👉Invest Cuffs 2024 - Odbierz swój bezpłatny bilet na największą konferencję o inwestowaniu. 5-6 kwietnia 2024 r. w Krakowie: investcuffs.pl/
@jadwigaharkawik21429 ай бұрын
A co robić w konkubinacie
@wlesie60679 ай бұрын
@@jadwigaharkawik2142w konkubinacie testament. Z uwagą taką że konkubent-spadkobierca będzie musiał zapłacić wysoki podatek od nabycia spadku a i może jeszcze będzie musiał zapłacić zachowki na rzecz uprawnionych członków rodziny zmarłej osoby. Można też zastosować w konkubinacie konto wspólne. Wtedy po śmierci jednego z konkubentów drugi konkubent ma prawo zamknąć konto i wypłacić całość. Jest to jednak niebezpieczne z tego względu że każdy ze współposiadaczy konta może dysponować całością środków na koncie nawet przed śmiercią drugiego współposiadacza więc pytanie - na ile oni sobie ufają? Jeżeli konkubent jest jednocześnie spadkobiercą testamentowym całości ogółu spadku to dopóki nie zostanie stwierdzone przez sąd (lub notariusza) nabycie spadku to żyjący konkubent nie musi płacić podatku od spadku od wypłaconej w ten sposób kwoty z rachunku wspólnego. Jeżeli zmarły konkubent nie miał osób uprawnionych po nim do zachowku to jest niskie ryzyko że ktoś z rodziny zmarłego zechce wszcząć postępowanie spadkowe a zwłaszcza jeśli będzie powszechnie znane że zmarły pozostawił testament wyłącznie na rzecz drugiego konkubenta. Chyba że ktoś z rodziny zechce w całości podważyć ważność testamentu. Co ciekawe - gdyby stwierdzenie nabycia spadku pierwszego konkubenta na rzecz drugiego konkubenta nastąpiło dopiero po śmierci drugiego konkubenta to wtedy nikt nie jest zobowiązany do zapłaty podatku od nabycia spadku po pierwszym konkubencie. Urząd skarbowy byłby bardzo niepocieszony. Myślę że stwierdzenie nabycia spadku nie jest nawet konieczne do dysponowania nieruchomością przez spadkobiercę (pomijając takie czynności które wymagają wpisu do księgi wieczystej) bo wystarczy dysponować kluczami do nieruchomości aby je wynająć czy używać samemu.
@mariaajdukiewicz31429 ай бұрын
M@@jadwigaharkawik2142
@abc54568 ай бұрын
@@jadwigaharkawik2142nawrócić sie
@adam195958 ай бұрын
@@jadwigaharkawik2142 Testament napisany w biurze notarialnym z ewentualnym wydziedziczeniem.
@Zofia-pr4uq6 ай бұрын
Dobrze że dowiediałam się o takich przekrętach bankowych, wszystkie konta natychmiast likwiduję skarpeta pewniejsza.
@wieslawgostkowski19714 ай бұрын
Pani Zosiu tak było zawsze Mam Tata zmarła Musi tego samego dnia iść do Banku Pozdrawiam
@renataolendzka66803 ай бұрын
Ok ale przeciez bank widzi w tranzakcjach ze zostaly wyplacone pieniadze z bankomatu oraz kwoty i date . Moze przyczepic sie
@apollos-d7r3 ай бұрын
Co chciałeś napisać?@@wieslawgostkowski1971
@annawalczak44712 ай бұрын
Każdy chory powinien wszystkie pieniądze wyjąć bo nikt nie wie kiedy skończy życie nie czekać bo bank zablokuje
@wieslawgostkowski19712 ай бұрын
@@annawalczak4471 Pani Anno niech Pani Powie To Kierowcom gdzie zrobili z Polski Rosije gdzie ktoś kilka razy zdaję albo przez kilka Lat są i tacy delikwencij a ktoś zdaje za Pierwszym razem Bo to np Znajomy Ojca/Matki/ potem rozjeżdża ludzi na Pasach albo na Przystankach wszystko
@KazimierzGąściora7 ай бұрын
Już jutro idę do banku i zgłaszam o przygotowanie wypłacenie lokaty i kupuję mieszkanie pod wynajem.Jak bank może decydować o moich ciężko zapracowanych pieniądzach. Koniec z BANKAMI . Amen !
@korneliac.36212 ай бұрын
Bank działa wg prawa Polskiego. Nie oni decydują kto wypłacić może a kto nie może.
@joannaagnieszkat.503225 күн бұрын
Mieszkanie na wynajem??? Sprawdz jak tu działa państwo... według prawa jeśli lokator przestanie płacić ci czynsz to nie możesz go wyrzucić z mieszkania. Musisz za to płacić jego rachunki za prąd, wodę itp. Nie mozesz tez wejsc do swojego mieszkania bo naruszasz mir domowy lokatora. Sprawy sądowe o odzyskanie mieszkania toczą się latami, wprawdzie zwykle kończą się nakazem eksmisji ale do ...innego lokalu. Jeśli wyzebrzesz dla swojego lokatora mieszkanie komunalne w gminie to jestes szczęściarzem. Nie ma szans na oddzyskanie długu, czyli zaległego czynszu, jeśli lokator oglosi upadłość konsumencką. To dramat. Poczytaj w necie o takich historiach.
@AnnaSikora-g1p9 ай бұрын
To prawo jest dla banków a nie dla zwykłych obywateli.
@jaja27169 ай бұрын
Banki maja wewnetrzne regulaminy ktore nijak sie maja do wyrokow sadowych. To one decyduja czy pieniadze zostana wyplacone z konta śp czy nie pomimo iz dostana akty dziedziczenia
@karolwenus21689 ай бұрын
W temacie "prawa dla banków a nie zwykłych obywateli" polecam nasze programy o WIBOR i frankach. Tam mówimy o tym sporo. Pozdrawiam serdecznie 🙂
@jb-img16389 ай бұрын
@@karolwenus2168 Obywatel to tylko personifikacja , w fakcie każdy jest firmą od narodzin aż po śmierć .
@beatasz508 ай бұрын
Nie,jeżeli się zabezpieczyć pelnomocnictwem na wypadek śmierci to mąż/ żona nie tracą czasu na sądowanie i bez przeszkód korzystają z pieniędzy osoby zmarłej.Ja dodatkowo w testamencie określiłam prawa i pełnomocnictwa do spadków cedując na konkretnych spadkobiercow.Testamentowe sprawy trwają długo więc pełnomocnictwo na konta bankowe w przypadku śmierci są najważniejsze.
@JiMBF8 ай бұрын
@@beatasz50a jeśli się jest współwłaścicielem konta ?
@teresawojtaszek22329 ай бұрын
To jest chore prawo. Przecież te pieniądze są własnością oszczędzającego. Dlaczego jego dzieci nie mogą wypłacić tych pieniędzy po śmierci oszczędzającego w normalnym trybie??!! Dlaczego muszą zapłacić od tych pieniędzy podatek. Przecież podatek były już raz odprowadzony przy zarobkach. To chory kraj i chore prawo.
@Artimaxe9 ай бұрын
Nie chodzi o chory kraj tylko o prawo międzynarodowe które Zmierza w kierunku likwidacji pieniędzy i oszczędności. Czego pośrednim krokiem ma być zakaz dziedziczenia oraz CBDC jako nowa Międzynarodowa waluta z terminem ważności. Co będzie działać tak że pieniądze nie wydane w jakimś terminie będą przypadać. Zamiast oburzać się na nowe prawo międzynarodowe możesz zadać pytanie dlaczego się je wprowadza - chętnie podejmę próbę wyjaśnienia:)
@teresawojtaszek22329 ай бұрын
@@Artimaxe już samo ponowne opodatkowanie naszych oszczędności jest okradaniem nas nie licząc tego, że banki obracają naszymi pieniędzmi dając śmieszne oprocentowanie a przy galopującej inflacji to jak to nazwiesz inaczej, jak jednym wielkim oszustwem??!!
@Artimaxe9 ай бұрын
@@teresawojtaszek2232 skąd wziąłeś takie wypaczone, od realnie w (życzenie) pojęcie sprawiedliwości, gdzie niby wszyscy mieliby być równi. Nigdzie takiego czegoś nie ma ani w świecie natury ani w świecie ludzi. Czyżbyś tego nie znał z życia, że zawsze wszędzie jest hierarchia uprzywilejowana w górę. Czyżbyś nie znał przysłów i mądrych porzekadeł: _"Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie"_ _"Co może Bóg to nie Jaś"_ _"co może rodzic to nie dziecko"_ Równość jest wręcz niemożliwa do realizacji z prostej przyczyny że ludzie nie są równi pod względem doświadczenia i umiejętności zarządzania życiem i wspólnym dobrem. Dlatego wszędzie w naturze i w świecie jest hierarchia która reguluje relacje. Dzięki temu świat istnieje kręci się. Cała ta cywilizacja cały ten dobrobyt wszystkie te osiągnięcia były możliwe dzięki hierarchii ( która towarzyszyła ludzkości od zarania dziejów) Skąd więc pomysł że sprawiedliwość miała być polegać na tym że król lub szlachta miałaby podlegać takim samym możliwością jak zwykli ludzie na samym dole piramidy wzajemnych zależności? Jeżeli państwo ma prawo do emisji czyli drukowania pieniędzy to uważasz że każdy powinien też mieć prawo? Jeżeli parlament politycy mają prawo do zmiany prawa to uważasz że każdy człowiek też powinien mieć prawo do zmiany prawa (czyli bycia ponad prawem w istocie)? Gdy państwo stosuje wyroki śmierci to nazywa się to nakładanie kar. Jeśli ludzie robią to to nazywa się to terroryzmem jest zwalczane ( bo co byłoby gdyby każdy na własną rękę zabijał wszystkich którzy jemu się nie podobają). Sprawdźmy prawdzie w oczy że zwykli ludzie są zbyt mało rozgarnięci aby posiadać uprawnienia władzy. Która jeśli pobiera podatki to organizuje za to różne dobra ( z pożytkiem dla wspólnoty) Wynik bystrego wielki chaos i dobrobyt zanikł by. Boki graficzny system tworzy dobrobyt poprzez sprawne zarządzanie systemem którego celem jest rozwój bogactwa. Dzięki temu ludziom współczesnym żyje się dużo lepiej niż tym którzy 200 lat temu chodzili po tej ziemi. Z każdym wiekiem bogactwo rozwija się dzięki systemowi zarządzania który nie był i nigdy nie będzie sprawiedliwy bo to utopia! Aby świat się rozwijał trzeba zmieniać prawa i systemy organizacji. Każda zmiana jest prawnie ważna a nie jakimś oszustwem bo nikt nie deklarował niczego że będzie na stałe ( na przykład pieniądze tradycyjne zostaną zastąpione pieniądzem elektronicznym z terminem ważności, bo taka polityka jest lepsza dla gospodarki czyli dla wszystkich ludzi. Zarządzanie wymaga uwzględniania dobra wspólnoty, a zwykły człowiek patrzy zwykle do czubka własnego nosa. Dlatego nie ma kompetencji takie jak władza, która ustala po czym zmienia prawa (w tym zasady ekonomicznej gry). Więc skąd oczekujesz takiej sprawiedliwości ( że to co obowiązuje zwykłych ludzi ma obowiązywać też władzę w tym banki jako narzędzia) - *Skąd taki pomysł, aby wszyscy byli równi (skoro nigdzie nigdy tak nie było)?*
@teresawojtaszek22329 ай бұрын
@@Artimaxe w którym miejscu w moim komentarzu napisałam o równości??!! Wiesz co??!! wsadź sobie w buty swoją filozofię i przestań się wymadrzać. Dobrze wiesz, że mam rację i większość komentujących klientów banków s może nie tylko. Kiedyś i ty staniesz przed tym, dzięki któremu istniejesz na tejże ziemi i jestem ciekawa, czy będziesz równie butny i zarozumiały. I nie praw nikomu kazań, bo kaznodziejów wszelkiej maści u nas dostatek.
@Artimaxe9 ай бұрын
@@teresawojtaszek2232 Przepraszam jeżeli się pomyliłem, co możliwe gdyż odpowiadam na sporo postów. Przez co bywa, że automatyzuje wypowiedzi ze względu na powtarzającą się tendencję (np o oczekiwaniu równości wobec prawa).
@jolalageweg99699 ай бұрын
Nie wiem czy do ludzi dociera to co się dzieje , oni stosują dla nas kary , zabraniają , mowią nam co nam wolno czego nie wolno , są nakazy , zakazy a gdzie jest wolnosć dla ludzi , dlaczego nie możemy sami podejmować decyzje ....? Musi się dużo jeszcze zmienić
@wodekgxxx46729 ай бұрын
Ludzie są durni więc nic się nie zmieni ale parobek tak ma co widać słychać i czuć😅😅
@tomaszmajewski11319 ай бұрын
Bo jesteście tępi? A mówiąc "oni", kogo masz na myśli?
@jolalageweg99699 ай бұрын
@@tomaszmajewski1131 i kto tu jest tępy ....?
@jb-img16389 ай бұрын
tak to jest jak małpuje bez zastanowienia się to co inni robią .
@mariaajdukiewicz31429 ай бұрын
T 22:54 @@wodekgxxx4672
@ewa926482 ай бұрын
ZŁODZIEJSTWO !
@piotrtomiczek9392 ай бұрын
Dobrze że są takie porady w trudnych sytuacjach życiowych.💚❤️🍀💯
@JanNowak12345a Жыл бұрын
Prawo powinno być spisane i zrozumiałe, a ta dyskusja jest o bezprawiu, to samo tyczy się ubezpieczeń w Polsce
@wladzio19779 ай бұрын
Złodzeje chcieli byście zarekfirować czyjeś pieniądze rodzinę się wszystko należy a banksterom łapy poucinać Pozdrawiam ludzi wolnych 🇵🇱💪
@jagodakach2248 ай бұрын
Że tak zapytam między jednym a drugim wierszem - rozumiem, że w razie śmierci nikt z rodziny pieniędzy wyjąc z konta zmarłego nie może jeśli nie ma testamentu - rozumiem też, że te "bezpańskie" pieniądze najzwyczajniej bank zawłaszcza ..... !! Zatem wniosek jest tylko jeden - NIE trzymać żadnych pieniędzy w jakichkolwiek BANKACH !! Banki nie mają swoich pieniędzy Banki utrzymują się tylko i wyłącznie z wkładów swoich klientów ....
@mrted18528 ай бұрын
Jak na koncie zmarłego było by manko to bank jako pierwszy szuka spadkobierców aby odzyskać kasę ale jak jest saldo dodatnie to robi wszystko aby nie oddawać kasy spadkobiercom.
@dianaolejnik3 ай бұрын
Chory kraj, chore prawo. Jest wyjście by nie użerać się z bankiem ,skarpeta. Żadnych powtórnych podatków.
@qwertyytrewq70292 ай бұрын
Tak samo skladki zus.. po smierci, przedwczesnej, powinny byc dziedziczone..
@MsTomi712 ай бұрын
@@qwertyytrewq7029Jest jedna nacja (koszerna) , która ma prawo dziedziczenia świadczeń ZUS w Polsce. Polacy takich praw we własnym kraju nie mają, tylko obce nacje ‼️
@OrzełBlady8142 ай бұрын
@@qwertyytrewq7029 Ubezpiecz się w prywatnym funduszu to składki odziedziczą spadkobiercy. W Polsce obowiązuje system repartycyjny.
@OrzełBlady8142 ай бұрын
@@qwertyytrewq7029 A jak pożyje dłużej ponad wiek dożycia należy go pozbawić emerytury?
@teresakapusta49999 ай бұрын
Przez 60 lat okrada się nas z oszczędności. Tu nie można nic zaoszczędzić! Zniwolony lud polski!!!!!!!🇵🇱🙏
@AlekSander-yx8fv9 ай бұрын
Trzeba kupować zloto i chować
@haniaszczepanska37139 ай бұрын
Ale gdyby zmarły miał długi to bank szybko znajdzie rodzinę.
@marcinlizurek64099 ай бұрын
@@haniaszczepanska3713rodzinę może i tak, ale przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza, a złoto...no cóż nie ma. Zaginęło.
@margaritablanda96469 ай бұрын
No właśnie.... gdzie i złodzieje.. Bo w USA. jednak banki szukają krewnych.. zdrawiam
@Jack-jo1lp9 ай бұрын
Teraz jeszcze będą samochody konfiskować złodzieje. Nie popieram jazdy pod wpływem, kara jak najbardziej się należy, ale zabór mienia? 😮
@vaianadeli63689 ай бұрын
Dobrze wiedzieć,zabieram pieniądze z banku każdego miesiąca
@hobby30plus9 ай бұрын
5 lat więzienia lub 100 zł grzywny.
@panpolityczny74469 ай бұрын
Mama dała pełnomocnictwo swojemu 2 mężowi do konta na którą wpływała jej emerytura . Mąż umarł wpłynęła jej emerytura poszliśmy do banku zlikwidować pełnomocnictwo i szczęśliwie wypłaciliśmy kartą z bankomatu emeryturę zostawiając 150 zł (tylko ) Dając w okienku akt zgonu zablokowali jej wypłatę tych 150 zł do czasu sprawy sądowej której nie planowaliśmy bo zmarły nie miał nic . Było to 12 lat temu i do dziś gdzieś te pieniądze leżą . To symboliczna kwota ale i tak okradli nas .
@marcinlizurek64099 ай бұрын
Działanie banku bardzo dziwne, bo mąż jako pełnomocnik nie miał nic do środków na rachunku Mamy. Chyba, że mieli oni wspólność ustawową, a bank uznał, że te środki wchodzą w skład majątku wspólnego i tym samym trzeba czekać na sprawę spadkową. Niemniej do samowolka z ich strony.
@ewelinajedrzak11639 ай бұрын
Banki blokują konta po śmierci i przytulają/rekwirują dla siebie pieniądze ludzi - to bezprawne oszustwo.
@tomaszmajewski11319 ай бұрын
A co z tym faktem sami zrobiliście? Co bank wam powiedział o tej sytuacji?
@panpolityczny74469 ай бұрын
@@tomaszmajewski1131 mówiąc kolokwialnie olaliśmy to bo to tylko 150 było ( dziś wartość 300-400zl 😀) Tak jak wspomniałem on nie miał majątku a miał córkę z pierwszego małżeństwa i gdybyśmy się nie zrzekli prawa do spadku to musiała by być sprawa . Pisząc to nie chodzi mi o nasze symboliczne pieniądze ale o bank który takich spraw może mieć tysiące a i kwoty mogą być różne . Teraz to niech odpoczywa w spokoju raczysko zrobiło swoje a i córka też już jest z Nim . Nie mieliśmy konfliktu więc świeczki im pale .
@panpolityczny74469 ай бұрын
@@marcinlizurek6409 aż tak bardzo się nie znam ale byli po ślubie i wtedy to jest jakaś wspólnota małżeńska z tym że wszelkie wartościowe rzeczy typu mieszkanie było już siostry a do ruchomości nic nikt nie rościł pretensji tj jego córka bo pomagał jej na bieżąco mimo że była w średnim wieku .
@Buk-hx4mb8 ай бұрын
Kiedyś chciałem dać zapis na wypadek śmierci. w banku powiedzieli, że mogę zapisać tylko do kwoty 30 tys zl - za opłatą! I tylko w jednym banku. Hieny cmentarne nie ukradną tyle co banki.
@matapomaga45239 ай бұрын
Należy zwrócić pieniądze ze składek emerytalnych rodzinie zmarłego emeryta, jeśli zmarł on w trakcie lat 20 lat, tj. domniemanego okresu pobierania emerytury, na którą zresztą płacił dłużej niż przez 20 lat. Państwo nie zwraca, bo ich już w chwili płacenia składki nie ma koncie ZUS. Urzędy nie chronią obywateli, tylko siebie - takie jest to zbójeckie prawo tego państwa.
@krzysztof41239 ай бұрын
A jeśli pobierał dłużej emeryturę, ponad 20 lat, to ZUS powinien obciążyć rodzinę zmarłego?
@matapomaga45239 ай бұрын
@@krzysztof4123 Ja płaciłam na emeryturę przez 40 lat (tyle już raczej nie pożyję), a zarabiałam dużo, więc składki też były spore, pieniadze opodatkowane i emerytura też ponownie opodatkowana, żeby starczyło na nisko zarabiających i na leserów, którzy ledwo 20 lat przepracowali, a tych wokół mnie jest dużo.
@krzysztof41239 ай бұрын
@@matapomaga4523 No wie Pani, w świecie zwierząt jest zasada, że silniejsi najadają się pierwsi, później resztki zjadają słabsi. To wspaniała zasada. Ludzie próbują iść dalej, są nienasyceni, najadają się i gromadzą na zapas tak by żadne resztki nie dostały się w ręce "leserów". Stąd milionerzy, miliarderzy. Ps.: to chyba słuszny wniosek - jeśli niewykorzystana kwota wraca do rodziny, to nadpłaconą emeryturą obciążamy spadkobierców!
@matapomaga45239 ай бұрын
@@krzysztof4123 GUS - łącznie: grupa osób nie dożywających wieku emerytalnego i osób nie dożywających 20 lat pobierania emerytury znacznie przewyższa tych "nadpłaconych". Poza tym w świecie zwierząt każdy osobnik chory, niezależnie od wieku jest zabijany lub w najlepszym razie porzucany, a w moim gatunku tak się już nie dzieje (poza reżimami totalitarnymi, grupami opętanymi przez psychopatów i enklaw nędzy). Ludzie pozwalają miliarderom okradać się, gromadzić środki, dzięki którym ci potem mogą nimi rządzić, a dzieje się tak dlatego, że większość ludzi jest głupia.
@ulkamara58517 ай бұрын
@@krzysztof4123 Idac tym tropem, zrobmy to samo ze skladkami zdrowotnymi. Jesli koszt leczenia przewyzsza wysokosc skladki, to niech chory lub jego rodzina doplaca z wlasnej kieszeni.
@JaninaChmielewska-f8w8 ай бұрын
Dziękuję za poradę, dlaczego utrudniają nam życie?gdzie ta wolność!!!!
@teresaha83619 ай бұрын
A od kiedyto bank dba o nasze finanse skoro okrada nas jak tylko może?
@karolwenus21689 ай бұрын
Banki powinny dbać także o interesy konsumentów. Wynika to ze specyfiki sektora bankowego, do których należy mała konkurencyjność, ogromna przewaga przedsiębiorcy nad klientem oraz brak realnej możliwości ominięcia usług bankowych. Stad trzeba bardzo pilnować banków, aby nie wykorzystywały swojej przewagi ze szkodą dla konsumentów. Polecam nasze programy związane o kredytach frankowych i WIBOR. Tam sporo o tym mówimy.
@ewaborowska15249 ай бұрын
Mówi się że mąż i żona , to jedne ciało . Te same problemy , smutki i radości. Te same wydatki i wspólne dorabianie się . Dlaczego ma być inaczej po śmierci któregoś z nich ? Dlaczego , ktoś chce dorobić się na krzywdzie ludzkiej ? A jeśli wdowie , czy wdowcowi zabraknie na przysłowiowy chleb , to czy taki jeden z dziesiątym pomoże ?
@jb-img16389 ай бұрын
w systemie prawnym niema ludzi są tylko fikcje prawne na przykład osoba fizyczna .
@wieslawgostkowski19714 ай бұрын
Pani Ewo Wdowa Wdowiec Ok ale jesli mieszka tylko z Synem/Curkom Syn co wtedy
@tosiek422628 күн бұрын
@@wieslawgostkowski1971czlowieku kompletnie nie rozumiem przez bledy ortograficzne, co napisales
@avaadonis37209 ай бұрын
Dzięki Panom czegoś sensownego się dowiedzielismy. 👍
@karolwenus21689 ай бұрын
To my dziękujemy za pozytywną opinię i polecamy śledzenie także innych naszych programów 🙂
@trutenka9 ай бұрын
Należy natychmiast zlikwidować wszelkie konta bankowe i zagłodzić tą grupę przestępczą.
@karolwenus21689 ай бұрын
Banków nie da się wyeliminować z systemu gospodarki rynkowej. Są nie tylko potrzebne, ale wręcz konieczne. Dlatego trzeba zawsze zdecydowanie piętnować wszelkie praktyki banków naruszające interesy konsumentów. Robimy to zarówno w interesie ludzi, jak i sektora bankowego. Polecam nasze programy o WIBOR i frankach. Tam dopiero jest grubo 😉
@trutenka9 ай бұрын
@@karolwenus2168 u nas nie ma gospodarki rynkowej, jest centralnie planowana, tylko kto inny planuje. Na wolnym rynku nie byłoby przymusu płacenia przelewem z coraz to zmniejszającym się progiem. Z jeszcze innej strony, sitwa chce wprowadzić CBDC i tym samym zlikwidować większość banków, czyli sami uważają je za niepotrzebne.
@marcinlizurek64099 ай бұрын
@@trutenkatego wprowadzania limitów operacji gotówkowych również bym natychmiast wyeliminował. Nie mieści mi się w głowie jak można być tak krótkowzrocznym. 😔
@trutenka9 ай бұрын
@@biedaznedza7540 mylisz się, pieniądz nie jest w obrocie tylko go nie ma, na tym właśnie polega bandytyzm systemu rezerwy cząstkowej
@zosiawinnicka12509 ай бұрын
Czy jak zlozylam dyspozycje na wypadek smierci to corka będzie musiała zglosic to do urzedu podatkowego
@kerim6639 ай бұрын
Chore .Testament jako wola zmarłego powinna być świętością .Wygląda jakby celowo rozwalano rodziny przepisami .Ktoś odziedziczy a potem musi nie wiadomo skąd brać kasę na spłatę chętnych do zachowku itd . Wielu tak straciło zdrowie psychiczne i fizyczne
@wiolettaszopa21129 ай бұрын
Dokładnie. Przepisy niszczą życie ludzkie, niszczą rodzinę a można byłoby to wszystko sensownie zorganizować...
@teresawojtaszek22329 ай бұрын
Prawo tak skonstruowane, aby dać papugom zarobić i nie tylko im.
@dariusznowicki99439 ай бұрын
Nie rozumiesz po co jest zachówek. Po to, żeby zmarły nie mógł ogołocić niektórych dzieci, bo np. uważał tylko pierworodnego syna, a inni byli do pracy w polu...
@kerim6639 ай бұрын
@@dariusznowicki9943 Żyjesz średniowieczem . Dzisiaj dzieci które wyjdą z domu żyja dużo lepiej niż to które zostanie ,opiekuje sie rodzicami itd .Potem śmieją się z naiwniaka że musi ich spłacać tracąc zdrowe a nie rzadko życie .Znam wiele takich przypadków . Kiedyś nie było z tym problemów ale w 93 zepsuto prawo.. Często ktoś dostał ruderę i mic nie wartą ziemię a po 30 latach musi oddać duży majątek bo innym zachciało się kasy . Chore i tyle
@wiolettaszopa21129 ай бұрын
@@dariusznowicki9943 To nawet nie zachowek jest problemem, ale fakt, że podział majątku i współwłasność blokuje ten majątek. Nie może być tak, że osoba która dziedziczy 75‰ jest blokowania i szantażowana przez kogoś kto ma 3%.Powinno być tak, że ten co ma większość, ma prawo decydowania o sprzedaży..Jak w tak patowej sytuacji, skłóceni członkowie rodziny mają się dogadać? Np u nas jest to niemożliwe i wszystko jest zablokowane od prawie 20u lat. Moja ciotka umarła ze stresu, ja jestem chora, mój brat zmarł a jeden wujek żyje w biedzie a jest do podziału duży majątek a wyjścia z sytuacji nie ma.
@papidrugi9 ай бұрын
W tamtym roku zmarła matka. Zasiłek pogrzebowy to fikcja. Wszelkie procedury co do spadku itp. za długie. Na szybko na pokrycie kosztów pochówku wypłaciłem część z konta zmarłej. Na szczęście bez sądu pani w banku zatwierdziła wypłatę kartą i obeszło się bez informowania prokuratury. Dla mnie paranoja! Przez lata opiekowałem się, robiłem zakupy kartą, miałem upoważnienie do konta, a w dniu śmierci tracę dostęp do oszczędności na pogrzeb. Zwłaszcza, że ostatnie lata nie mogłem pracować zajmując się onkologiczną pacjentką, sam będąc chorym z grupą i jedynie zasiłkiem pielęgnacyjnym. Takie domowe hospicjum. To za co miałem zrobić pogrzeb?!
@rexjanblachamalinowski27959 ай бұрын
Skąd bank ma wiedzieć że właściciel konta nie żyje? Wybierasz co jest, zostawiasz jakiś grosz i tyle.
@JaninaKowalska-od9zw3 ай бұрын
@@rexjanblachamalinowski2795jesteś w bledzie. jeżeli wymelidujesz osobę to z automatu wszystkie instytucje przez PESEL dostaje informacje
@krystyna7912 ай бұрын
Zasiłek pogrzebowy ZUS wypłaca jak osoba jest starsza lub MOPS w gminie też może pochować i pokryć koszta pogrzebu .
@Annie-xi2jg9 ай бұрын
Bardzo dobrze wyjaśnione co robić lub czego nie robić żeby nie mieć problemów z prawem 👌👋😁
@andrzejlipinski7309 ай бұрын
Jestem ciekawy ile bank po śmierci klientów przywłaszczył sobie pieniędzy zapewnie sporą kwotę. Tego się nie ujawnia
@marcinlizurek64099 ай бұрын
Kiedyś natknąłem się na informację jaka jest szacunkowa kwota depozytów niepodjętych, niestety nie mogę tego teraz odszukać. Z tego co pamiętam to są duże miliardy złotych...
@TAD30115 ай бұрын
@@marcinlizurek6409- Dlatego na wysokich stołkach w bankach mają wysokie wynagrodzenia i jeszcze inne dodatkowe świadczenia pieniężne . Tylko żyć i nie umierać bazując na depozytach 😆
@haniaaugustyniak8592 ай бұрын
To złodzieje
@finansoweabecado29049 ай бұрын
Dzisiaj trafiłem na kanał. Poszła łapka w górę i sub
@karolwenus21689 ай бұрын
Bardzo dziękujemy i polecamy także inne nasze programy 🙂
@beatabeata56369 ай бұрын
Bardzo wartościowy przekaz, dziękuję.
@marcinlizurek64099 ай бұрын
Dziękujemy i zachęcamy do obejrzenia naszych pozostałych materiałów - przez te ponad 50 odcinków omówiliśmy bardzo wiele tematów. :)
@MariaAleksandra-py3hg8 ай бұрын
Czy podatek Belki nie jest czystym złodziejstwem?
@irnszostak6 ай бұрын
Jest
@annal19025 ай бұрын
Pewnie ze jest
@apollos-d7r2 ай бұрын
@@MariaAleksandra-py3hg Ten podatek Belki to już jest oszustwo bezczelne.
@monikan48869 ай бұрын
Bzdura, byłam i pełnomocnikiem do konta mamy i posiadałam złożoną w banku dyspozycję na wypadek śmierci i co?! Nic! Bank nie uwzględnia tego, co sam zaproponował, wydrukował , podpisał. Nie było żadnej dyskusji, ani możliwości dysponowania środkami zgromadzonymi na koncie. Zablokowali natychmiastowo dostęp, nie umożliwiono mi nawet wydruku potwierdzeń opłat. Tak przynajmniej bank Millennium traktuje ludzi, którego szczerze nie polecam, bo nawet jeszcze za życia mamy miesiąc po zamknięciu karty kredytowej, w całości spłaconej, bank zażądał opłaty za ... wykorzystany limit, jaki? trudno to odgadnąć. Mało tego, jako pełnomocnik nie mogłam sama zamknąć karty kredytowej i trzeba było ponad 20 km ciągnąć staruszkę do oddziału banku w tym celu. Można by zrozumieć, gdybym wystąpiła o wydanie takiej karty z jakimś limitem, ale zamknięcie? Kto ich zrozumie? Banda.
@tosiek422628 күн бұрын
nie daje to poczucia bezpieczenstwa
@elzbietazawisza36389 ай бұрын
Najlepiej trzymac pieniadze w skarpecie.Bo W tym wypadku BANKI SA ZLODZUEJAMI
@elisabeth4008 ай бұрын
W skarpecie? 🤦
@arthurgordonsimferopol8 ай бұрын
@@elisabeth400skarpetce raczej/ale mogą szczury zeżreć.
@elisabeth4008 ай бұрын
@@arthurgordonsimferopol 😂 Nie sądzę żeby szczury żarły banknoty. Ale czasem słyszy się takie historie, że jakaś babcia trzymała kasę w kanapie albo jakimś innym dziwnym schowku i o nich zapomniała.
@RyszardNowak-vy5vj7 ай бұрын
@@elisabeth400 TAK I ZNALAZŁY SIĘ NA WYSYPISKU SMIECI.
@annal19025 ай бұрын
Banki to największe złodzieje, nigdybym nie trzymała pieniędzy w baku chdzby nawet dawali 50%za lokatę, trzymając w banku pieniądze to ta jak byś ich nie miała
@DamianMatyska9 ай бұрын
Nie trzymac pieniedzy w banku placic gotowka i nie ma problemu
@Noun-26-y6t9 ай бұрын
Tylko,że ludzie zachłysnęli się plastikowymi pieniędzmi. Nie rozumiem ,jak w portfelu można mieć pusto ! Jak słyszę od moich dzieci ,że ledwo uzbierali w gotówce 5 zł to jestem przerażona! Wszystko w banku,płacą telefonem ,poprostu zgroza. A mi już 2× zdarzyło się kupić pieczywo za gotówkę,gdzie reszta klientów potulnie czekała aż włączą prąd. Naród o mentalności chłopa małorolnego. Tylko gotówka(!) Na koncie Tylko kwota na opłaty.
@biedaznedza75409 ай бұрын
Prawidłowe podejście👍
@prawdakuje11529 ай бұрын
@@biedaznedza7540 ciemnota nie ma pojecia ile ma byc podatkow od podatkow ? dzis tez poddani godza sie aby tyle ich wydoic = aby mieli czym oplacic posiadanie telewizora ktory sluzy aby im wmuwic ze to drozyzna dla ich dobra ? trzeba umiec logicznie zrozumiec a jak widac Tu po ilosci subskrybentow i lapek w gore To tylko taki procent Polakow wie co ma byc w glowie ? Andrej podobno kiedys byles ze zlodziejami ? stales naa czatach ? nie ja ich ulaskawialemm...
@prawdakuje11529 ай бұрын
@Eskulap2 ай бұрын
Tak możesz robić jak jesteś gołodupcem.
@marcinlizurek64099 ай бұрын
Ciekawym tematem jest też to, co się dzieje np. z posiadanymi akcjami spółek na giełdzie papierów wartościowych - o tym też na pewno nagramy program jeżeli byliby Państwo zainteresowani.
@adambielawski97619 ай бұрын
Bardzo proszę, bardzo potrzebne nagranie. Dziękuję
@sdkd20658 ай бұрын
100% masa spadkowa.
@lajosz18 ай бұрын
Mili Państwo. Całkiem niedawno (bo dwa lata temu) moja koleżanka miała podobny dylemat, czyli zmarła jej mama pozostawiając na koncie jakieś pieniądze. Koleżanka (na szczęście) dysponowała kartą i PIN-em swojej mamy, jednak ... zapytała mnie, czy wybierając po prostu kasę z bankomatu nie będzie miała kłopotów. Ja na to, że teoretycznie , według prawa nie może podjąć gotówki, czyli musi przejść całą procedurę udowadniania że nie jest wielbłądem, ale ..... powiedziałem jej tak: Po prostu idź do bankomatu i wybierz wszystkie pieniądze. Jeśli bank jakimś cudem zapyta cię czy to ty, powiedz że nie i ..... po sprawie. Nie odpowiadaj na jakikolwiek inne pytania, ... po prostu tylko lakoniczne .... to nie ja. Nie ma bowiem żadnej możliwości udowodnienia kto faktycznie wypłacił pieniądze z bankomatu. ... no chyba, że przy każdym bankomacie w Polsce (że o zagranicy nie wspomnę) postawiono by patrol policji który czekałby codziennie na to, czy ktoś czasem nie próbuje podjąć środków. Tak zrobiła. Do dzisiaj ... spokój. Reasumując ..... w tym popierdolonym chorym kraju, wręcz NIE WOLNO zgłaszać nikomu niczego, bo inaczej zostaniesz okradziony w "majestacie" tzw. "prawa".
@beabea94212 ай бұрын
Przy (lub w) bankomatach są kamery. Zawsze mogą zobaczyć czyjąś facjatę, chyba że się zakryje kominiarką i okularami. Wiem bo oglądam zagraniczne programy kryminalne.
@Eskulap2 ай бұрын
@@beabea9421 Ale te nagrania są przechowywane tylko przez krótki czas. Zanim przyjdzie rozprawa sądowa spadkowa, to już tych nagrań nie będzie.
@grazynap74889 ай бұрын
Chytry plan bankowców na oszczędności starszych ludzi. Ten kto taki plan wymyślił mało nie zarabia. Mimo to, wpadł na chytry plan jak obskubać ludzi z ich oszczędności.Doskonale orientują się po roczniku, jakie kwoty są gromadzone na takich kontach. Dużo osób starszych bardzo oszczędza by w momencie, kiedy nie będą już dyspozycyjni mogli skorzystać z różnego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego, chodziki, leki, pampersy , czy samej rehabilitacji ale już w domu. Musi ktoś zrobić zakupy, ugotować posprzątać, załatwić leki u lekarza ewentualnie wizyty. To niestety kosztuje. Angażując kogoś do pomocy. Jest też tak, że nie informują bliskich o takich kwotach bojąc się, aby ich nie wykorzystali do innych celów. Większość umiera wcześniej, nie mając szansy wykorzystania zgromadzonych środków.Jaka kara powinna spotkać nieuczciwych skorumpowanych ludzie ?
@EwaLidia-vt7lz9 ай бұрын
Czyli środki naszych najbliższych możemy uzyskać tylko w części a do tego musimy o nie pytać bank??? Chyba żyje w jakimś koszmarze.
@jaja27169 ай бұрын
Niestety bank panstwo w panstwie. Pieniadze szybko przytula ale do wyplaty po zmarlym juz tak sie nie spiesza.
@lidiabs42469 ай бұрын
Nic dziwnego, że banki mają wielomilionowe zyski z dysponowania pieniędzmi klientów, a w tzw.rankingach najlepsze są te, które mają najwyższe ,, obroty" ( z ,,obrabiania" klientów). Moje konto to moje pieniądze i mogę z nimi robić, co chcę -- tak powinno być, ale k..rwa nie jest!
@TAD30119 ай бұрын
@@lidiabs4246 - Przecież muszą mieć extra kasę na premię dla siebie 😆 .
@RyszardNowak-vy5vj7 ай бұрын
@@lidiabs4246 I TAK NIE BĘDZIE.
@danutawolnicka38309 ай бұрын
Dziękuję, wiedza bezcenna
@marcinlizurek64099 ай бұрын
Do usług! 🙂
@elzbietamalinowska16499 ай бұрын
Wniosek taki, nie trzymać pieniędzy w banku, wydawać za życia na siebie itp.......
@karolwenus21689 ай бұрын
Ciężko uniknąć trzymania przynajmniej części środków w banku. Tak samo wiele osób chce zostawić rodzinie jakieś środki pieniężne. Dlatego zrobiliśmy program na ten temat, wiedząc, że wiele osób boryka się z takimi problemami. Pozdrawiamy serdecznie🙂
@ElzbietaSwiek9 ай бұрын
@@karolwenus2168 Mamy wspólne konto. I ja i mąż wypłacamy pieniądze z konta. W razie śmierci któregoś z nas, nie będzie problemu z dalszym wypłacaniem przez jedno z nas naszych wspólnych pieniędzy,rozumiem..?
@pwaldek19609 ай бұрын
Super. Nawet nie wiedziałem o dyspozycji środków. Będę spokojniejszy umierając, że pewne osoby nie zostaną skrzywdzeni.
@marcinlizurek64099 ай бұрын
Bardzo się cieszymy, że nasz materiał zwiększył świadomość prawną wielu osób - o tej instytucji nie wie nawet zdecydowana większość prawników.
@Artimaxe9 ай бұрын
@@marcinlizurek6409 Panie Marku mógłby pan wstawić sobie zdjęcie w Avatar KZbin, wtedy byłby pan bardziej rozpoznawalny. Bo tak tylko z treści można domniemywać że to poważny użytkownik, wobec większości. Chyba że chciałby pan pozostawać jak gdyby anonimowy. Mało kto czyta nicki odpowiadając na komentarze, ponieważ w większości są one chyba wymyślone. Google jakiś KZbin pozwala mieć wiele kont działających równolegle min na te dane, także łatwo przełączać Avatary/nicki na KZbin. Choćby jeden z nich dobrze mieć ze zdjęciem, Jeśli chce się pozytywnie wyróżniać.
@1976Thorgal9 ай бұрын
Przecież zawsze możemy przelać pieniądze na swoje konto poprzez aplikacje pod warunkiem że znamy hasło i pin zmarłego członka rodziny
@pwaldek19609 ай бұрын
@@1976Thorgal jest data i godzina przelewu i to jest oszustwo. A spadkobierca jakiś będzie drążył gdzie kasa i sprawa się rypnie.
@jb-img16389 ай бұрын
@@marcinlizurek6409 Masz wiedzę aby precyzyjnie sprecyzować do kogo/czego się odnoszą w takiej sytuacji bankowe przepisy ?
@piotrsajgon9 ай бұрын
Jak przychodzi do długów hipotecznych czy bankowych to wiedza kogo szukać do spłaty te lichwiarskie parchy.
@andreasp.25273 ай бұрын
Wszyskie banki, obojetnie w jakim panstwie, to organizacje przestepcze. Dzialaja, podobno, zgodnie z prawem.😂. Tylko jakim, tego nie wie nikt. 🤷. 👻
@janinawysocka60319 ай бұрын
Miło być więcej świadomym, oraz warto wiedzieć więcej.. Dziękuję pozdrawiam cieplutko.
@karolwenus21689 ай бұрын
Bardzo dziękujemy i polecamy inne nasze programy. Może i z nich uda się wynieść coś wartościowego 🙂 Pozdrawiam serdecznie.
@marcinlizurek64099 ай бұрын
Również pozdrawiamy! Niedługo więcej takich praktycznych programów - obiecujemy 😊
@stanisawgawlik38949 ай бұрын
Brakowało mi chociaż wspomnienia jak te sprawy mają sie do obligacji skarbowych@@marcinlizurek6409
@mariolagrandys62099 ай бұрын
Świetna rozmowa. Niezwykle ważne informacje
@marcinlizurek64099 ай бұрын
Dziękujemy i zachęcamy do obejrzenia naszych kolejnych programów. Jest ich już ponad 50 😊
@jasiaj33709 ай бұрын
Pracownicy banku są bardzo wyczuleni i na pewno (swoim) sami to doradzają !
@Barbara-jc5dj9 ай бұрын
Pracownicy banków celowo nie informują klientów, którzy udzielają komuś pełnomocnictwa, że wygasa ono w chwili śmierci, żeby potem ewentualnie zagarnąć te pieniądze a napewno przez jakiś czas nimi dysponować. Dla mnie to też świadome oszustwo. Znam ludzi, którzy udzielając pełnomocnictwa swojemu współmałżonkowi, byli przekonani, że będzie on mógł z nich korzystać również po jego śmierci. Banki żerują na tym, że nie wszyscy o tym wiedzą.
@OrzełBlady8142 ай бұрын
Dlatego wiedza to potęga.
@blue-berry19272 жыл бұрын
Panowie, robicie świetne filmy! Wszystko jasno wytłumaczone, porządnie przygotowane, bez zbędnego lania wody - słowem bardzo rzetelnie i profesjonalnie zrobione materiały, a co ważne - zrozumiałe nawet dla laika. Właśnie szukałam takich informacji, jak takie sprawy najlepiej pozałatwiać, żeby w razie mojej śmierci syn nie miał kłopotu z wypłatą pieniędzy z moich kont - i teraz już wszystko wiem :) Przyjemnie się słucha i ogląda. Inne Wasze filmy też są świetne - prawdziwe kompendium bardzo przydatnych informacje w różnych sprawach. Dziękuję i pozdrawiam! :)
@marcinlizurek64092 жыл бұрын
Dziękujemy za tak miłe słowa! Cieszymy się, że wykorzysta Pani przekazywaną przez nas wiedzę w praktyce. Robimy to właśnie po to - chcemy poszerzać wiedzę Polaków o prawie, z którym mają codziennie styczność. Państwa reakcje i komentarze są najlepszą nagrodą za naszą pracę :). Już dziś zachęcam do obejrzenia kolejnego materiału 23 lutego - poruszymy bardzo ważny, systemowy, temat.
@ewasliwinska75289 ай бұрын
Nasze pieniądze i takie trudności skandal
@gregor5868 ай бұрын
Czyli wniosek z tego prosty To co mówiły nasz babcie Nie TRZYMAĆ PIENIĘDZY W BANKACH i tyle w temacie bo jak kopniesz w kalendarz to twoja żona czy dzieci będą miały problem żeby wyciągnąć pieniążki z konta zmarłego 😢
@beabea94212 ай бұрын
To gdzie trzymać ? W sejfie za obrazem ? Też ryzyko.
@annagryfik79242 ай бұрын
@@beabea9421😂
@gaga-xe4oqАй бұрын
Banki robia pienidze dzieki naszym pieniadzom i decyduja o naszych pieniadzach.Jak ludzie wybiora pieniadze to banki padna.
@21gostek9 ай бұрын
powiem tak nie wiem do kago powinny należeć pieniądze po zmarłym ale wiem napewno nie należą one do banku i to trzeba powiedziec głośno
@cysiek639 ай бұрын
Otóż mylisz się. Pisałem o tym powyżej. Powtórzę: z chwilą wpłaty pieniędzy na rachunek bankowy tracisz ich własność na rzecz banku prowadzącego rachunek a nabywasz roszczenie, wierzytelność o zwrot takiej samej ich wartości
@pawelpisowodzki36223 ай бұрын
Po zmarłych obywatelach bezpotomnie dziedziczy państwo.
@KrzysztofSzwejda9 ай бұрын
Nie trzymać kasy na koncie złodzieje nas okradną
@Artimaxe9 ай бұрын
Trzymanie pieniędzy w gotówce stanie się niemożliwe wraz z wycofaniem gotówki.
@sylwias.2679 ай бұрын
Banki to instytucje złodziejskie. Oszczędzanie w banku to ryzyko.
@CMZ_CMZ_PL7 ай бұрын
Mój Pradziadek trzymał złote ruble w banku pewnego dnia ni banku ni rubli gołe ściany w uciekli w 1noc
@ElzbietaMalecka-sj7hj9 ай бұрын
Nie trzymać pieniędzy w banku,bo mało,że pieniądze nie należą do banku to kłaniaj się o ich wypłatę,tak samo z emeryturą zmuszono ludzi o założenie kont bo inaczej nie dadzą no jak zwykle ludzie na ludziach żerują,za własne pieniądze musimy w tysiac instytucjach się tłumaczyć ,dodatkowo robić opłaty, płacić podatki I będą cię ścigać jako przestępcę,najlepiej nie mieć nic do czynienia z bankami I ludzkimi pomysłami bo zaraz paragrafy kodeksu
@karolwenus21689 ай бұрын
W dzisiejszych czasach uniknięcie banków jest wręcz niemożliwie. Stały się nieodzownym elementem naszej rzeczywistości. Dlatego tak ważne jest pilnowanie, aby banki nie naruszały interesów konsumentów. To istotne także dla samych banków, żeby eliminować wszelkie patologie. Zdrowy sektor bankowy jest potrzebny. Polecam nasze programy dotyczące kredytów frankowych i WIBOR. Tam jest sporo na temat walki o prawa konsumentów.
@Andrzej-x3b9 ай бұрын
Ja emeryturę mam wypłacaną przez lustonosz,więc nikt nikogo nie zmusza,że muszę mieć konto. Przynajmniej narazie jeszcze funkcjonuje
@karolwenus21689 ай бұрын
@@Andrzej-x3b Znając dynamikę zmian to należy podkreślić "przynajmniej na razie". Mnie osobiście nie do końca podoba mi się ten kierunek zmian.
@mateuszkrol51212 жыл бұрын
Dzień dobry, bardzo praktyczny program. Ważne informacje. Dzięki i leci sub dla kanału :-)
@karolwenus21682 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za opinię i zachęcam do dalszego oglądania Po Stronie Konsumenta, co tydzień, w środę, o 16.00 🙂
@Krystyna9969 ай бұрын
@@Wlad-r6g
@ww52209 ай бұрын
Dyspozycja do konta jest nieskuteczna, gdy na koncie są założone lokaty. Pieniądze mimo powrotu po zakończeniu lokaty na konto, z którego były "przelane" na lokatę są traktowane jako zupełnie inne pieniądze. Powalone prawo.
@staniswaas19069 ай бұрын
To są złodzieje a nie banki.
@JaninaKowalska-od9zw3 ай бұрын
Ja przelałam na lokate i kasjerka nie chciała przyjac pełnomocnictwa do tej lokaty twierdziła że jest ważne to z konta W kużylam się i wycofałam
@TAD30119 ай бұрын
Dlatego pieniądze należy mieć przy sobie a nie w banku i każdej chwili mogę swoimi pieniędzmi dowolnie dysponować . A nie ,że ja muszę zgłosić do banku jaką kwotę chcę wypłacić i jeszcze z ograniczeniem wysokości kwoty. A gdy chcę tę kwotę wypłacić to dopiero następnego dnia i okazuje się że nie mogę tyle ile wcześniej chciałem . Tak było w jednym banku ... W banku posiadać pieniądze owszem , ale niewielką kwotę .
@PrawdziwyAbrakadabra9 ай бұрын
Wartościowy materiał. Dziękuję.
@waldemarkraft88689 ай бұрын
Takie prawo jest do kitu. Ja daje kartę bankową synowi i nikomu nic do tego !!!
@gregorhaude54139 ай бұрын
Kartę daje się komuś, a ten ktoś zakłada maskę klauna i wypłaca.
@AlekSander-yx8fv9 ай бұрын
@@gregorhaude5413Dopóki istnieje gotówka. 🤔
@jaja27169 ай бұрын
Na karcie sa limity wyplat. Niewielka kwote i owszem syn na co dzien wyplaci zapewne Panu . Ale przy wiekszej gotowce wraz z karta i jej wlasciciel musi sie zjawic w okienku banku. A gdy jakis geniusz pierwsze pojdzie po akt zgonu a potem poleci z katta śp do okienka banku po gruba kase to sie zdziwi gdy karte przetna i jeszcze policja postrasza bo w ewidencji juz bedzie śp. Życie panie,życie....
@alutkamalutka79709 ай бұрын
Pozwolić synowi wszystko lub prawie wszystko wypłacić . Lepszy wróbel w garści....
@patryknazwisko31249 ай бұрын
To masz naiwnego syna.
@wandamaria9 ай бұрын
Dużo wiedzy , ale panowie nie powtarzajcie wyrazów ( np środki z rachunku, środki z rachunku .... ) lub zadajecie sobie pytania żeby przekazać wiedzę. Ale za przekazaną wiedzę dziękuję
@marcinlizurek64099 ай бұрын
Dziękujemy za uwagę! Cały czas staramy się szlifować nasz warsztat redaktorski, a czasem wiele zależy od dnia i tematu. Będziemy się doskonalić zgodnie z Pani sugestią.
@miroslawnikiciuk71556 ай бұрын
Tak zrobię pieniądze będę trzymać w domu i w przysłowiowej dupie mam bank!!!
@ewarogulka88459 ай бұрын
Dlatego pieniądze ludzie powinni mieć w domu a nie w banku, bo bank nas ogołoci.
@Eskulap2 ай бұрын
Kretynka. Jeszcze wyrzuć je w reklamówce tym od sposobu na wnuczka.
@BarbaraTwarda9 ай бұрын
Ja upoważniłam kuzynkę na jeden wkład. Przyjechała aż z Sanoka.Spisała urzędnicza jej dane.Po kilku latach okazało się, ze nie figuruje w dokumentach. Za te pieniądze miała mnie pochować. Żyłam parę lat w nieświadomości. Jak to możliwe, że giną dane w banku
@magorzatakreideweiss81187 ай бұрын
Pytanie jak się ustrzec przed tym
@mikoajbobowski67882 ай бұрын
Nie tylko tak "giną" dane. Dlaczego oszustwo "na wnuczka/ policjanta" dotyczy tylu osób, które mają duże oszczędności. To są bardzo duże kwoty.Czy przestępcy dzwonią do wszystkich klientów banku po kolei? Do Państwa dzwonili? ;)
@sl20479 ай бұрын
Problem nie istnieje, jeżeli pieniądze leżą w pudełku po butach w bieliźniarce. Od banków i wszelkiej biurokracji trzymać się z daleka.
@karolwenus21689 ай бұрын
W dzisiejszych czasach ciężko jest uniknąć trzymania pieniędzy w banku, stąd postanowiliśmy omówić ten temat.
@mariamozdzen27307 ай бұрын
Banki nie powinni nic zabierać, pieniądze które zmarły miał na koncie powinny być wypłacane od razu temu kto jest ubezpieczony ( syn, córka,wnuczek.) W POLSCE to jest chore prawo.
@beabea94212 ай бұрын
Ale są jeszcze inni spadkobiercy. Jak 1 np.syn wybierze szybko pieniądze z konta, bo był upoważniony, to póżniej inni bracia czy siostry mogą tych pieniędzy nie dostać. Wydaje mi się, że chodzi o zabezpieczenie ŝrodków przed takimi zakusami.
@urszulalandgraf65252 ай бұрын
Nie tylko w Polsce,w Niemczech jest to samo
@rsconrado9 ай бұрын
Dlatego tylko wypłata gotówki i dyspozycja zgodnie z wolą właściciela. Banki to instytucje podobne do rządowej kliki. Robią wszystko by ograbić.
@marcinlizurek64099 ай бұрын
Zgodzę się, że bez gotówki nie będzie wolności jaką znamy. Co do banków - faktycznie w wielu sytuacjach działają tak, jakby nie obowiązywało ich powszechne prawo, lecz własne wewnętrzne regulaminy.
@kazimierzkrawczyk89429 ай бұрын
Prosty wniosek: ludzie, trzymajcie jak najmniej kasy w banku bo was okradną. Jedyny pewny bank to skarpeta. Prawo bankowe jest tak zrobione żebyś nawet po śmierci zapłacił karę za to że oszczędzałeś.
@karolwenus21689 ай бұрын
Polecamy nasze programy dotyczące WIBOR i kredytów frankowych. Tam dużo mówimy o relacji bank-konsument.
@beatamaliniak48502 ай бұрын
Bardzo ciekawe i przydatne wiadomości.dziękuję
@magdalenamichalska54649 ай бұрын
Bardzo dobra audycja..M oja mama zrobiła dyspozycje na wypadek śmierci i w SKOKU Stefczyka robili duże problemy i wypłacili tylko część kwoty .,Jestem jedynym spokobierca. Wyrobienie dyspozycji na wypadek śmierci nie gwarantuje sukcesu.
@masowskakasia87979 ай бұрын
Sądy działają za długo, za długo czeka się na sprawę spadkową.
@marcinlizurek64099 ай бұрын
w 100% się zgadzam. Nawet proste, bezsporne sprawy, których z różnych względów nie można załatwić po prostu u notariusza, potrafią trwać w Warszawie i innych miastach wojewódzkich nawet 9-12 miesięcy, a w mniejszych miastach nawet 6 miesięcy. To zaburza czasem relacje rodzinne (brak możliwości szybkiego rozliczenia się ze spadku) oraz obrót gospodarczy (brak możliwości rozporządzenia odziedziczonym majątkiem.
@AnnaNowak-w7h9 ай бұрын
Jeżeli sprawa jest bezsporna, to trzeba korzystać z poświadczenia dziedziczenia. Szybko, sprawnie, taniej, a nie pchać się do sądu.
@barteklewy98208 ай бұрын
PRAWO JEST TAK USTAWIONE BY BANK UKRADŁ NIE SWOJE PIENIĄDZE
@adammarecki36748 ай бұрын
bardzo ważne i przydatne informacje. Super
@barbaratontchev6459 ай бұрын
Boze Ojcze w Trójcy Świętej w niewolę miłości przez Niepokalane serce Maryi do twego skarbca ten różaniec 🙏
@maria99279 ай бұрын
Cenne rady .Dziękuję.Tylko - ten podatek już 2-krotnie opodatkowanych pieniędzy, no ale!
@marcinlizurek64099 ай бұрын
Niestety to podwójne opodatkowanie na każdym kroku jest sprzeczne również z moim światopoglądem. Na szczęście akurat tutaj najbliższa rodzina może się od podatku uwolnić składając deklarację SD-Z2 do urzędu skarbowego, co w szczegółach omówiliśmy w programie. Podatku nie unikniemy natomiast przy dziedziczeniu środków z OFE i subkonta ZUS (o czym nagraliśmy odcinek numer 16 naszego programu). Serdecznie pozdrawiamy!
@sawomir56487 ай бұрын
Skoro zmarły zapisuje komuś wszelkie dobra jakie posiada to absolutnie powinno to dotyczyć także jego środków pieniężnych, nieważne czy będą one zdeponowane w "skarpecie" czy na koncie bankowym. Banki w majestacie prawa (które same przeforsowały) wyciągają łapy po nie swoją własność. Ogólnie to w bankach opłaca się trzymać tylko niewielkie kwoty na bieżące wydatki, bo tylko to ma sens, przecież konta nie są w ogóle oprocentowane, a oprocentowanie lokat jest symboliczne.
@romanbohaterewicz57629 ай бұрын
Najlepiej przekazac na wiejska dla politykow oni to najlepiej skasumuja oni moga keasc tylko rodzina nie moze wyplacic bo bedzie karana
@ulkamara58517 ай бұрын
Lepiej od razu do Kijowa.
@magdar92939 ай бұрын
Boze, trzymaj mnie z dala od bankow. Likwiduje konto, a kasa do skarpety. Dzieki za uswiadomienie mnie o zlodziejskiej dzialalnosci bankow.
@Szczeradobolu9 ай бұрын
Ja już od dawna w banku trzymam tylko tyle ile potrzebuje ,żeby zapłacić rachunki. Całą resztę wypłacam do dna. Mam sejf w domu i moi bliscy znają kod do sejfu. Gdyby mi się coś stało, nie będą musieli szarpać się z głupimi 7ydoskimi, złodziejskimi bankami. Niech mnie w d pocałują.
@karolwenus21689 ай бұрын
Nie namawiamy do trzymania pieniędzy "w skarpecie". W ten czy inny sposób nie da się uniknąć trzymania pieniędzy w banku, choćby przejściowo. Dlatego trzeba pilnować, aby nie było nadużyć ze strony sektora bankowego, co niestety czasami się zdarza. Proszę zobaczyć nasze programy o WIBOR czy frankach. Tam dopiero się dzieje...
@Szczeradobolu9 ай бұрын
Mój komentarz znikł więc piszę jeszcze raz. Nie trzyma się pieniędzy w banku. W banku trzeba mieć tylko tyle ile potrzeba na opłacenie rachunków. Reszte należy wypłacać na bieżąco.
@sc99419 ай бұрын
@@SzczeradoboluZgadzam się z tym w 100%. Zostawiam tyle ile na opłaty resztę wypłacam W ten sposób chronię się przed cyber złodziejami i przed bankiem który wszystko chce wiedzieć. Do tego unikam płacenia kartą żeby nie płacić za każdą transakcję. Tym instytucjom nie należy ufać.
@Szczeradobolu9 ай бұрын
@@sc9941 ja tym pasożytom nie ufam od dawna. Przynajmniej jak coś mi się stanie, to moi bliscy będą mogli wziąć mój majątek bez tłumaczenia się i proszenia o cokolwiek banku czy innych złodziei..
@mariafrac49108 ай бұрын
Ładnie omówione, dziękuję.
@darbar24649 ай бұрын
Panie mecenasie Jeżeli jestem upoważniony do danego konta i nie mogę legalnie pobrać tych pieniędzy to mamy do czynienia z grupami przęczymi .
@zeebeek4540 Жыл бұрын
Stopien zeszmacenia ludzi nie zna granic. Dzieci okradaja rodziców a rodzenstwo poniewiera sie po sadach latami( zostajac swoimi wrogami).
@aleksanderkaleja158110 ай бұрын
To prawda.od 3 Lat jestem w sadzie bo rodziendtwo powaza Testament notarisöny mojego ojca.
@mariolas75699 ай бұрын
@@aleksanderkaleja1581 Rodzeństwo,notarialny ,podważa podstawówka się kłania.
@jasiaj33709 ай бұрын
Dlatego kochani żyjcie tak ,aby po Waszej śmierci rodzina nie skakała sobie do gardeł .
@marcinlizurek64099 ай бұрын
@@jasiaj3370niestety to zazwyczaj nie zależy od osoby i życia zmarłego. Ludzie od zarania dziejów kłócili się o majątek i niestety chyba tak pozostanie.
@biedaznedza75409 ай бұрын
Lepiej, gdy rodzice rozdysponują dobra za życia, a najlepiej, gdy nie mają nic - wtedy nie ma zwady w rodzinie...
@jasiaj33709 ай бұрын
Szanowni państwo ,jeżeli osoba z rodziny ma hasło i logowanie do banku ,to może przelać wszystkie pieniądze na swoje konto .Kto to sprawdzi? kto w danej chwili siedzi przed ekranem ? Należy to zrobić zanim pójdziecie po akt zgonu . Nawet godzina się liczy !
@jaja27169 ай бұрын
Pół biedy gdy jest jedynym spadkobierca . Problem powstaje gdy jest kilku ktorzy posiadaja wiedze o owym koncie i oszczednosciach. Są pazerni i nie popuszcza .Wowczas no coz sprawe cywilna zaloza o przywlaszczeniu dóbr z konta śp.
@elzbietasiedzioch58839 ай бұрын
Wielki Brat... Urząd Skarbowy wezwie do tłumaczenia się z lewych środków na koncie .
@marcinlizurek64099 ай бұрын
@@jaja2716a potencjalnie i karną. To kto się zalogował, z jakiego IP itd. naprawdę nie jest teraz trudno sprawdzić 😐
@artur54719 ай бұрын
Możesz tak zrobić, tylko nie zapominaj, że w akcie zgonu jest godzina zgonu. Pójdziesz do banku z aktem zgonu którego bank zeskanuje i rozpocznie procedurę blokady wszystkich środków - zobaczą że całkowita wypłata nastąpiła minuty, czy godziny po godzinie zgonu i mogą to zgłosić. Robią to tylko i wyłącznie dla dobra spadkobierców osoby która zmarła.
@patryknazwisko31249 ай бұрын
@@artur5471 ludzie są beznadziejnie naiwni. Z takimi najwiecej ma roboty prokuratura i sądy.
@teresawojtaszek22329 ай бұрын
Gdy ludzue pytają w banku, dlaczego ich ulokowane pieniądze straciły na wartości, bank tłumaczy inflacją.... ciekawe, że przez inflację stracili biedni ciułacze a inni w dobie inflacji w tym samym czasie mocno się wzbogacili??!!
@zuzaanna34949 ай бұрын
Dziękuję bardzo za bez cenną wiedzę ❤❤❤ Przypadkowo zajrzalam i leci sub 👍👍👍
@marcinlizurek64099 ай бұрын
Dziękujemy i zachęcamy do oglądania kolejnych materiałów! 😊
@elzbietakaczmarek58129 ай бұрын
Tak żadnych pieniędzy nie trzymać w banku! Dzięki za wiadomości ?😮
@jamonia42679 ай бұрын
Jeśli nie można upoważnić kogoś spoza rodziny to durnota...a co jeśli rodziną psa warta i sąsiedzi opiekują się taką osobą??? Prawo kuleje.
@marcinlizurek64099 ай бұрын
Zgadzam się, że to jest bezsensowne ograniczanie możliwości rozporządzeniq majątkiem.
@andrzejmroczynski76139 ай бұрын
W DNIU ŚMIERCI OJCA ZROBIŁEM PRZELEW NA SWOJE KONTO I PO PROBLEMIE SPRAWY POGRZEBOWE ZAŁATWIAŁEM 2 DNI PÓŹNIEJ 😂
@halinajozefecka4946 Жыл бұрын
No właśnie, mało rozpowszechnione. Moja mama zrobiła taką dyspozycję na moją siostrę, ale dzięki temu, że pani z banku o tym podpowiedziała, no tak to pies z kulawą nogą o tym nie wie. A ja już wiedząc o tym rozpowiadam znajomym o tej możliwości.
@barbarasikora86113 ай бұрын
Pamiętam rozmowę dwóch starszych kobiet które rozmawiały chyba to było że 30 lat temu , że nie trzymają pieniędzy w banku, bo gdy nastąpi zgon osoby oszczędzającej mimo wskazania pełnomocnika są kłopoty, a więc to nic nowego , to my klienci banków musimy się mądrze zabezpieczać bo w razie kłopotów to sąd i wyrok.
@barbarasikora86112 ай бұрын
@@halinajozefecka4946 wróćmy do komentarza tej pani która piszę, że po śmierci Jej taty zostało 150 zł w banku . Bank tych pieniędzy , rodzinie nie oddał , a teraz odwróćmy sprawę to ta Pani jest winna 150 zł bankowi i co się dzieje odsetki,windykacja i komornik, tak działa prawo w naszym kraju, poprostu jesteśmy pozbawienie decyzji w naszych prywatnych sprawach, niby jest własność, a tak naprawdę to iei nie ma... ,
@t.j.16529 ай бұрын
Haha banki jako jedne z najbardziej przestępczych instytucji będą mówiły co jest legalne, a co nie. Jak mi lub moim bliskim nie przysługuje dostęp do tych pieniędzy to już tym bardziej tym banksterskim łachom.
@CMZ_CMZ_PL7 ай бұрын
za pieniądze na koncie do których nie bylodostępu przez bank i procedury powinny nalerzeć się dywidendy odszkodowawcze w wysokości 1% dziennie 100 dni mi masz pełną wartość konta 2 razy
@dariuszbertrandt59049 ай бұрын
Celowo celowo , a ludzie dalej śpią , tyle utrudnień a poliniaki dalej nic nie widzą i nic nie potrafią zrozumieć . Nadchodzi czas kiedy nie będziesz miał/a nic i będziesz szczęśliwy/a 😂😂😂 ile jeszcze trzeba żeby ludzioki zaczęły myślec . Wiem wiem .... słyszałem to już wiele razy. Nic nie można zrobić 😅😅😅 .
@Magorzata-gz8hy9 ай бұрын
Z tymi poliniakami zrobiło się nudne Zmień gosciu płytę
@magdalenaparkot81689 ай бұрын
A co to poliniaki?🤔
@mariaczermak25239 ай бұрын
Już czekam ponad 3 m-ce na zwrot lokaty a jedyną spadkobierczynią i przedstawiłam wszelkie dokumenty o dziedziczeniu.
@marcinlizurek64099 ай бұрын
Czy jakkolwiek bank potwierdził wpływ wniosku i jego prawidłowość? Jeżeli wszystko było ok i brak jest wypłaty, mobilizująco działa na niego skierowanie pisemnego wezwania do zapłaty. Powodzenia! 😊
@JanKowalski-hz7tw9 ай бұрын
Obecnie w Polsce kiedy prawo kazdyvrozumie tak jsk pn je rozumie to wszelkie porady orawne sa bezwarosciowe. Dzieki ci Tusku
@IMusz8199 ай бұрын
Za co mu dziekujesz? Za to ze ktoś weźmie np. sobie twój samochod i powie ci że od dzisiaj to jest jego samochod czy dom czy jeszcze cos innego. Dziekujesz mu za to bezprawie? Zastanow się czy masz mu za co dziękować . Dla mnie to bandyta.
@izabelalewandowska27129 ай бұрын
A co Tusk ma do tego?To , że cię łeb napie.....a to też wina Tuska?
@JanKowalski-hz7tw8 ай бұрын
@@IMusz819 to była ironia😉
@BarbaraNowickowska9 ай бұрын
Co się dzieje z nadpłaconą składką w PZU o śmierci ubezpieczonego?Na moje pytanie o zwrot nadpłaty powiedziano mi,że te pieniądze wchodzą w masę spadkową.Czy to nie jest oszustwo,żeby o taką kwotę przerowadzać czynności spadkowe.Kto zatrzymuje te pieniądze i jak rozlicza się z tych pieniędzy.Kiedyś nazywało się to superata i było karalne,a teraz zatrzymuje się.Może to nie jest majątek,ale w skali kraju?
@marcinlizurek64099 ай бұрын
Tutaj zgodzę się - nadpłata to wierzytelność przeciwko ubezpieczycielowi wchodząca w skład masy spadkowej. Nie trzeba dla niej robić odrębnej sprawy - wystarczy ogólne sądowe stwierdzenie nabycia spadku/notarialny akt poświadczenia dziedziczenia. Następnie spadkobiercy zgłaszają się z nim do ubezpieczyciela.
@idzienowe38539 ай бұрын
Ale przeciez po smierci ubezpieczonego jest wyplacone kwota na ktora zmarly-ubezpüieczony byl ubezpieczony. Wiec o co chodzi z jego skladkami?
@marcinlizurek64099 ай бұрын
@@idzienowe3853 chyba chodzi piszącemu o nadpłatę okresowego ubezpieczenia innego rodzaju niż ubezpieczenie na życie. Tak przynajmniej rozumiem z kontekstu. 😀
@idzienowe38539 ай бұрын
@@marcinlizurek6409 No tak. A jakie moze to byc ubezpieczenie?
@stanisawaniedzwiecka89369 ай бұрын
Czytałam, że nasze składki ZUS po naszej śmierci mają być zwracane spadkobiercom .Ma to wejść w tym roku.Zobaczymy ale przy takim zadłużeniu Państwa do jakiego PiS doprowadził nie wiem czy to będzie możliwe.
@starShelter9 ай бұрын
Prosty sposób. Nie trzymać pieniędzy w bankach. Zamienić wszystko na towary i złoto. To jest szach mat
@karolwenus21689 ай бұрын
W dzisiejszych czasach nie sposób unikąć trzymania pieniędzy w banku. Dlatego trzeba patrzeć na ręce sektorowi bankowemu, co staramy się robić w naszych programach.
@adam195958 ай бұрын
To wobec takiego obrotu sprawy lepiej żeby właściciel wypłacił pieniądze z konta i trzymał w skarpecie bo te osoby, które udzielają pomocy takiej osobie nie będące wstępnymi czy zstępnymi nie dostaną nic. Często otrzymują te pieniądze osoby, które nie powinny dostać ani grosza.
@jaja27169 ай бұрын
Przede wszystkim .W testamencie zapisac kwoty komu ile z kont przeznaczacie i gdy mieszkanie tez zapisac danej osobie. Gdy sie pominie kase a tylko mieszkanie zapisze a jego wartosc bedzie 2/4 kasy w banku to spadkobierca testamentowy staje sie zapisobierca a owo mieszkanie i kasa z kont przechodzi na spadkobiercow ustawowyvh!. Oni jeszcze musza dzial spadku przeprowadzic. Natomiast zapisobierca ten ktoremu zapisano w testamencie owo mieszkanie pisze do spadkobiercow testamentowych pismo o zwrot udzialow w mieszkaniu .Spadkobiercy ustawowi z mocy prawa sa dluznikami zapisobiercy testamentowemu i musza mu notarialnie oddac owo mieszkanie. Podstawa zapisobierca musi o dlóg testamentowy wystapic pisemnie!!! Pozostanie tylko kasa do podzialu spadkobiercom ustawowym . Z zycia wziete. Kasa nadal po śp cioci w banku lezy bo procz sprawy spadkowej trzeba dzial spadku zrobic. Potem banki chca by osobiscie spadkobiercy sie stawili w banku z dokumentami. Niestety czasem gdy za granica osoby sa i to starsze nie wchodzi w gre a pełnomocnictwa nie sa zawsze przez bank uznawane!!!! Banki choc zlozycie dokumenty same decyduja czy kase Wam wyplacic bo swoje regulaminy maja. NIE JEST TAK RÓŻOWO .Bank to panstwo w panstwie i dlatego duzo pieniedzy lezy po zmarlych nie do wydobycia przez spadkobiercow.
@marcinlizurek64099 ай бұрын
To jest bardzo ciekawy temat i ze względu na gigantyczne zainteresowanie naszych widzów zrobimy o tym niedługo program - jak sporządzać testament, aby nie był potem dla spadkobierców problemem.
@maksymilianogromski899 ай бұрын
Nie zapomnijcie podkreslic, ze musi byc napisany wlasnorecznie, bo napisany na komputerze, wydrukowany i tylko podpisany jest NIEWAZNY. Oczywiscie mowa o testamencie sporzadzonym bez udzialu notariusza, czyli w domu.
@RyszardNowak-vy5vj7 ай бұрын
I O TO BANKOWI CHODZI,...DOBRZE WIEDZĄ CO ROBIĄ.
@grazynaduszynska6524 Жыл бұрын
Świetny materiał,wiem o tej dyspozycji ale moja mama zwleka już z dwa tata z tym.Jestem współwłaścicielem jej konta,nigdy nie wziełam od niej złotówki,tłumaczyłam że przepadną pieniądze w razie śmierci a ja tam nie będę po sądach się ciągać.Jestem tylko ja do dziedziczenia i ja mamie pomagam,co można zrobić?
@jaja27169 ай бұрын
Wspólwlasnosc konta . 1/2 konta moze wyplacic współwlasciciel.1/2 pozostaje na koncie jako wlasnosc 2 wspólwlasciciela. To wszystko wg prawa.
@UrszulaMłodzianowska9 ай бұрын
27:42
@biedaznedza75409 ай бұрын
@@jaja2716- czyli 1/2 dla banku w przypadku śmierci mamusi. Bravo bank...
@AnnaNowak-w7h9 ай бұрын
Jeżeli jesteś współwłaścicielem (nie pełnomocnikiem) to dysponujesz kontem na takich samych zasadach jak mama. Możesz nawet je zamknąć. Do takiego konta nie można zrobić zapisu na wypadek śmierci.
@tosiek422628 күн бұрын
@@AnnaNowak-w7hz drugim współwłaścicielem
@mirnols85239 ай бұрын
Po 30 latach od śmierci Mamy otrzymałem listowne zaproszenie do banku, żeby osobiście zdecydować, co zrobić z dwoma jej rachunkami, na których pozostało po kilkadziesiąt zlotych. Ciekawe jaka była suma początkowa, że wystarczyło na obsługę kont przez 30 lat...?
@biedaznedza75409 ай бұрын
Mogli poczekać jeszcze z 20 i wezwać do uregulowania długu🤣
@brakslow51319 ай бұрын
Czemu wcześniej się nie upomniałas?
@mirnols85239 ай бұрын
Centralna Informacja o Rachunkach Bankowych wówczas jeszcze nie istniała i nie było wiadome, gdzie starsza osoba dyskretnie gromadzi środki na czarną godzinę.
@mikoajbobowski67882 ай бұрын
@@biedaznedza7540 ;) ale to trochę "śmiech przez łzy"
@Teresa-wh7ib9 ай бұрын
Głupie prawo, obracają naszymi pieniędzmi, dają niski procent, a później rodzina ma problem z pobraniem pieniedzy . Państwo jeszcze chce zarobić na tym ,najlepiej jak by nic nie wypłacili. Szok , złodziejstwo. Biurokracja .
@karolwenus21689 ай бұрын
Polecam inne nasze programy, gdzie mówimy o relacjach konsument-bank, szczególnie kredytach we frankach oraz WIBOR.
@marcinsedlaczek66609 ай бұрын
Trzeba być niespełna rozumu żeby trzymać pieniądze w banku a i skarbówka może położyć na nich swoją łapę.
@karolwenus21689 ай бұрын
Banki to instytucje których w dzisiejszych czasach raczej nie unikniemy. Stąd ich działania powinny podlać ścisłej kontroli. Polecam nasze programu o kredytach frankowych albo złotówkowych opartych na WIBOR. Tam mówimy sporo o walce o prawa kredytobiorców.
@katarzynabratkowska17289 ай бұрын
Dzięki za program tego potrzebowałam bo jestem w takiej sytuacji teraz wiem na czym stoję👏
@piotrniklas44539 ай бұрын
Kiepsko przygotowany materiał. Źle się tego słucha… Polecam trzymać oszczędności w dobrach materialnych. To samo ZUS.
@marcinlizurek64099 ай бұрын
Dziękujemy za krytyczny komentarz! Co do sposobu trzymania środków, uważam, że dywersyfikacja jest bardzo istotna.
@karolwenus21689 ай бұрын
Przyjmujemy krytykę. Co według Pana było kiepskie w tym filmie? Postaramy się poprawić na przyszłość.
@tomaszmajewski11319 ай бұрын
Myślę, że kiepsko to ma ten pan pod sufitem. Ktoś mądrzejszy wie, że do krytyki podaje się co jest nie tak, czyli uzasadnia się swoje zdanie.
@annatrzpis61569 ай бұрын
Tylko, że tych dóbr też tak łatwo nie dziedziczy. Postępowanie spadkowe trwa długo, a polskie prawo spadkowe jest bardzo skomplikowane.
@marcinlizurek64099 ай бұрын
@@annatrzpis6156 zgadzam się. To też nie jest wproste "wprowadzić do obrotu" te dobra, bądź środki z nich uzyskane. Do tego dobra te kiedyś będzie się chciało spieniężyć - zależy co, ale może być problem z szybkością plus z odpowiednią ceną. Wszystko ma plusy i minusy i trzymanie wszystkiego w przysłowiowym złocie nie jest pozbawione wad.
@ikec96079 ай бұрын
Wystarczy zrobić kogoś współwłaścicielem konta i po śmierci ta osoba może dalej operować tym co na koncie.
@danutamaciejewicz48779 ай бұрын
To dobry sposob
@merysz45289 ай бұрын
Nie gadaj głupot.To jest połowa do dyspozycji
@ikec96079 ай бұрын
@@merysz4528 jest całość, być może niektóre banki mają połowę, ale w PKO BP jest całość. Sprawdź u siebie w banku, a potem w w/w.
@Alf7Red9 ай бұрын
@@merysz4528 Podobno niektóre banki dzielą saldo "na pół", a niektóre dają całość żyjącemu współwłaścicielowi.
@maggyr.46459 ай бұрын
@@merysz4528 Podaj przepis, że połowa.
@beciaka55139 ай бұрын
Jeżeli mam zaufanie dać komuś pełnomocnictwo, to lepiej zrobić go współwłaścicielem konta i po śmierci członka rodziny nie pytać się nikogo tylko korzystać z tych pieniędzy. Proste rozwiązanie.
@patryknazwisko31249 ай бұрын
Po śmierci współwłaściciela bank zamraża konto. Proste są te rozwiązania co działają. A twoje na pewno nie zadziała tylko bank oskarży ciebie o kradzież jak dostanie informację o śmierći współwłasciciela.
@elisabeth4008 ай бұрын
@@patryknazwisko3124 To nieprawda, bank niczego nie "zamraża". Współwłaściciel jest jak sama nazwa wskazuje również właścicielem konta.
@patryknazwisko31248 ай бұрын
@@elisabeth400 to dlaczego tylu współwłaścicieli ma problemy z wypłatą po śmierci? Proszę sobie poczytać regulaminy banków. Ja wiem ze banki łamią prawo , lecz skuteczne roszczenie odszkodowawcze jest b.trudne w realizacji
@elisabeth4008 ай бұрын
@@patryknazwisko3124 Skąd Pan ma taką wiedzę? Jeszcze raz: współwłaściciel konta jest jego pełnoprawnym właścicielem i po śmierci jednej osoby konto zazwyczaj nadal zostaje aktywne i do dyspozycji drugiej osoby. Owszem slyszalam o "zamrażaniu" 50% środków, ale to nie jest reguła. Mogą istnieć pewne różnice zależnie od banku, ale od tego właśnie jest regulamin, żeby uniknąć niespodzianki i wybrać odpowiedni bank. Pozdrawiam
@mikoajbobowski67882 ай бұрын
@@patryknazwisko3124 ;) No na pewno mają problemy z wypłatą PO śmierci 😁
@PawelzBydgoszczy9 ай бұрын
O.K. Dziękuję.
@karolwenus21689 ай бұрын
To my dziękujemy, bo programy nagrywamy dla naszych widzów 🙂