Рет қаралды 691
Kenstrivadeg « Fest a gren » (sonerion ha danserion), titlus eo aveit monet da C’hourin e-kichen Palez ar c'hendalc'hioù, Pondi (Mor-Bihan), aozañ er c'henstrivadegoù : Kan ar Bobl, Sonerion, Kenleur ha Kerlenn Pondi, d’er Sadorn 20 a viz Ebrel 2024.
@disglavier18
Concours « Laridé gavotte » (sonneurs et danseurs), qualificatifs pour Gourin, à côté du Palais des congrès à Pontivy (Morbihan, Bretagne), organisation des concours : « Kan ar Bobl », « Kenleur », Sonerion, « Kerlenn Pondi », le samedi 20 avril 2024.
@disglavier18
00:05 Eflamm Louis, Kerlenn Pondi
00:10 Cosquer / Le Strat Dañs evit d'an holl / Danse pour tous
01:49 Cosquer / Le Strat Dañs evit d'an holl / Danse pour tous
04:19 Derrien / Le Sauze Kenstrivadeg / Concours - 26 ans
09:10 Guilloux / Couriaut Kenstrivadeg + 26 / Concours + 26
15:44 Guilloux / Couriaut Bal bro Pondi mod daou-ha-daou / Bal pontivyen en couple
17:15 Guilloux / Couriaut Tamm kerh
18:48 Louis / Cosquer Dañs evit d'an holl / Danse pour tous
19:17 Jouanno / Jouanno Kenstrivadeg / Concours - 26 ans
22:57 Laurent / Le Strat Kenstrivadeg + 26 / Concours + 26
27:04 Rault / Audran Dañs evit d'an holl / Danse pour tous
29:31 Disoc'hou en devezh sonerion / Résultats sonneurs : Michel Toutous Sonerion
Dañs
29:47 Derrien / Le Sauze : 3 de / 3 e
29:56 Guilloux / Couriaut : 2 vet / 2 ème
30:23 Jouanno / Jouanno : Maout / 1 er
Dibabet evit Gourin /Qualifié pour Gourin : Frank Guilloux / Ewen Couriaut, Mickaël Jouanno / Iban Jouanno
30:57 Disoc'hou en devezh dañserion / Résultats danseurs : Eflamm Louis, Kerlenn Pondi
31:19 Kenstrivadeg nemet (-) 26 / Concours - 26 ans
Merc’hed
31:42 Léonie Guilloux (n° 6) : 3 de / 3 ème
31:54 Gwennan Rault (n° 1) : 2vet / 2 ème Dibabet evit Gourin / Qualifié pour Gourin
32:01 Juliette Stéphan (n° 75) : Maout / 1ère Dibabet evit Gourin / Qualifié pour Gourin
Paotred
32:33
32:37 Léo Guéhenno (n° 72) 3
32:44 Nicolas Pépin (n° 41) 2 Dibabet evit Gourin / Qualifié pour Gourin
32:52 Lucas Legay (n° ) 1 Dibabet evit Gourin / Qualifié pour Gourin
33:01 Priz kalonekadur / Prix d’encouragement : Guigner Bauché
34:10 Kenstrivadeg + 26 / Concours + 26 ans
Merc’hed
34:15 3 de / 3 ème : Lucine Flageul (n° 40)
34:33 2vet / 2 ème : Aziliz Audran (n° 37), dibabet evit Gourin / Qualifié pour Gourin
34:49 Maout / 1ère : Maïna Audran (n° 42), dibabet evit Gourin / Qualifié pour Gourin
Paotred 35:28
35:33 3de / 3e : Pascal Udo (n° 45),
36:33 Meot / 1ers rac’h-ha-rac’h / ex aequo :
37:12 Alexandre Pechard (n° 20), dibabet evit Gourin / Qualifié pour Gourin
36:39 Antoine Connan (n° 38), dibabet evit Gourin / Qualifié pour Gourin.
@disglavier18
“Laridé-gavotte” competition (ringers and dancers), qualifier for Gourin, next to the Palais des congrès de Pontivy in Pontivy (Morbihan), organization of competitions: “Kan ar Bobl”, "Sonerion", “Kenleur”, “Kerlenn Pondi”, the Saturday April 20, 2024.
@disglavier18