11:45 Nie dynamitu, tylko trotylu (TNT - TriNitroToluene). Podawanie siły eksplozji w jednostce masy to tzw. równoważnik trotylowy.
@zio9 ай бұрын
Najzabawniejsze jest to, że jak nagrywałem, to powiedziałem TNT, po czym poprawiłem to samo zdanie na dynamit za drugim razem 😅
@vlad1209palovic9 ай бұрын
Dokładnie... Dynamit, jako mieszanina różnych substancji, o zmiennym składzie i proporcjach, niespecjalnie nadaje się na "jednostkę standaryzującą".
@kucilapka67929 ай бұрын
nagrywaj więcej! twoje filmy są super! pokazują, że jakies przedmioty w szkole mogą być ciekawe!
@robertkruk53639 ай бұрын
Znajdź iobrazek o tytule UFO Nurnberg. 5 lat temu wyjechałem do NBG szukac pozostałości. Jak chcesz materiał n/t meteorytów i oszustów, którzy kradną europejskie meteoryty daj znać. Przyjzyj się zdjęciom ludzi z Polski , żaden z nich nie ma śłowianskich rysów.
@robertkruk53639 ай бұрын
I jeszcze ostrzeżenie dla każdego kto znalazł meteoryt. Nigdy nie wysyłaj zdjęć do ludzi z PT-met celem identyfikacji. Odpowiedź będzie zawsze taka sama . "Bardzo dobrze wygląda , już się cieszyliśmy że mamy nowy meteoryt polski, ale nasz najbardziej doświadczony kolega twierdzi że to bazalt. Szkoda. "Za kilka dni zobaczysz ludzi na polach do okoła swojej miejscowości zbierających kamyki. I w ten sposób zarabiają bardzo duże pieniądze a z ciebie zrobią idiote. Nikt w Pl , DE ,Cz itd. nie pozwoli aby goj wszedł w ich interes. Można szukać pomocy tylko daleko od Europy. Nie dajcie się wyru..
@ArturZagaj-Izraelita9 ай бұрын
🤔lubisz takie czarne msze dla wyznawców religii ewolucyjnej?
@instinctus9 ай бұрын
Bardzo podoba mi się taki content i przyjemnie się go ogląda
@JanxZ9 ай бұрын
10:29 Nazwa tego jeziora pochodzi ze wschodniej odmiany języka kri, którego wymowa jest bardzo przybliżona do polskiego ale nie-dokładnie. Wymowa to będzie "Łijaszakami"/"Łijaszakimi"
@masywny.9 ай бұрын
A dasz źródło skąd to wziąłeś bo też szukałem
@Hulka_kulka9 ай бұрын
Za każdym razem nie mogę wyjść z tego podziwu jakie niesamowitą robisz robotę, nie wiem czemu nie masz większych zasięgów. Oglądam ciebie, Agu i czokleta od kiedy tylko mam dostęp do Internetu i to dzięki wam jestem tym kim jestem, jestem wam bardzo wdzięczna.
@cichociemny5229 ай бұрын
To jest zajebisty kontent, czekam na więcej:D
@k4mykk9 ай бұрын
Twoje tego typu filmy są tak piekielnie ciekawe
@kubagrzybek86869 ай бұрын
nagrał byś może film o odkryciach geograficznych? wydaje się to być bardzo ciekawym tematem, a twoje filmy bardzo mi się przyjemnie ogląda.
@danielkaminski20499 ай бұрын
Świetny film, świetnie wiąże sie z nim temat asteroidy Bennu czy Aphopis (nwm czy dobrze napisałem) - obiektów które miały lub nadal mają wysoką (w skali kosmicznej) szansę na uderzenie w Ziemię. Są one oczywiście pod ciągłą obserwacją, ale co ciekawe nie mamy żadnego realnego planu reakcji na zbliżające się zderzenie. Podejmowane są jednak próby wpływania na orbity asteroid, np: Misja DART. Temat jest niesamowicie ciekawy i serio zachęcam do zgłębiania go (może nawet jakiś filmik z niego?)
@cement_z_betonu9 ай бұрын
Super film, oby takich więcej
@Ben_MuscleInnit9 ай бұрын
Zawsze jak patrzyłem na mapy Kanady to zastanawiałem się o co chodzi z tym jeziorem cieszę się że w końcu się dowiedziałem
@MrZdono9 ай бұрын
Super robotę robisz 😊
@XxDarkerJrxX.9 ай бұрын
Swietny film nagrywaj takich wiecej
@marcinnawrocki61839 ай бұрын
trafiłem na kolejny warty uwagi kanał 😊😊
@tlpmsoul9 ай бұрын
Fajny, pozytywny człowiek z Ciebie. :)
@stanisawbielaszewski74209 ай бұрын
Uwielbiam twoje filmy❤❤
@chybanilas9 ай бұрын
kocham taki kontent ❤
@Szklanka_Butuf9 ай бұрын
Kocham takie filmy
@karolowocny9 ай бұрын
Wyobrażam sobie że za parę lat młodsi widzowie z szokiem będą odkrywać że Zio kiedyś nagrywał minecrafta. Btw ❤new format
@Wyszechrad9 ай бұрын
Zio, oglądam cię od kiedy tylko zacząłeś nagrywać paczki modów, twój sposób ich nagrywania zawsze mnie zadziwiał i jak zaczniesz jakąś nagrywać to odrazu siadam do oglądania, bo odrazu wiem, że będą one ciekawe.
@KoczILaq9 ай бұрын
zio! mamy urodziny w ten sam dzien! pierwszy raz widze youtubera który ma urodziny w ten sam dzien co ja! jestes pierwszy
@uranos79259 ай бұрын
Swietny odcinek pozdrawiam
@pawekasprzak91389 ай бұрын
Super są te filmy ❤️💚🍺☘️🇮🇪
@shateq9 ай бұрын
14:02 okej, smooth, było smooth
@harnasabuser56779 ай бұрын
Bombastyczny film, oglądam na turbo bombie.❤
@olowrohek95407 ай бұрын
Super 👌 uwielbiam te klimaty
@bar888889 ай бұрын
0:32 - Nie da się wytwarzać tarcia, gdyż tarcie to jest czynność, a nie rzecz ;P 0:45 - Przed Czelabińskiem, a po Tungusce był jeszcze Sikhote-Alin, który spadł też w Rosji w 1947, który był większy od meteorytu Czelabińskiego, a jego całkowita waga przed impaktem jest szacowana na 70 ton (Czelabińsk miał ok. 10 t) 3:20 - Nie potrzebnie nazwa po angielsku - po polsku po prostu "Car Bomba" 13:28 - Tak anomalie magnetyczne nie działają - po prostu to jest różnica między wartością teoretyczną a faktyczną pola magnetycznego. Najczęściej się tak dzieje, gdy pod ziemią są złoża żelaza. Ale kompasy będą działać normalnie, gdyż nawet w Polsce są takie anomalie.
@polanskipol24889 ай бұрын
Czelabiński meteoryt szacuje się na 10000tys ton a nie 10ton, Sikhote-Alin to bardzo ciekawy spadek bo zostawił kratery po sobie i zostały po nich fotografie.
@zio9 ай бұрын
A skąd mogły się wziąć niezwykle duże złoża żelaza pod ziemią?
@bar888889 ай бұрын
@@polanskipol2488Nie 10 000 tys, bo to jest 10 mln, a 10 tys. Ale faktycznie, źle doczytałem masę Czelabińskiego.
@bar888889 ай бұрын
@@zioPoprzez np. intruzje magmowe, lub inne skomplikowane procesy geologiczne ;P Sama Ziemia jest bogata w żelazo, więc żelazo z kosmosu jest tylko dodatkiem - w szczególności, że większość meteorytów (jakieś 90%) to są meteory kamienne z niewielką zawartością żelaza (typowy chondryt ma ok. 10% żelaza) - a skojarzenie, że meteoryty są z żelaza pochodzi stąd, że mimo że meteorytów żelaznych jest mniej, to jednak się o wiele mocniej wyróżniają na tle zwykłych skał, przez co łatwo je znaleźć i stanowią nadreprezentacje znalezisk. Dodatkowo - wykrywanie kraterów za pomocą anomalii magnetycznych, czy grawimetrycznych, działa odwrotnie do wykrywania złóż żelaza. Gdyż jeżeli pod ziemią mamy żelazo, to mamy anomalię dodatnią - natomiast jak mamy duży ubytek ziemi, np. w wyniku impaktu, to mamy anomalię ujemną - a właśnie anomalia w Bangi jest anomalią ujemną.
@mueroft59 ай бұрын
72 tera tony a ile to było wtedy?🤔
@valwit9 ай бұрын
Deklinacja pozdrawia!
@Wiesto19 ай бұрын
2:25 ja też!
@UniaPersonalnaPersonalUnion9 ай бұрын
Twój montaż filmów o tematyce geograficznych się polepsza pomimo tempa publikowania filmów. Oby tak dalej!
@Goldeniq779 ай бұрын
Świetny kontent!
@igorkuzemko87569 ай бұрын
Jeżeli chodzi o Morasko to w tamtejszym lesie grasują potwory, które właśnie były zwalczane meteorytami
@ItzSquidzzY9 ай бұрын
Te potwory nazywają się menele
@bartolomeo88999 ай бұрын
To tylko studenci Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu 😂
@error203yt99 ай бұрын
10:27 Czyta się to chyba jakoś pomiędzy "Łijaszakimi" i "Wijaszakimi" czyli "Włijaszakimi"
@susiluminati5539 ай бұрын
Na Ziemi jest wiele krów, które spędzają dużo czasu na zewnątrz; a jednak istnieją tylko dwa udokumentowane przypadki uderzenia krów przez meteoryty, jeden w 1972 r. (krowa martwa i zwęglona), a drugi w 1938 r. (drobne obrażenia).
@dawidroda24729 ай бұрын
Fajny head crab w tle👍
@lenariuse9 ай бұрын
pare lat temu tez taki błysk widziałem pod warszawa
@Qoobon_9 ай бұрын
Bardzo (Bardzo) śmiesznie że oglądałem twoje Snapshoty MC 1.13, Minecraft Evo czy jak mu tam było, ale przez zmianę kontentu nagle widzę ciebie na telewizorze po ile tam wie latach (4?) jaka Tata ogląda.
@radeongaming45159 ай бұрын
Hej Zio, mam dla ciebie info, pamiętasz jak nagrywaliście z Agu serie OcenBlock? Wyszła druga część tej paczki oparta na modzie Create, pomyslałem że może cie to zainteresować, a sam z chęcią obejrzałbym taką serie.
@piotrstrzelczyk50139 ай бұрын
3:20 Obiekt Tunguzki: 2 godziny później i zmiotłoby Petersburg. Historia potoczyłaby się inaczej.
@szymonwot53759 ай бұрын
Komentarz dla zasięgu
@janczarnecki83339 ай бұрын
Miłego oglondania
@FPKstud10s9 ай бұрын
Znakomity film, zaraz, nie obejrzałem jeszcze…
@DL7Media9 ай бұрын
Proszę o więcej filmów o tematyce naukowej
@sobocik27759 ай бұрын
gdyby kogoś dużo bardziej zainteresował temat katastrofy tunguskiej to kanał smartgasm ma film na ten temat taki sporo obszerniejszy 🤓
@zio9 ай бұрын
Oj tak, bardzo polecam ten kanał! 👈
@adrian9933239 ай бұрын
Ciekawy film bardzo dziękuje może opowiesz o przepływie magmy (lawy ) z tego co wiem w Polsce ona płynie nie daleko plaż na głębokości od 40km do 120 km i teraz się zastanawiam jak by zaczynał przepływać 2 kierunku w stronę Rosji to szybciej wybuch by wulkan w Rumunii i Czechach ostatnio czytałem że uznawane są na wygasłe ale okazuje się że jednak nie są i komora się powoli zapełnia magmą i mnie ciekawi czy odwrócony przepływ zjawisko naszej ziemi może po prostu przyspieszyć to czy po prostu nie ma to nic wspólnego z tym 😀😀a widza życzę miłego oglądania i pozdrawiam :)
@pluton7789 ай бұрын
dobry film
@polskacebulka78069 ай бұрын
2:12 Po co spoiler alert do filmu historycznego?
@DDAARkus9 ай бұрын
Super gutara
@piotrstrzelczyk50139 ай бұрын
8:43 Przede wszystkim sprężanie dynanmiczne.
@zbroszcziv2-ku2du9 ай бұрын
kocham tego typu filmy zio mam dla ciebie propozycje na grę to nagrania rocksimith 2014 lub rocksimith 2011 dobra gra polecam
@XYZ-qb7iu9 ай бұрын
Nie dość że mała szansa to mamy już przetestowany system obrony planetarnej hahaha
@Stanislaw_pilar9 ай бұрын
Poznań MENTIONED 🐐🥐🐐🐐🐐🐐🥐🥐🥐🥐🥐🐐🐐🥐🥐🥐
@shadox16269 ай бұрын
Nagraj coś o North Sentinel
@lodomir8279 ай бұрын
Zawsze się zastanawiałem czy są jakieś organizacje które byłyby w stanie namierzyć takie obiekty. Jak duży obiekt musi wlecieć żeby ktoś się tym zainteresował? Czy da się to zestrzelić albo przekierować? Czy jeśli będzie coś lecieć i na 100% nic się nie będzie dało z tym zrobić to czy będziemy o tym wiedzieć czy to będzie ukrywane?
@wzburzonykisiel9 ай бұрын
Tu kwestią nie jest "jak duży musi być obiekt, żeby ktoś się nim zainteresował" tylko jak duży musi być, żeby został dostrzeżony. O istnieniu meteorytu, który spadł na Czelabińsk, dowiedziano się dopiero, gdy wszedł w atmosferę. Z kosmosem jest taki problem, że żeby coś w nim znaleźć, trzeba wiedzieć gdzie szukać. Inaczej można przeskanować olbrzymią przestrzeń i nie znaleźć nic.
@zio9 ай бұрын
Do 2013 roku dolna granica obserwacji wynosiła ok. 100 metrów, dlatego 18m meteor Czelabiński nie został zauważony.
@olowrohek95407 ай бұрын
Bylem wtedy w UK i pokazywali jak mloda Professorka z Angli tam pojechala i za slodycze skupowala od dzieciakow okazy meteorytow. Niesamowite.
@NERO-YT9 ай бұрын
Bawisz się w drugiego SciFun' a? Przypadkiem tu trafiłem, pomimo tego że znałem Cię wcześniej, i jestem zaskoczony.
@chriscarter34909 ай бұрын
"wijaszakimi"...!😁
@Mirmil_9629 ай бұрын
Miałem tak samo na Oppenheimerze
@szymon92069 ай бұрын
ale fajny headcrab
@CEL1kibs9 ай бұрын
A kiedy wrócisz do nagrywania gier
@DinnerboneWiki9 ай бұрын
fajne animacje robisz
@Szczurki1539 ай бұрын
Zio kiedy nowe odcinki z Minecraft uwuelbialem cie ogladac jak nagrywales Minecraft z agu albo jak teraz sam nagrywasz
@Monika-ft5bw9 ай бұрын
Wybuch w filmie "Openheimer" nie był jądrowy.
@wojtech39 ай бұрын
Proszę zrób serię z Cities Skylines, nadawałbyś się!
@piotrstrzelczyk50139 ай бұрын
Carnacas, pogranicze Peru i Boliwii 15 września 2007. Krater 13 m.
@Marek-p3p9 ай бұрын
Zio polecam Ci stronkę o nazwie neal fun
@YohanePauro29 ай бұрын
Gdzie kupiłeś tego headcraba w tle?
@adrian9933239 ай бұрын
Czechach to pozostałość Wulkanu nie daleko tego jest ten uznawany za wygasły a nie jest jego eksplozja może przypominać ta z Grindaviku na Islandii Rumunii np wulkan może wybuchnąć i do Polski dostanie się popiół ale może mieć tak samą eksplozję co wulkan Grindaviku zagrożone są od 3 do 6 miast Rumunii bliżej wulkanu przed tymi wybuchami czy wylewają się lawą czytałem że może dojść przed eksplozjami jako ostrzeżenie silne trzęsienia ziemi Polsce mogą mieć siłę M5.0 doM7,0 Czechach tak samo Słowacja M6.0 -M7.9 Rumunia M7.7 do M8.9 Oczywiście mogę się mylić jak coś poprawcie mnie bo dużo czytam i się zastanawiam jak by to była prawda np co możemy wtedy zrobić czy będzie ewakuacja danych miejsc ?
@janczarnecki83339 ай бұрын
Ej mam pytanie a czy zatoka meksykańska nie jest uważana za krater który zabił dinozaury?
@MaxwellKot9 ай бұрын
Też o tym myślałem
@Blablabla-ol2tr4 ай бұрын
Nie. Krater znajduje się przy Zatoce Meksykańskiej, ale jest dużo mniejszy. Sama Zatoka Meksykańska nie jest kraterem
@XoriksX9 ай бұрын
Zajebisty kontent ale wcześniejszy o mapach był dla mnie lepszy :D
@NajwyższyWładcaUmysłów8 ай бұрын
Brakuje takich kandydatów jak Siwa czy MAPCIS
@RycerzPrzeklety9 ай бұрын
Następnym razem nie przyrównuj mega skal to car bomb tylko przyrównuj je do skódków jakie mogą być wywołane przez owe wybuchy np ile trzeba żeby wybuch meteorytu był taki sam jak ten co wywołał wymieranie, kredowe? Nwm te od dinożarłów, albo zamiast tego ile by trzeba było przesunąć orbite księżyca lub ile trzeba na wysadzenie naszej planety na strzępy to są żeczy które człowiek bardziej se wyobrazi niż jak to potężny wybóch. Bo człowiek nie orzekształci zapisanych tyś 1 obok siebie w 1000 ale już 1000 da rade w 10 setek a te setki na dziesiątki i tak dalej
@MariuszGórecki-k4n7 ай бұрын
Witam...z jakiego podręcznika te dane z nasa?..ku woli scislosci,nie jest możliwe aby cokolwiek przedostało się przez szklo nieba,czyli linię Karmana grubości 40km a znajduje się na wysokości 80km do 120km...dlatego wahadlowce mają hehe doczepione do kadłuba płytki ceramiczne by nie spłonął...ale pytanie zasadnicze dlaczego pierwsze rakiety nic nie posiadały w celu zabezpieczeń i nie splonely😂...Tylko taka jest prawda że nic nie jest w stanie się przez to przebić a my na prawdę żyjemy w kraterze😅
Dobra a gdzie są te meteoryty z tych kraterów one się rozpływają po uderzeniu?
@lenariuse9 ай бұрын
poproszę temu panu prace w polskiej agencji kosmicznej
@fatandtoothless57519 ай бұрын
Fajne, szkoda tylko, że nie wspomniałeś o największym polskim kraterze meteorytowym znajdującym się w pobliżu Zamościa, znanym jako Struktura Podlesie. Dane szacunkowe: - średnica meteorytu: ok.50-60 m? masa meteorytu: 250 000 t? moment zderzenia: 40-60 mln lat temu? - średnica krateru: 3500 m? głębokość krateru: 150-200 m?
@zio9 ай бұрын
Czy możesz podać mi jakieś źródło dot. Krateru w pobliżu Zamościa?
@switumems36009 ай бұрын
a ja nadal czekam az zio nagra DLC z minecraft Dungeons
@szymon92069 ай бұрын
kiedy Złom Mechanik?
@Kosiarz-nb7df9 ай бұрын
Dobrze że nie yota tony 12:00
@Kamnijusz9 ай бұрын
Kolejny!
@alfajan45819 ай бұрын
ko ze streama ?
@piotrstrzelczyk50139 ай бұрын
19 kwietnia 2023 21:57 obwód Kijowski.
@LogicSadist9 ай бұрын
w stanach laska dostała w bęben, który wpadł jej przez dach.
@User5738v29 ай бұрын
Pov: Szansa na meteoryt 1/60 lat pytanie to więcej niż tysiąc czy nie bo niewiem😂
@karstones9 ай бұрын
Mój ulubiony krater to krater od impaktora chicxulub uderzył 66 mln lat temu i to on przyczynił się do wymarcia dinozaurów a iż dinozaurami się interesuję to to mój ulubiony krater przytoczę jego historię Poproszę dramatyczną muzykę jak z katastrof w przestworzach 66 mln lat dzisiejszy Meksyk Półwysep Jukatan meteoryt ma ok. 150km średnicy uderza pod kątem 60° fala uderzeniowa okrążyła ziemię wiele razy tsunami mają wysokość porównywalną do empire state building a siarka I gazy powodują epokę lodowcową ponieważ całkowicie zasłoniły dopływ światła
@dragonima9 ай бұрын
ogólnie to fajnie, odejść od okna... mam szklaną ścianę w pokoju
@zio9 ай бұрын
Oopsie 😬
@VeRten3k9 ай бұрын
zio zacznij nagrywać minecraft na paczkach modów.Czekam od końca poprzedniej seri
@piotrstrzelczyk50139 ай бұрын
6:50 Sodomora?
@idimekdr9 ай бұрын
Ten meteor, meteoroid i meteoryt to tak samo jak Stalagmit, stalaktyt, i stalagnat, Cieżko sie nauczyć co jest czym
@extone63389 ай бұрын
Nwm czy są analogiczne sposoby dla meteor/itp, ale stalagmit vs stalaktyt można tak: M w stalagmit jest kształtem jak struktury rosnące ku górze, T w stalaktyt jest jak zwisające. A po ang masz stalaGmite = ground, stalacTite top.
@michalunj80139 ай бұрын
Taki 80 x80 powinien zresetować Polse
@WiktorBass9 ай бұрын
Kto z live?
@astrozabawa23899 ай бұрын
Rosjanie mieli Cara nie Tsarai ta bombka sowiecka nazywa się Car a nie Tsar.
@stomiak9 ай бұрын
Tsar to zangielszczona pisowania słowa car.
@astrozabawa23899 ай бұрын
@@stomiak Przepraszam nie zorientowałem się, że film jest dla widzów anglojęzycznych.
@rearmost__19 ай бұрын
kto ci dal laurke zio? XDDD
@kubakielbasa59879 ай бұрын
Któryś z kolei
@javal2669 ай бұрын
Terminator is back 🦾Mateusz Kieliszkowski 🇵🇱 🙂🙃😉😈💥👊🤛🦾💪🦾💥
@odbjur9 ай бұрын
Meteor nie rozgrzewa sie wytwarzajac tarcia o powietrze, to bzdura