Kā tehnoloģiju jautājumos pierunāt skolotāju izkāpt no tik ierastās komforta zonas?

  Рет қаралды 1,436

nakotnesparks

nakotnesparks

Күн бұрын

Nākotnes skolā šoreiz runāsim ar 2 iespējamās misijas vēstniekiem un treneriem, kas vairāku mēnešu garumā māca skolotājiem jaunākās tehnoloģijas, sociālos tīklus, blogošanu un vispār interneta izmantošanu mācību procesā. Liekas vienkāršas lietas mūsdienu pasaulē, vai ne? bet arī te ir triki, ko parasti lietotāji joprojām nezina, tāpēc arī skolotājiem ir vajadzīga apmācība. Viņi ir tie, kas māca mūsu bērnus šodien, un bērni taču ir mūsu nākotne.
Inga Trabo, Samsung skola nākotnei trenere, Iespējamās misijas vēstniece
Bruno Bahs, Samsung skola nākotnei treneris, Iespējamās misijas vēstnieks
Jauniešu izvēle mums ir skaidra, bet vai skola, un galvenais, skolotāji spēj tam turēt līdzi? Šodienas bērni tehnoloģijas saprot jau intuitīvi, un nav nekāds pārsteigums, ja mazbērns omei māca apieties ar datoru vai telefonu. Un šodien arī skolas telpās nereti gadās tā, ka bērns kādā noteiktā situācijā var un arī vajag pamācīt skolotāju.
Par to, ka šodien izvairīšanās no interneta ir tikpat kā neiespējama, piekritīs daudzi. Tāpēc ir skumji noraudzīties, ka Latvijas izglītības sistēmā interneta un tehnoloģiju sniegtās iespējas joprojām netiek pilnvērtīgi izmantotas -- cik gan daudz garām palaistu izdevību! Skolotāju un treneru teiktais apliecina, ka problēma ne vienmēr ir naudas trūkumā -- bieži vien trūkst zināšanu tehnoloģiju lietošanā.
Kamēr daži skolotāji vēl tikai mācās izmantot Twitteri un dalīties ar mācību materiāliem internetā, izrādās, ka Latvijā jau vairākus gadus ir mācību iestāde, kurai video lekcijas internetā, tiešsaistes lekcijas ar ārzemju lektoriem un attālināta mācīšanās ir ikdiena!
Jānis Grēviņš, RTU Rīgas Biznesa skolas direktors
Lekcijas šajā telpā nodrošina, ka lektors un studenti tiešsaistē viens otru redz un var uzdot jautājumus. Skaņa tiek nodrošināta no daudzajiem mikrofoniem, kas iestrādāti solos. Būtiski, ka kameru un mikrofonu darbība ir pilnīgi automātiska, tāpēc lekciju laikā nav nepieciešams papildus algot tehniskos darbiniekus. Tāpat arī pasniedzējam ekrāna otrā pusē nav vajadzīgs īpašs aprīkojums -- kvalitāte būs pietiekami augsta arī filmējot ar telefonu vai planšeti.
Ir jāpiekrīt Jānim, ka līdz ar interneta un tehnoloģiju ienākšanu izglītībā, mainīsies veids, kā studenti mācās, un kā skolotāji pasniedz lekcijas. Iespēja mācīties un strādāt globālajā vidē ir realitāte jau šodien! Un jo ātrāk mēs to apzināsimies, jo konkurētspējīgāki būsim, jo vairāk iegūsim. Un neaizmirstiet, ka globālais tirgus pieprasa arī svešvalodu zināšanas.

Пікірлер: 4
АЗАРТНИК 4 |СЕЗОН 3 Серия
30:50
Inter Production
Рет қаралды 913 М.
What’s Going On In My Life
12:03
J LOVE
Рет қаралды 627
Who are you?
13:32
Our Animated Box
Рет қаралды 20 МЛН
How does an Electric Motor work?  (DC Motor)
10:03
Jared Owen
Рет қаралды 18 МЛН