Jsem moc rád za tuhle písničku. Takových potřebujeme více. Tak ať žije "ta malá země".
@nightlightfury03773 жыл бұрын
Na táboře to byla jedna z nejoblíbenějších písniček co jsme tam zpívali 🥰🥰
@michalgossl48304 жыл бұрын
Pro krev předků jež byla prolita pro naši svobodu Zdar! Čest a Síla českých zemí žhne i dál buďme silní a hrdí! přátelé rodino má Česká ❤️ Pravda, Čest a Síla se v našem Lvu ukrývá! Děkujeme Mistře! Pravda vítězí 🇨🇿
@JUDrAdela3 жыл бұрын
Co je tohle za hovna?
@vladislavstrejn32902 жыл бұрын
Hrdá píseň, skvělá skupina. Co bylo, bylo a promítá se do budoucnosti, navzdory teoriím historiků.
@vitezslavprochazka77824 жыл бұрын
Cep už mám připravený!
@lubomirvotapek51823 жыл бұрын
Krásná vzpomínka na hrad Helfštejn v roce 1989.
@EvanWillWatch3 жыл бұрын
Helfštýn?
@lubomirvotapek51823 жыл бұрын
@@EvanWillWatch Ano.
@GlowRevolutiongoat2 ай бұрын
Je to krásně zpracována píseň ale Hus prováděl Herezi na Církev svatou. Takže jsem na straně katolíků.
@pawelrozwadowski6752 жыл бұрын
Proč se nestala hymnou České republiky, ale pouze divadelní/kabaretní písní? Ostatně prezident T.G. Masaryk byl husita... *** Why that song didn't it become the anthem of the Czech Republic, but only a theater / cabaret song? After all, President Masaryk was a Hussite...
@fourque47586 жыл бұрын
My proti všem
@tadeaszogala90622 жыл бұрын
Moc se mi nelíbila
@souda94912 жыл бұрын
A pochopil jsi text?
@ravicek69695 жыл бұрын
👍
@markiitv69445 жыл бұрын
Dobrý den. Mám moc ráda písničky, které sem dáváte. Proč jich ale většina teď nejde pustit celá? Moc mne to celé mrzí. Děkuji za odpověď.
@souda94915 жыл бұрын
To opravdu netuším.... Ale moc mě to mrzí. Všechny písně jsou veřejné a každou si pouštím i na jiném počítači a problémy bohužel nemám....Děkuji za pochvalu a pokusím se to zjistit
@19Sakicj6 жыл бұрын
Většina lidí má dnes o husitství hodně zkreslené a romantické představy. Hodně se zapomíná, že husitství nebylo válkou sjednocených husitských Čech proti vnějšímu nepříteli, ale občanskou válkou, protože v Čechách byly oblasti, které se nikdy k husitství nepřihlásily. A nebyly to jenom Němci osídlené oblasti, ale také jižní a jihozápadní Čechy, které zůstali věrné katolické straně. Představa, že sjednocené Čechy bojují proti vnějšímu nepříteli je mylná, protože existovalo několik husitských stran: Orebité(Jan Žižka), sirotci (Jan Roháč z Dubé), pražský svaz (Jan Želivský), táborský svaz (Prokop Holý); které mezi sebou také často válčily a plundrovaly českou zemi. Velkým kritikem husitství byl i vynikající historik Josef Pekař, který viděl v husitství dobu rozvratu, která uvrhla naše země na několik desetiletí zpátky a prohlásil den bitvy u Lipan za šťastný den českých dějin, protože konečně zavládl mír. Na druhé straně spousta lidí vnímala husitskou tradici jako odkaz na dávnou slávu českých zemích a většina složek českého obyvatelstva se tak začala hlásit k husitství, ale každá v něm viděla něco jiného. Krásně je to vidět na Masarykově výroku po vzniku ČSR: "Tábor je náš program". Toto heslo každý chápal jinak. Nacionalisté v tom viděli dokonalé očištění země od Němců. Levice v tom viděla pokračování sociální revoluce, kterou husité znamenali. Protestanské církve to zase hodnotili jako, že musí být dokončen odklon české republiky od Říma a katolíků. Josef Svatopluk Machar generální inspektor armády v tom viděl výzvu k svornosti a ke kázni, protože husité by nezvítězili, kdyby neměli vojenskou kázeň. Husitské války jsou na jedné straně velkou kapitolou českých dějin, protože čeští husité dokázali odrážet křížové výpravy, dokázali se úspěšně bránit katolické církvi a donutit ji k jednání, což je samozřejmě velký výkon. Na druhé straně to bylo zaplacenou zkázou země, která byla zničena válkou, byly zničeny kláštery a množství uměleckých památek, ale hlavní bylo, že země se dostala do IZOLACE. Jako kacířská země vypadla z mezinárodního obchodu. Obchodní cesty vedoucím přes Čechy byly přerušeny, protože vedly přes kacířskou zemi zmítanou válkou, která nebyla bezpečná. Takže celkový výsledek byl retardující. Zkrátka husitská etapa má své pro a proti a je potřeba se na ní dívat se značným odstupem.
@antoninbartunek93555 жыл бұрын
Náhodou nejsou orebité a sirotci to stejné ?
@matejvavra66175 жыл бұрын
Je radost narazit na komentář od člověka, kteří nemá vymytý mozek od národovecko-komunistické propagandy a vidí Husity v reálném světle. Ale dovoluji si vás upozornit na fakt že Česká republika za TGM neexistovala. Od toho používáme nadčasové zeměpisné jméno Česko.
@vitaeth49494 жыл бұрын
@@matejvavra6617 kdyby nedošlo k povstání proti katolické víře tak by v itálii nikdy nedošlo k renesanci
@vitezslavprochazka77824 жыл бұрын
Ano husitství mělo několik směru no v době Křížových výprav kdy do země vstupovali nepřátelská vojska cizích národu se dokázali vždy spojit a v poslední kruciátě dokonce Katoličtí páni v okolí Plzenského lansfrítu bojovali proti Němcum společně s Husity! Němci nerozlišovali jestli je vesnice katolická nebo husitská ,pálili vše!
@miguelcervantesy40154 жыл бұрын
@@vitaeth4949 Renesance začala v Itálii už koncem 12. století a probíhala ve 13. století a 14. dávno před bojem proti církvi.