Wow jestem pod wrażeniem odcinek fenomenalny. Bardzo dużo się nauczyłam i dowiedziałam z tego odcinka. Gość odcinka bardzo mądry człowiek.
@Anna_________________________-2 жыл бұрын
Cześć Rafał, dziękuje, ze w końcu temat poza chorobowy. Z racji, ze w Internecie staram sie znaleźć treści poza chorobowe/ luźne / przydatne/ nie na temat problemów stricte, w końcu odcinek jak z dawnych lat- dający odwraca głowę, uczący czegoś nowego, w miarę na luzie acz konkretnie :) tęskniłam na tym kontentem
@nomade4642 жыл бұрын
Ja natomiast te "chorobowe" bardzo sobie cenię, ponieważ choruję na depresję i wywiady, które przez Rafała były przeprowadzane bardzo mi pomogły. Nie generalizujmy i nie myślmy tylko o sobie. W internecie jest tyle tematów, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ja też nie oglądam wszystkich wywiadów, ale rozumiem, że nie wszystkim się interesuję ,co może być przydatne dla innych. Zresztą nigdy nie wiesz, czy po tematy chorobowe nie wrócisz przez wzgląd nie tylko na siebie, a na bliskie Ci osoby. Tak więc Rafał - jeśli mogę się w ogóle wypowiedzieć ;) Rób to co robisz, bo robisz to NAJLEPIEJ !
@magdalenapindel36192 жыл бұрын
Bardzo wartościowy wywiad, otwiera oczy.
@MegaGhostek2 жыл бұрын
Takich ludzi to się słucha z wypiekami na twarzy. Oby więcej takich gości!
@kateross25772 жыл бұрын
Ten temat jest bardzo bardzo szeroki i proponuję dogrywkę tej rozmowy! Wiele tematów nie było poruszonych, jak np. szereg szkoleń, nawet darmowych dla każdego, kto ma smartfon. Albo fachowców, którzy przyjdą do firmy i przeprowadzą szkolenie. Albo temat bankowości/ inwestycji. Bardzo dziękuję za mega wartościowy wywiad i profesjonalizm rozmówcy
@piatkosia20102 жыл бұрын
Świetna rozmowa. Eony lepsza niż ta rozmowa z hakerem kiedyś. Tamten nie wiedział do końca o czym mówi - tu full profeska.
@gonska91882 жыл бұрын
Bo tamten script kiddie nigdy nie pisał kodu Ten też tylko gada o gotowych programach
@mariodario90332 жыл бұрын
Błagam, widać że 0racujesz w tej firmie. Opowieści o niczym, wiadomości z wywiadu można sobie przeczytać w dowolnej gazecie komputerowej. Czysta reklama, nic więcej.
@piatkosia20102 жыл бұрын
@@mariodario9033 lol nie pracuję w tej firmie;)
@dawidedziu2 жыл бұрын
35:42 temat z życia wzięty. Pojechałem w odwiedziny do rodziny, zdążyłem wejść na klatkę schodową i wbiega sąsiad - cały zdenerwowany, roztrzęsiony; drze się, że zadzwonił młodszy syn(nieletni), że jechał z siostrą na zakupy i że mieli wypadek - ona potrąciła kobietę w ciąży(nie wiadomo czy ona przeżyje) i czekają na komendzie. A że gość nie ma prawa jazdy to razem z wujem jedziemy na komendę - oddaloną o 40km. Ale najpierw wjechaliśmy po jego żonę(roztrzęsiona na maxa), która była w pracy - mówi ona do męża, że miała za nią czekać i razem udać się autem na zakupy. Dzwonią do tej córki nie odbiera, syn także. W międzyczasie dzwoni mąż na policję i dopytuje co i jak, ale dyspozytor nic nie wie. Jedziemy dalej, po chwili ten gość mówi(jak już lekko ochłonął), że po co im jakieś pieniądze potrzebne na komendzie... Po przyjechaniu na komendę okazuje się, że żadnego wypadku w okolicy nie było. Żona dzwoni do sąsiadów i samochód stoi pod blokiem. Po jakimś czasie córka oddzwania - kąpała się, a syn nie odbierał bo miał telefon wyciszony. Finalnie się okazało, że do babci zadzwonił rzekomy wnuczek z informacją o wypadku, zdenerwowana babcia przekazała zięciowi tyle co zapamiętała, że jego dzieciaki miały wypadek i że czekają na komendzie. Złożyli zeznania i tyle w temacie...
@iGS822 жыл бұрын
No trzeba być informatykiem, aby o tym wiedzieć 🤣
@dawidedziu2 жыл бұрын
@@iGS82 w całej tej historii chodzilo mi o zachowanie tych rodziców, żaden z nich nie zachować zimnej krwi, tylko od razu wpadli w panikę...
@Xaris1922 жыл бұрын
@@dawidedziu Nic dziwnego, na tym właśnie polega "siła" ataków socjotechnicznych. Uderzają w emocje, żeby było TU TERAZ ZARAZ BO STANIE SIĘ ŹLE JEŚLI NIE PRZEKAŻESZ!!!! Z boku to wygląda czasem naiwnie, czasem komicznie, ale jeśli zadziała ten czynnik emocjonalny, to tak naprawdę nie wiesz, jak zareagujesz - i na to liczą złodupce.
@katgro912 жыл бұрын
Ale super materiał! Dzięki! Właśnie zdałam sobie sprawę, ile błędów popełniłam... Pierwsze co zrobiłam wczoraj po obejrzeniu to zmiana haseł, wyczyszczanie pewnych informacji, szyfrowanie itp :-) Dzisiaj rano po raz pierwszy miałam problem, żeby się dostać do własnego telefonu, ale pewnie kwestia przyzwyczajenia :-)
@presu87612 жыл бұрын
Bardzo fajny i wartościowy wywiad, daję dużo do myślenia co robi się w necie
@TheSusie7722 жыл бұрын
Bardzo ciekawy temat.
@Domczornapada2 жыл бұрын
Świetny odcinek. Twój gość widać jest obeznany z wszystkim na bieżąco. Na portalach społecznościowych wszystko wygląda bardzo podobnie po kradzieży. Najpierw fishing a potem wyłudzanie pieniędzy za oddanie konta. Oby więcej takich osób. Długość w sam raz.
@ToxicSek2 жыл бұрын
Ta metoda nazywa się "phishing", wymawia się tak samo jak fishing, stąd też odniesienie do wędkarstwa
@mglaaa2 жыл бұрын
Świetne 👍
@helaoz34292 жыл бұрын
Świetny i potrzebny wywiad!!! Powinny go wykorzystać wszystkie firmy w Polsce do edukowania pracowników jako materiał szkoleniowy, a ludzie prywatnie do wiekszej czujności i uświadomienia sobie zagrożeń jakie niesie ze sobą cyberprzestrzeń.
@silentassassin86032 жыл бұрын
Super odcinek. Coś dla mnie
@andrzejdubiel32632 жыл бұрын
59:30 miałem kilka razy sytuację, gdzie żonie podawałem blika, ale wtedy mamy ustalone, że ja podaję część kwoty, ona resztę i tylko wtedy jak obie strony sobie potwierdzą, że to o tę kwotę chodzi, to dopiero wtedy potwierdzałem. Więc tak - czasami świadomie wykonujemy coś, co wiem, że jest ryzykowne, ale nawet wtedy wykorzystujemy alternatywne środki ostrożności pozwalające minimalizować ryzyko. Pośpiech, zdecydowanie pośpiech jest najgorszym wrogiem. Właśnie w jeden sposób "sprzedałem" drogi przedmiot z gry - otrzymałem potwierdzenie płatności z allegro i nie zweryfikowałem po zalogowaniu się na allegro czy faktycznie tak jest - od razu wysłałem przedmiot, bo spieszyłem się z wyjazdem z rodziną na wakacje, a nie chciałem się zajmować takimi rzeczami na wakacjach. Jak wróciłem z wakacji to byłem bardzo zdziwiony z brakujących kilkuset złotych na koncie. Jak sprawdziłem maila przez przeglądarkę, to przy wysłanym e-mailu gmail zaznaczył czerwonym wykrzyknikiem, że ten email prawdopodobnie nie pochodzi od nadawcy podanego w wiadomości. I faktycznie tak było. Zapaliła mi się lampka, dlaczego wcześniej (przed wyjazdem na wakacje) tego wykrzyknika nie widziałem? A no prosta sprawa - maila odebrałem przez aplikację gmail w telefonie, a aplikacja tego wykrzyknika nie posiada! (a pryznajmniej nie posiadała te 3-4 lata temu). Sprawdziłem to kilkukrotnie i teraz uczulam bliskich, żeby na maile odbierane w telefonie zwracali szczególną ostrożność :)
@Narie_Nowak2 жыл бұрын
Dziękuję za ten odcinek👍 mega ważny temat a treść rozmowy otwiera oczy na to ile niebezpieczeństw czycha na nas przy używaniu technologii😱
@MrRossoMoto2 жыл бұрын
Odnośnie zaszyfrowywania komputerów czy serwerów. 5 grudnia zostały zaszyfrowane serwery Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego. Może nie wszystkie ale na pewno serwer na którym stała strona wrotamazowsza (można z resztą sprawdzić że dalej strona nie działa), był system EZD czyli elektronicznego zarządzania dokumentacją gdzie były podłączone do niego urzędy w całym województwie. Podobno jakieś 330 placówek ale z reguły w tych urzędach padły tylko te serwery, które obsługiwały to EZD, nie słyszałem żeby komputery też padły. Więcej nie zdradzam żebym przypadkiem nie miał problemu, a to co napisałem jest informacją ogólnodostępną. Dzień po incydencie już były artykuły :)
@esseymi2 ай бұрын
Świetny materiał.
@ninabiela79032 жыл бұрын
Niesamowite
@axlhyvonen4612 жыл бұрын
Naprawdę dużo ten mężczyzna, prawdziwy ekspert i fachowiec,wie na ten temat! 💪☺️
@Karolina95212 жыл бұрын
super wywiad
@elektryk1172 жыл бұрын
Rafał prośba o wrzucenie tego odcinka na podcasty :)
@malutusia2 жыл бұрын
Dziękuję! 💐
@natalia0012 жыл бұрын
Proponuję drugą część z Panami z Niebezpiecznika.
@DIPPY162 жыл бұрын
26:19 I nie ma pewności że wszystkie pliki zostaną odblokowane. Istnieje możliwość że część plików nadal pozostanie zaszyfrowana.
@Cohenmagnus2 жыл бұрын
Przez długi czas nie miałem antywira. Kiedyś wrąbał mi się jakiś wirus, który blokował pokolei wszystkie pliki .exe, dokumenty, i obrazki. W ciągu 7 dni zablokował 90% plików. Zainstalowałem antywirusa i skan i wykasowałem tego wirusa.
@tadziu29092 жыл бұрын
Polecam również kupić starego typu telefon bez wifi czy bluetooth, kupić do niego starter i używać do potwierdzania przelewów tylko i wyłącznie.
@jakubmorawski82 жыл бұрын
A ja polecam odejść od potwierdzenia przez SMS jeśli można, kartę SIM można zduplikowac
@tadziu29092 жыл бұрын
@@jakubmorawski8 co polecasz?
@Xaris1922 жыл бұрын
@@tadziu2909 Jeśli np. potwierdzasz przelewy bankowe kodem, który otrzymałeś w wiadomości SMS, to przy pewnym nakładzie pracy można Twój numer przejąć -- wtedy przestępca potwierdzi swój przelew "Twoim" numerem telefonu. Przykładowo tutaj masz artykuł o tym: gdata.pl/sim-swap-zagrozenie-prosto-z-twojego-telefonu (nie czytałem, jedynie wyszukałem "sim swapping" w google). Potwierdzenia w aplikacji mobilnej banku są bezpieczniejsze.
@truskawkowekamikadze18662 жыл бұрын
Wygląda trochę ja Anders Breivik 🔥🔥🔥 oczywiście bez urazy , nie ma to na celu nikogo obrazić 👍
@Dumasher2 жыл бұрын
Trzeba umieć korzystać z internetu, Ja antywirusa nie używam od 10 lat i nic się nie dzieje i nikt mnie nie okrada, ale bardzo dobry film dla osób zielonych i bez wiedzy. :)
@gallanonim3266 Жыл бұрын
Nie ma się czym chwalić. .. tym bardziej w sieci .. nigdy nie wiesz kto to przeczyta .. tym bardziej jeśli używasz tego laptopa, smartphone do celów zawodowych .. chyba nie chciałbyś prowadząc własną działalność , transportowa w którą trochę zainwestowałes (zakup auta) by ktoś Ci wykradł dane z niego? Sam sobie odpowiedź na pytanie co na nim przechowujesz i czy w ogóle masz to w innym miejscu ? POOOOoozdrawiam :-)
@razzz98342 жыл бұрын
Ciekawe ile z tych firm zajmujących się cyberbezpieczenstwem opiera swoj model biznesowy na dwóch krokach: 1. Wypuszczenie złośliwego oprogramowania 2. Wypuszczenie nowej wersji antywirusa z łatką na wcześniej stworzone wirusy
@sewerynseweryn44572 жыл бұрын
Super materiał, ale troszeczkę jestem zawiedziony bo myślałem, że poruszy temat najsławniejszej grupy Anonymous. Byłem ciekawy jak by ich skomentował :)
@stanmroz13512 жыл бұрын
Anonymus już został skomentowany przez speca z Asseco Poland , to zbieranina niezorganizowanych indywidualistów , więc zupełnie niegroźnych np dla banków , telewizji Rossija itp , dobrze zabezpieczonych
@ToxicSek2 жыл бұрын
Szkoda, że nie spytał go Pan również o taki aspekt jak zostać specjalistą od cyberbezpieczeństwa. Od czego zacząć, jakie kursy, szkolenia czy studia wybrać.
@Heliodorra2 жыл бұрын
Jako osoba od wielu lat pracująca w bezpieczeństwie informacji powiem, że nie ma jednej drogi. Najczęściej ląduje się w tej branży po IT, prawie, doświadczeniu w armii lub policji. Jest wiele ścieżek kariery i specjalizacji w dziedzinie bezpieczeństwa, bo można być specjalistą od technologii, specjalistą od procesów i procedur bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie, specjalistą od ochrony danych firmy, w tym danych osobowych. Ja sama jestem po studiach prawniczych, miałam doświadczenie w compliance, audycie i zarządzaniu ryzykiem. Od wielu lat jestem koordynatorem ds. systemu zarządzania bezpieczeństwem informacyjnym w zgodzie z międzynarodowym standardem ISO27001.
@gorolcija7 ай бұрын
Zhakuj mswia albo kwp i czekaj kiedy po ciebie przyjda o 6hundret
@annat76532 жыл бұрын
W trakcie filmu zmieniłam logowanie do aplikacji bankowej na biometrię😉
@dnoodspodu11592 жыл бұрын
41:15 Lenistwo czy debilstwo? Ja nigdzie nie mam tego samego hasła
@plunderersparadise6 ай бұрын
To wyjaśnia dlaczego pół roku temu miałem próby logowania się na mojego linkedina. Gdzieś był wyciek i automat sprawdzał czy pasują dane
@koprolity2 жыл бұрын
Najlepszych hakerów powinniśmy przyjmować do naszych wojsk cybernetycznych.
@mateuszlewicki52412 жыл бұрын
Miałbyś do nich zaufanie?
@dawkadawcia7572 жыл бұрын
powinniśmy, ale taka osoba w IT zarobi 10x tyle ile zapłaci mu MON
@sushio42472 жыл бұрын
@@mateuszlewicki5241 haker nie jest zły z definicji.
@silentassassin86032 жыл бұрын
Niestety nie masz racji. Po 1 wojsko wymaga dyscypliny a czy zaufasz takiej osobie? Po 2 do tych wojsk wcale nie ma ogromnych wymagań. Dzieje się tak dlatego ze w sektorze prywatnym jest dużo lepsza kasa.
@renonaz12232 жыл бұрын
@@silentassassin8603 proszę poczytać chociaż trochę o rodzajach hackerów/specjalistów (white, grey, black, purple...), każdy na ulicy może cię zabić nożem kuchennym a jednak ufasz ludzią że tego nie zrobią (zwłaszcza wojsko umie się zaaopiekować takim "zaufaniem" SKW...) wojsko amerykańskie współpracuję i zatrudnia najlepszych hackerów (tak samo jak rosyjskie i chińskie) jedynie gdzie masz rację że na rynku cywilnym zarobią krocie z tego co naszym MONie
@Karolinasierpinska2 жыл бұрын
Rafale nie myslałeś o stoliku z wodą dla gościa i dla Ciebie?
@bleyd__2 жыл бұрын
dokładnie, aż szkoda mi sie ich robi gości jak widze że gadają godzine bez picia
@Natesha332 жыл бұрын
Jestem pewna, ze jak potrzebują sie napic to robią przerwę w nagrywkach, tylko jest to wycinane
@gorolcija7 ай бұрын
Stolik i woda zostaly zhakowane
@Sm4kosz2 жыл бұрын
Pandemia, praca zdalna - Otwarte drzwi :P Piękna sprawa - ciekaw jestem ile cyberataków zostało pomyślnie przeprowadzonych podczas tej masowej paniki, kiedy ludzie pracujący w korpo gdzie opłacony sztab ludzi i mega software chronil dane dopóki firmy nie wysylaly do domu... i kto zarobił mld. Bang bang :P
@mirkas47 Жыл бұрын
A czy do banku też korzystać z hasła managera czy powinno być całkiem osobne?
@kacper9687 Жыл бұрын
Zależy od poziomu paranoi. Wiadomo, ze manager haseł też moze wyciec (ekhem LastPass), ale zazwyczaj jest to zaszyfrowane w taki sposób, żeby odczytanie haseł wymagało 10+ lat ;)
@martinkorn26682 жыл бұрын
Fajnie by było a raczej cudownie jak któryś z nich by mi zrobił fajny przelew Pomógłbym rodzinie i biednym dzieciom to są tylko cyferki których ja nie ogarniam a oni mogą Pozdrawiam
@FuriaaGame2 жыл бұрын
Pewnie bedzie cudowny wywaid jak zwykle !
@teddy01392 жыл бұрын
W Windows10 i 11 nie potrzeba antywirusa. Wystarczy wlaczyc aktualizacje, posiadac wlaczony i aktualizowany Windows Defender i Virus and Threat protection, ktory jest zintegrowany z systemem. Antywirusy przydawaly sie 10 lat temu, jak jeszcze wiekszosc ludzi bylo na Windows XP i 7. Poza tym zwykla higiena internetowa - bardziej rozbudowane hasla, najlepiej przynajmniej kilka, a nie jedno na wszystkie serwisy i zmiana hasla przynajmiej raz na 3 miesiace. Dodatkowo wlaczone MFA, najlepiej zintegrowane z aplikacja w telefonie - kody, ktore zmieniaja sie co 30 sekund. Mozna tez stosowac Ubikey, ale to juz bardziej skomplikowane. Dodatkowo - jesli otrzymujemy jakiegos linka, na ktory trzeba klinac, lepiej wejsc samodzielnie na strone i zweryfikowac, bez klikania odnosnikow z niewiadomych zrodel. Anytwirus nas nie ochroni, jesli sami nie bedziemy ostrozni. Wazna rzecz do ktorej nawiazal gosc - aby uwazac, co sie instaluje na telefonie, bo jest wiele aplikacji, ktore nie sa sprawdzone. Z reguly wyglada to lepiej na telefonach Apple, bo kazda aplikacja, ktora trafia do App Store, musi byc najpierw zweryfikoana, a telefony otrzymuja czeste updates. Powodzenia!
@arlinghardinger8592 жыл бұрын
Tak? To powiedz dlaczego większość firm, nawet informatycznych, dalej korzysta z antywirusów? ;) Przeczytałeś pierdoły i szerzysz dezinformację. Antywirusy zawsze, ale to zawsze są lepsze niż sam defender i firewall.
@MariuszTomczyk-hr6mi Жыл бұрын
Korzystam z oprogramowania ESET, bo zaufanie, pomimo tego urządzenia zatakowane oraz konta, z tego co wiem przeciętny urzytkownik może mieć problem jeżeli chodzi o konta e-mail. Całe Biuro jeżeli chodzi o sprawdzanie labolatoryjne + Technik Biura IT mega ogromne wsparcie, co można dodać to fakt że zdalnie nie zrobią audytu jeżeli jesteś zwykłym szaraczkiem. Co za tym idzie niezwykle ciekawe rozmowy i jeden z lepszych supportów jeżeli chodzi o chęć współpracy i niesienia pomocy. Dużo w tym prawdy i wielokrotnie to już mi mówiono, niestety nigdy nie przypuszczałem że zostane tak zatakowany i strace wiele.
@wujekaruzelF2 жыл бұрын
zależy od mocy hashcat'a :)
@marianatelefon3129 Жыл бұрын
Jaki menedżer haseł daje możliwość tworzenia e-maili?
@dobryziomekkkk80462 жыл бұрын
Dawaj jakiś wywiad z hakerem
@swiezydrewniak43722 жыл бұрын
Był już
@dobryziomekkkk80462 жыл бұрын
Wiem wiem ale przydał by się jeszcze jeden
@MaurycyRogowiecki Жыл бұрын
@Dobryziomek Ojjj przydał by się przydał! Znowu była by polewka z typa jak pieprzy głupoty o jakimś SQL Injection albo te filmowe "Emacsem przez sendmail" My "komputerowcy" też musimy czasem odreagować a najlepsze do tego są takie tłuki jak ten co mówił: "Myślicie że takie jesteście kozaki? Namierzę was, Zhackuję wam płytę główną" Na razie do żarcików i anegdotek zostaje tylko serial Mr Robot w którym: - Adresy IP są większe niż 255 - Programistka z działu bezpieczeństwa nie ma pojęcia co to jest rootkit - Backup całego serwera z kilkudziesięcioma TB danych robi się w 3 minuty - Tyrell Wellick który Linuxa to kojarzy tylko z nazwy gawędzi z Elliotem co jest lepsze: Interfejs GNOME czy KDE - Utalentowany acz przyćpany programista w czarnej bluzie nie ma ustawionego żadnego zabezpieczenia na telefonie ani laptopie
@Greenerose2 жыл бұрын
A już myślałem ze sponsorem kanału jest jaki VPN
@jovdb4046 Жыл бұрын
Ja też tak myślałam. Ale o VPN ani słowa🤷♀️
@Anonim-bm2hw2 жыл бұрын
Odradzam mieć telegram ostatnio mi przez ta aplikacje zhakowali tel
@Maximus94L2 жыл бұрын
jak sie klika w gówno to tak jest, wchodzi sie na podejrzane strony dla dorosłych i siema
@monikaj17392 жыл бұрын
❤
@krysia77952 жыл бұрын
Śmiejecie się z tych królów arabskich że to stare , przecież ja co tydzień takie maile dostaje na firmowego maila ,że jakiś milioner ze stanów zostawił mi spadek 😂 Mnie ciekawi co by się stało gdybym zareagowała . Ale tak konkretnie.
@vixen90172 жыл бұрын
Wydaje mi się że rozmowa z krupierem byłaby bardzo fajna do słuchania
@jankosobucki2 жыл бұрын
Kupta Kupta :) Cyberhigiena na szczęście za free.
@nanab2562 жыл бұрын
48:20 to po co nam "prawdziwy" mail skoro nigdy z niego nie skorzystamy?
@nanab2562 жыл бұрын
57:28 5s za każdym razem to jakieś 30 godzin rocznie
@bababa797711 ай бұрын
jak powiedzieć ludziom w internecie że nie potrafię liczyć, bez mówienia tego wprost
@SuperElwira Жыл бұрын
Dalej dostaje maile -teoje nazeisko jest na liście spadkobierców bla bla-znam swoich rodzifow i rodzinę bez jaj wprawdzie nie żyją niektórzy ale znam ich majątek!
@SuperElwira Жыл бұрын
Przestańcie traktować prscownikow jak smieci to nie będą upubliczniać-zacznijcie szanowaxnprawa klientów, pacjentów i pracowników I PŁACIĆ UCZCIWIE -PROSTE!
@johnzoidberg9764 Жыл бұрын
"Cirty" :D
@jameslast4420 Жыл бұрын
Obejrzałem i przypomniałem sobie, czemu anulowałem subskrypcję i czemu kanał ma 1,2 Miliona subskrybentów, a tylko 88000 wyświetleń tego filmu. Informacje, o którym mówicie w tym filmie są sprzed paru lat. Nie ma ani słowa o klonowaniu głosu, ani o wykradaniu tokenów przeglądarki i omijania haseł, czy też innych współczesnych zagrożeniach, a prowadzący jak zwykle nieprzygotowany i nie ma żadnej merytorycznej wiedzy o poruszanym temacie.
@GLight_8D Жыл бұрын
A programy antywirusowe nie są skokiem na kasę? Powoływanie się na szlachetność tych firm jest mocno przesadzone nie dbają o bezpieczeństwo bo są tacy strasznie szlachetni tylko chcą kasy
@piotrkowalski5192 жыл бұрын
✋👍
@anitach59012 жыл бұрын
Liudzie . Wazne hasla najlepiej zapisac gdzies w notesie .
@rbtrt53302 жыл бұрын
I razem z folderem wysłać temu Panu ekspertowi bo budzi nieskończone zaufanie...
@nanab2562 жыл бұрын
1:01:00 a któa grażyna zgodzi się pójść siedzieć za to? Bo jak firma ma wszystkie dane tego kreta to raczej ciężko byłoby mu uciec?
@nanab2562 жыл бұрын
Dawid Zięcina, brzmi jak jakaś postać z kapitana bomby albo blok ekipy xd
@MaurycyRogowiecki Жыл бұрын
Taaa, albo Wiesław Zięcina - Poprzedni dyrektor technikum elektronicznego na ul. Zajączka 7
@Zkiell2 жыл бұрын
rel
@Lechu19942 жыл бұрын
To i tak O kant dupy wytłuc O czym wy gadacie... Pozdrawiam
@gallanonim3266 Жыл бұрын
Smutne że już jest lokowanie produktu w tych wywiadach.. do tego gość z firmy Dagma, czytaj w Polsce Eset ... Sorry ale jak pieniądze i sponsoring wchodzi na kanał to od razu wiarygodność treści spada
@SuperElwira Жыл бұрын
DOKUMENTACJA PAPIEROWA DEB...ILE!!
@defcior2 жыл бұрын
Chłop się nie zna na rzeczy. Pomijając już co on mówił o bazie tych haseł użytkowników danych itd gdzie mówił raz prawdę raz nie. To na końcu w ogóle się pojebało że odblokowywanie twarzą jest ok a pin nie. Długi pin JEST DOBRY, brut force'm nie złamie się pinu 6/7 znakowego (o ile nie jest to jakiś popularny wzór albo data urodzenia itp). Jedyne co to ktoś musiałby podpatrzeć (trudno podpatrzeć 6/7znakow jeśli się staramy ukryć jak kolwiek). Odblokowywanie "twarzą" dobrze działa tylko na IP bo tam oprócz twarzy jest wiele innych czujników itp. które zbierają duzo więcej informacji o twarzy, siatkówce itp. niż telefon z androidem (na tę chwilę). Hasło lepiej w telefonie, ok zgadzam się ale tak jak napisałem pin 7 znaków też będzie dobry i nie ma co gadać że nie szczególnie że przy telefonach z androidem itp. takie metody nie działa do końca jak brutal force itp ze względu na to że jest czasowa blokada po wpisaniu paręnaście razy złego pinu a użytkownik który jest choć trochę sprytny zdalnie wyczyści dane z telefonu zdalnie po dniu czy 2 o ile nie zobaczy lokalizacji przez "znajdz mój telefon". Brutal force na takim pinie nic nie zrobi. Poza tym nie ma w androidzie ustawienia o tym aby odblokowywanie telefonu odbywało się po 2 rzeczach np biometra i pin. Może to mieć jakąś nakładka producenta ale jaka? Nic on nie powiedział o tym, ja sam WSZYSTKICH nie znam ale większość które znam takiej metody nie obsługują.
@niedokazuj8244 Жыл бұрын
reklama Eset'a i sprzedaż produktów - 0 realnych ciekawostek
@hacking-uj2ms7 ай бұрын
Jestem za tym aby nasz kraj chronił ktoś ale złapać hakera buhahahah to możesz no powodzenia
@Roberto-nm1fj2 жыл бұрын
Co to jest ten "noł chał"?
@rbtrt53302 жыл бұрын
Mam podejrzenie ,że Pan ekspert jest albo bardzo głupi albo bardzo sprytny. Zostaliście Państwo wprowadzeni w błąd.
@leszek25412 жыл бұрын
Wywiad spoko ale co do biometrii to się nie zgadzam, 1.Poleca pan biometrię tylko dwie kwestia odczyt linii papranych pięknie tylko czytniki tak działają że musi być identyczni jaki się zarobiło za pierwszym razem chodzi mi tutaj że gdy palce są zmęczone starte od pracy czy po wodzie czytnik nie zadziała i już mamy zblokowany telefon sprawdzałem to czy to takie dobre odpowiedz brzmi nie 🙈🙈, druga kwestia twarz podał pan przykład pociągu jeśli robiłeś foto wcześniej gdzieś gdzie były idealne warunki to super ale w pociągu Ci może to nie wyjść bo będzie za jasno poprzez świtała lub za ciemno nocą i znowu telefon zblokowany dla własnego użytkownika czy to dobre opowiedz brzmi nie 🙈🙈 Więc ułatwienia i "zabezpieczenia " w takiej postaci nie są dobre 🙈🙈, 2. Czemu nikt nie zasłania kamerki w telefonie, a w laptopie tak , ponieważ w domu z laptopem jest bardziej intymniej niż z telefonem na dworze.
@anetag51782 жыл бұрын
Ù
@jurekswift Жыл бұрын
nie reklamujcie eseta jest słaby
@Radek.682 жыл бұрын
Za długie. Przez to nie dotrze do tych, którzy tematu nie znają i (przez co) nie są nim zainteresowani. A ci, co temat znają, no to... za długie, bo temat znają. ;)
@adanos42 жыл бұрын
Dlatego jak miałem eset'a to mi praktycznie net przestał działać. Dopiero jak zainstalowałem inny program jak norton czy kaspersky to zaczął normalnie działać.
@michabors11982 жыл бұрын
No i teraz śmigasz sobie na Ruskim oprogramowaniu i cię monitorują😂😂
@adanos42 жыл бұрын
@@michabors1198 A na esetie praktycznie mi internet nie działał.
@adanos42 жыл бұрын
@@michabors1198 Poza tym jeżeli kaspersky jest taki zły czemu tak wiele ludzi go nadal używa ? Może dlatego ,że jest najlepszym z antywirusów. Jak będę używał amerykański to będę szpiegowany przez NSA.
@natalia0012 жыл бұрын
U mnie przy nortonie, swego czasu, os przestał działać :)
@natalia0012 жыл бұрын
@@adanos4 Powodów jest dużo. Zakłądam, że to laicy totalni i instalują to, co wpadnie w rękę.
@ek7716 Жыл бұрын
Nie jestem firmą, a pod koniec zeszłego roku moje pliki zostały zaszyfrowane przez Ransomware, nikomu nie polecam. Nie spodziewałam się tego, że taki zwyklak jak ja zostanie napadnięty. Przez miesiąc czołgałam się po ziemi i nie wiedziałam, co ze sobą zrobić. Do dziś nie odzyskałam plików. PS. Jakby ktoś wiedział, jak odszyfrować pliki zaszyfrowane kodem .AAWT to dajcie znać ;)
@szymonsz33842 жыл бұрын
Z tymi reklamami to bys sie ogarnal nie ma drugiego takiego kanalu z tak duza iloscia, nie subskrybuje juz
@mariodario90332 жыл бұрын
Nie mam problemu z reklamami, pod warunkiem, że ma to sens. Caly wywiad typu "są rozwiązania, które pomagają chronić firmę, a osoby odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo powinny się nieustannie szkolić". Szkoda czasu na oglądanie.
@SerioSerioNieZciemniam2 жыл бұрын
Moj stary ma kochanke ...
@pawerezulak50972 жыл бұрын
Przynajmniej jest szczęśliwy 😁
@maras19886662 жыл бұрын
sa tez takie przypadki... jest dwoch ojcow, nie ma matki
@pawerezulak50972 жыл бұрын
@@maras1988666 Technicznie to musi być bolesne 😛
@SerioSerioNieZciemniam2 жыл бұрын
@@pawerezulak5097 co Ty fajna dupa szkoda ze w moim wieku ;)
@Tarvezz2 жыл бұрын
@@maras1988666 i jeszcze tak jest że ojca nie ma... dziecko jest
@-ClayMan-2 жыл бұрын
Dobre,dobry haker który walczy z tymi złymi hakerami, problem w tym że obaj są tymi złymi ponieważ ten "dobry" nabija kase i pracuje dla korporacji która jest legalną mafią a ten drugi działa dla własnych korzyści, oba przypadki są złodziejskie.🤦♂️
@sushio42472 жыл бұрын
Czyli jak ktokolwiek pracuje dla jakiejkolwiek firmy żeby zarobić to jest moralnie zły bo wszystkie firmy to legalne mafie?
@-ClayMan-2 жыл бұрын
@@sushio4247 Nie, hakerzy🤷♂️
@natalia0012 жыл бұрын
To, co napisałeś nie ma sensu.
@-ClayMan-2 жыл бұрын
@@natalia001 To że coś nie ma sensu nie znaczy że jest nieprawdziwe.
@MrTurockiHD2 жыл бұрын
@@-ClayMan- czyli ochraniarze to mafia?
@danutar.u17012 жыл бұрын
E e e,tragedia,kogo Pan zaprosił pytam grzecznie ? I jeszcze i y ,nie przecze ,ze madry ale wypowiedziec sie nie umie .
@dorotat84852 жыл бұрын
Pani Danuta, przed kamerą stres może zjeść każdego. Ważne CO mówił gość odcinka
@oberonacolyte74312 жыл бұрын
Dobrze się wypowiada. A pani zalecam powrót do szkoły - interpunkcji uczą już w podstawówce.
@danutar.u17012 жыл бұрын
@Savva Sky Dziekuje za piekny wywód przyznaje racje bez agresji to było ,pozdrawiam serdecznie .
@danutar.u17012 жыл бұрын
@@dorotat8485 Tak zgadzam sie w calosci za madry przekaz Pani ,pozdrawiam serdecznie ,wiecej nie bede doszło do mnie ,dziekuje .
@8starsAND2 жыл бұрын
Największą bzdurą jest to, że przed atakami w sieci chroni antywirus. Antywirus jest tylko marnym uzupełnieniem strategii zarządzania cyberbezpieczeństwem.
@atlx2 жыл бұрын
Jest tez taki program ,zapewne wiecie do przetrzymywania hasel .Nazywa sie DASHLANE.Ja uzywam tego ,ale platnej wersji Premium.Czy ktos tez to uzywa ze sluchajacych?👍