklamy, polityków... Zawsze tak było. Zobacz na działania Sorosa, ile on zniszczył ludzi a nawet gospodarkę UK jak nie robiła co kazał. Trzeba pamiętać, że nad wszystkim stoi Bóg i w zależności od tego jak złe jest społeczeństwo pozwala na zło lub nie. Obawiam się, że po praniu mózgów przez TV i Internet przez dziesięciolecia jest już tylko garstka dobrych polityków
@piotrusos
@piotrusos 6 ай бұрын
Tym wrteranom po za umozliwieniem przeszkoleń dawali kredyty na bardzo niski procent. By mogli stworzyć masę miejsc pracy przez inwestycję. Jak widac świetnie to wyszło .
@monicaanowa7307
@monicaanowa7307 Жыл бұрын
W Polsce wyksztalcenie jest nadal postrzegane jako cel sam w sobie , podczas gdy np w USA jest to inwestycja, cos co ma pomoc w zrobieniu kariery w przyszlosci. Mysle ze moze w Polsce ludzie tez powinni chociaz czesciowo placic za studia ? Mam znajome w Polsce, ktorych dzieci kolo 30 ,a nigdy nie przepracowali jeszcze dnia w zyciu : po jednym fakultecie biora nastepny, pozniej mysla ze zle wybrali i zaczynaja od nowa......kogo na to stac ? Kto za to placi ?
@PLuyindula
@PLuyindula Жыл бұрын
Myslal Pan o starciu z red Warzechą w FAME MMA?
@andrzejnowak6450
@andrzejnowak6450 Жыл бұрын
np. wspieranie banku bankruta ; gdzie tu merytokracja ? to już jest postkapitalizm
@bartoszwalega9818
@bartoszwalega9818 Жыл бұрын
Każdy powinien mieć 2 zawody i pół tygodnia pracować np. jako księgowy a pół tygodnia jako kierowca. Trzeba uelastycznić formy zatrudnienia.
@bartoszwalega9818
@bartoszwalega9818 Жыл бұрын
Konkretnie 1 zawód wymagający tylko szkoły średniej i drugi ew. wyższego. Generalnie LO powinny się przekształcić w szkoły, które dają fach. W dzisiejszych czasach jest wiele zawodów które już nie wymagają wyższego wykształcenia bo wystarczy średnie zawodowe plus odpowiednie wsparcie komputera. Np. lekarz pierwszego kontaktu mógłby być uczony w szkole średniej. Tak samo prawnik czy ekonomista. Teraz nie trzeba tyle uczyć się na pamięć bo jest internet i wystarczy mieć ogólną wiedzę i wiedzieć jak i gdzie szukać w necie.
@kamilbernatek603
@kamilbernatek603 Жыл бұрын
Temat pasjonujacy🖒 Natomiast warto zadać pytanie czy tzw. merytokrację sprowadzamy jedynie do biurokracji i wszystkich zawodowo korzystajacych z tzw. soft power. Rozwój technologii, automatyzacji i przede wszystkim zasobu wiedzy, który współczesny człowiek wykorzystuje w swojej pracy zawodowej jest z dekady na dekadę wykładniczo wiekszy. Współczesny dajmy na to murarz, cieśla czy kierowca staje się w zasadzie instytucją. W ilu różnych rozwiazaniach różnych producentów musi nauczyć się funkcjonować? Czesto jest jednoosobową działalnością wiec musi ogarnąć prowadzenie biznesu, mody, trendy i przepisy wciąż się zmieniają więc musi na bierząco pozyskiwać wiedzę. Merytokracja nie jest zbedna po prostu wkracza w inne obszary, które do tej pory dysponowały kiepskim "autorytetem". Aplikacje, AI, automatyzacja etc. Wymaga przecież rzeszy merytokratów, jak mawiał pewien filozof "wspólczesnych kapłanów" czyli techników, inżynierów, programistów. Ktoś musi napisać, apkę, stworzyć architerkurę sieci, przylączyć kable, posprzątać... A do tego potrzeba coraz więcej i więcej wiedzy.
@Frem_Kra
@Frem_Kra Жыл бұрын
Daj spokój - ten krecick sperzedaje jankeskie utopie których nie udało sie zrealizowac jego sponsorom.
@nieczerwony
@nieczerwony Жыл бұрын
Jak ktoś ma jednoosobowa działalność gospodarczą to nie ma poważnego biznesu, bo poważny biznes ogarnie tyle roboty że jeden człowiek nie da rady. Co najwyżej może być samozatrudniony. Znam takich fachowców, co to na wszystkim najlepiej się znają i tylko oni zrobią to dobrze. Taki człowiek nie nadaje się do biznesu, bo nie ufa żadnym ludziom i znów potrafi ich zatrudniać.
Mocarstwo nie umiera, mocarstwo gnije #WWR133
25:19
Wolność w Remoncie – WEI
Рет қаралды 159 М.
黑天使只对C罗有感觉#short #angel #clown
00:39
Super Beauty team
Рет қаралды 36 МЛН
We Attempted The Impossible 😱
00:54
Topper Guild
Рет қаралды 56 МЛН
JAK DOKONYWAĆ WYBORÓW W ŚWIECIE POZBAWIONYM WYBORU? #176
24:30
Wolność w Remoncie – WEI
Рет қаралды 61 М.
Tomasz Wróblewski OCENIA Unię Europejską
53:07
Rozmowy Sebastiana Stodolaka – WEI
Рет қаралды 84 М.
Naukowcy postawili się zielonej ideologii. Wolność w Remoncie #102
25:46
Wolność w Remoncie – WEI
Рет қаралды 211 М.
JAK DAWNI NEOLIBERAŁOWIE WYSADZAJĄ KONSENSUS WASZYNGTOŃSKI #175
31:08
Wolność w Remoncie – WEI
Рет қаралды 62 М.
HEJT PARK - PRZEJDŹMY NA TY 298 - ROBERT MAZUREK I TOMASZ WRÓBLEWSKI
1:34:06
Dlaczego jesteśmy skazani na wymarcie? #WWR140
40:32
Wolność w Remoncie – WEI
Рет қаралды 326 М.
Kiedy Trzeci Świat wchłonie Pierwszy? #WWR190
32:31
Wolność w Remoncie – WEI
Рет қаралды 108 М.
黑天使只对C罗有感觉#short #angel #clown
00:39
Super Beauty team
Рет қаралды 36 МЛН