Як відчувають світ діти з РСА. Подкаст «Літера А» #6, 2 сезон

  Рет қаралды 3,964

Голоси дітей

Голоси дітей

Күн бұрын

Пікірлер: 22
@nadiasvit3
@nadiasvit3 2 ай бұрын
Яка класна гостя! Я вже ніби і купу книжок про аутизм перечитала і вже ніби підготовчу працю написала по темі « Інклюзія аутистів в навчальних закладах» за кордоном, і багато спеціалістів переслухала, щоб знати як працювати і допомагати своїй маленькій дочці аутистці….. А потім пані Олена кличе в гості таких класних людей, які мені допомагають ще більше розкрити і зрозуміти мою маленьку аутистку. Пані Пшенична, ви, ніби, десь знайшли цінні скарби, які не залишили лише для себе, але щиро роздаєте всім, хто потребує. Це для мене ваш подкаст. Ці скарби- це ваші гості.❤
@anastasiialogvyn4973
@anastasiialogvyn4973 14 күн бұрын
Дякую.! Ви допомагаєте , даєте розуміння та надію!
@kareoka77
@kareoka77 2 ай бұрын
Я дуже вдячна за інформацію про синдром затримки фази сну. Це 100% про мою дитину. Моєму сину 14 років (АСД діагнозували 2 рокі тому), проблеми зі сном вже дуже давно, але останні два рокі - це ахтунг. Чого тількі не пробували, де тільки не консультувались (неврологи, психотерапевти, епілептологи, психіатр, центр сну, числені ЄЄГ/МРТ, різні БАДи та ліки) -- про такій синдром і що він часто притаманний дітям з АСД -- першій раз чую. Дякую вам. Якщо у когось була аналогічна проблема, і вам якось вдалось її подолати -- будь ласка, напишіть мені.
@valeriyashapovalova4477
@valeriyashapovalova4477 2 ай бұрын
Синдром затримки фази сну - хронічний розлад циркадного ритму, що спричиняє дуже пізнє засинання (часто після 01:00) та пізнє пробудження з неможливістю зсунути сон на більш ранній час. Крім часу сну у пацієнтів зсунуті ритми вироблення гормонів і ритм температури тіла. Спроби змусити себе рано вставати (наприклад, за допомогою будильника) не призводять до більш раннього засинання, як у більшості людей, а лише спричиняють недосипання, бажання спати вдень та зниження працездатності. Пацієнти можуть заснути раніше, тільки якщо дуже страждають від недосипання (наприклад, не спали вночі взагалі), але й це зазвичай не призводить до більш раннього засинання в наступні дні. Пацієнти зазвичай засинають з 01:00 до 06:00, але заснувши, мають якісний сон нормальної, як для свого віку, тривалості, якщо не страждають від інших порушень сну. Це відрізняє їх від пацієнтів із безсонням. Основними проблемами є дуже важкий підйом рано вранці та недосипання. За можливості спати за своїм розкладом, наприклад, із 02:00 до 10:00, сон пацієнтів покращується. uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%BC_%D0%B7%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8_%D1%84%D0%B0%D0%B7%D0%B8_%D1%81%D0%BD%D1%83 По суті це інший циркадний ритм (типу нічний хронотип), прям подолати його неможливо, бо це природні налаштування організму, якому ДОБРЕ жити саме у своєму ритмі, а саме дуже точний опис оцей: Пацієнти зазвичай засинають з 01:00 до 06:00, але заснувши, мають якісний сон нормальної, як для свого віку, тривалості, якщо не страждають від інших порушень сну. За можливості спати за своїм розкладом, наприклад, із 02:00 до 10:00, сон пацієнтів покращується. У мене оптимальний режим сну саме із 02:00 до 10:00, іноді може варіюватися ± 2-3 години, сам факт, що при такому режимі найбільша працездатність буде лише у другий половині дня (після 18) або вночі, тому ідеальне рішення - це просто знати про цю особливість і підлаштовувати розпорядок життя під нього, переносячи важливі справи на вечір, але з навчанням буде важко (якщо його неможливо перенести), тоді ти просто будеш як зомбі ходити зранку і нічого не вдупляти і роздуплятися ліше під вечір і не висипатися постійно.
@kareoka77
@kareoka77 2 ай бұрын
@@valeriyashapovalova4477 Дякую, так само у нас все це і є! І це спричиняє великі проблеми з відвідуванням школи - цього року, останні 5 тижнів він взагалі школу не відвідував, а у нього передвипускний клас... Ситуація ускладнена тим, що ми зараз в Словенії, тут по суті відсутні приватні чи онлайн школи, а мені дуже дуже не хочеться переводить його на хоумскулінг, так він взагалі з дому виходити не буде. (Онлайн школа з України теж не варіант, так як мій чоловік - словенець, і діти також, хоча діти народилися і до війни жили в Україні, тож потрібна місцева школа)... Син вже рік на рецептурних препаратах, але це зовсім не допомагає. Допомагає його не чіпати і дати йому жити у його режимі, але - школа, гімназія, університет, майбутнє? Дуже тяжко прийняти це рішення... Дякую вам!!!!
@valeriyashapovalova4477
@valeriyashapovalova4477 2 ай бұрын
​​@@kareoka77ну трохи допомагає спати після уроків чи пар вдень, а ще напевно не намагатися встигнути за всім і брати час для відпочинку, щоб була можливість відіспатися в своєму режимі, у мене є кілька днів, коли мені треба вставати раніше, ніж звичайно, але в інші дні я можу спати скільки завгодно і це допомагає
@innalev6639
@innalev6639 2 ай бұрын
Дякую вам! Дуже корисно. Я поки з тих мам, хто намагається встигнути на всі заняття та лікувати неврологію, але з кожним епізодом все краще розумію як бачить цей світ мій син, що відчуває і як йому допомогти. Дякую вам!
@ЛюдмилаГолубко
@ЛюдмилаГолубко 2 ай бұрын
Дякую! Побільше таких розповідів щоб краще зрозуміти аутистів.
@oorlenko
@oorlenko 2 ай бұрын
Дякую за гостю + коли в такій розмові звучить "прийняття", це ознака її якості.
@mariavolodymyrivna1558
@mariavolodymyrivna1558 2 ай бұрын
Дуже дякую Вам за це відео, я тепер значно м'якше і терпеливіше буду ставитись до свого синочка з аутизмом. Я багато чого зрозуміла завдяки запрошеній гості Валерії. Сподіваюсь, що мені стане сил і розуміння осягнути і застосувати подану тут інформацію) Бо з її слів я тепер реально усвідомила як він мислить і як він розуміє цей світ)
@ЛюдмилаЧемерицька
@ЛюдмилаЧемерицька 2 ай бұрын
Дякую, дуже крута дівчина❤ цікава розмова
@ОленаРоговенко-с4и
@ОленаРоговенко-с4и 2 ай бұрын
Дякую.
@Krasunia25
@Krasunia25 2 ай бұрын
Дякую за відверту розмову
@nataliiapatereu2590
@nataliiapatereu2590 2 ай бұрын
Дякую за такий підкаст! Купа питань до пані Валерії ))) всі аутисти різні.
@romashkovs
@romashkovs 2 ай бұрын
Дякую!
@olyundrik
@olyundrik 2 ай бұрын
Дуже цікаве інтерв'ю, дякую ❤
@aleksandra9663
@aleksandra9663 2 ай бұрын
Клааас! Дякую за чергове прекрасне інтервʼю. Якщо буде можливість запросіть будь ласка, Анну Дерюгу. Думаю, вийде цікава розмова
@ЮлияВеретенникова-э1щ
@ЮлияВеретенникова-э1щ 2 ай бұрын
Дякую,Олено❤
@Oksana-k2c
@Oksana-k2c 2 ай бұрын
Цікава розмова ❤ дякую 🙏
@ЛюдмилаРезник-щ4о
@ЛюдмилаРезник-щ4о 2 ай бұрын
@ОлександраНенька
@ОлександраНенька 2 ай бұрын
👍
@MayaTitarenko
@MayaTitarenko 2 ай бұрын
1555 років Аліна
I'VE MADE A CUTE FLYING LOLLIPOP FOR MY KID #SHORTS
0:48
A Plus School
Рет қаралды 20 МЛН
«Жат бауыр» телехикаясы І 30 - бөлім | Соңғы бөлім
52:59
Qazaqstan TV / Қазақстан Ұлттық Арнасы
Рет қаралды 340 М.