Jestem od 2 lat posiadaczem atmosa 18ds. Dokonując wyboru wziąłem pod uwagę dostępność części i doświadczenie producenta. Suche parametry to nie wszystko- 1 % sprawności w tą i w tamtą można sobie między bajki włożyć, kluczowe znaczenie ma jak i czym palimy. Laboratorium to nie codzienne życie. Fajnie że wybór kotłów się zwiększył , jak 4 lata temu zacząłem się oglądać za piecem to wybór był dużo skromniejszy.
@justynnowakowski5 күн бұрын
Racja suchy parametr to nie wszystko. Ale porównywać w ten sposób to nie błąd.
@Latynosfull19 күн бұрын
Dokładnie rzecz biorąc to Atmos zaleca na każdy 1kW pieca 55 Litrów wody w buforze.
@rafwlaАй бұрын
Witam Pana. Jakie są warunki aby kupić z 8 % vat? Czy jak notuje wasz instalator można wtedy otrzymać? Czy musi robić całość inwestycji czy tylko sam montaż pieca? Najlepiej wychodzi Tr z tego zestawienia.
@justynnowakowskiАй бұрын
Witam, Podatek 8% VAT stsujemy kiedy wraz ze sprzedaniem urządzenia wykonujemy usługę montażową kotła. Zgadza się TR jest rewelacyjnym urządzeniem.
@cieplosfera4 ай бұрын
Myślę, że ułatwiłeś wybór dużej liczbie zainteresowanych Klientów 🔝👍
@justynnowakowski4 ай бұрын
Dzięki!🔥💪🔝
@SylwesterSolecki27 күн бұрын
Spoko materiał ale bardziej byłby wiarygodny przy mocach 25kw? Ponieważ TR i Longwin to ta sama pojemność i wielkość itd.. Na pewno Blaze ,Atmos dużo lepiej by wyglądał przynajmniej na papierze😅 pozdro
@justynnowakowski27 күн бұрын
Racja, zrobię:)
@AndrzejMackiewicz-h8w4 ай бұрын
Jaki jest okres oczekiwania na kocioł peletowy ( model podstawowy 10 KW) wraz z montażem. Mieszkam na Podlasiu Na kanale Karluk hydro jest wiele instalacji kocioł peletowy +bufor. Jak to wygląda w przypadku windhagera
@justynnowakowski4 ай бұрын
Do 5 dni W przypadku kotłów Windhager nie potrzebny jest bufor ciepła 💪 Nagram na ten temat film tylko muszę znaleźć troche czas. Ps. Z Łukaszem współpracujemy 😇
@danleszek4 ай бұрын
Świetny materiał jak zawsze.....pozdrawiam
@justynnowakowski4 ай бұрын
Dzięki. Pozdrawiam 💪🔥
@sylwestersoluch85034 ай бұрын
Witam.No i znów Atmos na samym końcu rozmawialiśmy przez telefon właśnie na ten temat.Chodzi o instalatora od Atmosa aby sprawdził poprawność instalacji,okolice Częstochowy.Pozdrawiam
@justynnowakowski4 ай бұрын
@@sylwestersoluch8503poprawność instalacji jest na pierwszym miejscu. Spróbuję Panu kogoś znaleźć do audytu. Ale aktualnie jest ciężko. Najlepsi instalatorzy mają terminy na przyszły rok.
@maciej_72114 ай бұрын
Pytam bo się nie znam. Chciałbym poznać odpowiedź specjalisty. Zakładam, że większy płaszcz wodny samego kotła jest lepszy niż mniejszy płasz. Ale czy aby nie grzejemy niepotrzebnie większej ilości wody? Może jest to dobry pomysł na odcinek? Czy więcej wody w płaszczu jest lepsze? Oraz plusy i minusy. Pozdrawiam
@justynnowakowski3 ай бұрын
Przy kotle na zgazowanie drewna lepiej, żeby płaszcz wodny był większy. W przypadku kotła pelletowego jest wręcz odwrotnie. Może uda się nagrać odcinek.
@sztajmes10954 ай бұрын
A gdzie inni? Attack stalmark mpm defro? Jak już bierzesz atmosy 2 to czemu nie ma Blaze natural plus?
@justynnowakowski4 ай бұрын
3 h odcinek chcesz? Będziesz ogladał:)
@sztajmes10954 ай бұрын
@@justynnowakowski śmiało przewinę se do tego co mnie interesuje :)
@volaremarcin7117Ай бұрын
no wlasnie szkoda ze nie ma mpm
@Ketling674 ай бұрын
Czy spośród kotłów z dyszą palnika skierowaną wprost w dół (a nie w bok) tylko Blaze Natural uzyskuje pełną sprawność na ciągu naturalnym (tj. bez wentylatora i dmuchawy)?
@jakubm68664 ай бұрын
W zasadzie to każdy kocioł HG o takiej konstrukcji, aby uzyskać deklarowaną sprawność musi pracować z dmuchawą. Jedynie wspomniany blaze jako tako będzie pracował bez dmuchawy ale uzyska niższą sprawność. Podobno przy mocnym ciągu kominowym Atmosy potrafią pracować bez wentylatora, ale też na niższej sprawności.
@justynnowakowski3 ай бұрын
Coś za coś. Dlaczego mogą pracować bez wentylatora? Jak myślisz?
@Ketling673 ай бұрын
@@justynnowakowski Wydaje mi się, że chyba Blaze Natural zgodnie z instrukcją powinien utrzymać pełną sprawność na ciągu naturalnym? Ja przypuszczam, że ten kocioł może pracować bez wentylatora bo jest na tyle dobrze skonstruowany.
@wiesaw5644 ай бұрын
Szacun, że Ci się chce i za dobre chęci aby zainteresowanym rozjaśnić temat. Jak dla mnie kotły na drewno to tylko na zgazowanie i pomijając ich przereklamowaną ekologię ale chodzi o ich sprawność czyli ekonomię i wygodę czyli częstotliwość podkładania opału, niestety koszty tych kotłów porażka bo to nie tylko sam kocioł ale bufory, osprzęt i instalacja po za tym śmieszna długość gwarancji do tego miejsce na drewno no i te kotły nie są bez wad. Przede wszystkim: płaszcz wodny w komorze zgazowującej stąd praca kotła na pograniczu zagotowania wody w kotle, dlatego wężownice schładzające, brak separacji pyłów stąd nawet 3 razy dziennie rusztowanie płomieniówek zawirowaczami, zbyt małe wymienniki ciepła przez co wysoka temp. spalin dlatego nie kupię żadnego z dostępnych gdyż wolę sobie zrobić sam bez tych wad. Całkowity koszt 3 tys. w tym szamotowa komora dopalająca z popielnikami 1 tona ( szamot z demontażu za darmo) dwie komory zgazowujące z blachy 8 mm ze złomu po 2,5 zł/kg 0,5 t =1200 zł, jedna komora do pirolizy drewna cała wyłożona wewnątrz szamotem z dopływem niewielkiej ilości tlenu druga nad nią do beztlenowej temolizy wszystkiego, poj. komory na drewno 567 l drugiej 486 l no i wymiennik ciepła stary kopciuch = 100 zł + osprzęt bez bufora. Mamy nie tylko ciepło ale też czysty gaz do spalenia w wymienniku lub też w agregacie prądotwórczym. Pozdrawiam.
@justynnowakowski4 ай бұрын
Dzięki, pozdrawiam
@mythbuster76313 ай бұрын
tez mi sie wydaje ze ceny kotlow na zgazowanie uwzgeladniaja 70% zysku producenta i dystrybutora, to w gruncie rzeczy proste urzadzenia. Mozna prosic o jakis kontakt so pana?
@justynnowakowski3 ай бұрын
@@mythbuster7631 do mnie czy do Wiesława?
@wariattttt4 ай бұрын
Proszę o porównanie kotłów na drewno I pelet. Pozdrawiam.
@justynnowakowski4 ай бұрын
Zrobię:)
@dariuszpasinski5274 ай бұрын
Biorąc pod uwage współczynnik cena/jakość to chyba stadler prezentuję się najciekawiej, szkoda ze nie robią kotłów kombinowanych na drewno i pelet. Atmos widać że to nie ta epoka w porównaniu do reszty
@justynnowakowski4 ай бұрын
Racja. Stosunek jakosc/cena 🔝 Jeszcze nie robią :)
@@tomaszrodzen2542 wiem ale szukam czegoś lepszego, na razie faworytem jest blaze
@jakubm68664 ай бұрын
@@dariuszpasinski527Cichewicz sigma jest dwupaliwowy i jest na liście ZUM, Attack slx też ma w ofercie na drewno i pellet. Tylko że cena Cichewicza już podchodzi pod 30k.
@lubiegrzebacip65022 ай бұрын
Przerażające ceny tych Logwin premium. 😮
@justynnowakowski2 ай бұрын
:(
@jankazik97173 ай бұрын
Bardzo merytoryczny film jednak zabrakło w nim jednego kryterium tj. rosnącą (od strony lewej do prawej)... prowizję od sprzedaży danego kotła jaką otrzymuje autor. Na szczęście Pan Justyn (w przeciwieństwie do wielu innych na jutubie) się z tym nie ukrywa i stąd łapka w górę.
@justynnowakowski3 ай бұрын
Tak naprawdę to ja nie pracuje dla pieniędzy one mi są nie potrzebne. Mieszkam w lesie, wybudowałem ładna lepiankę i żywię się tym co znajdę. Pozdrawiam.
@czarekkus51304 күн бұрын
@@justynnowakowskiOczywiście znajdzie mało mądrych ludzi którym im to wciśnie bo po są te reklamy . Lobby no i prowizja
@lechjankowski92524 ай бұрын
porównaj kotły na drewno i pelet 8kw
@justynnowakowski4 ай бұрын
Planów jest mnóstwo. Ale czasu mało.
@wojter7629 күн бұрын
Taniocha te kotły
@justynnowakowski29 күн бұрын
Które? Wszystkie?
@animaspreston81584 ай бұрын
Zabrakło kotłów opop i attack
@justynnowakowski4 ай бұрын
Wielu nie ma :)
@Krisbmwe392 ай бұрын
Atmos starczy dobry piec
@justynnowakowski2 ай бұрын
Dobry.
@Krisbmwe392 ай бұрын
Ja mam 27kw
@justynnowakowski2 ай бұрын
👍
@SzorstkyGałąź4 ай бұрын
Po co komu kocioł na drewno jak niedługo zakaz palenia drewnem ?
@justynnowakowski4 ай бұрын
Tak? Od kiedy? 🤣
@kderwisz4 ай бұрын
nie będzie zakazu palenia drewnem
@justynnowakowski4 ай бұрын
@@kderwisz oczywiście że nie będzie.
@SzorstkyGałąź3 ай бұрын
@@justynnowakowski Od 1 stycznia 2024 r. zakazane będzie użytkowanie kotłów bezklasowych na węgiel i drewno, niespełniających wymogów klas 3, 4 lub 5 określonych w normie PN-EN 303-5:2012. Od 1 stycznia 2026 r. obowiązywać będzie zakaz użytkowania pieców kaflowych, pieców typu „koza” oraz kominków, które nie spełniają norm Ekoprojektu. Wiecej informacji w jakim województwie od kiedy w Google !