Nareszcie znalazłem konkretnego człowieka który wie o czym mówi. Nie tylko żeby sprzedać ale żeby klient był zadowolony. Super opowiedziane.Pozdrawiam serdecznie.
@wall_hunter2 жыл бұрын
Tylko ten fachowiec jak po 2025 rozszczelni CI się split powie że nie da się już go nabić i trzeba kupić monoblocka za kolejne 40k :D :D Po za tym namawianie do łamania prawa wiedząc że to i tak klient ponosi w razie kontroli pełną odpowiedzialność jest mocno nieuczciwe.
@Grzeesiooo5 жыл бұрын
Super film. Miło posłuchać fachowca, który wie o czym mówi.
@jg10035 жыл бұрын
Szacun! Pierwszy sprzedawca który wie o czym mówi!
@stanisawciupa19523 жыл бұрын
Mam pytanie odnośnie pompy ciepła 9,0 . Pompa Panasonic zużycie na dobę 70kw w domu jest 19 stopni zimno serwisant jest nieosiągalny co mogę zrobić
@wojciechsikorski5 жыл бұрын
Oby jak najwięcej takich firm, w których nie wciska się klientowi byle czego i fachowo wszystko wyjaśni, doradzi i zrealizuje inwestycję. Trzymam kciuki za Wasz rozwój.
@ForFunPL5 жыл бұрын
No i wreszcie ktoś to wytłumaczył sensownie! Nie wciskając kitu dzięki Pozdrawiam!
@DynamitoMojito3 жыл бұрын
Fajnie jakby jeszcze padła informacja ile np w takiej Warszawie było dni z -20C przez ostatnie 30 lat.
@tomaszwesoek4542 жыл бұрын
Prost i zwięźle bardzo szczery facet nie owija w bawełnę każdy coś dla siebie dobierze.
Жыл бұрын
zapraszam do naszego forum: facebook.com/groups/forumopompachciepla tam łatwiej uzyskać odpowiedź na pytania ze względu na większą ilość komentujących z naszej strony pracowników.
@Dzidek15 жыл бұрын
Dziękuje że fachowiec potwierdza to co ja mówię u siebie na budowie jako nie fachowiec...Pozdrawiam.
@dariuszukasiewicz1175 жыл бұрын
Nie liż dupy fachowcowi których tak krytykujesz i besztasz w swoich wypowiedziach!
@Dzidek15 жыл бұрын
@@dariuszukasiewicz117 Jak zasłuży jakikolwiek na pochwałe, na pewno pochwalę, pozdrawiam.
@karolbronkalla79925 жыл бұрын
Super.....trzymam kciuki aby wszystko szło jak najlepiej
@RASTERMPL5 жыл бұрын
Świetny film, pod większością informacjami, które podałeś podpisuję się obiema rękami :) Pozdrawiam
@marcinzochowski28742 жыл бұрын
Świetny i zwarty materiał - tyle informacji przekazanych w tak krótkim czasie, dziękuję
@michakrakowski44363 жыл бұрын
Jedyny rzeczowy kanał o pompach na polskim YT. Dziękuję
3 жыл бұрын
Zapraszam do komentowania i zadawania pytań na nowym forum: facebook.com/groups/forumopompachciepla
5 жыл бұрын
Super materiał - wiele wiedzy praktycznej a nie marketingowego bełkotu :) ode mnie SUB.
Doskonały materiał. Rzetelnie, bez udziwnień, kawę na ławę, prosto i zwięźle. I nie preferujesz jednej opcji - tylko uczciwie podajesz wszystkie możliwe "za i przeciw" każdego z rozwiązań. Dzięki i nagrywaj częściej, bo warto polecić. Może tylko zainwestuj dosłownie kilkanaście zł w mikrofon na kablu przypinany do koszuli :) - wtedy jakość dźwięku będzie o wiele lepsza, bo echo dudni jak w studni.
@jeziersky5 жыл бұрын
Świetnie wytłumaczone, profeska, dzięki. Jedynie to lekki zakręt z f-gazami. Przepisy mówią wyraźnie, że mając 5 i więcej kg GWP - przegląd raz na rok dokonany przez uprawnionego f-gazowca - dotyczy Splitów. I obowiązkowa rejestracja urządzenia w bazie CRO. Na każdym urządzeniu Split jest tabliczka z ilością czynnika i przeliczeniem na GWP i wszystko wiadomo. TZN, klient będzie wiedział, jak mu instalator powie. Ja mówię. Pozdrawiam
5 жыл бұрын
Przepisy mówią o 5000kg GWP czyli po przeliczeniu czynnika na CO2.
@jeziersky5 жыл бұрын
@ oczywiście 5 ton GWP. Moja pomyłka. Czyli dla laika~ jak na tabliczkę urządzenia split jest więcej niż 5 ton GWP, to przegląd szczelności raz na rok. Pozdrawiam
@GregoryTy3 жыл бұрын
Problem przestawiony w dość przystępny sposób, ale pobieżnie, co może prowadzić do złych decyzji w wyborze urządzenia. Po pierwsze nadużyciem jest wybieranie urządzenia do najniższej temperatury, a jeśli już to dlaczego -20stC? Po drugie w każdym domu powinno być dodatkowe, o zmiennej wydajności źródło ciepła. Racjonalnie będzie dobrać pompę do standardowych warunków klimatycznych panujących w danym regionie, a skrajne pominąć. Dlaczego? Otóż dobierając pompę do -20stC będzie to pompa zwykle przewymiarowana. Tak niska temperatura będzie występowała w niektórych regionach Polski może przez kilka - kilkanaście dni w roku, a w innych regionach w ogóle nie wystąpi. Należy też zwrócić uwagę, że PC jest zwykle urządzeniem, które inwestor chciałby wykorzystywać przez cały rok i nie tylko do grzania zimą, ale do cwu latem. PC przewymiarowana jest mało wydajna, tzn.: przez zdecydowaną większość czasu będzie pracowała na niskich reżimach, przez co jej sprawność będzie niska. Osobiście wolałbym się posłużyć metadanymi meteorologicznymi dla danego regionu (np. metamodel.pl) i na tej podstawie stwierdzić jakie warunki temperaturowe występowały najczęściej na obszarze zamieszkałym przez inwestora. Zwykle sprzedawcy tego nie robią, choć jest to oczywisty błąd metodologiczny, bo już przy określaniu charakterystyki energetycznej budynku z takich danych należy skorzystać. A przecież zapotrzebowanie na ciepło bierzemy właśnie z takiej charakterystyki. Niektóre kalkulatory producentów PC uwzględniają przynajmniej strefy klimatyczne. Z tych kalkulatorów wychodzi, że pompy powietrze - woda najlepszą wydajność osiągają w I i II strefie klimatycznej (pomorze zachodnie, wielkopolska). Dzieje się tak dlatego, że PC powietrze-woda lepiej sprawdzają się umiarkowanych warunkach. Zatem co robić? Najlepiej dobierać urządzenie do średnich temperatur jesień-zima-wiosna, a przy najniższych temperaturach zimą, które znajdą się poza zasięgiem możliwości PC dogrzewać się dodatkowym źródłem ciepła. Dywersyfikacja źródeł ciepła da również tę zaletę, że przy awarii PC nie będziemy zdani wyłącznie na farelkę.
@hcpanic2 жыл бұрын
Jedyne słuszne podsumowanie tego filmu o doborze.
@krzysztofzielke35095 жыл бұрын
No i znalazłem mojego wykonawcę do usłyszenia w poniedziałek
@yxyxyxyx87603 жыл бұрын
Ważne. Dla nowych inwestorów. Przed założeniem pompy ciepła należy prawidłowo zaprojektować np. Ogrzewanie podłogowe. Bo każda pompa potrzebuje tzw. Zładu wody i unikamy wtedy montażu naczynia buforowego. Pompa wtedy pracuje bezpośrednio z instalacją grzewczą. Naczynie buforowe zaburza elektronikę pompy w prawidłowym jej funkcjonowaniu.
@lukaniu77792 жыл бұрын
czyli nawet jak jest w zestawie bufor to go nie instalować?
@sebastianbaranowski23892 жыл бұрын
Interesuje się ty bo chce założyć.I byłem u 6 firm które się tym trudnią i jak wychodzilem to byłem zielony. Teraz jak posłuchałem tego człowieka to czuję się tak jak bym sam montował te pompy. Super film i informacje na ten temat.
@sharan19982 жыл бұрын
Muszę Ci powiedzieć że zrobiłeś na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Tyle informacji , ważnych informacji o których nie mówią nam instalatorzy bo uważają , że i tak nic nam to nie powie a to dla tego że mówią to niezrozumiale . Bardzo fajny filmik. Na prawdę czapki z głów. Chciałbym mieć takiego instalatora i serwisanta jak TY. Ja sam stoję przed wyborem Pompa- Gaz. Mam taki mętlik w głowie, że do tej pory nie wiem na co się zdecydować. Nie wiem czy masz taki filmik co wybrać ale jeśli taki jest to z chęcią go obejrzę. A swoją drogą co byś wybrał do domu 136 m. z rekuperacją. Nowy budynek w budowie zaznaczam, gdzie w całości będzie podłogowe ogrzewanie i troje dorosłych użytkowników. Proponowano mi 5 KW panasonica, następnie zmieniono na 7 KW. co o tym sądzisz i co byś podpowiedział?
@wadysawzbrzyzny76123 жыл бұрын
Bardzo ciekawy film, dużo przydatnych informacji
@metoda17565 жыл бұрын
Osobiście wykańcza mi się powoli dom 160m2. Izolacja z zewnątrz to tylko 15cm zwykłego styropianu. Podłoga będzie już 30cm grafitu. Dom parterowy. Dach i strop ocieplony po 20cm dobrej wełny tym samym stworzy się komora powietrzna regulowana przez doloty powietrza aby latem otrzymać wentylację strychu zniżył temperaturę nagrzanego powietrza spod dachu. Na 99% wybiorę Panasonic Aquare T-CAP All in One KIT-AXC9HE8 9KW. Myślę że na 100% poradzi sobie z takim domem bez wł grzałki nawet do -15 przy dobrym współczynniku COP. Teraz zostaję tylko wybrać dobra firmę gdzie kupię pompę z montażem ;)
@jarleck24912 жыл бұрын
Bardzo dobry film.Super wyjaśniony temat pomp ciepła. 👍👍
@henrykanonim64825 жыл бұрын
Solidna dawka informacji bez opowiadania bajeczek - dlatego lubię słuchać profesjonalistów
@MrWolandPL2 жыл бұрын
Świetne filmy! Już wiem u kogo zamówię instalację :)
@kasiakarbowski62674 жыл бұрын
Fajnie wyjasnione,profesjonalnie. Dziekuje.
3 жыл бұрын
Zapraszam do komentowania i zadawania pytań na nowym forum: facebook.com/groups/forumopompachciepla
@Kris-cc4dc4 жыл бұрын
Super filmik dobrze prawisz 👍
3 жыл бұрын
Zapraszam do komentowania i zadawania pytań na nowym forum: facebook.com/groups/forumopompachciepla
@witold24435 жыл бұрын
Witam , w przyszłym roku mam zamiar wymienić stary kocioł węglowy na pompę ciepła , chciałbym zasięgnąć informacji i porad na ten temat. Budynek -wymiary po zewnętrznej 12 met./na 10 metrów ,parter 2,6 m wys + poddasze użytkowe 2,45 m wysokości , 2 pomieszczenia w piwnicy dogrzewane przy większych mrozach , cały układ na grzejnikach aluminiowych 160 żeberek mieszkanie + 20 piwnica , układ C.O. na rurkach miedzianych , pojemność wodna ok.100 lirów bez obecnego kotła. Mury 20 cm.pustak żużlobetonowy + 8 cm. styropian +12 cm. cegła pełna + 2 cm tynk + 12 cm styropian na zewnątrz biały lambda 0,040. Poddasze docieplone 20 cm wełny , stropy piwnicy 5 cm.styropian .Dom zamieszkują 4 osoby najczęściej używany prysznic rzadziej wanna. Proszę o radę jaką pompę by pan zastosował i dlaczego , wielkość zbiornika c.w.u. ,oraz sprzęgła. Pompa oczywiście jako jedyne Źródło ciepła , posiadam też zastaw solarny z zbiornikiem 300 litrowym. Zamieszkuję 3 strefę klimatyczną. Dziękuję i Pozdrawiam.
@mirosawkatka4933 жыл бұрын
Śledzę ten kanał od dawna, to jest człowiek techniczny, rozumie tematykę ogrzewania - brawo! Jestem przygotowany mentalnie na pompę ciepła, proszę o kontakt.
3 жыл бұрын
Aby dobrać odpowiednio pompę zapraszam do kontaktu na handlowy2@cncpompyciepla.pl
@krzysztofskiba55435 жыл бұрын
Witam, mam mitshubisi zubadan 8kw (zapotrzebowanie wyliczone na 6,5) reku, dom 150 m2, 20 grafit na ścianach, płyta + 10cm XPS, wełna 45cm. Grzeje tylko w g12w (tauron) 10 godzin w temperaturach do -5 spokojnie wystarcza aby dom się nie wychłodził. Poniżej tej temperatury dopiero zaczynam wchodzić na wyższa taryfę (2h w wyższej taryfie) także nie zgodne się ze nie da się grzać tylko w niskiej taryfie. Koszt ogrzania przez zimę (co i cwu) ok 1200 zł
5 жыл бұрын
no sam Pan pisze że się nie da. ...
@krzysztofkuznik53063 жыл бұрын
Po chlopsku wytlumaczone super wie co mowi. aktualnie jestem przy wyborze pompy dom ok 220 m2 .montarz krzeszowice .
@jecomichal11 ай бұрын
Super material!
7 ай бұрын
dzięki.
@damianfocusone82815 жыл бұрын
Mam t-cap dziewiatke w taniej taryfie od 22 do 6 rano i od13 do 15 grzeje wodę, rewelacyjnie działa, koszt za cały prąd w domu wyszedł srednio 180 zł miesięcznie, z tym że również mam rekuperator .
@penetrus4 жыл бұрын
Wydejesz kupę pieniędzy na pompę i na podłogówkę po to żeby przegrzewać dom w nocy żeby zaoszczędzić kilka złotych?
@damianfocusone82814 жыл бұрын
@@penetrus hihi dobre ,oswiece Cię co do przegrzewania domu ustawiłem krzywa grzewcza pompa się załącza gdy mam -2 na zewnątrz na podłogę idzie 31 stopni ,osiągam temp 23 stopnie Max. Sezon zimowy ,letni tylko do wody użytkowej 40 minut raz na 24h temp 42 stopnie . Pompa jest bezobsługowe nic nie muszę robić i się brudzic poza tym nikogo nie truje dymem z komina.Pozdrawiam .
@damianfocusone82814 жыл бұрын
@@penetrus poza tym koszt pompy ciepła przy całościowym koszcie budowy domu to wcale nie są duże pieniądze. A no i jeszcze jedno stawiając pompę ciepła zapewniam sobie niskie rachunki za energię przez conajmnie 10 lat bo tyle jest gwarancji na sprężarke. I nie muszę się martwić skąd mam mieć pieniądze na kolejny sezon grzania ewentualnie gazem ,poza tym samo podpięcie gazu do domu i doprowadzenie to około 12 tyś.
@4x4krzysztof204 жыл бұрын
Konkretnie i na temat
3 жыл бұрын
Zapraszam do komentowania i zadawania pytań na nowym forum: facebook.com/groups/forumopompachciepla
@krzysztofbanach78453 жыл бұрын
Zaczęło się fajnie i miło a zakończyło klasyczną katastrofą!!! Nie lubię manipulacji. 1. W 4:27 minuty podajecie że Panasonic posiada 5,5kW, niestety Panasonic nie podaje mocy dla -20 tylko do -15 a jakże. Pójdę o krok dalej czyli 11:56 porównujcie do NIBE o mocy 8kW. Prawda jest taka, że podany przez was Panasonic posiada moc przy oficjalnych -15 = 5,9kW a NIBE posiada dla -15 ponad 10kW. Po drugie 9kW Panasonica jest inne niż 9kW NIBE. Najpierw nauczcie się dobierać pompy ciepła! a potem podawajcie że 16kW to dla 300m2 budynku. 2. Z jednym się zgadzam Panasonic to kosiarka jak sami podaliście 69dB vs 47dB. 3. Mówicie, że glikol rozpuszcza gumy (uszczelki) i jest ryzyko dostania do zasobnika cwu poprzez uszkodzenie wężownicy. Dla Państwa wiadomości rozpuszczanie czy uszkadzanie uszczelek występuje tylko przy gruntowych pompach ciepła zalanych alkoholem technicznym źle dobranym. Glikole nie rozpuszczają uszczelek. Kwestie bezpieczeństwa za to stosuje się niestety droższy glikol propylenowy spożywczy! wraz z inhibitorami korozji. 4. Dla waszej wiadomości dobrze zaizolowane rurki zasilania i powrotu z jednostki zewnętrznej oraz izolowany wymiennik nie generują strat rzędu 400zł rocznie. Ewentualne straty na wymienniku jednocześnie trafiają do budynku w pomieszczeniu technicznym czego nie można nazwać stratami. Ewidentnie reklamowany jest tu produkt Panasonica, który to z pośród wszystkich urządzeń wymienionych ma najgorszy rodzaj gwarancji = Gwarancja instalatora. nara
3 жыл бұрын
Zapraszam do komentowania i zadawania pytań na nowym forum: facebook.com/groups/forumopompachciepla
@Wolverine-lz4xo4 жыл бұрын
Dobrze powiedziane a nie mydlenie oczu dla klientów👍
3 жыл бұрын
Zapraszam do komentowania i zadawania pytań na nowym forum: facebook.com/groups/forumopompachciepla
@M254134 жыл бұрын
Mam do wyboru Panasonica 12 kW oraz Panasonica 9 kW T-CAP. Zapotrzebowanie przy ekstremalnie niskich temperaturach około 9 kW, a więc obie pompy zaspokoją moje potrzeby. Na filmie powiedział Pan, że T-cap pracuje z minimalną mocą około 3 kW. W okresach przejściowych może być to nieco za dużo. Proszę o informacje z jaką minimalną mocą może pracować Panasonic 12 kW.
4 жыл бұрын
podobnie, te pompy minimalne "obroty" mają dość podobne
@onlinemaster4 жыл бұрын
Jest coś takiego jak bufor ciepła, zamontowany odpowiednio duży na zasilaniu sprawi, że pompa w okresach przejściowych będzie dzięki niemu pracowała w "lepszych warunkach", które nie będą jej szkodzić w okresach przejściowych, to tak bardzo prosto tłumacząc ;-)
@100gcdn5 жыл бұрын
Filmik o sterowaniu zdalnym temperaturą przez internet poproszę. Jak to rozwiązać w przypadku instalacji z buforem np. z panasonic T-cap. Od razu podpowiem, że w przypadku dłuższych przerw w zasilaniu, trzeba było zresetować modem od aquarea smart cloud tylko poprzez fizyczne odłączenie kabelka i ponowne podpięcie. Wówczas wszystko wracało zawsze do normy i parametry pompy pojawiały się na stronie aquarea smart cloud. [2-3 razy w ciągu 7 miesięcy]
@tomaszgrudniok66964 жыл бұрын
Super materiał, pełna profeska!
@s4_fun5 жыл бұрын
bardzo dobry materiał,bardzo wazne jest wyliczenie jaka pompa bedzie najodpowiedniejsza do domu.tak samo przy powietrznych jak i geo. pompach.
@szymonfryca2 жыл бұрын
Mam dom 120m2 z lat 60-tych. Zaizolowałem ściany 25cm, dach 35cm. Za 10 tys. zł założyłem piec gazowy 4-22kW. Koszt ogrzewania za cały 2020 rok około 700zł. Piec jest podłączony do starej instalacji (kaloryfery żeliwne, grube rury) przez wymiennik ciepła. Pracuje na 35st.C, przy mrozach na 40st.C, w domu stała temp. 21st.C parter, 22-23st.C piętro. Komin od pieca gazowego poziomo wychodzi przez ścianę za piecem, długość komina około 1m (nie ponad dach). Wentylacja grawitacyjna jest tylko z kuchni poprowadzona rurą prostokątną przyklejoną na ścianie do izolacji budynku ponad dach (zgodnie z przepisami) zaizolowana 5cm. , Przed zaizolowaniem dachu zlikwidowałem wszystkie kominy. 2 Łazienki mają okna, które są otwierane na kilka-kilkanaście minut po prysznicu itd.. Wilgotność w pokojach i łazienkach przez cały rok jest na poziomie 50-60%. Polecam wszystkim! Pozdrawiam!
@mbielek2 жыл бұрын
7000zl
@szymonfryca2 жыл бұрын
@@mbielek Potwierdzam 700zł za cały 2020 rok. Styczeń i luty 2021 były bardzo mroźne, wówczas w każdym z nich ogrzewanie kosztowało 120zł/miesiąc. Izolacja budynku jest dokładnie wykonana i prawie nie ma strat energii, chyba jedynie przez 4 duże okna dwuszybowe i przez wentylację. Przy grzaniu gazem na 35st.C piec osiąga wg producenta (Ariston) 108% sprawności - odzyskuje ciepło ze spalin, dlatego zużycie jest tak małe. Dodatkowym ogrzewaniem są 3 osoby w domu plus lodówka, telewizor, komputer itp. :)
@szymonfryca2 жыл бұрын
Ludzie nie dowierzają, bo zlecają izolację firmom innym od elewacji i innym od dachu. Do tego styropian jest klejony na placki zamiast obwodowo, a szczeliny między płytami nie są wcale izolowane, tylko ich brzegi wypełnione pianką na 3 cm aby właściciel się nie czepiał. Wszystko powinno być zrobione za jednym razem, wszelkie gzymsy usunięte i styropian dachowy założony na zakładkę ze styropianem elewacji, plus usunięcie kominów, czyli całkowita eliminacja mostków cieplnych. Szczeliny między płytami styropianowymi powinny być wypełnione na całej głębokości. Jeśli masz taki dom z normalnym kominem, zanim zapalisz w piecu wejdź w mrozie na dach i przyłóż twarz do komina, to poczujesz ile ciepła ucieka z twojego domu. Styropian przyklejony na placki to pieniądze wyrzucone w błoto bo całe ciepło ściany przemieszcza się z dołu do góry, a tam znajdzie szczelinę i uleci do atmosfery. Za to w przypadku pożaru masz gwarancję, że ogień zajmie całą elewację pociągając płomienie między styropianem a ścianą do góry - widziałem już taki przypadek.
@krzysztofbrocki90324 жыл бұрын
Super prowezionalny materiał
3 жыл бұрын
Zapraszam do komentowania i zadawania pytań na nowym forum: facebook.com/groups/forumopompachciepla
@justynak77273 жыл бұрын
super przekaz
@VPhantomV905 жыл бұрын
Co sądzicie Państwo o nowym monobloku od Daikina, który posiada układ antyzamrożeniowy - odcina agregat od budynku i zrzuca wodę z wymiennika przy awarii prądu. Dodatkowo pompa posiada taśmy grzewcze, które w razie awarii przepływu zastępują pompę obiegową. Czy to rozwiązuje problemy z niebezpieczeństwem związanym z monoblokiem?
5 жыл бұрын
Tam jest bardzo duży kompromis w kierunku obecnych regulacji, lepsza i tańsza sporo była by ta pompa gdyby nie wymogi środowiskowe które nałożyły konieczność wykonania połączenia hydrosplit czyli tam gdzie powinien iść gaz musi iść woda. A czy system spuszczania wody jest, ok? Jeżeli był by do tego system dopuszczania który po powrocie prądu napuści znów wody to to może i tak, ale to dużo dodatkowy elementów które trzeba zamontować, bo to nie sztuka spuścić wodę a cała instalacja potem zmarznie bo pompa znów po powrocie prądu się nie uruchomi, a ręczne dopuszczanie ..... Tam jest inny problem są to pompy dużej mocy z dużymi sprężarkami jednofazowymi, więc przyłącza na domach będą wymagały 40-50 Amperów na jednej fazie, a do tego jeszcze grzałki które też są tam spore. Inni producenci mają takie pompy 3 fazowe....
@jakubkarmazone63525 жыл бұрын
Gościu profeska.... szacunek 👍
@Hrabia_von_Wpiździeszturhau5 жыл бұрын
W 100% się zgadzam.
@jakubkarmazone63525 жыл бұрын
@@Hrabia_von_Wpiździeszturhau słucham gościa i wiem że dobrze mówi i ma pojęcie, A nie jak 3/4 pseudofachowców, którzy byle co sprzedać i zarobić. POZDRO!
@dariuszdobosz88653 жыл бұрын
Fantastyczny materiał. Chciałbym aby pojawił się materiał o tzw. cichej pracy. Jak to zmienia wydajność, czy warto włączyć? Czy może raczej nie bo ponoć zmniejsza wydajność o 30% i często znacznie szybciej włącza się grzałka. A może to mit? Zakładając, że pompa została odpowiednio dobrana do ogrzewanego pomieszczenia. Bo pewnie jeżeli pompa ogrzewa tylko ciepłą wodę to nie ma większego znaczenia. No chyba, że się mylę. Itp, itd. Pozdrawiam.
3 жыл бұрын
Zapraszam do komentowania i zadawania pytań na nowym forum: facebook.com/groups/forumopompachciepla
@mariomj30353 жыл бұрын
profesjonalnie ....
3 жыл бұрын
Zapraszam do komentowania i zadawania pytań na nowym forum: facebook.com/groups/forumopompachciepla
@jacekplacek29212 жыл бұрын
Dzięki.
@MrPopofman4 жыл бұрын
Świetny materiał - sub się należy. :)
3 жыл бұрын
Zapraszam do komentowania i zadawania pytań na nowym forum: facebook.com/groups/forumopompachciepla
@michaczyzewski40562 жыл бұрын
Witam przedstawiciel Panasonica upiera się na tcap 9kw dla domu 150 m2 z grzejnikami. Ocieplenie na dobrym poziomie dom z 2013 roku. Czy to nie będzie przewymiarowana instalacją. Spalanie 3.5t ekogroszku na cały rok
@ukaszw.54612 жыл бұрын
T-Cap 9kw będzie za mocny na ten budynek z tym zużyciem opału. Wystarczy High Performance 9kw 3 fazy + bufor 200l
@michaczyzewski40562 жыл бұрын
@@ukaszw.5461 A ta hp też dobrze działa na 45-55 stopni?
@ukaszw.54612 жыл бұрын
@@michaczyzewski4056 Jakie masz grzejniki? Jeśli aluminiowe, to ile członów/żeberek na 1m2 powierzchni ogrzewanej? Czy w najmroźniejszy dzień zimy -20°C, temperatura zasilania na grzejniki była 55°C przez 24h/całą dobę pracował piec, aby zapewnić komfort cieplny w budynku?
@michaczyzewski40562 жыл бұрын
@@ukaszw.5461 grzejniki normalne blaszane raczej nie za małe. Normalnie w zimę są lekko ciepłe a na piecu zawór na 3 i 55 stopni nastawione. Mam z 25 m2 podłogówki w małych sekcjach na rolach. Przy -20 nie pamiętam tam bo to zadko występuje ale raczej wtedy grzejniki są bardziej ciepłe ale nigdy nie były gorące. Pięć nie chodzi Non stop na minus 20 bo jest przewymiarowany ma 25 kW. W domu mamy tak 22-23 a w sypialniach 20-21 max
@michaczyzewski40562 жыл бұрын
Na rtl te podłogówki sorry
@DawidKliszewski3 жыл бұрын
9:30 - ciekawe To pompa ma grzac wtedy kiedy ma najgorszy COP i oszczedzac na tanszej taryfie? Jak? Zima, jesli tania taryfa jest w nocy od 22 do 6 rano, jest duzo zimniej niz w ciagu dnia... Czesto w nocy jest na minusie a w dzien na plusie. Moze to zadziala w sezonie przejsciowym.
@michaelbrewer40145 жыл бұрын
Dobór mocy zależy głównie od izolacji budynku przepana a nie do M2. Ale najlepiej wcisnąć klientowi większą i droższą 😉
5 жыл бұрын
Jak będę robił film dla ludzi z doktoratem albo instalatorów to wtedy będę się wdawał się w szczegóły ale kowalskiego by to przytłoczyło
5 жыл бұрын
oj hejtem zalatuje, izolacja budynków nowych dużo się nie różnią w obecnych czasach i tutaj przeważnie można przyjąć 45W/m2 i się błędu nie zrobi na większości konstrukcji a wtedy ważne jest ile jest M2 drogi Panie
@damiank28033 жыл бұрын
Z tą głośnością to jest jeszcze inna sprawa. Przy małych działkach, nie chciałbym głośnej pompy bo nie chciałbym, żeby sąsiad odczuwał z tego powodu dyskomfort.
@sylwiaadamska35232 жыл бұрын
Dzień dobry. Dom 240m powierzchni użytkowej pełna izolacja budynku. Grzejniki nie ma ogrzewania podłogowe. Pompa Kasai 16kw monoblok. Taką przedstawili mi ofertę. Proszę o poradę
@liiving_pl4 жыл бұрын
Witam Państwa, co polecą Państwo do ogrzania hali produkcyjnej 300m2 , wysokość 6m ? Obudowa płyta obornicka + ciepła płyta fundamentowa
@KlimatyzacjaKatowicepl5 жыл бұрын
Spoko robota
5 жыл бұрын
Widzę że nawet celebryci z yt tu zaglądają:)
@krzysztofp78462 жыл бұрын
witam, bardzo merytoryczny wykład. mógłby Pan coś dopomóc..dm 200m2 plus piwnica 60m2, ściana prżód 10cm styropian, tył 20cm grafit, z tego roku, dach 25cm wełna, same grzejniki.
@Gabrjel7773 жыл бұрын
Pompy Daikin czy Panasonic - które lepsze ?
3 жыл бұрын
Zapraszam do zadawania pytań na: facebook.com/groups/pompycieplaforum
@ukaszkobza78935 жыл бұрын
Hey. Kończę budowę domu i trzeba wybrać jak będziemy produkować CO i CWU . Fotowoltaika 4,02 kw z możliwością rozbudowy do 7,2 kw. Dom parterowy 105m2 ( poddasze nieużytkowe) -woj. mazowieckie. Okna 3 szybowe- Veka Softline 82 Ocieplenie- styro marki Swisspor : Strop teriva - 2x 10 cm styropianu 0,038 eps 80 Podłoga - 2x 6cm 0,036 Ściany - 15 cm grafitowego 0,032 50 % podłogówka 50% grzejniki Instalator z firmy X zaproponował powietrzną pompę ciepła : Nibe AMS10-8 + HBS05-12 Zasobnik CUW 200l Bufor CO 200l Sterownik SM040 Jak to wg. Państwa wygląda?
5 жыл бұрын
Witam, my zazwyczaj do takiego domu min. te pompy co na filmie, czyli Panasonic SDC 7/9 kW Daikin 4/6kW Vaillant VWL55 Proszę podesłać to zapytanie na meila marek@cncpompyciepla.pl to podeśle moje propozycje
@Pablo-qg5rg5 жыл бұрын
Super film. Miło się słucha. Dużo się mówi o pompach do - 20 stopni . A jak wygląda sytuacja kiedy temperatura spada poniżej -20 stopni i utrzymuję się na poziomie -25 lub -28 stopni kilka dni ? Czy są jednostki które działają w tych temperaturach bez załączania grzałki i jaka powinna być moc takiej pompy ciepła mówiąc tutaj o domku 180 mkw dobrze ocieplonym z samym ogrzewaniem podłogowym ?
5 жыл бұрын
Są takie pompy, np. Panasonic T-CAP lub Mitsubishi Zubadan. Ale taki dobór by bez grzałki do - 25 najczęściej będzie bardzo zły.
@tomeksojer42042 жыл бұрын
Jak często mamy -20 albo -25° i jak długo się utrzymuje taka temperatura? Nie popadajmy w paranoję. Czasem mam wrażenie, że niektórzy uważają, że pompa ciepła nie dość, że nie powinna zużywać orądu, to jeszcze powinna go produkować.
@michaszurko10664 жыл бұрын
Witam .Super filmik dobrze posłuchać profesjonalisty.ps buduje dom 200mk w województwie lubuskim mam 20 km do zachodniej granicy,i u mnie nie ma takich temperatur -20 i jaka pompę powietrzna pan by proponował,preferował z wbudowanym już buforem typu,,lodówka"na całej powierzchni będzie ogrzewanie podłogowe,i będzie również wentylacja mechaniczna.Pozdrawiam serdecznie
3 жыл бұрын
Zapraszam do komentowania i zadawania pytań na nowym forum: facebook.com/groups/forumopompachciepla
@sebastianwisniewski26343 жыл бұрын
Co by Pan doradził? Mam przy działce rurociąg gazowy. Zastanawiam się, co będzie dla mnie lepszym rozwiązaniem. Pompa ciepła, czy ogrzewanie kotłem gazowym kondensacyjnym. Dom dobrze ocieplony, na całości ogrzewanie podłogowe. Roczne zapotrzebowanie budynku na energię to 13300 kwh. Z góry dziękuję za odpowiedź 😉😉😉
3 жыл бұрын
Zapraszam do komentowania i zadawania pytań na nowym forum: facebook.com/groups/forumopompachciepla
@ggnagognagoma24625 жыл бұрын
22:51 Hm . W każdej chłodnicy samochodowej mamy roztwór glikolu, gumę plastik w układzie i nie rozpuszcza nic
@witekwesolowski5 жыл бұрын
W samochodach wszystkie elementy chłodzenia są przystosowane do pracy na glikolu, przypuszczam że elementy pompy ciepła już nie.
@ggnagognagoma24625 жыл бұрын
@@witekwesolowski Znaczy się celowe postarzanie? W końcu łatwiej wykorzystywać tworzywa produkowane w wielkiej masie. Aniżeli dedykowane do pomp ciepła. Teraz wiem czemu kawałeczek gumy w oringu Vaillanta tyle kosztuje
@KrzysztofKiedos4 жыл бұрын
Z tym glikolem to przesadził. Stracie na wymienniku też. Jakie 10%? To że z jednej strony 50 z drugiej 40 nie oznacza straty 10%. Poza tym można wszystko ocieplić i strat praktycznie nie będzie.
@cccddd18715 жыл бұрын
Fajnie wymienił wady monobloków i dlaczego ich nie stosować i ok. Ale nic nie powiedział a co wtedy kiedy z pewnych względów klient nie chce się splita a chce koniecznie monobloka to jak uniknąć zamarznięcia rur w przypadku np braku prądu?
@henrykzagorny5643 Жыл бұрын
Można zainstalować pompę ciepła mając piec na ekogroszek jako alternatywa w razie braku prądu? Bo wystarczy dokupić ups i na jakiś czas starczy.
@karlikk35143 жыл бұрын
Co myślisz o T-Cap 9kw split 1 lub 3 fazowy dla domu 200m², ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni? Chodzi o ogrzewania prawie wyłącznie w taryfie G12w. Zależy mi na dobrym module internetowym i na pracy przy bardzo niskich temperaturach (w ostatnią zimę -22 przez 3 noce) Dodam że są zamantowane 3 kolektory słoneczne z zasobnikiem 300l. Budynek termozmodernizowany.
@piotrsadowski134 жыл бұрын
Super film . Konkretnie i na temat. Jak już każdy pyta to i ja . Czy działacie w kujawsko- pomorskim? Na jaką pompę wymienić obecny piec na ekogroszek? Dom 125m2 piętro grzejniki, dół podłogówka. Dom 7 lat dobrze ocieplony. Pozdrawiam
4 жыл бұрын
Zazwyczaj Mitsubishi Power inverter 75 lub Panasonic T-CAP 9kW
@karolrichter49552 жыл бұрын
Co zrobić żeby pompa ciepła nie załącza się 5 razy na godzinę mam pompę 9kw Panasonic jeden wentylator bufor 50 l grzejniki 2200 załączeń na 400 godzin pracy
@ukaszw.54612 жыл бұрын
Czy to panasonic T-Cap czy HP? Do jakiej powierzchni budynku i jakie ocieplenie ścian, jakie okna i czy jest rekuperacja? Czy grzejniki są aluminiowe (jeśli tak, to ile przypada średnio sztuk na 1 metr kwadratowy powierzchni ogrzewanej). Jaka jest powierzchnia wężownicy w zbiorniku CWU? Czy pompa pracuje na krzywej grzewczej? Im dokładniejsza odpowiedź, tym lepiej będę mógł pomóc.
@polakmdkcmdk46644 жыл бұрын
witam w lubelskim tez Panska firma dziala w nowym domu potrzebuje pompe pozdrawiam
@kapraluszatow57614 жыл бұрын
a interpunkcja gdzie
@dongusia2 жыл бұрын
Mega pomocny film 👊👊👊
@michaobrebski69172 жыл бұрын
Świetny film bez lania wody to się chwali :)
@rosiu895 жыл бұрын
pytanie do specjalistów- czy istnieją rozwiązania polegające na montażu pomp ciepła odbierających ciepło ze zbiorników chłodziwa maszyn obróbczych typu tokarki i frezarki cnc? tzw. wanny mają pojemności np 200-500l i w czasie 8-godzinnej zmiany potrafi się podnieść temperatura chłodziwa o dobre kilkanaście-kilkadziesiąt stopniC dodatkowym atutem schłodzenia chłodziwa było by wydłużenie żywotności narzędzi
5 жыл бұрын
Da się, ale to zależy od ilości ciepła które tam jest jak maszyny mają po kilkadziesiąt kW to sie opłaca
@ogolnie2 жыл бұрын
Jestem na etapie doboru pompy ciepła i już mam upatrzoną. Chciałbym się dowiedzieć czy pompa o mocy 12 kw jest wystarczająca do bufora o pojemności 1000 l , dla m 80m3, bojler z płaszczem wodnym o pojemności 160 l? Chciałbym grzać pompa w taryfie g12w.
@michascisowski96563 жыл бұрын
Kawał dobrej treści. Po obejrzeniu wiedza +50 ;)
3 жыл бұрын
Zapraszam do komentowania i zadawania pytań na nowym forum: facebook.com/groups/forumopompachciepla
@dariuszdarek59193 жыл бұрын
Dzieki za materiał. Mam dwa pytania: jakie elementy pompy typu split są wewnątrz a jakie na zewnątrz? Które pompy są bardzo ciche? Niestety mam ciasną zabudowę szeregową. Pozdrawiam
@mariuszedek12 жыл бұрын
Witam jak jestz nowobudowanym domem pełne hermetyka i niski metrazjakmój120 m czyjest pompa aby nie taktowałą ???????
@krzysztofkonczal20752 жыл бұрын
Witam. Co Pan sądzi o pompie ciepła Wolf ?
@szyjek4 жыл бұрын
Czy to nie jest naciąganie na przewymiarowane pompy... -20 stopni? Ile lat temu były takie temperatury, i jak długo występowały (południe Polski)? Jak ktoś ma wyliczenie zapotrzebowania na 8kW to doradzasz mu pompę 11kW, która bedzie dwa razy droższa aby przez tydzień mrozów nie odczuł różnicy?
4 жыл бұрын
na -20C bez grzałki zazwyczaj nie dobieramy bo to bez sensu. ale rysokować że jak będzie -20C i wtedy grzałka i sprężarka muszą pracować na 100% bez zapasu mocy też nie będę.
@szyjek4 жыл бұрын
jaką PC proponujesz na dla klienta który ma wyliczone 8kW (co + cw)?
@frediekruger9682 жыл бұрын
Chciałbym wiedzieć co pan sądzi w kontekście tematu o jednostce Rotenso aquakolm 12 trójfazowej dla domu np. 150m
@karolbronkalla79925 жыл бұрын
Poproszę film o stosowaniu buforów w instalacjach grzewczych....rozwiejmy kolejne mity....
@BD-bx2gc5 жыл бұрын
Jestem za! Jak najbardziej 😉
@BD-bx2gc5 жыл бұрын
Tylko dlatego że miałem bufor/sprzęgło i już nie mam i jestem szczęśliwy 😁 ale chętnie posłucham merytorycznej wypowiedzi...(byle nie marketingowy bełkot)
@lukaszlukasz71485 жыл бұрын
@@BD-bx2gc uuuuuu. A to ciekawe. A myślałem że bufor będzie pomocny. Przygotowywyje się do zakupy pompy ciepła i myślałem jeszcze o buforze z możliwością podgrzania bufora za pomocą np kominka.
@BD-bx2gc5 жыл бұрын
@@lukaszlukasz7148 też tak myślałem i dlatego miałem założony...ale jak go wyeliminowałem na próbę tak nie mam ochoty zakładać hehe przynajmniej narazie
@rafabehrendt38175 жыл бұрын
Najlepszym buforem jest podlogowka i ściany z silikatów
@arekidrewno98755 жыл бұрын
Witam. Do domu nowego szkieletowego. Parter 98m2 bez uzytkowego poddasza. Strop ocieplony welna 25 cm dach 20 cm. Sciana 15+10 cm welna. Ogrzewanie tylko podlogowe. I pytanie czy pompa 5-6 kw wystarczy???
5 жыл бұрын
proszę podesłać dane ma meila to mogę podesłać jakąś ofertę,
@pablopablo17252 жыл бұрын
Super , cos teraz wiem . Czyli na 400 m dom w Gdańsku jaka moc wybrać ?
@gwiezdnymuczaczo4 жыл бұрын
Fajny materiał bez zbędnych efektów specjalnych. Pytanie do prowadzącego: Mam dosyć przerzucania ekogroszku i szukam pompy typu monoblok. Niestety ze względu na braki budżetowe szukam czegoś co nie powala kosztami. Czy pompa Haier 8kw to coś na co warto spojrzeć? Dom 135m (100m podłogówki+ 3 grzejniki) Ocieplenie 15 cm styropianu (podłoga i ściana) dach ocieplony, okna 3 szyby. Jeśli nie to to co Pan by polecił?
@onlinemaster4 жыл бұрын
jeśli zależy Ci na niskich kosztach, to polecam zakup zwykłego klimatyzatora typu split, ale porządnego modelu z wyższej półki, min. A++, i przerobienie go na pompę ciepła za pomocą wymiennika, dobry fachowiec od klimatyzacji bez problemu ogarnie ten temat i będziesz zadowolony, taka przeróbka wychodzi 1/3 ceny "profesjonalnej" pompy ciepła i robi to samo i tak samo dobrze, "profesjonalne" pompy ciepła to dymanie inwestorów
3 жыл бұрын
Zapraszam do komentowania i zadawania pytań na nowym forum: facebook.com/groups/forumopompachciepla
@onlinemaster4 жыл бұрын
T-Cap Panasonic-a niby do -20 trzyma parametry, a grzałka włącza się już przy -15, to jest najniższa temp. jaką można ustawić w opcjach, przy której dopiero ma się włączyć grzałka, ot taka ciekawostka
3 жыл бұрын
Zapraszam do komentowania i zadawania pytań na nowym forum: facebook.com/groups/forumopompachciepla
@paweb83204 жыл бұрын
Dobry materiał! Proszę powiedz czy przy pompie split wpływ na jej funkcjonowanie ma odległość jednostki wew od zew?, jaka jest optymalna , maksymalna, czy może to mieć duży wpływ na wydajność/ekonomie?
@zywiecdrive4 жыл бұрын
O dobre pytanie sam jestem ciekaw. Czy mogła by być ok 11 metrow od budynku/jednostki wewnetrznej (przewody zakopane w ziemi jakoś izolowane)
@paweb83204 жыл бұрын
@@zywiecdrive ja mam tak że "była kotłownia jest jakieś 5-6 m od ściany zew na której mogła by być jednostka zew, natomiast jest opcja postawienia pompy w pralni i wtedy byłobu jedynie przejście przez ścianę 50cm - ale nie chce wstawiać zasobnika i całej reszty do pralni - no mogło by to być w zintegrowanej obudowie - ale z tego co widze to jest to chyba generalnie sporo droższe rozwiązanie
4 жыл бұрын
@@paweb8320 Witam, optymalnie jest do 7m po rurach, może być więcej ale to wiąże się z utratą mocy urządzenia. Im dalej tym te straty większe.
@michalboruta795 жыл бұрын
Panie Marku super film Prosze doradzic czy Panasonic T-Cap seria H 9kW Starczy na dom 135m2 + kotlownia 8m2 + garaz 38m2. Wszedzie podlogowe w garazu tez. Ocieplenie sciany 20cm ,dach 30cm welny ,podloga parter 15cm.
5 жыл бұрын
na pierwszy rzut oka nawet z zapasem ale to za mało danych żeby potwierdzić na 100%
@zbigniewflack41345 жыл бұрын
Dobry film, czy wiadomo jakie moce osiąga Panasonic AQUAREA (pompy w wersji 5kW, 7kW) przy temp -20?
5 жыл бұрын
5kW ma 3,5kW a a 7kW 4kW
@krystianlewandowski32405 жыл бұрын
CNC POMPY CIEPŁA a czemu taka mała różnica przy -20 między 5kw a 7 kw?
@henrykasliwakowska11452 жыл бұрын
Mam pompę Mitsubishi zubadan 6kw inwerter dom ocieplony 12 100m , mam pytanie nikt tego nie porusza jeśli chce wyjechać na miesiąc na jaką temperaturę ustawić pompę żeby nie zamarzły grzejniki i pompa Proszę o odpowiedź .Pozdrawiam
Жыл бұрын
zapraszam do naszego forum: facebook.com/groups/forumopompachciepla tam łatwiej uzyskać odpowiedź na pytania ze względu na większą ilość komentujących z naszej strony pracowników.
@AppsGuys5 жыл бұрын
Witam Świetny materiał ! Obecnie jestem w trakcie budowy domu i przymierzam się do inwestycji w pompę ciepła wraz z fotowoltaniką. Dom 190 m2 , uzytkowej 140 m2 w tym 100 m2 parter i 40m2 poddasze, ogrzewanie podlogowe wodne, będzie także rekuperacja. Duzo przeczytałem o pompach gruntowych i powietrznych, wiem ze część ludzi wybiera powietrzne pompy ze wzgledu na cene i brak odwiertów jednak mnie bardziej przekonują pompy gruntowe,moje pierwsze pytanie jaką moc pompy wybrać , a także czy ujemna temperatura także wpływa na taką pompę (gruntową) w takim samym stopniu jak na powietrzną. Kiedy powinno się myślęc o odwiertach kiedy dom stoi już w stanie deweloperskim czy surowy zamknięty ? Dziękuje i pozdrawiam
@paulinajel74003 жыл бұрын
Jaka pompe ciepla poleca Pan do blizniaka o powierzchni 68m?
3 жыл бұрын
Zapraszam do komentowania i zadawania pytań na nowym forum: facebook.com/groups/forumopompachciepla
@sebastianfurg61672 жыл бұрын
Beretta unit m monoblog 6kw,dom typu bliźniak 86m² calość podłogówka będzie dobra?
@michamicha19603 жыл бұрын
Witam. Co Pan sądzi o pompie Thermia ITEC eco 8 kw ?
@nowikp5 жыл бұрын
Witam, a co powie Pan na temat pompy atlantic extensa duo 8 kw ? Firma montujaca poleca i proponuje wlasnie ta na dom 115m2 + 50m2 garaz, wszedzie podlogowka ( garaz ogrzewany sporadycznie)Czy mozna wiedziec dlaczego Atlantic nie ma Pan w ofercie.
5 жыл бұрын
Atlantica nie mam w ofercie bonie wyróżnia się niczym na tel konkurencji, każdy inny producent ma jakieś funkcje których nie ma inny. A poza tym dobór mocy raczej ok, Co prawda spadek mocy trochę większy niż u innych producentów ale to dlatego że te agregaty to zaadaptowane Fujitsu które raczej są robione z myślą o chłodzeniu.
@nowikp5 жыл бұрын
@ dziekuje za odpowiedz, a moze wie Pan jaka moc jest jej przy -20 jak to bylo na filmikach pokazane przy innych pompach.
@adamadamowicz7955 жыл бұрын
@ ciekawe..., ale może tak jest, że Pan nie wie, że po pierwsze Atlantic wyróżnia się bo ma opatentowany rurowy, miedziany i co istotne współosiowy ("rura w rurze") wymiennik ciepła zanurzony w zbiorniku ze stali nierdzewnej. A po drugie Fujitsu to ekstraklasa w sprężarkach. I dlatego używam Extensy Atlantica :-)
@WaskihiszpanАй бұрын
czy jest sens brania pod uwagę temp -20 przy doborze, skoro dawno juz nie było takich temp. wlasnie stoje przed wyborem pompy, wg i stalatora 9kw panasonic wystarczy, mam 220mkw do ogrzania, cześć podlogówki czesc grzejniki i teraz sluchajac tego co mowicie, to 11kw bedzie malo lub optymalnie. ktos mmi pomoze z tym??
Ай бұрын
trzeba brać jako wartość krytyczną, czyli że przy -20C grzałka i sprężarka powinny dawać taką moc żeby przy -20C(dla konkretnej strefy klimatycznej) zapewnić moc grzewczą taką jakie straty budynku. Patrząc inaczej skończy się z pompą 3kW i ktoś powie że przecież średnia temp. w zimie to 0C to po co mocniejsza.... a potem nikt telefonu nie odbierze.
@wodzimierzbrzezinski12952 жыл бұрын
Szkoda ze nie ma linka z cena do tego Panasonik z opcja internetowa która Pan tak chwali
@Zuku13125 жыл бұрын
Witam co sądzi pan o pompach de dietrich? Pozdrawiam
5 жыл бұрын
Ta firma kupuje uboższe wersje pomp mitsubishi (ale nie serii zubadan) przykleja swoje logo dorabia do tego jednostki wewnętrzne. Więc jak bym miał to kupić a kasa podobna jak za mitsubishi to wolałbym mitsubishi
@danieltkaczyk91472 жыл бұрын
Witam. Na początku stycznia zamontowałem pompę ciepła lg therma v r32,mieszkanie ma 40m2 a przez 4 miesiące zużyła ok. 4000 tys. kwh na 2 pokoje i kuchnię oraz CWU. Przy czym oglądałem filmiki gdzie przy 120 metrowym domu gość wypowiada się że rachunek wyniósł 1700 pln za 6 miesięcy. O co chodzi? Może mój sprzęt jest zle skonfigurowany? Ponadto ostatnio zauważyłem że na czasem na ok 2-3 min. załącza się grzałka bo dioda na liczniku miga z taką częstotliwością że prawie nie gaśnie. Proszę o pomoc zanim skontaktuje się z serwisem.
@arturbaran22993 жыл бұрын
A mam pytanie. Jeżeli kupujemy pompę na temp. - 20 która jest tylko np. Przez miesiąc a przez resztę roku wyższa temp. To ona nie będzie pobierać więcej Energi przez resztę sezonu
@ewaurbaniak37564 жыл бұрын
A jaką pompę ciepła poleca Pan tylko do grzania wody (boiler 200 litrów)...
@rafalplutecki3635 жыл бұрын
Witam jaką pompę ciepła poradził by Pan do domu 8 letniego z poddaszem i grzejniki i trochę podłogówki dach wełna 20cm a ściany 15 styropian z gury dziękuję