Juhász Zsolt - Akik létrehozták a Magyar nyelvet, tudtak számolni...

  Рет қаралды 62,242

DjAzaky

DjAzaky

2 жыл бұрын

magyar-nyelv.webnode.hu/
A finnugrász nyelvészet kritikai szemlélete...
Minden nyelv, így a magyar nyelv is egy-egy gondosan megszerkesztett rendszer! Ami a lényeg, hogy csak a makogásból vagy hangutánzásból, nem jöhetnek létre ilyen árnyalt rendszerek! Ennek az eredménye az a fejre állított világ, ahol a műkedvelő nyelvész rendszerekről beszél, a hivatalos nyelvész meg véletlenekről...

Пікірлер: 265
@varadilevel
@varadilevel 2 жыл бұрын
Az apám félkegyelmü volt a nagybátyám félnótás, én pedig ügyvéd lettem de nagyon fogytak az ügyeim csak egy maradt igy lettem egyűgyü ,aztán az is elfogyott ,így ügyefogott lettem!
@istvanp2819
@istvanp2819 2 жыл бұрын
Ügyes!
@laszlonebihari3621
@laszlonebihari3621 2 жыл бұрын
Zseniáli magyar nyelvhasználat, kedves ‘ÜGYEFOGYOTT’.
@jozsefwolarek5674
@jozsefwolarek5674 2 жыл бұрын
Zseniális!
@juditdemeter1683
@juditdemeter1683 Жыл бұрын
Nagyon tetszett! 🤣
@Andrasbandras1
@Andrasbandras1 Жыл бұрын
Kifogytak az ügyfeleid...
@eszterlami4162
@eszterlami4162 2 жыл бұрын
Remek videó! Annyira szomorú, hogy a mai napig rosszul tanítják ezt a zseniális nyelvet! A másik, ami elszomotít és aggodalommal tölt el, az angol nyelv erőszakos benyomulása a magyar nyelvbe. Olyan szavak és kifejezések kezdenek elterjedni, amelyeket a magyar sokkal érthetőbben fejez ki. Szerintem az iskolában erre is fel kellene hívni a figyelmet.
@TheGabormester
@TheGabormester 2 жыл бұрын
Te mégis ki a jó büdös TASZ vagy? Mert én egyetemre jártam, és magyar szakos IS vagyok? Az el-angolosodással egyetértek.
@poviseljozsef4723
@poviseljozsef4723 2 жыл бұрын
Önmagában egyetlen nyelv sem tud benyomulni egy másikba. Egyes nyelvek művelői - igen, napjainkban leginkább az angol nyellvé - viszont ősidők óta törekszenek arra, hogy más nyelveket elnyomjanak. Ez agyarmatosítás egyik eszköze. Amelyik nép elveszíti nyelvét, megszűnik létezni. Tehát ha meg akarunk maradni, mint magyar nép, vissza kell szereznünk nyelvünk minden elemét. Annál is inkább, mert nyelv és gondplkodás szorosan összefüggenek.
@lewas91
@lewas91 2 жыл бұрын
Fordítva is igaz, 2022 van, technológiai és információs korszak. Rengeteg szó egyszerűen nem fejezhető ki értelmes, tömör módon magyarul. Ehhez hozzá kell szokni, változnak az idők, ha akarjuk, ha nem. Ellenben az indokolatlan "angolkodásnak" természetesen én is ellene vagyok, sőt kedvencem, amikor valakik latin kifejezésekkel szeretnének felvágni úgy, hogy közben fogalmuk sincs mit is jelent pontosan..
@istvanp2819
@istvanp2819 2 жыл бұрын
​@@lewas91 Ezen már én is sokat gondolkodtam, tényleg van néhány szó, aminek nincs találó magyar megfelelője, de az ősnyelv szerkesztési szabályai alapján nyelvészeink tudnának erre jó magyar megfelelőt alkotni. A nyelvünkbe erőltetett idegen szavak túlnyomó többsége azonban könnyedén elhagyható lenne, ha jobban ismernénk azt az idegen nyelvet, ahonnan átvesszük és jobban ismernénk, művelnénk anyanyelvünket törekedve arra, hogy ne silányuljon el.
@CoderMedia
@CoderMedia 2 жыл бұрын
Ennek megakadályozása a nyelvújítás lenne, mivel eléggé lemaradott a nyelvünk a külföldi technológia és/vagy kultúrához képest, például lehetne kitalálni magyar megfelelőket a csakis körbeírható szavakra mint: Bully, Jumpscare, Feature stb.
@laszlonemarton2062
@laszlonemarton2062 2 жыл бұрын
A világon nincs még egy ilyen logikus nyelv mint a magyar.
@zolilles7320
@zolilles7320 2 жыл бұрын
bárcsak mihamarabb ez számítana a világunkban, nem az ekonómiai, és világpolitikai hat-álom
@magdolnaszonyi4260
@magdolnaszonyi4260 2 жыл бұрын
A MAGYAR NYELV RENDELKEZIK A LEGNAGYOBB SZÓKINCSEL ! AMINT A VIDEÓBAN LÁTTUK MINDEN EGYES SZÓNAK MEGHATÁROZÓ JELENTÉSE VAN ! ISKOLÁBAN VALÓJÁBAN NEM TANÍTJÁK , DE SOKAN VANNAK AZOK , AKIK AZ ELŐADÁSAIKON / SZAKRÁLIS / MINDEZEKET IS ELMONDJÁK , HISZ MEGANNYI MINDEN CSAK EZUTÁN ÉRTELMEZHETŐ !!!
@viktoriatercsi4550
@viktoriatercsi4550 2 жыл бұрын
De.
@laszlototh559
@laszlototh559 2 жыл бұрын
főleg a magyaroknak . . .
@Ftibor7
@Ftibor7 2 жыл бұрын
Hány nyelvet beszél? :)
@gyulakassai1340
@gyulakassai1340 Жыл бұрын
Szakrális nyelv , segits - ég .
@TheWakerLion
@TheWakerLion 2 жыл бұрын
A 20 as éveim elején kezdtem felismerni és rácsodálkozni egy egy magyar szó Mély jelentésére..... Aztán az évek alatt egyre több puzzle került a helyére. Hálás vagyok, hogy a magyar az anyanyelvem ❤💕💚
@kathleenharrington1766
@kathleenharrington1766 2 жыл бұрын
A mi nyelvünk egyedüli és a legkiválóbb a világ összes nyelve között ❣️ 🇭🇺 ❤️
@norihegyi2682
@norihegyi2682 2 жыл бұрын
hállás? xd
@zsoltmihalyszilagyi8960
@zsoltmihalyszilagyi8960 Жыл бұрын
Egyetértek, pl: puzzle hejett, kirakós.
@softveres
@softveres Жыл бұрын
@@zsoltmihalyszilagyi8960 helyett
@P.Aniko77
@P.Aniko77 Жыл бұрын
Igen én sem az iskolában fedeztem fel, hanem később,ahogy teltek az évek, folyamatosan fedeztem fel, mennyire kifejező szavaink vannak.
@olahenci
@olahenci 2 жыл бұрын
Ötről a hatra pedig úgy jutunk, hogy ötletünk után hatni tudunk a világra.
@patmahomes4273
@patmahomes4273 2 жыл бұрын
De ha a gyűl ölet, akkor az öt is miért öl? Hiszen: ötöl, kiötöl valamit, kiötöl egy ötletet. És ha valami összegyűlik, akkor az miért öl?
@1970coconut
@1970coconut 2 жыл бұрын
@@patmahomes4273 Persze, hogy nem! Egyszerűen szólva teljesen hülyeség a sorozatszerkesztő eme magyartalanzata. Magyarázatot fentebb fűztem, de kicsit hosszú. Üdv
@krokodilus3210
@krokodilus3210 2 жыл бұрын
@@patmahomes4273 Mert az az ölel szó eleje lesz ez esetben :D
@BuddyHollygan
@BuddyHollygan Жыл бұрын
@@patmahomes4273 Azt már ne firtassuk gondolom, mert a szerző hallgat. :D. Vagy kivétel erősíti a szabályt??? Csak itt az van, hogy túl sok a kivétel és szerintem túl nagy az a fa is, amibe ez a kicsike kis balta bele lett vágva. persze lehet, hogy mi tévedünk... :D.
@oregvas8518
@oregvas8518 2 жыл бұрын
A Magyar nem egy nyelv a sok között.Ez a nyelv egy kód.
@gyulakiss9566
@gyulakiss9566 2 жыл бұрын
Akkor viszont mégiscsak egy nyelv a sok között, mivel mind kód.
@gabriellaschmidt8834
@gabriellaschmidt8834 Жыл бұрын
Csodálatos a nyelvünk. Nagy felelősségük van a szülőknek, és a tanítóknak, tanároknak. (pedagógusoknak).
@juliatavi2355
@juliatavi2355 2 жыл бұрын
Így és ezt kellene tanítani a kicsiktől az egyetemeken is terjeszteni , hogy tudják tisztelni az anya- nyelvet , az anyákat , a szülőket , az ősöket és a küzdelmeiket és az eredményeiket …
@TheVerytake
@TheVerytake 2 жыл бұрын
A magyar nyelv magyaráz. A spirituális emelkedés, nem más mint spirálisan felül kerekedni a fél-elemen, de ehhez ok-osnak kell lenni. A mindegy szó magában foglalja a "minden egy" fogalmát, ami nem csak az egészséges tudat, de a teljesség eléréséhez is szűk-séges és a bőség megtapasztalásához is. Szűk út vezet az élet fájához.
@miklosdavid7627
@miklosdavid7627 10 ай бұрын
Az életfa avagy az égig érő fa egy kiemelkedpen fontos eleme az ősmagyar mitológiának tehát a magyar nyelvnek és gondolkodásmódnak is. "A magyar mitológiai világképben központi helyet foglal el az égig érő fa vagy tetejetlen fa képzete. Az égig érő fa mesetípus számbavehető rokonait csak az ugor és szibériai török vallási és mesei hagyományok között találjuk meg (Berze Nagy 2005, 20). „Ez azzal magyarázható, hogy a legközelebbinek tartott nyelvrokonainktól is már több ezer éve elvált a magyarság, és megszűnt minden nyelvi, ill. kulturális kapcsolat” - írják a neves szerzők (Benedek-Erdélyi 1993)." Még egy idézet: "Berze Nagy János egyike volt a magyar népmese és a néphagyományok legkiemelkedőbb kutatóinak. Átfogó kutatásainak egyik fő eredményét „Az égig érő fa” című könyvében foglalta össze. Az égig érő fa, másik nevén a tetejetlen fa ősképzet, eredete az emberiség beláthatatlan ősmúltjába vezet. Mivel a mitológia többmillió éve létezik, úgy tűnik, az emberré válással jött létre. Mióta ismeri az ember a Világfát? Az elmúlt évtizedek tudományos kutatásai egyre messzebb engednek a múltba pillantani. Nemrég derült fény arra, hogy a jelképekben gondolkodás, a művészet és az emberi gondolkodás mai formája legalább kétmillió éves múltra tekinthet vissza (Eliade: A samanizmus, 2005; Grandpierre 2007, Harrod 2010, 2014). Mindmáig kellően meg nem becsült felfedezésről van szó, az emberi öntudat mibenlétét ugyanis a modern materialista világkép képtelen értelmezni. Az emberi öntudat az anyagias szemlélet diadalútja során az ősi emberrel együtt leértékelődött. Ezért ma újra fel kell fedeznünk, hogy az emberi öntudat megszületésekor az öntudat szükségképpen alapvetően más természetű volt, mint ma. Az emberré válás küszöbén az emberi öntudat teljes mértékben az intuitív gondolkodás jegyében jött létre, hiszen az öntudat kigyulladásakor az öntudatban a rész-ismeretek eleinte még nem álltak rendelkezésre. Az intuíció egy csodálatos természeti adottság, rokon az ösztönökben rejlő magasabb értelemmel, az ösztönös világérzékeléssel, az ösztönös logikával, a kozmikus teremtő erőkkel, amelyek ma is bennünk élnek, ha mégoly eltemetve is. Ahogy az újszülöttnél, az emberré váláskor világfelfogásunk teljes mértékben az egészlátás jegyében állt. Ma szinte fordított a helyzet, a bal féltekés rész-gondolkodás került túlsúlyba. A részlátással nem látható az egész, ezért a mai részlátás-túlsúly miatt nehéz felmérnünk, mire képes az intuitív egészlátás. Egy biztos: az egészlátás korában a Nagy Egész játszotta a főszerepet életünkben, érzékelésünkben, gondolkodásunkban. Ez pedig azt jelenti, hogy a Világfa mindent magában foglaló fogalma az emberré válás évmillióinak mélyén született."
@gaborkiss5174
@gaborkiss5174 2 жыл бұрын
Mindegy = nem számít. Az egy nem oszt, nem szoroz = nem számít. Az eggyel való osztás- szorzás ugyanazt az eredményt hozza, vagyis nem történik semmi.
@zsuzsannaszalay4209
@zsuzsannaszalay4209 2 жыл бұрын
Ez szép volt! Sőt! Ezt tudva, már most épülhet a szebb jövő! Tervezett? A SzentKorona, mint időgép már jelzi? Lehet-e jobb és szebb ajándéka a világunknak az, hogy magyarok vagyunk. Történelmi időket élünk és a legjobb helyre, a legnagyobb szükség idejére születtünk, gogy letéteményesei legyünk Egy az Isten! Magyarok Istenének. Előre, hátra, jobbra, balra, fent. lent... legyünk HATÁSOSAK! Maradjunk mag MAGYAR-oknak !!!
@sabekkrapek7182
@sabekkrapek7182 Жыл бұрын
Amikor félek akkor azt vettem észre h az egyik felem én vok a másikat pedig átadom annak a másik dolognak ami elveszi az egész-ségem mivel két felé szakít. Tényleg hihetetlen a magyar.
@stevencsutoros5431
@stevencsutoros5431 2 жыл бұрын
Nagyon érdeks. Köszönöm a megosztást.
@olahkalman498
@olahkalman498 2 жыл бұрын
Köszönöm 👍. Nem tudok, és nem is szeretnék elszállni a magyarságomtól ( sajnos van rá sok-sok okom) de ez egy jó -pozitív példa.
@nikoletttorjay5756
@nikoletttorjay5756 Жыл бұрын
Akkor bizony senki nép fiának nincs oka elszállni magától...
@farkasbelabill5969
@farkasbelabill5969 2 жыл бұрын
❤️🤍💚 Ez A Szent Magyar Föld és a Szent Magyar Nyelv 🌞 Isten Áldjon Meg Mindenkit 🕊️
@bendeguzdobo.b.4750
@bendeguzdobo.b.4750 2 жыл бұрын
Őszinte köszönet!
@joco_kateto
@joco_kateto 2 жыл бұрын
NAGYON JÓ, GRATÚM!
@cyberry121
@cyberry121 2 жыл бұрын
Nekem mindegy hogy kinek van kétsége afelől hogy az ötleteim hatásosak e ezekben a hetekben. Igazából nekem nyolc.
@tereziahofer5625
@tereziahofer5625 Жыл бұрын
Nagyon nagyszerūen összeszedted. 👏
@belaszakall1462
@belaszakall1462 10 ай бұрын
Nagyon tökéletes okfejtés volt !!! 👍👍👍👍👍
@mariaalmasi3374
@mariaalmasi3374 2 ай бұрын
Köszönöm szèpen mind enki biztos hogy isteni nyelv a Magyar. Nincs kèt sègem.
@belagaborkiss5935
@belagaborkiss5935 2 жыл бұрын
Kinek van szeme meglátja,kinek van füle meghallja..
@Bogica133
@Bogica133 2 жыл бұрын
Nagyon érdekes 🙂
@Kevanaaro
@Kevanaaro 2 жыл бұрын
Az ősnyelvből a Magyar őrizte meg a legtőbbet.
@TheGabormester
@TheGabormester 2 жыл бұрын
Nincs ősnyelv.
@nenadcar4949
@nenadcar4949 2 жыл бұрын
@@TheGabormester van.1nyelvet beszeltek 4400eve.
@TheGabormester
@TheGabormester 2 жыл бұрын
@@nenadcar4949 Nyelvész vagyok. Te mi is? A magyar nyelv kb. 3000 éves. Előtte csak UGOR nyelv volt. Hozzánk legközelebb az obi ugor nyelvek közül a MANYSI áll. Azt nem tanítják, hogy ennek is a dél-tavdai nyelvjárása, ami már akkor kb. 300 éve kihaltnak számított, amikor egyáltalán kutatni kezdték... A kutatók pedig a legnagyobb lélekszámú, a hantikkal és más finn nyelvekkel ÉSZAKRA húzódott manysi nyelvjárásokat tudták csak kutatni. De téged ez nyilván nem érdekel, te AZT AKAROD HINNI, hogy a magyar az ősnyelv, és 200 000 éve ezt beszéli mindenki. Én meg pont leszarom, hogy te miben akarsz hinni.
@lewas91
@lewas91 2 жыл бұрын
@@TheGabormester ​ @Gábor Aranyi na végre itt valaki gondolkodik is, nem csak képzeleg :) Napokig lehet boncolgatni a szavakat kedvünk szerint, de nagy zöme abszolút nem tudatosan alakult úgy, ahogyan azt sugallják - mindez inkább pareidolia (mintakeresés) és ezt igazolandó megerősítési torzítás. A magyar csak egy nyelv, mint bármely másik, nem kell azt misztifikálni.. el kell olvasni egy ómagyar írást, na vajon ott is kijönnének ugyanezen minták és "nyelvészkedések"?? Hát kétlem :D
@TheGabormester
@TheGabormester 2 жыл бұрын
@@lewas91 Köszönöm, ezt egyszerre tekintem szakmai és emberi elismerésnek, ha nem baj... :) Ezeknek hiába hivatkozunk a Halotti beszédre, meg vannak győződve, h. a magyar "ősnyelv" mindig is ilyen volt, csak szegény német pap filhállás alapján írta le úgy, ahogy ma mi ismerjük... JÁÁÁJ! Nem zavarja őket, h. Seggespír angolját a mai angolok egyszerűen nem értik, a Beowulf meg közelebb van a némethez, mint az angolhoz. De nyilván mi vagyunk a tudatlanok...
@komoriszilard7297
@komoriszilard7297 2 жыл бұрын
Olyan bizarr és ellentmondásos, hogy olyanok nyilvánítják ki a magyar nyelv iránti rajongásukat, akik maguk sem tudnak helyesen írni...! Nem tudom, hány hozzászólást olvastam el itt, a videó alatt, és mindegyikben volt hiba... A nyelvhelyesség, a tudatos nyelvhasználat és helyesírás talán hitelesebbé tenné ezeket a hozzászólásokat.
@kvantumteologia
@kvantumteologia 2 жыл бұрын
Eddig is gondolkoztam ezekről, de ez kimondottan meghatott, szívből... Köszönöm!
@meszarosjakabne6684
@meszarosjakabne6684 2 жыл бұрын
A legszebb beszélt nyelv a SzAvaknélkűli beszélgetések
@attilatasciko4817
@attilatasciko4817 2 жыл бұрын
Úgy bizony , mint más élőlények .
@attilatasciko4817
@attilatasciko4817 2 жыл бұрын
KÖSZÖNET , TISZTELET .
@orokfejlodes
@orokfejlodes 2 жыл бұрын
Kedves Feltöltő! Ki készítette ezt a videót? Nagyon szépen összeszerkesztett. Van több része is?
@DjAzaky
@DjAzaky 2 жыл бұрын
Eddig erre a csatornára tettem fel a videókat, de valami miatt ennek a csatornának a nézettsége meredeken esni kezdett... kzbin.info/door/aAVGwSrlAFzxAXxtEImWsg
@bezen61
@bezen61 2 жыл бұрын
@@DjAzaky eddig ezt acsatornádat nem ismertem! köszönöm!
@TheGabormester
@TheGabormester 2 жыл бұрын
@@DjAzaky Töröld le, még szét nem csapja valaki a hülye fejed egy megfelelő méretű szívlapáttal!
@krisztianlaszlohoflinger5292
@krisztianlaszlohoflinger5292 2 жыл бұрын
A tananyag zseniális és igaz! Amiért csökkent a korábbi csatorna nézettsége: ezt is manipulálják' főleg a valódi TUDÁS közzététele van korlátozva' illetve a tulajdonosaik YT. FACE. stb. akarata szerinti szintre beállítva! Nem szeretnék a gyors ébredést' de eleve az ébredést sem! Ugyanakkor pontosan tudják' hogy a Föld megmaradásához elengedhetetlen az Emberiség kollektív ébredése! Így azt próbálják kisakkozni' hogy maradjon meg az Élet' ezért ébredezzünk is' de mindenképpen Ők maradjanak uralmon! Nekem is van Honlapom' immár 5.-ik éve' a látogatottsági statisztikában ezt pontosan látom! (A menüsorban rá lehet keresni' minden hónapban közzéteszem) A Honlap címe: Szeretet Világkirályság. Nem linkelem be' mert azokat a kommentet törölni szokták. Mindannyiunk nevében Köszönjük a videót! Szeretettel HKL
@TheGabormester
@TheGabormester 2 жыл бұрын
@@krisztianlaszlohoflinger5292 Hatellllemi megvan? Jó, h. az Ecserin két hatástalanított Kalasnyikov között már ezt is lehet kapni vagy ötven éve. Kár, h. pont annyira SE mégy vele A TUDÁS frontján... Én magyart, zenét és jogot tanultam, de mind a humán, mind a reáltudományokba bele kellett ártani magam olyan mértékben, h. a megfelelő szaktudományos szint MELLETT tökéletes magyarsággal kerüljenek nyomdába ezek az anyagok. Te hülyébb vagy, mint az öcsém, pedig az se normális (bár a NY Tud. Fakadémiára és a Brit Bolygókutató Társasághoz csak-csak meghívták. Amíg élek, te nem rúgsz labdába!
@attila186
@attila186 9 ай бұрын
előre-hátra-jobbra-balra után nem fent-lent, hanem fel-le jönne...
@tiboribranyi8820
@tiboribranyi8820 2 жыл бұрын
Érdemes megnézni Jásdi Kiss Imre fejtegetését is...Sok érdekes gondolata van." KZbin a barátod"
@dernei1967
@dernei1967 2 жыл бұрын
Érdekes okfejtés!
@istvanbaranyi1927
@istvanbaranyi1927 Жыл бұрын
Zseniális! Már én is próbáltam alakoskodni, szavainkkal de többnyire de többnyire rövid hatással bírtak. Pedig rengeteg szavunk és kifejezéseink vannak amelyek csak nálunk és sehol máshol értelmezhető vagy logikus. Nagyon tetszett és hasznos volt. Köszönet érte:DDD
@istvankozma2352
@istvankozma2352 Жыл бұрын
Ez elmondható minden más nyelvről is.
@zoltankovacs1908
@zoltankovacs1908 2 жыл бұрын
Néhány kiragadott szó alapján rendszernek nevezni ezt az elmeháborodott elméletet enyhén szólva is túlzás.
@Ateesh6782
@Ateesh6782 2 жыл бұрын
Minden annyira “nyilvánvaló”, hogy semmilyen rendszerszintű bizonyítékra nincs szükség. Ez jellemző az összes ideológiai alapú nyelvmegközelítésre.
@attilatasciko4817
@attilatasciko4817 2 жыл бұрын
Űzenetem mindenkinek : Háború - kiírtásunk folyik nemcsak nyelvűnk ellen , hanem minden téren ! Látható , ami már sajnos , de tény , összehasonlitásul : a németek elleni titkos tettek , minden téren . stb...
@nf7315
@nf7315 2 жыл бұрын
Kérem a t. szerzőt hogy az "isten" és a "úr", valamint az "ország" szavak jelentését adja meg nekem válaszban. A múlt században, vagyis a XIX.-ikben, már majdnem kibontotta ezt egy nyelvész, de mivel a társadalmi haladás a tömegben gondolkodás felé irányult, ezért feledésbe merült ez a jó irány. Amennyiben a jelentés értelmét helyesen vinné tovább, akkor értelmet kap az együtt gondolkodás...
@gaborkiss1425
@gaborkiss1425 Жыл бұрын
Isten: ős-ten, az ősi mindenség. Érdekes, hogy a japánban van egy "ten" nevű jel, ami ugyanezt jelenti. Tengert, mindenséget.
@sandorgera5570
@sandorgera5570 Жыл бұрын
Isten....
@CEMMusic
@CEMMusic 2 жыл бұрын
🙏👏
@P.Aniko77
@P.Aniko77 Жыл бұрын
A magyar nyelv rendkívül kifejező, árnyalt! Csodálatos! Valóban egyedi ilyen szempontból!
@istvankozma2352
@istvankozma2352 Жыл бұрын
Melyik nyelv nem az?
@tereziahofer5625
@tereziahofer5625 Жыл бұрын
@@istvankozma2352 Erröl lehetne sokat beszélni. Én a megy" , menni " szónak 98 màsik megfelelöjét gyūjtöttem össze, de azt hallottam hogy 300 van belöle. Próbàld ki. S gyūjtsd össze. El lehet mondani a menni szóról mindent. Mikor megy , idös, beteg, rosszat akar , jó indulattal megy, fàradt, nappal vagy éjszaka megy, sūrgös dolga van, stb. Egyetlen egy van màs nyelvekben , csak a megy szó és hozzàköritik a körūlményt. Amit a magyar egy szóval belefoglal. " settenkedik, csoszog, ólàlkodik, ögyeleg, cselleng, lopakodik, tipeg, vànszorog, septében, lohol, sétàl, andalog, siet, bukdàcsol, suhan, màszkàl, libeg, stb. 300 van kb belöle. Hol lehet , melyik nyelvben ezt leforditani ??? Keressél még hozzà. Ha nem megy , ez azt jelenti hogy nem hasznàlod , vagy nem ismered a magyar nyelvet.
@BuddyHollygan
@BuddyHollygan Жыл бұрын
Nos kedves Zsolt, a világ nyelveit nem kitalálták, vagy kialakultak, hanem Istentől kaptuk, mint oly sok mindent! Ellenvetés?
@arpadszabo995
@arpadszabo995 2 жыл бұрын
🌞🙏🏻
@szilvitoros1860
@szilvitoros1860 2 жыл бұрын
❣️
@olticsaba92
@olticsaba92 2 жыл бұрын
Szerintem ez egy végtelenül elfogult konklúzió. A történelem során a Kárpát medencében sokszor volt már népvándorlás ahol a népek és a kultúrák is keveredtek. A magyar szókincs ez miatt is az egyik legnagyobb. Ahogy a mai világban is alkotnak új, jelentéssel bíró szavakat (szlengeket) úgy csinálhatták az elődeink is.
@attilatasciko4817
@attilatasciko4817 2 жыл бұрын
Csaba < Lehetséges , csak hol vannak a tény bizonyitékok ? Bár amit írsz a tájszólásokban megtalálható , mert a nyelvek egymásra hatásai folyamatosak , de a kérdés , hogy melyik nyelv mennyire hatott a másikra . Lásd a nyelvek csoportositásainak bizonyitékai . Stb...
@zitapongracz4343
@zitapongracz4343 2 жыл бұрын
Varga Csaba könyveit érdemes elolvasni, és minden érthető lesz. Ír egyébként az egyéb nyelvekkel (angol, német, ógörög, héber, szanszkrit, tamil, stb.) egyezésekről is, de azok csak rontott változatai a magyar szóbokor rendszerének (ami szintén egyezik a matematikai rendszerekkel akár az ősrobbanás vagy biológiai/kémiai rendszerek felépítésével). Minden egykor egy volt és általa lett.
@magditoth3453
@magditoth3453 2 жыл бұрын
Szép volt!Hasonló szépeket kérünk!
@ildikomakany3522
@ildikomakany3522 2 жыл бұрын
,A mindegy szó éppen ezt jelenti.
@tasnadiattila9170
@tasnadiattila9170 2 жыл бұрын
..kell az ilyen emlékeztető..
@szaboibolya9704
@szaboibolya9704 Жыл бұрын
Igazság? = igaz-gazság. Valamely szavunk pozitív - negatív jelentése is van.
@andreaszilagyi8203
@andreaszilagyi8203 2 жыл бұрын
Isteni!🥰
@janosbiro6027
@janosbiro6027 2 жыл бұрын
Nem a szellem a lélek amikor egyesült a szellemel átalakította a szellem tudatát MI . Így lett a nyelv szerintem.
@miklosgergely2356
@miklosgergely2356 2 жыл бұрын
Sajnos a magyar nyelv rombolása evtizedekkel korabban kezdodott: a magyar tanarom a 1970-es évek végén ugy fogalmazott, hogy "mekegő" nyelv lett a magyar: Föl > Fel, es rengeteg szép 'ö' betűs magyar szót tettek tönkre mind a hivatalos írásbeli, mind a szóbeli változatban. És itt most nem a szegedi tájszólásról van szó, természetesen.
@LB-ci8pz
@LB-ci8pz 2 жыл бұрын
Az enyém azt mondta, hogy bátran használjuk inkább az ö-s változatokat, éppen az e túlsúlyának ellentételezésére. fel helyett föl, stb. Rajtunk múlik.
@miklosgergely2356
@miklosgergely2356 2 жыл бұрын
@@LB-ci8pz Teljesen egyetertek! A legnagyobb baj azonban az, hogy ezt a rengeteg 'mekegő' valtozatot -- kiegeszive az angol nyelvbol tukorforditassal letrehozott borzalmasan hibas jelentest hordozo kifejezesekkel -- az irott sajtoban es a mediakban mindenhol terjesztik, es azokat atveszik mindenfele hivatalos szovegekben is. Es ehhez meg hozzajonnek az alabbi szavak es kifejezesek is, amitol az embernek kinyilik a svajcibicska a zsebeben: Dubáj, Abu Dzabi, Kátár, márketing, tákszi - igy nyilt 'à' hanggal, mert az ugy elokelobbnek hangzik...? Baromsag.
@attilatasciko4817
@attilatasciko4817 2 жыл бұрын
Mekeg - makog ( nem hiszem hogy a majomra kell értenűnk , hanem inkább a makk ropogtatására ropogására , a disznó makkott ropogtatt : hangot útánzó -> ezek , hangútánzó iker szavak ; fel - fől , stb szavaink = iker szavak . Láttam egy könyvet amiben csak e betűk vannak magánhangzóként ( keres kutasd , mert van , láttam ) talán van ö betűs könyv is talán ugyanattól az egyéntől . Stb...
@zsoltmihalyszilagyi8960
@zsoltmihalyszilagyi8960 2 жыл бұрын
Az unokahúgom most érettségizni, nem tudja ki az a Tinódi lantos Sebestyén. És ami számomra nagyon szomorú rögtön rávágta hogy nemis érdekli, szívesebben olvas angolul, mint magyarul.😔😥
@mateerdei3218
@mateerdei3218 2 жыл бұрын
A Szeretet szót mire is bontjuk fel? Az etet honnan jön? Ha az eleje szer................ Úgy értem, skizofrén létemre nagyon sok szóval kombinálok mikor nem vagyok egészen jól. A szer elejűek is egész érdekesek.
@sorahungary
@sorahungary Жыл бұрын
alapbol a szeretet szoto a szeret es ahhoz kapcsolodik az et, tehat a logika mar itt elbukott...
@attilatasciko4817
@attilatasciko4817 2 жыл бұрын
Vajon , akik idegen szavakat írtak le , vajon tudják e helyettesiteni magyar szóval ? Mert ez "kúlcs kérdés" az egyéniségben . Kűldök egy példát " bolond lúkból , bolond széll fúj " mennyi értelme van ‽ stb...
@angelcare5969
@angelcare5969 2 жыл бұрын
Woooooow
@attilatasciko4817
@attilatasciko4817 2 жыл бұрын
3:30= első alkalommal látom ezt a tényfeltárási bizonyitékokat , köszönöm. A magyar nyelv , az érzékelések nyelve , legalább az ősi kettősségre , ősi mivoltunkbeli gondolkozásra utal - bizonyit , a legalább 65 % megmaradt a valamikori ősnyelvből , írásból ( tehát , ezért találunk " magyar " rovást , jeleket , a világ minden táján ) . Itt a " nem baj , mindegy = minden rendben van " = ez nem igaz . Ezeknek a szavaknak , kűlönböző fogalom - értelmű összetett szótények összekevett bizonyitéka . Manapság , legtöbben keverik a szavak fogalmát - értelmét ,csak vidéken , időseknél maradt meg , mert a mai fiataljaink teljesen megvannak fertőzve az idegenek által , általúk vezérelt hírközlők láthatatlan parancsára . SAJNOS , EGY MONDATOTT KÉPTELENEK , TISZTÁN MAGYAR SZAVAKKAL KIMONDANI . REMÉNYIK VERSE A NYELVŰNKKEL KAPCSOLATBAN , MÁR KIHALÓBAN VAN , IDEGENEK HATÁSÁRA . stb...
@ido323
@ido323 11 ай бұрын
Nagyon érdekes amit irsz.A tic-tocon hallgattam nagyon idös székely embereket beszélni.Régi világból valók,izes magyart beszélnek.Nem túl iskolázottak,(az egyik bácsinak 7 osztálya volt)de mégis tudnak beszélni.Megérint amit mondanak.Hallgatni öket valami szívmelengetö dolog.Ha teheted hallgasd meg öket.
@Ginic
@Ginic 2 жыл бұрын
nagyszerű!
@balazskiss3059
@balazskiss3059 2 жыл бұрын
Helo,erdekelne h ez megtalalhato bövebb leirasban, v könyvben ?
@gaborhajdu6223
@gaborhajdu6223 2 жыл бұрын
Van egy globális érték mérő. Ki-ki lelki ismerete szerint használja. P-én-Z, p-ÉN-z, p-én-z. Persze sok minden van még. Főleg arra érdemes figyelni, ami napi szinten előttünk van. Sz-ámítógép Tele-Vízió-val P-ártok Tört-én-elem ORV-os Kór-ház Hosszasan lehetne sorolni. De mind mind mutatja, hogy hogyan játszanak velünk... Annyit kell érteni, hogy a Teremtés nyelve amit beszélünk. Nyilván megy a butítás csonkitás helytelen ragozásokkal is, nem véletlenül... "Legyen világos-s-ág". Ajánlom figyelmetekbe Színia szer-tan című videóját.
@sorahungary
@sorahungary Жыл бұрын
szamitogep egy gep ami kiszamit dolgokat, nem pedig amit tortenelem megtortent maximum elem
@evapapp4173
@evapapp4173 2 жыл бұрын
Áldás Kapcsolódtam🌷 MSE /EMESE/🌷 Nagyon tetszik 🌷
@attila186
@attila186 9 ай бұрын
A MINDEN6Ó szó értelmezése (b)ámulatos
@szilardkiss7345
@szilardkiss7345 Жыл бұрын
Öt let.
@jacquesfoche9696
@jacquesfoche9696 2 жыл бұрын
😍😘👍❤️
@attila186
@attila186 9 ай бұрын
Ezt kéne nem 7 percben, hanem "77" percben...
@patmahomes4273
@patmahomes4273 2 жыл бұрын
Amibe bele tudok kötni: Mindegy angolul: all one. németül: egal (1enlő) Kérdés, hogy nyelvújítás kor előtti szó-e a mindegy. Mert ha igen, akkor tükörfordítás angolról. Ha nem, akkor lehetett egy közös ősnyelv. Kétség angolul: doubt (mint a duplázás, megkettőzés, kétszerezés - az mondjuk tény, hogy kettő fél van megkettőzve, nem pedig kettő egész, tehát a doubt magyarul felezést jelent a 'kétség' szó esetén, de ettől még lehet nyelvújításkori átvétel). Amibe nem tudok belekötni: hatás, egészség. Ami kimaradt: öt-let, öt-öl, tehát ha a gyűl ölet (nem értem, mi a baja a gyűlnek, hogy öletni akar), akkor az öt is ölésre kész (hiszen 5-öl). Szóval ezekre mi a nagy magyarázat? én is szkeptikus vagyok a finnugrizmussal szemben és a belekötéseim ellenére sokkal inkább szimpatizálok a videóban elhangzottakkal, de azért vannak ott is logikai buktatók. Tehát akkor az 'alom' és az 'elem' különleges szerepet kap: félelem félelmes elem elmés szánalom szánalmas alom almos nyugalom nyugalmas alom almos türelem türelmes elem elmés lakodalom lakodalmas alom almos (almás) segedelem (segédelem) segedelmes elem elmés töredelem töredelmes elem elmés fogadalom fogadalmas alom almos
@DjAzaky
@DjAzaky 2 жыл бұрын
A mindegy nem a nyelvújítók alkotása. A gyűl gyök, amikor a seb be-gyűl-ik, elfertőződik, mutatja hogy hogyan lesz ötlet. Az öt-öl, inkább csak hangzás harmonizációnak tűnik. A gyűl-ölet viszont nem véletlenül nem csak gyűl-et...
@patmahomes4273
@patmahomes4273 2 жыл бұрын
@@DjAzaky de a gyűl-et helyett ott van a: gyűlés (ott van benne az 'és'), gyülekezés (ott van benne az 'eke' - nyilván semmi szerepe nincs, csak véletlenül épp olyan, mint egy másik magyar szó, külföldi nyelvekben is előfordul), gyülemlés , gyülevész (ott van benne, hogy vész, nyilván okkal, ezt elismerem), gyűjtés (itt is az 'és' kötőszó, rá lehetne fogni, hogy milyen bölcs, hogy egy kötőszót agglutináltak oda).
@patmahomes4273
@patmahomes4273 2 жыл бұрын
@@DjAzaky tehát szerintem, ahol az 'öl' előfordul, mindenhol a teljes hasonulás / hangzás harmonizáció miatt, a szeretetnek sincs semmi köze az evéshez, a gyűlöletnek se az öléshez. Szeret Köret, köretet. Megeszem a köretet. A kör etet engem? Körlet, körletet. Kitakarítom a körletet. A körl etet engem? Pl. az 'alom' és az 'elem' tényleg gyakran fordul elő, el tudom fogadni, hogy tudatos és van szerepe a jelentésüknek, de az 'ölet', 'öl' nagyon ritka.
@DjAzaky
@DjAzaky 2 жыл бұрын
@@patmahomes4273 Talán nem is az a lényeg, hogy véletlen, vagy nem? Hanem az, hogy igaz e, vagy sem? Mert ha innen nézzük, akkor amikor a SZER-ETET-ET ápolom a lelkemben, az simogatja, neveli, építi, táplálja, azaz ETET-I a lényem. Ha a GYŰL-ÖLET-ET, vagyis a sérelmeimet, a haragomat ápolom, az pusztít, vagyis ÖLET-TÉ változik. Ami igaz, az ritkán véletlen. A nyelvünk tele van hasonló tanításokkal, "véletlenekkel", erről szólnak a videó végén említett könyvek. De ha ez kivétel, akkor is ez az egyik legnagyobb tanítás az életről, ami ha véletlen ha nem, a lényeg hogy igaz… :)
@patmahomes4273
@patmahomes4273 2 жыл бұрын
@@DjAzaky Akkor viszont az i-gazság egy gazság, nem? Gaz-emberek hisznek csak az i-gazban. Ebbe miért ne lehetne ezt belemagyarázni?
@lospadresapa6028
@lospadresapa6028 2 жыл бұрын
Jól kezdi: ...kitalálták a magyar nyelvet. (vajon kaptak-e érte méltó találmányi díjat?) - Na nézzük: mi jön még ezután?
@pepita2437
@pepita2437 11 ай бұрын
Az lnne a kerdesem, hogy mennyiben befojasolta a mai modrn nyelvet a 19 szazadban folyo nyelvujitas? Lehet hogy ezek a szellemes szavak csak kesobb kerultek be a szokincsbe?
@dalostom4879
@dalostom4879 11 ай бұрын
Tehát két feleség = egészség ?
@JuhaszZsolt
@JuhaszZsolt 11 ай бұрын
Vagy fokozódik a FÉL-ELEM... 😄
@silence766
@silence766 2 жыл бұрын
Levél a gyülekezetek angyalaihoz Előljáró beszéd: MiAtyánk, ki lakozol a mennyekben, Bocsájsd meg nekem!: Versbe készültem és nem Hozzád fohászkodtam. Közbenjárót választottam, Attilát, Mert Te végig ott álltál a háta megett: S mi hatalmas ugrás lesz teremtményeidnek, Az már csak egy parányi lépés volt Neked. A Halál angyalainak üzenjétek meg!: Fehérfejű halászsas rikolt, Tolla hullik a magasból: Tolla hullik feneketlen kút kristály vizébe; Tolla hullik tengerszem langymeleg ölébe; Tolla hullik sziklás partra, magas bércre; Tolla hullik mélyen zengő színes ércbe; Tolla hullik meleg könnybe, fényes gyöngybe; Tolla hullik mindenhova s valahova; Tolla hullik valahova; Tolla hullik mindenhova: Szeme nézzen szembe velem! Csőre legyen a fegyverem! Karma vájjon húsba, szívbe! Csípjen, vágjon, szedjen ízre! Szeliden ártson, olajba mártson! Borral kínáljon, halálra szánjon! Olajjal kenjen, haláltól váltson! Főnix, hogy lehessem, Halálra szeressen! Halálra szeressen, Főnix, hogy lehessem! (Násznagyom lejti nevemben): -- "Tavaszi szél vizet áraszt, virágom, virágom. Minden madár társat választ, virágom, virágom. Hát én immár kit válasszak, virágom, virágom? Te engemet, én tégedet, virágom, virágom. Zöld pántlika könnyű gúnya, virágom, virágom, Mert azt a szél könnyen fújja, virágom, virágom; De a fátyol nehéz gúnya, virágom, virágom Mert azt a bú földig húzza, virágom, virágom." -- ---Nekem sok angyal adaték: Vannak tízen, olykor párban, Máskor hárman s lesznek százan, Vannak százan, jönnek ezren, Százszor százezerszeresen. Mert: Halálra szántan, halálra váltam; Halálra váltan, életre keltem; Életre kelten, szeretve lettem; Életre kelten, szerelembe estem... (Dokkolásra felkészülni; fékező hajtóművek bekap.!) Köntzey László AD 2022. máj. 14.
@stellafitt7895
@stellafitt7895 2 жыл бұрын
egység, egészség, egyre megy= mindegy. Szer-etet, gyűl-ölet... magyar-áz :)
@lackoficko2242
@lackoficko2242 8 ай бұрын
,Nem baj,mind én rend ben van,,Bent rend van.Bent a Mag Únk Lelkében.A Mag Úrnak❤-benn. Saj nós Nagy ón fáj❤.De nagy Ón fáj.Ér tettek,Értetek.Ért tettek ? A Mag Nyelv,Tér,mettszesen született.A Mag Nyelv,nem a ma te ma titka.És nem, ma te ma tik A. Ha nem,akkor mi ? Ag Kor Mi ? Itt van a válasz. A Magyelv az,amelybõl mára, minden más nyelv kicsirázott... Az elsõ nyev ,a Mag nyelv volt,ami el( egy él) vett tett.Kevessen tudnak rolla ,,kévésen,,.Kivése..n.❤❤❤❤.
2 жыл бұрын
A hatásnál a szótő szerintem nem a hat mint szám, hanem a hat mint hatással van rá. Szerintem. A számmisztika mindig hatásos ... :-)
@matyaslantos1816
@matyaslantos1816 2 жыл бұрын
így már mindjárt világos ... de mégis mi köze van a 'hat' igének, a 'hat' számnévhez
@sorahungary
@sorahungary Жыл бұрын
hate'kony hata'sos hatalmas hatalom
@attilatasciko4817
@attilatasciko4817 2 жыл бұрын
Úgy bizony , jól hirdeted . Persze titkos háború folyik ellenűnk , de nyiltan etettnek - tanitanak idegen szavakkal .
@istvankozma2352
@istvankozma2352 Жыл бұрын
Ezek szerint a magyar nyelv - ellentétben a többi nyelvvel - nem kialakult, kifejlődött, hanem valakik mesterséges úton létrehozták, kb úgy mint az eszperantót. Akkor viszont a következő kérdés az, hogy akik a magyar nyelvet létrehozták, milyen nyelven fogalmaztak? Milyen elvek alapján dolgozták ki az új nyelvet? Egy nyelv nélküli népet tanítottak meg ezek a szerkesztők beszélni? Vagy rávettek egy népet arra, hogy hagyjon fel a nyelvével és fogadja el ezt az újonnan konstruált nyelvet? Még ha elfogadjuk is, hogy a magyar nyelv mesterségesen létrehozott, nem lehet letagadni, hogy az ihletés a nyelv megszerkesztéséhez valamelyik uráli nyelv lehet, tekintettel a számos nyelvtani funkcióra, ami közös a magyar és a finnugor nyelvekben
@tilcord
@tilcord Жыл бұрын
Az általános iskolai nyelvtankönyvben volt egy mondat, ami azóta nem hagy nyugodni: A nyelvek az egyszerűsödés felé haladnak. És valóban, ha megnézed, minden nyelv régi változata összetettebb a modern, mai beszélt nyelveknél. A magyarból is kiveszett pl. jó pár igeidő, akár csak, ha a 19. századot veszed. Ha interakció volt népek között, akkor ez a nyelvtani sivárosodás felgyorsult, erre jó példa az angol nyelv kialakulása, vagy a latin és mai utódai. Ennek fényében már gyerekként sem ment a fejembe, hogy van az, hogy a primitív ősemberek makogásából egészen bonyolult, sőt filozofikus és mély értelmű nyelvi rendszerek alakultak ki, hogy aztán egy ponton, amikor az emberiség pedig már sokkal műveltebbé vált, elkezdjenek leromlani. Bárhogy csűröm-csavarom, ennek semmi értelme. Csak azt tudom elképzelni, hogy minden ma beszélt nyelv őse mesterségesen jött létre. Hogyan, kik és miért alkották, nem tudom, de nem látok más magyarázatot.
@istvankozma2352
@istvankozma2352 Жыл бұрын
@@tilcord Jó lenne tudni, hogy mi áll a 'A nyelvek az egyszerűsödés felé haladnak' előtt és utána. Mert így ez szerintem nem felel meg a valóságnak. A nyelvek stratégiákat váltanak, de miután ugyanazt fejezik ki más módszerekkel, nem lehet egyszerűsödésről beszélni. A modern nyelvekben, pl. a latin nyelvekben megszűnt a névszóragozás, de az igeidök száma megnőtt. Az angol nyelvben ugyanez tapasztalható. A bulgárban is eltűnt a névszóragozás, viszont új igeidők és egy új igemód keletkezett. Inkább azt mondhatnánk, hogy egyes nyelveknél az a jelenlegi tendencia, hogy a szintetikusról (végződések, ragok stb) a változás az analitikus felé halad (elöljárók, szórend, partikulák, hanglejtés stb). Valós szegényedésröl akkor lehet beszélni, amikor a nyelv veszít a kifejező képességéből. Ilyen volt kb 2 ezer évig a héber, mert használata csak a liturgiára szorítkozott és amikor Izrael megalakult, a modern élethez szükséges szókészlet nem volt meg. Racionalizáltak; új szavakat alkottak, ami gazdagodást jelentett, viszont kihagytak olyan jelenségeket, amelyeket nem tartottak fontosnak, pl a kettes szám (dualis), archaikus bibliai kifejezésmódok stb A magyarban eltűnt több múlt idő, ami statisztikailag szegényedést jelent, de valójában racionalizálás; a nyelv nem érez igényt rájuk. Helyette más jelenségek bukkannak fel. Teremtett nyelv azért sem valószínű, mert valamilyen nyelven ki kellett gondolni az új nyelvet és akkor a teremtett nyelv csupán egy variáns. Az eszperantón is lehet látni, hogy szerkesztője indoeurópai nyelveket használt kiindulásként. A nyelvek keletkezéseinek mechanizmusait lehet tanulmányozni a pidzsin és a kreol nyelveken. Ezek a nyelvek példák arra, hogy hogyan születnek nyelvek természetes fejlődés útján. Haiti, Tok Pisin két jó példa.
@lupus4977
@lupus4977 11 ай бұрын
(Miért érezték szükségét annak, hogy zenei aláfestés legyen az előadás alatt??? Egyszerűen zavaró! Ez a zene nyugalmi állapotot indukál, míg az ember az előadás alatt gondolkodni akar!)
@czillingb
@czillingb Жыл бұрын
Aki Magyarul beszél az folyamatosan im-ád-közik...
@imredobi-xr3he
@imredobi-xr3he Жыл бұрын
IGAZSÁG ! Szeretet kozmikus harmóniája !
@sorahungary
@sorahungary Жыл бұрын
Meg jo, hogy vannak szavak ezek kozul, amit nyelvujitas koraban jottek letre, de mind1....
@DjAzaky
@DjAzaky Жыл бұрын
Ez tévedés! Ezek közül egyik sem nyelvújításos szó! Vannak köztük olyan gyökök amit a nyelvűjítók is használtak, de az meg a farok csóválta kutya esete...
@sternerregnix6524
@sternerregnix6524 2 жыл бұрын
Számolni sok állat tud, nem csak a majom.
@krisztiansandorbak8529
@krisztiansandorbak8529 2 жыл бұрын
Történetesen beszélek bolgárul. Ami nálunk „mindegy”, az bolgár barátainknál „vsze edno”, ami szó szerint: 'mind egy', azaz mindegy.
@DjAzaky
@DjAzaky 2 жыл бұрын
Igen, a legtöbb szláv nép mondja, mind1. De a kétséget, a félelmet, és az egészséget már nem Ez, teszi rendszerré a magyar számneveket...
@krisztiansandorbak8529
@krisztiansandorbak8529 2 жыл бұрын
@@DjAzaky kétség = szamnenie. Szó szerint: én nem. Elég kifejező. A másik kettőre nem tudok érdemben válaszolni, hiszen minden nyelv etimológiája más és más. Azonban vannak hasonlóságok. Több, mint gondolnánk. Az egy-ség oké. Az egy-másért szintén rendben van. És sok más efféle szó, kifejezés is. Csakhogy a szómagyarázó és az etimológiailag nem megalapozott kísérleteket erőltetettnek tartom. Annak hatnak. Félreértés ne essék: imádom az anyanyelvem, gyönyörű és varázslatos. Azonban nem kell mindent beleszuszakolni, belemagyarázni csak azért, hogy bizonyítsuk: a miénk a legszebb! A leglogikusabb és a legkifejezőbb! Tudjuk azt mindezek nélkül is. :)
@myrra10
@myrra10 2 жыл бұрын
nekem a mindegy inkabb jelenti azt hogy nem fontos, nem szamit, mint hogy vagy nem baj
@matyaslantos1816
@matyaslantos1816 2 жыл бұрын
túl sokat hivatkozik másokra, és arra ami nem jó maradjon csak a tartalom (ami érték), felesleges szavak nélkül
@oszolio
@oszolio 2 жыл бұрын
Nekem nyolc....
@ernogaborgodo
@ernogaborgodo 2 жыл бұрын
... szerintem képekben fejezi ki a mondanivalót a Magyar ember. A képzelet könnyebben befogadja a képi - világos kifejezést. A tudat(felfogás - értelmezés), a látáson keresztül is - (képzelet), segíti a mondandó értését... Mintha festett képet látna a Magyar, amikor kimond valamit a szavakkal... 🤔🙋🌌🔁🌄... Mániám az.,,esőfelhő" szókapcsolat... az eső, ami lefelé hull, ez által melegebb hő keletkezik (a hidegebb víz távozásával) és felfelé irányuló(könnyebb gőz) mozgást teremt...a Magyar magyaráz (az anyanyelvben ott a lényege)... Üdv (?) nézzük meg - lássuk...
@rigibi65
@rigibi65 2 жыл бұрын
Kedves Emo Godo! Esik ő, és felmegy a hő. Körforgást mutat be. A kisgyermek amikor ceruzát vesz először a kezébe,elkezd firkálni. Jobbra-balra. Ezt nevezik lengő firkának. Utána jön a kör alakú, ami fészekre hasonlít. Amikor már eljut arra a szintre, napocsát rajzol. Olykor megfelezi a kört vízszintesen és függőlegesen. Négyfelé osztja a kört. Kör - oszt=köröszt-kereszt. A szimbólum már benne van gyermekeinkben. Így születnek, születtünk. Bizony, csodálatos nyelv a miénk, és a szimbólum rendszerünk. 💖 Ibolya
@ernogaborgodo
@ernogaborgodo 2 жыл бұрын
@@rigibi65...szerintem a pici ember 1-3 éves korig tanulja - tapasztalja a saját környezetében lévő közeget. Kézmozdulatai is fejlődnek... és ebbe magyarázzák a felnőttek a saját programozott minőségüket... Lehet csodálkozni a gyereken(a sejtjeiben lehozott tudást), de túlságosan ebbe nem kellene a felnőtteknek betolakodni a saját túlfejlesztett akaratukkal... Hagyjuk Őket szeretettel fejlődni, a maguk módján... Üdv 🙋🤔a gyerek nem vallásos, hogy keresztvonalakat rajzol...? *
@melegsandor
@melegsandor 2 жыл бұрын
Már ott buktátok, hogy ha tanultok egy kis élettant, akkor tudjátok, hogy a szív egyáltalán nem szív. A vért többletnyomás kialakításával mozgatja, ezt mutatja a vérnyomás.
@DjAzaky
@DjAzaky 2 жыл бұрын
Ha az élet a kilégzéssel kezdődne, akkor igaza lenne. De mivel a belégzés adja a kezdő impulzust, ezért joggal hívják úgy, hogy szív! Részlet a szív működése című orvosi könyvből: A légzési aritmia okai 1. kilégzéskor: nervus vagus aktivitás nő, az agytörzsi légzőközpontok jele „meglöki” („spillover”) a szomszédos vazomotor központot, a szinuszcsomón a szimpatikus/paraszimpatikus beidegzés aránya ingadozik a légzéssel, kilégzéskor lassul a szív. 2. belégzéskor: mellkas térfogata nő, a szívóhatás miatt, a szív jobban telítődik, a szívfrekvencia nő (→ Bainbridge reflex)
@melegsandor
@melegsandor 2 жыл бұрын
@@DjAzaky Akkor miért nem a mellkast hívják szívnek? :D A mellkasi mozgás befolyásolja a véráramlást, de nem ez biztosítja a keringést, szóval ezt a vonalat kár erőltetni.
@DjAzaky
@DjAzaky 2 жыл бұрын
@@melegsandor Aki ismeri az ok-okozatot, azt úgy hívják ok-os. Az ok hogy a belégzés segíti a szív szívóhatását, majd ennek az okozata a pumpálás. Ha csak az okozatot látom pumpának hívom. Ha látom az okot is, akkor szívnek... Az egész orvostudomány pumpának gondolta a szívet évtizedekig, amíg ki nem derült hogy az egy okozat. Aki szívnek nevezi az viszont OK-OS...
@melegsandor
@melegsandor 2 жыл бұрын
@@DjAzaky Aki meg tanult anatómiát és élettant, az meg úgy hívja ezt, hogy ökörség. Mert nyilván az egész orvostudomány idióta, amíg nem jön egy fotelnyelvész, aki megmondja a tutit. De akkor érdekelni, milyen ősi tudás rejtőzik a BRCA2 gén és a mellrák közötti összefüggésben?
@peterticz7669
@peterticz7669 2 жыл бұрын
Szivattyú? Az szív. De a legtöbb alkalmazása folyadék magasba juttatása, nyomásfokozás. Nem nyomattyúnak hívják, pedig nyom. Egy több lépcsős szivattyú pedig nagyon nyom! Ez szerintem egy érdekes párhuzam...
@ChristianHungary
@ChristianHungary 11 ай бұрын
😉👍👍👍🫡👍🙏🙏🙏
@tiborfarkas2969
@tiborfarkas2969 Жыл бұрын
:D
@attilaszabo8731
@attilaszabo8731 2 жыл бұрын
Köszönet érte Kazinczy -nak és a többi magyar irodalmárnak, a 19 század elején
@laszlototh559
@laszlototh559 2 жыл бұрын
szerintem ennek a rendszernek a része pl. a 6ökör szó is
@attilatasciko4817
@attilatasciko4817 2 жыл бұрын
László < a hatökör , az átvitt értelmű nyelvűnkben = értsd : hat ökör búnkóságú , " tudatlansága - tévedése , egyenlő hat darab ökör hozzáértésével
Жыл бұрын
a jel-en vagy ;)
@norihegyi2682
@norihegyi2682 2 жыл бұрын
bácsi jól elvan
@zoltanbereczki8067
@zoltanbereczki8067 2 жыл бұрын
A magyar nyelvben rengeteg "beszélő szó" található. Ezek azonban félre is értelmezhetőek, ha nincs mögöttünk semmifajta nyelvi tudás - a videóan szereplő szvetteres úrnak ez minden példájában sikerül is. Mind 1 - nem számhoz van köze. Mind egyremegy, mind egyfajta, nincs különbség köztük, ez a jelentése. Fél-elem - Félni igénk nem jelenti azt, hogy félemberek vagyunk, amikor félünk. Azt sem jelenti, hogy elemről működünk ekkor :D Két-ség - Kételkedni igéből, nyelvújításkori szó, ez tehát valamennyire megtervezett, de nem ősmagyar kori, sem "makogó lény" alkotása. Egész-ség - iráni eredetű szavunk, azt jelenti, amit hallunk, de kevés matematika rejlik benne. Lehet valaki egyszerre egészséges és félhet ugyanakkor, miközben kétségei vannak. Hat-ás - Hatni igénknek semmi köze a hatos számhoz. Hatni nem csak fizikai síkon és irányokban lehetséges - pl. mellékhatás, összhatás, ráhatás, ellenhatás, stb.
@DjAzaky
@DjAzaky 2 жыл бұрын
A mai modern nyelvészet ha hasonlatot keresünk, körülbelül ott tart a nyelvek valódi megértésében, mint a csillagászat a 17. században, amikor a föld-centrikus világkép uralta az európai tudományos életet. Ami kísérteties benne, hogy akkor is bonyolultabbnál bonyolultabb számítások és ezekhez tartozó segédelmélet-hegyek uralták a tudósok gondolatait azért, hogy igazolják hogy a föld a világmindenség centruma; és pontosan itt tart a mai nyelvtudomány is. A hiba ugyanis amit kerülgetnek az alapokban van, így mindig újabb és újabb segédelméletekre van szükségük hogy valahogy kierőszakolják a számukra tetsző végeredményt! Ha a fentieket számításba véve belegondolunk, a modern nyelvészetnek halvány segéd fogalma sincs arról, hogy mi az emberi nyelvek valódi szerepe az emberré válás útján. Mert van egy alapvető hiba amit nem hajlandóak figyelembe venni. Ez az, hogy az egész világegyetem, azután ebben a folyamatban az élet, és ennek a folyamatnak a részeként minden nyelv is, egy-egy hihetetlenül szellemes, bámulatosan megtervezett és kivitelezett REND-SZER...
@DjAzaky
@DjAzaky 2 жыл бұрын
Megkérdőjelezhetetlen tény a világunkkal kapcsolatban, hogy itt mindent, még a legkisebb anyagi alkotó elemeket is szigorú törvények irányítanak. Ebből az következik, hogy az anyagi világ egy nyilvánvaló rendszer, hiszen csak a rendszerek sajátja, hogy törvények irányítják a benne részt vevő alkotó elemeket. Bárhol, ahol megjelenik egyetlen törvény, ott már kizárhatóak a véletlenek. Hiszen a ott a dolgok már nem a véletlennek, hanem a törvénynek engedelmeskednek! A rendszereknek viszont mindig van egy szó szerint rendszer szintű megfelelésük, ami minden rendszerre igaz. Ez pedig az, hogy a minden rendszer első lépése, a cél amit a rendszer szolgál! Ezután ahogy bonyolódik a rendszer, ez az első lépés, mindig tovább másolja önmagát. Itt jönnek képbe újra a hangok és belőlük létrejött nyelv. Mert ha képesek vagyunk megérteni a rendszert akkor azt látjuk, hogy rajtuk keresztül ölt testet újra a földi létben a teremtő elv, vagyis a rendszer célja. ‒ Mert vajon mi az értelem, amíg nincs más rajta kívül más? ‒ Egy létrejött harmonikus mintafoszlány a semmiben. ‒ S mi a világegyetem a fizikusok szerint? ‒ Az atomi világ, harmonikus hullámformák egyre sűrűsödő rendszere. ‒ S mi a legéteribb olyan hullámforma az anyagi világban, amit az ember képes felfogni műszerek nélkül is? ‒ A hang, amiből létrejönnek a teremtő szavak és gondolatok, amik ugyanolyan harmonikus hullámformák, mint maga az öntudatra ébredt értelem. Mert az élet nevű rendszer, a világegyetem nevű rendszernek az a része, ahol a hosszú, évmilliókon át tartó fejlődés végén, újra a felszínre került és láthatóvá vált a cél, amit az egész rendszer szolgál! Ez a cél pedig a fejlődés (evolúció).
@miklosdavid7627
@miklosdavid7627 10 ай бұрын
A videó címe engem sem győz meg mert nem az a lényeg, hogy kik és vajon 'teremtették-e' vagy csak kitalálták a magyar nyelvet, és a példáiddal is nagyrészt egyetértek. Egy ősi nyelvet csakis azonos közösségtudattal rendelkezők alakíthattak ki a maguk számára és formálhatták azt tetszésük szerint hosszú időn át. Viszont a feltöltő válaszként adott két hozzászólását fontosnak és értékesnek tartom. Ehhez kapcsolódva szeretnék itt közölni egy hosszabb idézetet ami az ősi eredeti gondolkodásmódra tehát egy ősi nyelv kialakulásának meghatározó körülményeire is jól rávilágít. "Az elmúlt évtizedek tudományos kutatásai egyre messzebb engednek a múltba pillantani. Nemrég derült fény arra, hogy a jelképekben gondolkodás, a művészet és az emberi gondolkodás mai formája legalább kétmillió éves múltra tekinthet vissza. Mindmáig kellően meg nem becsült felfedezésről van szó, az emberi öntudat mibenlétét ugyanis a modern materialista világkép képtelen értelmezni. Az emberi öntudat az anyagias szemlélet diadalútja során az ősi emberrel együtt leértékelődött. Ezért ma újra fel kell fedeznünk, hogy az emberi öntudat megszületésekor az öntudat szükségképpen alapvetően más természetű volt, mint ma. Az emberré válás küszöbén az emberi öntudat teljes mértékben az intuitív gondolkodás jegyében jött létre, hiszen az öntudat kigyulladásakor az öntudatban a rész-ismeretek eleinte még nem álltak rendelkezésre. Az intuíció egy csodálatos természeti adottság, rokon az ösztönökben rejlő magasabb értelemmel, az ösztönös világérzékeléssel, az ösztönös logikával, a kozmikus teremtő erőkkel, amelyek ma is bennünk élnek, ha mégoly eltemetve is. Ahogy az újszülöttnél, az emberré váláskor világfelfogásunk teljes mértékben az egészlátás jegyében állt. Ma szinte fordított a helyzet, a bal féltekés rész-gondolkodás került túlsúlyba. A részlátással nem látható az egész, ezért a mai részlátás-túlsúly miatt nehéz felmérnünk, mire képes az intuitív egészlátás. Egy biztos: az egészlátás korában a Nagy Egész játszotta a főszerepet életünkben, érzékelésünkben, gondolkodásunkban." (G.A.) "A belső érzékelés kibontakozása az elme alkotó világtörvényének alapján teremtette meg az emberi öntudat világát. Az emberi öntudat alapvetően, saját természete szerint a belső érzékelésen, a belső világtörvényen alapszik. A természetes, azaz ösztönös, kozmikus gondolkodás világa azonban természetadta módon összekapcsolódik és kiegészül egy alapvetően más természetű világrenddel, a külső érzékszerveket követő és értelmező, tapasztalati gondolkodással. A lelki-szellemi, ösztönös világérzékelésen értelmeződik a külső tapasztalás. Így épül fel az egészlátás alapján a részlátás világa. Az emberiség szellemi-értelmi fejlődésében a legnagyobb törést az jelentette, amikor a részlátás megtagadta szülő, nevelő és éltető alapját, közegét, a részlátást mintegy körbevevő és magába ölelő egészlátást. Ez a modernitás ellenforradalma, amelyben a kicsinyes érdekekre irányuló szemlélet elvetette és megtagadta a mindent éltető egészt." (G.A.)
@armosa
@armosa 2 жыл бұрын
Zweifel
@jozsefpongo2199
@jozsefpongo2199 2 жыл бұрын
Tanulj finnül , hátha megvilágosodik elméd szép magyar nyelven. A magyar nyelvben van logika, rendszer, de nincs tervezettség. A nyelvújításkori torzszülemények gyorsan eltüntek, vagy módosultak a nyelv redszere szerint. A nyelvújításra a hiánnyosságok, kifejezés bonyolultsága miatt volt szükség . A hat több jelentéssel bír, annak aki látott értelmező szótárt.
@vkmei
@vkmei 2 жыл бұрын
szer-etet (táplál) szer-elem (alapfeltétel az élethez) szer-etetlen (depressziós, szorongó emberek) szer-vezet (életfunkció) és még lehet sorolni. melyik nyelvben raksz így össze mozaikokat. nem sokban maradt ez meg. egy-s-ég (te is az éghez tartozol, mint mindannyian, a földre születsz le, egység vagyunk). köz-ős-s-ég (őseinkkel együtt, a bölcsességeikkel amit itt hagytak egy közösséget alkotunk, amivel haladunk felfelé/előre/jó irányba). bölcs-és(s)-ég (belső hang, amikor hagyod, hogy a lelked felszínre törjön, önmagadra hallgatsz és termetesz, a bölcselet, ami az égből jön - bölcsesség, intuició ugyebár). amikor finn barátainkat kérdeztem lövésük sem volt arról, hogy rokon nyelv lennénk, náluk ezt nem tanítják. ellenben japánban, vagy mongóliában test-vérnek tartanak. sokatmondó. és amikor a magyar tanáromat hirtelen felindulásból megcáfoltam, hogy több rokon magyar-japán szavunk van, mint finn akkor nem tudott belekötni. látta ő is, csak össze kellett írnom őket. persze a finnugor is rokon, hiszen az is az ősnyelvből alakult ki. de nem fordítva, ahogy tanítják.
@szakaattila7899
@szakaattila7899 Жыл бұрын
@@vkmei Hogy mennyire igazad van és mennyire hazudnak akik a finn és a „finnugor” nyelvrokonsággal példáloznak, leírok csak tíz szót a "szer" ősi szógyökkel kapcsolatban, amelyeket először románra fordítottam, mivel jól tudok románul, aztán olaszra és a végén a finnre. Tudnék még sok ilyen példát írni, mint a kör -ker szógyökökkel kapcsolatban, de ha valakinek van egy csöppnyi esze, akkor csak ezekből is láthatja, hogy például a román és az olasz, két hasonló újlatin nyelv, mégis a szeretet és szerelem szavakon kívül, teljesen más szavaik vannak a többi magyar szavakra! És a végén ami a legfontosabb, hogy a finn egyáltalán nem hasonlít a magyarra, nem is követi a magyar szavak rendszerét, leszámítva a szeretet és szerelem szavaknál, sőt a "seremonia" és a "organismi" szavaik latin szavak! Szeret - iubeşte - gli amori - rakastaa Szeretet - dragoste - amore - rakkaus Szerelem - iubire - amori - rakkaus Szertelen - dezorganizat - disorganizzato - sotkuinen Szertartás - ceremonie - cerimonia - seremonia Szerszám - unealtă - attrezzo - työkalu Szervezet (biológiai)- organism - organismi - organismi Szervezet - organizaţie - organizzazione - eliöt Szerencsés - norocos - fortunato - onnekas Szerencsétlen - nefericit - sfortunato - onneton
@evaracz3701
@evaracz3701 2 жыл бұрын
Én úgy tudtam, hogy az emberi kommunikáció kezdődött úgy ahogyan a videó említi...a nyelvek különbözősége már nem a makogás letisztulása...hanem a kialakult hangok hangsorokká rendezése. Nem?
@DjAzaky
@DjAzaky 2 жыл бұрын
Ez igaz, de az a lényeg hogy a modern nyelvészet szerint ez egy lináris folyamat. Amiben nem tudunk rámutatni arra a pontra, (a nyelvújítás korának kivételével, a videóban említett szavak, szóösszetételek pedig sokkal régebbiek), amikor meglett volna a szellemi fejlettsége a magyar népnek, hogy számokat szőjön a nyelvbe, és elterjessze azok használatát. Mert a makogásból, véletlenül, nem kerülnek számnevek a nyelvbe...
@patmahomes4273
@patmahomes4273 2 жыл бұрын
@@DjAzaky mondjuk ki és ebben én is hiszek, hogy a földi nyelvek és azok használatának képessége földönkívüli eredetű és tudatos genetikai alakítás eredménye. De érdekes, hogy ennek kimondása így kerülgetve van. Azért, hogy kevésbé legyen betámadható?
@gyulakiss9566
@gyulakiss9566 2 жыл бұрын
@@patmahomes4273 Más élőlények is tudnak hangokat kiadni, sőt, komoly hangsorokat is ki tudnak adni. Ha ez a képesség megvan, és megvan hozzá a hardver, akkor jön a nyelv. A Kanári-szigeteken (Gomera) a helyi lakosság egy része még mindig használja a füttynyelvet. Bizonyára rosszabbul működik, mint a spanyol, de jobban, mint a kutyaugatás. Viszont ha okosabb emberszabásúak tudnának úgy fütyülni, mint a rigó, az már eléggé sok információt tartalmazhatna. A rigók részéről csak halandzsa, pazarlás. Kérkedés. És ezek a képességek nem a földönkívülieknek köszönhetők.
@lospadresapa6028
@lospadresapa6028 2 жыл бұрын
​@@patmahomes4273 - Nem BEtámadható, hanem: MEGtámadható. Hamár...
@attilatasciko4817
@attilatasciko4817 2 жыл бұрын
@@gyulakiss9566 < az üzeneted " vegyesköret " fele jó , fele nem " bizonyitott " , de csak számodra , tehát az nem " törvény , Stb...
@matthiaskismihok980
@matthiaskismihok980 2 жыл бұрын
ne hetvenkedj ..
@Cikkorka
@Cikkorka 2 жыл бұрын
Beteg vagy? Hat hét hit hat!
@attilatasciko4817
@attilatasciko4817 2 жыл бұрын
Cikkorka < mármint a test önmeggyógyitó hatásának hittel való alkalmazása , úgye? Stb...
@gejzirlovellomagyar
@gejzirlovellomagyar 2 жыл бұрын
Pityi putyi zsibi zsubi miki maki migyi mogyi számolok osztok szorzok átveszek odaadok az űr szült meg
@ernogaborgodo
@ernogaborgodo 2 жыл бұрын
... mondókád tele van vízzel.., de igazad van, hogy a kozmikus tér (Nálad
@laszlototh559
@laszlototh559 2 жыл бұрын
A magyarok gyengesége a tervezés, nem a számítás
@1970coconut
@1970coconut 2 жыл бұрын
Hát igen. A pofon előtt kellett volna jobban meggondolni ... nem kellett volna-e még másik három is!
@attilatasciko4817
@attilatasciko4817 2 жыл бұрын
László Tóth < minket magyarokat , tudatosan nem engednek tervezni , mert " mindenki az okosságát erőszakolja ránk " a fajunkra , a magyar , az ráhagyja , az " okosokra " még a legelemibb és látható , hibás tervezéseket " is " ! Igaz , teljesen levagyunk szoktatva a gondolkozásról , de az nem jelenti azt hogy nem tudunk tervezni jól - okosan , ha hagynának ! Stb...
@laszlototh559
@laszlototh559 2 жыл бұрын
@@attilatasciko4817 az a helyzet, hogy én 54 év alatt azt figyeltem meg, hogy a magyarok nem terveznek. ha hagyják ha nem
@karolyrozsa2763
@karolyrozsa2763 2 жыл бұрын
Aztaqrwa....és ezt komolyan elhiszed?
@norbertnagy8493
@norbertnagy8493 2 жыл бұрын
A konteósok minden jellemzője megtalálható a videóban, mindeképpen ajánlom azoknak, akik szeretnék elemezni, hogy a konteó videók miért tudják megszólítani, főleg az aluliskolázott embereket. Aki nem ilyen célból tekintené meg, annak nem ajánlom, mert vagy felforr benne a düh, vagy nevetőgörcsöt kap.
@sandorgubicza709
@sandorgubicza709 8 ай бұрын
A magyar hieroglifák / A fáraók magyarok voltak
20:50
PAXEL
Рет қаралды 214 М.
Мы никогда не были так напуганы!
00:15
Аришнев
Рет қаралды 4,9 МЛН
Always be more smart #shorts
00:32
Jin and Hattie
Рет қаралды 43 МЛН
A magyar nyelv a világ legnehezebb nyelve!?
4:49
MagyarLincoln
Рет қаралды 199 М.
Ősi nyelv, ősi nép - Pap Gábor az Echo Tv-ben
23:58
HÍR TV+
Рет қаралды 49 М.
A magyar nyelv maga a csoda II. - Echo Tv
23:07
HÍR TV+
Рет қаралды 41 М.
A gondok és titkok háza   A 12. ház
48:49
Jenő KaloTV
Рет қаралды 30 М.
Záhonyi András - Miért különleges a magyar nyelv? A gondolkodás, a zene és a humor nyelve: a magyar
17:40
Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület
Рет қаралды 6 М.
Szolga vagy, vagy kiszolgálnak? (elme, megfelelés) - Valóság a gyakorlatban  /  EP.04
27:34
Dr. Őrlős Gábor - Valóság
Рет қаралды 12 М.
Kik a románok valójában? (Who are the Romanians? - English sub)
33:38
Szilágyi Béla László IDŐVONAL
Рет қаралды 391 М.
Volt egyszer egy Moszkva cirkáló… - Dr. Kaiser Ferenc
21:48
Bánsági Andor történész
Рет қаралды 73 М.
ИГРОВОВЫЙ НОУТ ASUS ЗА 57 тысяч
25:33
Ремонтяш
Рет қаралды 315 М.