Pozdrawiamy Serdecznie Tomaszu :) Spełnienia marzeń i szczęścia, szczęścia, szczęścia ;) trzymaj się Ciepło :)
@pedropepeer52814 жыл бұрын
Pozdrowienia i udanych planów na Nowy Rok.
@bogdanwasz15574 жыл бұрын
Pozdrawiam serdecznie dobrze się ogląda zawsze można się czegoś ciekawego od ciebie usłyszeć, zdrowia oraz więcej subskrypcji życzę na ten nowy rok👍🌲🌏🥂
@mrAkumulator4 жыл бұрын
Więcej o akumulatorach amg ;) Dobrze wyszło, podoba mi się hybryda z agregatem.
@Migrooos4 жыл бұрын
Podobało mi się 👌
@nomadmifmaf4 жыл бұрын
Fajny odcinek, pozdro!
@robovanlife4 жыл бұрын
:) najlepszego , 3m sie cieplo
@robovanlife4 жыл бұрын
@@jasin1700 :)
@piotrhouj90614 жыл бұрын
Super👌😊 Wszystkiego dobrego😊
@kamperempobezdrozach-bozen92714 жыл бұрын
ciekawe informacje.
@grzegorzgolda6434 жыл бұрын
Brawo ty!!
@wszystkograanimacje4 жыл бұрын
Fajny odcinek :) pozdrawiam
@podrozezexpertem4 жыл бұрын
Oo stary , taka wiedza bezcenna!
@taoota35244 жыл бұрын
Jak radza sobie z malym panelem? Wiekszosc to weekendowicze, akumulator doladowuje sie w dni robocze + ladowanie po drodze.
@CallunaTrip4 жыл бұрын
u nas 200W panele nie dawały rady nawet w pełnym słońcu Meksyku naładować akumulatora 100Ah tak szybko by utrzymać przy życiu lodówkę dłużej. Ale do pozostałych celów(ładowanie wszystkiego, lampki itd) starcza aż nadto nawet w PL. U nas agregat odpada (mało miejsca), a z alternatora nie da się chyba żelowego ładować? Pozdrawiamy.
@koniareczkaagnieszka60834 жыл бұрын
Czm na drugą część
@Rey1996pl4 жыл бұрын
Propan jest mniej kaloryczny, więc daje mniej ciepła niż propan-butan, poza tym w butli jest 11 kg propan-butanu lub 10 propanu, więc jest to mniej, ale jeżeli temperatura spadnie poniżej -1 niestety butan zostanie w butli i z mieszanki propanu-butanu wypali się sam propan.
@Rey1996pl4 жыл бұрын
@@jasin1700 ocieplenie butli niewiele da, bo w momencie gdy w butli zmniejsza się ciśnienie to butla staje się chłodniejsza niż powietrze i musi pobrać z niego ciepło do ogrzania. Więc trzebaby butle trzymać w ciepłym miejscu. Nie wiem, gdzie dokładnie masz butle, ale w wanie praktycznie wszystkie bagażniki są choć trochę ogrzewane i może problemu nie będzie z nie wypalaniem butanu.
@LukaszJ4 жыл бұрын
Cześć! Czym kręcisz? Aparat obiektyw. Bardzo przyjemne kolory. Pozdrawiam!
@Moabita4 жыл бұрын
a sikorki Ci tego co zostawiasz na zewnątrz, nie wyjadają?
@Moabita4 жыл бұрын
@@jasin1700 a co takie biedne sikorki mogą zrobić z puszką? Choć otwarta choć?
@jacektuchowski45844 жыл бұрын
Tomek jak zawsze fajny odcinek,wszystkiego dobrego w nadchodzącym 2021roku.Mam pytanie czy w Hiszpanii lub Portugali wymienię lub napełnie butlę 3 kilową polską?.Wszędzie na necie piszą o butlach 11kilo a o butli 3kilo nic nie ma ,może coś wiesz w tym temacie.Pozdrawiam Jacek.Ps ciekawy instrument i fsjne wykonanie kolędy
@marcinyoutube4 жыл бұрын
Daj znać na czym polega twoja praca ? Pozdrowionka !!!
@DrPiterarnett4 жыл бұрын
300w panel co najmnej 4 powinny byc...zawsze mozna dostawic wiatrak ...800w,,i oczywiscie najlepszy jest kamper zimowa wersja.po ..zadne plusy czy orange...a co z praniem?
@metodyk24254 жыл бұрын
pozdrawiam :D
@CherryBerryFashion3 жыл бұрын
Słodziak z ciebie 😁
@jasin17003 жыл бұрын
miło mi :D
@patrycjagolda87074 жыл бұрын
Suuper brat
@candly19504 жыл бұрын
Jak zrobić takiego bałwana lub choinkę
@candly19504 жыл бұрын
@@jasin1700 dzięki myślałem że sam robiłeś
@Perypetie4 жыл бұрын
Ooo zmiana nazwy ?
@jasin17004 жыл бұрын
nie.. miałem włamanie ale odzyskałem kontrole.. opowiem o tym w kolejnym odcinku
@przezswiat_eu4 жыл бұрын
@@jasin1700 Jakaś masakra z tymi włamaniami, już chyba 3ci kanał jaki znam ma ten problem ;( Kręć szybko ten odcinek i jakieś dobre rady zapodaj, jak się przed tym uchronić!
@agatakozik2 жыл бұрын
W Polsce teraz zim niema ,jest ocieplenie klimatu.Teraz to raczej jesień w Polsce zamiadt zimy.
@mimmm40124 жыл бұрын
Wywal te 100 kg złomu ołowianego ( zostało z nich po 3 latach pewnie poniżej 100 Ah) Na to miejsce lifepo4 150-200 Ah ( do wykorzystania wszystko a nie 50-60 % jak w nowym kwasiaku)
@robovanlife4 жыл бұрын
@@jasin1700 zagadaj z mraku na deala ;) jakiegos
@mimmm40124 жыл бұрын
@@jasin1700 1500 zł za 100 kg złomu PB.(agm) stać cie było ? 200Ah lifepo4 - ogniwa + Bms to około 2500zł (łapać promocje) , bezpośrednio u chińczyka z dostawa z polski.
@zbigniewteterycz15714 жыл бұрын
Polecam płyte z kamienia o gr 5÷10cm z zamontowaną spiralą lub przewodem elektrycznym grzejnym zamontowanych u dołu płyty od wewnętrznej strony tak aby zachować p.poź. A drugi sposób to najzwyklejsza instalacja z grzejnika elektrycznego z wentylatorkiem ,regulowanych parametrów i termostatem przed którym ustawiamy butelki plastikowe 5÷20 litrów tak aby ciepłe powietrze było skierówane na środek między butelkami.Trzeba to ustawić samemu ,gdyź wentylatorki róźnie rozdmuchują powietrze .Otrzymujemy bardzo prosty zestaw gondensujący ciepło w wodzie a wiadomo woda powoli oddaje ciepło.Plusem jest to,źe wkaźdej chwili moźemy uźyć tej ciepłe wody do mycia a ubytek uzupełnić wodą.Polecam bardzo prosty sposób na utrzymanie ciepła w pomieszczeniu.Kiedyś były popularne piece łazienkowe kolumnowe z zboirnikiem na wode ,który miał poprowadzony przez środek rure odprowadzające spoliny z paleniska.Rura ta była wymiennikiem ciepła zspalin do wody .Było to wykonane z miedzi a za komuny zastąpiono to ocynkiem który szybko się wypalał i rdzewiał .Najlrpiej taki zbiornik wykonać z kwasówki i problem rdzewienia i przepalenia odłoźy się wczasie. Takie zbiorniki kolumnowe były w podgrzewaczch gazowych i są w rekuperatorach do odzyzyskiwania ciepła z pomieszczeń .Oczywiście wtedy są umieszczone pod sufitem gdzie gromadzi się ciepło.Przepuszczając cieplo przez taki zbiornik odzyskujemy to ciepło do wody i mamy c.w.u. Taki bardzo prosty sposób na łazienkowy piec kolumnowy na ciepłą wode moźna zrobić z : starej butli gazowej jako podstawy "palenisko"róźnego rodzaju i do górnej średnicy dobieramy , średnice naszego zbiornika kolumnowego . Na butli musi byc kołnierz zbezpieczajacy zbiornik przed przemieszczeniem,tzn tak aby utrzymać go w pionie.Spaliny odprowadzić najlepiej rurami z kwasówki na zewnątrz przez tuleje zabezpieczającą przed zapaleniem.Tuleje oczywiście z blach z nierdzewki lub aluminium o miedzi nie wspomne bo to drogi interes.Taki zbiornik moźna zamontować na przyłączu np z kominka do kanału kominowego i wtedy mamy oprócz ciepła z kominka ciepłą wręcz gorącą wode,którą moźna podłączyc do jakiegoś wymiennika/zbiornika kondensacyjnego/.Oczywiści nie wolno zapomnieć o naczyniu wyrównawczym i zaworze zwrotnym na zimnej wodzie ,gdyź taki zestaw jest urządzeniem ciśnieniowym.Pozdrawiam.
@ukaszzawadzki57774 жыл бұрын
✌
@wiolettajasinska43934 жыл бұрын
😄
@23bartus954 жыл бұрын
Cześć! Nie miej mi za złe ale dałem łapkę w dół, bo jak przy obecnym stanie wiedzy można mieć jakieś problemy z mobilną, małą elektrownią. Pomijam już takie fakty, że 300Ah to około 80 kg ! balastu, a o cenie nie chcę nawet wspominać. Panel fotowoltaiczny 300W to kolejne ponad 20 kg. Tak naprawdę taki panel może dać szczytowej mocy 200W. To bardzo mało. za mało nawet w słoneczne dni. Na południu Europy dają jeszcze mniej ze względu na wysokie temperatury. Nie tędy droga. Sprawdzone rozwiązanie to akumulator rozruchowy pojazdu (kilkadziesiąt Ah) + pokładowy 100Ah współpracujące z małym, przenośnym panelem około 100W i ... agregat prądotwórczy z alternatora samochodowego( nie znajdziesz takiego w "sieci") Takim zestawem korzystam z akumulatorów do momentu kiedy przetwornica zasygnalizuje napięcie granicznego rozładowania. Agregatem mogę po dosłownie kilku minutach odpalić silnik pojazdu, lub w zależności od sytuacji ładować akumulatory. Mogę też korzystać na bieżąco z produkowanej przez niego energii. Daje możliwość poruszania się pojazdem w przypadku awarii układu ładowania. Ten który jest w mojej dyspozycji był zbudowany do rozruchu ciężkich maszyn i dużych pojazdów w trudnych warunkach i niekorzystnych miejscach. Sprawdza się od lat, a na kempingach wzbudza sensację. Waży niewiele ponad 20 kg i nie wymaga mieszanki benzyny z olejem (fe!) Pozdrawiam.
@23bartus954 жыл бұрын
Nic szczególnego. Z wałem chińskiego silnika 200 cm3 OHV jest bezpośrednio sprzęgnięty wirnik alternatora samochodowego 12V 45A. Stojan alternatora jest przykręcony do bloku silnika. Praca agregatu na wolnych obrotach zapewnia około 150W oddawanej mocy. Przy stałym obciążeniu 250W, 1litr benzyny wystarcza na ponad 2 godz. pracy. 500W poboru prądu zużywa litrę benzyny w ciągu 1,5 godz. Urządzenie uruchamia bez problemu TIRa z rozładowanymi akumulatorami (niekontrolowana praca WEBASTO) Konstrukcja bardzo mało awaryjna. Każdy elektromechanik lub serwisant sprzętu ogrodniczego jest w stanie naprawić. Jeśli ktoś ma smykałkę i chęć może sobie zagospodarować ciepło odpadowe z agregatu (czujnik CO obowiązkowy w projekcie) Bardzo łatwa konwersja silnika na LPG(zawór odcinający wypływ gazu w przypadku zatrzymania się silnika obowiązkowy) Obecnie większość akwenów wodnych to strefy ciszy- wyłącznie napęd pomocniczy jachtu na prąd. Na kotwicowiskach można doładować legalnie akumulatory, bo panele to zbędny balast, jeśli się żegluje. Co do emisji hałasu to jest zależna od potrzeb energetycznych. Na wolnych obrotach nie jest uciążliwa. Na kempingach główny aktor sesji zdjęciowych i filmowych, kręconych przez najbogatszych kamperowiczów Europy. W garażu pelęta mi się pod nogami sprawny alternator 12V 120A. Może by tak ...?
@23bartus954 жыл бұрын
Sama inspiracja nie wystarczy. Temat nie jest łatwy do wykonania, aby urządzenie było funkcjonalne i bezawaryjne. Dodatkowo łatwe w naprawie. Stosowanie przekładni to ślepy zaułek. W "sieci" są prezentacje takich monster, które później ich stwórcy muszą nogami przytrzymywać, aby nie uciekały z garaży w czasie rozruchu. Ja mam przetarty szlak i jeśli będziesz w Małopolsce to zapraszam. Daj znać. Sam zobaczysz, spróbujesz, ocenisz i zdecydujesz. Pozdro!