Nádhera! Naprosto vystihuje účel ke kterému slouží, velmi působivé, dřevo je krásné, vlastně ve výsledku je to pro mě velmi příjemně, klidně působící prostor.
@askiiaskii43053 жыл бұрын
Vizuálně je to pěkné, ale je poněkud nešťastné, že není poznat kudy se do objektu vstupuje a chybí dostatečné odvětrání interiéru.
@czechcountry14411 ай бұрын
@@askiiaskii4305 Ono je to možná tím, že když je smuteční síň zavřená, tak opravdu nepotřebujete ze vzdálenosti dvou kilometrů vidět, kde jsou dveře. Když jdete na obřad, vstup je otevřený a jasně viditelný.
@askiiaskii430511 ай бұрын
@@czechcountry144 Tak já vycházel pouze ze své zkušenosti. Jakožto architekt navrhuji nějak tak už automaticky budovy, kde je poznat, kudy se do stavby vstupuje a opravdu to není třeba poznat z velké vzdálenosti jako se to dělá např. do autosalonu nebo hobbymarketu, kde se to dělává velmi výrazně, ale ze sémantického hlediska by to v nějaké rozumné vzdálenosti od budovy člověk poznat měl. Vytváří to dobrou čitelnost prostoru a navíc si u vstupu mohu pohrát s některými architektonickými prvky nebo principy, které jsou pro tento účel vhodné :-).
@zdenkasvobodova19063 жыл бұрын
Ta jednoduchost a čistota prostoru je úžasná. Jediný drobný pohledový detail. Ruší mě bílé zásuvky.
@askiiaskii43053 жыл бұрын
Mě jako architektovi se dílo v daném místě líbí. Nepřijde mi dobré, že není jasněji pojat vstup. V tomto ohledu je to "přeminimalizované." U tohoto typu staveb je řešení příchodu důležité. Hned mě napadlo, že by se vstup dal do strohé podlouhlé hmoty "vyřezat" a tím by vzniklo závětří, možná v jiném materiálu + centrálně ale např. kónicky a tím by se jinak strohá hmota oživila... Nedořešit odvětrání také není moc dobrou vizitkou. Ohledně negativního ohlasu si musíte uvědomit, že na takovýto minimalismus nejsou lidé morálně připraveni. Zvlášť ne lidé v sudetech, kteří myslí trochu jinak, nežli lidé z oblastí, kde je ještě v povědomí jakási kontinuita (bohužel ověřeno na vlastní kůži). Obecně stačí malé odchylky od běžného průměru a už je to pro okolí problém a toto má výrazivo spíše jako stavba ze Švýcarska. Diskutabilní je zjevně i provedení - fasádní plechy jsou pokroucené až moc, až to není pěkné. V interiéru prý také nic moc. Toto zase vypovídá něco o přístupu místních řemeslníků.
@Free__Mark3 жыл бұрын
Krása ... hlavně pro svůj účel ... záběr v 4:18 to má silnou atmosféru. Nevím co lidí od smuteční síně čekají , aby to bylo jako v divadle ? Aby se měli při obřadu na co koukat ?
@hledamse3 жыл бұрын
Víc takových, skvělé.
@KaelSvalcembelk3 жыл бұрын
Ještě než se objevil závěrem dřevěný kostelík, napadlo mě u "psí boudy": architekt chtěl stavbu, která tak trochu chce být kostelem, ale zároveň jím být nechce. Úplně nejsem příznivcem extrémní strohosti, jde-li ale o obřadní síň, je to adekvátní přístup. Do té budovy chcete co nejmíňkrát a když už, jdete tam kvůli tomu zesnulému - on je tam ten důležitý, ne štukatérská výzdoba baráku. Kombinace vnější černé a vnitřního světlého dřeva na mě působí rovněž skvěle. Když sem přicházíte, je to černé, ponuré, protože se s někým loučíte. Ale vlezete dovnitř, teplé uklidňující dřevo příjemné přírodní barvy jakoby říká "tak sice něco končí, ale i tak není celá budoucnost černá, přeneste se přes to". Nesouhlasím s AG vždy, tady ale stojím na jeho straně, takto udělaná obřadní síň se mi líbí.
@dominikhavel81022 жыл бұрын
V Hradci Králové jedno jisté pohřebnictví nabízí jako smuteční síň malou místnost přestavěnou ze skladu ve skladištní oblasti. Budovy okolo stále fungují jako sklady nebo průmyslové podniky, jen v jednom z nich je smuteční místonost. Vstupuje se do ní po původní rampě a místnost jako taková připomíná spíše panelákový sklep, kolárnu nebo tak něco... Jestliže společnost bez problémů přijme tohle, zatímco novou síň v Broumově bezhlavě kritizuje, pak máme asi problém...
@mi-ek5ug3 жыл бұрын
Když jsem to viděl poprvé tak mne okamžitě napadla tumba s ostatky sv. Václava nebo tumba ve Svatojiřském klášteře. Takže vlastně co by chtěl člověk víc.
@hugotogner1683 жыл бұрын
Vypadá to vážně dobře, jen ty zásuvky dost ruší. A také zde někdo posílal odkaz na článek, že do budovy zatéka, což je poměrně dost velký problém.
@martinpospisil3747 Жыл бұрын
Za mě moderní architektura nic moc. Ale když je z části ze dřeva tak je hned hezká. Možná je to tím že jako lidi jsme od přírody nastaveni na přírodní materiály jako dřevo.
@michaeledgarhorsky11393 жыл бұрын
💓❤️💓 20 💓 22 💓❤️💓
@janark40783 жыл бұрын
Zevnitř připomíná saunu, v kterou se to také v létě mění, neboť chybí řádné větrání i klimatizace. Zvenčí je to jak ohyzdná zahradní kůlna na nářadí. Urážka zesnulých i pozůstalých. Celkově je to navíc velmi depresivní, a i když jde o smuteční síň, neměla by stavba ještě zhoršovat smutek pozůstalých. Na srovnání s kostelíkem je jasně vidět, o co horší moderní výtvor je a jen omezený technokrat úpadek nevidí. Samozřejmě se to téměř každému hnusí, ovšem jako obvykle pár architektů, vyznavačů kultu modernismu, zatleská, udělí se ceny a jde se projektovat jiný podobný paskvil. Další obřadní síň by mohla symbolicky připomínat třeba kontejner na odpadky, pokud bude dostatečně strohá, ceny jsou zaručeny. A že je stavba i technicky nekvalitní a pořádně neplní ani modernisty opěvovanou funkčnost, o tom se taktně pomlčí: Do teprve půl druhého roku staré smuteční síně v Broumově zatéká www.irozhlas.cz/zpravy-domov/stavba-roku-broumov-smutecni-sin-zatekani-stavba_2002160700_onz
@kalinam20943 жыл бұрын
Ty obyčejné zásuvky jsou katastrofální. Jako pěst na oko.... Nevím celkově to není můj styl, pride mi to takové severské a to sem k nám moc nepasuje.
@vanocnivenec61383 жыл бұрын
Modfínovy dfevo top
@pavoltvrdy20493 жыл бұрын
Myslím si, že toto je skutočne katastrofálne dielo. Páči sa mi, ako sa architekti "snažia" chytať okolia, prispôsobovať sa niečomu jestvujúcemu a nakoniec je z toho, ako aj v tomto prípade, len otrasná šopa. Ešte ten drevený interiér budiš, ale vonkajšok, fasáda... proste zlé zlé zlé. Príde mi to ako keď porovnáme Picassove "umenie" s Michelangelom. Ale vlastne, vďaka takýmto nepodarkom potom aj obyčajné stavby vyzerajú ako kráľovské paláce, takže na niečo je to dobré.
@askiiaskii43053 жыл бұрын
Dobře a co navrhujete jiného?
@pavoltvrdy20493 жыл бұрын
@@askiiaskii4305 Pri návrhu budovy používať zdravý rozum, to postačí. :)
@askiiaskii43053 жыл бұрын
@@pavoltvrdy2049 Tahle stavba se v některých ohledech nepovedla. Vypadá to tak, že hlavní architekt nechal navrhnout objekt mladými, kteří byli ještě indoktrinovaní ze školy minimalismem na efekt/na fotku. V lokalitě jsem působil a vím, že jiné místní teamy mých kolegů by tu stavbu vymysleli lépe i s kontextem. Na druhou stranu kritizovat něco a ohánět se zdravým rozumem je jednoduché. Když by bylo tak jednoduché používat zdravý rozum, tak proč je většina staveb rodinných domů odpad? Posuzoval jsem desítky rodinných domů pro potencionální kupce a už jenom dispoziční řešení je většinou tragédie a to nemluvím o dalších aspektech... Když umíte kritizovat, tak určitě umíte zaslat i odkaz na reference, jak by to mělo být správněji.
@pavoltvrdy20493 жыл бұрын
@@askiiaskii4305 Myslím si, že v prvom rade by to chcelo začať riadne vyučovať architektúru na školách, pretože práve tam je hlavná príčina problému. Jan Ark to v svojom komentári zhrnul celkom výstižne. Žiaľ, nie je to len o architektúre, je to problém asi každého druhu umenia. Niektorí ľudia prosto nechcú tvoriť krásu. Namiesto nej uprednostnia niečo také, ako aj v tomto prípade. A potom páni architekti chodia a obdivujú tú nádheru, sťa dielo storočia. Pritom len zakrývajú svoju neschopnosť a nízky rozpočet priteplenými slovami o minimalizme...
@askiiaskii43053 жыл бұрын
@@pavoltvrdy2049 Přiteplené slova?! Cože? :-) Architektura je podle mě o něčem jiném než o minimalismu, např. o praktičnosti atd. Směřování do minimalismu je spíš už 15 let trvající obsese velké části českých architektů. Dřív jsem pracoval pro architekty, kteří si na minimalismu ujížděli, takže mám dost zkušeností, abych mohl říct, že pokud se má taková stavba dotáhnout, tak je třeba vyvinout násobek úsilí a taky to násobně stojí, neboli navrhnout minimalistickou stavbu umí každý student, ale dořešit detaily a ohlídat realizaci je neskutečná dřina. A nakonec cpát někomu zaokapové žlaby, jen proto, že je to "pěkný", ikdyž je při nízké úrovni kvality stavebních prací pravděpodobné, že to nebude fungovat, tak na to nemám žaludek, ikdyž nejspíš žádná moje stavba kvůli tomu neskončí v architektonickém časopise.