Кількість ліній для квартири. Варіанти: Преміум, Супер Економ. Висновки. Частина 2.

  Рет қаралды 767

Lviv Electrics - Електрик Львів

Lviv Electrics - Електрик Львів

Күн бұрын

Пікірлер: 32
@lviv_electrics
@lviv_electrics Жыл бұрын
Тайм-коди: 00:00 Варіанти «Бюджетний», «Стандартний» і «Комфортний» 01:06 Варіант «Преміум» 03:58 Варіант «Супер Економ» 06:03 Порівняння вартості. 09:31 Висновки. Вибір електрика.
@PashaStrobile
@PashaStrobile Жыл бұрын
Ще є мега-супер економ, коли все висить на одному вввідному автоматі 😅, досі такі будинки зустрічаються, навіть пісня щойно зробленого ремонту
@lviv_electrics
@lviv_electrics Жыл бұрын
Ха) таке також зустрічається! Але останнім часом так вже ніхто не робить!
@АлександрТимошенко-м3т
@АлександрТимошенко-м3т Жыл бұрын
Хорошее видео. * * * Освещение. Квартира не производство с опасными механизмами, но при внезапном исчезновении освещения всё равно можно получить травму. Вестибулярный аппарат человека хорошо работает вместе со зрением, а в полной темноте хуже. На какой-то миг времени может произойти потеря ориентации в пространстве, и этого может быть достаточно для нанесения травмы. Например, падение с лестницы, порез при работе с острым инструментом. При закрытой двери в ванной наступает полная темнота, а там может быть скользко, всякие стеклянные полки, крючки и т.п. вещи. Поэтому по возможности не нужно делать одно УЗО на всю квартиру и одну линию освещения на всю квартиру.
@lviv_electrics
@lviv_electrics Жыл бұрын
Так і є. Я роблю висновки з правил і також із особистого досвіду. Аварійні ситуації і поломки в квартирах бувають, але зазвичай обходиться без серьозних наслідків і травм. І це добре. Обходиться, бо у квартирах невелика кількість людей. Також є реалії - бюджет на ремонт та конкурентні рішення. Добре коли у щитах 2-3 ПЗВ або дифавтомати. Якщо 2 і більше ПЗВ, то розділяю лінії світла на різні ПЗВ. А ви також займаєтесь електромонтажем? який ходовий варіант?
@АлександрТимошенко-м3т
@АлександрТимошенко-м3т Жыл бұрын
@Lviv Electrics - Електрик Львів Я сейчас не занимаюсь электромонтажем в квартирах, раньше бывало, но это не являлось основным заработком. Думаю, 2-3 линии на освещение в обычной квартире достаточно. В идеальном случае можно было бы на каждую линию освещения установить отдельный дифавтомат, чтобы вывести освещение из под групповых УЗО. Даже 1-модульный электронный дифавтомат, хотя наши люди не любят такие вещи. Наши правила пока вроде не требуют дифференциальную защиту для освещения, а в европах уже требуют. Европейцы свои правила переписали в очередной раз в 2018 году.
@АлександрТимошенко-м3т
@АлександрТимошенко-м3т Жыл бұрын
По размерам щита - количеству автоматов есть ещё одно соображение, о котором никто никогда не говорит. Я смотрел много разных каталогов, брошюр и т.п. материалов о модульной автоматике, и нигде не встречал информацию производителя о сроке службы автоматов. Только 2 раза за всё время мне в интернете попалась такая информация: 1. Видео на ютубе с китайского завода SE, где менеджер говорит, что по умолчанию срок службы составляет 15 лет. 2. В англоязычной статье, где другой сотрудник SE говорит тоже о сроке 15 лет. Это не значит, что ровно через 15 лет нужно обязательно полностью менять всю начинку щита, они как бы рекомендуют это делать. Причины - пыль попадающая внутрь автомата, снижение упругости пружин, деградация биметалла теплового расцепителя и т.п.. Не знаю как к этому следует относиться, но невольно начинаешь думать - а так ли необходим в обычной квартире щит на 120 модулей? ))
@lviv_electrics
@lviv_electrics Жыл бұрын
На рахунок терміну роботи автоматів. Виробники вказують кількість циклів увімкнення і вимкнення в номінальному режимі і аварійному. І це є основним показником. З часом впливає також ослаблення пружин, щодо біметала маю сумніви. На виробництвах і в обленерго роблять періодичні перевірки автоматів та іншої апаратури. Наприклад кожні 4-6-8 років. Роблять як заміри, так і перевірку роботи. Якщо не відбувається значних відхилень від норми і останньої перевірки, апарат залишається в роботі. Тому міняти цілі шафи не має необхідності. В побутовому секторі перевірок не має, але і не має частих спрацювань і складних умов роботи. Пружина на роботу захисту критично не впливає - під час КЗ спрацьовує електромагніт. Щодо біметалу - старі автомати (30-50 років) також його мали, я перевіряв, +- відпрацьовували від перенавантаження. Питання хороше, можна поставити виробникам. З іншої сторони не треба ускладнювати життя - як почнуть ломатись, будемо міняти)
@varicod
@varicod Жыл бұрын
Взагалі то кількість ліній на розетки визначає (не замовляє , визначає ) замовник залежно від своїх смаків та розміщення електричних побутових приладів . Справа електрика правильно обрати кількість ліній та кількість розеток на одній лінії та навантаження лінії при умові надійного функціонування системи. На стельове освітлення взагалі досить 2 - 3 лінії , є ще бра , торшери і такі інші освітлювальні прилади які вмикаються в розетки
@lviv_electrics
@lviv_electrics Жыл бұрын
Я погоджуюсь з цією думкою і загалом про це і говорив. У тому то і справа, що можна зробити проводку і електрощит для тої самої кількості розеток і світильників зовсім по-різному. Я схиляюсь до збалансованих рішень. У квартирах часто не має проблем, тому що навантаження незначне і короткочасне. В ресторанах і на виробництві вже треба добре розкидати по фазам і лініям.
@varicod
@varicod Жыл бұрын
@@lviv_electrics , та є дуже просте рішення . Ділимо квартиру навпіл , от і маємо дві лінії на стельове освітлення .Цього досить , враховуючи , що можна користуватись ще й бра та торшерами , які вмикаються в розетки . Потім ділимо квартиру на чотири частини і отримуємо ще 4 лінії на розетки загального користування . Потім ще 3 - 5 ліній на потужні побутові електричні прилади і таке інше . От і будем мати усього 9 - 11 ліній .
@АлександрТимошенко-м3т
@АлександрТимошенко-м3т Жыл бұрын
@Варикод Навпiл или ещё как-то - это может зависеть от планировки и площади. Например, у меня при включении двух потолочных светильников в коридоре свет частично попадает во все три комнаты. При такой планировке логично будет сделать отдельную линию на коридор. Тем более, что в коридоре и квартирный щиток и входная дверь. Кстати, я люблю торшеры, но хорошие торшеры сейчас дорогие))
@varicod
@varicod Жыл бұрын
@@АлександрТимошенко-м3т ну это же общий принцип , то есть можно смонтировать и три и даже четыре линии на освещение , если квартира большая , это не догма , а рабочий вариант . Например , квартира две комнаты одна спальня , другая гостиная . , кухня , прихожая , ванная комната ( на лоджию можем проложить при необходимости отдельную линию общую на освещение и розетки , не велико помещение и не так и важно ) , монтируем четыре линии на розетки общего использования . В ванной комнате площадь не велика , есть отдельные линии и розетки на бойлер и стиральную машину как один из вариантов , потому хватит и одной линии на розетки общего применения , к ней подключим электрический полотенцесушитель , осевлой вентилятор в вентиляционной шахте и розетку у зеркала , далее эту линию заводим на кухню . Потом монтируем линию , к которой подключены часть розеток общего применения кухни и гостиной . Далее прихожая и спальня . И ещё одна линия гостиная , прихожая и спальня . Надёжность электроснабжения каждого помещения квартиры очень высокая , в каждом помещении есть две линии на розетки общего применения от двух разных автоматов в щитке . Всего линий 4 , плюс розетки к которым подключены электробытовые приборы большой единичной мощности . Вероятность отказа сразу всех линий равна нулю , при этом в любой момент при необходимости мы можем проложить удлинители и их удобно проложить в пределах одной комнаты на нужный электроприбор или переставить сам электроприбор к работающей розетки в помещении .
@ЮрійКикеля
@ЮрійКикеля Жыл бұрын
А що входить до чистових робіт? Мотаж розеток, світильників та іншого електрообладнання? І яка приблизно вартість чистових робіт?
@lviv_electrics
@lviv_electrics Жыл бұрын
Чистові роботи: 1) монтаж розеток (220, інтернет та інших); 2) монтаж вимикачів; 3) монтаж світильників (люстри, трекові, світильники з дистанційним управлінням та інші); 4) підключення варочної поверхні/електроплити ; 5) монтаж LED стрічки (блоки, профіль); 6) монтаж терморегуляторів та інших датчиків; 7) монтаж датчиків руху; 8) монтаж кришки електрощита + наклейки; 9) підключення зарядної станції. Це основні, та є ще багато іншого обладнання і апаратури. Ціни як у всіх =) - залежать від об'єму, складності і термінів виконання.
@ВолодимирДанилюк-т8ъ
@ВолодимирДанилюк-т8ъ Жыл бұрын
Здоров'я бажаю! Підкажіть, будь ласка, як правильно зробити захист на ванну кімнату: бойлер накопичувальний; освітлення+ витяжка+ ел.сушка; ел.обігрів Уден-с на 1кВт. Питання: Яке пзв( УЗО) використати- 30м/А чи 10м/А та якої потужності, наприклад,16,25,32А?
@lviv_electrics
@lviv_electrics Жыл бұрын
Доброго дня, Рушникосушка і обігрівач мають шнури? Напевно ще будуть інші розетки у ванній? Попередньо - 1)Бюджетний і Стандартний варіант: Загальне ПЗВ (25-63А) на квартиру 30ма; світло санвузла і витяжка, об.єднані з світлом інших приміщень; розетки санвузла і обігріви - лінія 16А; окрема лінія на бойлер - 10-16А. 2)Комфортний: 2-3 ПЗВ на квартиру, світло санвузла і витяжка, об.єднані з світлом інших приміщень (2-3 лінії в квартирі). Розетки санвузла - лінія 16А до групового ПЗВ 30мА, (Можна відокремити обігріви, якщо прихованого монтажу), на бойлер окрема лінія- 10-16А до групового ПЗВ 30мА (можна поставити дифавтомат або автомат+ПЗВ 10-30мА). 3)Преміум:2-4 ПЗВ на квартиру; світло санвузла і витяжка - окремий автомат 10А, живится через ПЗВ 30мА освітлення (там також піключені автомати світла інших приміщень). На розетки-16А, до загального ПЗВ 30мА (можна дифавтомат 10-30мА), На обігріви також автомат 10-16А і до загального ПЗВ, на бойлер окрема лінія- 10-16А (можна поставити дифавтомат або автомат+ПЗВ 10-30мА).
@ВолодимирДанилюк-т8ъ
@ВолодимирДанилюк-т8ъ Жыл бұрын
@@lviv_electrics дуже вдячний за відповідь! Але в мене такий випадок. Є будинок в сільській місцевості, електропроводка старого зразка(алюміній). Прибудувалось приміщення під ванну кімнату, в якій плануються монтувати вище указані ел.споживачі+заземлення. Як на мене, по горищі від ввідного автомата 25А протягниться кабель ВВГнг(2*4) на автомат щитка ванни 20А, далі-ПЗВ 25 чи 32А/30мА тип АС, потім бойлер-16А, освітлення+витяжка і ел.обігрів до 1кВт+ел.сушка. Чи для цієї справи потрібно ПЗВ на 10 мА тип А? Сам не електрик, але хочу цю роботу з різних обставин виконати сам. Тому і питаю поради.
@lviv_electrics
@lviv_electrics Жыл бұрын
якщо у вас буде такий маленький щиток, візьміть пзв 25 або 40 А 30мА. можете зробити 2 автомати - один на світло другий на всі розетки. Обігрівачі можуть бути без розеток, то на них можете окремий 10А. ПЗВ 10 мА це добре, але його тільки на 1-2 прилади ставити, бо може спрацьовувати. Є формула для розрахунку. Я не ставлю таке ПЗВ на весь санвузол .
@ВолодимирДанилюк-т8ъ
@ВолодимирДанилюк-т8ъ Жыл бұрын
@@lviv_electrics дякую за рекомендації та пораду! Ще б хотів уточнити по ПЗВ на 30мА. Відштовхуючись від різних джерел інформації, є тип ПЗВ: АС та А. Вибрати краще ПЗВ 30мА тип "А"? І ще підкажіть, будь ласка, як правильно можна прокласти кабель по горищі, щоб безпечніше було? Маю на увазі гофру чи ще щось? Чи може, як сказати, просто по сільському, за мазати його глиною?
@lviv_electrics
@lviv_electrics Жыл бұрын
@@ВолодимирДанилюк-т8ъ ПЗВ типу А контролює також витік постійного пульсуючого струму. Тому краще. Але чи у вас там будуть такі прилади. Пралка, сушильна машина? Про кабель на горищі - візьміть кабель ВВГнг - він не горить. Але не має захисту при пошкоджені + можливі гризуни. Краще прокласти в металорукаві з ПВХ оболонкою - обов.язково перевірте щоб вона була негорюча! Можете почитати ПУЕ 2.1.18 а також таблиця 2.1.4
@ДимаСивак-и4у
@ДимаСивак-и4у 9 ай бұрын
Дуже низька вартість робіт за 3-кімнатну квартиру, я маю на увазі за таку кількість точок. В мене був би економ, як у Вас комфорт (за роботу) Цікавить питання не по темі відео, яким електротехнічним брендам ви надаєте перевагу?
@lviv_electrics
@lviv_electrics 9 ай бұрын
Дякую за коментар. Вартість була нормальна на той час - весна 2022 (у відео десь говорив). Не думаю, що у когось тоді було багато роботи! Щодо брендів - маю варіанти в кожній ціновій категорії. Деякі можете побачити у виконаних роботах. Хоч є і певні лідери (наприклад Hager), я не зациклююсь на одному виробнику. Іноді є і кращі варіанти ціна-якість=). Також потрібно звертати увагу на затискачі (для алюмінієвих провідників не використовую Hager через мідні поверхні).
Електропроводка. Як розділити на лінії? Правила і рекомендації.
12:46
The Singing Challenge #joker #Harriet Quinn
00:35
佐助与鸣人
Рет қаралды 38 МЛН
They Chose Kindness Over Abuse in Their Team #shorts
00:20
I migliori trucchetti di Fabiosa
Рет қаралды 12 МЛН
2022年5月5日 美国重整供应链灭共
1:31
郭文贵 NFSC代理中
Рет қаралды 664
Ватметр. Як перевірити електроспоживання i потужність приладів?
12:13
Наконечники НШВІ. Історія розвитку і цікаві факти.
12:19
Lviv Electrics - Електрик Львів
Рет қаралды 16 М.
Трипозиційний перемикач Hager SFT. Що всередині? Характеристики.
20:17
КАКОЕ СОЕДИНЕНИЕ ПРОВОДОВ ЛУЧШЕ? #энерголикбез
23:11
Александр Мальков
Рет қаралды 962 М.