Twoje materiały i opracowania tematów są na wysokim poziomie. Miło się Ciebie słucha i fajnie, że to może trafić do szerokiego grona użytkowników a nie tylko do elity. Jeśli chodzi o formę, to ja lubię dużo grafik tłumaczących omawiany temat oraz z małym okienkiem prowadzącego w narożniku. Dzięki za super dopracowanie filmów. Powodzenia
@lukask74452 жыл бұрын
Opowieść interesująca, zapewne również dla tzw. „naiwnego” użytkownika. Gdyby jeszcze usunąć sprzed spikera ten pretensjonalny mikrofon, który ma szerokość 2/3 jego twarzy, byłoby idealnie. Jeżeli pomieszczenie do nagrywania będzie prawidłowo wygłuszone od pogłosu, wystarczy na wzmacniaczu nieco podkręcić tzw. gain (autor lubi amerykańskie określenia) i wtedy mikrofon może stać poza kadrem, jak w profesjonalnej telewizji. Można go też zastąpić mikrofonem ukrytym w ubraniu. O ile widzę, na niektórych (chyba starszych) filmach, takie mikrofony były używane.
@byrrt2 жыл бұрын
Mi chyba bardziej przypadał do gustu poprzedni format ale to nie krytyka - po prostu kwestia gustu a może przyzwyczajenia. Świetna robota i tak :) ... chociaż spodziewałem się bardziej szczegółowego opisu ;)
@Bartiblackmore2 жыл бұрын
Mi także poprzedni format przypadał do gustu. Bardziej skupiony na treści byłem.
@Trombey2 жыл бұрын
Szczerze mówiąc traktuje Twoje filmy jako podcast. Treść wideo nie jest dla mnie zbytnio istotna, ponieważ masz talent do opowiadania w sposób intrygujący. Przyjemnie się Ciebie słucha! Jednakże obecny format jest bardzo ciekawy i przyjemnie się Ciebie też ogląda tak więc raczej na plus. Pozdrawiam serdecznie!
@patricius41492 жыл бұрын
Super format, oglądam Cię od paru odcinków, zaczęłam od łamania zabezpieczeń budek telefonicznych, a teraz nadrabiam inne ciekawe tematy. Życzę powodzenia, bo bardzo na plus merytoryczność i tłumaczenie takie, że laik zrozumie :)
@byMarekZet2 жыл бұрын
Bardzo fajnie się tego słucha. Dużo wiedzy podanej jednym zwartym potokiem słów podanym tak, że się słucha a nie nudzi :) Co do kluczy to miałem taki co był przejściówką na LPT (ale dawne czasy :) ) Dla programów był przeźroczysty, drukowały bez problemu ale zasadniczy program nie działał bez tego.
@Buk_Inperator2 жыл бұрын
Stary format, bez twarzy, zdecydowanie lepszy. Oczywiście, merytoryczna część 10/10.
@TheDeathHaxor2 жыл бұрын
Szurek to gigant informatyczny. Przez cały okres edukacji człowiek nie łyka tyle wiedzy co z Twojego odcinka. Gdybym miał takiego nauczyciela to chętnie bym powtórzył te 14 lat edukacji. 😀 A format jak najbardziej w porządku, tak samo przyjemnie się Ciebie słucha jak przed tem. :)
@e.t.29232 жыл бұрын
zajebisty jestes! Konkretnie jasno i rzeczowo- bez zbednego pitu pitu Ale fryzurki nie zmieniaj - jest w deche :)
@amonra40462 жыл бұрын
🤣🤣🤣🤣🤣🤣
@zuraw84842 жыл бұрын
dzieki wielkie za kolejny ciekawy material. Forma jest ok, chodz wiecej screenow/przykladow/ilustracji.
@000rosiu2 жыл бұрын
Osobiście wolę stary format, ale ważniejsze jest to, że treść filmu jest dalej świetna.
@edekfredek502 жыл бұрын
Uwielbiam wszystkie Twoje materiały. Nawet jeśli konkretny temat wydaje mi się niezbyt ciekawy to zawsze wiem, że skoro go wybrałeś to na pewno będzie pełno bardzo ciekawych i konkretnych informacji (+ekstra ciekawostek).
@andziaa002 жыл бұрын
Bardzo fajny format i jak zawsze duzo ciekawych informacji, dziekuje 😊
@asdqwe28502 жыл бұрын
Nie format a merytoryka kanału jest ważna ! 💪Świetna robota ;)
@adrianmatyasik2 жыл бұрын
Oba elementy są równie ważne.
@mariochive13832 жыл бұрын
ciesze sie ze wyskoczylo mi to na glownej, kanal zasluguje na rozglos :D
@krzysztofkowalski42652 жыл бұрын
Przez przypadek trafiłem na ten kanał i jedno wrażenie - świetny! Szalenie ciekawa treść opowiadana w sposób bardzo profesjonalny i interesujący. Dzięki!
@puzzlesolver90882 жыл бұрын
Jak zwykle kozacki materiał, duży plus za brak muzyki :)
@llemonguy182 жыл бұрын
dzięki za pomoc w programowaniu
@Peleryna2 жыл бұрын
Odcinek bardzo ciekawy zmiana formatu również bardzo fajnie się zapowiada
@swidernet2 жыл бұрын
Wcześniejszy format bardziej mi "leżał" ale absolutnie to nie ma znaczenia przy przekazywanej treści. A to robisz świetnie. Gratuluje umiejętności przekazywania wiedzy w taki sposób. Pozdrawiam.
@Jakub_Jan_Sferyczny2 жыл бұрын
Jeszcze z zamierzchłych czasów kiedy to politycy rzucali kamieniami w dinozaury ;) Wymyśliłem dla mojego oprogramowania zabezpieczenie sprzętowe w postaci uszkodzonej dyskietki. Delikwent miał wkładać dyskietkę, a program miał po poerwsze sprawdzać czy dyskietka jest w teybie do zapisu próbując zapisać na nie uszkodzonym sektorze, a po tym próbował zapisać na iszkodzonym sektorze. Próba przebiegła pomyślnie, gdy na prawidłowym dało się zapisać i na uszkodzonym nie dało. Trzeba było uszkodzić fizycznie część powierzchni dyskietki a potem zahardkodować w kodzi który sektor jest uszkodzony. Takie młodzieńcze wtedy wymysły.
@michal.m812 жыл бұрын
Z tego co wiem to step5 Siemensa miał podobne zabezpieczenie, ale błąd był tylko logiczny. Przejechanie dyskietki scandiskiem, powodowało że nie zawierała ona już klucza.
@chapsprzepies50472 жыл бұрын
7zip od dawna. Jak zawsze świetny film, merytoryczny , thnx
@lyncz882 жыл бұрын
Właśnie nie rozumiem ludzi, którzy na siłę używają komercyjnych programów (często jest nawet piracąc), podczas gdy są świetne darmowe alternatywy.
@Raqman472 жыл бұрын
Super filmy, trafiłem przypadkiem a tu taki ciekawy kanał:)
@januszjanuszek20152 жыл бұрын
Ciekawy materiał.Jak zawsze!!👍👍
2 жыл бұрын
Dzięki za to ciekawe wideo :) Nie używam WinRAR, bo to, że mogę używać go po 30-40 dniach nie znaczy, że to zgodne z licencją. Mam od tego lepszego 7zip. PS. Zmieniłem płytę główną i procesor, a Windows dalej śmiga, uff :)
@Adam_Lyskawa2 жыл бұрын
Dobrze wytłumaczone. No i nostalgia. Tia, łamałem kiedyś różne takie. Głównie oczywiście "dla własnej inteligencji". Tylko raz za pieniądze. Ale nawet wtedy kasa była drugorzędna, bardziej chodziło o wyzwanie i zabawę. Jest jeszcze jeden powód dla którego "kraki" i "keygeny" odchodzą w zapomnienie przez Internet. To kwestia aktualek. Miałem kiedyś legalną płytę z Fallout 3, ale nie miałem napędu DVD zdolnego ją odtworzyć. Internet już był. Ściągnąłem pirata. No i grałem. Ta wczesna wersja miała wszystkie możliwe glitche i bugi. To był kompletny dramat. Zepsuło mi to całą zabawę. A potem odkryłem, że na Steamie mogę podać kod produktu z płytki i dostać wersję online od nich. Jak to zrobiłem i zainstalowałem aktualkę z neta to był dzień do nocy. Szok. Taka różnica jakości. Z jakiegoś totalnie zapluskwionego gniota dostałem grę która po prostu działa i się w ogóle nie tnie. Ta widoczna bezpośrednio w krótkim okresie czasu różnica sprawiła, że nigdy więcej nie używałem już "piratów", nawet dla testu, nawet na chwilę. Po co sobie psuć zabawę? I to nie piraci zepsuli grę, z tego co wiem oryginalne produkty mają masę bugów po premierach. Po to są aktualki. Wystarczy poczekać i problemy rozwiązują się same. Serio szkoda nerwów na bujanie się z tym. Same aktualki są więcej niż warte ceny za produkt.
@patapatatai34294 ай бұрын
No widzisz, a ja miałem dwa przypadki kiedy oryginalny płatny komercyjny program był naszpikowany bykami. Miałem też przypadki gier w których instalacja przez internet to była droga przez mękę. A kumpel wgrał wersje z Pi.ckiej Zatoki g w 10 min. swobodnie grał. xd
@przemysawsomkowski64492 жыл бұрын
Jak zawsze materiał merytorycznie z górnej półki. Świetnie się słucha! Co do obecnej formy - jest lepsza. Wszystko jest czytelniejsze. Pozdrawiam serdecznie!
@maciej51012 жыл бұрын
Będę wdzięczny za materiał o zbieraniu danych telemetrycznych przez Windowsa 10 i 11 - abstrahując od kwestii prywatności, czy takie działania w tle nie spowalniają znacząco pracy komputera?
@galy02 жыл бұрын
Są programy które wyłączają zbieranie danych telemetrycznych.
@maciej51012 жыл бұрын
@@galy0 Wiem, na W10 nawet korzystałem. Ale jeden z tych programów jeszcze W11 nie wspiera i zastanawiam się czy nie wrócić do starszej wersji systemu. Zależy mi przede wszystkim na jak najlepszej wydajności komputera.
@galy02 жыл бұрын
@@maciej5101 Cały czas używam Windows 7 mimo że niektórzy producenci gier zmuszają do instalacji Windows 10.
@Mr_Szusz2 жыл бұрын
Wolałem poprzednią formę, ale to nie krytyka. Nadal bardzo merytorycznie i za to ten kanał lubię :)
@remix12392 жыл бұрын
Bardzo Ciekawe i fajnie przedstawione. Dzięki 👍
@swistak19812 жыл бұрын
Było ciekawe i z chęcią zostanę na dłużej
@TECHNICUSChannel2 жыл бұрын
Prowadzisz bardzo fajne tematy, zawsze ciekawe, dziekuje kolejny raz za Twoją twórczość i wiedze, pozdrawiam
@hhdd71372 жыл бұрын
Bardzo dobry content, fajna forma podania. Zostawiam subskrypcję i czekam na kolejne odcinki!
@KacperSzurek2 жыл бұрын
Dzięki! Być może zainteresują Cię inne filmy na kanale, na przykład ten o phreakingu :)
@XdekHckr2 жыл бұрын
10:37 nie trzeba używać pirackich wersji winrara, wystarczy pobrać z internetu plik licencji (.dat) i przeciągnąć go do folderu winrara. Od razu działa i jesteś pewny, że nie będziesz miał wirusa, bo to tylko zwykły plik licencji
@amonra40462 жыл бұрын
Ja mam normalny Winrara coś tam gada o wykupieniu licencji ale olewam to i działa od lat.
@Mikra502 жыл бұрын
Dziękuję za kolejny materiał ze szczyptą informacji o starych metodach zabezpieczeń. :-)
@BajorPoland2 жыл бұрын
Kacper fajny format 👍. Odcinek jak zawsze interesujący! Czekam na kolejne w tym formacie 💪👍 Pozdrawiam
@guslarz2 жыл бұрын
Chuja się znam na tematyce kanału, a świetnie się ogląda, Alles Klar, pozdrawiam
@almawet2 жыл бұрын
Odcinek bardzo ciekawy, dzięki!
@kacperm44312 жыл бұрын
Co powiesz na serie porównania technologii bezpieczeństwa Windows vs macOS ? Przykład: Windows Hello i zabezpieczenie lokalnego hasła usera versus Touch ID i jego podejście do zabezpieczenie lokalnego hasła usera :)
@robydj52892 жыл бұрын
Bardzo podoba mi się nowy format, ale przede wszystkim merytoryka. Jak zawsze ciekawy odcinek!
@tomaszjackowski5197 Жыл бұрын
Świetnie, że poruszyłeś temat "Windowsa XP". Pamiętam, jak w 2006 roku kupiłem nowy komputer - składak. Miałem wgraną wersję miesięczną "Windowsa XP". Ponieważ nie miałem jeszcze internetu, aby z niego dalej korzystać musiałem aktywować bodajże 16 - cyfrowy kod dzwoniąc pod numer podany na CD. Kilka razy pomyliłem się przy jednym z nich. Dzięki za odcinek. Pozdrawiam👍
@michal197772 жыл бұрын
Poprzedni format był lepszy, więcej grafik, ilustracji jest o wiele lepszy. Nie mam nic do Twojego wyglądu, dobrze wyglądasz i dobrze prezentujesz się. Wydaje mi się, że na początku, na końcu filmiku, w jakiś miejscach warto się ukazać, ale nie trzeba jak coś. Tak to, jak zawsze mega. Blog wymiata też, dobry człowiek z Ciebie, dzięki za wszystko.
@PrzemuG2 жыл бұрын
Format jak najbardziej na plus
@qwertasdef67532 жыл бұрын
Fajnie wyjaśnione. Winrar lata był w użyciu. Wielki szacunek dla programistów, tym okienkiem zabili popyt na pirackie wersje.
@Mandingoz2 жыл бұрын
Podziękował za materiał :)
@lyncz882 жыл бұрын
Tak słuchając Ciebie przypomniało mi się jak na początku lat dwutysięcznych obchodziłem zabezpieczenia jako dzieciak i uświadamiałem sobie jak to działało. Nasunęło mi się jedno pytanie: czy takim pierwowzorem klucza sprzętowego nie była płyta CD/DVD. Pamiętam, że niektóre gry koniecznie wymagały jej obecności w napędzie. Nawet jak się miało oryginał to były dostępne różne witaminki pozawalające zrezygnować z tego wymogu.
@UlekUlson2 жыл бұрын
Hej, dla mnie każdy format jest super😍 bo to jesteś Ty.. A do tego mega porcja wiedzy.. Dzięki za kolejny odcinek ❤️
@JohnKpl2 жыл бұрын
Mi każda forma Twojej prezentacji jak do tej pory się podobała, więc.. rób tak, aby jak najmniej czasu kosztowała Ciebie obróbka filmów :)
@Kgolaszewski2 жыл бұрын
Tak używam Wirar-a legalnie . Z tego co pamiętam to po 30 dniach przestają działać niektóre zaawansowane funkcje np. dodawanie do nazwy bieżącej daty w zadanym formacie (wygodnebackup-upie).
@natural762 жыл бұрын
Tak nie można zablokować archiwum.
@janlotka75852 жыл бұрын
Podoba sie 🙂
@macieksoft2 жыл бұрын
4:30 Ciekawi mnie co się stanie jeśli zmienimy ten parametr i wprowadzimy tam datę z przyszłości? Ja tak kiedyś zrobiłem z pewnym demem pewnego programu i zadziałało. Co do WinRAR to ja stosuję 7zip. Problem z donglami jest taki że trzeba użytkownikowi wysłać fizyczny przedmiot, to sporo kosztuje (przy wysyłce za granicę) i zajmuje sporo czasu. W przypadku braku dongla można kupić program, otrzymać klucz przez internet i bardzo szybko zacząć używać programu.
@iirekm2 жыл бұрын
Brakuje mi informacji o współczesnym modelu zabezpieczeń przed piractwem czyli (de facto) SaaS - aplikacjach które nie będą działać (a przynajmniej nie w pełni) bez ciągłego połączenia do internetu, bo większość kodu źródłowego jest gdzieś na serwerze (GMail, Facebook, Netflix, itp). Mają spore wady (konieczność połączenia z internetem, brak prywatności użytkowników, wpółdzielenie kont tam gdzie użytkownik nie ma ważnych danych prywatnych - jak np Netflix), ale jest to jak dotąd chyba najskuteczniejsza metoda ochrony przed piratami. by zmusić program do nielegalnego działania trzeba zrekonstruować większość kodu aplikacji, a to w przypadku każdego nietrywialnego programu jest po prostu nieopłacalne.
@rekawek62 жыл бұрын
Świetny materiał, w prostych przykładach pokazujący działanie zabezpieczeń. Co do zmiany formy wolałem starą, ale to autor decyduje jak nagrywa :). Nie wiem czy to zmiana mikrofonu, czy jakiś equalizer ale Pana głos brzmi dużo lepiej.
@Olek_oo2 жыл бұрын
Bardzo mi się podoba *nowy format* ! Oczywiście obydwa są bardzo ciekawe i na naprawę wysokim poziomie, ale jakoś ten nowy chyba trochę bardziej przypadł mi do gustu.
@Silesian12 жыл бұрын
No lekko że format jest 👍
@hazard.mp42 жыл бұрын
Nowa forma wygląda świetnie! Widać, jak dużo wysiłku włożyłeś w dopracowanie szczegółów, ale to jak zawsze ;) Wygląda to trochę na zdrową rywalizację z Mateuszem Chrobokiem w zakresie jakości materiału i bardzo mi się to podoba :D
@byrrt2 жыл бұрын
Myślę że z Mateuszem się nieźle uzupełniają :)
@wallenrod90172 жыл бұрын
Windows mojego ojca właśnie kilka miesięcy temu (po wielu latach używania) stwierdził, że nie jest oryginalny. Piękna rzecz i polityka firmy godna potępienia.
@zafiralpstv80042 жыл бұрын
Pierwszy raz od dawien dawna obejrzałem coś od deski do deski, dzięki za ten materiał
@Edovsky2 жыл бұрын
Forma jest jak najbardziej ok - oby tak dalej!
@o0ZiomaL0o2 жыл бұрын
jak zawsze odcinek na top poziomie, pozdro!
@dzerwis2 жыл бұрын
11:35 pojawiła się pomyłka ponieważ to klucz publiczny służy do szyfrowania a prywatny do rozszyfrowywania w kryptografii asymetrycznej. Poza tym materiał bardzo ciekawy!
@Procent_2 жыл бұрын
Materiał ciekawy, bardzo merytoryczny, na wysokim poziomie. Wolałem poprzedni format (graficzny).
@imbestpumpkin2 жыл бұрын
super film bardzo przyjemne jako podcast
@rumcajs34942 жыл бұрын
Kolejny świetny materiał, co do formatu, to nie mam jeszcze wyrobionej opinii, więc się nie wypowiem. a komentarz dla zasięgów :)
@adamcal42572 жыл бұрын
Mi stary format bardziej odpowiadał, ale film jak zawsze bardzo ciekawy
@janekmachnicki25932 жыл бұрын
Dzieki za za super opracowane materialy .Oczywiscie jestem na diskordzie
@erykurban33002 жыл бұрын
Niesamowita wiedzę. Świetne wykonanie. Czytasz tekst czy mówisz z pasji?
@krzysztofbonk2 жыл бұрын
Ja też chyba wolałem starszy format, też troszkę wyróżniał się na tle filmów innych twórców mówiących do kamery na pełnym ekranie 🙂
@vlad7i7mir2 жыл бұрын
dziękuję, bardzo fajny filmik
@JanPawel32 жыл бұрын
świetny film. Jak zwykle nietypowy i ciekawy temat
@wlocek3692 жыл бұрын
Kiedyś kupiłem program z specjalnym kluczem licencyjnym który trzeba było odesłać na adres producenta, aby w odpowiedzi dostać właściwy. Po otrzymaniu go i wpisaniu okazało się że klucz jest poprawny ale wymusza instalację programu w konkretnej wersji językowej. Mimo że posiadana kopia obsługuje kilka wersji językowych i nie da się ich doinstalować tak abym w trakcie użytkowania lub przy każdym uruchomieniu mógł ją zmieniać według potrzeb. Gdy zaszła potrzeba ponownej instalacji postanowiłem pobawić się z zmianą pojedynczych cyfr w niektórych segmentach kodu. Okazało się że jeden z nich po zmianie wartości na inną pokazał że klucz nadal jest prawidłowy tyle że program zainstaluje się w innej wersji językowej. Czy taka zmiana klucza była by nielegalna czy też może była by to jedynie zmiana języka programu ?
@GoracyKanal2 жыл бұрын
Łapka w górę i oglądamy :D
@LYSYPL2 жыл бұрын
Hej. Wydaje mi się że "focus" kamery był ustawiony na mikrofon...
@Zwariowny2 жыл бұрын
A co gdy masz oryginalny W 98 a zaginęło opakowanie z kluczem jest jakieś rozwiązanie na to ?
@maks-r5z5k2 жыл бұрын
jak zawsze odcinek świetny. Jedyne co to szkoda, że ostatnio żadko wrzucasz odcinki..
@ieatthighs2 жыл бұрын
skad wiesz jak nawet nie zdazyles obejrzec?
@maks-r5z5k2 жыл бұрын
@@ieatthighs zdążyłem ;)
@MKsadchild2 жыл бұрын
Spoko forma odcinka :)
@MKsadchild2 жыл бұрын
Dodałbym więcej obrazkow :P
@marcinhajduk46552 жыл бұрын
Kolejny fantastyczny film kolejnego KZbinra, który przekonuje nas że "nie warto kupować kluczy na Allegro". Wszystko fajnie tylko mam z tym dwa problemy. Po primo zdecydowanie większa ilość kluczy zakupionych na portalach G2A, Eneba, Allegro, OLX, itd. po prostu działa na oficjalnej stronie microsoftu i można się spokojnie zarejestrować (tak samo ma to miejsce z Officem). Ich cena jest kilkukrotnie mniejsza i ma po prostu sens dla większości użytkowników (wystarczy poczytać opinie ludzi, którzy to kupują). Po secundo nikt realnie nie walczy z piractwem "lokalnym/domowym". Koszty takiego procederu posłały by większość firm na dno więc nikt sobie nie zawraca tym dupy. Poza tym to nie do końca Windows wie, że jesteśmy legalni skoro następuje rejestracja przez konta microsoftu na ich serwerach (tytuł nieco mylący). Kiedyś tak było, ale teraz to już nieco inna śpiewka.
@KacperSzurek2 жыл бұрын
A możesz mi wskazać gdzie przekonuje, że "nie warto"?
@marcinhajduk46552 жыл бұрын
@@KacperSzurek Wystarczy że wspominasz o piractwie, zresztą cały kontekst jest taki... Czy się mylę?
@avito29362 жыл бұрын
Dobry materiał, pozdrawiam :)
@moneypullaction2 жыл бұрын
Zmiana formatu? forma tu, forma tam - Autor dalej jest w formie !
@DanielBiczkowski4 ай бұрын
Super dzięki
@zbyszekjuszczak2 жыл бұрын
Witam, dzięki tobie mogłem znów uruchomić flash player i kurs do nauki języków obcych dzięki programowi cofającemu datę. Uratowałeś mnie ,dzięki. Może masz więcej takich smaczków? dzięki
@KacperSzurek2 жыл бұрын
W dużej ilości moich filmów są jakieś „ciekawostki” :)
@michal.m812 жыл бұрын
Dawno temu, kiedy nie było jeszcze USB, były klucze sprzętowe wpinane w port drukarkowy. Miały one wejście i wyjście, tak że za kluczem można było podpiąć drukarkę i nadal działała. Nie sprawdzałem, ale podobno można było kilka kluczy wpiąć w szereg, jeden w drugi i na koniec drukarkę.
@papipapito75182 жыл бұрын
To się nazywa LPT i tak się używało. AutoCAD pod LPT i normalnie podłączałeś drukarkę. Info dla dzieciaków: LPT (Port drukarki) Taki klucz licencyjny wyglądał jak adapter "DVI Port to VGA Port", tylko że tam było wejście LPT i wyjście LPT, usuwało to ograniczenie, więc można było używać AutoCADa i drukarki jednocześnie. Był też program dla księgowych z licencją na LPT. Pierwsze maszyny CNC też miały aktywację stałą za pomocą LPT. Dopóki była podłączona licencja na LPT, tak długo była aktywacja (Fanuc).
@TheFicktion2 жыл бұрын
a co do kluczy sprzetowych - da sie go dzielic dla vm po sieci, jeden klucz kilka instajci programu.
@grzegorzolejniczak88462 жыл бұрын
wielkie dzięki
@MrStachox2 жыл бұрын
Była jeszcze łatka do Windows XP, po której system informował cię o nielegalnym systemie. Wystarczyło aplikacji, która to powiadomienie wyświetlała odebrać wszystkie uprawnienia. Poza tym w tym systemie z tego co pamiętam pozostała największa dziura niezałatana. Nie mając uprawnień admina wystarczyło w harmonogramie zadań ustawić uruchamianie explorera za 5 min z uprawnieniami SYSTEM, do którego nie trzeba było podawać hasła. Następnie w menadżerze zadań trzeba było zakończyć proces explorera i czekać chwilę, aż uruchomi się on z harmonogramu zadań z najwyższymi uprawnieniami systemu.
@kr87092 жыл бұрын
Zawsze mnie ciekawiło czy istnieje jakiś sposób postawienia np. jakiejś wirtualnej maszyny i śledzenia wszystkich zmian jakie zaszły w systemie w danym czasie albo po danej akcji?
@KacperSzurek2 жыл бұрын
Zobacz Rohitab API monitor.
@zdzisawdyrma33192 жыл бұрын
Bardzo fajny materiał.
@Farmingtoon2 жыл бұрын
A co z aktywacją Windowsa 10 za pomocą komendy w CMD? Na YT są takie poradniki. Bezpieczne to?
@bory3941-t7d2 жыл бұрын
Odcinek do porannej kawy 🐺💜
@Skor_X2 жыл бұрын
Nowy format jest 👌
@wojciechrazik2 жыл бұрын
Nowa forma rewelacyjna :)
@wlocek3692 жыл бұрын
Mam takie pytanie z jakim najdłuższym kluczem aktywacyjnym się spotkaliście (może to być liczba znaków lub ile segmentów po ile znaków) u mnie była to wersja edukacyjna programu do animacji i miał on aż 40 segmentów po 6 znaków każdy (240 znaków!!!) ale jeśli przez pomyłkę podało się więcej znaków to pojawiały się kolejne segmenty kodu więc ciężko powiedzieć czy był tam jakiś limit liczby znaków. Względnie być może ten program posiada klucze zmiennej wartości w zależności od wartości w n-tym segmencie kodu.
@jamdomino2 жыл бұрын
Ostatnio zastanawiałem się jak to jest z licencjami na Windows 10. Są wersje OEM, BOX, z DVD, z pendrivem, bez niczego (np. z nowym laptopem). Czy można i które wersje zainstalować na innym komputerze. Czy po wymianie dysku w laptopie można zainstalować Win10 z tym samym kluczem? Czy klucz sprzętowy można skopiować? Legalnie to wiem, że nie. A nielegalnie? Nie pytam o konkretne rozwiązania, a tylko czy się da. I dlaczego tak, albo nie. Czy urządzenia do podpisu elektronicznego, to te same urządzenia, co klucze sprzętowe?
@czosn3q Жыл бұрын
Czy taki klucz potem się przypisuje do konta MS? Czy jeśli zgubię dane do konta MS to taki klucz windowsa jest dalej wartościowy i mogę zrobić np nowe konto na nowym PC? Chcę wyjąć przez CMD klucz ze starego PC i użyć w nowym tego kodu, ale nie pamiętam danych do konta MS. Mam tylko klucz wyjęty przez CMD/PowerShell.
@BajTomasz2 жыл бұрын
Zobaczenie kogoś twarzy gdzie dobrze zna się głos to zawsze bardzo ciekawe przeżycie. Jednak jeśli robiłbyś tak zawsze to po ajkism czasie to staje się normą. Dla mnie chyba to nie ma znaczenia ale de facto możesz sprawdzić czy to ma wpływ w skali makro. Może algorytm na to inaczej reaguje? ;)
@bumero120932 жыл бұрын
Można aktywować ten sam klucz licencyjny na nowym komputerze?
@matrix02832 жыл бұрын
Rok temu kupiłem laptopa bez systemu i kombinowałem w jaki sposób tanio zdobyć Windowsa. W końcu przypomniałem sobie, że w szafie pod stertą rupieci leży stary, 10-letni laptop z komunii z Win 7. Pamiętam, że kiedyś oddałem go do serwisu, bo ciągle się zawieszał. Tam go sformatowali i jakiś tydzień później otrzymałem informację, że Windows jest nieaktywny, a próba jego aktywacji kodem z oryginalnej naklejki ze spodu obudowy kończyła się powiadomieniem, że kod jest nieaktualny, czy coś takiego. Pomógł mi wtedy kolega, który aktywował go jakimś pirackim kodem. Tym większe było moje zdziwienie, gdy udało się aktywować Win 10 na nowym laptopie przy użyciu tego starego klucza od Win 7.
@MultiKomentator2 жыл бұрын
W serwisie mogli zainstalować wersję professional bez wpisywania klucza a klucz z naklejki był przypisany do wersji home premium. Słaby serwis.
@dudolff2 жыл бұрын
jest jakiś program który by szyfrował inny program czy pliki i je odszyfrowywał tylko do działania programu na podstawie kodu mashineguid ?
@Riggs9352 жыл бұрын
świetny materiał :)
@akardzisko2 жыл бұрын
Nowa forma materiałów wygląda lepiej, bardziej pro. Jest ok :-)