ÉS ezzel eljött minden idők legoptimalizálatlan játékainak korszaka....Levéve a munkát a játékfejlesztők válláról....Köszönjük;)
@CsanadiPeter8526 күн бұрын
ami már megtörtént pár éve mióta az nvidia egyik fejese arról beszélt, hogy felesleges a játékokat optimalizálni, hiszen itt a dlss :D
@curlyboyy_11 күн бұрын
De akkor legalább nem kerülnének ennyibe, ha már normálisan ki sem tudnak adni egy játékot. 40ezer is lehet újonnan egy delux kiadás. Minél kevesebbet foglalkoznak vele annál többet fizetünk.
@bananka9226 күн бұрын
Az Intel-féle XeSS upscaling-technikáról is ugyanilyen videó, és köszönjük! ;)
@ubermakee26 күн бұрын
4070 Super lenne az egyik kiszemelt kártyám, csak hát a 300k nem olyan kevés, így maradok még a 3070-nél, ami alapból nem lenne még most sem nagyon rossz, csak kinyirja a 8GB... Viszont a DLSS-t ahol csak tudom, kerülöm, a frame generation sem hoz lázba a 4000-es kártyáknál. Én a tiszta teljesítményben hiszek, nem az ilyen mű dolgokban (ráadásul a DLSS szerintem ritkán néz ki makulátlanul, az esetek döntő többségében láthatóan szebb a natív felbontás). Tudom a nagy felbontás, a magas képfrissítés és a Ray tracing külön-külön is teljesítmény igényesek, hát még együtt. Kompromisszumok nélkül már nem lehet játszani még atomerőmű gépekkel sem. Nem tetszik annyira ez az irány: Zajos, laggos ray tracing, villódzó, homályos DLSS, imput lagot meg VRAM-t terhelő frame gen és végén jó vastag árcédulák... Arrol nem is beszélve, hogy az ilyen kamu technológiák végül csak arra lettek jók, hogy nem kell alaposan optimalizálni a gémeket, sőt már pofátlanul beleszámolják az ajánlott gépigénybe. Nvidia sokat akart és mindent elcseszett
@CsanadiPeter8526 күн бұрын
ezért használok amd-t a jobb ár/érték arányú raster teljesítmény miatt.
@ubermakee26 күн бұрын
@CsanadiPeter85 Lehet az lesz nekem is. Sok Radeon kártyám is volt a múltban (utoljára egy RX 570 Nitro), azokat is ugyanúgy szerettem.
@CsanadiPeter8526 күн бұрын
@@ubermakee főleg amiatt jó, mert 3 év alatt nagyon sokat fejlődtek. 6000-7000 szériában voltak már top kategoriás kártyák teljesítményben. szoftwaresen is nagyot léptek előre.
@ubermakee26 күн бұрын
@@CsanadiPeter85 Sosem volt bajom a drivereikkel sem, nincs rossz véleményem a másik oldalról. Tény, hogy funkciókban (CUDA, Physx, RT teljesítmény, DLSS) és csúcs kategóriában az Nvidia elhúzott, de a normál kategóriákban, játékos szemmel az AMD simán versenyképes, sőt (ráadásul az FSR 4 is AI alapú lesz a hírek szerint, ha valakinek ez fegyvertény a zöld oldalon)! Tesom nyomja még egy RX 5700 XT-vel, simán jó cucc még az is, az RT támogatás hiányának és a 8GB VRAM ellenére is. Nekem most a funkciók, fogyasztás, teljesítmény tekintetésben a 4070 Super, 4070 Ti Super és a 7900 GRE tetszik, ez jó (és már szükséges) upgrade lenne nekem, de ~300k-t nem szívesen adok ki videokártyára, sokkal olcsóbban meg használt/garis megoldás sincs.
@CsanadiPeter8526 күн бұрын
@@ubermakee nekem is volt 5700xt kártyám és imádtam. emlékszem 120-ért vettem amikor az rtx 2060 került ennyibe de teljesítménybe inkább a 2070 super környékén volt :) RT teljesítmény csökkenés meg "csak" path tracing esetén van meg global illumination esetén az nvidiához képest. ami elvileg már javitva lesz következő szériában. shadow és reflection RT az gond nélkül megy amd kártyával is, ugyan annyi fps-t veszitesz velük, mint azonos teljesítményű nvidia esetén. cuda, physx gyakorlatilag már felesleges játékra szóval azok mindegyek is. fsr4 meg valóban igéretes. bár van egy haverom akinek 4090-es kártyája van de fsr-t használ, mert a dlss jobban homályositja a képet. márciusba jön az új széria. a 8800xt elvileg 500 dodo lesz és azt fogja tudni, mint az rtx 4080, de 220W fogyasztással. azt érdemes megvárni.
@jaszgyerek14 күн бұрын
A Quasar Zone dual gpu-val kombinálta a DLSS és az FSR technológiát.
@joules83a26 күн бұрын
1:00 A képkocka generálással egy olyan frame jelenít meg GPU amelyet nem a játékos inputja irányít, ez nem laggolásként érződik a 'supergamer' 480 Hz-es szemében !?
@puszedli_26 күн бұрын
@@joules83a Nem, van rá megoldás monitorban Adaptív-Syncben
@palkalim686626 күн бұрын
Borzalmas a framegen, úgy nagyjából 10ből 9x. rtx4080 kártyát használok, 4k megjelenítő társaságában, de inkább viszem le a DLSS balance, vagy nagyritkán performancera, mint hogy FG-t használjak. Töri a képet, megnő az inputlagg, a legtöbb esetben valami grafikai hiba is jelen van, és hiába van mondjuk FGvel fix 120FPSem locked, egy FG nélküli stabil 80 is többnek és "smoothabbnak" érződik. Volt már olyan, hogy az FG nem okozta az általam leírtakat, és valóban működött faszán, de nem ez az átlag.
@CsanadiPeter8526 күн бұрын
@@palkalim6866 ez amit leírsz főleg helytelen felhasználási cél és beállítás. pl élből lejön, hogy olyan tv-n játszol ami még nem game ready.
@Sn4keey26 күн бұрын
@@palkalim6866 A játékokba épített frame gen tényleg rettenetesen fos főleg, hogy a legtöbb esetben nincs rendesen konfigurálva csak úgy generálja az instabil fps mellett a frameket. Én Lossless Scaling-et használok ha nincs meg valahol a 240 vagy ha 60 fps lock van (csak story vagy casual játékoknál, kompetetíveknél soha), de mindig csak akkor használom, ha megvan egy stabil fps amiről lehet generálni framet különben össze vissza ugrál a frametime (érdemes olyan fps-t állítani amivel ha generálsz képkockát az vagy a monitor frekvenciája alatt van, vagy pont ugyan annyi pl: 240Hz monitornál 120 fps lock 2x frame gen, 80fps lock 3x frame gen stb...). Én Rust-nál szoktam 80fps mellett 3x-osat használni mert az fixen megvan a legrosszabb helyzetben is.
@robertondrejcsik435826 күн бұрын
Az fps növelésére egy 3000-es szériás RTX kártyán vagy a RTX 4070 Super kártyán kellene tesztelni a Lossless Scaling progit. A 4070 Super Frame Gen-t összehasonlítani a Lossless Scaling Frame Gen-nel. Szerintem sokan lennének kíváncsiak rá.
@CsanadiPeter8526 күн бұрын
van erről sok teszt. meg a lossless pont a magas input lagról hires szóval sok sikert hozzá :D
@gerimester420626 күн бұрын
Vaagy steamen megvesszük a Lossless Scaling progit és gyakorlatilag több FPS-t nyerünk mint az Nvidia Dlss-el. :D
@imbot380426 күн бұрын
Nem akarod te azt olyan mértékben használni, hogy annyival több framet generáljon. Olyan input delayed lesz, hogy el megy a kedved a játéktól.
@gerimester420626 күн бұрын
@imbot3804 akkor valamit nagyon szarul állítottál be. Nekem 0 késés volt pl a Mortal Kombatban. :)
@imbot380426 күн бұрын
@@gerimester4206Hát vagy nagyon igénytelen vagy és nem veszed észre, vagy megszoktad hogy ilyen 1 másodperces késéssel játszol. Nem lehet beállítani a progit hogy ne legyen input delay mert a program működéséből eredően kikerülhetetlen. Csak amíg x2-es szorzó esetén egy offline játékban még elvagy vele. X3-4-es esetén már annyira zavaró hogy értelmetlen használni. De ha továbbra is bemeséled magadnak hogy 0 input delay akkor legyél boldog. Én nem csapom be magam és mesélem be magamnak hogy a szar jó.
@roberttandari754514 күн бұрын
na igen csakhogy a lossless Scalingban igen csak primitiv a képjavító funkció. Ok, hogy nyersz vele is FPS-t, de a le-fel skálázás által okozott minőség romlás kevesebbé van visszajavítva. Az előnye az mondjuk, hogy olyan régi játékoknál lehet használni, ahol nincsen benne a játék beállításai között a xess, FSR és DLSS lehetősége. Nyilván egy régi játékban nincsenek benne az utobbi évek javító technikái. És mivel régi már nem is foglalkoznak azzal, hogy beletegyék. Más felől viszont egy régi játék mondjuk egy 6-8 éves erőforrás igénye lényegesen kisebb. Egy mai évek hardvereinek nem igen vannak teljesítmény gondjai, amit feltétlenül orvosolni kell. Egy GTA V például simán jól elfutkos egy mai játék PC nativan is.
@puszedli_26 күн бұрын
Ez jó videó lett, bár csodálkozom hogy sokan nem tudják mik ezek a technológiák, évek óta velünk vannak 😅
@Cscsdd26 күн бұрын
Már nagyon várom hogy bemutasd bármelyik 50??
@BENCE-pu8nt26 күн бұрын
Ha megveszi jó bolond
@brothersmusic2163626 күн бұрын
Szia, azt vettem észre nálad is, meg sok másik helyen hogy az összes képkocka generálós beállítás screen tearinget okoz, szerinted van rá valami jó megoldás?
@Neonity26 күн бұрын
A videóban ezt a capture cardom okozta, bár elég minimális, ennek nincs köze a frame genhez.
@brothersmusic2163625 күн бұрын
@Neonity köszi az infot :D
@adamkugyela610726 күн бұрын
Jó lenne ugyan ilyen videót csinálni csak az FSR-3mal bemutatni.
@CsanadiPeter8526 күн бұрын
ahhoz meg kellene egy jobb amd kártya pl 7900gre, hogy fer legyen az összehasonlitás
@jozsefkuczora796326 күн бұрын
Klassz videó!!!
@TeeBee7325 күн бұрын
Köszi a videót, sokaknak lehet, segítség volt, aki csak megvette/kapta a gépét, és nem tudja, mire jó a DLSS. Hozzátenném, hogy NV kártyáknál a DSR+DLSS kombó (igaz, FPS csökkenéssel jár), de sokkal szebb képet eredményez.
@HUNmotyon16 күн бұрын
Na meg a FG is. A jövőre érkező 5000-es vga széria még jobb lesz ebben, a DLSS 4 miatt. Érdemes figyelni amúgy az unreal engine 5.5-re is, amiben az új lighing cucc miatt egy gombnyomással fényesíthetnek mindent, 8x kisebb számítással. Csak használják is a játékok.
@BananosSpencer26 күн бұрын
Az a legjobb, hogy alig van ember akinek RTX GPU-ja van, szóval elég jól működő clickbait xD
@Neonity26 күн бұрын
A többség már RTX-et használ. store.steampowered.com/hwsurvey/videocard/
@tamastakacs199426 күн бұрын
Alig? 6 éve már van 20 as széria, aki akart már rég tudott venni
@ese_andris26 күн бұрын
@@BananosSpencer inkabb alig van ember akinek gtx-e van xD nem egy uj dolog az rtx
@LeventeVigh-q7i14 күн бұрын
Szia Neo,annyit szeretnék kérdezni hogy nem tudnál e nekem ajánlani egy jó pc-t, igazából csak 400-500 fps-t szeretnék elérni fortniteban(performance mode) Valami future proof build, ami legalább 4-5évig fentudja tartani azt a bizonyos teljesítményt. Előre is köszönöm😊
@hunorka0626 күн бұрын
megéri a fortnitehoz használni? performance módban ad plusz fpst?
@Neonity26 күн бұрын
Nem, Fortniteban csak DX12-ben magasabb grafikán van értelme
@Bebe1x.25 күн бұрын
Ezt l kell tolteni?
@Rch200326 күн бұрын
Nvidia geforce gt750m-hez hol lehet találni frissebb drivert? Nvidia oldalán csak a 425-ös van. Arra pár játék meg hisztizik.
@Neonity26 күн бұрын
Már nem támogatott, az lesz a legújabb.
@puszedli_26 күн бұрын
Az jó régi darab, igazi klasszikus
@robertvizler74926 күн бұрын
Nem tudom tesztelted-e már az AMD megoldását, az a fluid motion frames 2-t, de én azt vettem észre, hogy hamis fps értékeket mutat bekapcsolásánál a mérő, a valóságra rátesz kb 30-40%ot.
@Neonity26 күн бұрын
A pipeline miatt a monitorozó szoftverek nem tudják mérni az AFMF által keletkezett javulást, többek között ezért nem készült róla még videóm.
@robertvizler74926 күн бұрын
@Neonity Tudom, hogy ez a hivatalos indok tőlük. Viszont amikor pl AFMF által kiír 50Fps-t, akkor pont látható, hogy az a valóságban csak 30. Szemmel érzékelhető, próbáld majd ki.
@Starkinho1026 күн бұрын
Ha warzoneban bekapcsolom az afmf - et érezhetően jobb a játékélmény és sokkal folyékonyabb a kép.
@robertvizler74926 күн бұрын
@@Starkinho10 Én Cyberpunk-ot és Witcher 3-at próbáltam, ezeknél lófütty :(
@CsanadiPeter8526 күн бұрын
@@robertvizler749 olvasd el a hivatalos használati utmutatott az afmf-hez ér rájössz hol a hiba :) egyébként meg az afmf az egy egyedi megoldás. ilyen frame gene nincs az nvidiának.
@sanyi281313 күн бұрын
Nálam ha be van kapcsolva a DLSS akkor laggol sok játék. Pl ha az egérrel körülnézek már belaggol, mintha nem tudná lekövetni a mozgást. Tökmindegy hogy performance, balanced vagy quality. Sajna így használhatatlan.
@Neonity12 күн бұрын
Én sosem tapasztaltam még ilyet
@sanyi281312 күн бұрын
@Neonity nekem több játéknál is előjön valamiért. 1080p 144Hz, RTX3060ti, Ryzen5 5600x, 32gb ram. Pár másodpercre beesik az fps 5-6 körüli értékre ha bekapcsolom a DLSS-t
@Luckyakutya26 күн бұрын
Sziasztok! Egy RTX 4060 TI om van ARK survival ascendedezni szoktam de nem tudom benyomni a dlss -est. A válaszotokat előre is köszönöm🙏
@puszedli_26 күн бұрын
Nincs benne😊
@Luckyakutya25 күн бұрын
@puszedli_ köszi
@rics1987654322 күн бұрын
Miért pont az új ultra szériás intel-re esett a választás? Gyanítom nem a játékteljesítmény miatt hiszen az nemhogy az előző szériás konkurens terméket nem fogja de még az előd intel prociktól is elmarad! Ezt a szériát nem is értem hogy mi a fenének kellett így kihozni!? Attól már csak a vásárlókat értem kevésbé.
@pitthe767626 күн бұрын
Jaj de mindenki oda van a látványért fsr meg dlss veletek minden mű szart meg lehet etetni....Nem elég valóságos a valóság?
@sShowyX26 күн бұрын
Szia Geforce Gtx 1650 re van? gta 5 re kellene
@FlankerUwU26 күн бұрын
@@sShowyX Nincs, RTX kártyák képesek rá mint mondta. RTX 4000-es kártyák.
@Mck01hu26 күн бұрын
Nem csak a 4000-sek, de az előző 2.0 verziónál nem ekkora a fejlődés. Nekem is 3060Ti-om van, az is csak a 2.0-át támogatja
@FlankerUwU26 күн бұрын
@@Mck01hu Jó, jogos 😇
@Bendykee26 күн бұрын
a gta 5 meg amúgy is proci heavy játék
@Neonity26 күн бұрын
Nincs, a GTA pedig nem is támogatja.
@fearpower885026 күн бұрын
A frame gen működik 20-30-aws kártyákon is, csak két fájl kell bemásolni, de indian jonesnál rájöttelk hogy játszák ki sajnos. Ott már nem lehet beállítani, meg se jeleníti ha érzékeli hohgy nem olyan kártyád van ami támogatja a frame gen, de alan wake 2, god of war, sillent hill ott működik.
@CsanadiPeter8526 күн бұрын
segítek. az a fsr frame gent használja olyankor :)
@RedWhoIsPink25 күн бұрын
"Akár 8K felbontáson is lehet játszani. Ezen jót nevettem. Még a drága 4090-nek is nehéz tartani a 60FPS-t 4K-n nem hogy 8K-n. Meg ha jól megnézed ezt a drága DLSS-t Balanced módban szerintem senki nem használja mert jelentősen csúnyul a játék. Quality módban van még értelme de ahogy észre vettem a mostani játékokban csak rosszabbít a helyzeten mint hogy javítana. Ugye mert mindenki ezt a fosrakás Unreal Engine-t használja. Nem hiába futnak szarul a játékok. Mert egy értelmes Engine-re kéne rakni nem a legszarabbra. PL: Warhammer Space Marnie 2-is kurva jól futott a sima RTX 3060-on QHD Custom beállításokkal és jól is nézett ki. Videokártyák-al is van baj de még rátesz egy mocskos nagy lapáttal a trágya Unreal Engine-is. Ja meg szarunk az optimalizációra mert ilyenre fognak gondolni/nak a fejlesztők hogy "ott van a DLSS/FSR/FG majd azok megoldják a gondot.
@prymo141826 күн бұрын
Helló AMD-vel is lehetne hasonló videó. Köszi
@torrente210725 күн бұрын
Mivel ezt a videót az Nvidia szponzorálta azért készült el ,ha amd is ad egy kártyát a tesztelonek amit természetesen megtarthat akkor készül amd videó is a témában ,másképp aligha... Ha mégis kap a tesztelo teszt kártyát akkor elmondja hogy hatalmas változások vannak és iszonyat közel van a dlss-hez sőt van amiben jobb is 😂 egy 300 ezres kartyaert bárki eladja a véleményét bár a sracbol aki a videót csinálta ezt nem nézem ki ,nagyobb golyoi vannak annál hogy eladja a véleményét szerintem
@Heavy_az_igazi26 күн бұрын
karira egy Asus ProArt Geforce RTX 4060-at kaptam és még nincs beszerelve:/ de holnap vagy ma ha ráér apum haverja akkor már be lesz
@Rhotgas22 күн бұрын
bedugod az alaplapba, adsz neki powert, rádugod a monitort és mehet a driver frissítés és kész. ehhez nem kell apu haverja :) csak aztán cpu is legyen hozzá :) meg a házba is férjen be :)
@Heavy_az_igazi22 күн бұрын
@Rhotgas már elkéstél bro
@abelkarsay150226 күн бұрын
Hello a Fortniteban ezt lehet használni?
@puszedli_26 күн бұрын
Nem éri meg, inkább ne használd 😅
@BuddyHollygan26 күн бұрын
6:40 Ezt honnan vetted? Mutatok egy képkockát, amiből minden kiderül: 7:06 Itt a pálma törzsénél látszik, hogy a bal oldala világos az eredetinél. Szintén világos a Xess-nél, vagyis ez áll legközelebb minőségben az eredetihez. 2. helyezett a DLSS, de ez már úgy derül ki, hogy az FSR színezése mindenhol mattabb, fakóbb. Ez élénkebb színű kockákon vehető észre.
@CsanadiPeter8526 күн бұрын
hol mattabb, fakóbb az fsr? :)
@bakospeter717826 күн бұрын
Az Indiana Jones-ban eléggé elcsúszik a kép... Én is próbáltam ezeket a felskálázási módszereket... de bárhogy is állítom romlik a minőség!!! Lehet, hogy így videóban nem annyira feltűnő, bár látszik itt is picit. Viszont amikor játzsol nagyon észrevehető, hogy oké, hogy 30-40 fps helyett van 60-80 csak éppen egy romhalmaz lett a kép...
@puszedli_26 күн бұрын
Jaj ne, most mi lesz
@Szerzetes26 күн бұрын
A téma bonyolúlt és ha valaki problémát tapasztal az sok mindenből adódhat.Valamint az a tapasztalatom az emberek nem is járnak utána a dolgoknak.Nem kötekedni akarok hanem segíteni ezért hosszú lesz a mondandóm. Nálam dlss+framegen semmi probléma az indiben. Szóval 1.dlss és fsr közöt komoly minőségi különbség sajnos,dlss jobb.ha amd kártyád van akkor ez van. 2.Ha eleve alacsony ppi monitorod van akkor érezhetőbb lesz a képromlás.Pl. 27col 1080p monitor és erre még ráküldöd a dlls-t,hát nem ajánlott. 3.dlss-t csak quality módban célszerű használni,különben érezhető képromlás lesz. 4.Framegent csak úgy használjuk (elkerűlve a magas input lagot),hogy 2 valós kép kockára 1 virtuális jusson. tehát ha van 50fps és bekapcsoljuk akkor maxoljuk 75re az fps-t,vagy játékban vagy a gpu szoftverében,különben input lag lesz. Nos sajnos nem tudom milyen monitorod és kártyád van. De ha nativan van átlag 35fps akkor dlss quality+framegen on és max fps 50 legyen. A videóban egyébként a képtörés látható ha képcsúszás alatt ezt érted akkor vsync on.
@bakospeter717825 күн бұрын
@@puszedli_ Értelmes választ nem tudsz adni? Most mi bajod van? Igen érezhetően szarabb lesz a képminőség! ami igencsak zavaró! Mert ennyi erővel le is vehetem a grafikát low-ra aztán ugyan úgy ott van az fps-em...
@juliushetedikhold6599 күн бұрын
Megveszed a csúcskártyát 1millióért,ami 500wattot fogyaszt,és ilyen butított felbontást kell szoftveresen felskáláznod ami késést is eredményez a ray tracingről ne is beszéljünk-hogy élvezhető fps-t kapj,ez jó szarul hangzik,többet fogyaszt és a minőség is szarabb,visszafelé fejlődünk
@Munyos126 күн бұрын
Nekem is pontosan Asus 4070 super-em van ! Boldog vagyok vele, nekem nem kell erősebb kártya. Nem valószínű hogy lecserélem az 5000 es széria valamelyik tagjára , feleslegesnek érzem !
@Gyusze9126 күн бұрын
AMD VEL LESZ UGYAN ILYEN ?
@Mck01hu26 күн бұрын
Bekapcsolva maradt a Caps atyám? 😂
@Bendykee26 күн бұрын
nem csa nvidia nektek ott van az FSR
@puszedli_26 күн бұрын
Nyomd be az fsr-t báttya😊
@FilmGamerHUN26 күн бұрын
@@Bendykee FSR megy NV n is de oda jobb a DLSS
@Kyanzes26 күн бұрын
Van hasonlo tech, AMD->FSR (vannak verziói), Intel->XESS, illetve alternatív-> Lossless Scaling app (Steam)