Super film. Co widzi czego nie widzi co czuje czego nie czuje. Jak zeruje jak atakuje. Czego sie spodziewac jakiego brania. A nie jak kupisz taka wedke taka plecionke i do twgo konkretny kolowrotek to zlapiesz mega rybe. Fajnie opowiadacie. Nie recepta jak zlowic. Tylko to czego siw spodziewac i jak kombinowac.
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki bardzo ;) Na wielu kanałach omawiany jest głównie temat sprzętu itp, więc my staramy się to omijać - są lepsi, z większą wiedzą o wędkach i kołowrotkach. Ja znam się tylko na tym czym sam łowię, więc nie będę się tu za bardzo mądralował - wolę pogadać o rybach, ich biologii, upodobaniach i o życiu rzeki ;) Jeszcze raz bardzo dziękujemy i niebawem kolejne filmy ;)
@stefansiarasierzewki43905 жыл бұрын
Ja mysle ze od tego wlasnie sie wedkarstwo powinno zaczynac. Od poznania ryby "przeciwnika". A nie jak to moj tatoo mawia. Czlowiek na wisle wychowany i od marca do listopada nad woda. A mawia tak "masa sprzetow brak taletow hodza po tej wisle rzuca do tej wodu i co. Czego on szuka. Rekina zlapie. Twoje filmy daja ta taka sol wedkaska. Jak Ciebie ogladam to czuje tak jak bym z toba byl na tych rybach. Czuc zapach wody i blota. Czuc przyrode i ja widac. I to jest to. Wedkarsto przyroda ognisko nad woda jakies piwko. Trzeba zmarznac zmoknac spiec sie w sloncu. To ma przyjemnosc relaks a nie wyscig kto zlapal wiekszego o pol centymetra. Narobic zdjec, odniesc jakis tam sukces i wedka do szafy. Albo a ja juz nie bede lowil bo wydalem czapke kasy na sprzet. Nic nie zlowilem w sezonie i to nie dla mnie. Ja Islandzkie teocie i golce poznawalem 3 lata. Od pierwszego do ostatniego dnia sezonu nad woda. I nie wazne ze dwa lata praktycznie bez ryby. Za karzdym razem po takim bezrybiu wsiadalem do auta z mysla "ja was jesze dopadne" Nie poddawalem sie az w koncu sie udalo. I nie bylo pada nie pada slonce wiatr.
@kamilwalicki5 жыл бұрын
@@stefansiarasierzewki4390 - dzięki za miłe słowa, micha mi się cieszy! ;) Ja też uważam, że podstawą naszej pasji jest poznanie biologii ryb, próba zrozumienia schematów, którymi rządzi się Przyroda, obserwowanie tego, co nas otacza - a otaczają nas naprawdę piękne zjawiska. Burza, wschód i zachód słońca, rosa na pajęczynach, parujący po deszczu las....a potem dopiero jest wybór sprzętu ;) Pozdrawiam serdecznie!
@rybickitadeusz84035 жыл бұрын
Warto mądrego posłuchać. Cyt... "wędkarstwo to nie jest wędkologia i tu nie ma jednych jedynych prawd... " Dzięki za film.
@kamilwalicki5 жыл бұрын
To my dziękujemy! ;)))
@majkifishing33664 жыл бұрын
Pan Paweł to bardzo mądry człowiek . Podziwiam poraz kolejny 💣👍🎣
@kamilwalicki4 жыл бұрын
Bardzo dziękujemy i ja osobiście podpisuję się pod tym co napisałeś ;)
@Proximus25123 күн бұрын
Kopalnia wiedzy, bardzo dziękuję za takie informacje.
@grzegorzp.63685 жыл бұрын
Mądrego to i dobrze posłuchać! Super film!
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dziękujemy ;)
@pudzianpudzian45685 жыл бұрын
Co za wiedza u Pana Pawła Oglęckiego, merytorycznie w punkt. Łysy wyczuwam trylogię 💪👌👊
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Wiedza olbrzymia i poparta naukowo - a to już jest nie do podważenia ;) Trylogię....? Heh, myślimy o "odrobinkę" większej serii. Paweł z chęcią dzieli się swoją wiedzą, a my z Rafciem jesteśmy w gotowości!
@grzegorzs45075 жыл бұрын
Bardzo w pełni profesjonalna gadka to jest to co się lubi i pokrywa z moimi obserwacjami .Juz mam na to wytłumaczenie o podłożu z anatomi. Dziękuję.
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki wielkie, bardzo dziękujemy ;)
@majki_fishing6830 Жыл бұрын
To jest klasyka już te filmy . Przejdą do Historii 💯❤️ dziękuje za każda poświęcona prace .
@kamilwalicki Жыл бұрын
Cała przyjemność po mojej/nadzej stronie, wielkie dzięki 😉🔥
@gregors27475 жыл бұрын
Jak zawsze świetnie , Twoja wiedza i Pana Pawła daje wiele odpowiedzi dla łowców tej jakże nie przewidywalnej ryby. Kamilu ,prosimy o więcej.
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Wielkie dzięki, również w imieniu Rafała i Pawła - na pewno będziemy kontynuować tę serię, to mogę obiecać ;)
@iwishbigfish5 жыл бұрын
Tylko taka forma zdobywania wiedzy !!!!!!!!!!!!! Prosimy o więcej materiałów z udziałem Pana dr.hab Pawła Oglęckiego ! Warto naprawdę Warto !
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki, również w imieniu Pawła i Rafała! ;) Namówiłeś, będą kolejne odcinki z Pawłem ;)
@przemekp63885 жыл бұрын
Kawał dobrej roboty . Film dużo wyjaśnia i potwierdza moje doświadczenia . Zastanawia mnie ten dwukolorowy system widzenia ale w tym faktycznie tkwi sens naszego „wymyślania „ wielkość gum tez w moim odczuciu potwierdza to o czym Kamil mówisz . Łowiąc na drop shota zakładam 5-7-10 calowe gumy i brania są atomowe na 3-4 całe to tylko skubnięcia bez szans na zacięcie . Chciałbym żebyście rozwinęli temat sandaczy bo to naprawdę tajemnicza ryba i fajnie byłoby poznać temat bardziej od strony naukowej
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki wielkie, również w imieniu Pawła i Rafcia ;) Też pomyślałem, że chyba któregoś dnia po prostu poproszę Pawła, żeby powiedział więcej o sandaczach - i to bez zadawania pytań, niech mówi to, co wg Niego jest ciekawe ;) Dzięki i pozdrowionka!
@arturkarniowicz99485 жыл бұрын
To fakt. Jeden z ciekawszych tematów na youtubie w ostatnim czasie. Można oglądać bez końca. O każdej rybie proszę wywiad z tym człowiekiem :)
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki wielkie ;) Mamy już nagrany kolejny materiał z Pawłem i na pewno nie będzie to ostatni film z "naszym" naukowcem ;) Pozdrowionka!
@piotrgawe4085 жыл бұрын
Odnośnie podpływania sandacza wyżej, to posiadam żywy dowód w postaci wczoraj złowionego sandacza, który połakomił się na boleniowego woblera imitującego uklejkę o długości 7cm prowadzonego tuż w okolicach powierzchni. A prowadziłem tempem boleniowym, więc pokazało to że czasami w wędkarstwie jedyną regułą jest jej brak. Łowiłem w rzece w której była kompletna kawa z mlekiem, widzialność na może 3-5 cm włąb wody. Dopiero pod nogami zmaterializował mi się sandacz, od początku do końca miałem go za bolenia, jedyne co mi się nie spodobało to właśnie taki pstryk zamiast walnięcia i odjazdu. Świetny edukacyjny materiał dla wędkarzy którzy chcą lepiej zrozumieć z kim przychodzi im się mierzyć, dobra robota, pozdrawiam!
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Wielkie dzięki, bardzo dziękujemy - staraliśmy się zrobić coś merytorycznego ;) Masz rację - ja też wiele sandaczy złowiłem w toni. Zdarzało się, że zedy brały mi np 5 czy 7 metrów pod powierzchnią wody w miejscu, gdzie głębokość wynosiła 30 metrów. Przyroda jest jednak nieodgadniona ;) Pozdrowionka!
@spinningopolszczyznateam62012 жыл бұрын
PAWEL super człowiek i mega wiedza
@feniul1914 жыл бұрын
Tengo pana w czapce już nie pierwszy raz ogladam i naprawdę miło się go słucha i mówi naprawdę mądre rzeczy, szaczun za wiedzę i aby więcej takich osób. Pozdrswiam.
@kamilwalicki4 жыл бұрын
Bardzo dziękujemy w imieniu Pawła i polecamy inne nasze filmy z Jego udziałem ;) Naprawdę umie fantastycznie przekazywać wiedzę ;)
@dawm49795 жыл бұрын
Jestem ciekawy kto dał łapkę w dół jeśli były jakieś błędy w wypowiedziach lub niejasności to jakiś komentarz wypadało by dac chyba że to tylko kwestia zazdrości wiedzy pana doktora☝️
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Mnie już nic nie zdziwi w świecie "jutuba" ;) Może ktoś nas nie lubi? Może ktoś nie łowi ryb i uważa wędkarzy za zwyroli? ;) Ja uważam, że czasem kogoś po prostu guma od majtów ciśnie i z czystej zawiści daje łapkę w dół - na szczęście dla nas liczą się komentarze, a nie 1% łapek ;) Pozdrowionka
@andrescalvo89075 ай бұрын
Kto mógł dać ??? Wiadomo kto , ale to już tylko pozostaje diagnoza psychiatryczna
@piotrwatral76645 жыл бұрын
Co za fajny gość a przede wszystkim mądry człowiek brawo Kamil za nową jakość filmów o wędkarstwie potwierdzają się moje wcześniejsze teorie o których nikomu nie mówiłem bo bałem się dziwnych czytaj głupich komentarzy
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki! ;) Paweł ma olbrzymią wiedzę, a w dodatku umie ją przekazać w genialny sposób - ja też słucham jego opowieści z rozdziawioną gębą. Ps. każde doświadczenie znad wody jest bezcenne! ;)
@piotrwatral76645 жыл бұрын
@@kamilwalicki tak jak mówisz 👍
@WaldemarPiasecki-js8mc7 ай бұрын
Nareszcie dowiedziałem się konkretne na czym to polega.Bardzo dziękuję.Czas przełożyć to na praktykę.
@kamilwalicki7 ай бұрын
Cała przyjemność po naszej stronie, dzięki i sukcesów nad wodą życzę 😉🔥
@piotr95905 жыл бұрын
Dziękuję za kolejny po okoniach fachowy wykład .
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dziękujemy! ;)
@ukaszkiedrowski46575 жыл бұрын
Pan Paweł hmmm... kopalnia wiedzy , super odcinek oby więcej takich pogadanek na luzie o ichtiologi ryb, pozdrawiam👊👊👊
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki - będą kolejne odcinki ;) wiedzieliśmy to po pierwszej części o okoniach-gigantach ;)
@marcinhorowski16565 жыл бұрын
Kolejna świetna produkcja w waszym wykonaniu.Wszystkie które złowiłem pare lat temu na żywca rybka połknięta od głowy. Pozdrawiam z Bydgoszcz.
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki wielkie ;) Też mnie zastanowił ten fragment o połykaniu od ogona, no ale ja sam nie wiem jak jest, więc muszę tu polegać na doświadczeniu kolegów ;) Pozdrówki!
@SetiFpce5 жыл бұрын
Super że pan starszy opowiada o strukturze i zachowaniach ryby. Cudownie
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki. Zerknij w jeden z poprzednich filmów, o okoniach-gigantach ;) Tam też jest sporo bardzo ciekawych informacji ;)
@sawekh.55864 жыл бұрын
Kolejny raz wróciłem do tego odcinka i znów usłyszałem kilka ważnych sugestii wartych zastosowania. Pozdrawiam Panowie😎👍. Wielki szacun za to co robicie...mam nadzieję że dotrzemy do odcinka numer 1000000😉
@kamilwalicki4 жыл бұрын
Dzięki, BARDZO dziękujemy! ;) Ja też co jakiś czas odpalam sobie ten odcinek i za każdym razem znajduję coś ciekawego. Coraz częściej też chodzi mi po głowie aby poprosić Pawła o nagranie drugiej części o sandaczach ;) Pozdrowionka!
@sawekh.55864 жыл бұрын
Daj do Pawła namiary też go poproszę😉... Pozdrawiam.
@1983mhc5 жыл бұрын
Dzięki wielkie Kamil za filmy z taką ilością wiedzy wędkarskiej. Szacun wielki za to!!!
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki, ale ta wiedza to zasługa Pawła, a obrazek to zasługa Rafcia - więc dziękuję również w Ich imieniu ;)
@piotrekqbis95062 жыл бұрын
Film oraz przekazana wiedzą rewelacja. Nie jestem jedynie pewien tego że sandacz '' zawsze" połyka zdobycz od ogona. 👌👍
@Krzysio-K15 жыл бұрын
Dobrze posłuchać kogoś mądrego. Dzięki takim wykładom robimy się bardzo bogaci w wiedzę a nie tylko filmy jaka wędka i kołowrotek. 👍 czekamy na więcej takich wykładów 😀
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki wielkie - właśnie chcemy pokazać, że podstawą naszej pasji jest próba choć częściowego zrozumienia Przyrody, a wybór "najlepszego" sprzętu dopiero później ;) Pozdrowionka i kolejne filmy już niebawem ;)
@tomaszluberda37475 жыл бұрын
Fajnie powiedziane: doświadczenie wędkarskie bardziej przydatne niż wiedza naukowa. Tak jeśli chodzi o łowienie ryb, ale jeśli chcielibyśmy się więcej dowiedzieć o tych rybach to chyba nie. Wiedzielibyśmy wszystko o tych rybach to łowienie ich nie byłoby taką frajdą. Do natury trzeba mieć serce i wtedy ona to wynagradza. Łysy wąż ma dlatego łowi okazy. Pozdrawiam!!!💪💪🎣👍
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Oj tak, do Natury trzeba podejść z miłością, a ona (...raz na jakiś czas) potrafi to wynagrodzić ;) Wielkie dzięki, bardzo dziękujemy! ;)
@CM-cc2qc5 жыл бұрын
Więcej, więcej, oj chce więcej. Super Was się słucha. Te 20 minut to zdecydowanie za mało 😉. Teraz czas na szczupaka. Może polecisz jakieś fajne książki o rybach drapieżnych ich życiu itd. Film zajefajny jak wszystkie z twojej serii.
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki wielkie! ;) Obiecujemy, że będą kolejne odcinki. Co do książek to myślę, że Paweł na pewno będzie znał więcej tytułów. Ja się wychowałem na starych książkach jak "Wędkarstwo jeziorowe", "Rok z wędką", Z rybami na Ty" itp ;) Jeszcze raz wielkie dzięki!!!
@bartoszw96153 жыл бұрын
Sam nie jestem wędkarzem ale tak świetnie się was słucha że zostaje tu na dłużej
@kamilwalicki3 жыл бұрын
Wielkie dzięki, bardzo dziękujemy 😉 Miłe to tym bardziej, że - jak piszesz - nie wędkujesz! Wszystkiego dobrego i zdrówka w nadchodzącym roku 😉👍
@krzysztofabramowicz9695 жыл бұрын
Dzięki Kamil za ten odcinek. Uwielbiam łowić sandacze, a tu, potwierdziło się wiele z moich przypuszczen. Nowość, to to, ze widzi te dwa kolory najlepiej, a ciekawostka do tego, z mojego doświadczenia, na mojej wodzie, to jedne z najsłabszych kolorów (oczywiście to tylko moje doswiadczenia). Za to dumny jestem z siebie, i mojej dedukcji hahah....jeśli chodzi o widzenie kontrastów, od dawna uważam, że świetnie rozróżnia odcienie szarości, kontrasty pomiędzy różnymi kolorami. No i oczywiście, również zgadzam się co do wielkości przynęt, lowilem już smoki na Herringi 16 cm, ostatnio świetnie sprawdzamy się jaskółki, 17 cm najlepszy rozmiar, i walily nie mocnymi pstrykami, a właśnie wyrywajac kij z ręki. Tak samo łowienie w toni, czy przy powierzchni....ostatnie półtorej tygodnia, to tylko monotonne prowadzenie 12 cm gum pod powierzchnią, i nie zależnie od tego, ile metrów było do dna. Super jest ta seria odcinków (mówię seria, bo mam nadzieję, że będziesz to razem z zacnym kolega prowadził dalej heheh). Pozdrawiam, i do zobaczenia kiedyś nad woda (Mam wielką nadzieję kiedyś na takie spotkanie)
@kamilwalicki5 жыл бұрын
To ja dziękuję, również w imieniu Pawła i Rafała ;) Fajnie, że taki materiał podoba się sandaczowcom ;) Ja też się odrobinkę zdziwiłem bo byłem przekonany, że sandacz rozróżnia więcej kolorów - a tu BACH! Dwa + odcienie, kontrasty. Tego naprawdę nie wiedziałem. Nie wiedziałem też, że połyka ofiary od ogona! Dobrze, że nazywasz to serią ;) Najpierw był materiał z Pawłem o okoniach-gigantach, teraz o sandaczach i mogę już obiecać, że będą też kolejne odcinki ;) Świat jest mały, łowiska jeszcze mniejsze, więc do zobaczyska! ;)
@Ondrei_Briczka2 жыл бұрын
Panie Pawle - świetne podejście do sprawy. Zwięźle i na temat - lapidarnie. Pozdrawiam!!!
@graf74514 жыл бұрын
Jak zawsze super film Kamil, dzięki. Oglądanie go, to nie był czas stracony. Pozdrawiam.
@kamilwalicki4 жыл бұрын
Dzięki, dzięki w imieniu naszej całej ekipy! ;)
@andrzejjaracz49554 жыл бұрын
Super odcinek. Dzięki serdeczne za kawał wiedzy. Można słuchać godzinami.
@kamilwalicki4 жыл бұрын
Cała przyjemność po naszej stronie 🥰🔥
@bogdankupczak93405 жыл бұрын
Jak zwykle pełna profeska konkretny kanał, konkretne tematy ,konkretni goście, udowadniasz że bez żadnego problemu przyciągniesz uwagą tych co do łowienia podchodzą konkretnie...Tak dalej Pozdrawiam
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Wielkie dzięki, bardzo mi miło - i dziękuję również w imieniu Rafała i Pawła, bo to też Ich robota ;) Moim zdaniem za dużo w necie jest niepotrzebnego pierdzielenia, hejtu, bylejakości i rzeczy bezwartościowych - stąd pomysł, aby na tym kanale były odrobinkę inne materiały ;) Wielkie dzięki i pozdrowionka!
@bogdankupczak93405 жыл бұрын
@@kamilwalicki Wielkie Dzięki i Pozdrawiam cały Tim👍 Jestem tego Pewny że oprócz porad czysto sprzętowych i technicznych ludzie są żądni takiej wiedzy. Kontynuacja będzie 👍 będzie MOC 👍
@kamilwalicki5 жыл бұрын
@@bogdankupczak9340 - dzięki, bardzo dziękujemy! ;) Będziemy kontynuować tę serię, to mogę obiecać ;) Pozdrowionka!
@Ramco815 жыл бұрын
Jak zawsze film rewelacja !! Chętnie posłucham co Doktor ma do powiedzeniach o szczupakach. Notabene, cokolwiek będzie kolejnym tematem czekam na więcej. Mega informacje, super forma przekazu. Pozdrawiam !
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Wielkie dzięki, bardzo dziękujemy! ;) Namówiłeś i kolejny odcinek z Pawłem będzie o......szczupakach ;) Pozdrówki!
@wladzio885 жыл бұрын
I tego człowieka warto posłuchać. Mega dużo wiadomości w tak krótkim filmie. Dzięki Łysy wężu :D
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki, również w imieniu Rafcia i Pawła! ;)
@ireneuszkessling58055 жыл бұрын
Wspaniały wykład.
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki! ;)
@dziolllll4 жыл бұрын
Super Prelekcja.Dziękuję
@kamilwalicki4 жыл бұрын
Cała przyjemność po naszej stronie 😉
@paweljankowski47804 жыл бұрын
Dziekuje za dodatkową wiedzę!!!!
@kamilwalicki4 жыл бұрын
Cała przyjemność po naszej stronie ;)
@zswedkarz87835 жыл бұрын
Super seria. Moim zdaniem, przygodę z każdym gatunkiem powinniśmy zaczynać od poznania biologii danej ryby jej zwyczajów i podstawowej wiedzy na temat bytowania i rozwoju. Dopiero wtedy mamy szanse na zostanie skutecznym łowcą. Oczywistym było że szybko pojawią sie rozbieżności w wiedzy wynikającej z doświadczeń wędkarskich a wiedzy ichtiologicznej ale wynikać to może z bardzo wielu czynników i obie strony mogą mieć racje zależnie od warunków, łowiska i pory roku. Wielkie ukłony dla was panowie za wartość merytoryczną tych nagrań. Osobiście czekam z niecierpliwością na suma. Nurtuje mnie wiele pytań: tempo wzrostu, ilość pokarmu pobieranego względem temp. Wody czy choć by receptory na wąsach. Pewne jest jednak że czekam z niecierpliwością na każdy materiał tego typu. Pozdrawiam serdecznie Błażej . Na fb zswędkarz :) facebook.com/ZS-wędkarz-1483308098625425/
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki wielkie, bardzo dziękujemy! ;) I zdecydowanie zgadzam się z Twoimi słowami, że powinniśmy zacząć od zdobywania wiedzy o biologii ryb, ich zwyczajach itp. Wiedza to podstawa sukcesu! ;) Powoli przymierzamy się do odcinka o sumach i coś mi mówi, że będzie to arcy ciekawy materiał - ja na pewno z chęcią dowiem się kilku rzeczy ;) Pozdrówki!
@ornerwerni72395 жыл бұрын
Jak ja lubię Was posłuchać 👌. Pozdrawiam i połamania nad wodą Panowie 🎣😉.
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Bardzo dziękujemy! Pozdrówki i również połamania ;)
@heniowitten87435 жыл бұрын
Dalej o sandaczu to najcekawsza ryba ze wszystkich, tak mało o nich wiadomo. Cenniejsze niż złoto💪 byle tak dalej.
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Też chciałbym nagrać drugą część o sandaczach, bo mam jeszcze sporo pytań do Pawła o ten gatunek ;)
@robertlachowski45385 жыл бұрын
No miło Panów widzieć i posłuchać ciekawych legend- czekam na więcej i pozdrawiam. Kamil do zobaczenia gdzieś nad wodą ;-)
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Wielkie dzięki! Staraliśmy się nagrać coś merytorycznego ;) Pozdrowionka i do zobaczyska nad wodą! ;)
@eliaszgiszter15975 жыл бұрын
Mądrych ludzi miło się słucha. Prosimy więcej takich wywodów. :) Pozdrawiam :)
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Wielkie dzięki, bardzo dziękujemy ;) Na pewno nagramy kolejne odcinki z Pawłem, a jeśli nie widziałeś, to podrzucam pogawędkę o okoniach gigantach i szczupakach ;) kzbin.info/www/bejne/h6i7qXeqZdyHo6c kzbin.info/www/bejne/jZqkeKlpoq-gkMk Pozdrowionka ;)
@eliaszgiszter15975 жыл бұрын
@@kamilwalicki Właśnie od filmu o okoniach subskrybuję Twój kanał :D
@kamilwalicki5 жыл бұрын
@@eliaszgiszter1597 - o, to super, wielkie dzięki ;))) Staramy się robić filmy merytoryczne, żeby miały też w sobie jakąś wartość. Czy się to udaje? - raz pewnie tak, innym razem pewnie troszkę mniej, ale na pewno wsadzamy w te nasze produkcje masę serca ;) A film o jesiennych sandaczach widziałeś? Prywatnie, to jeden z moich ulubionych materiałów, a przy okazji zbliża się późna jesień ;) kzbin.info/www/bejne/p32rmKyYis6FesU
@eliaszgiszter15975 жыл бұрын
@@kamilwalicki A tego filmu nie widziałem. Dzięki i Pozdrawiam :)
@moto-wiesci72864 жыл бұрын
Mega materiał.w imieniu wszystkich wędkarzy dzięki.
@kamilwalicki4 жыл бұрын
Dzięki wielkie ;) Jeśli nie widziałeś, to polecam inne odcinki w podobnym temacie: SZCZUPAKI: kzbin.info/www/bejne/jZqkeKlpoq-gkMk OKONIE-GIGANTY: kzbin.info/www/bejne/h6i7qXeqZdyHo6c SUMY cz.1: kzbin.info/www/bejne/m3aaoqCYYrR6rdU SUMY cz.2: kzbin.info/www/bejne/gnWQZ4Bvn9hrmLM A powoli szykujemy się do kolejnych gatunków ;) Pozdrowionka
@patrykstepien32764 жыл бұрын
Witam serdecznie. Dziś złowiłem swojego pierwszego sandacza. Jego wymiar to 53 cm i jeżeli chodzi o tzw wąskie gardło, to uważam, że jest nim otwór gębowy. Ryba pięknie rozwierała pokrywy skrzelowe i prezentowała się niesamowicie drapieżnie, jednak rozwarcie wskazywało, że sandacz faktycznie celuje w średnie przynęty. W moim przypadku uderzył w biały twister, rozmiar może z 12 cm, uzbrojony w 12 gramową główkę, przy szybkim prowadzeniu. Fajnie było ;)
@kamilwalicki4 жыл бұрын
Gratki za pierwszego 😉👍
@patrykstepien32764 жыл бұрын
Wrócił do wody ;)
@kamilwalicki4 жыл бұрын
@@patrykstepien3276 To tym większe brawa! 👍👍👍🔥😉
@dawm49795 жыл бұрын
Mega super odcinek prosimy o więcej takich mądrych rzeczach. Bo moim zdaniem trzeba obecnie coś więcej wiedzieć a nie tylko chwalić się zdjęciem. Chciałbym jeszcze poprosić o tematykę tarła drapieżników.pozdrawiam ciepło 😉😉
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dziękujemy bardzo i ja już mogę obiecać, że będzie więcej takich i podobnych filmików ;) Ciekawych tematów jest wiele, oby tylko Pawłowi nie znudziło się gadanie ze mną przed obiektywem kamery ;)
@gadda335 жыл бұрын
12:06....i właśnie o to mi chodziło Kamil !!! Wielkie dzięki za te informacje.....pokrywają się one z tym, co Pepe kiedyś pisał. Dla Pana Pawła ukłon szacunku za naukowe fakty i dar ich przekazania !
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Wielkie dzięki! ;) Pozdrowionka
@RatujRyby2 жыл бұрын
Witam. "Symbiozę" z leszczem jest bardzo łątwo wytłumaczyć. Leszcze buchtujące dno wprawiają bentos w ruch. Pojawia się dużo mikroorganizmów, które interesują małe ryby, które są obiektem pożądania sandaczy. Dlatego bardzo często stada leszczy są śledzone.
@j.kfishing55293 жыл бұрын
Mega super się Was słucha, mądrość na luzie obaj Panowie super 🎣👍
@MarcinMackiewicz5 жыл бұрын
Moje ukochane jeziorko Powsinkowskie :) Łowię tam od 34 lat :) To woda na której mój tata uczył mnie wędkować :) Materiał SUUUPER :) Pozdro Wężu !!! PS. Czekam na więcej !!!
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Aj, fajna woda - za małolata często tam przesiadywałem z wędką w ręku ;) Ryby były, a jeziorko niedaleko domu, więc idealne miejsce na wypady ;) Dzięki wielkie i pozdrowionka!
@SABKARENIA5 жыл бұрын
Witam mieszkam na stałe w Irlandii. oglądam wasz kanał od niedawna i Nareszcie rozmowa o rybach a nie o sprzęcie. Bardzo fajny i interesujący wykład dziękuje. A moze by tak temat o wegorzach ??
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki wielkie, bardzo nam miło ;) Staramy się unikać opowiadania o samym sprzęcie, bo to nie sprzęt łowi ryby, chociaż pewnie raz na jakiś czas coś trzeba będzie nagrać o wędkach itp - najwięcej pytań dostaję właśnie o wędki, kołowrotki czy przynęty ;) Ale na pewno nie będzie dużo takich materiałów sprzętowych ;) Na razie nagraliśmy rozmowy z Pawłem o okoniach, sandaczach i szczupakach, a powoli przygotowujemy się do suma, bolenia i.....węgorza ;)
@ZalewskiPawel8 Жыл бұрын
Od niedawna interesuje się wszystkim co dotyczy właśnie sandacza i zdziwiła mnie w tym filmie wypowiedź pana Pawła odnośnie tego, że sandacz zawsze połyka swoje ofiary od strony ogona bo przecież kilka potencjalnych ofiar sandacza ma na grzbiecie kolce skierowane do góry i lekko do tyłu jak np. okoń czy też mały sandacz. Co według mnie mogłoby znaczenie utrudnić sandaczowi konsumpcje ofiary. Zacząłem szperać i na KZbin znalazłem niestety tylko dwa filmiki w których sandacze w akwarium połykają swoje ofiary od strony głowy i tu pojawiają się moje pytania. Czy na to, że w tych dwóch przypadkach sandacz zjada swoje ofiary od strony głowy może mieć wpływ to, że przebywał w akwarium? Czy jednak w naturalnym środowisku też połyka swoje ofiary od strony głowy? Odpowiedź na te pytania będzie dla mnie bardzo pomocna.
@juliuszswalowski19405 жыл бұрын
Przefantastyczny film!!!
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki ;) Kolejne produkcje już niebawem ;)
@wedkarskabracgdynia75825 жыл бұрын
Kamil SUPER jak zwykle super wykład i super wiedza. Pozdrowionka dla ekipy i Pawła 👊👍👍👍
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Wielkie dzięki, dziękujemy wszyscy - Paweł, Rafcio i ja! ;)
@piotrandrzej75975 жыл бұрын
Super powiedziane objaśnione pozdrawiam
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dziękujemy i również pozdrawiamy ;)
@maciejrogfishing4695 жыл бұрын
bardzo fajny i mądry odinek.. i szczerze się przyznam że dobrym wyborem było kupienie casta sandaczowego pod większe przynęty.. mam zamiar rzucać przynętami od 15cm w górę.. już nie mogę się doczekać :D pozdro
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki, bardzo dziękujemy ;) Ja sporo zedów miałem na gumy w wielkości 15cm, więc na pewno tego typu przynęty (i trochę większe) to dobry sposób na dużego sandacza - trzymam kciuki! ;)
@arkadiuszkrawczyk94995 жыл бұрын
Filmik bajka a wiedza i doświadczenie ogromne , czekam na kolejny filmik. Pozdro dla całej ekipy...
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Wielkie dzięki, również w imieniu Rafcia i Pawła - niedługo kolejny filmik! ;) Pozdrowionka
@radekwlodarczak205 жыл бұрын
To My dziękujemy 👊jaj zawsze super 🖐pozdro Panowie
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki Radziu!!! ;)
@zuziaches53255 жыл бұрын
Super. Proszę o więcej. Pozdrawiam.
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki - już mogę obiecać, że będzie więcej ;)
@majkifishing33664 жыл бұрын
Pan Paweł jak Encyklopedia :) naprawdę 👍
@kamilwalicki4 жыл бұрын
Ma olbrzymią wiedzę, uwielbiam Go słuchać ;)
@Damczyk1235 жыл бұрын
Super film. Trochę otworzył mi oczy sprawdzę teraz czy coś się zmieni nad wodą;) pozdrawiam
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki, bardzo dziękujemy ;)
@gravdigger48045 жыл бұрын
W niedzielę złapałem sandacza na rzece na 13 białych robaczków. Zestaw nastawiłem na klenia na głębokości jakieś 0,5m i wziął jakoś o 10:10 . Ojjj zdziwienie moje było wielkie... a radość :) 62cm, na pęczek białych robaczków. Nigdy bym się nie spodziewał. Wspaniała rybka :)
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Aj, nigdy nie zrozumiemy wszystkich tajników Przyrody i to w wędkowaniu jest najpiękniejsze. Znam przypadki złowienia okoni na kukurydzę, szczupaków na kulki proteinowe albo ładnych sandaczy właśnie na białe robaki. Gratki za sandacza, 62cm to już fajna rybka!
@PawelSierpinski5 жыл бұрын
Nie wiem czemu ale jakoś w te „kolory” nie wierze? Dlaczego... a dlatego, że... kolor ryb jest bardzo zbliżany do koloru perłowego, srebrne (łuski i te sprawy) delikatna zielen, i ten kolor płetw. Bardzo często ryby przystosowują się do terenu w jakim pływają. Często gdy łowie na łowisku gdzie jest bardzo dużo zieleni - po prostu masa to np: okonie są mega zielone, maja piękny kolor. Za to na rzekach, muliste dno i kamieniste to okonie są „blade” bez szałowego ubarwienia. Dla mnie mega sprawdza się: - kolor bardzo zbliżony do naturalnej rybki czyli perłowy, ciemny grzbiet i jasny dół. - bardzo dużo woblerow sprawdza mi się potocznie przez nas nazywanych „holo”. Co się dzieje w nocy jak łowimy sandacza i zaświecimy światłem do wody ? Drobnica szaleje a jej łuski odbijają światło - nadają naturalna i prawdziwa prace, wygląd. Tak samo dzieje się w dzień, gdy swieci słońce. Ja bardzo przekonałem się do przynęt: - holo, perłowych i przynęty z odcieniem żółtego (bardzo sprawdzają mi się w brudniejszej wodzie) - gramatura, warto mieć przynęty o rożnej ciężkości... tak jak naturalne ryby, pływają szybciej, wolniej, gdzieś w toni. Warto prowadzić przynętę tak jak robią to same ryby - przewidywać (np: rzeka, duży uciąg, płynie kontenerowiec, nagle woda się podwyższa i obniża, jest mocny uciąg, zawirowanie - wtedy warto cisnąć przynęta daleko i dać jej swobody - by zachowywała się jak mała rybka, która nie daje sobie rady, albo wobler który ucieka do brzegu) najwiecej tak miałem brań. Ja osobiscie podchodzę do sprawy wędkarstwa tak, że wole mieć swoje sprawdzone przynęt np 10 w rożnej gramaturze i wielkości, a gdy je przekatuje i wiem, że mi się sprawdzają dokładam coś więcej. Wiadome, mam tez kilka dodatkowych przynęt zawsze coś dorwiemy ale w 80% staram się ograniczać. Mając 50 przynęt w pudełku i idąc nad wodę trzeba mieć jebla aby co 10 rzutów zmieniać przynętę (znam takie przypadki) Znam tez kolegę gdzie od kilku lat łowi on na JEDNĄ GUMĘ! Fox Zander Pro 12 i 10cm - kolory biały z czerwonym przodem. Ma chyba tych gum z 5 w kieszeni z różną gramatura. Łowi od okoni po bolenie - można powiedzieć ze większość drapieżników które nas spinningistow interesują, jego efektem jest to że bardzo dużo wody obławia - przejdzie 10 km a nie tak jak niektórzy (w tym ja... 😊😊 stoję na miejscu 3 godziny) jego efektem jest to, że po prostu bardzo dużo spaceruje i obławia ciekawie miejsca. Często wraca do tych co wyglaaaja ciekawie i bywa tak, że przez cały tydzień nic mu tam nie bierze a nagle w kolejnym dniu ma kilka ryb. Wydaje mi się, że nie możemy popadać w paranoje i trzeba się ograniczyć z przynetami. Bynajmniej ja wole kupić sobie coś innego niż wydać kolejna kasę na kolejne gumy/woblery mając ich kilkanaście a na niektóre nawet nie wyciągnąłem żadnej ryby. A co do odcinka jak zawsze 🚀 !
@kamilwalicki5 жыл бұрын
siemanko, co do kolorów i to jakie barwy i w jaki sposób postrzegają ryby to ciężko mi się wypowiadać, bo nie mam o tym pojęcia - tylko tyle, ile usłyszałem od Pawła. Dlatego ja przyjmuję Jego argumenty - choć nie powiem, troszkę mnie zaskoczyły. Z kolei z przynętami to wiesz jak to jest... Ktoś mądry stwierdził, że "...najważniejsza jest wiara w przynętę...", a ktoś inny dodał, że "...ta przynęta jest skuteczna, która akurat jest w wodzie..." - i te dwie teorie zdecydowanie mi podpasowały ;) Mam sporo tego towaru, ale łowię na 10% - i przeważnie biorą ;) Pozdrówki!
@PawelSierpinski5 жыл бұрын
Kamil Łysy Wąż Walicki 😉
@andrzejjaracz49554 жыл бұрын
To jak widzą zwierzęta wynika nie z domniemania, a z badań naukowych pręcików i czopków na siatkówce w oku. Każdy rodzaj czopków odpowiada za inny kolor - pochłaniają inny zakres widma z uwagi na inny barwnik światłoczuły.
@_CzarnyZiutek_3 жыл бұрын
Sandach widzi, w okolicach zielonego a jasnego pomarańczowego ale każdy 'doświadczony' wedkarz, ma po 30 kolorow, lubie sluchać jak czasem wędkarze mówią, że biorą tylko na wybrany kolor, albo lepiej na gumy z danej firmy ;) a na inne nie ;) wg. jak jest głodny to weźmie praktycznie na wszystko bez różnicy, byle coś mu przeleciało pod nosem.
@bartomiejwidz20785 жыл бұрын
Z Panem Pawłem proszę o więcej odcinków. Pozdrawiam Panie Kamilu i Panie Pawle
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki wielkie, również pozdrawiamy całą ekipą! ;) Mogę już obiecać, że będą kolejne filmiki z Pawłem ;)
@wojtekwojtus93315 жыл бұрын
Super film więcej takich filmów przyjemnie się słucha
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki, kolejne odcinki już niebawem 😉
@wojtekwojtus93315 жыл бұрын
Kamil Łysy Wąż Walicki czekam z niecierpliwością
@joza19673 жыл бұрын
Słyszałem gdzieś, kiedyś taką opinię, że sandacze potrafią ślepnąć gdy dotychczas mętna woda w zbiorniku w którym żyją nagle sie oczyszcza i jej klarowność wzrasta. Jestem bardzo ciekaw czy to prawda. Pozdrawiam i gratuluję bardzo ciekawych filmów.
@rejmons13 жыл бұрын
"Wampiry" są wspaniałe! Złapałem takiego jednego...w rękę. Łowiłem pod brzegiem wyciągając ryby z pod brzegu. I nagle złapałem coś dziwnego - srebrzystą torpedę z wielką paszczą z zębami jak wampir i z wyraźnie zamglonymi oczami. Piękny i tajemniczy. Wypuściłem łobuza, choć sandacza "z patelni" uwielbiam. Niech sobie dalej grasuje!
@heniek94403 жыл бұрын
w stawie mam jednego sandałka,dwa razy złapany w tym roku na gumę,a w ubiegłym roku raz w więciorek,obecnie 65 cm i zaczyna coraz paskudniej wyglądać z tymi oczami i zębami:) nigdy sandacza nie jadłem(nowy jestem:) karp ,szczupak ok ale Zdzicha to nie zjem:)
@rejmons13 жыл бұрын
@@heniek9440 Dobre są, ale to jak z koniem. Nikt mnie nie przekona, że koń to zdrowe, smaczne mięso. Bo koń jest koń. Po prostu jest piękny! A sandacz, w postaci fileta... Ale czy miałbym zjeść złowioną własnoręcznie srebrzystą śliczność?
@bartek2410935 жыл бұрын
To może następny odcinek niech Pan Paweł dokończy o sandaczach, jak wspomniał ze jeszcze pare rzeczy ma do dodania 😉 bardzo ciekawe i przydatne
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Też pomyślałem, że warto poprosić Pawła o kontynuację tematu o sandaczach - więc jeśli się zgodzi, to jeden z kolejnych filmików będzie cz.2 opowieści o sandaczach ;)
@michadziarski71885 жыл бұрын
Mega mega fajna seria odcinków :) Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na kolejną część 💪
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Wielkie dzięki, BARDZO dziękujemy ;)
@kazuyamishima23475 жыл бұрын
@@kamilwalicki Bardzo przyjemnie się oglądało oby tak dalej.
@kamilwalicki5 жыл бұрын
@@kazuyamishima2347 - bardzo dziękujemy, będziemy kontynuować ;)
@kamilowsiak19905 жыл бұрын
Super temat napewno się w życiu przyda wiele fajnych i ważnych informacji 😁👍👍👍
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki, miło nam! ;)
@flemingcjvhhg62145 жыл бұрын
Super materiał dużo przydatnych informacji :) fajnie się słucha jak o tych okoniach.
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki, bardzo nam miło! ;)
@roman51955 жыл бұрын
Brawo Kamil to jest to
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki, również w imieniu Pawła i Rafała, bo to też Ich robota ;)
@scania58495 жыл бұрын
super już czekam na następny film pozdrawiam
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki, już niedługo ;)
@TheSzymek4245 жыл бұрын
Więcej,więcej i jeszcze raz więcej ! Świetna seria :)
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dziękujemy - już mogę obiecać, że będziemy kontynuować tę serię ;)
@paulou335 жыл бұрын
Super. Dziękuję bardzo!
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dziękujemy ;)
@DonBotan5 жыл бұрын
Super filmy z panem dr. Hab. Pawłem Oględzkim ja chce wiecej filmów w waszym duecie i chce też film wasz wspólny wypad na ryby gdzie wędkowanie to dodatek, a teoria i praktyka podstawą na kolejny super film pozdrawiam✌
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Mamy chytry plan aby razem wyskoczyć na te gigantyczne okonie i coś mi mówi, że może powstać fajny film 😉
@DonBotan5 жыл бұрын
@@kamilwalicki w takim razie czekam na listopad, ale w miedzy czasie jeszcze ze trzy fajne filmy powinny wiechac nawet z solowych wypadów na wrześniową, październikową Wisłę 😊
@kamilwalicki5 жыл бұрын
@@DonBotan - październikowa i wrześniowa Wisła to raczej ciężko, bo cały wrzesień siedzę w Szwecji, a październik też troszkę zajęty :( Ale na pewno coś będziemy nagrywać i na 100% jakieś filmiki będą się pojawiać na tym kanale ;)
@majkifishing33665 жыл бұрын
Kamil kolejny raz szacun 👍💪
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki w imieniu całej ekipy 😉
@piotrszym72045 жыл бұрын
Film rewelacja!!! pozdrawiam
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki, bardzo dziękujemy i polecamy kolejne odcinki z Pawłem ;)
@radwawa10094 жыл бұрын
P. Paweł rewelacja, prawdziwy pasjonat, świetny materiał, pozdrawiam
@kamilwalicki4 жыл бұрын
Dzięki wielkie, pozdrowionka ;)
@12skinu5 жыл бұрын
Extra odcinki, pochłaniam wiedzę aż miło. Oby więcej takich filmów!
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Wielkie dzięki, będziemy kontynuować tę serię na pewno ;)
@adamzalewski31605 жыл бұрын
Kamil oby tak dalej!!! Czekam w takim razie na milionowy odcinek tej serii.
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki wielkie - nie wiem, czy do miliona odcinków dobijemy, ale...powoli do przodu ;)
@tomaszbejm52155 жыл бұрын
Super extra czekam na kolejny odcinek 👏👏👏👏😊😊😊
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Bardzo dziękujemy, a kolejne filmiki już niebawem ;)
@irekireneusz16285 жыл бұрын
GENIJALNA SERIA POZDRAWIAM
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Bardzo dziękujemy! Będziemy kontynuować ;) Pozdrowionka
@Marcin_Pisarski5 жыл бұрын
Cześć Kamil! Dzięki za kolejną produkcję pełną fachowej wiedzy. Świetnie się to ogląda. Człowiek ma ochotę po prostu wyjąć flaszkie i przysiąść się do Was :) Fajnie, że nie boisz się obalać mitów i stereotypów. Moje skromne doświadczenia w łowieniu sandacza potwierdzają tezę, jakoby nie było sztywnych reguł i trzeba kombinować. Techniki połowu stosowane na polskich zbiornikach zaporowych nie są jedyną skuteczną metodą, ale Polak to naród uparty. W takiej Szwecji mało kto stosuje "bottom jiging" na sandacza, dużo częściej jest to vertical albo trolling. Osobiście łowiłem sandacze (w Polsce) na trolling zarówno z toni jak i dosłownie ryjąc po dnie. Mam znajomych, którzy łowią sandacze nad zielskiem na twitchbaity, a nawet jerki i co najciekawsze, robią to celowo, świadomie i z premedytacją! A na łódce obok dziadki śmigają białymi twisterami na główkach 15g i jeb, jeb, jeb po dnie :D Moje pytanie do pana doktora Oglęckiego: Jaki wpływ na sandacza ma ciśnienie atmosferyczne? Słyszałem, że jest to ryba, która z racji posiadania wrażliwego pęcherza pławnego, jest bardzo wyczulona na wszelkie zmiany ciśnienia. Słyszałem też opinię, jakoby sandacz, na skutek zmiany ciśnienia miał obowiązkowo szukać miejscówki, której głębokość byłaby dopasowana do panującego ciśnienia tak, aby "bez zmęczenia" mógł przebywać przy samym dnie.
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki Piaqu! ;) Zapraszamy z tą bultelczyną do nas - ja co prawda jestem małolitrażowy i staram się nie pić więcej niż kilka kieliszeczków, ale z Tobą mogę spróbować pobiesiadować dłużej ;) Rafcia na pewno też nie trzeba będzie namawiać zbyt długo. Na pewno w przyszłym sezonie będziemy chcieli nagrać drugą część o sandaczach i podpytam o to ciśnienie, bo sam jestem ciekawy odpowiedzi ;)
@krychu70855 жыл бұрын
Super materiał jak zwykle dużo wiedzy 👍
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki wielkie! ;)
@michawi9635 жыл бұрын
Pewnie że chcemy więcej takich materiałów:) pozdrawiam 💪💪
@kamilwalicki5 жыл бұрын
To jeśli tak, to....no to będą kolejne ;) Dzięki!
@michawi9635 жыл бұрын
@@kamilwalicki czekam z niecierpliwością:)
@MazuryFishingTeam5 жыл бұрын
pięknie! dzięki za film. chcemy więcej!;)
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki wielkie, bardzo dziękujemy ;) Obiecuję, że będzie kontynuacja ;)
@robertkrolikowski67525 жыл бұрын
Super materiał Kamilu. Pozdrawiamy
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki wielkie, dziękuję również w imieniu Rafała i Pawła, bo to też Ich robota ;) Pozdrowionka!
@jarosawborsuk38085 жыл бұрын
Super film, takich filmów brakuje o biologii ryb
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki - po odcinku o okoniach-gigantach, musieliśmy nagrać kolejny, tym razem o sandaczach ;) I oczywiście będziemy kontynuować!
@marcel42725 жыл бұрын
bardzo ciekawa forma przekazywania wiedzy, oby tak dalej może coś o uv jak to naprawdę jest czy drapieżniki naprawdę mocniej je dostrzegają? Jakie kolory są w stanie rozróżnić okonie i szczupaki?
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki 😉 Z tymi uv fajny pomysł - podpytam o to Pawła przy którymś z kolejnych filmów 😉
@adamw55515 жыл бұрын
Kolejny super film! Trzymacie poziom aż miło👍
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki wielkie, staramy się robić merytoryczne i przydatne filmy ;)
@lukasmaciej1115 жыл бұрын
Kozak Odcinek nie o wędko logi, tylko faktach👌👍✌️
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki - po komentarzach pod filmem o okoniach-gigntach musieliśmy nagrać kolejny odcinek o sandaczach ;)
@bartekjedryka27075 жыл бұрын
Konkret materiał !!! 👊👊👊
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dziękujemy! ;)
@pazuropazuro75225 жыл бұрын
Kopalnia wiedzy film super a ciekawe jak sandacz widzi teraz gdy ścieki płyną masakra
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Teraz to pewnie nic nie widzi, bo dał dyla w czystsze rejony ;) Dzięki!
@adrianwiesioek22755 жыл бұрын
Super seria. Czekamy na odcinek o szczupakach. Pozdrawiam 😊
@kamilwalicki5 жыл бұрын
I namówiłeś - następny będzie o szczupakach ;)
@pawezet98105 жыл бұрын
Heyo 😃 Kamil, daaawno już nie oglądałem tak ciekawego materiału związanego z naszą pasją. Merytorycznie, naukowo ale przez to też zajebiście ciekawie !!! śledzę Twój kanał od niedawna,mega odcinek, nie umniejszając pozostałym.😜Robisz dobrą robotę,30 lat wędkowania i człowiek cały czas się uczy, to też jest piękne😉 Wroclove pozdrawia !
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki wielkie, bardzo mi miło 😉 Dzięki też w imieniu Rafcia, bo robimy to we dwóch - ja się pcham przed obiektyw, a Rafał stoi z drugiej strony 😉 Powiem Ci, że ja łowię też ponad 30 lat i wciąż wiem mało, bardzo mało... Człowiek uczy się całe życie i chyba to w naszej pasji jest najpiękniejsze - głupi się urodziliśmy i tak damo głupi umrzemy 😉 Dzięki raz jeszcze!!! 😉
@DawidNiespodzianski5 жыл бұрын
Czekam na kolejny... Super materiał..
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Dzięki wielkie w imieniu Rafała, Pawła i moim! ;) Będę kolejne odcinki ;)
@grzegorzlisiewicz8765 жыл бұрын
ŚWIETNA SERIA!!!!! Skoro Pan Paweł ma jeszcze parę ciekawostek na temat sandaczy to może by tak nagrać drugą część ? :D Pozdrawiam serdecznie !
@kamilwalicki5 жыл бұрын
Heh, też mi to przeszło przez myśl! ;) Paweł to kopalnia wiedzy, ja jestem pod olbrzymim wrażeniem Jego wiedzy i sposobu, w jaki umie ją przekazywać. Dzięki i pozdrowionka! ;)