Brawo. Kocham muzykę organową, trochę wiem o organach ale to jest mistrzostwo. Przyjemnie posłuchać muzyki i opowieści. Duża wiedza i miły sposób jej przekazywania. Pozdrawiam.
@robertbanasik45053 жыл бұрын
Siwetnie Rychu , bardzo ciekawe...
@MushikaWellness3 жыл бұрын
Jak zwykle - super material! Czekamy na kolejne :)
@Kramuz3 жыл бұрын
Pozdrawiam
@Remix1_ofc3 жыл бұрын
Świetne video. Pozdrawiam
@Kramuz3 жыл бұрын
Pozdrawki Remek 🙂
@SilentDrumbeat3 жыл бұрын
Świetny odcinek!
@Kramuz3 жыл бұрын
Dziękuję
@mirage_revolver3 жыл бұрын
A moj Hammond XK1 taki skromny instrumencik przy B3 ;-) dziekuje swietne video fajnie rzeczowo opowiedziana historia. z pozdrowieniami.
@Kramuz3 жыл бұрын
Pozdrawiam
@bartomiejkuzniarz10073 жыл бұрын
Panie Psorze gdzie mogę odebrać indeks tej uczelni? Bo na pewno nie opuszczę ani jednego wykładu:) Pozdroofka! Świetne!
@Kramuz3 жыл бұрын
Po indeks zapraszam do mnie :-) Odbierzesz osobiście, pozdrawiam Rico !
@krystianraszewski11 ай бұрын
Ale pierwszym prototypem syntezatorow bylo chyba telharmonium proszę sprawdzić bo temat bardzo ciekawy
@andrzejlisek3 жыл бұрын
Znalazłem taki film kzbin.info/www/bejne/qoiueZ-tZsyod6s nagrany przed wynalezieniem organów Hammonda, a wydaje się, że muzyka brzmi jak na tym instrumencie (szczególnie pierwsze i ostatnie kilka sekund). Ciekawe, na jakim instrumencie to było zagrane.
@andrzejlisek3 жыл бұрын
Ciekawe, czy istniały modele, które mają więcej niż dwa drawbary 8' i 16' do klawiatury nożnej i jakie były to drawbary? Do muzyki jazz, blues, rock może to wystarczy, ale jako substytut organów piszczałkowych, to wydaje się być trochę mało. Piszczałki często w pedałach mają rejestry 16', 8', 4' i kilka innych.
@Kramuz3 жыл бұрын
W koncertowej wersji modelu Hammonda E, były dodatkowo cztery nożne przełączniki (tzw. tłoki) dla pedału basowego. Te pozwalały na używanie większej ilości brzmień. Nigdy nie siedziałem za takimi organami, ale myślę że to było coś na wzór łączenia manuałów (głosów) w organach piszczałkowych
@krzysztofwaleska3 жыл бұрын
Warti byłoby wspomnieć o naszym polskim muzeum instrumentów Hammonda. Ciekawe, chociaż w mojej osobistej opinii, mam głód technikalii jeśli chodzi o ten temat. Wymowa nazwisk nagielskich interesująca, ani polska, ani angielska. Trudno się czasami domyślić o kim mowa ;-)
@Kramuz3 жыл бұрын
Co do muzeum Hammonda w Kielcach, jak najbardziej, wspomniałem o nim, dokładnie w tym odcinku, niestety nic więcej nie mogę powiedzieć, bo będąc w Kielcach kilkakrotnie, nie udało mi się go zwiedzić, gdyż było ciągle zamknięte. Co do mojej wymowy angielskiej, nie władam tym językiem, a będąc kilka krotnie w USA, można się nasłuchać wzorcowej wymowy ( tam każdy wymawia czy słowa czy nazwiska inaczej) Pozdrawiam
@andrzejkomorowski65883 жыл бұрын
Czy ten instrument to lampus podobny widziałem w 1970 w sali kongresowej podczas występu zespołu blood swet and tears pisownia nie ta.
@MK_z_TK3 жыл бұрын
Ile kosztuje taki Hammond?
@Kramuz3 жыл бұрын
To zależy od modelu, te nowe cyfrowe są nie tanie, od 5000 zł w górę, starą używkę można kupić nawet od 500 zł i w górę. Modeli jest dość dużo. Pozdrawiam.