Підтримати ініціативу "Як не стати овочем" на Patreon 👉www.patreon.com/inforules або на KZbin - кнопка "Спонсорувати" під відео 👆
@alinaisayevna20522 жыл бұрын
Дуже цікаво, реалістично. Справді задумалась над цим, чесно скажу, так і думала, що у мене критичне мислення, а всі інші просто його не мають. Дуже вдячна, повернулась на землю, зрозуміла.
@Avrora2772 жыл бұрын
Дякую за цікавого гостя, я постійно читаю його пости і дивлюся ефіри. Дуже розумна людина! Хоч сказав з ним не погоджуватися, але я погоджуюся!!
@alexbratko77802 жыл бұрын
дякую!
@inforules-ua2 жыл бұрын
посилання на книгу Валерія Пекаря "Різнобарвний менеджмент" - www.yakaboo.ua/ua/riznobarvnij-menedzhment.html
@PenOlk2 жыл бұрын
Дякую, дуже корисно. Особливо сподобалось визначення Егоїста 😁
@SergiyYu2 жыл бұрын
Дякую за цікаву інформацію від цікавого співрозмовника! Дуже важлива тема. Моє критичне мислення почало формуватися десь з 2006 року і десь лише з 2016-2017 року я досягнув певного плато, але процес продовжується й далі і кожного року я розумію, що в чомусь був не правий або розумів не дуже глибоко. І дуже цікаво спілкуватися з тими, хто лише на початкових стадіях цього процесу і з піною намагаються тобі довести, що ти не правий. Я й сам розумію, що в чомусь не правий а щось знаю не до кінця. Але одне діло намагатися знайти компас, за допомогою якого можна орієнтуватися в потоках інформації, інша справа - шукати те, у що вірити і кому вірити. Хотілося б щоб більшість зрозуміли, що потрібно докласти максимум зусиль, щоб отримати цей компас, таки.
@lyubovpaulson94972 жыл бұрын
👍🙏🇺🇦🎄
@iamukrainian62652 жыл бұрын
Дуже влучна аналогія , щодо "вакцинатора" з "запоребрика". Мені , та моїй родині вистачило й одного щеплення від "руского міра". Пожиттєво.
@SergiyYu2 жыл бұрын
При тому, що я розумів агресивні наміри нашого сусіда ще до 2014 року, для мене це теж було щеплення. Бо ще були ілюзії про погану владу росії і народ Росії, який просто налаштовують проти нас. А те, що влада є продовженням народу я не дуже тоді усвідомлював. Прозріння настало після того як подискутував з простими росіянами в 2014 році.
@kredenzer52902 жыл бұрын
Вийшло дуже цікаво і динамічно! Пані Оксано, бажаю Вам 100 000 підписників у 2022! :)
@inforules-ua2 жыл бұрын
дякую! підписуйтеся і ви)
@OleksandrBevzyuk2 жыл бұрын
Дякую за цікаву інформацію
@СергійТимощенко-т6ч2 жыл бұрын
Щодо права вибору і особистої відповідальності згоден цілком, щодо решти тез - можна дискутувати )
@VictorHmara2 жыл бұрын
О той х... добре вміє "вакцинувати", навіть імунітет не пропадає, хочеться забути російську взагалі, шкода що її з голови не викинеш. А що до того, що не всіх охопив, так він всіма своїми діями демонструє, що ще охопить. І якщо люди, до яких не дійшло, не можуть купити книгу Станіслава Асєєва і отримати той досвід, або книги від наших військових, яких теж достатньо. Ну то що ж, якщо все буде в негативному ключі, всім "вакцина" буде.
@nELON_MUSKovsky2 жыл бұрын
Доповідач дуже красиво маніпулює! Це погано! Хотів би я у Вас побачити Тимура Литовченка, але його вже не має серед нас. І це ще гірше!!! Що хорошого? Та це те, що я став Вашим підписником!)))) Розвивайтесь!
@inforules-ua2 жыл бұрын
а в чому маніпуляція?
@nELON_MUSKovsky2 жыл бұрын
@@inforules-ua Це в десяти стрічках не пояснити. Просто я овоч не з Вашого городу))))
@SergiyYu2 жыл бұрын
Він дуже глибоко розбирає проблему. А вона багатогранна.
@PetroRyndych2 жыл бұрын
👍👍👍👍👍
@VictorHmara2 жыл бұрын
Так антивакцинатори це зріз різних людей, там є і досить розумні люди, які переконали себе в тому, що саме так треба діяти, і відверті фанатики, які несуть пургу. Помічають просто частіше других, вони найбільше кричать. А ще є маніпулятори, які тих людей рухають собі на руку. І як я зрозумів, без росіян не обійшлося.
@SergiyYu2 жыл бұрын
Це так. Маю одного хорошого знайомого, який є противником вакцинації. Досить розумна людина.
@ingyaroslav2 жыл бұрын
Виходить тоді, що суть критичного мислення в тому, що його немає) Говорили, балакали - сіли та й заплакали))
@inforules-ua2 жыл бұрын
чому?)
@SergiyYu2 жыл бұрын
Суть його в тому, що його треба розвивати. Магічної пігулки тут немає. Це складно, але якщо українці цього не почнуть робити то України не буде через скількись десятиліть або років. Для цього потрібно шукати фундамент, на якому будуєш свій світогляд і проводити ревізію власних поглядів та цього фундаменту (те, що вважаєш базовим і достовірним). В мене цей процес йде з 2016 року, тому я чудово розумію, про що пан Валерій веде мову. Найлегше будувати свій світогляд надбудовуючи нові конструкції на основі того, що вже лягло в основу. А колупатися в фундаменті і перевіряти чи правильно він побудований, якщо щось не відповідає твоїм поглядам (чи точка зору іншої людини, чи коли реальність не відповідає твоїй картині світу) більшість просто не вміє і не хоче. Бо коли міняєш фундамент, то також розвалюються всі надбудови і людина тоді не знає за що хапатися. Коли світогляд цілісний то і людина більш впевнено відстоює свою точку зору і є що сказати опонентові. А коли доводиться міняти точку зору, то нашому лінивому мозку доводиться знову тяжко працювати щоб побудувати все заново і ти вже не будеш почувати себе таким крутим і всезнаючим довгий час. Тому деякі люди обирають не бачити і не чути логічних аргументів опонентів і досить агресивно відстоювати свою точку зору. Саме тому, що мозок це дуже енергозатратна річ для нашого організму і є певний еволюційний захист, а що дуєе приємно почуватися крутим і правим. До речі, саме тому ті. хто знаходиться на піку дурості в ефекті Данінга-Крюгера надзвичайно самовпевнені і їм легше переконувати інших в своїх поглядах. Пан Валерій, до речі, в кінці 18:16 дає чіткі поради щодо того як треба діяти щоб розвинути критичне мислення хоча і не каже, що цей шлях довгий. Інформаційна гігієна, про яку дуже багато сказано на цьому каналі, це не розвиток критичного мислення, а лише навик який дозволить стати на цей довгий шлях тривалістю в життя. Інформаційна гігієна потрібна для того, щоб у фундамент світогляду не потрапляла явно фейкова та маніпулятивна інформація. Бо початково фундамент будується з першої інформації, яку людина отримує по тій чи іншій темі, а потім більшість не хочуть міняти свої погляди.
@ingyaroslav2 жыл бұрын
@@inforules-ua тому, що пан Валерій резюмуючи сам сказав, "ось ми в цій пастці і знаходимось" 🤷 Тобто, якщо навіть не вдалося сформулювати визначення, що ж таке критичне мислення то про що можна говорити далі?)
@ingyaroslav2 жыл бұрын
@@inforules-ua хоча вже наприкінці відео він таки підійшов до цього визначення яке можна сформулювати всього трьома словами "обґрунтовано сумнівайтеся у всьому"
@SergiyYu2 жыл бұрын
@@ingyaroslav якщо коротке визначення, то критичне мислення це не лише здатність перевіряти інформацію перед її споживанням а і робити аналіз та ревізію власних поглядів і світогляду та його змінювати і вдосконалювати в процесі пошуку різних істин та цілісного бачення. Спрощено він про це каже у відео. Ця навичка має тренуватися протягом всього життя
@Yurii_riccio2 жыл бұрын
✌💪👏 Вподобайка та комент в підтримку, для алгоритмів ютюбу. ❕❗❕❗❕❗
@ValentynSolomko2 жыл бұрын
+++
@ТаїсаОврас6 ай бұрын
Ведучій - навчитись не говорити "А А А " коли немає тексту
@nemonihil29522 жыл бұрын
Пані Мороз стала корисною тою самою Порошенка. Про що мова??
@inforules-ua2 жыл бұрын
перепрошую, це ви про що?
@bogdanich3752 жыл бұрын
Маніпуляція на маніпуляції.🤨 Aнтивakцинaторів вважати нарівних з вакцинаторами, це все одно, що вважати російського загарбника рівноправним українському захисникові. А що? Загарбник також переконаний в тому, що мислить критично і воює проти НАТО та "прогнівшего запада". А війна з вірусом, - це та ж війна за життя людей. І aнтивakцинaтори в цій війні є "гарматним" м'ясом. От тільки, нажаль, вони не несуть відповідальності не тільки за своє здоров'я, а й за життя та здоров'я оточуючих.😡
@SergiyYu2 жыл бұрын
Протистояння між вакцинаторами і антивакцинаторськв тут взято як приклад щоб показати проблему глобального непорозуміння між людьми які мають різні погляди на щось. І те, що людина є вакцинаторам не означає, що вона критично мислить. Просто серед вакцинаторів відсоток людей, які вміють критично мислити значно більший ніж серед антивакцинаторів (серед антивакцинаторів такі опиняються помилково, ненадовго і на ранніх щаблях розвитку критичного мислення). Те ж саме і у інших питаннях. Наприклад підтримка Порошенка чи Зеленського. Проукраїнські чи проросійські погляди. От взяти, наприклад радикально налаштованих патріотів. Люди проукраїнські, але в їх інформаційному полі закладок російської пропаганди аж кишить. Серед них, зокрема, антивакцинаторськв погляди і багато чого ще.
@bogdanich3752 жыл бұрын
@@SergiyYu згоден, але приклад не надто об'єктивний. Серед моїх знайомих, котрі за вакцинацію, більшість критичномислячих (хоча б у цьому питанні) і чітко розуміють суть проблеми. А представники протилежного табору (назвемо їх так) чим тільки не виправдовуються, починаючи від: "нас посадять на голку і будуть щороку колоть, вбиваючи імунітет"; і до: "печать сатани, чіпи, через два роки помремо". І нажаль, такі серед знайомих також є. Тому, аналізуючи аргументацію обох сторін, бачиш, величезну різницю в критичному мисленні.
@SergiyYu2 жыл бұрын
@@bogdanich375 Скажемо так, серед вакцинаторів більше дев'яноста відсотків людей які мають більш чи менш розвинуте критичне мислення. Але є й такі, що зробили собі щеплення щоб себе захистити, але не мають розвинутого критичного мислення. Просто маніпулятори до них не дотягнулися і їх переконали їхні хороші знайомі. А те, що людина розібралася в тому, що вакцинуватися потрібно може означати, що в неє є потенціал розвитку критичного мислення, але поки вона не має його в повному об'ємі і може десь мати обґрунтовану точку зору, а десь - вірити фейкам. Це все складно. Розвиток критичного мислення це багатоступінчастий процес і триває роки. Те, що Валерій Пекар абстрагувався від вакцинаторів та антивакцинаторів ще не означає, що він хоче показати, що він отакий в білому пальто і що він може бути завуальованим вакцинатором. Він просто не піднявся над протистоянням між цими двома позиціями щоб показати складність питання критичного мислення і того, що якщо людина хоче його отримати то має так само підніматися над власними поглядам, переконаннями, віруваннями і аналізувати їх. Бо коли ми бачимо протистояння двох сторін, до однієї з яких ми прихильні то в деяких випадках буває складно так абстрагуватися, і цьому треба вчитися. А ще складніше буває іноді доводити своїм прихильникам, що ти не зрадник коли робиш такі абстрагування. Наприклад є рафіновані прихильники Порошенка, Є ті, хто розуміє, що альтернативи Порошенку немає і вони чітко усвідомлюють чому це так, причому їм це не подобається (вони би хотіли б щоб було декілька достойних кандидатів), причому їм може як подобатися Порошенко так і ні, вони можуть бути як його прихильниками, так і ні, але вони будуть його підтримувати поки не буде якоїсь притомної альтернативи. А є ті, хто займають позицію "я просто критично ставлюся до Порошенка", а потім починають поширювати дезінформацію про нього. Так перші часто не можуть відрізнити других від третіх. Бо треті іноді вдало маскуються до часу, і тут ще треба мати певний досвід в розвитку критичного мислення щоб побачити. Коротше, складно все це.