Vynikajúco. Zábavne a náučné. Škoda , že neni viacero takých kanálov na cz sk scéne. Dobrá práca a ďakujem za video.
@nelly14022 жыл бұрын
Skvele, zabavne a sympaticke podani informaci..takove skola hrou. Moc děkuji 👍😊
@PavelMinar2 жыл бұрын
Díky!
@patronofhistory25952 жыл бұрын
Delicious.Jediná věc, která mi vadí, je ta že si zasloužíš MNOHEM VETŠÍ PUBLIKUM.Jen tak dál.Máš dobré témata.Hezký zbytek dne :) .
@czerviik2 жыл бұрын
Nám vadí spousta věcí, které si zasloužíme. A i tak moc děkujeme!
2 жыл бұрын
Mě vadí, že mi vadí moc věcí. Jenže kdyby mi to přestalo vadit, tak by mi možná začalo vadit ještě mnohem více věcí.
@patronofhistory2595 Жыл бұрын
@ Pochopitelné, chtěl jsem podotknout na to, že vyhodíte mnoho práce na dokonalém videu a vidí to malé publikum (na to jaká kvalita to je).
@astrokrystof83952 жыл бұрын
Miluji vaše videa!!!! Jen tak dále!
@krychlik2 жыл бұрын
6:27 je to kvůli matematice. Když si průměr Země označím 'Z' tak obvod Země je Zπ. Pokud je průměr Slunce 109Z je jeho obvod 109Zπ, neboli 109 krát obvod země. Fungovalo by to pro jakékoliv číslo, takže to není náhoda :D
@krystofknizek1750 Жыл бұрын
Presne to jsem mu taky psal. Nechapu co je to za zvlastni nahodu....
@krystofknizek1750 Жыл бұрын
Jinde zase rikali ze v jadru hvezd probiha jaderna reakce. O jaderne fuzi nebylo ani slovo....
@jiroslavful9 ай бұрын
Jaderná fúze je jaderná reakce. @@krystofknizek1750
@novicemar3 ай бұрын
@@krystofknizek1750 Ona totiž jaderná fúze je jeden ze dvou druhů jaderné reakce. Takže je to v podstatě správně.
@popelnicelojidna24882 жыл бұрын
Ale jinak super videa, hrozně mě baví. :)
@LunaWolfova2 жыл бұрын
Naprosto nejlepší video o vesmíru! :D
@violkaibike65172 жыл бұрын
DAKUJEM naozaj poučné VIDEO!!!!! Mna už dávnejšie zaujimá LEN ..Vesmir"!!!!!!!
@violkaibike65172 жыл бұрын
NAOZAJ ZAUJIMAVé a poučné!!!!!
@viliamvilius358210 ай бұрын
Skvele ,zaživne , poucne ..fandim
@vaclavmotl70382 ай бұрын
Zajímavé, poutavé a snadno pochopitelné. 11:32 chyba v zápisu množství o tři řády.
@jaroslavelias4889 ай бұрын
Velmi dobré video, hned jsem dal odběr. Nemohli by jste udělat video na téma Velký atraktor ?
@bismarckcz73082 жыл бұрын
Těším se na to ;)
@vratislavmrkvicka69989 ай бұрын
diky,je to spise pro deti,mate respekt
@tomas445644562 жыл бұрын
Ten konec je přesný. Vesmír je tak velký, že by to bylo plýtvání místa být sami..
@jiriadamcik7545 Жыл бұрын
Je to z dost starého filmu "kontakt", kde bylo v závěru řečeno. Kdyby jsme ve vesmíru byli sami, bylo by to plýtvání místem.
@nip.pon1729 ай бұрын
@@jiriadamcik7545Ten film je super.
@joseflesov1128Ай бұрын
Když programátor udělá počítačovou hru, taky tam nevystupují postavy z jiných počítačových her. Má to svá pravidla, daná při vzniku hry. A Vesmír taky. Žádní další hráči tu nejsou, leda by se objevili, až my budeme ze hry, až vymřeme. Je to naprogramované, žádná náhoda. 😏
@howtodo87286 ай бұрын
6:11 Hele jde to ruku v ruce.. Obvod čehokoli kulatého je vždy 3,14 násobek průměru té koule. Při zvětšování či zmenšování hodnoty vzdálenosti se vždy hodnoty dělí a násobí současně stejně. alespoň v našem vesmíru co známe. Ještě jen upřesním. pomocí GPT chatu mohu upřesnit stáří vesmíru na 13,8mld let. Jinak supr video.
@Peter-x292 жыл бұрын
Nechcete si udělat patreon? Cez ten štartovač mi chce pustiť platbu...
@svetlanlesny91012 жыл бұрын
Super video, viacej takých ;). Všimol som si chybičku. V čase 11:33 hovoríte 400 miliárd hviezd, ale napísaných je 400 miliónov.
2 жыл бұрын
Stává se. Chybama se člověk chlubí.
@svetlanlesny91012 жыл бұрын
@ 👍😀
@ivofrolec788 Жыл бұрын
Dobrý den, neplánujete prosím jeden díl o tématu neutronové hvězdy? Děkuji.
Жыл бұрын
Ano, bude tam!
@paveljanouch9260 Жыл бұрын
Dobrý den, Dobré vědět, mám jednu otázku. Když se pomocí barevného spektra určuje nejen teplota hvězd, ale zároveň i rudý / modrý posuv, jak tyto dva úkazy od sebe odlišujeme?
11 ай бұрын
V kosmu je pořád dominantní vodík a helium, takže se snadno určí, zdali jsou nebo nejsou čáry posunuté. Bylo by hodně divné, kdyby se tam najednou ukázaly čáry jiného prvku, který je zrovna dominanntí a zrovna se kryjí s čarami vodíku nebo helia.
@paveljanouch926011 ай бұрын
@ Děkuji za vysvětlení.
@jindrich24852 жыл бұрын
Díky za video. Jo a prej na základě mapy gradientu reliktního záření vysel v simulacich první odhad, ze vesmír ma tvar koblihy a je cca "jenom" 3x vetsi než je velikost pozorovatelného vesmíru! Houmer mel asi zase recht!
2 жыл бұрын
Nevim, dál...
@jindrich24852 жыл бұрын
@ Kulhnek co se týče popularizace svého oboru nupokulhava
@jiriadamcik75452 жыл бұрын
Za nás se o astronomii mluvilo i na základní škole, dnes se vymývají hlavy a tvoří se "evropané". Matematika je všech škol nepřítel a astronomie je z velké části matematikou. To co bylo vynalezeno v 17. a 18. století dnes žáci nechápou.
@krykyreaguje9674 Жыл бұрын
V Brně zrušili observatoř a udělali z něho 4k kino 😐
@jiriadamcik7545 Жыл бұрын
@@krykyreaguje9674 To víte, dnes se vše řídí jinými pravidly. Peníze jsou nejdůležitější a nejlepší lidé jsou blbí a vyždímani. Povolen je aktivismus a příslušníci fhgcxdffddIQ+.
@joseflesov1128Ай бұрын
Samozřejmě, to není náhoda, je to plán. Měli byste vidět, co se učí na školách jako programování. Psaní všemi deseti, Word, tisk blbostí stažených z internetu a možná někde i Excel. Děti netuší, co je paket, hexadecimální kód pro vyjádření binárního čísla nebo Ohmův zákon. Učitelé nejsou. Prostě alibismus a šaškárna. 😤
@jiriadamcik7545Ай бұрын
Je to prostě škoda, z devítiletý nám vycházeli téměř středoškoláci a teď nám budou že střední školy vycházet Ukrajinci. Škoda!
@michaljurani13144 ай бұрын
Super zhrnutie. Ešte ste mohli povedať takú zaujimavosť, že aj keď by sme cestovali rychlosťou svetla… tak ku mnozstve objektom sa nedokazeme priblizit kvoli rozpinaniu vesmiru a budu sa od nas vzdialovať a vzdialovat aj keby za nimi cestujeme rychlostou svetla.
@honzaperacek64632 жыл бұрын
Nevím, jestli jsem někdy od Vás slyšel horší zvuk a jo, koukám od videí z podkroví. Pár posledních jsem neviděl, doženu dneska.
@czerviik2 жыл бұрын
To mě mrzí, můžete trochu rozvést, co je na zvuku špatně?
@agaravalley66282 жыл бұрын
Ahoj, výborné video! Je možné dovysvětlit předpoklad velikosti vesmíru, kdy r=45mld ly ? A řekněme že je správný, pak ale nerozumím proč platí teorie o stáří vesmíru 13,4 mld let? Pokud nic není rychlejší než světlo (a na tom jsme se s Albertem shodli), poloměr vesmíru se rovná jeho stáří, nebo mi něco uniká? Za případnou odpověď děkuji a přeju vám hodně úspěchů a dalších videí!
2 жыл бұрын
Rozpínání vesmíru není omezeno rychlostí světla. Vidíme-li světlo z galaxie staré 13 miliard světelných let, tak ji vidíme, jak vypadala před touto dobou. Jenže za těch 13 miliard světelných let ta galaxie mnohem dál, klidně 40 miliard světelných let. Představte si, že 4 kilometry od vás startuje běžecký závod na 100 metrů a běží se ve směru od vás. Ve chvíli, kdy zaslechnete startovní výstřel, tak neproběhl start. Tou dobou jsou ti závodníci už v cíli, protože rychlost zvuku je asi 350 m/s.
@janengel1985 Жыл бұрын
A kdyby se Albert spletl, tak je to všechno v pr...😲
@vladimirprorespekt2411 Жыл бұрын
@@janengel1985 kolik lidí se plete...a kolik jich úmyslně lže ..jen proto aby dokázali svou omezeně viděnou PRAVDU....#a jak vy ?
@janengel1985 Жыл бұрын
@@vladimirprorespekt2411 Já si třeba myslím, že velkých třesků už bylo strašně moc a že čas a prostor fungují úplně jinak než jak nám to naservíroval pan Einstein.
@marekkovacik6546 Жыл бұрын
@Ja tomu nerozumiem, prosim 😢. To ako hmota sa rozpína rychlejsie ako svetlo? Ked tvrdite že rozpínanie vesmiru nie je obmedzene rýchlostou svetla. Alebo som to zle pochopil?
@acewestlycom2 жыл бұрын
7:40 Trošku mám problem s tím pohlcovaním svetla černou dějrou .. protoze ten prostor tam je tak zakriveny, že to svetlo stale unika ,, ale už ne do prostoru ve kterem jsme my. // vemte papir.. vidite hrany a po tech hranach leti svetlo.. srulujte ho a vidite valcovitou plochu , že ? ale na te hrane uprostred plochy to svetlo stale je a leti rychlosti svetla .. jen my vidime plochu valce. // to svetlo nezmizi z obzoru protoze nema silu uniknout .. ale protoze leti v jinem prostoru kvuli zakrivene gravitaci.
2 жыл бұрын
Říkáme tomu lži dětem. Země taky není koule a vzácné plyny jsem tam tvoří sloučeniny.
@acewestlycom2 жыл бұрын
@ Chápu, ale když ........... no jo , dluhy se také splácí s !!úrokem!! na úkor nějakého někoho jiného dluhu s úrokem ..... a svět se točí. .. hmmnn ... točí se vesmír kolem velkého třesku ,, anebo se opravdu pouze rozpíná ;-) ?
@Liatlordofthedungeon2 жыл бұрын
Dle matematiky obecné teorie relativity černá díra světlo skutečně pohltí a za krátký okamžik zničí v singularitě.
@michalkurinec89362 жыл бұрын
@@acewestlycom dobrá poznámka z veľkým treskom ono po veľkom tresku sa v okolí tvorili ďalšie menšie výbuchy s ktorých sa tvorili galaxie v galaxiách ďalšie výbuchy s ktorých boli hviezdy takže po tejto poznámke každého napadne že sa točí no možno tak určitú dobu a nie tak predvídateľne jak všetko ostatné keď doma na záhrade odpáliš dynamit všetko sa rozletí a v prvých sekundách v epicentre tlačí všetko od seba odstredivá sila ta existuje v epicentre veľkého tresku do dnes alebo do včera neviem pretože ta doletí ďalej než častice kúsky tvojej záhrady ,,tlaková vlna" a teraz si vezmime teóriu že v skutočne nekonečnom vesmíre je tých veľkých treskov tiež nekonečno takže tlakové vlny ďalších veľkých treskov držia našu ,,treskokupu" v rovnováhe pretože všetky veľké tresky na seba vzájomne pôsobia no tlaková vlna a odstredivá sila po výbuchu u nás zmizne a pokračuje ďalej mimo nás takže všetko časom zastaví a nájde si svoje miesto pretože energia z ďalších treskokup naše objekty spomaľuje možno to bude ta záhadná temná energia princíp dynamitu na záhrade kto vie ? vo vesmíre je všetko vzájomne takže stačí jednoduchá logika a vždy to potvrdí zložitá matika a ďalej nechám pracovať predstavivosť
@acewestlycom2 жыл бұрын
@@Liatlordofthedungeon čím víc gravitace, tím pomalejší čas .. z našeho pohledu krátký okamžik , to ano. definujte znici v singularite? // je rozlozeno, a pritom urychlovano gravitaci, ale rozlozeni na vlny jej zpomaluje,, takze za horizontem je dalsi horizont, podle me magneticky, kterym ale zase nelze prekrocit do stredu cerne diry. protoze elektro predalo svoji energii pro zrychlovani svetla v gravitaci na rozpad na magnetismus, a zarovenz gravitace na magnetické pole moc vliv nemá ..
@ladislavtalda84242 жыл бұрын
Este otazka: Ake velke je gravitacne zrychlenie na horizonte udalosti ciernej diery? Dakujem.
@Liatlordofthedungeon2 жыл бұрын
Z kasického hlediska je gravitační zrychlení na horizontu nekonečné. Pokud jej však spočteme správně relativisticky dostaneme g = c^4 /(4 G M).
@pepanagr28709 ай бұрын
Ahoj, úžasné videa ❤ Ale pořád mám jednu otázku kvůli které nemůžu spát 😢 Všichni mluví o vzniku vesmíru a jeho historii, ale kde nebo v čem ten vesmír vlastně vznikl????
9 ай бұрын
Jak to myslíte, kde vznikl. Přece tady... Tady, kde jsme, tak tady je vesmír.
@Jazzys.Prime.Chilling.Time1278 ай бұрын
vesmír je jediný prostor. Před Vesmírem tu prostor nebyl. @pepanagr2870
@kareldrahorad4723 Жыл бұрын
Nevím co je v komentářích pode mnou.Ale v jaké že spektrální třídě je naše hvězda? Myslím,že když jsem byl dítě,tak jsem četl G2?K2? G4?K4?Nějak jsem si na to teď vzpomněl.Protože jsem cca ve třinácti četl poprvé o Schwarzsildově poloměru.Váš kanál jsem objevil před dvěma dny.Tak doháním vaše příspěvky.Pokud jsem napsal blbost.Tak se omlouvám.
Жыл бұрын
Nezabýváme se spektrálními třídami. Pokud vás zajímá tato informace a jí podobné, wikipedia je mnohem lepším zdrojem.
@MrSlasli Жыл бұрын
Dobrý den, rád bych požádal o vysvětlení: jak je možné, aby se změnil úhel rotace Země,vůči magnetickému severu vlivem zemětřesení (jak někdo tvrdí na Wikipedii)?
Жыл бұрын
Hmota naší planetě není rozložena rovnoměrně a tak, když se rozložení hmoty změní, tak se změní i osa rotace nebo její rychlost. Magnetické pole Země se mění průběžně dlouhodobě.
@MrSlasli Жыл бұрын
@ děkuji 🙂
@popelnicelojidna24882 жыл бұрын
11:31 Říkáš 400 miliard a máš tam 400 000 000
@czerviik2 жыл бұрын
Upsík dupsík, moje chyba. A věřte, že jsme se kontrolovali!
2 жыл бұрын
Řekl jsem 5, myslel jsem 10 :-D. Stane se. Děkujeme za upozornění...
@novicemar3 ай бұрын
Krásné a poučné video. Jedna chybička se vloudila: 11:30 400.000.000 je čtyři sta miliónů.
@SolaScriptura73 ай бұрын
Tých chybičiek je tam celá kopa. Resp. nezmyslov.
@tomasnirmox83172 жыл бұрын
Dává smysl, že 109 průměrů Země a 109 obvodů Země se rovná průměru a obvodu Slunce. Nebylo by to možné jen v případě, že by oba objekty nebyly koule, ale měly by nepravidelný tvar apod. Předpokládám, že to tak je z hlediska geometrie.
@chytrakcz Жыл бұрын
Jde o matematiku. Obvod země Z= π*d (d je průměr země). Obvod Slunce S= π*p (p je průměr Slunce. Nyní p=109d Takže S=109d*π Avšak d*π je obvod Země. Takže nám vyjde S=109Z Je to lépe vysvětleno? Prostě jen matematika.
@tomasnepras1905 Жыл бұрын
Nic nového pro mě. Ale parádní video no opakování. A nebo když potřebujete rychle zjistit o vesmírů v krátkém videu. Jsem rád že jsem na vaši narazil!
Жыл бұрын
To nás těší, pane Nepraši.
@tomasnepras1905 Жыл бұрын
@ a mě zase že si mám kde doplnit a i zopakovat znalosti o mích obrněných tématech. A to v hodně stručně a hlavně v topné verzi 😁.
@ladislavtalda84242 жыл бұрын
Super video.. :) Len neviem co ma s tym spolocne Ibalgin. :D
@vasekcz Жыл бұрын
Hmmm.... možná to je tím že obvod je přímo úměrný průměru, a to v poměru π. 😏
@michalblack3822 жыл бұрын
a co hypernova?
@vlastaneuwirtova9833 Жыл бұрын
Obchoďák
@radimbartosek53566 ай бұрын
Já opravdu tipoval Afriku! :D :D
@janamo122 жыл бұрын
řekla bych, že máte v čase 11:32 chybu... říkáte 400 miliard, ale na ifnografice máte 400 milionů...
2 жыл бұрын
Ano, to velice máme...
@vyhulenejr10 ай бұрын
Jestli je pravda že všechna voda na Zemi pochází z dopadnutých komet a objem vody na Zemi je asi 1 386 000 000 km³,tak to znamená že v průměru na naší planetu dopadlo 1 386 000 komet o velikosti 10x10x10 km (pokud budu brát že kometa je 100%led ) rychlostí několik km/s.Tak by mě zajímalo,kde jsou ty krátery po dopadu těch komet,předpokládám že těleso o rozměrech 10x10x10 km letící takovou rychlostí po dopadu zanechá nezanedbatelnou stopu a v průměru každých 400km2 na planetě by měl být kráter 10x10km.V ČR by mělo být takových kráterů průměrně 180 -200.Na druhou stranu lze vidět,že Měsíc je samý kráter a vodu abys tam pohledal.Má někdo pro toto vysvětlení,popř. v čem se mýlím?Díky s pozdravem vyhulenej
@Jazzys.Prime.Chilling.Time1278 ай бұрын
A kdo tvrdí, že tam ty krátery nejsou? Ono dno moře nebo jezera to mohli zničit. Vem si jak voda opracovává šurtry, nebo proč je na plážích písek, to vše voda způsobila. Vem si hmatem, když šáhneš vedle potoka na hlínu tak je vlhká ale drobí se a teď si šáhní pod tou vodou na dno, když dáš prič štěrk, ucítíš takové nechutné mazlavé dno.
@Vtreti4 ай бұрын
Mám vysvětlení: čas, eroze, pohyby zemských desek... Asi jste moc brzo vyhulenej. Děti, neberte drogy jestli nemusíte!
@martinvalasek26822 жыл бұрын
To je naprosto děsivý velikost vesmíru
@vlastaneuwirtova9833 Жыл бұрын
Velikost vesmíru je nekonečná. Stejně tak je nekonečný i čas.
@witchroots129 Жыл бұрын
Škoda,že i tyto informace mohou být zavádějící..jinak je to dobře poslouchatelné
Жыл бұрын
Mohou. Doporučuji si vše ověřit.
Жыл бұрын
No jo, tak to pak můžete věřit jen tomu, co si změříte a vypočtete sám. Chystáme sérii pro lidi, co nevěří na vědu - jak si změřit rychlost světla a další legrace.
@vlastaneuwirtova9833 Жыл бұрын
@chci si😊 ověřit, co bylo před velkým třeskem a jak daleko za koncem vesmíru je nějaký další.
@johnyjirsoun50235 ай бұрын
Máš nějaké svoje důkazy a měření nebo fotky pr svá tvrzeni ? Jen placas neco co nekdo placal uz pred tebou .Kdyz mas ten objektiv na beďary
5 ай бұрын
Bibli, Knihu džunglí a Malého Bobše.
@ladislavtalda84242 жыл бұрын
Preco castokrat hovori autor o teoriach, ked ide o hypotezy. Myslim ze rozdiel medzi tymito pojmami velmi dobre pozna rozdiel, ale napriek tomu to pletie. A nielen on, ale aj mnoho vedcov. Bezny clovek ma potom v tom chaos - teda veri nieco u co ani nemusi byt pravda. A aj o Hawkingovych tzv. neoverenych "teoriach" by sa dalo diskutovat.
@novakrw2 жыл бұрын
Výborné video, už chybí jen anglické titulky pro větší dosah :D
@MartinCargo11 ай бұрын
Móóóc dobře popsáno.👍
@TheElafis2 жыл бұрын
Proč je omega centaury hvězdokupa a nikoliv galaxie?
2 жыл бұрын
Je možné, že jde o jádro galaxie, které zůstalo pokupě zatímco se zbytek galaxie při srážce s Mléčnou drahou rozptýlil.
@Vtreti4 ай бұрын
2:38 Ceres není planetka, ale trpasličí planeta.
@necr303 Жыл бұрын
**THUMBS UP**
@janomisovec4119 Жыл бұрын
až 400 000 000 000 hviezd
@osip6678 ай бұрын
1:20 hezky romanticky řečeno.
@ivankelcik5276 Жыл бұрын
trilliony galaxii ?????
Жыл бұрын
Psal jsem v odpovědi jinému divákovi: sekl jsem se v řádu.
@filipsemerad20572 жыл бұрын
13:08 no to mi nevychadza. Vždyť je vesmír starý ani ne 14 mld let, ne?
2 жыл бұрын
Fotony k nám putovaly 13 mld let, ale za tu dobu se posunul i ten objekt. Vesmír se rozpíná a ten objekt je teď tak daleko a dokonce už vypadá asi i úplně jinak.
@filipsemerad20572 жыл бұрын
@ A jo, to mi nedošlo, díky moc
@lukaszimmel75362 ай бұрын
Ja fakt hadal Afriku :D Ze by Europa byl jak Evropa, by bylo moc easy :)
@XavieGT3 ай бұрын
Prečo sme nikdy nikde nevideli padať asteroid, meteorit aj z dola na hor? Ale vždy výhradne iba z hora na dol. Ďakujem za vysvetlenie
3 ай бұрын
Čeština označuje slovem pád pohyb zhora dolů a tak není možné vidět cokoliv padat jiným směrem. Pokud se něco pohybuje zdola nahorů, tak pro to máme výrazy jako vzlet, výskok, vzestup, stoupání a podobně.
@XavieGT3 ай бұрын
Veľmi nelogická odpoveď pokiaľ vezmeme do úvahy, že Zem sa točí cca 1670km/hod, okolo slnka obiehame rýchlostou 107.000km/hod, slnko a zem obieha mliečnu dráhu rýchlostou 828.000km/hod a mliečna dráha sa rúti vesmírom rýchlostou 2.160.000km/hod. Pokial zú na zem započítané štyri vektory pohubu, asteroid by mal byť náhodne viditeľný letieť akýmkoľvek náhodným smerom. Ale nieje tomu tak. Smiem poprosiť logickú odpoveď ?
@XavieGT3 ай бұрын
Opravím sa : Prečo sme nikdy nevideli meteorit, asteroid stúpať, z dola na hor ? alebo len prelet vodorovne napríklad ?
@arionhoover29522 ай бұрын
Zdravím. Já tomu vůbec nerozumím, ačkoli Vaší otázku jsem pochopil už v prvním příspěvku (vím, že se neptáte proč meteorit nepadá ze Země do prostoru, nýbrž na směr letu), takže jen domněnka. Nebude to tím, že v okamžiku, kdy by to mohlo být vidět "obráceně", je den? Tedy na nebi světlo jasnější (slunce) než vydá hoření/tavení meteoritu.
@arionhoover29522 ай бұрын
Ještě jsem zapomněl napsat, že obrácený let asteroidu se spíše odrazí zpět do vesmíru. Ale určitě budu rád, když to objasní někdo super chytrý.
@jurajkostolansky38032 жыл бұрын
o = 2 * Pí *r
@chytrakcz Жыл бұрын
Jde o matematiku. Obvod země Z= π*d (d je průměr země). Obvod Slunce S= π*p (p je průměr Slunce. Nyní p=109d Takže S=109d*π Avšak d*π je obvod Země. Takže nám vyjde S=109Z Je to lépe vysvětleno? Prostě jen matematika.
@dadix9838 Жыл бұрын
*like*
Жыл бұрын
díke
@Rasa123vlk Жыл бұрын
O Ceresu jsem dělal referát :D.
Жыл бұрын
A jak to dopadlo?
@Rasa123vlk Жыл бұрын
@ třídu to moc nezajímalo klasika, jinak máte super dokumentarni film, poláci vás šukali?
@czerviik Жыл бұрын
@@Rasa123vlk ne, Faraona přece
@Rasa123vlk Жыл бұрын
@@czerviik ajo vlastně, Dobré vědět chutnalo vám u faraona?
@IgorNash-r7p2 ай бұрын
Nesmysly. Země je plochá ...
@josefkoranda577120 күн бұрын
109 je pičusovo číslo😂
@erikszkandera874311 ай бұрын
JENOM JEDINÝ DÍL ŠKODA
11 ай бұрын
O čem bychom měli dál točit? Nějaké náměty?
@martinkristek11393 ай бұрын
Jak si člověk mohl vycucat s prstů tolik hoven
3 ай бұрын
Trošku slovníček, pane Kristku...
@henkelforce2 ай бұрын
tak vycucej něco lepšího 😆
@korinakrausova95482 жыл бұрын
Zeměkoule je velká, ale v ní je ještě jedna a ta je mnohem větší.
2 жыл бұрын
Počkáme co na to Libor....
@janengel1985 Жыл бұрын
Nene, tak to není. Náš Měsíc je ve skutečnosti planeta, která obíhá okolo Jupiteru.
@borisnavratil Жыл бұрын
Už jste odevzdala občanku?
@korinakrausova9548 Жыл бұрын
To říká Švejk a ten měl vždy pravdu.
@borisnavratil Жыл бұрын
@@korinakrausova9548 ptal jsem se na občanku. Už jste ji vrátila?
@bretislavnemec784 Жыл бұрын
Myslím si že velký třesk nikdy nebyl! To jenom “třesklo “ VĚDCŮM V HLAVĚ! Stvořitel nepotřebuje k tvoření třaskavinu! Vesmír nemá počátek ani konec! Je VĚČNÝ A NEKONEČNÝ!❤️😇😀❤️😇😀❤️
Жыл бұрын
Vidíte. A já si myslím, že svět je bachratá fena, která vysmrkla Slunce a Zemi.
@janengel1985 Жыл бұрын
Lidi si pořád pletou prostor a vesmír a proto pořád jenom přešlapují na místě. Třesků už bylo bambilión. Vesmír měl samozřejmě počátek a bude mít i konec, do té doby tady ale napíšeme ještě hodně písmenek.
@borisnavratil Жыл бұрын
Věčná a nekonečná je hloupost některých lidí.
@SkocDoZdi11 Жыл бұрын
Trefný
@abaddon311610 ай бұрын
To zní jako nové náboženství😂 , chci k němu patřit🎉@
@GejmronCZ Жыл бұрын
11:32 Je tam napsáno jen 400 mega. Asi tady někdo vynechal 3 nuly :)
@czerviik Жыл бұрын
Pravda, je to tak velké číslo, že ho člověk zapomene dřív, než dopíše všechny nuly.
@GejmronCZ Жыл бұрын
@@czerviik To zas nesouhlasím. Není to extra velké číslo
Жыл бұрын
Podle toho, jestli jde o počet knedlíků nebo bodných ran...
@GejmronCZ Жыл бұрын
@ uuu, teď jsem skapal XDDDD
@rodinapolakova-3118 Жыл бұрын
Titán je nejvěčí v soustavě měří až 5,011
@Vtreti4 ай бұрын
Ano, když se počítá atmosféra. Někdy tak, jindy tak.
@zoltanczako2232 жыл бұрын
Nedá sa to vysvetliť bez ženskej mimiky???Aj keď videa sú zaujímavé ale mne tam nepasuje ,ako sa žensky pohybujete... bez urážky....
2 жыл бұрын
Milý Zoltáne, dá. Jenže, mezi námi děvčaty, takhle je to pro mě přirozené.
@janengel1985 Жыл бұрын
A co teprve ty chlupaté paže? 😮
@vlastaneuwirtova9833 Жыл бұрын
@👍
@MrZebros3 ай бұрын
Vesmír se roztahuje protože je někde velký třesk. (Daleko)A velký třesk je jen reset hmoty aby se to mohlo dít znovu a znovu. Moje myšlenka:)
@lubomirvrba1079 Жыл бұрын
Máte tam chybu - říkáte až 400 miliard hvězd, ale na obrázku je 400 000 000
@SramekOndrej4 ай бұрын
Tak jsem si zjišťoval proč jsou ty obvody a průměry Země a Slunce stejné a může za to prej nějakej Archimedes. Takže ne nehoda, ale sabotáž.
@mmoggattplays76052 жыл бұрын
Čierna diera môže byť nekonečne malá len pohltí okolo seba svetlo tak vyzerá že je veľká čierna guľa
@aiver159 Жыл бұрын
védska kosmologia popisuje vesmir uplne inak... toto su len omáčky ktore nam vtlkaju do hlav :)
11 ай бұрын
Já jsem si dnes vtloukl do hlavy úžasnou zeleninovou omáčku na italský způsob... Naprosto dokonalá.
@aiver15911 ай бұрын
@ a?čo ja s tým?🙂 kľudne tlač do hlavy čo chces..mne to oznamovat nemusíš
11 ай бұрын
Ale mohu. Dnes jsem si dal indickou kuchyni. Vařila přítelkyně.
@henkelforce2 ай бұрын
tu můžu taky :D
@henkelforce2 ай бұрын
a čo keď védska kosmologia sú omáčky? 🤷♂😆
@Gregtech62 жыл бұрын
pořad pro děti?
2 жыл бұрын
Ano, zatím všichni, kdo viděli náš pořad, byli něčí děti...
@vlastaneuwirtova9833 Жыл бұрын
@👍
@marekoravec83879 ай бұрын
Škoda že to sú teórie a nie fakta lebo všetko je ináč
9 ай бұрын
Co je špatného na teoriích?
@Snycosezijou2 ай бұрын
Video super, ale ruku na srdce, věříte tomu všemu, nedostali jsme se jako lidi ani na prah vesmíru, ani bych nikdy netvrdil jak je co velké a těžké. Neznáme ani hmotnost své planety nejde to určit k milionům druhu prvku skladby naší planety. Do dnes nevíme ani co je ve 20km??? Pod zemí.
@milan471710 ай бұрын
Kolik má průměr země?To ví pár lidí a ovečky mají jiná čísla a planeta Země je jak je to koule nebo kruh? No jasně když to tvrdí tak to je jasnej kec
@TheSembreak Жыл бұрын
jedine video ktore musim o vesmire vidieť ? ved to su zaklady.....:D ine videa pozeram :D slabe..