Super video. Jsem strojař a elektrikář ... nicméně musím podotknout, že elektrikáři jsou taky skupina samo Macho a Ego, zejména revizáci ... Nechci se nikoho dotknout ;-)
@jiribekrАй бұрын
Revizáci jak kdo, ale jinak souhlas, je jich mezi nima taky dost.
@waleczek1982Ай бұрын
Souhlas, taky to pozoruju...
@lukaskaplan1287Ай бұрын
Ano, značná část revizích techniků jsou namachrovaní egoisté, na druhou stranu, udělali revizní zkoušky, což rozhodně není malá výzva.
@TheListener1234Ай бұрын
Díky!
@zbynekstryal1464Ай бұрын
super video
@marekpleva8411Ай бұрын
ten preslov na začiatok super takisto aj cele video diky
@milanferenc4447Ай бұрын
Velký dík!!!
@martinklimt9336Ай бұрын
" Komunita svářečů jsou toxický, egoistický... " [4:27 ] Kdo hledal něco na fórech elektrikářů asi měl podobný pocit. A určitě by se to dalo říci i o jiných fórech. Dnes aby člověk pohledal někoho kdo poradí, vysvětlí, pomůže atd. Pro začínající je to pak těžké. A když se třeba po čase "vybrousi" tak to toxické ego chování budou mít taky protože to zažili a mají to za normálnost. Samozřejmě jsou i výjimky.
@krezacАй бұрын
No nevim, takovou zumpu, jaka byla (zvlast v poslednich par letech) na svarforu neprekonalo ani dvacet cipisovych alter ego na hybridu... Ale samozrejme vsechna fora neznam ;)
@vojtagabriel6056Ай бұрын
u TIGu se peněženka prohne i u kukly, tam je opravdu důležité aby člověk skutečně dobře viděl... Pár let jsem snad nikoho vařit autogenem neviděl. V práci ho na svařovně používali jen na rovnání svařených konstrukcí. Své místo určitě najde u řezání, případně "nahřívání". Na údržbě jsme měli i elektrodu, je to nejmenší, nejlehčí přístroj, takže nějaké to vaření na žebříku... Elektroda je i dlouhá, tak se s ní člověk může dostat i tam kam jinak nemůže, třeba přivařit matku v trubce... A ty možnosti vhodných elektrod na litinu, tvrdokov... Jen si ještě rýpnu že existují i další metody svařování, třením, termitem...
@jiribekrАй бұрын
Dobré doplňující informace. O větší náročnosti na kukly, kvalitní jemný rukavičky, a určitě zástěru atd jsem taky slyšel. Termit v historii spíš páchal škody 😁 (během WWII likvidoval artilerii) Tohle video je pro domácí kutily, takže sváření tigem, termitem, ultrazvukem, třením, laserem, robotické, a další exotické metody zde není třeba nějak moc prožívat. Domácí kutil si vezme nejvíc z toho, na co reálně dosáhne a bude mu to sloužit nejlépe pro garážové lepení 🙂 Ps: vlastně jsem tuhle přemluvu - první díl dělal kvůli tomu, aby někdo, kdo nemá vůbec žádné zázemí a povědomí, tak aby nějaký základ získal. A to lepší základ, protože pár známých se nechalo přemluvit dědou aby si koupili trafo, protože to je to nejlepší co kdy vzniklo, a pak chudáci vařili střídavinou, nebo doma měli 100kg kolos, a nebo koupili "jednopeklo" a podobné kostitřasy, které si ze svařeče akorát tak střílí, a dělají si z něj dobrý den.
@viteoweithardtАй бұрын
Já myslím že autogeny si vozili instalatéři a svařovali plynový potrubí a trubky k radiátorům, když ještě byly železný.
@krezacАй бұрын
@@viteoweithardt U nasich se ted predelavala kotelna a topenari na autogenu porad jedou.
@WMP200007Ай бұрын
Tak hrozne to není Tig hf doma mam.pouzivam ho vic nez 10 let a jasne prvni investice vetsi ale na spousty veci je naprosto nenahraditelna!
@jozefm.5414Ай бұрын
Super ako vždy
@flodurkengАй бұрын
a ještě sváření laserem to vypadá hodně super 😉
@jiribekrАй бұрын
Přemýšlím že bych šel na laserovou operaci očí, mohl bych pak svářet pohledem 🤔
@flodurkengАй бұрын
@@jiribekr stav se za killerozem už tam laser zkoušel tak ti ty čočky přeblikne 🤣😎
@jiribekrАй бұрын
Nemám čočky, a zrak mám téměř perfektní (zkoušeli mi ho když jsem jel do oční ambulance kvůli šponě v oku). Jen jsem si z toho dělal srandu, jako referenci na jeden starší vtip : "nazdar Jardo, tak co ta laserová operace očí?" "no prosímtě, ani mi nemluv, je to velkej scam. Udělali mi laserovou operaci očí a rozhodně mi teda lasery z očí nejdou"
@lLukas_Rehak_1989Ай бұрын
já svařoval nerez s ocelí rutilkou a drží to v zátěži furt :-D prahy na autě jsem vařil nerez plech z myček na nádobí, plněným drátem a ten flux to taky drží v pohodě 😀
@jaroslavv.2233Ай бұрын
Kolikrát si říkám, že všechno už vím - ale přesně ta spotřeba plynu mě překvapila, když jsme půl dne stehovali zábradlí tak druhej den koukám víc než polovina flašky v corgonu prdeli. Původně jsem myslel že ni to někde fičí.
@jiribekrАй бұрын
Jojo, někdy ten plyn mizí a člověk ani neví jak
@pepadolezal4562Ай бұрын
Hezkej sestřih 😆
@jiribekrАй бұрын
Ušetřím v průměru 4ml šamponu na jedno sprchování, je to ekonomické rozhodnutí.
@pepadolezal4562Ай бұрын
@@jiribekr čekal jsem vše ale tohle opravdu ne 🤣🤣 no si tak říkám že já toho s dlouhými vlasy toho asi moc neušetřim 🤣🤣🤣 ale původně jsem chtěl napsat že jsi se upravil kvůli videu
@pepadolezal4562Ай бұрын
@@jiribekr jo a ještě jsem se chtěl zeptat jak dloho ti trvalo spočítat to že jsi ušetřil tolik šamponu
@jiribekrАй бұрын
@@pepadolezal4562 To bylo střelený od boku a s vtipem :)
@pepadolezal4562Ай бұрын
@@jiribekr jo jo to je jsem pochopil ale fakt mě to dostalo díky
@WMP200007Ай бұрын
Selenové usměrňovače se na váreni používaly .Se spotřebou triodyny to zas tak upne tragicke nebylo (pokud se svarelo)Zase to byly idealni zdroje stejnosmerneho proudu .Ted jsem na montazi v USA a na stavbe se motorgeneratory (se spalovakem) pouzivaj naprosto bezne (maji je tu i bezne v obchodech).
@jiribekrАй бұрын
Díky za doplňující info. Ty selenové usměrňovače pak tedy musely mít obrovské rozměry a musely šíleně topit. Pamatuju se jak se vlastně dal selenový usměrňovač nahradit diodou a odporem, protože měl obroský odpor v prostupném směru, který způsoboval veliké ztráty. Staré autonabíječky tohoto neduhu seleňáků využívaly jakožto omezení proudu. V USA mají celkově hodně kladný vztah ke všemu na benzín. Na jednu stranu se potom dá ve velkoměstech dýchat, protože jsou všechny auta na benzín, ale na druhou stranu jim nedělá problém aby jim za barákem běžela neustále elektrocentrála. Zas ale s těma jejich vzdálenostma je pochopitelný že maj mnohem větší potřebu pro vše přenosné a soběstačné, protože kdo by chtěl tahat 50 mílovou prodlužku.
@krezacАй бұрын
Dedkovitost, deti - muj nazor. Jsem predrevolucni decko (rocnik 79) a prijde mi, ze tenkrat (zvlast v nasi oblasti, vesnice nedaleko "zelezne opony") pokud clovek nebyl sportovec/fotbalista, tak moznosti vyziti byly trochu omezene. Takze jsem byl proste na dedovi prilepeny, kdykoliv to slo a neco delal. Deti od bratrance a sestrenice pristup maji (jejich deda je ex opravar, porad neco opravuje/upravuje), ale nezda se, ze by nektery o kuteni jevil zajem. Ale mozna je to proste tim, ze to pro ne neni "exotika" jak pro deti "z panelaku". Nevim, jestli jsem to nepreslechl, zasadni vyhoda CO2 podle me je, ze 5kg lahev vydrzi rok, kdezto stejne velka 8l smesky je fuc za chvili. A popravde, ani nevim, jestli mi smesku (jako zakaznikovi bez zivnostaku) nekde naplni.
@jiribekrАй бұрын
Další náhled na problematiku zájmu, ale z jiného pohledu, a taky to dává smysl. Lidi si víc váží toho, pro co museli něco udělat, to je pravda. Co se týče plynu, tak ohledně spotřeby nejsem schopen říct, ale corgonovou flašku mi jako běžnýmu smrtelníkovi prodali. Jsem sice kapitalista, ale nemám svářečák, a přesto jsem lahev koupil. Myslím že svářečák byl potřeba jen dřív, a dneska už je to free, a každý si může doma lepit železo čím chce.
@krezacАй бұрын
@@jiribekr Ad plyn, priznam se pravidla nevim. CO2 i argon mi v malem prodali, ale jeden hodne vzdaleni pribuzni maji kovovyrobu a jednou jsem si od nej 20L corgonu pujcoval (jo, doslo mi CO2 v patek vecer pred vanoci a druhou flasku jsem tenkrat jeste nemel) a trochu nadaval, ze je s tim opruz, musi platit mesicni najem za lahve a tak. Acetylen je dneska pro soukromou osobu pry bez sance. Ale videl jsem, ze na rezani pouzivaji propan-kyslik, jestli tim jde i svarovat, nevim.
@jiribekrАй бұрын
Mesicni najem se dela jen u fabrik a prave tech 20l flasek. Fabriky a velky svarovny maj obšancovaný velky firmy, a timhle si je pojistujou. Vlastne si tim omotaj zakaznika kolem prstu, protoze je na nich zavislej. I tak ale jde sehnat svoji 20l flasku a nekde random si ji nechat naplnit pokud vim. Acetylen jsem nezkoumal, ale otazka je k cemu acetylen, ledatak na rezani :)
@lubos3976Ай бұрын
42:12 nesouhlasím ;) když byly vcajku ložiska, triodyna nebyla hlučná
@WMP200007Ай бұрын
Tohle video se mi libí sice je tam spousty drobných nepřesností ale zase je to vcelku pochopitelné i pro takřka naprosté laiky.Ano jsem svářeč(častecně už bývalý přesto se stale udrzuji aktivně v oboru) těžko řict jak hodně toxický .Sice jsem se musel u spousty věci usmivat ale zase na druhou stranu jde jistou neznalost problematiky (nic proti ničemu).Kazdopadne videa od vás mam moc rad hlavne ty elektrická.
@jiribekrАй бұрын
Určitě tam bude kupa nepřesností, nemám na to žádnou školu ani kurz, a všechno jsem si zjišťoval na vlastní pěst :) Důležitý ale je, aby už nikdo nikdy netápal tak, jako jsem tápal já, a abych lidem usnadnil jejich začátky v potenciálně velmi zajímavém a užitečném hobby. Druhý díl, tedy recenze na svářečku je již venku a veřejně, a je mnohem zajímavější, zejména pro svařeče :)
@WMP200007Ай бұрын
@@jiribekr Jj to jsem pochopil.Bohuzel na internetu je spousta nepresnosti a mnohdy i vylozenych nesmyslu přesto ma tohle video (i pres mozna i desitky drobnejsich ch yb.Pokud by byl zajem neni problem je opravit nebo upresnit .Libi se mi moc vaše videa uz jen proto že maji hlavu a patu a že jste z těch lidi kteři jen neremcají držim palce u prace s dalsima videama!!!
@WMP200007Ай бұрын
@@jiribekr Par lidem jsem už dělal " nalejvarnu" ohledne sváření (po nakupu nove svařečky) a myslim že to ocenili (asi jo protože pustili nějaký ten halíř) :-).Ono nejen u svařeni (ale u něj je to znat obvzvlašť) je strašně moc znát když za vami stoji ten kdo zná a umi a okamžitě opravuje chyby .Pak se člověk posouvá neskutečně rychle dopředu a nedělá zbytečné chyby a navyky které se pak musí odnaučovat.
@Nasetraktory.Ай бұрын
@@jiribekr ahoj jirko si poměrně sledovaný "jůtuber" a je jasné, že nemůžeš vědět všechno. Dej ten scénář někomu přečíst, aby ty nedostatky opravil, a nebo prokonzultoval. A až pak udělej video. Osobně jsem to video vypl. Vím že si na tom makal na 100% a nemůžeš za ty nepřesnosti, prostě není to úmysl, tak ta korekce by nebyla špatná. Jo egoista nejsem, ale svářečák mám někdy od roku 1987. Neber tento komentář jako hejt. Nech se ti daří ahoj. Z.
@jiribekrАй бұрын
@@Nasetraktory. Nemám s kým bych to konzultoval, kromě dalších lidí, kteří si doma sváří. A s jedním, kdo si doma sváří už kupu let jsem to i konzultoval, a on ten text celý četl, a prý OK. Profesionálního svařeče jednoho znám velmi dobře, a ten je tak extrémně jedovatý, že mě pomlouvá po celém Náchodě, zejména pak u lidí v profesi, pomlouvá mě před svojí rodinou, a taky se naváží do mého táty. Normálně jeho manželka se mě bojí, přitom mě naposledy viděla před 20 lety. Osobně neznám dobře žádného profi svařeče, který by byl nějak příliš ochotný.
To doma asi nikdo používat nebude, je to příliš hi-tech :)
@MiroP-he4egАй бұрын
@@jiribekr Je to hi-tech kedysi to bola aj žiarovka :)😂
@alll6666Ай бұрын
Zdarec mam toho parkside a bežne jsem vyvyroval auto i na fotovoltaice stridač 3 kw easun to daval jen nedal elektrodu tam byl pretiženy a vypinal se , ale ceočko když bylo na 80 A na bodovani tak to jelo krasně.JInak bezvadne informativni video byval jsem svařečem z povolani nyni dělam elektrikaře už mi na svařeni neslouži oči tak dobře , ale doma svarečku vytahnu tak parkrat do roka i elektrodovou jesem si koupil znovu dřive jsem ji měl ty vychtavky jako kuthereber 150 tig la parkside nema jako hodstard- zvyšeni zapalovaciho napeti na elektrodu, dale antistyk když se elektroda prilepi inventor sniži napeti aby byla elektroda snadno odlomitelna- parkside ji rozžhavi do červena.. aARC Force- udržuje napeti na oblouku -vylozeni vyrovnava podminky hořeni oblouku toto parkside nema je to vpodstatě jen inventor jako zdroj, ale ceočko je super.
@xmedaАй бұрын
Jeste jeden typ svareni.. se pouziva na vareni kolejnic. Termit. Nasype se do priravku, zapali a zaceli to. Jinak TIGy se delaji i takove uzasne male na sperky a modelareni. A prave s takovym se krasne uci cela ta metoda. Protoze to ma mrnatou trysku a fouka to jen trochu argonu. Zvladaji to i modelky na strojiraku ;)
@jiribekrАй бұрын
Zajimavy doplneni informaci z ne moc bezneho, ale presto vsudypritomneho :)
@Frantisek-jb4ykАй бұрын
je mi čtrnáct a taky si plánuju koupit svářečku přesně Pantermax MMA 215 pulse
@jiribekrАй бұрын
Co takhle jít rovnou už do invetoru co má podavač drátu? Vyjde to navíc jen o pár stovek, a bude to umět dvě metody navíc. Do budoucna rozhodně lepší. Jinak hodně štěstí :)
@moze-theonlyoneАй бұрын
1:57 tak ja vkuse skúšam niekomu natlačiť elektroniku 😂 lákam na také prkotiny, čo si môžu vyrobiť samy , ale odozva žiadna 😂 Nezvaram najlepšie, to ale aj bude tým, že to je väčšinou oprava niečoho totálne zhrdzaveneho 😂také klasické lepenie z núdze Ale učil som sa zaujímavo 😂 oco kúpil zváračku, ukázal mi, že ako sa chytí oblúk, niečo som si skúsil (postupy sme mali na škole teoreticky spomenuté za 10min) a za týždeň kúpil hromadu železa a zahlásil: ,,pozváraj plot" samozrejme on bol celé dni v robote, akurát špičky mi pomohol navariť, aby boli rovno 😂 ale musím sa priznať, 12 rokov a plot drží krásne 😂 a keď sa pozriem z profilu, všetky špičky sú presne za sebou, ani jedna netrci do strany, 😊 Nedávno sme kúpili lepšiu zváračku a kuklu, len nemám akosi čas už, rodičovské povinnosti 😂 síce dcéra ale za pár rokov čaká podobná lekcia aj ju
@56pavel53Ай бұрын
35min:"Čistota půl zdraví,špína celý".(Říká pořekadlo).😜
@PepaSFIАй бұрын
jen pro info, do průmyslu se drát dodává i v sudech kde je spirálově svinutý a je ho tam nevím kolik, moc. Sud stojí někde v koutě a drát je do podavače vedený dlouhým bovdenem.
@jiribekrАй бұрын
Zajímavý, v životě jsem o tom neslyšel, to je pro svařovací automaty ?
@PepaSFIАй бұрын
@@jiribekr v práci se to nejdřív nasadilo na robíka a teď je to na některých manuálních svářečkách. Je to sud z papundeklu, trochu menší než běžný sud od nafty, uvnitř ne středová roura a kolem ní je spirálově uložený drát. Sundá se víko, uvnitř je ještě drát upevněný přepravní pojistkou. Nasadí se klobouk s bovdenem, protáhne se drát a dál je to klasika. U svářečky se jen přidá průchodka pro bovden k podavači. Děláme demoliční techniku pro bagry takže se vaří tlustý věci, pevnostní oceli jako Hardox a tvrdý návary. Plyn se používá tuším jestli to pořád platí Cronigon a dráty od tý firmy co má žlutý krabice s náhubkem :-)
@WMP200007Ай бұрын
@@jiribekrJj jsou to sudy s dratem pouzivaji se v prumyslu předevsim u MAG metody kde je velke mnozstvi odtaveného materiálu.(Tam by se neustale menily civky).
@Nasetraktory.Ай бұрын
@@jiribekr Kdysi jsem dělal svařovací automat na zemní vruty, tam se to pak instalovalo, protože měnit 15kg cívku každou půlhodinu to byl opravdu opruz. Video z toho automatu mám na kanále, ale je to ještě bez "sudového drátu" je tam i ekonomika, protože 1kg vychází levněji.
@ElDiablo666999666Ай бұрын
Plácáš nesmysly, trafem se svařuje dobře, jen se to musí umět. Ideální jsou ,na silné materiály, kyselé elektrody, ale už nejsou k sehnání na vše ostatní se používají rutilky.
@paveltater1618Ай бұрын
U trafa to chce cvik, je složitější zapálit oblouk, je nižší napětí
@oldo.sumava6786Ай бұрын
@@paveltater1618 To nižší napětí není trafem, ale bezpečnopitomci z EU. Stará trafa měla napětí na prázdno vyšší a nebyl to problém.
@jiri1385Ай бұрын
Nostalgicky vzpomínám na sváry s kyselýma elektrodama střídavým proudem.Provařený materiál a ten vzhled sváru ...Doufám ,že to nezní "dědkoprudící"😀
@ElDiablo666999666Ай бұрын
@@jiri1385 Přesně, to kreslilo housenku samo!
@_Barakus_Ай бұрын
HA. Ja mam 20 rokov a viem zvarať ,paliť a plus som vyučený inštalatér a v garažu i v dielni som skoro každý deň.
@Nasetraktory.Ай бұрын
A zato máš ode mě lajk
@jiribekrАй бұрын
A na takových lidech stojí budoucnost naší společnosti, jen tak dál :)
@jirkajavurek1094Ай бұрын
Makerfaire v RnK mi prisel pomerne krom vaseho stanku o nicem … je pravda, ze to byl pr gm i maikerfaire, na kterem jsem byl :D
@flodurkengАй бұрын
pche měl jsem velký trafo pro stavební osvětlení (2cívky 24v do série jedna na 220 nezapojená kvůli omezení proudu rozptylem ) a vařilo to 2,5 s bílým označenim jako fík jen se to muselo nepřehánět jinak to trafo dostávalo na prdel 😀
@jiribekrАй бұрын
Jo, člověk si musí umět v nouzi poradit
@viteoweithardtАй бұрын
S trafosvářečkou na růdliku nepřeháníš, viděl jsem to na jednom provozu že měli trafosvářečku na pevno namontovanou když šli svařovat do provozu ale je to pár let dozadu před invertory.
@draxterianАй бұрын
Dělá se to běžně třeba na stavbě ( viděl jsem to u paneláku,jak svářeči svařovali trubky byl to sice TIG ale vezli to na rudlíku)😊
@ElDiablo666999666Ай бұрын
JS 90 má třicet kg, ono se to pronese, taky ji mám na vozíku.
@Nasetraktory.Ай бұрын
@@ElDiablo666999666 měl jsem ji spolu s UDA 160 to vařilo hodně pěkně.
@wirdamirda5875Ай бұрын
do 5kg uplně v pohodě 15kg.. hlavně se neptejte 🙂
@-COBRAАй бұрын
zváranie CO2kou by mali zakázať, lebo viete, klimatická kríza :D
@jiribekrАй бұрын
Nojo, pravda, beztak nějaký pan velkomožný nařídí že to CO2 se musí vysát z atmosféry, a při sváření se musí ze vzduchu separovat a vracet na určená odběrná místa. Každý svařeč si navíc bude asi muset koupit emisní povolenku, 5800 Kč za litr CO2.
@jozefm.5414Ай бұрын
Bol u nás díler zvaraciek a trafo CO2 už nekúpis to už asi stihli zakázať.
@viteoweithardtАй бұрын
@@jozefm.5414 To se ví. Kvůli vysoké spotřebě.
@ElDiablo666999666Ай бұрын
@@jozefm.5414 Ano EU je už zakázala!
@nasesrnky7734Ай бұрын
Máš recht, ty dědkové jsou reklama na špatnou náladu
@paveltater1618Ай бұрын
Protoze jsem chtel silnejsi stroj, takze 3faz, tak mam trafo Omicron 206, pro elektrodu Omicron 190 invertor... Pro vessi proudy byl invertor ve 3f nesmysl kdyz jsem pred 3 lety shanel...(na 1f zase velky prikon/proud, krery neni standartni...)
@jiribekrАй бұрын
Na doma máš českýho Omicrona na věky :)
@paveltater1618Ай бұрын
Ja zase nejradsi bazicky.... Invertorem parada zadnej problem,... trafem jasne hur se zapaluje ma nizsi napeti
@jiribekrАй бұрын
Hele mně to s tímhle invertorem taky šlo nějak nad očekávání pěkně, asi to bude těma lehce nad 60 voltama a pěknou tlumivkou. Bazický elektrody tohle potřebujou.
@petrsuchopar8136Ай бұрын
Když mladé dříví nemá zájem, neohnete ani mladé dřevo!!
@jiribekrАй бұрын
Stačí ho namočit, a ono se nechá. Když ho budete rvát silou za sucha, zlomíte ho.
@paveltater1618Ай бұрын
Ceska zbrojovka, je naopak... kdyz kupuje Evropské a Americké firmy jako Colt,....
@oldo.sumava6786Ай бұрын
Ono to hrozné trafo je také rukama, milý pane.
@jiribekrАй бұрын
Tak si ho přijeď do Český Skalice zkusit, plive to kuličky všude kolem jak lama :D
@oldo.sumava6786Ай бұрын
@@jiribekr Opravdu si myslíš, když už si tykáme, že nevím o čem píši a nevařil jsem s ním? Samozřejmě jsem se nevyjadřoval k pitomým drobnostem jako jsou nějaké kuličky. I když ta lama je dobrá, tleskám.
@jiribekrАй бұрын
nikdo neřekl že jsi s tím nevařil, každopádně faktem zůstává, že na střídavině nejde udělat řádný oblouk, a že 50hz trafa vaří proti invertorům naprosto příšerně. Nejde udělat dobré víno z nekvalitních bobulí, i když se člověk snaží.
@ElDiablo666999666Ай бұрын
@@jiribekr Kdyby to nebylo tak daleko, tak bych ti to přijel ukázat, ani s invertorem neuděláš tak hezký sváry, jako já s transformátorem!
@jiribekrАй бұрын
@@ElDiablo666999666 čichám, čichám, to bude nějaký chyták 🤔 žeby poukázání na fakt, že v invertoru je taky transformátor, i když vysokofrekvenční ? 😁
@brkovinyАй бұрын
To osvětlení v dílně je pekelné. "Já jsem elektrikář ..." Já tedy elektrikář nejsem, ale nesměle bych si dovolil doporučit ty zářivkové trubice pověsit na různé fáze, nebo raději vyměnit úplně světelný zdroj. Fakt je to blikání hodně nepříjemné. U tohohle videa asi zvládnu jen audiosložku. 😕
@jiribekrАй бұрын
To blikání bylo předtím naprosto příšerné, stáhl jsem dobu závěrky na 1/60 s a bylo to výrazně lepší, a na displeji to ani nebylo nějak znát. Každopádně už jsem se poučil, a druhý díl - recenze na svářečku je asi od poloviny točený za svitu přenosných reflektorů vlastní výroby a taky baterek s difuzorama. Zářivky tu budu měnit předpokládám že někdy v zimě, až mě k tomu donutí fakt, že v mrazu startujou půl hodiny a trvá jim den než se rozsvítí 😁
@campijozoАй бұрын
Nemůže to být i mobilem/pocitacem? Já neobornik… na Iphonu 13 pro max nemam jediný problém.
@jiribekrАй бұрын
@@campijozo Je to tím že točím na vysoký snímkový frekvenci aby byl obraz co nejplynulejší. Ty zářivky blikají i znatelně pro lidské oko. Mohl bych sice použít funkci kompenzace blikání, ale potom bych přišel o manuální kontrolu expozice, a potenciálně o plynulost i o hloubku kontrastu, a přidal by se šum ze snímače. Od poloviny videa s recenzí na svářečku už jsem točil za svitu reflektorů bez síťového flickeru.
@lukaskaplan1287Ай бұрын
Proč Vevor MIG 250? Mnohem lepší volba je PANTERMAX MIG 210 FALCO 2.
@jiribekrАй бұрын
Nevím jestli je lepší, má hořák na eurokoncovce nebo napevno ? To je tak nějak z fotek první co mě napadá. Srovnání dvou strojů proti sobě by ale mělo smysl jen pokud známe kompletní parametry, a i tak by byl závěr pravděpodobně že jeden stroj má lepší tohle, a druhý stroj tamhleto.
@lukaskaplan1287Ай бұрын
@@jiribekr Hořák má napevno, Pantermax s eurokoncovkou už je asi o 3000Kč dražší, nežli Vevorka. Každopádně, jedná se o nejlepší svářečku do 25000Kč, tím jsem si zcela jist, protože jsem vyzkoušel všechny značky do 25000Kč, počínaje Andeli, přes Homera k Omicronu až k Pantermaxu. Jsem o tom natolik přesvědčen, že pokud by jste byl na pochybách, mohu Vám jeden zánovní kousek půjčit.