1 Piwo z ekstraktu to taka droga bardzo na skróty, może być dobre, ale do piwa ze słodu to mu trochę brakuje. 2 Chłodnica bardzo pomaga, ale nie jest wymagana. 3 Sterylność oczywiście jest wskazana, można zrobić w piwnicy lub garażu, ale trzeba wiedzieć kiedy i na co uważać. 4 Zamiast wyparzania można stosować inne metody dezynfekcji np: pirosiarczyn sodu albo alkohol 70% 5 Ponownie - zastępowanie chmielu ekstraktem to droga na skróty. To jak robienie kawy rozpuszczalnej zamiast parzenie kawy z ziaren. 6 Większość piwowarów stosuje glukozę lub cukier, ale można też sobie poradzić pozostawiając trochę pasteryzowanej brzeczki. Ja dodaję glukozę lub cukier (wcześniej rozpuszczone) do fermentora, nie muszę wtedy odmierzać do każdej butelki i później mieszać. 7 Chłodzenie powinno być do temperatury zbliżonej do fermentacji, to raczej 20 niż 30 stopni. 8 Gęstość powinna być zgodna z tym, jakie piwo robimy, to może być 12, a może 10, albo 16 blg. No i sprawdzenie gęstości należy zrobić wcześniej jeśli chcemy korygować gęstość. Ps. Jakie to ''polepszacze'' znajdziemy przykładowo w butelce zwykłego żywca?
@PanR-si5tx3 ай бұрын
Wytykanie ci wszystkich błędów na która raczyłeś sobie pozwolić, nie ma sensu, powiem więc tak, jak nie masz pojęcia o czym mówisz, to głosu nie zabieraj.
@jakubeger97583 ай бұрын
Jeśli chcesz mieć trwałe piwo, to chmiel nie jest opcjonalny, bo po za goryczką to działa on antyseptycznie, zwłaszcza jeśli chcesz tak lekkie piwo leżakować "latami"
3 ай бұрын
Pyszne piwo aż szkoda paczeć😊
@lukaszciecharowski17203 ай бұрын
Ile alk% ma takie piwo?
@prepersipomorskiepolishpre75673 ай бұрын
ok 5 %, ale zmieniając ilość wody, można też na to wpłynąć.
@PanR-si5tx3 ай бұрын
Żeby określić zawartość alkoholu w piwie wystarczy skorzystać z prostego wzoru, mianowicie od ekstraktu początkowego odejmujemy ekstrakt końcowy a otrzymany wynik dzielimy przez 1,938. Czyli jeśli otrzymamy brzeczkę o ekstrakcie początkowym 15 BLG i odfermentujemy ją do ekstraktu końcowego 2 BLG to wystarczy wykonać działanie 15-2 =13 13 / 1.938 = 6,7 właśnie taka zawartość alkoholu będzie w naszym piwie.
@PanR-si5tx3 ай бұрын
@@prepersipomorskiepolishpre7567 Około?, Serio? Żeby określić zawartość alkoholu w piwie wystarczy skorzystać z prostego wzoru, mianowicie od ekstraktu początkowego odejmujemy ekstrakt końcowy a otrzymany wynik dzielimy przez 1,938. Czyli jeśli otrzymamy brzeczkę o ekstrakcie początkowym 15 BLG i odfermentujemy ją do ekstraktu końcowego 2 BLG to wystarczy wykonać działanie 15-2 =13 13 / 1.938 = 6.7 właśnie taka zawartość alkoholu będzie w naszym piwie.
@regeman1003 ай бұрын
niepasteryzowane niefiltrowane może leżeć latami? no chyba jednak nie xDDD Typ nawet nie robi piwa ze słodu tylko z ekstraktu. Widocznie "dobre piwo" to poziom tatry
@barsliw3 ай бұрын
Może zajmij się “preppersowaniem” a nie warzeniem piwa, bo nie masz zbyt wiele wiedzy na ten temat 🤷♂️
@mateuszmateusz866413 күн бұрын
A pan masz tyle wiedzy ?
@dodobird41556 күн бұрын
Ja posiadam za sobą około 17 warek, posiadam wiedze, i to co ten preppers mówi to taka sztuka dla sztuki, nic nowego do mojego warzenia nie wniósł, kolejne standardowe piwo z ekstraktów na youtubie, nie za ciekawe, ale nie najgorsze i tyle.