No video

NAUKOWE ZERO #15: PEROWSKITY - LEKKA ALTERNATYWA W FOTOWOLTAICE; ROZMOWA Z OLGĄ MALINKIEWICZ

  Рет қаралды 81,643

Kanał Zero

Kanał Zero

Күн бұрын

W 15 odcinku "Naukowego Zera", Tomasz Rożek rozmawia z Olgą Malinkiewicz która badała i wprowadzała rewolucyjne rozwiązanie w energetyce, czyli perowskity.
💸Przeglądaj oferty pracy powyżej 20 tys. zł miesięcznie 👉oferty.rocketj...
Wpadnij tutaj:
🔴 Kanał Zero Extra: / @kanalzeroextraofficial
🔴 Instagram: / oficjalnezero
🔴 TikTok: / oficjalnezero
🔴 Twitter: / oficjalnezero
📩 biznes@kanalzero.pl
#kanałzero #panelefotowoltaiczne #rożek #perowskity #malinkiewicz

Пікірлер: 481
@grzegorzsobczak9283
@grzegorzsobczak9283 2 ай бұрын
Chciałbym by pieniądze z naszych podatków były inwestowane w takie przedsięwzięcia ! Trzymam kciuki :)
@ewaresterny3509
@ewaresterny3509 3 ай бұрын
Niesamowita kobieta. Świetny program. Ja w nią wierzę.
@Waldism
@Waldism 3 ай бұрын
Odkąd pierwszy raz usłyszałem o perowskitach i Saule Technologies to trzymam kciuki za sukces! Cieszę się, że temat się rozwija.
@jakbytu
@jakbytu 2 ай бұрын
Ja podobnie
@MrLossiek
@MrLossiek 2 ай бұрын
Ja również. Wszystkim o tej firmie i technologii mówię. Jest jeszcze jedna innowacyjna firma w Polsce (pod Rzeszowem) w fotowoltaice, ale bazująca na technologii kropki kwantowej. W skrócie szybka, która produkuje prąd.
@kou8512
@kou8512 3 ай бұрын
Jak patrzę na większość komentarzy to jest mi zwyczajnie wstyd. Wszyscy znawcy przykleili łatkę kobiecie, bo przez 10 lat nic nie sprzedała.Najlepiej kupić chińskie lub niemiecki produkty. Wynalezienie zupełnie nowej technologii,jej dopracowanie, certyfikacja, dopuszczenie na rynek to musi być metoda prób i błędów, proces. Zamiast kibicować, poczytać na dany temat wolimy szufladkować i hejtować. Doceniaj, nie oceniaj.
@piotrsokolowski4414
@piotrsokolowski4414 3 ай бұрын
Nie ma co doceniać bo nie produktu tylko bełkot marketingowy.
@husc7775
@husc7775 3 ай бұрын
Nie będę doceniać czegoś czego najpierw nie jestem w stanie ocenić. Będą wreszcze dostępne produktu. Zakupię sprawdzę ocenię a jak będą dobre to docenie. Tylko że trwałosć to mogę dopiero po x latach a to jest najwaziejsze w tym przypadku. Bo panele na krzemie maja gwarancję że po 25 latach maja mieć 80% początkowej mocy czyli zanim padną to z 50-60 będą pracować. Co zresztą praca na satelitach potwierdza. A z perowskitami ten problem był od poczatku taki że miały trwałość kilku lat.
@grzechumajster7089
@grzechumajster7089 2 ай бұрын
O nie prawda, ja kibicuje 💪:⁠-⁠)
@andrzejmuras8342
@andrzejmuras8342 2 ай бұрын
No niestety, każda nowość jest ślepo krytykowana przez ludzi pozbawionych polotu (a takich jest niestety większość), ale i tak w końcu to oni okazują się głupcami, jak owa nowość się przez okres raczkowania przebije. Nihil novi sub sole.
@xaneej
@xaneej 2 ай бұрын
Chronologię działań prześledziłeś? Zapowiedzi oraz wypowiedzi ? Sorry, dziś powinieneś wchodzić do punktu sprzedaży i minimum zamawiać produkt jak okna, jeśli nie wychodzić z gotowym w ręku.
@marcinwyszomierski2929
@marcinwyszomierski2929 3 ай бұрын
Ile ja bym dał by Tej Dziewczynie się udało 😀 Życzę by pojawił się polski inwestor, by ten projekt i firma produkowała i rozwijała się w Polsce dla dobra całego Kraju. Powodzenia !!
@MADZIA0606
@MADZIA0606 3 ай бұрын
*Fenomenalne ! Powodzenia w dalszych zamierzeniach* *Pani Olgo sukcesów życzę* 😉👍
@achilles1509
@achilles1509 3 ай бұрын
Oby nie było tak jak z grafenem - brak zainteresowania ze strony państwa, które mogłoby wspierać takie inicjatywy i technologia zostanie wyprzedana zagranicznym koncernom, które potrafią docenić taki potencjał
@Ciekawosc
@Ciekawosc 3 ай бұрын
tyle ze w obydwu tych przypadkach ( i polskiego grafenu i tych perowskitow) zainteresowanie panstwa zaowocowalo dziesiatkami milionow publicznej pomocy. Ludzie, sprawdzajcie informacje, a nie gdybajcie co by bylo gdyby...
@michalp.1484
@michalp.1484 3 ай бұрын
brak zainteresowania ze strony państwa? Przecież spółka NanoCarbon dostała 28mln złotych. Zainteresowanie państwa było bardzo duże jak widać - a co się stało z tymi pieniędzmi.. no i tu jest właśnie pies pogrzebany. Bo polityków interesuje to jak zatrudnić swoich ludzi i jak im przelać pieniądze. A nie interesuje ich inżynieria i biznes. Więc wniosek jest taki, że im mniej państwa w biznesie tym lepiej. Do tego można dodać historię polskiej korwety - 2mld i nawet kadłubu nie zrobili. Ale nasze pieniądze się rozeszły.
@szymek7794
@szymek7794 3 ай бұрын
Już została sprzedana, spółka pani Olgi ma siedzibę w Hiszpanii :)
@kalendarztelefonu7808
@kalendarztelefonu7808 2 ай бұрын
@@szymek7794 "Już została sprzedana, spółka pani Olgi ma siedzibę w Hiszpanii :)" Bardzo smuci uśmiech na końcu Pańskiej wypowiedzi :(
@kotonekkotonowski6990
@kotonekkotonowski6990 3 ай бұрын
z jednej strony wydaje się, że wolno to idzie, z drugiej strony czytam że panele krzemowe zostały wynalezione w 1954 roku, dopiero w latach 70-tych zaczęto je produkować, a sami widzimy że popularność zyskały dopiero w ostatnich latach. 70 lat po wynalezieniu !
@robertkalinowski6770
@robertkalinowski6770 3 ай бұрын
Niesamowite perspektywy się rysują, co do możliwych zastosowań. Co do osiągów (w tym kosztów), to wyraźnie widać, że celem jest dogonienie krzemu, co pan Tomasz zauważył. Po cichu liczę, że uda się niektóre rzeczy rozwinąć (koszty, skoro fizyka ogranicza). Za to elastyczność i drukowanie dowolnych wzorów (w tym częściowo przejrzyste) to jest moc.
@karolm7361
@karolm7361 2 ай бұрын
Tak i żywotność rok czasu xD
@YTKrzysztof
@YTKrzysztof 3 ай бұрын
szklane dachy samochodów elektrycznych to IMO najfajniejsze zastosowanie dla zwykłego człowieka. Niezmiennie życzę powodzenia i pozdrawiam
@sebek6543210
@sebek6543210 3 ай бұрын
To przecież da się zrobić na aktualnej technologii. Inna sprawa, że nawet gdyby to dało 400Wp mocy, to w ciągu doby przy dobrym nasłonecznieniu da to góra 10km zasięgu. Wystarczy jednak zaparkować przy drzewie lub przy ścianie i nagle produkcja będzie prawie żadna
@lesnypatrol7292
@lesnypatrol7292 3 ай бұрын
@@sebek6543210 Panele PV na dachu samochodu to głównie marketing skierowany dla technologicznych idiotów . 99% populacji nie ma bladego pojęcia, jakie są uzyski z takich paneli . Z drugiej strony skoro ceny panele PV spadły w ostatnich 2 latach o połowę to może warto je montować na samochodach , latem stojąc w słońcu zawsze coś wyprodukują , przynajmniej na godzinne oświetlenie wnętrza :)
@adrianbialkowski7130
@adrianbialkowski7130 3 ай бұрын
@@sebek654321010 km w ciagu doby to wynik fenomenalny! Dla osób jeżdżących powiedzmy te 5 km dziennie do pracy oznacza permanentny darmowy dojazd :)
@sorrygregory5032
@sorrygregory5032 3 ай бұрын
Skończy się jak ze wszystkim u nas. Miała być energia jądrowa, a w rzeczywistości możemy liczyć na własne jądra i energię z lędźwi. Miał być gaz łupkowy, a łupią nas.
@elzbietastolicka8688
@elzbietastolicka8688 3 ай бұрын
Korporacje nie pozwolą
@ziomekromek3215
@ziomekromek3215 3 ай бұрын
Przecież od dawna wiadomo, że gaz łupkowy się nie opłaca, inwestycja w atom i oze to przyszłość, jak dla mnie :)
@sorrygregory5032
@sorrygregory5032 3 ай бұрын
Akurat z łupkami, to tylko gra słów 🙂
@DJMatisse1
@DJMatisse1 3 ай бұрын
​@@ziomekromek3215a w Stanach się opłaca:)
@frems4494
@frems4494 3 ай бұрын
co to atomu to trzeba mieć pretensje do rządu i to do kilku klubów nie tylko do aktualnie rządzącego.
@RMat-lv1fh
@RMat-lv1fh 3 ай бұрын
Szacun dla tej pani
@activeprotravel
@activeprotravel 3 ай бұрын
od 10 lat o tym słyszę i jeszcze sztuki nie sprzedali. Z informacji giełdowych wynika że firma szuka $$ na przetrwanie. Jestem wielkim fanem tej technologii, ale widać szybko tego nie zobaczymy w sprzedaży. Kilka satelitów też było już wysłanych z perowskitami, wszystkie nie działają, z różnych powodów, nie koniecznie perowskitowych, szkoda że Pani Olga nie powiedziała coś więcej o satelitarnych testach.
@maver1ck86
@maver1ck86 3 ай бұрын
To cały czas jest startup, stąd to "szukanie pieniędzy". Standard w startupach, które nie sprzedają swojego produktu. Faktycznie szkoda, że nie został poruszony temat satelity STORK-7.
@michalp.1484
@michalp.1484 3 ай бұрын
może satelity wielkości doniczni, bo na pewno nie prawdziwe, duże, komercyjne - a to z tego powodu, że czas życia perowskitów liczy się ciągle w godzinach - obecnie max to jakieś 3tys godzin, czyli 3 miesiące - a cykl życia krzemu to 10-20lat
@YaneckKSA
@YaneckKSA 3 ай бұрын
Ale za to jaki pomysł na życie! Przyjdą inwestorzy, zapłacą kasę, pracownicy firmy pożyją w dostatku jak Carringtonowie, później co prawda jak zwykle zawód i zysk dla rozwoju świata zerowy, ale co się poużywało, to ich :)
@gimnazjalista705
@gimnazjalista705 2 ай бұрын
@@YaneckKSA ale Ty wiesz, że takie technologie nie powstają w dwa miesiące? Nie znam istotnego wynalazku, który w kilka miesięcy stałby się ogólnodostępny i doskonały. Raczej wszystkie konstrukcje rozwijano latami, żeby coś z tego wyszło. Zaczynając od roweru kończąc na reaktorach nuklearnych.
@JarKo880
@JarKo880 3 ай бұрын
Od kiedy wynaleziono certyfikaty naukowcy 90% czasu poświęcają na certyfikację, a 10% na opracowanie nowych technologii i rozwiązań. Takie odniosłem wrażenie po tym wywiadzie.
@igorwosek4436
@igorwosek4436 3 ай бұрын
Certyfikacja była i jest czymś normalnym. Kiedyś oczywiście w mniejszej skali, ale obecnie każdy chce mieć potwierdzenie, że zakupiony produkt ma określone parametry. Nie poświęca się na to dużo czasu, zazwyczaj wystarczy pobierać regularnie próbki i badać je w laboratorium. W całym procesie produkcji jest to nikły procent nakładu czasu i finansowania. Obecnie prawie wszystko co jest w sprzedaży posiada jakiś certyfikat lub deklarację zgodności/ właściwości użytkowych.
@marcinszymusiak5422
@marcinszymusiak5422 2 ай бұрын
Dla tego przegrywamy z Chińczykami
@igorwosek4436
@igorwosek4436 2 ай бұрын
@@marcinszymusiak5422 w jakiej konkurencji?
@GarryFisherProRider
@GarryFisherProRider 2 ай бұрын
@@igorwosek4436 A mamy z czym startować w jakiejkolwiek? Dumny, wielki, polski, narodowy samochód elektryczny mieliśmy produkować. Sam się naśmiewałem z "ruskiego" Moskwicza, ale on przynajmniej istnieje 🤣
@igorwosek4436
@igorwosek4436 2 ай бұрын
@@GarryFisherProRider Nie wiem czy mamy, bo nie znam wszystkich możliwości. Po prostu pytam :)
@adamx7877
@adamx7877 3 ай бұрын
Jestem wielkim fanem pani Olgi i całego Saule Technologies. Kibicuje im od lat i miło patrzeć jak się rozwijają. Z zainteresowaniem czekam aż można będzie kupić polskie panele perowskitowe zamiast niemieckich z chińskiego krzemu. Liczę że to będzie kamień milowy i przełom w pozyskiwaniu energii ze słońca. A wszystkim płaczącym trolom radzę wziąć się do nauki i pracy to może kiedyś też coś mądrego wymyślicie.
@maksymilianwp1629
@maksymilianwp1629 5 күн бұрын
BRAWO .Czekamy na rozwój produkcji , chce tą technologie na dachu swojego domu jak najszybciej :)
@CryptoC4T
@CryptoC4T 3 ай бұрын
Gdybym mógł sobie rozwinąć z rolki mikro farmę fotowoltaiczną gdziekolwiek będę to byłby dobry patent. Albo żagiel na maszt wciągnąć. Albo szybowiec pokryć... Można sobie sporo ciekawych rzeczy wyobrazić, nie ma sensu żeby to konkurowało 1:1 z panelami.
@rafaartomski5406
@rafaartomski5406 3 ай бұрын
No na szybowiec to rzeczywiście byłby Czad
@krzysztof8095
@krzysztof8095 3 ай бұрын
@@rafaartomski5406 Na sterowiec. Bo to duża powierzchnia czaszy i taki sterowiec nie musiałby lądować dla podładowania akumulatorów.
@krzysztof8095
@krzysztof8095 3 ай бұрын
Fotowoltaika w rolce. Tak sobie patrzyłem na parametry foli do laminowania ( a to w tym jest najgrubsze i najcięższe), oraz ile ładunku w tonach wynoszą komercyjne rakiety transportowe. Wychodzi mi że zaraz będziemy mieć kilometry kwadratowe solarnych farm orbitalnych. Albo pokryjemy Księżyc fotowoltaicznym "linoleum". Albo nanosić te folie na karoserie samochodów ... elektrycznych. Na elementy elewacji budynków. Parasolki przeciwsłoneczne. Markizy. ... Do mody powrócą kapelusze z szerokim rondem.
@Wickerman1989
@Wickerman1989 Ай бұрын
Dlaczego warto w to inwestować? A choćby dlatego, ze jest to nasza rodzima technologia - związana z energetyką, a więc z strategicznym surowcem w każdej dziedzinie. Dzięki temu uniezależniamy się w tym obszarze od Chin czy USA. Nawet jeśli konkurencyjnością perwoskity dorównują lub nieznacznie przewyższają panele krzemowe, to właśnie ten argument, dla nas - dla Polaków, powinien być kluczowy. Mamy szansę stworzyć coś "swojego".
@piotrr597
@piotrr597 3 ай бұрын
Bez pytan o hotspoty, bez pytan spadek sprawnosci w czasie. Zero przygotowania z tematu PV
@cathathonium
@cathathonium 3 ай бұрын
tych pytan nie mozna zadac ,bo obnazy to smutna prawde ,ze..... ten produkt nie istnieje. o tragicznej trwalosci wspominali.
@tomaszslezak1903
@tomaszslezak1903 3 ай бұрын
O spadku sprawności w czasie Pani mówiła na samym początku
@piotrr597
@piotrr597 3 ай бұрын
@@tomaszslezak1903To nie jest arguemnt na plus. Ona mowi o wytrzymalosci folii, a to calkiem co innego niz zmniejszenie sprawnosci w panelach kremowych. Tam ich sprawnosc nie spada z powodu zniszczenia warstwy szkla.
@damianguenther2521
@damianguenther2521 3 ай бұрын
Super, gratulacje, trzymam kciuki o dalszy rozwój
@user-fi3jh5ei1c
@user-fi3jh5ei1c 3 ай бұрын
Panie Rożek bardzo bym chciał obejrzeć materiał o szczepionkach na wiadomą chorobę, która zaatakowała nas kilka lat temu. Jak to się dzieje że ludzie którzy się nie szczepili byli mieszani z błotem a obecnie Astra Zeneca oficjalnie przyznaje się do groźnych powikłań i wycofuje szczepionkę z produkcji. Chciałbym poznać jaki jest stan wiedzy naukowców na temat tych szczepień po tych przeszło 3 latach.
@Ashardon
@Ashardon 3 ай бұрын
Czego oczekujesz od gościa, który brał udział w tej sztucznej panice?
@szpaczy
@szpaczy 3 ай бұрын
A możesz podać jakiś link gdzie oni się do czegoś przyznają?
@Dalieusz
@Dalieusz 3 ай бұрын
@@szpaczy nie znajdzie, bo to bzdura i nigdy żadnej oficjalnej informacji od producenta szczepionek nie było, jedynie jakieś szurskie i foliarskie artykuły, które wymyślają informacje
@Syly4
@Syly4 3 ай бұрын
Tutaj to problem z ta folia bedzie , to juz mega technologia na sama folie musi byc. Co innego wyswietlacze, a co innego slonce temp plus 40 potem minus 20 w zime plus wigloc snieg
@robertdorna3808
@robertdorna3808 3 ай бұрын
Lepsza wydajność od krzemu, w gorszych warunkach kosztem niższej wysajności maksymalnej - to może być kluczowy atut. Ideałem byłyby panele o niewielkiej, ale wystarczającej np 3 kWh produkcji zarówno w warunkach mocnego nasłonecznienia jak i przy chmurkach, zamiast 10kWh w słońcu i 100Wh w chmurach.
@koprolity
@koprolity 3 ай бұрын
Oby rewolucja w energetyce wreszcie pozbawiła Rosję środków na realizację polityki imperialnej.
@zdziczaybozek2771
@zdziczaybozek2771 3 ай бұрын
To z czego będziesz żyć?
@eldruto
@eldruto 3 ай бұрын
Już od dawna wiadomo, że rosja to tylko taka wielka stacja paliw, a ich ruski mir to brak toalet i zacofanie
@karolwabik4917
@karolwabik4917 3 ай бұрын
@zdziczalybozek, to już sprawa rosji z czego będą żyć.
@aveijuz68
@aveijuz68 3 ай бұрын
Tylko ze tam jest wszystko kwestia mądrego zarzadzania. Ale spokojnie to Panstwo umiera nie będzie ich stać na imperializm. 140 ml ludzi polowa to starcy 70 ml dzieci kobiety i mężczyzni 50% to alkoholicy. Ktos musi pracować i wojować. Wiadomo w ciągu 20lat mozna odwrócić ten stan zmuszając społeczeństwo do tworzenia dzieci. Możliwe że Rosja rozpadnie sie na kilka państw. Po śmierci Putina liderzy oligarchowie generałowie czeczency ujgurzy buriaci i wiele innych lokalnych społeczności będą domagać się więcej wszystkiego będą sie wybijać. a ze synowie ojcowie powrócą z wojny policjant z pałka juz nie wystarczy dojdzie buntów w całej Rosji.
@JankoWalski-zx7bd
@JankoWalski-zx7bd 2 ай бұрын
Póki co, to Rosja broni się przed polityką imperialną u.s.a. Ślepy jesteś?
@tenktorypisze
@tenktorypisze 3 ай бұрын
CZEKAMY ❤
@MrocznyTechnik
@MrocznyTechnik 3 ай бұрын
Na Godota.... :D Pewnie zamienia światło na SEM, ale jakby była z tego rozsądna energia, to by można było sample dostać... Po 10 latach "produkcji" wypadałoby mieć dostępne sample.
@piotrszymanczyk7330
@piotrszymanczyk7330 2 күн бұрын
Szkoda że rząd polskojęzyczny nie może pomóc tak wspaniałej osobie która by wyniosła Polskę i jej technologię na światową skalę. Ale życzę wielu sukcesów na pochybel tym wszystkim co niszczą Polskę i jej przedsiębiorczość po mimo wszystko. Należy się Pani order Orła Białego a nie tym co go ostatnio dostali 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱❤️❤️❤️❤️🦾🦾🦾👍👍👍👌👌👌👌🎉🎉🎉👏👏👏👏
@cra3y
@cra3y 3 ай бұрын
Za około 10 lat nakręcisz prawie dokładnie taki sam materiał o perowskitach (być może na kanale NTL). Obecnie wygląda to na scam, który ma wyłudzić kasę od inwestorów ....
@Marcadam-ismynick
@Marcadam-ismynick 3 ай бұрын
8 lat temu już ta pani mówiła o "rewolucji". Tak samo polski patent na produkcje grafenu miał przynieść profity.
@kamildanielak8830
@kamildanielak8830 3 ай бұрын
Ciężko dokonać rewolucji bez wsparcia ze strony biznesu, sam pomysł i chęci to nie wszystko.
@grzybeklampucerek4507
@grzybeklampucerek4507 3 ай бұрын
A może to po prostu słaby pomysł? ​@@kamildanielak8830
@grzegorzkucharski7296
@grzegorzkucharski7296 3 ай бұрын
No przede wszystkim waga panie redaktorze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Koszty montażu, wzmocnienia stropów, możliwości adaptacji do krzywizny powierzchni, koszty transportu, montażu można by wymieniać długo
@MarekBury
@MarekBury 3 ай бұрын
Ale ta folijka tez tam sama lezec nie bedzie. Jak grad to pocdziurswi czy wrona przedziobie(nie ma beki, wrona rozwalajaca orzech o dach samochodu przebiła mi lakiwr do golej blachy) to ta folia bedzie sie grzać w tych miejscach, moze sie to zafurać. Musi byc to obudowane pancernie ywk jak zwykle panele pv i wcale to lekkie nie bedzie. Najlejanie tejnfolij na blache brzmi super jak mowmy o micach ktore maja zasilic cenówke z epapieru albo kalkulator. Jak tam mają byc dziesiatki kilowatow mocy, to gwarantuje, ze nie bedzie to folijka falujqca na wietrze przytroczona trytytką do komina.
@PiotrDabkowski-lh4st
@PiotrDabkowski-lh4st 3 ай бұрын
Przy takiej dużej różnicy wagi można pomyśleć o wejściu na rynek przebosnychcpaneli do turystycznych banków energii i camperów, również jako pasywne doładowywanie samochodów elektrycznych, tym bardziej że dostępne będą różne kolory.
@TheGoku2k
@TheGoku2k 3 ай бұрын
Niestety teraz panele krzemowe stają się na tyle tanie że nie ma to już sensu. Chyba że jako magia dalekiej przyszłości, się musimy próbować! Powodzenia
@mil3k
@mil3k 3 ай бұрын
Nie każdy chce a czasem nie może instalować wielkich płaskich paneli na dachach. Ta folia może pokrywać dachówki i robić z nich mini panele do zainstalowana nawet na zabytkach.
@MarekBury
@MarekBury 3 ай бұрын
Mam obawy ze w tym tempie perowskity zrobią sie przestarzałe zanim zrobią sie uyteczne, a zanim staną sie tanie i popularne to chinczycy mogą opatentować reaktory fuzyjne.
@tomaszslezak1903
@tomaszslezak1903 3 ай бұрын
Dokładnie. Już robię miejsce w swoim garażu pod reaktor fuzyjny.
@latamful
@latamful 3 ай бұрын
Saule Techn.Przychody ze sprzedaży za 2022 0PLN, za 2021 0PLN. Mamy nadmiar produkcji energii ze słońca, farmy PV są wyłączane. Spółka od kilku lat sprzedaje marzenia a właściwy moment produkcji przespała.
@krzysztofwitkowski4565
@krzysztofwitkowski4565 3 ай бұрын
Nie mamy nadmiaru energii , mamy wąskie gardło jeśli chodzi o jej przesyłanie i magazynoweanie dlatego cały czas kopcimy czym się da
@latamful
@latamful 3 ай бұрын
@@krzysztofwitkowski4565 nie wyłączysz elektrowni na węgiel bo one są potrzebne wieczorem gdy nie ma słońca. One w czasie dnia też muszą produkować prąd ale na minimach możliwości. W godzina popołudniowych jest nadmiar energii przez co są wyłączane niektóre elektrownie PV i na wiatr. Szczegóły sprawdzisz na stronie PSE w komunikatach.
@latamful
@latamful 3 ай бұрын
@toader123 w tej branży tradycyjne PV są na tyle tanie że teraz nowej technologii trudniej będzie się przebić. Czas ma duże znaczenie szczególnie z powodu nadprodukcji w Chinach.
@latamful
@latamful 3 ай бұрын
@@krzysztofwitkowski4565 Potrzebne są elektrownie które mogą dostarczyć energie w szczytach zapotrzebowania. Rano i wieczorem PV pracuje na minimach. Na gaz elektrowni jest za mało, pozostaje tylko węgiel.
@quercusogrody-wycinkadrzew9204
@quercusogrody-wycinkadrzew9204 3 ай бұрын
​@@latamfulnie, węgiel już dawno nie jest potrzebny. Wszelakie pracę wykonuje się za dnia. Wieczorem to sobie YT możesz obejrzeć.
@andrzejj7141
@andrzejj7141 3 ай бұрын
Jest zainteresowanie dopóki są dotacje na badania. Gdzie jest grafen o którym tak dużo się mówiło?
@dag4983
@dag4983 3 ай бұрын
Odpowiedź znajdziesz w wywiadzie astrofazy z Klaudia Zeranska.
@lorak1985
@lorak1985 2 ай бұрын
Obecnie to Chiny kontrolują niemal 80% rynku produkcji paneli fotowoltaicznych, a fabryka świata w 60% zasilana jest energią z węgla. Chińczycy rozwijają swoją energetykę węglową, a w samym 2023 roku władze wydały zezwolenia na budowę kolejnych elektrowni węglowych (o łącznej mocy 114 GW). Jeśli dalej będziemy brnąć w zieloną utopię to z Chin do naszego euroskansenu importować będziemy dosłownie wszystko, również mleko.
@Niekumak
@Niekumak 3 ай бұрын
Dobra ilustracja ukazująca koniec sensu kapitalizmu jako motoru rozwoju i destrukcyjny hamujący postęp wpływ zaprzedania nauki i naukowców. Aż strach się domyślać co Pani Olga byłaby skłonna zrobić żeby ktoś zechciał ją kupić z tym projektem. Spoko proszę pociągnąć jeszcze trochę budżetowych granatów i zjawi się jakiś korpo-anioł skupujący patenty i technologie żeby zamknąć rynek.
@bazejsalamon5744
@bazejsalamon5744 2 ай бұрын
Życzę powodzenia w stworzeniu giganta w tym segmencie i mam nadzieję, że firma jak najdłużej będzie miała w Polsce siedzibę, a może i którąś z fabryk przemysłowych.
@MarekBury
@MarekBury 3 ай бұрын
Kurcze ja mam wrażenie, że w praktyce to tak sie wszystko nie odbedzie. Okej krzem jest cięższy, ale plytka krzemowa ma milimetr grubosci, a nie grubosc folii aluminiowej. Dodatkowo jest chroniona 2-3 milimetrowej grubosci szkłem. Przy tego typu obudowie.. no wszystko bedzie swoje ważyć. Bez tego typu ochrony jakiekolwiek pekniecia, beda grzały tą folie, ona sie bedzie topic, jak ktos chce to zalozyc na dach to musi byc pewne, wytrzymałe i pancerne. Dodatkowo fizyki nie oszuka, zeby przewodzić prąd, trzeba odpowiedniej grubosci przewodnika. Jak z takiego metra ma byc 100W mocy to przy 30 voltach tam musi leciec 3-4 ampery. Odnosze wrazenie ze te parametry są mega wyśrubowane jak na taką folijkę, a im arkusz będzie większy, tym wieksze bedzie musial wyrzezymać prądy, jednoczesnie generując coraz wieksze opory.
@Dalieusz
@Dalieusz 3 ай бұрын
Niestety z fizyki dostałbyś pałe baranie
@RROOBBWWAANN
@RROOBBWWAANN 3 ай бұрын
Nooo Rożek zrobił super wywiad. Zapytał i uzyskał odpowiedź na każde pytanie, które bym ja zadał.
@mgrObrain
@mgrObrain 3 ай бұрын
tia, to była naprawdę dobra robota. Mamy uczciwie pełny obraz. Dzięki.
@belark69
@belark69 2 ай бұрын
O perowskitach i o tym dlaczego to nie ma przyszłości z czysto fizycznego punktu widzenia, mówił kiedyś Arek Derlukiewicz na "4nrgy technologie".
@Syly4
@Syly4 3 ай бұрын
Najwazniejsze pytanie to ile spada moc wzgledem ciepla , bo panele na farmach sa na pewnej wysokosci jest dobre chlodzenie od dolu, a kladac folie normalnie na dach przypuscmy z papy to jak to sie bedzie musialo nagrzewac
@tadeuszjasinski2844
@tadeuszjasinski2844 3 ай бұрын
Obserwuję ten wynalazek od początku jak Pan to przedstawiał. Z balona trochę powietrza uszło od ostatniego spotkania.
@MaryAnnMary-nx3se
@MaryAnnMary-nx3se 3 ай бұрын
Ten temat wałkowany jest od wielu lat i nic nie mamy z tego tylko puste gadanie-śledzę ten temat od pierwszego wywiadu w tym temacie i to co słyszę teraz to samo.Myślałam że teraz będzie już masowa sprzedaż-mam złe odczucia że to ściema
@DarthOzon
@DarthOzon 3 ай бұрын
mam dokładnie tak samo - śledzę temat, lata mijają a tylko ściemę walą
@karolp
@karolp 3 ай бұрын
słynna celebrytka perowskitowa 😂😂 cwaniaki wiedzą, że wystawienie mediom atrakcyjnej kobiety, która opowiada o nowoczesnych technologiach musi zażreć i dotacje na "badania" popłyną.
@elmakcnc5960
@elmakcnc5960 3 ай бұрын
czy ktoś zna parametry tych "perovskitow" ile generują kw/p z m2 można uzyskać ?nigdzie nie mogę znalesć informacji
@Bemx2k
@Bemx2k 3 ай бұрын
Słońce jest energią przyszłości , na drugim miejscu geotermia . Problem z energią ze słońca to brak technologii magazynowania dużych ilości energii . Może magazyny grawitacyjne są jakimś sposobem , na Śląsku w starych szybach można by z połowę ceny wybudować magazyn grawitacyjny . Warto żeby ktoś profesjonalnie zbadał temat . Obawiam się że Perowskity to przepalanie kasy na utrzymanie ekipy przy życiu na wysokim poziomie , głośno były rok temu o mega krótkiej żywotności tego rozwiązania .
@husc7775
@husc7775 3 ай бұрын
Akumulatory LFP. Z chin za 350-400zł/kwh można kupić
@admin24255
@admin24255 3 ай бұрын
Telefon ładowany takim ogniwem bezpośrednio przyklejonym do tylnej obudowy… na słońcu po chwili by się przegrzał a bateria była by narażona na eksplozję. 💥
@patrykborowiak136
@patrykborowiak136 3 ай бұрын
Kurde ona nie potrafi tego sprzedać. Kompletny dramat, zamiast mówić o plusach to tak szyje dookoła.
@FIREMAN-ff3cj
@FIREMAN-ff3cj 3 ай бұрын
reklama po to żeby wyboostować akcje XDDD. No ale coś robi przynajmniej w kierunku nauki. I tym się wyróżnia na tle całego shitu produkowanego przez innych. I za to szacunek.
@rafd1617
@rafd1617 3 ай бұрын
Nie umie sprzedać bo nie jest sprzedawca. Jest naukowcem który to ogarnął to i tak wiele więcej niż my tu piszący ;)))
@joachimschumacher9267
@joachimschumacher9267 3 ай бұрын
Dziękuję!
@piotrwojcik6495
@piotrwojcik6495 3 ай бұрын
Pierwsza rzecz o której pomyślałem to umieszczenie tych paneli na dachach samochodów elektrycznych który ładowały by się stojąc na parkingu
@michasosnowski5918
@michasosnowski5918 2 ай бұрын
Robiono takie testy i nie ma to zupełnie sensu. Powierzchnia jest zbyt mała i nie zmienia to znacznie zasięgu. Problem związany z utrzymaniem takich paneli na aucie przewyższa zysk z nich.
@kamilson201
@kamilson201 3 ай бұрын
Ta Pani lubi o sobie przypominać raz na kilka lat jak się pieniążki kończą. Już Columbus wsadził w to 10 mln eur i jak sobie policzył ile organizacja tego będzie kosztować to opuścił temat. Panele PV już dawno odjechały i z powrotem tanieją. Nie ma tu konkurencji przy sprawności Pani perowskitu o conajmniej 50% słabszej od zwykłego panelu.
@wlo8
@wlo8 3 ай бұрын
Zwykły szon
@quercusogrody-wycinkadrzew9204
@quercusogrody-wycinkadrzew9204 3 ай бұрын
​@@wlo8po co obrażasz?
@edeksagermann8389
@edeksagermann8389 3 ай бұрын
Coś co działa i daje zarobić nie szuka inwestorów tylko inwestorzy ścigają się jak mieć w tym projekcie największy udział 🎉
@karolkrawczyk6596
@karolkrawczyk6596 3 ай бұрын
Pani ładna i mądra życzę sukcesów w tym biznesie.
@admin24255
@admin24255 3 ай бұрын
Może i nowa technologia ale jeśli -nie będzie to osiągać 70/80 stopni na dachach, -będzie przebijać chociaż 1,5 raza moc paneli na m2 -wytrzyma potężną burzę i wichurę - gradobicie nie będzie problemem -temperatura zimą w te gorsze i lepsze dni słoneczne nie będzie problemem - udowodnicie że to faktycznie będzie dużo trwalsze od zwykłych paneli krzemowych czyli sprawność nie spadnie poniżej 80% po 25 latach. Ps. Panele już na spokojnie z m2 osiągają ponad 200W 😅.
@kaszkakaszanka
@kaszkakaszanka 2 ай бұрын
Pytanie jeszcze jak z utylizacja tego interesu.
@Andrzejcojaturobie
@Andrzejcojaturobie 3 ай бұрын
To się nie spina. Ten pomysł ma ograniczone zastosowanie i tylko jako pomocnicze rozwiazania do budynków za szybką, bo ta folia w otwartym terenie nie wytrzyma. A jeśli Rożek chcesz ratować klimat to na tą chwilę tylko fuzja termojądrowy, bo to może być w przyszłości rozwiązanie problemu taniej zielonej energii.
@borek999
@borek999 3 ай бұрын
uwaznie nie oglądałeś. Było powiedziane ze tą folie można pokrywać innymi materiałami ,wiec nie musi być bez żadnej ochronny .
@Andrzejcojaturobie
@Andrzejcojaturobie 3 ай бұрын
@@borek999 I to powiększa koszt tej instalacji, panele krzemowe są bardziej odporne, przy tej samej wydajności, a nawet lepszej. Tam nikt nie zakłada dodatkowej ochrony, bo są bardziej wytrzymałe niż ta folia. Gdyby to było takie super rozwiązanie to już dawno stałaby kolejka chętnych inwestorów, która wybudowałaby dużą fabrykę aby osiągnąć efekt skali, a jak widac chyba tak różowo nie jest. Na tą chwilę to ten projekt jest tam gdzie nasz grafen, czy w czarnej .....
@krzysztof8095
@krzysztof8095 3 ай бұрын
@@Andrzejcojaturobie To może być równie rewolucyjne dla satelitów typu Star-link i GPS. Panel fotowoltaiczny w rolce, wystarczy wysłać to na orbitę i rozwinąć tysiące metrów kwadratowych przy masie wielokrotnie niższej od krzemowych odpowiedników. Muska trzeba tym zainteresować. Facet ma fisia na punkcie optymalizacji kosztów.
@Andrzejcojaturobie
@Andrzejcojaturobie 3 ай бұрын
@@krzysztof8095 Skoro te panele nie są wstanie przejść testów wytrzymałości na ziemi to jak przejdą w kosmosie w warunkach próżni i wysokiego promieniowania??? Powtarzam jeszcze raz, jeśli to przełom to dlaczego od dobrych kilku lat stoi to w miejscu??
@anonim4343
@anonim4343 3 ай бұрын
Masz rację. Nie ma to sensu. Wystarczy prosta fizyka. Coraz słabiej z nią i łatwiej ludzi nabijać. Dobre to jest na otrzymywanie grantów.
@CyberRafiki
@CyberRafiki 3 ай бұрын
panele dostępne na rynku mają już 230-240W/m2 tutaj jak widać jest 90W/m2. daleka droga przed tą Panią. ale kibicuje
@zepsujtosam07
@zepsujtosam07 3 ай бұрын
Jedyny sens na samochody hybrydowe lub elektryczne na karoserię
@piotrmlynski2279
@piotrmlynski2279 3 ай бұрын
@@zepsujtosam07 taaaa.... jasne będziesz ciągnął za sobą 100m² paneli aby mieć 60km ??? Absurd !!!
@CryptoC4T
@CryptoC4T 3 ай бұрын
​@@piotrmlynski2279 ale się ucieszę jak się trochę podładuje stojąc na dowolnym słonecznym parkingu.
@CyberRafiki
@CyberRafiki 3 ай бұрын
@@piotrmlynski2279 jakbyś był w stanie zintegrować to z tanio z karoserią to masz ok 8m2 z tego masz 700W mocy przy dzisiejszym uzysku, jakbyś zwiększył wydajność 2x masz 1400W co przez 1 dzień na słońcu naładuje akumulatory na 50km w mieście. dla większości os wystarczająca ilość energii. ale kluczowe jest to żeby to było tanie a nie jest.
@zepsujtosam07
@zepsujtosam07 3 ай бұрын
@@piotrmlynski2279 miałem cię już zaorać w odpowiedzi ale widzę, że nie muszę, bo nie brakuje mądrych ludzi z wyobraźnią którzy skwitowali ten wysryw 😆
@mariuszjaklewicz4840
@mariuszjaklewicz4840 2 ай бұрын
Próbować trzeba ale robota ciężka. Trwa bezwzględny wyścig technologiczny i ekonomiczny.Amerykanie i Chinczycy mają ogromne siły naukowe, finansowe, liczebności ludzkiej. My mamy potencjał wielokrotnie mniejszy ale trzeba pracować. Oby nasza Polska dorobiła się wynalazku i sławy w energetyce.
@Choppervs
@Choppervs 2 ай бұрын
Wszyscy wiemy jak to działa od kilku lat po co ciągnąć program 40 min jak można powiedzieć prawdę z jakiego powodu jeszcze nie mam tego na dachu k…
@annawerebska6905
@annawerebska6905 3 ай бұрын
Trzymam kciuki za rozwój i powodzenie projektu. Dzięki za program.
@Haniv1001
@Haniv1001 2 ай бұрын
Trzymam kciuki za tą fabrykę. Z obecnymi panelami liczy się każda efektywność bo są ciężkie, duże i gdzieś trzeba je zamontować. Z tymi nawet jeśli efektywność byłaby mniejsza to, że można je wsadzić dosłownie wszędzie będzie miało ogromny plus. A jakieś mikrouszkodzenia jeżeli nie będą wpływać na całość, tylko na ten dany obszar uszkodzenia tak jak chociażby w procesorach to już w ogóle.
@pawetomaszewski1652
@pawetomaszewski1652 3 ай бұрын
W Chinach w prefekturze Ordos , w Mongolii Wewnętrznej uruchomiono pierwszą instalacje perowskitową o mocy 1 MW. U nas się gada a oni robią. W Europie wszystko za długo trwa i jest robione na małą skalę, więc wszystko wychodzi drożej. Przykro mi, ale obawiam się , że po ptokach.
@kriplfm5
@kriplfm5 3 ай бұрын
Piękny, mądry i elokwentny gość. Taki to nawet do perowskitów przekona 😉
@terazin
@terazin 3 ай бұрын
OMG, te perowskity to petarda ale ta Pani jest zupełną antyreklamą! Ogarnijcie się, "fabryczka", "wygląd", no żesz, przecież to można sprzedać marketingowo 10x lepiej jako sukces, trzeba zawsze zaczynać od najwazniejszych plusów jak - szybkość produkcji, ultra lekka waga, działanie w sztucznych warunkach, dobrze przemyślane zastosowania dla elastyczności itp. to takie delikatne mówienie o sukcesie i w tle stała niepewność... To prowadzący naprowadza Panią o czym warto powiedzieć. Wystawcie kogoś kto ma przemyślaną stragię reklamową! No i finansowanie musi być szybsze, jak trzeba weźcie kase z NCBiR, Orlenu itp. no i budujcie już dużą fabrykę, bo za chwilę będzie za późno, czas to klucz.
@januszbentzwal3946
@januszbentzwal3946 2 ай бұрын
Żeby reklamować produkt, to trzeba mieć produkt. Malenkiewiczowa reklamuje złudzenia i jest w tym dobra.
@ravdobrzynski
@ravdobrzynski 3 ай бұрын
Alternatywa do czego? Panele 400W po 250zł. Co z tą energią robić?
@tomaszlech1432
@tomaszlech1432 2 ай бұрын
Życzę Pani powodzenia ! Swoją drogą nie wyglada Pani jak naukowiec z dlugim stażem, raczej studentka . Gratuluję zarówno umysłu jak i formy .
@sebastiangrabowski8422
@sebastiangrabowski8422 3 ай бұрын
Co ze spadkiem mocy w czasie? Jakie parametry elektryczne? Czy można je podpinać pod obecne technologie falowników i systemy? Co ze hotspot'ami? Trzymam kciuki, ale wygląda to jak nasz azotek galu.
@Psylosteriva
@Psylosteriva 3 ай бұрын
Podłączony multimetr z konkretnym wskazaniem by mnie uspokoił - póki co w sferach ciekawostek technologicznych.
@husc7775
@husc7775 3 ай бұрын
Ja bym jeszcze potrzebował 20 lat pracy takiego panelu by zobaczyc jak szybko się degraduja.
@Psylosteriva
@Psylosteriva 2 ай бұрын
​@@husc7775 Dobrze się odżywiaj coby dożyć
@husc7775
@husc7775 2 ай бұрын
@@Psylosteriva spoko mam dopiero 26 lat
@Staslo
@Staslo 3 ай бұрын
Błędy z laminowania i powstanie bąbelków powietrza mogą sprawiać że folia zacznie działać jak soczewka, a co za tym idzie skupiać światło. Wielkość skali zwiększa błędy i czy sama folia nie doprowadzi do pożarów? Komentarz bez celu.
@olewczyk
@olewczyk 3 ай бұрын
czyli są droższe, mniej wydajne, nie wiadomo jak trwałe, pracują nad nimi już 10 lat. tak?
@januszbentzwal3946
@januszbentzwal3946 2 ай бұрын
czyli są droższe, mniej wydajne, nie wiadomo jak trwałe ale za to ich nie ma.
@fejkfejkowy8241
@fejkfejkowy8241 3 ай бұрын
Aaaa tam jak zwykle komentarze Polskich malkontentów. Jeżeli nie mają zaplecza i pleców to logiczne że idzie im to powoli. Ludzie... Pomyślcie Wielcy od nich nie kupują bo nie mają ogromnej fabryki żeby spełnić zapotrzebowanie. Trzymam kciuki. Zainwestuję, zobaczymy z czasem :) Panele fotowolt są juz prawie 20lat z nami i tyle doswiadczenia a tutaj młoda technologia która moze rozwinąć skrzydła. Powodzenia
@marcinwilczynski9
@marcinwilczynski9 3 ай бұрын
Każdy ma technologię do produkcji perowskitów - Panasonic np, jednak większy hajs wszyscy ładują w tradycyjny krzem. Dziś perowskity to już nie jest przełom, jak nie ma rynku zbytu to jeszcze przez kilka lat poskubią inwestorów i zwiną ten biznes. Połowa mniej watów z metra przy droższym panelu? Pozostałe właściwości musiałyby bić na głowę krzem, widocznie sama elastyczność to zbyt mało.
@FIREMAN-ff3cj
@FIREMAN-ff3cj 3 ай бұрын
34:40 "Gdzieklowiek" - to jest to słowo, które mnie rozbawiło XDDDD Ta gestykulacja twarzy z lekkim uśmiechem. Eh...
@michasosnowski5918
@michasosnowski5918 2 ай бұрын
Problemem perowskitów jest ich trwałość. Hype z nim związany już przeżyłem, natomiast nigdzie nie można znaleźć informacji(także brak jest komentarza ze strony Saule - a Pani Olga tutaj unika niejako odpowiedzi) na temat ich żywotności. Wszystkie ośrodki zajmujące się perowskitami na świecie(Japonia, USA, Anglia) miały z tym problem i w większym lub mniejszym stopniu go przezwyciężają - panele degradują się w okresie od kilku miesięcy do kilku lat. Natomiast w Saule jest hype i hype pozostał, a o tym problemie i jego rozwiązaniu nie słychać. Bo czy gdyby Saule rozwiązało ten problem, to byłby problem z inwestorem? Myślę, że znalazł by się w mig, bo widział przyszłość perowskitów na rynku. Pan Rożek po komentarzach Pana Mazurka na temat klimatu i wypowiedzi Stanowskiego na temat przyjemności(zabijanie lwów przez Ibrahimovicia vs jego przyjemność z jedzenia mięsa), w której się jawnie przyznał do bycia hipokrytą - trochę żal, że udziela swojej twarzy temu kanałowi - samego Pana Rożka szanuję. Polecam materiały na kanale Everyday Hero, które ładnie to punktują.
@naus9067
@naus9067 3 ай бұрын
Tsa. Działam w OZE od pięciu lat, słyszałem o różnych innowacjach. Panele na ruchomych stelażach, solarne dachy, solarne drogi, solarne dachy samochodów... no i te nieszczęsne perowskity. Słyszałem o tym lata temu i od tego czasu nie ruszyło się w ich sprawie nic. To taka bajka-legenda krążąca gdzieś na zapleczu, tak samo jak wodór, najwidoczniej nie nadająca się do komercjalizacji i wprowadzenia na rynek. Gdyby perowskity miały zastosowanie, nie wierzę, że największe firmy z branży by ich nie proponowały, chociażby dla odbiorcy premium. A nie proponują.
@szpaczy
@szpaczy 3 ай бұрын
No Janie siedzę w energetyce ale odczucie mam podobne całka ta akcja z perowskitami to takie zaklinanie rzeczywistości,. Takie super, o, ło,a stoi w miejscu czyli coś ogranicza. Szkoda ze o tym nie powiedzą.
@Dalieusz
@Dalieusz 3 ай бұрын
durnie jesteście, które nie wiedzą ile trwa wdrażanie nowej technologii, sama przytacza jak długo trwają testy i uzyskanie certyfikatów żeby nie tworzyć kota w worku. Ty chyba nawet nie obejrzałeś tego materiału matole
@anna-ev5jp
@anna-ev5jp 3 ай бұрын
Bardzo proszę,aby pan odniósł się do filmu na KZbin,film jest w wersji angielskiej ale jest w wersji polskiej na kanale Republika pt. Zimna Prawda, ponieważ w filmie przekazywana jest inna wiedza, którą pan głosi.Dlatego proszę powiedzieć która prawda jest prawdziwa.Z góry dziękuję.
@Adam-343as
@Adam-343as 3 ай бұрын
Popieram prośbę:)
@bogusawkmiec8462
@bogusawkmiec8462 2 ай бұрын
Perowskity znane od ponad stu lat i ze względu na nierozwiązaną krótką trwałość, nie znajdują zastosowania. Dziesięć lat słuchałem pani Olgi i jej nawet kibicowałem, powinna się jednak realizować w marketingu.
@Paszczak0342
@Paszczak0342 2 ай бұрын
Już chętnie na kampera bym taki panel kupił. Lekki nie generuje oporu powietrza. W zasadzie niewidoczny a jeszcze jak w cieniu daje więcej prądu to bajka. Caly dach bym pokrył :)
@lesnypatrol7292
@lesnypatrol7292 3 ай бұрын
Jaka jest żywotność tego rozwiązania zakładając pracę w wysokim natężeniu promieni asłonecznych ?
@jakubz
@jakubz 3 ай бұрын
Firma powinna obłożyć tym swój magazyn / testowe budynki. Może jest?
@niewaszasprawa3793
@niewaszasprawa3793 3 ай бұрын
ja rozumiem ze firma chce sprzedac technologie a nie produkty ale moze jednak wypuszczenie nawet malonakladowych ladowarek do telefony , czy mat na dach do ladowania akumulatorow jako nosnik reklamowy bylby dobrym pomyslem
@PiotrSokoowski-uu5wj
@PiotrSokoowski-uu5wj 3 ай бұрын
po co jak łatwiej ciągnąć kase z grantów?
@bernards1247
@bernards1247 3 ай бұрын
Brakuje mi informacji o spadku wydajności z biegiem czasu, dla krzemu to poniżej % rocznie, a co perowskitami?
@martikaskitchen4225
@martikaskitchen4225 3 ай бұрын
Pamiętam wywiad lata temu Pana Rożka i Malinkiewicz. Super....Byłam ciekawa czy uda się rozwinąć na większą skalę perowskity. Miło to słyszeć.
@zkogy
@zkogy 3 ай бұрын
Bardziej niż porównanie do telefonu stacjonarnego i komórki pasuje chyba do silnika diesla i benzynowego. Moce z pojemnosci podobne, ale diesel chociaz drozszszy w produkcji ma szerszy zakres momentu obrotowego i częściej wystepuje w zastosowanich komercyjnych. Benzyna za to lepiej się sprawdza w małych urządzeniach, głównie do zastosowań prywatnych.
@edwardtalkowski7439
@edwardtalkowski7439 3 ай бұрын
Tusk nie da kasy na polskie a da na niemieckie wiatraki. 😢
@anonim4343
@anonim4343 3 ай бұрын
Ten pomysł to jest dobry co najwyżej na wyciąganie grantów. Sam w sobie nie ma sensu.
@enemigos6662
@enemigos6662 3 ай бұрын
tak fajnie sie licytują na ilość, ale nikt nie mówi o najgorszych scenariuszach dla sieci wówczas klonowanie wiatraków traci sens ilość, stabilność cena podrażająca siec, nie da sie mnożyć ile się chce aby reszta systemu mogła na siebie przejąć na siebie brak wiatraków, paneli itd) a za dużo dla sieci tez nie dobrze bo destabilizują ściec nadwyżki
@przemek7494
@przemek7494 2 ай бұрын
Mam nadzieję, że ta polska technologia się rozwinie, powodzenia !!!
@okom6
@okom6 2 ай бұрын
Oczywiście że się rozwinie ale nie w jej (a w tym naszych) rękach
@arkadiuszkozlowski57
@arkadiuszkozlowski57 3 ай бұрын
Dużo wody w Wiśle musi upłynąć i mieć dużo szczęścia , żeby ten pomysł wypalił .
@leks85
@leks85 3 ай бұрын
Pamiętam rozmowę sprzed dwóch lat. Dzisiaj pani sama hamuje entuzjastyczne plany z tamtej rozmowy. Miały być koszulki ładujące telefon w kieszeni. Ale fajnie. Widać że z idei przeszliśmy na praktyczne zastosowania. Trzymam kciuki
@CUBETechie
@CUBETechie 28 күн бұрын
Ja bym chciał zobaczyć to jako żagiel na łódce. Mnie by ciekawi zużycie energii 1m² panelu krzemowego a ile można było by wyprodukowac panele perwoskitowe?
@zygmuntzarzecki
@zygmuntzarzecki 28 күн бұрын
80% masy krzemowego panelu to zabezpieczenie (szkło i podkład) i rama alu. to samo będzie w perowskitowych panelach, więc niech nie pierdzieli, że krzemowe są duużo cięższę, może 10-15% lżej
@mariolondyn50
@mariolondyn50 3 ай бұрын
PO OKOŁO 10 LATACH , ZABIERAJĄ SIE ZA ............ TESTY TRWAŁOŚCI TYCH PANELI ??? No to rychło w czas . Ktoś coś z tego rozumnie bo ja nie bardzo .
@konradukawski9241
@konradukawski9241 2 ай бұрын
Cały czas kluczowymi problemami są magazynowanie energii i koszty jej wytwarzania.
@michalp.1484
@michalp.1484 3 ай бұрын
Pani Olga - bardzo sprawna marketingowo osoba, jeszcze lepiej, jeśli naprawdę wierzy w tą technologię. Ale obecnie to na dwoje babka wróżyła, dopóki nie osiągną żywotności liczonej w latach, a nie w miesiącach, dopóty będą to tylko laboratoryjne ciekawostki.
@adamkalaska6822
@adamkalaska6822 3 ай бұрын
kibicuje i mam nadzieje będzie progres
@bigda4216
@bigda4216 3 ай бұрын
Zrozumiałam że perowskity lepiej wyłapują światlo np w dni pochmurne -to wielki atut.Drugi wielki plus to łatwiejs y i mniej kosztowny recykling .Trzeci plus to lekkosć.Już te argumenty powinny być uwypuklone dla pozyskania finansistów.Czas nagli. Polacy muszą zamieniać piece na panele moze właśnie perowskitowe
@michasosnowski5918
@michasosnowski5918 2 ай бұрын
No i wyłapują energię ze sztucznego oświetlenia w nocy.
@Mr7700mayday
@Mr7700mayday 3 ай бұрын
Czyli jeszcze więcej niemożliwego do przetworzenia plastiku
@mystril8001
@mystril8001 3 ай бұрын
O perowskitach słyszałem już kilka lat temu. Wygląda dobrze ale czy rzeczywiście jest w stanie obronić się na rynku i go zrewolucjonizować? Trzymam kciuki.
@szpaczy
@szpaczy 3 ай бұрын
Jak widać odpowiedź brzmi : „nie może”
@krzykr123
@krzykr123 3 ай бұрын
Niech zrobią ładowarki do telefonów takie co sprzedają pod namiot 40W 5v o wymiarach 50 cm na 20 cm składany z 4 ogniwami. Skoro wydajność mniejsza to niech bedzie tych kostek 8 czyli 100cm na 25 cm. Po porównaniu jak ładuje może w naszych szerokościach byłaby wydajność większa bo częściej mamy słabsze nasłonecznienie a tu z tym podobno nie problem. Niech zaczną sprzedawać to się kupi i sprawdzi, sprzedadzą kilka tysięcy to będą mieć po pierwsze demonstratorów technologi po 2 reklamę.
@Wroclove01
@Wroclove01 3 ай бұрын
Czytam komentarze i zastanawiam się nad ogromnym potencjałem R&D w PL. 🤔 Tylu znawców technologii wszelakich, menadżerów, itp. nie ma chyba żaden kraj na świecie?😂🙈 A tak na poważnie, żaden z krytyków nawet kiosku z gazetami w życiu pewnie nie prowadził? Nikt z nich nie wie, że bez certyfikatów w branży PV nic się nie sprzeda. Tak, to trwa. Proszę pamiętać, że p. Olga jest chemikiem i jako absolwentka Politechniki porwała się z "peroskwitem na słońce" ;). Rzadko zdarza się, że ktoś bez doświadczenia potrafi poprowadzić prace R&D i sprawnie zarządzać zespołem, o marketingu i produkcji nie wspomnę! PL🇵🇱 to nie Chiny ani D🇩🇪, gdzie rządy pakują krocia w takich ludzi. Podziwiam determinację i zdolności menadżerskie p. Oli, która zamiast siedzieć na "rolkach" i pracować dla Corpo rozwija swoją firmę. Takie osoby trzeba wspierać a nie lansować się w ich cieniu. Brawo Pani Olgo, prosimy o dalszą konsekwencję w realizacji swoich planów a niewątpliwie je Pani osiągnie👏🏻 Acha, i nie musi być Pani wcale pierwszą Polką na księżycu👍🏻 😉
@dariuszktostam1690
@dariuszktostam1690 3 ай бұрын
Taki był szał rewolucja a to dopiero w powijakach . Może za rok 2 lata cos z tego będzie . Ale z ta wydajnością słabo . Gdzie ta rewolucja?
@witeksza915
@witeksza915 2 ай бұрын
Z tą fabryka to.... Szklane domy. Podobno ma być SUPER MODUŁOWA, czyli złożą jak campera i się przeniosą gdziekolwiek
@funkjazzfan
@funkjazzfan 3 ай бұрын
Mamy fabrykę która produkuje coś co nie opłaca się produkować ale chcemy mieć większą fabrykę i szukamy na to kasy. To trochę groteska. Robimy certyfikaty i przekonujemy wszystkich że to ma wielką przyszłość. Pani Olga przejdzie na pewno do historii tylko myślę że w stylu który wszystkich zaskoczy...
@PiotrSokoowski-uu5wj
@PiotrSokoowski-uu5wj 3 ай бұрын
jak elizabeth holmes XD
@Dalieusz
@Dalieusz 3 ай бұрын
mały człowiek jesteś i głupi, który niezbyt rozumie jak działa rynek, procesy produkcyjne i technologiczne, ile się dzieje od zaplecza, taki frustrat działający na chłopskim rozumie
@metafizykawspoczesna6499
@metafizykawspoczesna6499 3 ай бұрын
Kocham tę niewiastę! Zamiast sprzedać się jak Lewandowski, potrafiła zrobić coś na własny, polski rachunek.
@januszbentzwal3946
@januszbentzwal3946 2 ай бұрын
XD
@panhuragan4388
@panhuragan4388 3 ай бұрын
Jak powiedziała zwalidowana 2:00, to odechciało się oglądać
Pięć fal zmian, które wpłyną na świat. Maciej Filipkowski
41:45
Zaprojektuj Swoje Życie
Рет қаралды 13 М.
Już w Kwietniu Koniec Fotowoltaiki. 5 Sposobów jak się zabezpieczyć
19:26
4nrgy technologie
Рет қаралды 1,4 МЛН
Magic trick 🪄😁
00:13
Andrey Grechka
Рет қаралды 42 МЛН
طردت النملة من المنزل😡 ماذا فعل؟🥲
00:25
Cool Tool SHORTS Arabic
Рет қаралды 8 МЛН
Perowskity cieńsze niż ludzka komórka | Maciej Krajewski
31:31
This Is IT - Maciej Kawecki
Рет қаралды 22 М.
Dlaczego fizyka kwantowa działa? - dr Tomasz Miller - BS3S
1:58:49
14 MAJA 2024 ZABILI AUTO ELEKTRYCZNE
12:15
4nrgy technologie
Рет қаралды 147 М.
Jak Einstein wspólnie z Teslą teleportowali USS Eldridge
41:50
SEKIELSKI BROTHERS STUDIO
Рет қаралды 123 М.
ŚWIAT BEZ SAMOCHODÓW? - Auta elektryczne to przeszłość! - Radek Pogoda | 367
37:22
Grzegorz Kusz – Agent Specjalny
Рет қаралды 255 М.