Jeśli uważasz, że warto mnie wesprzeć - możesz postawić mi wirtualna kawę 😀 - buycoffee.to/s... lub zostać moim patronem - patronite.pl/S... Z góry dziękuję! #radio #odbiornik #unitra
Пікірлер: 125
@mirosawfranczak16558 күн бұрын
Mój brat miał takie radio w latach osiemdziesiątych. Tak, że i ja miałem z nim do czynienia. Słuchało się wtedy listy przebojów programu trzeciego . Wieczorami to była uczta dla uszu. Pozdrawiam serdecznie.
@Serwis-Elektroniki8 күн бұрын
Witaj, Julia Stereo Bardzo Dobre Radio jak przejdzie gruntowny serwis i przegląd po latach. Tak jak wspomniałeś radio odbiera bardzo dobrze stacje radiowe a to za sprawą podwójnej przemiany częstotliwości a do tego zastosowaniu dużego okrągłego głośnika dynamicznego sprawia że dźwięk jest naprawdę miły dla ucha. Posiadam w swojej kolekcji kilkanaście odbiorników Julia Stereo, Julia Mono, jak i również brata Julii. TRAMP który posiada już pełny zakres UKF od 87 do 108 Mhz. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć że odbiornik Julia w latach 80/90 służył do podsłuchiwania "Milicji" i innych organów państwa - ale to po małych przeróbkach wewnątrz odbiornika. Raz miałem okazję trafić na wersję odbiornika właśnie mocno zmodyfikowana, a trafił do mnie tylko na drobną naprawę wzmacniacza audio . Większość użytkowników tego Radia kupowała je dla dobrego odbioru stacji radiowych, a duże grono krótkofalowców właśnie ze względu na dużą liczbę zakresów fal krótkich i łatwość modyfikacji tych zakresów na potrzebne w latach 80 zakresy częstotliwości. :) Pozdrawiam Serdecznie , Bartosz 🙂
@Kylo81118 күн бұрын
Sprzęty Unitry od zawsze wzbudzały we mnie bardzo pozytywne wrażenia. W domu mieliśmy radio i magnetofon szpulowy taty, którym bardzo chętnie się bawiłem a tara nauczył mnie zmiany bezpiecznika i paska klinowego 🙂
@tow.JanWinnicki19 сағат бұрын
Posiadam ten odbiornik kupiony za bezcen na rynku. Po dokładnym odszczurzaniu służy mojej Joli w kuchni do słuchania muzyki podczas przygotowywania smacznych posiłków. Niestety, mimo moich najszczerszych chęci stan wizualny nie jest idealny. Serwus!
@slavokal73769 күн бұрын
Dobry sprzęt. Obok Marii i Sabinki, najlepsze polskie odbiorniki.
@MCHmuzykaElektroniczna7 күн бұрын
Nazwy dobierali elegancko. 😀👍
@ZIMNY19727 күн бұрын
Sprawny, w dobrym stanie ciężko znależć, ale warto poszukać. 😀 Nadal jest sporo fachowców, którzy je naprawią, zwłaszcza, że to mała skala integracji
@diabolini378 күн бұрын
Andrzeju prześliczne radio 🤩po konserwacji tuningu będzie jeszcze lepsze 👍 pozdrawiam i życzę miłego dnia 🤚
@panteides19457 күн бұрын
Mam kupiłem z 5lat temu. Słucham sobie.
@mr.fantomas77269 күн бұрын
Zregenerować, powymieniać elektrolity i na nowo zestroić obwody LC. Na pewno polecił bym Radmor 5422 ,pasma KF podzielone na podzakresy ,podwojna przemiana p.cz.
@MCHmuzykaElektroniczna7 күн бұрын
Jak to mówią - ten sprzęt ma duszę. ;-)
@aleksanderrzepka56486 күн бұрын
Zgadza się się, stary sprzęt ma duszę, więc mam u siebie.
@piotrszenkiel21498 күн бұрын
Świetne radio takie mam w garażu , też nadaje się do SPA, ale co ciekawe? - to radio służyło do podsłuchiwania ZOMO i Milicji podczas zamieszek w latach 80-tych, Z Austrii przychodziły części do przerobienia tego odbiornika ( w aparatch rentgenowskich ), Taki miał Frasyniuk, Taka ciekawostka
@ArnieDXer9 күн бұрын
Ło Panie, ale olbrzym 😮😮 Co do niepełnego pasma CCIR FM, to chyba dawniej na Zachodzie po prostu tak wąskie było to pasmo. Później je rozszerzono najpierw do 104, a potem do 108 MHz, co też widać w niektórych starych niemieckich radiach. Podobnie z falami krótkimi. W tamtym roku dowiedziałem się, że kiedyś pasmo 25m kończyło się na 12000 kHz, a potem leciały służby. W Australii był nawet jakiś sygnał czasu na 12000 kHz, a co ciekawe dużo jego archiwalnych nagrań miało w tle sygnał wywoławczy Radia Majak, bo też używało tej częstotliwości 😅 Dziś w praktyce pasmo 25m kończy się na 12150, może nawet 12160 kHz. Gdzieś w latach 80. dodano także pasmo 22m (13570-13870 kHz), którego Twoja Julia nie ma. W ogóle trudno znaleźć starszy, analogowy odbiornik z pasmem 22m. Prędzej w czymś z lat 90. by był. Oczywiście dla nowych konstrukcji DSP i SDRów nie ma to już znaczenia 🙂
@rafasnopek51218 күн бұрын
Ale na zachodzie do 104 już było w latach 60. Na 100 MHz kończyło się pasmo w NRD.
@wlocek3697 күн бұрын
Podobno był jeszcze etap gdy pasmo było do 106. Obecnie nieformalne pasmo wydłużono z 108 do 110 MHz tyle że chyba żaden klasyczny odbiornik nie obsługuje odcinek 108-110.
@Sluuurp8 күн бұрын
Drugie pasmo UKF bardzo dobrze spełniało się w Szczecinie i wszystkich miejscowościach przygranicznych. Odbierało DDR i Berlin Zachodni przy dobrej propagacji, u nas były tylko trzy stacje UKF jedna stereo, żenada. Niemieckich ze 30 wszystkie stereo, więc nie można mówić po co to pasmo, nie wiem nie mówię. Ja tylko dla tego pasma UKF je kupiłem i antenę oryginalną dachową na CCIR w Niemczech, dokładnie w Pasewalk. Odbierało na teleskopie z 9-10 stacji, na zewnętrznej do 30 stacji na UKF. Wstawić trzeba było gniazdo anteny zewleczonej na koncentryk, mniej zakłóceń i szumów na stereo, błahostka. jechałem ze Szczecina kupić je do Poznania, w Szczecinie nie do zdobycia. Antena była przegubowa mniej więcej w połowie i była bardzo długa. Mam to radio, stan sklepowy. Bardzo dbam o każdy sprzęt od momentu zakupu. Na UKF wschodnim można czasem złapać fonię z monitoringów, oczywiście analogowych "zachodni" działa świetnie przemielone stacje Polskie i Niemieckie.
@zygazygape19588 күн бұрын
Końcówka mocy na UL 1481 lub TBA 810. Mam takie dwie "Julie". Świetnie grają na zewnętrznych kolumnach 4 ohm. Co do trzeszczących potencjometrów, to rzadko spotykany objaw w tych radioodbiornikach. Potencjometry tu zastosowane parametrycznie i gabarytowo takie jak w Elizabeth HiFi.
@Sluuurp8 күн бұрын
Dokładnie takie same, dziwne, ze trzeszczą. Elizabeth II również mam. Nic nie trzeszczy w jednym jak i w drugim.. Można przejechać ślizgacz ołówkiem na pewno trzaski znikną.
@jankot41508 күн бұрын
Miałem swego czasu. W celu zakupu udałem się aż do Bydgoszczy , gdzie ją produkowano. Wybitna czułość UKF , łapało słabiutkie stacje , mimo przestarzałego układu p.cz. UL 1211 - wzmocnionego jednak dodatkowymi stopniami na tranzystorach , z filtrami ceramicznymi FM , co było wówczas nowością. AM z podwójną przemianą częstotliwości i rozbudowanym , modułowym filtrem p.cz z elementem ceramicznym. PR 1 na długich (wówczas nieistniejący dziś stary , mocny nadajnik z okolic Płocka) wyjątkowo czysto słyszalny. Wolna Europa zwłaszcza na zakresie 13m , przed zmierzchem bywała czysta jak UKF , po czym zanikała. Głowica przestrajana viricapowo (diody o pojemności zmienianej stałoprądowo) umożliwiająca stacji zapamiętywania potencjometrami. W.M. na UL1481P - 'skrzydełka" chłodzące lutowane w druk. Głośnik duży 16cm szerokopasmowy , o dobrej efektywności z basem ograniczonym niezbyt dobrą szczelnością przylegania do obudowy , - zapewniał dużą głośność. Niestety , kołki przelączników "isostat" śniedziały , czyniąc problemy w łączeniu obwodów - tak już miały. Późniejsza , dużo mniejsza , ale nowocześniejsza układowo Maria - to drugi podobnej klasy odbiornik.
@slawekdzolo35656 күн бұрын
Nie powiedziałeś do końca do czego służy przycisk z zarowką. Otóż ma dwie opcje o jednej wspomniałeś natomiast symbol zarowki oznacza podświetlenie radia po wciśnięciu i trzymaniu tego przycisku z zasilania bateryjnego ze względu na oszczędność zużycia baterii ponieważ ogólnie radio nie jest podświetlane na zasilaniu z baterii.
@Ja-nik8 күн бұрын
Miałem taką Julię, doskonały odbiornik. Niestety gdzieś w czasie przeprowadzki się zawieruszyło.
@JoeMcCohn4 күн бұрын
Fantastyczne radio
@kaem38 күн бұрын
Konstrukcja ma ponad 45 lat, a wciąż wygląda w miarę atrakcyjnie jeśli chodzi o design. Ani za bardzo kanciasto, ani za bardzo okrągło.
@danielduda61119 күн бұрын
Spokojnie, bez lęku, Julia jest już pełnoletnia ;) Kogo było stać na to żeby ją mieć, pewnie kisi jeszcze gdzieś w szafie słuchawki Tonsil SD-501, miał lub ma nadal któregoś Radmora z jedną z wielu odmian ZG40, wie czym są szpule, gramofon Daniel oraz kolorofony. A kasety to ma w małym palcu ;)
@xentxent34009 күн бұрын
Te wszystkie świsty i bulgot podczas strojenia fal średnich i krótkich... Magia. W dzisiejszych odbiornikach niepotrzebnie wyciszane przez DSP.
@wlocek3697 күн бұрын
Zresztą nie tylko radio. W telewizorze również. Dla mnie pod pojęciem strojenie ręczne oznacza kręcenie pokrętłem w ostateczności trzymanie klawisza. To co teraz nazywają strojeniem ręcznym dla mnie jest półautomatem.
@giver6669 күн бұрын
Bawiłem się tym sprzętem za dzieciaka. Antena teleskopowa była z dwoma kolanami i była ogromna z tego co pamiętam.
@ARCHEOLOGSMIETNIKOWY9 күн бұрын
Dobrze pamiętam radyjko :) Kto by pomyślał ze stanie się radiem globalnym :)
@marek71259 күн бұрын
Niedawno przestrojiłem takie cudo i bardzo przyjemnie gra
@kaem39 күн бұрын
Ale co tam przestrajać? Najwyżej rozszerzyć zakres CCIR do 108 MHz.
@marek71258 күн бұрын
@kaem3 jedne pasmo na starym zakresie a to na nowym ino szum
@Sluuurp8 күн бұрын
@@kaem3 Ja mam przestrojone do 110 MHz
@mirosawszewczyk76818 күн бұрын
@@SluuurpWitam serdecznie Sam przestrajałeś to radio ?
@Jurek_SQ5PC8 күн бұрын
Fajne. Muszę zapolować i nabyć bo naprawdę wygląda elegancko
@PiotrDeskiewicz9 күн бұрын
Do teraz cały czas w użyciu!
9 күн бұрын
Nie wiem jak UNITRA, Ale przykro było patrzeć jak rozwalno Tonsila. Jeździłem wtedy przez Wrześnie dość często. Smutek.
@tomaszadamowicz97868 күн бұрын
MERATRONIK Szczecin To samo...... Do gołej ziemi.!!!! Ponoć Elwro we Wrocławiu i Diora w Dzierżoniowie...... To samo.
@kaacpeeer4 күн бұрын
@@tomaszadamowicz9786 jest mega kanał na yt mera400 o pierwszych polskich komputrach
@jaceknowacki96009 күн бұрын
i jeszcze, na zakresie fal krótkich Julia ma podwójną przemianę częstotliwości.
@kaem38 күн бұрын
W latach 80-tych zaczęły się już pojawiać tunery i amplitunery Unitry z wejściem antenowym 75Ω. Były nawet takie odbiorniki, w których było zarówno wejście 75Ω, jak i starsze 300Ω (np. "Tosca").
@rafam96478 күн бұрын
W Poznaniu jest prywatne muzeum Unitry. Niesamowite ile sprzetu pordukowala ta firma. Polecam odwiedzenie. Do tego wlasciciel encyklopedia wiedzy o Unitrze. Bardzo bogaty zbiór.
@SierraEcho8 күн бұрын
Dzięki za info! Muszę się wybrać!
@aleksanderrzepka56486 күн бұрын
Juli , nie miałem, oczywiście radioodbiornika😂, ale posiadam Diorę Sonatę , Taraban 2, Śnieżnik R 502, Oraz wieżę na dwa głośniki, na osiem baterii R20 z siecią, nie Polskie, nazw nie pamiętam. Tranzystorowe, niestety nie ocalały. Czekam na powrót z SPA Julii, na pewno będzie odmłodzona😂. Pozdrawiam.
@WSZtm9 күн бұрын
Oj mam takich radio odbiorników sporo....pracuje na śmieciarce. Sporo sprzętu do przerobienia....ludzie oddają w elektro albo w gabarytach. Wiele osób zyskuje domy od prababc...a tego pełno w piwnicach.
@Pablo_Morales8 күн бұрын
I Julia STEREO pewnie z kilka sztuk. Nie musi być sprawne. Przygarnę I naprawie sobie. Kolekcjonuję UNITRA.
@wolfganghiesmayr87459 күн бұрын
oooo z Przemyśla !!!! To moje strony. Znad Sanu....
@Gingoll9 күн бұрын
Skrót Spa pochodzi z języka łacińskiego. Oznacza "Sanus per Aquam", czyli "zdrowy przez wodę". Używa się także rozwinięcia "Sanitas Per Aquam", co z kolei oznacza "zdrowie dzięki wodzie" Andrzeju nie czyść radia🙂Pozdrawiam
@janmay85199 күн бұрын
Czy pod koniec produkcji były jakieś modyfikacje np. lepsze półprzewodniki , czy nie ?
@PizomGagal7 күн бұрын
Mam takie w idealnym stanie + dwa dodatkowe głośniki od plastikowego gramofonu unitry , pasujące stylistycznie . Co oznaczają na skali te pogrubione linie na zakresach ?
@cezio11499 күн бұрын
śliczna ta Julia, chyba się rozglądne za taką Julią :)
@tomaszkarlinski5919 күн бұрын
Mam,CCIR - dla DDR, Akumulator -WAŻNE "plus" na masie!
@ZPDU9 күн бұрын
Jak nie ma zony to Julię na kolona można wziąć bezkarnie :). To świetne odbiorniki. ELtra Bydgoszcz się postarała. Mam całkiem sprawną sztukę i jeszcze jedną do naprawy. Pozdrawiam serdecznie, Chętnie zobaczę ją po zabiegach.
@ijontichy30927 күн бұрын
@diorowsky13949 күн бұрын
W Białorusi do dziś pracują nadajniki w OIRT. Do 100km od granicy mozna odbierać w warunkach normalnych, a podczas podwyższonej propagacji, wiadomo, dolatuje dalej.
@fmradiodx93599 күн бұрын
Nie do 100km a 277km brest rakietnica najbliższy nadajnik i dalsze grodno Mińsk nieraz odbieram codziennie między łodzią a warszawa łowicz 😊 antena tylko dipol OIRT 206cm bocznikowy orginal
@diorowsky13949 күн бұрын
@fmradiodx9359 No tak, ale masz dedykowaną temu i odpowiednio wysoko powieszoną antenę. Ja mówię o odbiorze na zwykłym teleskopie z takiego radia. U siebie ok. 210km od Brześcia odbieram na odpowiedniej antenie również codziennie, ale radio ze "standardową" anteną odbiera tylko podczas lepszych warunków.
@fmradiodx93599 күн бұрын
@@diorowsky1394 rozumiem;-)
@JanJan-fs8mw9 күн бұрын
Jedynke jak na fale długie to zaskakująco dobrze słychać.
@SierraEcho9 күн бұрын
O tak! Kamera tego nie oddaje, ale byłęm mocno zaskoczony barwą dźwięku.
@hankaciotka12339 күн бұрын
Posiadam trzyJulie IC ,niestety w dwoch uszkodzone koncowki anten teleskopowych ,czy kiedys doczekamy sie zamiennikow orginalnych anten..
@PexPePePe9 күн бұрын
Mój Dziadek używał tego radia i Babcia, rodio było jeszcze dodatkowo poprawione, nie pamiętam dokładnie co zrobili, radio po śmierci Babci znikło a szkoda, bo chętnie bym się nim pobawił !
@Maciej_Rajewski9 күн бұрын
Świetne radio, niegdyś obiekt pożądania. Doskonale odbierało Wolną Europę. Jakieś 10 lat temu, kierując się sentymentem, kupiłem współczesną wersję Julia 2. Niestety z pierwowzorem wspólna była jedynie nazwa.
@WojciechDesn9 күн бұрын
Andrzej jak zwykle świetny, ale wejście 😅 No i rzeczywiście od tego radia wszystko się zaczęło. Dzięki za film ❤
@marzenka809 күн бұрын
Czekam na więcej filmów z udziałem tego radia . Mam takie radyjko działa i w pięknym stanie .
@1955ryniu8 күн бұрын
W NRD był standard CCIR. Kupowane tam radia trzeba było w Polsce przestrajać.
@jaco33059 күн бұрын
Czuję się w obowiązku przekazać legendę związaną z tym radiem: Naciśnięcie sekretnej kombinacji Isostatów zamienia go TX-a!
@Babajagunia9 күн бұрын
Żart?
@jaco33059 күн бұрын
@Babajagunia Nie żart tylko legenda o dodatkowej ukrytej funkcjonalności dodanej przez głęboko zakonspirowaną w Biurze konstrukcyjnym Eltry komórkę Solidarności.
@Babajagunia9 күн бұрын
@ ciekawe, mam takie radyjko gdyby było trochę prawdy jak w każdej legendzie to ….. można by się pobawić 😃 tylko co to za kombinacja?
@dzikichomik17458 күн бұрын
@@Babajagunia Legenda związana jest z amatorsko zakładanym modułem, który przestrajał radio parę mega wyżej, co pozwalało na nasłuch służb na UKF-ie.
@Babajagunia8 күн бұрын
@@dzikichomik1745 czyli konwerter , składałem i montowałem kiedyś takie konwertery do radyjek przywożonych z zachodu by można było korzystać z nich na UKF u nas
@pawelflejszman65989 күн бұрын
Andrzeju wspomnij o radiomagnetofonie RMS404 z ZRK.Pracowałem w tych zakładach przy montażu mechanizmów do magnetowidu MTV-300 potem przy nawijaniu kaset VHS.
@SierraEcho9 күн бұрын
To jest piękne radio! Niestety nie miałem okazji testować.
@pawelflejszman65989 күн бұрын
@SierraEcho Moje marzenie.
@JanJan-fs8mw9 күн бұрын
Budynki po ZRK Kasprzak jeszcze istnieją?
@pawelflejszman65989 күн бұрын
@@JanJan-fs8mw Istnieją,ale mocno przebudowane na banki.
@marekwojas51758 күн бұрын
Już ciężko kupić dobre radia teraz robione są na ilość a nie jak kiedyś na jakość
@dominikm41669 күн бұрын
Od tego odbiornika wszystko u mnie się zaczęło co związane w zainteresowaniami radiowymi. Było to około roku dziewięćdziesiątego pierwszego i miałem wtedy około osiem lat.
@ernieerniez9 күн бұрын
Od tego radia zaczęła się moja przygoda z "kręceniem gałką". Dziś piękny, przestrojony egzemplarz stoi u mnie w kuchni i służy do odbioru broadcastu . Czasem z sentymentu sprawdzam co tam słychać na innych pasmach i zawsze uda się wyłowić jaką ciekawą stację z jakiegoś zakątka świata.
@andrzejchaubinski88508 күн бұрын
Mam taką Julię, Gdzie można oddać ją na przegląd? Proszę o podpowiedź.
@Krzysztof-SQ5CCD9 күн бұрын
Pozdrawiam Andrzeju i zabieram się za oglądanie.
@jacekpawlik20539 күн бұрын
Witam więc dobrze Andrzeju dobry film przy kawie porannej.Pozdraiam
@Krzysztof-SQ5CCD9 күн бұрын
Radia z tamtych lat mają duszę i klimat.Moim pierwszym był Taraban na którym słuchałem 3 programu
@BartoszSS9 күн бұрын
To były radia a nie jak dzisiaj ja miałem jakieś stare fajne tylko za małolata rozebrałem i zepsułem 😂
@adrian_sp6def9 күн бұрын
Znam ten ból, ja także masę sprzętu unitry których dziadkowie nie chcieli, w latach 90 rozmontowałem na czyniki pierwsze. Ale tak zaczęła się moja radio przygoda i miłość do elektroniki
@PM_1709 күн бұрын
Co do brzmienia to Wanda w drewnianym pudle brzmi wg mnie lepiej. I nawet jak się ma przystawkę - gra w stereo ;) Stoi, czeka teraz na wymianę kondensatorów i delikatne dostrojenie głowicy UKF, bo wyszło jakoś do 103MHz. A Julia - tak, zachwyca ilością zakresów na falach krótkich, strojeniem UKFu i przy tak dużym głośniku niezłym brzmieniem. Czekam na więcej w kolekcji!
@krzysztofstefan37139 күн бұрын
Do radia można dodać BFO i na KF odbierać SSB 😋
@mr.fantomas77269 күн бұрын
Trochę kłopotliwe strojenie obwodów p.cz FM, na układzie UL1211 i kłopotliwe strojenie obwodów dekodera stereo UL1601, aby uzyskać max. separację kanałów lewego i prawego.
@mwkosh93629 күн бұрын
Od 36 lat posiadam 100% sprawną Julie z głośnikami Tonsila jakie były opcjonalnie sprzedawane do tego radia. Radio niestety obecnie leżakuje w piwnicy z braku miejsca w mieszkaniu w oryginalnym trochę z fatygowanym pudełku i w plastykowym szczelnym pudełku, aby uniknąć zęba czasu. W Piwnicy leży jeszcze Radmor, Meluzyna i Kasprzak Stereo i inne Radia do takiej małej kolekcji. Był czas że mozna było nabyć niektóre radia za grosze i tak postanowiłem zrobić aby pozostawić coś w idealnym stanie potomstwu 😉 Pozdrawiam 🙂
@jaco33059 күн бұрын
Warto sprawdzić czy ekranów na poszczególnych modułach nie zaatakował rak korozji. To częsta przypadłość Juli.
@mwkosh93629 күн бұрын
@@jaco3305 O tak, co jakiś czas trzeba to przekonserwować, ja to robię co dwa lata. Pozdrawiam
@pako12058 күн бұрын
Fajne.
@jaceknowacki96009 күн бұрын
Ciekaw jestem bardzo tych zapowiedzianych prób terenowych. I jeszcze jedno, warto uzupełnić antenę w Twoim egzemplarzu bo oryginalna antena jest całkiem fajna, po wyciągnięciu ma 112 cm, przy czym zaraz po pierwszym segmencie jest przegub dzięki któremu można ją łamać do pozycji poziomej. Ten poziomy odcinek ma wtedy 90 cm i można go ustawiać dookoła w zakresie 360 stopni. Po co to?
@Kwasior889 күн бұрын
Ło panie 😂😂😂😂😂😂😂😂
@arkadiuszweiss9 күн бұрын
Nigdy nie było mnie na to stać, było to radio za około dwie pensje. Marzenie wielu radiowców. Miało aż 16 cm głośnik. Żadne inne radio przenośne bateryjne tak nie brzmiało. Były jeszcze Maria, Donata i Sabina z tej serii. Poprzednie ale już raczej zabytkowo super-odbiorniki przenośne to MIRA i Filomena.
@leszko86329 күн бұрын
nie brzmiało ? to było posłuchać grundigi z serii satellite
@coderiese6 күн бұрын
chwila....to radio nie ma gniazda WEJSCIA sygnalu. To drugie gniazdo jest do wyprowadzenia sygnalu na wzm zewn
@SP4XD9 күн бұрын
Radio fajne, widać mocną inspirację produktami firmy Grundig ;) Projektanci zapomnieli ewidentnie o BFO. W środku -tak sobie, praktycznie mniejszy OR "Maria" odbierał lepiej na KF .Na plus dobry, szerokopasmowy głośnik, ale jeden (!). Pamiętam, jak stała dumnie na półce w sklepie ZURT w połowie lat '80, nie było mnie wtedy stać..
@slavokal73769 күн бұрын
Miałem to samo, patrzyłem na nią przez szybę:)
@neurostructure87179 күн бұрын
Ciekawe czy jest jakiś radio globalne które potrafi usłyszeć oprócz krótkofalowców jeszcze PMR i CB. Pozdrawiam
@pleban719 күн бұрын
To potrafi CB
@bronisawmalinowski20619 күн бұрын
CB Siemens RK665 z filmu z przed roku, a o PMR to nie słyszałem by któreś radio obsługiwało ten zakres częstotliwości
@Hadkens9 күн бұрын
Mam takie dwie sztuki 🙂
@tadeuszk77328 күн бұрын
Nie ma się czym zachwycać ~ technicznie jest to: Grundig C 6200 AUTOMATIC, optycznie: drobne zmiany!
@Pablo_Morales8 күн бұрын
Radio moich marzeń.
@_RzUf9 күн бұрын
Pierwszy! Pozdrawiam serdecznie 😉
@tomaszsq8xxx5118 күн бұрын
Powyżej 100 zdaje się że chodził blueband.
@andy-X0269 күн бұрын
Julia na kolanach Andrzeja, brzmi wesoło 😂 .Fajnie,fajnie.
@JanKowalski-qv1oe9 күн бұрын
Mam 3 sztuki 🙂
@djtwenty98998 күн бұрын
UL1405 cemi
@MarcinII5 күн бұрын
No ale jak to swiatowo brzmi....nie wazne co oznacza .....
@Tita_0073 күн бұрын
Z całym szacunkiem, ale wyglądasz bardzo staro z tym zarostem. No chyba, że tak ma być, albo oszczędzasz na golibrodzie.😉
@adrian_sp6def9 күн бұрын
Nawet nie szumi na ukf? Mogles wziac tinysa i sprawdzic czy dziala 1 posrednia 10.7MHz, ewentualnie wziac tinysa i przestawic na tryb generatora i ustawic 10.7MHz i modulacje fm 1kHz, wtedy bys wiedzial czy heterodyna dla fm dziala
@SierraEcho9 күн бұрын
Nagrywałem na szybko, bo zaraz wysyłam ją do Dawida, on na pewno rozkmini dlaczego nie działa UKF ;)
@adrian_sp6def8 күн бұрын
@SierraEcho a Dawid będzie coś nagrywał z procesu naprawy? Ja uwielbiam diagnozy elektroniki a zawszacza trx ów.
@SierraEcho8 күн бұрын
@@adrian_sp6def Poproszę go, żeby nagrał
@leszko86329 күн бұрын
taka bida wersja Grundiga Satellit z lat 70-80
@salve-amicus9 күн бұрын
w tamtych czasach były kultowe radia marki GRUNDIG Satellit 3400 poecam, z ssb i wyświetlaczem cyfrowym. Julia to bieda socjlistyczna. MAM TAKĄ jULIĘ I MAM bRAUN t 1000cd - TO JEST RADIO.
@Sławomir-c2v8 күн бұрын
Ja znam Julkę .
@witowito42888 күн бұрын
Posiadałem ..fakt wypasiony ale ja miałem problem z dźwiękiem z głośnika