Co překvapuje Američany v Praze a nás v USA? Podívejte se na první video o kulturních rozdílech tady: kzbin.info/www/bejne/Z4eWg6uqiJ19aMk 🍺 A nebo se podívejte na ty největší blbosti při řízení v USA: kzbin.info/www/bejne/ppXcl4BsodChhcU 🛞
@martinmindl6894 Жыл бұрын
Jak se jmenuje ten sovětský domukent? (o broucích) Rád bych se na to ze zvědavosti podíval.
@@martinjaros7547 Candle sauce :D Ale rajská omáčka je ještě lepší v Czenglish. :)
@Growmeister Жыл бұрын
Vole s brylema, logicky proč se jim říka americký, protože je používají hodne v americe, to pochopí i blbec snad.. skoro všude je tam vidiš tak proto se jim říka americký... a co říkaj oni mě nak nezajima, ale už dlouho let vim že ty větši používaji hodne v usa..
@luucije Жыл бұрын
Myslím si, že pojem “americké” lidi nepoužívají kvůli tomu, že by si mysleli, že je původem z Ameriky, ale spíš protože vidí, že se tam ty věci dost používají.. vidíme to ve filmech, videích, prakticky všude.. takže si nemyslím že by to bylo o původu.. proto logicky lidi v Americe tomu “americké” neřeknou😅
@evelinka262 Жыл бұрын
take mi to tak přijde. Nikdy sem si nemyslela, že by sem americké lednice vozili z Ameriky, je to prostě typ
@sushihonter1708 Жыл бұрын
Mate pravdu. Já tam bydlím a mužu ti říct ze to takhle je 100%. Máme raději Evropský výroby proto ze nám to připadá exoticke, a Amici mají strašně moc rádi exotický věci. Tak jak máme rádi přízvuky a podobní věci.
@theanglerfish10 ай бұрын
přesně tak stejně je většina z vietnamu číny indie...korea
@mluvicikocka Жыл бұрын
Kdo čte tenhle komentář, přeju mu hezkou neděli ❤
@Prcman400 Жыл бұрын
Taky přeji
@KlucizPrahy Жыл бұрын
Přidáváme se 💛 a díky, že jste tu s námi! 👀
@ledpasek3370 Жыл бұрын
Neděle není nikdy hezká 😂😂 Ale jinak Díky
@prazskalesenarska9551 Жыл бұрын
@@KlucizPrahy American smile? Za mě je to široký úsměv se zářivými zuby, které svítí jak perly.
@pyRooo92 Жыл бұрын
Nepřál si ty náhodou hezkou neděli i u "Erika Meldíka" 🤣🤣 každopádně tobě také.
@thebishopcz5170 Жыл бұрын
Jde o to, že u některých produktů, kterým my říkáme americké a skutečně z amerického kontinentu pocházejí, dochází k tomu, že se v ostatních státech nazývají podle země původu. U český typických výrobků také nemáme potřebu říkat že jsou české. je to očividné, nebo pro ně máme odlišný název.
@davidzeman3988 Жыл бұрын
Ja myslim ze americka lednice se zacalo používat jen proto, ze jsme to jako Češi videli jen a pouze v americkych filmech a tim to vzniklo 😂 a možná to bude podobné i o tech rakvích 😅
@karellinhart1609 Жыл бұрын
Ano, je to přesně tak. Jen je problém nějakou takovou větší lednici tady sehnat. Když se projdete po obchodech, tak ty americké lednice nejsou zrovna moc velké. Pokud někdo víte nějaké přesné označení výrobce, který se u nás dá koupit a je to opravdu velká, americká lednice, tak budu moc rád za tip. Jinak, kdo vyzkouší tady ten typ lednice, tak už jinou asi chtít nebude. S přípojkou vody, s filtrem a výrobníkem ledu...
@fsadax Жыл бұрын
@@karellinhart1609 Zkuste juknout na Značku LG , nemohu si ji doma vynachválit, jinou po téhle už nikdy chtít nebudu ;)
@vonHannersdorf Жыл бұрын
@@karellinhart1609tak to možná nějaká spešl stránka pro gastro provozy. Ale asi "klasické" obchody nebudou uspokojivé.
@karellinhart1609 Жыл бұрын
@@vonHannersdorf Díky za odpověď, ale gastro provozy neprodávají americké lednice, prodávají profesionální techniku do kuchyně a tam americká lednice nemá co dělat. Bude tam chladící box, mrazák a podobně.. Já si už koupil Samsung, ale žádná velká sláva ve velikosti to není. Je to menší lednice, než byl ten Whirlpool co umřel, ale uvnitř má zhruba stejně prostoru. Nic od Whirlpoolu si už nikdy nekoupím, cokoliv jsem od této značky měl, tak vydrželo maximálně čtyři roky. Tak zkouším Samsung, protože televize už mi drží víc jak deset roků bez problémů. Pračka sice odešla v záruce, ale reklamace bez problémů, tak uvidíme🙂
@Morpheus-pt3wq3 ай бұрын
@@karellinhart1609 Samsung a LG sú absolútne dno, keď ide o bielu techniku... Oh, a keď si dneska kúpite nový Samsung televízor, tak vám tiež tých 10 rokov nedá.
@benitokup1261 Жыл бұрын
Cením tu pravidelnost videí! :)
@KlucizPrahy Жыл бұрын
18:15 přesně, každou neděli, děkujeme za podporu!
@hruskad2759 Жыл бұрын
Já taky
@lukaslahoda9391 Жыл бұрын
Odteď už nebudu koukat na Kluky z Prahy, ale spíš na Honest Guide je to víc "américký" tím pádem určitě kvalitnější :D super video kluci, jako vždy.
@GemblerCZ Жыл бұрын
První co mě napadlo, když sem viděl i americkou verzi, jak dlouho jste čekali, než ten robot pojede znovu kolem cerálií, když to máš říct v angličtině :D :D
@louis4232 Жыл бұрын
Na Slovensku používame výraz Hollywoodsky úsmev. A ten pochopiteľne znamená obrovský bezchybný úsmev ako z filmu :)
@-Miroslav Жыл бұрын
Čiže úsmev s tureckými zubami 😁
@truckercech Жыл бұрын
Taky spis znam tento termin
@TheAnonym035 Жыл бұрын
ja na Slovensku prave poznam ten druhy vyznam :D zalezi asi od vplyvov okolia :D
@radek1cihak Жыл бұрын
Americký úsměv jednoznačně vnímám jako neupřímný, hraný, pečlivě nazkoušený a přijatý jako osobní maska tak do hloubky, že ten, kdo si jej nasazuje před jednáním, si ani není vědom, že něco předstírá, patří to k navyklému bontonu, musí to tak být, má to tak přeci být, o tom se nepřemýšlí, prostě se usmíváme, abychom dosáhli co nejsnadněji svého cíle a to, že v Americe lze něčeho dosáhnout snadněji než jinde, to je ten sen, to je ta nadstavba, ta nereálná iluze - dogma, která diktuje "americký úsměv".
@vaclavkratochvil2221 Жыл бұрын
8:30 tehdy taky vznikl takový hezký vtip - Potká se mandelinka bramborová se vší a ptá se mandelinka “Hello vešhn kde najdu bramborejšn” a veš odpoví “Já nepani máju já ruský turista”
@robertslavik375 ай бұрын
tak tohle mě pobavilo 😀
@billoneousbillead8121 Жыл бұрын
Není to "Evropské", ale v posledním roku se udělal velky trend tady v USA na česke lezaky a plzeňské. Normálně říkají tomu "Czech lager" nebo "Czech pilsner." Ale když chtějí ty pivovary vypadat chytrý nebo unikátní, nazývají tomu "Bohemian lager/pilsner" - a nebo dokonce "Moravian lager/pilsner." Taky vyrábějí tmavý lezaky - dark lager! (Omlouvám se na blbou češtinou, moje rodiče jsou cechy ale jsem tam nikdy nebydlel 😬)
@martinben2327 Жыл бұрын
Není za co se omlouvat, napsal jste to lépe než většina Čechů, kteří něco komentují na internetu.
@paadoxal Жыл бұрын
zajímá mě jestli vy myslíte za vážně chutnají lépe nebo preferujete "americký" pilsner:) mimochodem (pokud si správně pamatuji) pilsner vážně pochází z receptury z Plzně a baví mě že se rozšířil odtud do celého světa a zachoval si stejný přívlastek:)
@ludovitstros6783 Жыл бұрын
@@paadoxal ano pochazi z Plzne ale uvaril ho Nemec a chtel uvarit pivo bavorskeho typu.
@billoneousbillead8121 Жыл бұрын
@@paadoxal haha, viš co, byl jsem na návštěvě v Čechach jenom par měsíců před tento trend začal. Tam jsem fnukal ze nemají dobry lezaky v americe a že Americky lezaky a pilsnery nemají takovou “čistou” chuť a mají přilis mnoho sladu. Tak samozřejmě, dam si Kozel prosím! :D
@vladimirpetrzilek4976 Жыл бұрын
V Německu je zase skoro každý pivo Pils
@jirijarsky Жыл бұрын
No, zažil jsem v Plzni před deseti lety v kavárně v Crossu dva Němce, kteří si vybírali dezert a řekli, že si dají "Tschechische Kuchen" a vybrali si koláč chodského typu (tvaroh, mák, rozinky), stejně tak se třeba u nás říká pro neznámou věc "Španělská vesnice", v Německu se říká "Česká vesnice"...., to, že něčemu nějak říkáme, neznamená, že tomu tak říkají za nejbližší hranicí....
@fidasek19 Жыл бұрын
Czeski film!
@milosKL Жыл бұрын
ve španělsku tedy - spanish village - nerozumněli, zkoušel jsem to na ně :- ) ani španělskýho ptáčka neznaj... stejně jako turkům něco povídat o klasickém tureckém hospodářství :- )
@jansrraw Жыл бұрын
6:10 - U dnešních filmů se to dělá tak, že natočí z 2 odlišných kamer 2 záběry, přičemž jeden je tvz. infrared a druhý normální. A v postprodukci se potom dají přes sebe a díky následnému colorgradingu to vypadá opravdu jako v noci. Film, ve kterém se tato technika použila je např. NOPE z roku 2022.
@badaxebadaxe2248 Жыл бұрын
S tím americkým broukem, ta silnice v tom filmu, je v padesátých letech běžná místní silnice někde ve vsi. Ony se asfaltové silnice rozšiřovaly postupně a třeba ještě po válce byla spousta silnic prašná, prostě uválcovaná štěrk a to i mezi menšími městy, tedy žádné polní cesty. Takže to soudruzi nejspíš natočili správně. Ono tenkrát byl provoz mnohem menší, spousta věcí se vozila vlakem, auto měl třeba jen předseda JZD, takže prostě nároky byly zcela jiné. Krásný je další záběr, kde jdou ti lidé v řadě a poprašují ty brambory, ten prášek byl DDT a dnes když to vidí nějaká ekobio matka musí jí slézat kůže už z toho pohledu :-) Samozřejmě jako obvykle dobré video.
@kolomaznik333 Жыл бұрын
Jsem rád že to někdo napsal. Např. ves ze které pocházím, byla během minulého století vydlážděna, ale když to ní poprvé dojeli Rusové, tak stále přijeli po prašné kamenité cestě. A to je cesta frekventovaná už ve středověku, žádná pěšina hluboko v lesích. Na asfalt došlo až někdy postupně v 60. letech.
@vortexhraje2541 Жыл бұрын
Já když jsem chodil do školy, tak v několika ulicích byla přesně taková cesta, jako ve filmu. A nebylo to zase tak dávno a ta cesta byla poměrně dost využívaná. Prostě jen město nemělo peníze na to, aby tam položilo asfalt. Asfalt a vůbec celková rekonstrukce většiny těch ulic přišla až někdy na konci devadesátých let. Stejně tak lávka přes řeku, přes kterou jsem taky v té době často chodil, měla zábradlí jen na jedné straně. Na obě strany se dalo zábradlí až minulý měsíc.
@Ondrej_Toman Жыл бұрын
@@kolomaznik333 Ono to souvisí i s rozvojem automobilismu - asfalt je odpad při zpracování ropy. Čím víc aut, tím víc asfaltu k dispozici.
@dejiny Жыл бұрын
Přesně tak. Dnes to vnímáme tak, že označení "silnice" automaticky znamená, že je vyasfaltovaná, ale pojem silnice se používal už ve středověku, kdy bylo k asfaltovaným cestám ještě hodně daleko. Označoval prostě širší a důležitější cesty.
@petrsebesta17496 ай бұрын
@@Ondrej_Toman Taky,ale taky je živičný,tedy těžen,podobně jako uhlí.
@messchr Жыл бұрын
Český chleba vyroben v Německu se slovenským majitelem to se ti povedlo Janku. Čekal jsem jestli to tam zmíníš 😁
@TheAnonym035 Жыл бұрын
pochopil som referencie spravne, ze Penam vlastni Babišovina? :D
@macejecek Жыл бұрын
@@TheAnonym035 jo
@kruldaj Жыл бұрын
@@TheAnonym035 přesně ;-)
@messchr Жыл бұрын
@@TheAnonym035 hej :D
@filda2005 Жыл бұрын
a dostal na to krásnou dotaci, kterou musel vrátit. Pár set mega na výrobu toustů byla určena pro malé a střední podniky a nikoli pro velkobarona soudobého komančského odboráře
@JohnnyFreedom89 Жыл бұрын
Kluci z Prahy by rozhodně měli natočit nějakou spolupráci s Jen z Dream Prague! 👌🏼
@jaroslavlev8030 Жыл бұрын
Oceňuji nenápadný odkaz na Pelíšky. Hned jsem si vybavil tu scénku, a upřímně a nahlas jsem se rozesmál. 😆👍
@martinkaspar1101 Жыл бұрын
Díky!
@jaromirsvoboda5481 Жыл бұрын
Co video to Pecka díky kluci 🙂👏👍
@awa9647 Жыл бұрын
Boxspring je v podstatě jen postel s pevným základem a pružinovou matrací na kterou se běžně přikládá ještě další (převážně pěnová) matrace. U nás je běžnější klasický lamelový rošt a na něm rovnou pěnová matrace.
@jitkakratinova8078 Жыл бұрын
super video, american smile, je za mě křečovitý šťastný úsměv :D jinak pro zajímavost takhle to je třeba i s Francií - Francouzské okno, French press, francouzský toust, francouzský cop atd... se ve Fr taky neoznačují jako francouzské ;)
@Ondrej_Toman Жыл бұрын
To je jak s pivem - Český ležák v cizině, zatímco my tomu říkáme dvanáctka.
@evelinka262 Жыл бұрын
Americký úsměv se podle mě říká, když se právě směješ "od ucha k uchu" jako v těch reklamách na zubní pastu. Falešný úsměv to být asi nemusí, ale jde o ten zářivě bílý úsměv s vyceněnými zuby a vzniklo to podle mě z toho, že v Americe je hodně populární bělit si zuby snad skoro. furt, jsou tím posedlí :D
@aak-zc5mp Жыл бұрын
Borec, líbí se mi Vaše videa🤩informativní, na úrovni,zábavné😂 Jen tak dál👏👏👏
@delamancha44 Жыл бұрын
Pecka, jako vždy. Jen silnice nerovná se asfaltka, ale pouze zpevněná cesta, čili klidně i prašná. Slovo pochází již z doby Karla IV, který nechal "zesílit" hlavní cesty.
@Nikculinek6 Жыл бұрын
Americkou noc si pamatuju i z filmu Princezna ze mlejna, jako malá jsem nechápala, proč má Eliška stín, když ma být noc :D
@pav85rez Жыл бұрын
I mesic umi delat stiny a pri uplnku jsou opravdu vyrazne
@romancernohorsky6866 Жыл бұрын
Děkuji za zajímavý a skvělý díl, hodně toho jsem fakt nevěděl... Paráda.. Jste dobří.. RČ
@ondrejmoutvicka8012 Жыл бұрын
ha, ha, ha. Akorát, že vůbec milý Janku. Soccer je název pro kopanou, který vymysleli a do USA dovezli sami angličané, není to výmysl zlého USA jak si často lidé myslí. Stejně tak jako název football je v USA odvozen od termínu American rugby football. Každopádně tedy ten "náš" český fotbal je tedy u česky kopaná :) PS: Ano jsem tým "americký fotbal" a osobně tomu u nás doma říkáme jen "fotbal" :D ale jinak super díly jako vždy (y)
@unnamed199cz Жыл бұрын
Janek nám lhal! Na konci nás naučil nové slovíčko! :D
@gonirazkoreje.korea-czech Жыл бұрын
Právě tato lednicka je doma :) Nevěděla jsem, že se to nazvyvá "Side-by-Side" Původně se to říká v Koreji 양문형 [jang mun hjeong], což znamená dvoudveřová. haha. Hezké video! 👍
@kolebolkadimir8364 Жыл бұрын
Kluci vaše videa se mi fakt líbí, má to vše co je třeba, akorát nedělejte si uměle větší hlavy, vypadá to divně. A jestli to je hlava skutečná, tak je enormně velká vůči tělu a to je mi tě fakt chlapče líto. Musíš si kapku zvětšit tělo, nebo zmenšit hlavu. Vypadáš jako loutková karikatura sama sebe. Nemyslím to zle, jen jsem objektivní.
@PajaPavel33 Жыл бұрын
Ahoj super video kluci 👍
@kalinam2094 Жыл бұрын
Většina těch věcí je americká proto, že jsme to poprvé mohli vidět v americkém filmu. Jinak prašná cesta dřív prostě vedla do řady vesnic a byla považovaná za silnici :) Ale jinak pěkné video, děkuji.
@xJasko44x Жыл бұрын
My si doma americké brambory odůvodňujeme tak, že amíci jsou líní a nechtělo se jim loupat slupku. :D
@filda2005 Жыл бұрын
ale aby to bylo zdravější tak tak to smažej až po upečení
@evazavodna7492 Жыл бұрын
Mě baví, že kostkovaným levným taškám se u nás říká vietnamské a v Anglii polské, taky dobrý.😄😄
@poradnypako9912 Жыл бұрын
Americký úsměv bych bral spíš prostě jako úsměv od ucha k uchu, a s pocity bych ho asi nespojoval. :) Jinak opět fajnové videjko děkuji klucíí :)
@acey13grave Жыл бұрын
americký úsměv je úsměv s vyceněnými zuby. nic víc nic míň
@Charlieczek Жыл бұрын
Díky, ty reakční videa jsou super ! :D
@aldik7 Жыл бұрын
Nemám problém s tím že lze získat vozík bez mince/ žetonu, ale s tím že pak spousta taky zákazníků ho neumí zpátky uklidit a zapojit a válí se to všude po parkovišti a potřebují aby to po nich někdo uklidil. 😕
@Pitbulluss Жыл бұрын
11:53 No teda, takovou vlnu nostalgie jsem dlouho nenažil. Pořad Jak na to? byl můj jam.
@lukasvavra8162 Жыл бұрын
řekl bych že některé ty termíny jako americká lednička, postel či rakev používáme jen my protože jsme to třeba viděli v tv tenhle typ produktu, je jasný že američan by to takhle neřekl:) ale jinak good video:)
@pavel6202 Жыл бұрын
Doteď jsem myslel, že každý ví, proč se ty věci u nás nazývají americké - ne proto, že je tak nazývají v Americe, ale proto, že je to tam jakýsi standard, ke kterému tím názvem vzhlížíme. OK, spletl jsem se, každý to asi neví.
@jardastejskal3842 Жыл бұрын
Super. Vaše videa perfektní.😊
@lukaskepl7114 Жыл бұрын
Zajímavost. Mandelinka se u nás rozšířila fakt až po 2. válce, do tý doby tu nebyla zaznamenaná.
@aleskastner5816 Жыл бұрын
Byly na ně brigády už za protektorátu.
@lukaskepl7114 Жыл бұрын
@@aleskastner5816 ano, prý už v 39 se hledala okolo kolejí, ale první nález se uvádí v roce 45
@veronikamacikova8273 Жыл бұрын
Pro mě je na toastech hrozně důležitá ta americká vlajka. Je to taková červená, abych to hlavně nekupovala, protože to bude odporně sladké. 😅
@gwynbleid666 Жыл бұрын
Když jsem pracoval v New Hampshire, tak tam byl "pravý český" Pilsner s českou vlaječkou, ale nebyl to dovoz, bylo to samozřejmě produkce v americkém pivovaru. Jen chtěli aby to vypadalo kvalitněji než jejich IPA :D
@dustojnikhummer Жыл бұрын
A bylo to lepší než jiná lokálka?
@vaclavpithart4164 Жыл бұрын
To s tím košíkem bez mince si pamatuju, jak jsem devět/deset let zpátky sledoval. "Jak naštvat fejsbůkáře", "Jak získat nákupní košík zdarma", "Jak ochladit nápoj rychle" (nebo něco v tom smyslu) :D
@pyRooo92 Жыл бұрын
Tohle je super a zajímavý content ❤️
@miroslav3203 Жыл бұрын
Janek každé tvoje video je veľmi luxusni a sledujú te až s Bardejova vichodni Slovensko sem vás veľkej fanda a závislej na vašich videich každé nové video mne teší dekuji vám moc krát a fiki vám čím načo si mám dať pozor avi srm nebol okraden dekuji moc krat
@GregoryDanese Жыл бұрын
Roasted potatoes….na wedges tady kasleme je uplne jedno jaky shape to ma😂 evropske je lepsi (kvalitnejsi) predevsim co se potravin tyce….vetsinou je tam napr. importated from Italy atd…. Jsou tu obchody hlavne polske kde se daji koupit evropske produkty nekdy I Ceske…..jednou jsem v obchode Marshalls s nadsenim objevila KOLONADA LAZENSKE OPLATKY
@JanekNev Жыл бұрын
Jen pro upřesnění, tak Americký fotbal se tak jmenuje. Protože míč(ball) se kterým se hraje, je dlouhý jednu stopu (foot). Ale vyvinul se z rugby, které se původně vyvinulo z kopané. Takže Evropský fotbal, je ten původní. :)
@tomekm526 Жыл бұрын
Rugby se nevyvinulo z kopané, ale vznikly současně v Británii. Dokonce byli zápasy kdy se poločas hrál nohama a druhý zase rukama, protože určité týmy se víc soustředili na jeden styl hraní a jiné zase na ten druhý. Až po čase se to rozdělilo na dva sporty.
@MJTomTes Жыл бұрын
Jsem teď v Kanadě a dělal jsem tu stěhováka. Můžu teda něco říct k boxspring. Chvilku mi to taky trvalo, než jsem pobral, co to je, ale prakticky se jedná o jakousi dřevěnou konstrukci potaženou textilií, která se dává na samotnej rošt / rám postele. Na ni se posléze pokládá matrace. Hádám, že slouží k vyvýšení samotného prostoru pro ležení.
@eStoky23 Жыл бұрын
Nezávidím stěhování boxpring postele. Ta moje (180x200) váží celkem dost přes 200kg :)
@MJTomTes Жыл бұрын
@@eStoky23 za heavy lift byl příplatek 😀
@monikavargova5062 Жыл бұрын
Velmi zajimavy, diky!
@neplczz Жыл бұрын
Technikou americká noc byla použita třeba v princezna ze mlejna nebo popelka kdy je díky sněhu jasně vidět že je den 😊 Defakto je použit modrý filtr a používá se to proto že kamera obecně potřebuje hromadu světla 😊
@petrmikulica7686 Жыл бұрын
Myslím, že přes ten filtr bylo natočeno i pár scén ve filmu S tebou mě baví svět, jak jeli v noci na lyžích.
@petrpetr940 Жыл бұрын
Nebo v Četník ze Saint Tropez, když tam Cruchot krade traktor.
@jmoravec Жыл бұрын
a hlavne je to skvelej film
@Choolda Жыл бұрын
I ve slunce,seno,.. je hodně takových scén.
@TheKubyk Жыл бұрын
@@petrpetr940 z tech zahranicnich je asi nejproflaklejsi Poklad na stribrnym jezere, kde jsou mistama videt i stiny postav.
@mscz2324 Жыл бұрын
No je třeba říci že Amerika je kontinent. A existují tam Kanada, Brazílie, Argentina, Peru, Mexiko, Kolumbie a další. Chtěl by jsem říci že vše co jste vyjmenovali se jmenuje podle toho tak, jelikož se s těmito věcmi setkáváme výhradně v USA. V Bangladéši nebo Tobagu to asi moc lidí mít nebude. Každopádně oni tomu tak neřeknou. My taky neřekneme dám si České pivo, pojedu Českým metrem, dám si Český řízek.
@Jerry_9997 Жыл бұрын
Krutopřísnej tríček, to bude šlohnutých vozíků. 😂 Já mám na klíčích kolečka, českou i německou velikost, takže jsem v pohodě i tak. Na klíčích mám ty krytky, to by asi překáželo, a hlavně bych musel klíč pokaždé sundat. Ale jako nouzové řešení to zní zajímavě, možná si někdy dám práci a klíč sundám pro tenhle účel. Na druhou stranu, kdybych v nouzové situaci neměl kolečko, tak nemám ani klíče. 🤷♂
@rellicek Жыл бұрын
Vím že když jsem tam žil, tak říkali amíci např. Evropské auto že je lepší, větší známka luxusu, ale mysleli ve skutečnosti německé značky např.(Bmw, audi, Porsche, Mercedes).
@Darwinek Жыл бұрын
Taky tam jsou německá auta mnohem dražší než americké nebo asijské značky.
@jiritvrz1869 Жыл бұрын
Díky moc za za toto video 👍 byla to naprostá bomba 👍 todle se vám opravdu podařilo skvělý tak že velký díky 👍👍👍
@martintibi3791 Жыл бұрын
Americká noc: Běžně používaný efekt u VŠECH starších filmů. Technika nebyla tak dokonalá, aby mohla zaznamenat obraz v noci. Proto se vše natáčelo přes den a pak se použil onen filtr. Mladší generace si to může představit na svých mobilních telefonech. Jak se fotilo v noci s tlačítkovými telefony a jek se s nimi fotí teď. Je to stejný případ :).
@Darwinek Жыл бұрын
Jo, u těch starších filmů to vypadá dnes občas až komicky, když jsou v "noci" vidět stíny nebo když postavy zřetelně mhouří oči před tím "nočním" sluncem.
@robertpetruch2838 Жыл бұрын
7:23 umrel som :D :D Najlepší film
@lukasrba1 Жыл бұрын
Našim normálním oknům s větračkou říkají evropská, nebo německá okna
@pavel_ochonsky Жыл бұрын
Co se týče postelí, hodně jsem se divil po mém příjezdu do Dánska, kde mají právě tento typ taky... a naše klasické rámové s roštem se tady prostě sehnat ani vůbec nedají.. to byl pro mě jeden z prvních kulturních šoků v Dánsku
@revolvist Жыл бұрын
a která typ je lepší?
@erinb.5626 Жыл бұрын
T. Swift v jedné písni sama zpívá "He likes my American smile" (London Boy, album Lover). V tom kontextu se mi to zdá jako všudypřítomný a dokonalý úsměv, ale nám může připadat falešný, dokonale především vypadá.
@matyaskostriz00797 Жыл бұрын
Co se týče "Amerického úsměvu" - tak v naší rodině je to vždy falešný úsměv. Vlastně jsme to započali při cestě na Floridu, kde jsme se fotili s kamarády, kteří žijí v US a také tomu tak říkají.
@martinkonecny3475 Жыл бұрын
Mě ještě napadá termín "americký sen" - v souvislosti s naivní představou, že se odstěhuju do USA a všechno bude dokonalý
@hobgoblinCZ Жыл бұрын
Zděnek Troška hojně používal Day for Night techniku. Ale dost tragicky. V některé Princezně ze mlejna nebo Z pekla štěstí noční scény vypadají hodně lacině. Slunce tam praží, všechno hází stíny, akorát je přes to ten modrý filtr, takže postavy vypadají jako Šmoulové. A ni to nepůsobí dojmem hluboké noci, ale spíš soumraku/svítání.
@Othe8R Жыл бұрын
brambory v sáčku TOP! :D
@kexcz8276 Жыл бұрын
Prostě super, dokonce už vím rozdíly mezi ledničkami :D. Máme bohužel "francouzskou" asi teda :/. Né že bych chtěl americkou, ale ten název se mi nelíbí :(
@annaroman8399 Жыл бұрын
7:23 Miluju tuhle trilogii❤❤ čekala jsem, zda ji tam zmíníte 😂
@adelaransdorfova2971 Жыл бұрын
Mandelinka. Nezažila jsem tedy tu největší propagandu, ale v rámci nějaké švp, v půlce osmdesátek, nás nahnali na pole, dali nám plechovky a museli jsme to sbírat. Fuj. Hnus to byl.
@winKoneR Жыл бұрын
Americký úsměv = cenit zuby To snad každej ví, stejně jako že pravá americká postel je postavená z automatickejch pušek a orlích zobáků :)
@ELESAR147 Жыл бұрын
Tak odtud mám ten trik s košíkem :D, není to tak dávno, kdy jsem přemýšlel, kdy jsem to viděl :D
@lajko666 Жыл бұрын
Keď sme už pri tých cereáliách a USA, tak momentálne sa u nich súdia výrobcovia s FDA (Food and Drug Administration) za to, ze im zakázal tie označovať kvôli obsahu cukru ako zdravé.
@mopyxx Жыл бұрын
Americký úsměv - jednoznačně pozitivní, hezký úsměv. Když jsem loni poprvé v životě Ameriku navštívil, pochopil jsem. Těch upřímně usměvavých a pozitivně naladěných lidí je tam hromada. Většina. Jestli se máme co učit, tak tohle - nejen v sektoru služeb (restaurace, obsluha na benzínce, ...), ale běžně na ulici, ve městě... 😁👍
@MrDoctorPickle Жыл бұрын
Americká noc bylo snad ve všech nočních scénách v sérii Slunce, seno...
@lukehotv8193 Жыл бұрын
Úžasné video opět
@JohnHonza Жыл бұрын
7:55 ten Dodge RAM ❤😍🤤
@marekalaxa9603 Жыл бұрын
za ty skvělé Evropské produkty jsou považovány tady (v Kanadě) třeba čokolády nebo gumový medvídci (švýcarské a německé vlaječky)
@PetrTomek Жыл бұрын
Americký úsměv je spíš permanentní, bez ohledu na okolnosti. Není to jako že je falešný, spíš jako že nic neznamená.
@TenTamten Жыл бұрын
Letsgooooo! Jak já miluju dokument o mandarince bramborové americkýmu broukovi! Doslova ho strkám do svých vlastních videí xD
@mashinenbratwurstgewehr-42 Жыл бұрын
čalouník před zkouškama here :DD myslím že rozdíl mezi tou jakoby americkou a tou naší je ten že ta nosná plocha na který leží ta matrace je u americký delaná z vlnitých pružin (vlastně z kovu) a my máme jednoduše dřevěné rošty
@Destroyruss Жыл бұрын
Nie. Su to boxy. 4 alebo aj 6. Tusim 1m x 1m. Z lacneho lepeneho dreva a obtihnute su umelou vrecovinou. Velmi stabilne ale lacne a rozoberatelne. Na tom e matrac.
@badaxebadaxe2248 Жыл бұрын
@@Destroyruss Důležitá jsou tam právě ta vinutá pera. taková se samozřejmě dělala a snad i dělají i u nás, jen se tomu říkalo "pérová matrace: a používalo se to hodně na křeslech, gaučích a podobně. V postelích spíše vzácně, tam tuhle věc zastupovala "drátěnka" tedy ocelový rám ve kterém byla napnutá takoví hustá síť která pružila. U té americké postele nejsou prioritou ty boxy, ale ta pera. Je to ostatně vidět z obrázku.
@VladimirLukele Жыл бұрын
@@badaxebadaxe2248 matrace s pružinama se dělají pořád ne? Jenom jsou ty pružiny různě zabalené do dalších "obalů" a doplněne dalšími vrstvami.
@lenkasevcikova6341 Жыл бұрын
Zdravím čalouník 14 let po zkouškách 😅
@mashinenbratwurstgewehr-42 Жыл бұрын
@@lenkasevcikova6341 niice je dobrý vědět že ještě nejsem posledního druhu XD
@eStoky23 Жыл бұрын
Když jsem kupoval boxspring postel (na doporučení), tak základní rozdíl je v tom, že normální postel má lamelový rošt (pružné laťky, na které se položí matrace). Laťky mají "změkčit" postel na místech, kde je vyšší zátěž (např. v oblasti pánve nebo ramen). U boxpring postele je lamelový rošt nahrazený zpevněnou pružinovou matrací a smysl je úplně stejný jen to ten efekt dělá ve dvou osách (lamely mají jen jeden směr). Jestli jsou pohodlnější jedny nebo druhé je asi subjektivní, každopádně nejznatelnější rozdíl bývá ve výšce. Běžná postel má cca 40cm od země, boxspring (protože pružiny jsou tlustší) má 50 i více...a ranní vstávání z vysoké postele je radost (mám výšku 55cm). ;)
@kalidos9475 Жыл бұрын
(mám výšku 55cm) Tak to vás lituju. :D
@deedeekye Жыл бұрын
Co se tyče evropského jídla tak třeba v Chicagu není problém sehnat nic ale třeba v jiných státech je toho dost málo už i proto že je to vždy dražší. Ty ledničky jsou většinou všechny s Asie kromě značky Sub-Zero která vyrábí pouze na zakázku a taky jsou brutálně drahé. A ten toustovaci chleba jsem už asi 25 roku nejedl, za mně je nechutný !
@Angel636II Жыл бұрын
Ptal jsem se na Erasmu cizinců na podobnou otázku. Zda mají něco, čemu říkají český/české. Něco málo odpovědí bylo o jídle, ale co se často opakovalo, byla "česká sprcha". Popsali mi, že se jedná o frázi, kdy se místo koupele, umyjete pouze na intimních partiích vlhčeným ubrouskem. Nezávisle na sobě mi to řekl Španěl, či Francouz.
@lordwaro1285 Жыл бұрын
ty máš takový krásný Americký úsměv! 🙂
@hruskad2759 Жыл бұрын
Ano (kapitáne)😂
@woodcoreville Жыл бұрын
zaujímavé ... som zvedavý s čím prídete na budúce ;)
@nugget90m Жыл бұрын
K těm cereáliím mám jednu poznámku. Několik týdnů jsem v USA jedl Cini Minis skořicové, protože jsem byl ohromený mnohem výraznější chutí, než jak jsem je znal z Česka. Po návratu do ČR jsem si české Cini Minis už znovu nikdy nekoupil.
@petrmikulica7686 Жыл бұрын
Americká lednička s francouzskýma dvířkama vyrobená Korei :)
@hruskad2759 Жыл бұрын
XD
@kareltresohlavy1922 Жыл бұрын
Jedna zajímavost, slovo 'soccer' údajně vymysleli sami Angličané, je to zkrácený výraz ze spojení 'Association Football'. Kdysi dávno byla v Anglii móda vše zkracovat a tak association zkrátili na soccer... Sami ho pak časem přestali používat, ale vymsleli si to sami, takže Američani jsou v tom troch nevinně. Což neznamená, že výraz 'football' je pro americký fotbal fakt celkem nesmysl, a to mám ten sport rád :D
@chronokoks Жыл бұрын
Gorenje je vlastnene firmou Hisense - co su cinania. Spolupracoval som s Hisense - katastrofa, totalni slendriani. Nedosahuju ani zlomok z europskej ci korejskej kvality.
@tomasbukovy8291 Жыл бұрын
To není přece o to kde se to vyrábí, ale lidi co vyvíjejí reklamy a marketing, tak moc dobře vědí že z historie co je u dovozu je z dálky nýbrž "kvalitnejsi" lepší a exotictejsi, dnes je cestování velmi jednoduché než dříve, tak n to přijde směšné, ale stejně tyhle techniky na toho koncového zákazníka finguji🤷♂️
@Darwinek Жыл бұрын
Nejlepší marketingová technika u nás je připlácnout na cokoliv švýcarskou vlajku a hned je to automaticky kvalitní produkt, švýcarská kvalita. :)
@morgothtp Жыл бұрын
Pamatuji si, že u nás se občas používá pojem americká tráva. Je to označení pro Pěťour maloúborný (Galinsoga parviflora). A pravděpodobně to má stejný příběh jako Americký brouk.
@MalinkySVK Жыл бұрын
Keď som mnoho rokov dozadu pomáhal dedovi na záhrade, rozprával mi veľa múdrosti a príbehov z jeho života. Jednou históriou bolo sj to, keď mi vysvetľoval ako na nas mandilku sypali Američania z lietadiel aby nám znehodnotili úrodu atd. Bol dom šokovaný a bral som to ako že som sa zase niečo naučil. O pár rokov neskôr som pozeral noc v archíve, kde dávali práve túto dokrútku o mandalinkach, ktorá sa objavila aj v tomto videu a hneď mi bolo jasne ako to teda bolo. Vtedy som si prvý krat uvedomil ako silná môže byt dezinformacia. Môj dedko žil s toutou myšlienkou celý svoj život(nech odpočíva v pokoji ❤) a úplne nevinne sa táto informácia presunula o dve generácie skrz obyčajne rozprávanie počas rolovaním záhrady.
@hanellen102 Жыл бұрын
Reakční videa standardně opomíjím, nicméně jsem si dala říct a pár si pustila... a sledovat jejich reakce na vás je naprosto geniální :D :D jen teda možná budou překvapení (když někdy přijedou), že ne všechny toalety ve všech reastauracích vypadají jak z Hiltonu :D
@diegovaho Жыл бұрын
Americkou noc jsem neznal ale na táboře nebo škole v přírodě jsme poslední noci pobytu říkali "kanadská".Dělal se trochu bordel a vtípky.... Odkud se vzalo "kanadská" nevím.😂😂😂
@vladanvyskocil Жыл бұрын
Ano Kanadský žertím to se často používalo.
@kruldaj Жыл бұрын
Super, kluci! :-) trošku jinej soudek, ale vůbec nevadí, moc mě to bavilo ;-) jinak ten americkej úsměv u nás bereme všichni tak, že je to úsměv, kde jsou prostě vidět zuby :-D přes jak říká major Majsner :-D
@percussus1 Жыл бұрын
Pozapomněli jste na to nejdůležitější, a sice "americký sen" 🙃👍
@majka3631 Жыл бұрын
Alebo americký koláč
@jakubpumbaavit1950 Жыл бұрын
To ale používají i američani
@Welsmid Жыл бұрын
@@majka3631 co je americký koláč?
@badaxebadaxe2248 Жыл бұрын
Americké cigarety kterým se u nás říkalo "ameriky" byly obvykle všechny dělány někde v Evropě :-) některé dokonce v ČSSR, možná dokonce v Kutné hoře :-) ale byly to holt "ameriky" Zajímavé je, že americký brouk byl v Evropě už před válkou, jenže komunisté mu udělali sloučením polí mnohem lepší podmínky.
@sneaky.23 Жыл бұрын
Už se teším až se na to podívám :)
@vapikot5431 Жыл бұрын
zase další super video :)
@wenaperwenaper2633 Жыл бұрын
Neříká se ji americká kvůli výrobě v Americe , ale jen pouze proto ze v Americe se vše prodává ve větším objemu tam má každá rodina tahle velkou proto každá velká lednice je proste americká
@Jirka_Globus Жыл бұрын
11:25 nemohli by jste sem dát sestřih těch reakcí s překladem? pro nás co neumíme moc anglicky?
@rybarranda1 Жыл бұрын
KZbin u některých těch videí nabízí automatický překlad