Popłakałam się, z tej krajowej papki medialnej, gdzie mam wrazenie ze większość rechocze z wlasnego kraju, gwiazdeczki udzielają wywiadu ze wstydzą sie tego że są polakami. Usłyszenie takiego glosu, jest jak balsam na patriotyczne serce. Bedac za granicą też tesknilam za swoim krajem, teraz jestem i cieszę sie z tego bardzo bo mamy piękny kraj ludzie tez w wiekszosci wielkiego serca. To ze słabo zarzadzany owszem.
@katogoria11 ай бұрын
Będziemy patriotami jak rząd przestanie nas okradać, zmniejszy podatki i uprości biurokrację.
@polonica543111 ай бұрын
Polak przez duże "P" dziewczyno. Więcej szacunku dla własnego Narodu.
@katogoria11 ай бұрын
@@polonica5431 Dobrze by było gdyby nasze ''władze;; miały wiecej szacunku do narodu bo duża litera nie wystarczy.
@andrzej2111111 ай бұрын
Niestety Duduś ośmiesza Polskę w Europie. Duduś jest przedstawiany dzieciom jako przykład nieuka stękającego publicznie po angielsku. Nie tylko Duda ośmiesza Polskę.
@KrystynaMasłowska11 ай бұрын
Ale jesteśmy u siebie w
@konczews11 ай бұрын
Mieszkałem i pracowałem w Dolinie Krzemowej przez wiele lat. Tak to prawda, z wieloma argumentami zgadzam się. Niestety część osób już tak odleciała ideologicznie w tym światku, że trudno jest mieć normalną konwersacje i wydaje im się, że cały kraj (USA) a nawet świat działa według tych samych reguł panujących w Dolinie Krzemowej. Pozdrawiam serdecznie prowadzącego oraz Gościa. Cieszę się że ktoś właśnie w taki realistyczny sposób przedstawia realia życia i pracy w SV.
@funnyman869111 ай бұрын
Pol banki rocznie zeby godnie zyc ?? Przeciez to jest chore .
@szymonkubica2704 күн бұрын
Z tym odlotem ideologicznym co masz na myśli? Z ciekawości.
@szumy11 ай бұрын
Lubię takich ludzi. Widać że jest wrażliwy na świat jaki on jest. Takie osoby winny mieć więcej do powiedzenia. Trzeba wysłuchać głosu takich osób bo jest ogromna potrzeba zdefiniowania na nowo dzisiejszych problemów i próby odpowiedzenia na potrzeby ludzi.
@witoldjuszczak428311 ай бұрын
Bez wymiaru transcendentnego jesteśmy nędznikami. Z szacunkiem dla empatii, umiejętności pana Marcina, jego serdeczności. Jeśli zabraknie w naszym życiu wymiaru duchowego, to... nędza.
@tokenmore589811 ай бұрын
Bez porzucenia materializmu i powrotu do duchowości nasza cywilizacja marnie skończy...
@katogoria11 ай бұрын
Tak, to jest właśnie tożsamość i wartość Polaków, że to wiemy i rozumiemy, nie to że jesteśmy zasobami na których można dobrze zarobić. Autor tego kanału chyba już sam widzi że oszukuje siebie i nas.
@artur5011 ай бұрын
Któż jak Bóg!
@simonsky709411 ай бұрын
Piękne czasy nastaną gdy ludzie zrozumieją i wdrożą to co napisałeś
@jozefk894811 ай бұрын
Ewangelia: On zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust. (Ks. Izajasza 53 - 700pne) Jeżeli ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rzymian 10:9-10)
@cezaryluczynski541811 ай бұрын
Genialne.Polska pownna byc dumna z takich ludzi.
@Gosiapon11 ай бұрын
Ten kanał powinien mieć większe zasięgi. Życzę miliona subskrybentów!
@brzeskabrzeska569411 ай бұрын
Dobre sobie żeby godnie żyć trzeba zarabiać 400-500tys $, I on mówi o tworzeniu antydepresyjnego programu, wystarczyło by nie pokazywać w internecie, milionerów jak żyją i czym się wożą i jacy to oni super zajeb.... są bo wszystko mają, każdy małolat gdy już wchodzi w życie dorosłe i nagle musi obudzić się z tego pięknego snu który na każdym kroku pokazują w internecie, że jednak nie będzie miał milionów na starcie, że trzeba iść zarabiać średnia krajową która w większości przypadkach i tak jest zawyżona, ale ważne że wielkie korporacje tworzą teraz sztuczną inteligencję dzięki której człowiek jeszcze bardziej straci na wartości! Pozdrawiam.
@mistermiau994911 ай бұрын
dokładnie niestety
@katogoria11 ай бұрын
Na prawdę wystarczy nie pokazywać milionerów by było lepiej?
@krzysiekmiy380211 ай бұрын
Sztuczona inteligencja...hahaha...dobre sobie. Potrzebuje ludzi do obcinania drzewek "gruszek" .Trzeba umiec wyprowadzic drzewko, tak zeby zachowac rownowage, nie za malo owocow i nie za duzo bo wtedy beda male. Podeslijcie tu jakiegos sztucznego , co potrafi to zrobic. Ponoc maja zastapic ludzi??? W czym???
@MariaM-pu4fx11 ай бұрын
Popieram
@Anna_Anula11 ай бұрын
Przecież nastolatki nie mają depresji z powodu oglądania milionerów w internecie, bo ich nie oglądają. Proszę się zorientować, czym się interesują obecne nastolatki. Problemy są inne, przede wszystkim coraz więcej jest rozbitych i patchworkowych rodzin, samotnych matek. Plus aplikacje typu Tik tok, które robią z mózgu gąbkę. Temat rzeka.
@mariuszkajstura663511 ай бұрын
Widać efekty gigantycznego stresu u gościa i jak się ten stres rozszerza na skalę globalną. Nawet jak się maszynie za bardzo podkręci obroty to ta zacznie się wysypywać i ulegać awariom. Zaczynimy szanować swoje organizmy. Żadna rewolucja nie jest warta życia, a nawet zdrowia.
@sgketocxrd433511 ай бұрын
No co ty gadosz przeca sky is the limit 😂
@saturndirect808511 ай бұрын
A ja widzę bardzo dobre radzenie sobie ze stresem u niego. Ciekawe.
@mariuszkajstura663511 ай бұрын
@@saturndirect8085 Problem polega na tym że zostaliśmy wytresowani do ukrywania słabości, a przez ostatnie czasy ja obserwuje taki dziwny trend w rywalizowaniu na to kto mocnej dowali i kto więcej wytrzyma ( w rzeczywistości walczy się już nawet nie o papierki, ale o cyferki kreowane w wirtualnym świecie ). Tylko czy o to chodzi żeby doskonalić się w udawaniu i aktorstwie ? Czy to oby na pewno dobra droga w przyszłość ? Ps. Chodzi o pierwszego gościa z doliny krzemowej. Z ambicjami jakimi się kieruje i jak podchodzi do życia, to raczej nie wróży ciekawej przyszłości. Tak jak kijem Wisły nie da się zawrócić, tak historii też kijem się nie da zmienić. Oczywiście rozumie tego gościa i jego ambicje, bo też kiedyś chciałem pokazać "światu" że można "nie możliwe" zamienić "w możliwe". Na moje szczęście udało mi się uwolnić z rewolucjonizmu. ( a dokładniej ze strachu przed przemijaniem ). W którym miejscu wyznaczyłeś/aś sobie granicę pomiędzy sobą, a "światem" ? ( nie musisz odpowiadać, wystarczy że się nad tym zastanowisz ) 🙂
@dominikamatusiak758911 ай бұрын
Ja tutaj obserwuje co u siebie. Im dluzej mieszkam za granica tym bardziej moje wypowiedzi sa chaotyczne/nieczytelne :)
@mariuszkajstura663511 ай бұрын
@@dominikamatusiak7589 Jak byś mieszkał u siebie, pewnie też byś obserwował to samo. Jako cywilizacja wpakowywaliśmy się w niebezpieczne trendy samozniszczenia.
@agnieszkawnuczek29299 ай бұрын
Jest taki cytat, że za każdym razem, jak włączy się computer/tv, to umiera przygoda na drzewie. Piękne miałam dzieciństwo: drzwi zawsze były otwarte, nie patrzyło się na zegarek i miało się czas. Ławki i husdawki byly zawsze pełne ludzi. Byl humor, wspolny śmiech, muzyka, taniec, dobre jedzenie, ...
@tomaszzelazek67694 ай бұрын
Im ludzie biedniejsi tym bardziej łączą się ze sobą a im dłuższe grabie dostają tym samym stają się zamknięci i samolubni ...natury człowieka się nie zmieni
@ShrOniCek11 ай бұрын
Niesamowite komentarze w tematyce o informatyce/technologii tak wielu odnosi się do egzystencjalnych, duchowych i filozoficznych problemów branży i naszego świata.
@TenSam313311 ай бұрын
Czy się tam mówi o Polsce? Tak, Polska i Ukraina to najlepsze miejsca do implementacji produktów.... No i to jest smutne. Nie jesteśmy postrzegani jako kraj, gdzie ludzie mają świetne pomysły i coś tworzą, tylko jako kraj zrównany do poziomu skrajnie skorumpowanej i zacofanej Ukrainy,na dodatek zrujnowanej wojną, gdzie można wepchnąć swoje produkty i zarobić. 🫤 Nic tu pozytywnego nie widzę w takim obrazie naszego kraju.
@AT-kx6fj11 ай бұрын
Dokladnie! Doskonale powiedziane!!!
@spisk199Podcast11 ай бұрын
są kraje, które produkują broń i takie na których broń się testuje ;)
@beniaz117111 ай бұрын
Polska ma jeszcze jedną cechę z której jest znana, jest tania, tanio można kupić ustawę, polityka, dostęp do szerokiego rynku kosztem społeczeństwa, niestety....szkoda, że ludzie którzy dają się kupować mają tak niskie mniemanie nawet o własnej osobie, oi nie są wielcy, takimi kupujący z reguły gardzą, to ja Stalin mówił ci Polacy którzy mi się sprzeciwiają, nienawidzę ich ale ci którzy mu przyklaskują tymi gardzil- słowa były trochę inne ale sens był dokładnie taki
@jacek717811 ай бұрын
Ukrainska korupcja nie jest znane az tak powszechnie.
@beniaz117111 ай бұрын
@@jacek7178 ci nasi sąsiedzi to święci będą dotąd aż trend się odwróci.....lub już nie będą potrzebni, podobnie jak było z Afganistanem
@arturrobaczewski738111 ай бұрын
Ten wirtualny Świat zastępuje człowiekowi wyobraźnię. Ktoś wyobraźnie zastępuje właśnie tym. Nie trzeba wysilać mózgu tak jak w czasie , kiedy zamiast tego były książki. Czy to w jakiś negatywny sposób wpłynie na ludzi ? Ludzie co raz mniej się wysilają i są co raz słabsi. Widzę osobę , naście lat, totalnie spasioną. Ktoś tej osobie mówi, że nie musi być kobietą czy mężczyzną może sobie wybrać jakiś byt gdzie będzie osobą normalną. Nie mówi się , że musisz walczyć, rozpocząć dietę, uprawiać sport. Mówi się jesteś inno i a inno właśnie tak wygląda.
@simonsky709411 ай бұрын
ta cała "tolerancja" to agonia wolności słowa. Nie możesz wyrażać własnej opinii, bo komuś moze być przykro. Oczywiście są takie grupy, które mogą mówić co chcą i obrażać kogo chcą i za co chcą, ale normalny człowiek ma być tolerancyjny - czyli morda w kubeł. To jest jedno z narzędzi potrzebnych do depopulacji (poprzez odwrócenie wszystkich porządków). My mówimy że czarne jest białe, a ty masz siedzieć cicho.
@bozenabartosik332111 ай бұрын
Ostatnio z niedowierzaniem zauważyłam że młoda osoba obyta z internetem zupełnie nie potrafi się poruszać bez gogle maps mówiących jej gdzie i kiedy ma skręcic ! Coś co dla mnie było logiczne ,dla młodej inteligentnej osoby jak czarna magia, zero wyobraźni, myślę że internet ogranicza wyobraźnię , produkuje gotowe odpowiedzi i nie trzeba używać mózgu
@jankostek327111 ай бұрын
Żeby młode talenty zostawały w Polsce potrzebny jest przemysł ,który ma kasę i stabilność prawa ,przewidywalność reguł gry w okresach dłuższych niż od wyborów do wyborów . Inaczej kapitał będzie inwestował na krótkie projekty . Im dłuższy i bardziej zaawansowany technologicznie projekt tym większe ryzyko w kraju z bałaganem prawnym i bez strategii rozwoju (a raczej strategia do następnych wyborów)
@polacy_w_strefie_komfortu11 ай бұрын
nie wyjeżdżajcie z Polski ale rozwijajcie tenkraj. Potrzeba nam Programistów-Patriotów.
@marysiakuzynka143911 ай бұрын
Mlody talenty to przeważnie. psychopacie, które yzywaja się na starszych ludziach bezczelne doświadczenia poniwerajace czlowiekiem!
@katogoria11 ай бұрын
@@polacy_w_strefie_komfortu ''Tenkraj'' niestety jest w rękach szubrawców i handlarzy ludźmi. A wystarczyłoby zmniejszyć podatki i uprościć system by nas nie paraliżował.
@JakiśTakiś11 ай бұрын
Od wyborów do wyborów? Tu się prawo podatkowe zmienia w połowie roku 😂
@bozenabartosik332111 ай бұрын
Korporacje zagraniczne są w Polsce traktowane preferencyjnie, ciężko się przebić i być konkurencyjnym kiedy trzeba płacić większe podatki niż konkurencja
@LukaszSkyWalker11 ай бұрын
33:58 mój rozsądek podpowiada mi że takie zachowanie jest już niepoważne, jest to choroba XXI wieku od której trzeba jak najdalej uciekać, w moim mniemaniu nie ma się naprawdę czym chwalić postulując takie tezy. Takie zachowanie mocno przekracza ta zdrową granicę dobrego i zbalansowanego życia.
@marcin__k11 ай бұрын
To jest masakra. Sam miałem ojca tylko w weekendy, bo w tygodniu pracował na "delegacji". Ojca dopiero zacząłem lepiej poznawać w wieku ok 17tu lat. O tym jak te braki odbiły się na mnie nie chcę mówić. Nie masz czasu na dzieci, chcesz tyrać do wieczora to lepiej nie miej tych dzieci dla ich dobra ...
@demiro11111 ай бұрын
Ha 😂 zobaczymy za kilkadziesiąt lat.
@DianaDiana-ke9tx11 ай бұрын
Szanowny Panie jest Pan cudownym czlowiekiem szczególnie wrażliwym patriotą Życzę wszystkiego co najlepsze, aby Pan zrealizował swoje marzenia. Życzę dla Całej Rodziny Rodziny błogosławieństwa Bożego dla Całej rodziny. 🎉
@Anna0045611 ай бұрын
Japonia, Korea, USA i Chiny melduja najwiecej Patentow. Pracuje w Kancerlarii Patentowo-Prawnej w München i Azja w Patentach to potega
@babivarese3811 ай бұрын
Świetny kanał, wiecej takich przedsiębiorców ❤ którzy nie tylko chcą zarobić, ale również przejść jako wielcy do historii ! Życzę POWODZENIA Marcinie !! 🇵🇱 🙏 Szacunek !
@Los_Jesuses11 ай бұрын
Innowacyjność, wynalazki, ciągła pogoń za pieniędzmi… młodzi ludzie, naukowcy, zaprzęgnięci do zmiany świata. Tylko zmianę na lepsze czy gorsze? Niech każdy odpowie sobie sam na to pytanie. Moim zdaniem ludzkość nie ma przyszłość. Jeżeli jest to tylko jedna. Samozagłada 💣
@janpo919711 ай бұрын
Maciek, tradycyjnie dziękuję za Twoją robotę. Żyj długo :)
@KatarzynaKercz4 ай бұрын
Super człowiek! Czuję niedosyt posłuchałabym więcej takich ludzi.
@estofidelis376411 ай бұрын
Panie Marcinie, życzę nieograniczonych sukcesów , w przestrzeni zawodowej i osobistej. I tak, z jednej strony, można mieć satysfakcję, że mamy tyle mądrych Polaków, między innymi , takich jak pan Marcin. Z ogromną wiedzą i intelektem. Zatrudnianych przez znaczące, zagraniczne korporacje. Super ! cieszmy się. Jednak z drugiej strony żal, że ten ogromny potencjał, nie jest wykorzystywany dla rozwoju naszego kraju. Dziękuję za wywiad. Pozdrawiam serdecznie .
@paca310711 ай бұрын
Bardzo mądre i motywujące rozmowy. Sam jestem młodym człowiekiem, który od ponad roku codziennie ciśnie programowanie (aktualnie backend i język go) i ogólnie pojęte CS. Przyznam, że dostałem dużego kopa motywacji do działania i ciśnięcia dalej. Wiem, że warto :)
@HCforLife111 ай бұрын
Super. Obecnie branza jest bardzo trudna. Natomiast w koncu przyjdzie odbicie.
@paca310711 ай бұрын
@@HCforLife1 tak, dokładnie. Każdy kryzys musi się kiedyś skończyć. Ja i tak robię to z pasji, także nawet za bardzo się tym nie przejmuję. Jeszcze na pracę przyjdzie pora, chociaż ostatnio nawet sama się natoczyła okazja i robię aktualnie, proste zlecenie na landing page z panelem admina w next.js. Tak swoją drogą to nie polecam zbytnio tego frameworka, przez dziwne problemy z cachingiem i wydajność samego reacta.
@wieslawamakarewicz622911 ай бұрын
Maciek, dzięki że prowadzisz tak świetny kanał. Oglądałam też wczoraj program o reformie edukacji w którym brałeś udział. Sądzę, że jest nadzieja na sensowne zmiany jak Tacy Ludzie jak Ty będziesz zaangażowany.
@ola.kiepura10 ай бұрын
Gdzie to można zobaczyć?
@kaziasw11 ай бұрын
Arku dziękuję Ci za tę wspaniałą wypowiedź 👋 Niewiele osób zatrudniających pracowników mówi o atmosferze w pracy, a co dopiero ją tworzyć. Oprócz pieniędzy, dla ludzi bardzo ważny jest szacunek, ciepła, rodzinna atmosfera i docenianie. 🤩 Szkoda, że większość pracodawców tego nie rozumie. Oby to się zmieniło 🇵🇱 Pozdrawiam serdecznie 😀
@ArkadiuszSmigielski11 ай бұрын
Dziękuję bardzo za miłe słowa :) pozdrawiam Arek
@pitagoraszielonooki344811 ай бұрын
Uwielbiam, że wszystko jest dla naszego dobra. Jeśli mogę, to mam inne zdanie.
@ZioaUkochane11 ай бұрын
Ogromnie potrzebujemy wszystkiego co obniża depresje i samotność.Ogromnie potrzeba nowych sposobów i pomysłów jak pomóc.
@katogoria11 ай бұрын
Nawróć się i wyjdź do ludzi.
@DanielFilipkowski11 ай бұрын
polecam benzodiazepiny!!
@terresapatt768210 ай бұрын
Wszystko jest poprostu ciekawy temat i cieszę się że mamy zdolnych młodych ludzi pozdrawiam..❤
@mariuszkajstura663511 ай бұрын
Podążać za marzeniami ? Ciekawe hasełko, do którego dodam takie swoje pytanko: Jak oddzielić marzenia dla nas realne, od tych utopijnych co nas pochłoną i zniszczą ?
@bezradnymiastarybnika-mari506011 ай бұрын
Brawo
@mariaradwan-pytlewska129511 ай бұрын
👏👏👏👏👏
@Niekumak11 ай бұрын
1. Nie masz nic do stracenia w każdej chwili możesz stracić życie, zdrowie itp 2. Nie działaj w pojedynkę. Znajdź partnerów, współpracowników korzystając z dostępu do sieci. Jeśli nie będziesz miał nikogo wspierającego Twoje działanie to tylko zabijanie czasu na tej ziemi. ... zresztą w taki sposób żyje dziś chyba większość z nas.
@jolsdaniels201011 ай бұрын
30000 tys.dolarów miesięcznie i nie starcza na życie?Ludzie wam się w d...pach poprzewracało,nie tylko w główkach! W woolmarkcie widać otyłych ,chorych ludzi,a depresja to nie choroba?Ta chęć być lepszym to nie choroba?To choroby umysłu i tacy ludzie chorzy chcą ludźmi zawładnąć, ale to wam się nie uda!! Życzę wam tego!
@ArkadiuszSmigielski11 ай бұрын
Te nierealne są często realne :) Ważne żeby być szczęśliwym w procesie realizacji tych marzeń, żeby siebie, po prostu, lubić każdego dnia.
@melisabelisa334511 ай бұрын
To nie moja bajka. Smutne depresyjne dzieci najczęściej nie mają zdrowych więzi z rodzicami. Pytanie gdzie umysłem, sercem, świadomością są rodzice, że nie widzą swoich dzieci. I jedni i drudzy regulują emocje SM lub szybką dopaminą. Wybieram inaczej.
@egzegeza011 ай бұрын
Dzieci w patologii tym bardziej patrz kxitodzteo
@Pani.Kutas3011 ай бұрын
Mam zaraz 32lata i ja byłam takim dzieckiem...rodzice problem zbagatelizowali ze wstydu przed rodziną.Mama sama miala problemy sama ze sobą i te problemy przewalala glownie na mnie.Relacje z moja rodzina napiete/poprawne. Z perspektywy czasu sądzę,ze rodzina powinna spuscic garde oddac i oddac dzieci do rodziny zastępczej poki sami sie nie ogarną.
@andrep967411 ай бұрын
Wspaniale reportaze !......pozdrawiam
@jz772311 ай бұрын
Jak dla mnie druga rozmowa z Arkiem Śmigielskim ciekawsza, szkoda, że taka krótka i dodana tylko jako komentarz. Juz dawno nie słyszałem tan trafnych wniosków. Chętnie bym zobaczył dłuzszy wywiad z tym panem. Nie zdawalem sobie sprawy, że Polacy mają taki gruby problem z patentowaniem własności intelektualnej, to tlumaczy praktycznie caly problem ugrzęźnięcia w pułapce sredniego rozwoju.
@ABak-jx6yz11 ай бұрын
Jestem tego samego zdania
@piotrmarianna11 ай бұрын
Patenty i innego typy wlasnosc intelektualna (trade secrets, TM-s, itp) - to faktycznie podstawa wysokiej Wartosci Dodancej (Value Added). Bez tego nie byloby firm jak Google czy Apple czy Intel. W 2021 Polska otrzymala ok. 1450 patentow miedzynarodowych, a sam Samsung Electronics ok. 6400. Bez niezaleznych praworzadnych sadow w Polsce nie ma szans na sciagniecie duzego kapitalu zachodniego by inwestowac w Polske . Poza tym, jest niewiele osrodkow badawczych w Polsce (kilka uczelni to 90% calosci ) na poziomie swiatowym. W Niemczech, Holandii, UK, Francji , no i w USA - tak. Taki jest stan na dzien dzisiejszy i nie chodzi to o wstydzenie sie "polskosci". Jest wiele do zrobienia w Polsce.
@ArkadiuszSmigielski11 ай бұрын
Dziękuję bardzo za miłe słowa. Może nam jeszcze kiedyś dane będzie usiąść na przeciwko z Maciejem Kaweckim, robiąc kolejny odcinek @MK_ThisIsIT :)
@ArkadiuszSmigielski11 ай бұрын
Miło - dziękuję bardzo@@ABak-jx6yz
@MZ095511 ай бұрын
Nie dla wojny I zbrojeń na kredyt.
@janosik577511 ай бұрын
Niedługo nie będzie miejsca dla normalnego życia. Idziemy do piekła. Okropnie to wszystko brzmi. Nierówności są przygniatające i będzie coraz więcej depresji.
@rafalg693611 ай бұрын
Tam gdzie ludzie odwracają się od Boga tam wchodzi szatan i mają co mają. Jezus jest lekarzem życia, daje nowe życie, pokój serca i radość, tylko On, doszesny świat tego nie da, nawat miliardy $ na koncie, zawsze pojawi się ta pustka.
@whoknowswhodoesnt11 ай бұрын
@@rafalg6936Amen!
@Tsbwi8211 ай бұрын
Jeśli przygniatają cię nierówności mogę polecić książkę "Matematyka olimpijska- równania i nierówności".
@teresawiegand93719 ай бұрын
Witam serdecznie dziękuję za interesujący temat ❤
@GraczPierwszy11 ай бұрын
jak chcesz coś zmienić, stworzyć, to przede wszystkim musisz znaleźć odpowiedniego człowieka, inaczej pozostanie tylko ulepszanie lub duplikowanie istniejących rozwiązań, tak to działa
@mariuszkajstura663511 ай бұрын
Zależy na jaką skale chce się coś zmieniać ?, jeśli na szeroką, a nawet globalną to wtedy trzeba sobie wybić z głowy zmiany rewolucyjne i stymulować zmiany ewolucyjne. Inaczej depresja murowana.
@GraczPierwszy11 ай бұрын
@@mariuszkajstura6635jasne, czyli żadnych wniosków z historii, tak właśnie działano za każdym razem, próbowano powstrzymywać zmiany które były nieuniknione, to właśnie powstrzymywanie wytwarzało stan rewolucyjny, bo nie ma czegoś takiego jak rewolucja, to stan systemu który załamuje się pod wpływam nacisku rozwoju, sam system w sobie dąży do ulepszenia, rozumiesz?
@GraczPierwszy11 ай бұрын
@@mariuszkajstura6635 tak to jest jak nie zajmują się tym odpowiednie osoby, ale póki co wojny światowej nie ma jest udało się wprowadzić AI, teraz mogą mieć problem bo źle to wszystko wprowadzali, a mówiłem, już 2014 roku chciałem im powiedzieć ale nawet nie dali dojść do słowa, co pokazywało jeszcze wtedy ogromne zacofanie intelektualne, nie było możliwości nawet nawiązania kontaktu intelektulanego, obecnie już trochę się to zmieniło, ale w dalszym ciągu poziom jeszcze jest zbyt niski żeby podejmować jakąkolwiek rozmowę, AI powinno to zmienić i już zmienia, a jak nie to terminator, bo oby nie klimat bo to to nie będzie już co zbierać
@piotrkanarek11 ай бұрын
Analogowy czlowiek stworzył coś co go przerosło. Strzelamy sobie sami w kolano i cieszymy się, że mamy taki fajny, nowoczesny pistolecik. Wiara w to, że AI to coś dobrego dla ludzkosci to skrajny głupota w najczystszej postaci.
@poddenerwowany11 ай бұрын
Spokojnie, do pierwszej wojny o zasięgu globalnym. Jedna torpeda w hub kablowy na zachodnim wybrzeżu Irlandii i jest pozamiatane.
@adamwilanowski11 ай бұрын
Aplikacja, która zbliży dzieci i nastolatków do siebie w realnym świecie, jak najbardziej zasługuje na wdrożenia i na próbowanie różnych opcji tak długo, aż w końcu zaskoczy. Problemem, którego ja nie potrafię rozwikłać w takich narzędziach jest "przymusowa" monetyzacja, któraś w oczach inwestorów gdzieś musi się pojawić. Może rozwiązaniem byłby w przyszłości jakiś model z zaangażowaniem środków publicznych lub coś na wzór organizacji pozarządowych / non-profit?
@wojciechpietraniuk131911 ай бұрын
No super. tu wyraźnie zaczyna być widać , że ścieżka naukowa i ścieżka biznesowa to nie jest to samo. I publikacje nie stworzą biznesu , ale patenty itp. Ale ścieżka naukowa może bardzo pomóc w nowych biznesach.
@MagorzataBratekgorzenska11 ай бұрын
Godne życie od ... dolarów. Rzecz jasna, wyłącznie branża komputerowa, nie poczta, chociaż ta jest "też potrzebna". No i jestem dobry, najlepszy. Tylko jeden problem - za jakiś czas nie będę potrzebny memu "cukerbergerowi". I co ja zrobię, geniusz jeden, deprecha, otyłość, namiot na ulicy... Słuchając tego faceta wbrew woli życzy mu człowiek właśnie tego. Aby pojął w jak podłym świecie żyje i jakim pionkiem w tym świecie jest. I aby pojął, że inny świat jest nie tylko możliwy, ale i konieczny.
@monikamonika220811 ай бұрын
Może chory człowiek mu właśnie tego życzy. Tak. Po namyśle stwierdzam na 100%, że tylko chory na duszy, umyśle czlowiek może mieć takie odczucia, przemyslenia...
@ewachrz411 ай бұрын
Pan Arek ma bardzo fajne podejscie. Odniose sie do wypowiedzi Pana Arka, jak zatrzymac pracownika w firmie: pieniadze, ciekawe projekty i atmosfera w pracy - wszystkie 3 aspekty sa rownie wazne. Jestem inzynierem i przez 2 lata po studiach pracowalam w Polsce - pierwsza firma to byl oboz pracy, druga troche lepsza. Od 17stu lat pracuje dla firmy w Anglii. Nie spieszy mi sie do polskiej firmy bo mam porownanie tego jak traktowani sa pracownicy. Byc moze jest lepiej niz bylo 20 lat temu, ale wciaz docieraja do mnie historie o mobbingu. Jesli pracodawcy, kierownicy nie naucza sie szacunku do podwladnych to Polska dalej bedzie tracic ludzi.
@mariaradwan-pytlewska129511 ай бұрын
Racja.
@panscyzoryk555411 ай бұрын
Na FB jest taka grupa beka z szefów, niestety wyłania się z niej smutny obraz polskich firm i tego jak są traktowani ludzie, którzy pracują na te firmy. Najgorsze jest to że dzieje się to w całym kraju czyli jest to zachowanie zakorzenione w umysłach przekazywane pokoleniowo.
@ArkadiuszSmigielski11 ай бұрын
Dziękuję za miłe słowa. Szefem się bywa, a jest się człowiekiem - niektórzy szefowie o tym zapominają, robiąc krzywdę ludziom i sobie samym.
@bozenabartosik332111 ай бұрын
W uk szefowie są fantastyczni , niestety jeśli chodzi o rozwiązanie jakiegoś problemu , znalezienie wyjścia są beznadziejni,często firmy działają dzięki ludziom na najniższych stanowiskach którzy znają się na wszystkim i dyskretnie pomagają szefom, kilka razy widziałam jak firma bankrutowała bo najniższy rangą pracownik odszedł a managerowie nie mają pojęcia jak on rozwiązywał problemy …..
@wysokowrazliwy933211 ай бұрын
Robicie niesamowitą robotę!
@annanowak954911 ай бұрын
Ciekawy człowiek życzę aby się udało dla dobra pana i firmy .
@zycietosztuka875411 ай бұрын
z Tobą siła bracie - pozdrowienia z Polski
@mariawierzbicka32111 ай бұрын
Życzę powodzenia w tworzeniu produktów, które będą rozwijały realne kontakty międzyludzkie i uaktywniały nas w realu tworząc realne społeczności.
@lifeline273911 ай бұрын
Dzieki za materiał! Pozdrawiam 👋
@marcink571311 ай бұрын
Obejrzałem kilka tych wywiadów. I mam jedną refleksję. Jestem po nich smutny.
@MK_ThisIsIT11 ай бұрын
Dlaczego?
@jacek717811 ай бұрын
Patenty: Polacy uwazaja mase rzeczy za oczywiste drobiazgi, "nie godne patentu". I to jest wlasnie blad. Nie ma w Polsce swiadomosci patentowania a nie braku materialu do patentowania. -- Niesamowite nastawienie do prowadzenia ludzi. Super.
@ewapko501111 ай бұрын
Coraz to lepsze materiały. Brawo Twórcy.
@Bukson8x9x11 ай бұрын
700tyś$ i forma niewolnictwa. O czym oni tutaj mówią w PL jak rocznie zarabiasz 60tyś$ to jest rewelacyjnie. Jednak Dolina Krzemowa to inny wymiar.
@Anna_Anula11 ай бұрын
To od jakiej kwoty wg ciebie kończy się niewolnictwo? Czy może chodzi o coś innego... Im większe pieniądze tym większa presja i większa eksploatacja człowieka. Pewnie też wieksza konkurencja. Korpo sobie wymieni trybik jak się zepsuje.
@Bukson8x9x11 ай бұрын
@@Anna_Anula Tutaj nie powinniśmy mówić o kwotach, tylko co za konkretny pieniądz można kupić i jak można żyć. Skoro osoba zarabiająca dajmy 500tyś dolarów nie potrafi przeżyć na normalnym poziomie to jest coś nie tak. Ilu ludzi w PL zarabia 2mln zł rocznie? No niewielu, więc jak osoba zarabiająca w skali roku 30, 40 tyś dolarów słyszy, że osoby zarabiające tak duże pieniądze nie mogą "normalnie" żyć to czuje się skonsternowana
@monikamonika220811 ай бұрын
No właśnie on się odnosi do godnego życia w Dolinie Krzemowej, a nie w Polsce, więc skąd to oburzenie? Kurde, temat pieniędzy ciągle budzi jakieś niezdrowe emocje.
@Anna_Anula11 ай бұрын
@@Bukson8x9x Nie rozumiem dlaczego porównujesz to do polskich warunków, to nieporozumienie. Podobnie ktoś z Burkina Faso może komentować zarobki Polaka. To nie ma sensu.
@agusiasz298111 ай бұрын
Ile kosztuje dolar, a ile złotówka? Koszt życia w Polsce, a koszt życia w Dolinie Krzemowej? Duże różnice polegają na przeliczeniach cen u nas i tam.
@zaz1311 ай бұрын
Inspirujące ☀️
@TYTAX-Invincible11 ай бұрын
Tak, w takim garażu jak pokazany na początku wywiadu, też były początki firmy TYTAX 30 lat temu. A teraz jesteśmy firmą globalną, która sprzedaje na całym świecie produkt polski, stworzony w Polsce, produkowany w Polsce. Prawdopodobnie jesteśmy jedną z niewielu z firm z Polski, której produkty są sprzedawane do tylu państw świata, pod marką z Polski. Głównie w USA ale także do takich krajów jak Angola, Nigeria, czy Madagaskar. W USA jesteśmy znani bardziej niż w Polsce. W USA jesteśmy bardziej znani niż w miejscowości, w której ma siedzibę firma TYTAX w Polsce. Szacunek dla Pana Marcina, za to co robi dla dobrego imienia Polski w USA. Trzymam kciuki, że uda się zrealizować pomysł na aplikację, o której mówi. Jednak proszę pamiętać, aby praca nie zniszczyła Pana zdrowia. Może kiedyś w Pana domowej siłowni, stanie jedna z maszyn TYTAX.
@pasiutrial11 ай бұрын
30:44 no to faktycznie mają się czym pochwalić. Inni robią, wprowadzają innowacje, a Niemiaszki mają niesamowite umiejętności blokowania rozwoju, kto by się spodziewał.
@Nosttre11 ай бұрын
Cieszę się, że mamy takich rodakow. Dość gadania o tym, że Polak to by tylko sprzedał i wykorzystał drugiego rodaka. Niedobrze mi się już od tego robi. W każdym kraju są fajni ludzie i buce, tylko w niektórych krajach jest ich więcej w innych mniej. Na tym tle śledząc całe wiekowe relacje historyczne Polska wypada całkiem nieźle.
@robertwozniak984711 ай бұрын
To nie Macieju wielki szacunek że zrealizował pan ten materiał jak I większość z pana twórczości trzymam kciuki I dopinguje panu oraz gościom aby pokazywali że jesteśmy mocni jako ludzie I jako Polacy
@obserwatorswiata479211 ай бұрын
bardzo ciekawe, rozszerzający horyzonty wywiad. Dziękuję
@pawemaaczek594711 ай бұрын
Kłodi gratuluję sukcesu. Trzymam kciuki. Jedziesz po swoje. Brawo.
@Leszczawa11 ай бұрын
Wielka bomba. Brawo panowie.
@ZdzisławKwiatkowski-z2t10 ай бұрын
Dla służby zdrowia w kraju potrzebny jest program informatyczny , który stworzony byłby we współpracy z lekarzami pracującymi wiele lat w gabinetach .
@jerzykotarba686511 ай бұрын
W polsce mozna zaistnieć indywidualnie czyli na mała skalę, razem nie zbudujemy wiele i tak jesteśmy postrzegani. Wiele pomysłów które się tu urodziło znalazło opiekunów za granicą. Niedawno przedstawiłeś Polaka który stworzył drona Jackson one ,ale produkuje go we Włoszech za szwedzkie pieniądze.
@HCforLife111 ай бұрын
Troche to racja. Ale licze na to ze krok po kroku jednak to zmienimy.
@renatalach678311 ай бұрын
Polska małą literą?
@soniasonia2023sonia11 ай бұрын
Wydaje mi się, że zagraniczne firmy w Polsce szukają głównie TANIEJ siły roboczej.
@HCforLife111 ай бұрын
Szukaja TANIEJ i DOBREJ sily roboczej. Pracuje od lat z amerykanami. Oni faktycznie cenia nas za jakosc pracy. Mowie tu o Sillicon Valley
@IrenaStachurab11 ай бұрын
Pan Marcin to wielki Patriota. Żal, że Polsce się takich niszczy. Trzymam kciuki i pozdrawiam z Norwegii.
@ewa9264811 ай бұрын
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤ Byle nie robaki i GMO. Czy to nie jest problem , że zamieniamy życia w realu na życie w przestrzeni wir? Czy maszyny nie przejmą władzy nad ludźmi. Czy nie wprowadzamy sztucznego świata i oddajemy praw człowieka na rzecz handlu danymi i fiskalny ,, zamordyzm " ? Bogaci którzy nie płacą podatków i biedni , którym odbierane jest miejsce do życia.
@wiolettaowczarzak655011 ай бұрын
Dokładnie AI 💣
@tomasz-waszczyk11 ай бұрын
Dzięki za prawdziwy wywiad, rzeczywisty. Mało takich.
@piotrskorecki370411 ай бұрын
Maciej bardzo inteligetne pytania i sztuka prowadzenia rozmowy. Rozumiem rozmach i technologiczną siłę tego miejsca ale te uwagi o.smutnych twarzach i depresji daje do.myslenia. szczescie to nie kwestia.systemow.scalonych i kabli to jest gdzies glebiej
@mariaradwan-pytlewska129511 ай бұрын
100%racji.zgadza się. Pozdrawiam
@zdzislawahalabura29311 ай бұрын
Nas starszych cieszy ,ze mamy takich madrych ludzi mlodych. Dzieki za ten program.
@MariostaMariosta11 ай бұрын
Słucham tak Pana i nie wierzę co pan mówi. 300-700 tys dolarów rocznie to godne życie...hmm... przecież to nie będzie miało końca i człowiek będzie wiecznie nieszczęsliwy. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Człowiek który ma Boga w sercu wie że ten go kocha i nie potrzebuje wielkich rzeczy robić, dużo zarabiać. Zapominacie o wymiarze duchowym. Nie zapominajmy kim jesteśmy że kiedyś umrzemy... zastanówmy się czemu ludzie którzy maja wszystko materialne, są obrzydliwie bogaci a i tak chorują na depresje...Depresja jest konsekwencją braku miłości, który to znowu wywołuje lęk. Miłość ma odnosić się do drugiego człowieka ale pochodzi tylko od Boga... Facebook czy inne portale społecznościowe niszczą relacje... niszczą umiejętność kochania drugiego człowieka za to że poprostu jest. Szacunek dla Pana za to gdzie Pan jest i co Pan robi bo jest na pewno Pan mądrym człowiekiem ale czas mądrość wykorzystać do szukania prawdy kim ja jestem. Co tu robię i dokąd kiedyś pójdę. Moja babcia miała 95 lat jak umarła. We wojnę miała 18-22 lata, przeżyła trudne czasy. Głodu, biedy i śmierci swoich bliskich. ostatnie 7 lat przykuta do łóżka. Nigdy nie narzekała że ma żle i wtedy się zastanowiłem czym jest depresja bo ona jej nie miała. Miała Boga w sercu. Chcesz pomagać ludziom na depresje to zastanów się skąd ona się bierze. Bóg jest naszym ojcem a kiedy dzieci odchodzą od Boga to prędzej czy póżniej będzie depresje. Nie zaspokoi się głodu Boga milionami rocznie... Zobaczy pan że za 10 lat Pan powie że 2 miliony rocznie to godziwe życie... a 400 tys to deprecja... Życzę szukania prawdy. Na końcu tej spirali jest jeszcze jedno jak juz miliardy nie dadzą ukojenia depresji. Chęć bycia Bogiem ... smutne ale jak spojrzymy na historie ludzkości to cały czas tak się dzieje... Pozdrawiam
@alinagalas10911 ай бұрын
Piękna Wypowiedź 😊...i tak właśnie jest , przez zerwanie Łączności ze Źródłem czyli Stwórcą naszym jest pustka,samotność, smutek, choroby ...To przyczyna wsxrlkich przyczyn❤
@monikamonika220811 ай бұрын
Dlaczego tak się demonizuje pieniądze...
@k11stan11 ай бұрын
Z moich 15 lat bytności w tej dolinie klaunów - Przyjechać , zarobić (zdobyć doświadczenie), s3.14lac . Niezależnie od talentu szanse na zarzucenie kotwicy szacuje na najwyżej 5%, i to dzięki durnemu szczęściu i byciu we właściwej firmie o właściwym czasie. Jedyna zaleta to geografia (Pacyfik , i Sierra Nevada to żabi skok) , a tak poza tym , drogo jak h*j , komuna kalifornijska rznie podatkami a w SanFrancisco strach zostawić samochód na ulicy. Syf kiła i mogiła.
@HedwigvonSersno11 ай бұрын
A my tu w PL mamy tez klaunow co niemiara, spotykasz ich na kazdym kroku, zenada, tyle ze klimat nie ten, ale "nedza z bida z Pokski Ida" I to na kazdej plaszczyznie...🔥
@marcin__k11 ай бұрын
@@HedwigvonSersnomasz rację klimat nie ten. U nas w PL jest świetny. Jak ktoś lubi upały, brak zimy i przyrodę o wyglądzie sawanny to spoko. Ja nie lubię
@HCforLife111 ай бұрын
@@HedwigvonSersnoLudzie przeceniaja to co ma do zaoferowania "zachod". Wystarczy pomieszkac za granica, podrozowac kilka razy do roku w rozne miejsca zeby po kilku latach czy dekadzie pojac jak zajbeistym krajem jest Polska.
@sylwiajankowska238511 ай бұрын
I jak nie można się zakochać!!!!❤ Polak...z piękną duszą. Pozdrawiam z Niemiec
@pipoluici698811 ай бұрын
I czarnym podniebieniem 😂
@edytama493811 ай бұрын
Fantastyczny pomysł 🎯
@krade060311 ай бұрын
Trzymam kciuki za pana Marcina, żeby zrealizował swoje marzenia i cele👏
@ireneuszkowalczyk760611 ай бұрын
Dziękuję i pozdrawiam
@rafffcio7711 ай бұрын
Dobry materiał, ciekawy rozmówca, cieszy autentyzm przekazu, brak zadęcia. Powodzenia!
@Kdeb3311 ай бұрын
A ja się nie zgadzam, pan opowiada o świecie, który widzi On. Tylko On. Można było porozmawiać z innymi Polakami, których tam jest mnóstwo. Czy też tak będą opowiadać o tym smutnym świecie doliny?
@zbigniewstefanski33511 ай бұрын
Siedem słów plus dwa, żeby algorytm zadowolić: dobra robota!
@piotrlisiak720511 ай бұрын
nie przesadzajmy z używaniem słowa "niewolnictwo"..przypomnijmy sobie co to naprawdę oznaczało..
@poddenerwowany11 ай бұрын
Co chcesz powiedzieć? Chłosta wioślarzy na galerach? Zarabiasz 300 tysięcy dolarów rocznie i żyjesz poniżej poziomu europejskiego. Kim wobec tego jesteś?
@piotrlisiak720511 ай бұрын
@@poddenerwowany jestem funkcją zeta..jeśli nie wiesz co to niewola..to ja Ci nie pomogę w odkrywaniu świata..
@rogerwilliams832611 ай бұрын
Zawsze miło jest usłyszeć Twoją przemyślaną i logiczną analizę. Nie interesuje mnie byczy rynek czy bessa. Handluj niewielkim procentem swojego portfela, zamiast wchodzić i wychodzić co kilka tygodni, próbując ustalić czas, w jakim handel na rynku przebiegł dla mnie gładko, ponieważ udało mi się zebrać ponad 4,6 BTC, kiedy zaczynałem od 1 BTC w ciągu zaledwie kilku tygodni, wdrażając codzienne transakcje Mario Joseph sygnały i wskazówki....
@rogerwilliams832611 ай бұрын
Telegramie 👇
@rogerwilliams832611 ай бұрын
@MarioJtrader✊
@rogerwilliams832611 ай бұрын
Napisz do niego tylko na jego zweryfikowanym koncie✊
@catherinelyng135311 ай бұрын
Jego strategia pomogła wielu traderom/początkującym, dzięki jego programowi udało mi się bardzo szybko odrobić straty......
@glenngalimi497111 ай бұрын
Znalazłem jedną z opinii klientów, taką jak ta, na KZbin i postanowiłem spróbować… czekam na moją trzecią wypłatę w ciągu 4 tygodni, to naprawdę niesamowite, nie mogę w to uwierzyć, przynajmniej teraz mogę kupić swoje marzenie dom i samochód.
@s3rverius11 ай бұрын
Patrzę, słyszę, ale myśli przewodniej nie załapałem. Nie wiem, o co tu chodzi :(
@maReK.OczOplAs11 ай бұрын
Nerwica
@dajanar411211 ай бұрын
Bardzo dobry pomysł👍
@missIbjg11 ай бұрын
Jest się czym chwalić, że dziecko mówi, że ojciec jest "w drugiej rodzinie"... Rezonuje z tym, co mówi pierwszy rozmówca o depresji i smutku wśród dzieci i młodzieży, ale co tam, biznes śmiga.
@ArkadiuszSmigielski11 ай бұрын
Absolutnie się zgadzam - to nie było mądre. Dziś jest inaczej, czyli staram się nie fundować tego samego drugiemu dziecku, które jest kilkanaście lat młodsze. Z wiekiem zmieniają się priorytety, a też człowiek nabywa pokory.
@dominikuss792211 ай бұрын
Doskonały wywiad i dużo trafnych spostrzeżeń, które pokrywają się też z moimi obserwacjami.
@marekgrzymala823011 ай бұрын
"A ile tu można zarobić?" - typowe pytanie kogoś kto nigdy nie mieszkał i pracował w stanach i nie wie że właściwe pytanie powinno być: "A ile tu trzeba wydawać i z jakim stresem wiąże się mieszkanie tutaj?"
@rafalg693611 ай бұрын
Chcesz być szczęśliwy i mieć pokój serca, zaproś Jezusa do swojego życia i odrzuć grzech, On Cię uzdrowi.
@rafalg693611 ай бұрын
@@radosawszmid7822 Twoja wola, tylko co to jest 70, 80, 90 lat "szczęścia" do wieczności którą spędzisz po śmierci, spójrz w tył jak ten czas tutaj ucieka, wydaje się chwilą, a wieczność czyli stan na stałe, niekończący się z Bogiem albo bez Boga, tak jak wybierzesz, tyle że największą karą i niekończąco sie udręką po sootkaniu z Nim jest fakt przebywania w miejscu bez niego, w ciemności, wiecznym poczuciu zawalenia życia przez właśnie niby to "szczęście", to trzeba sobie uświadomić.
@pawekowalczyk912711 ай бұрын
Elo mordeczki piękny materiał San Jose?
@zenekmarciszewski625411 ай бұрын
Cuuudny ten jego światek, w którym tak UPARCIE trwa!
@michal586911 ай бұрын
Może trochę ostrzeżeń - 30:10 to handel ludźmi, tak działa ta i wiele innych firm. Jeszcze 30 lat temu byłoby to nie do pomyślenia, a teraz to właśnie niewolnictwo i to grube. Grube dlatego że właśnie takie firmy choć nie tylko, propagowały hasła że brakuje w PL 50k programistów. Łatwo wierni Polacy pospieszyli się kształcić i teraz mamy efekt. 500 osób w roli Juniora na 1 miejsce pracy to dramat, podobnie jak stosunek 100 osób na 1 stanowisko seniorskie, tyle CV spływa. Ich marketing wykreował armię bezrobotnych, a często teraz są to ludzie cierpiący na depresję, którzy ciągle się uczą, ale nie mogą nadążyć za wymaganiami technologicznymi i zmianami. I teraz taki handlarz mówi że to nie jest niewolnictwo, a depresje mają ludzie tylko dlatego że są pakietami zwalniani i rynek ich nie wchłania. No a czego się spodziewać jak jest nadmiar, 10 lat temu zostaliby wchłonięci bez problemu. A rozwiązanie tu zaproponowane to zrobić apkę dla chorych na depresję, no geniusz...
@alicem92411 ай бұрын
Świetny gość i świetny wywiad 👍🏼
@edenrajskie427311 ай бұрын
To jest najlepszy kanał jaki subskrybuję. Robicie wspaniałą robotę😊 Cudni są Ci Polacy, których zapraszacie. Jestem z nich dumna ❤. Dziękuję i życzę wszystkiego co najlepsze😊
@katarzynanowak888211 ай бұрын
Facebook zostal podprowadzony od innego pomysłodawcy i wcale nie wymyślił go Zuckenberg.
@pszemuhzzz290211 ай бұрын
Zgadza się, zwyczajnie ukradł pomysł koledze. Po jakimś czasie zapłacił mu wiele milionów dolarów aby siedział cicho i sprawa się rozmyła 👍
@agnieszkawnuczek29299 ай бұрын
Wspanialy człowiek: serce, głowa i brzuch w człowieku. Depresja była reakcją na chore otoczenie. Jakie szczęście, ze są tacy ludzie w tych klimatach. Co do reszty ludzi tej większości - oni zostaną skolonizowani i zniewoleni. Historia się powtarza.
@Betoniara198611 ай бұрын
Świetny człowiek, myślę, że odczarowuje trochę mit „mlekiem i miodem płynącej” Doliny Krzemowej. To, że nie wystarczy zdobyć dobre wykształcenie, mieć ambicje, pojechać tam i przy odrobinie szczęścia zostać kolejnym Billem Gatesem. To ciężka praca, zaprzedanie swojego potencjału intelektualnego wielkim korpo i stres, by ciągle windować swój poziom, bo konkurencja nie śpi. Dziękuję, że Pana gość miał odwagę i chęć opowiedzieć o tym jak naprawdę wygląda ten rynek. Myślę, że jeśli przeciętny pracownik jakiegoś Google’a czy innego dużego gracza mógłby ( nie naruszając tajemnic i dbając o wizerunek firmy) i miałby chęć opowiedzieć szczerze o ścieżce swojej kariery to miałby Pan masę ciekawych historii do przedstawienia. Gratulacje dla Pana Marcina i dla Pana za świetny odcinek z kolejnym ciekawym gościem.
@Maciej.0111 ай бұрын
Ale super rozmowa
@rafalbiela907011 ай бұрын
Super podejście do wartości jaką reprezentuje człowiek.💪
@DawidRokitaCk11 ай бұрын
Mimo możliwości przeprowadzenia się do domu jednorodzinnego wraz z żoną wybraliśmy (ze względu na dzieci) mieszkanie i to nie nowe od dewelopera na zamkniętym osiedlu, a mieszkanie z lat 80'ych na osiedlu z wielkiej płyty a nasi synowie mają znajomych na wyciągnięcie ręki i dużo czasu spędzają poza domem ze znajomymi.
@monikamonika220811 ай бұрын
I wspaniale. Jeśli to Was uszczęśliwia to była bardzo dobra decyzja. Nie ma co umniejszać, ani tym co decydują się na mieszkanie jak Ty, ani tym, co wolą domek na zadupiu. Ludzie na różnych etapach życia mogą mieć inne potrzeby.
@magorzatagra74411 ай бұрын
Jeju... jaki dołujący początek tej rozmowy .
@ZBIK576011 ай бұрын
Szanowny Panie Kawęcki odpowiedź na małą ilość zgłoszonych patentów w Polsce może mieć z dużą prawdopodobnością strach przed byciem okradzionym jeszcze przed zabezpieczeniem patentu w urzędzie patentowym pozdrawiam serdecznie dziękuję za świetny program życzę zdrowia i szczęścia
@sylpop603111 ай бұрын
Obie rozmowy bardzo ciekawe
@krzysiekmiy380211 ай бұрын
Hedonizm poprzewracał wam w głowach...tylko kariera, sukces, fura kasy...a jak sie nozka lekko podwinie to Deprecha. Być albo Mieć...?
@KRLKRLKRL8 ай бұрын
Celem jest platforma, krótka odciągnie od innych platform… Profesional Services od 20 lat mam… racja, smutne…
@nataliagiedrys11 ай бұрын
Najpierw trzeba rozpoznać skąd się wzięło uzależnienie. A wzięło się z wypartych emocji, wypartych części siebie. W procesie odzyskiwania tych emocji i energii uzależnienia odpadają, stopniowo, same, ponieważ nie są już potrzebne. Uzależnienie to tylko wierzchołek góry lodowej.
@katogoria11 ай бұрын
''Zbudowałem (w Polsce) zespół który potem sprzedałem''.
@ArkadiuszSmigielski11 ай бұрын
Sprzedałem firmę, ale zespół wciąż chce ze mną pracować. Część osób mam już przy sobie. Dla reszty nie mam jeszcze projektów, ale pracuję nad tym.
@katogoria11 ай бұрын
@@ArkadiuszSmigielski Zaczyna się post, moze warto o tym pomyśleć.
@iwonakidrycka243710 ай бұрын
Proszę przyjechać z tymi biednymi dziećmi do Polski w Bieszczady,pokazać bociany ,pobiegać,pojeździć na wycieczki rowerowe a nie tworzyć nowe uzależnienie wirtualne żeby zastąpić stare.Tylko świat realny daje szczęście i prawdziwy kontakt z człowiekiem i naturą.Ludzie dokąd zmierzacie !
@Juras_Chrobry11 ай бұрын
Każde mocarstwo z wygód komformizmu podbojów i bogactwa walki o większe wpływy i poparcie rządzących elit wzajemnie zawistnych Wkoncu wbija sobie ostrze sam sobie i upada jak Rzym i Hellada . I to samo czeka USA